چاپ صفحه

بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" عباسی در این مقطع زمانی خاص که صدای آن در تمام کشور شنیده شده است و پس از آن تقریبا صدای دیگری در فضای رسانه ای شنیده نمی شد

-- بمب خبری دوم با کارکرد دودزا ،نامه سرگشاده و علنی عجیب و غریب صادق لاریجانی در واکنش به اظهارات منتسب به آیت الله یزدی در یک جمع خصوصی که البته مدیر روابط عمومی جامعه مدرسین متن یاد شده را فاقد سندیّت اعلام و تکذیب نموده است!

- در همین هفته تحت تاثیر امواج این دو خبر نه تنها صدایی غیر از " چرایی اجرای حکم استاد حسن عباسی ؟" شنیده نشد بلکه روز گذشته تا به امروز خبری به غیر از " نامه سرگشاده صادق لاریجانی به آیت الله یزدی ! " دیده نشد !!!پایش و رصد کلی صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که نامه یاد شده سوژه داغ روزنامه‌های اصلاح‌طلب شده است❗️

-  اما سوال اصلی این است که این جنجال آفرینی ها برای شنیده و دیده نشدن چه چیزی و یا چه کسی بوده است ؟ پاسخ به این سوال و رساندن این رمزگشایی به مخاطب اصلی این وجیزه ، آنان را از تدوام این ترقه بازی ها در ماه پیش رو باز خواهد داشت.

- بنظر نگارنده بطور کلی این انفجارهای خبری صوتی و دودزا ، دو جریان خبری مهم در کشور را هدف قرار داده است:

-  آیت الله رئیسی و عملکرد تحول آفرین وی در قوه قضائیه که بازتاب گسترده ای در محافل داخلی و خارجی داشته است و بعنوان یک جریان_اجتماعی_سوم در حال شکل گیری است

-  جلسات رسیدگی به پرونده احمد_عراقچی معاون سابق ارزی بانک مرکزی و افشاگری های آن در خصوص عقبه پروژه خود و نیز شخص سالار آقا خانی !

-  نکته بسیار جالب اینکه با وجود سخنان بسیار مهم احمد عراقچی در روز گذشته _که ماهیت پرونده او را به یک پرونده_امنیتی بی سابقه مبدل خواهد کرد! _ تنها دو روزنامه جهان صنعت و جوان بدان در تیتر اول و جای خود پرداختند و نامه صادق لاریجانی را در سطح نازل خودش دیدند؛ اما همچنانکه بیان داشتیم در عمده روزنامه های اصلاح طلب و همچنین فضای مجازی ،بگونه ای عمل شد که جلسه رسیدگی و گفتگوی احمد عراقچی در فضای رسانه ای گم شود !

-  البته این دو خط و جریان خبری _که بنا است شنیده و دیده نشوند _ با یکدیگر مرتبط هستند چراکه اولا یک قهرمان_ملی را به عامه مردم بالاخص با مقایسه شعارهای انتخاباتی سال ۹۶ به همگان دارد معرفی می کند و ثانیا همین قهرمان ملی مبارزه با فساد ،عزم جدی برای پیگیری این پرونده و رسیدگی به تمام ابعاد آن دارد.

-  اما فراتر از این نگارنده براساس مطالعه و اشراف بر پرونده "پروژه مدل_اندونزی" _که دکتر میثاق پارسا جامعه شناس آمریکایی آنرا به سفارش اندیشکده_ویلسوون برای تغییر_جمهوری_اسلامی نسخه پیچی کرده است_معتقد است که تمرکز ویژه بر پرونده احمد عراقچی و تطبیق اظهارات او و مرتبطین او در چارچوب نظری یاد شده می تواند از بزرگترین پرونده امنیتی کشور در دهه اخیر رمز گشایی کند!