چاپ صفحه

اقدامات بنیاد مستضعفان در گلستان مورد بررسی جدی و موشکافانه قرار گیرد/ اموال حیف و میل شده از حلقوم غاصبان بیرون کشیده شود

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" حجت‎الاسلام علی‎اکبر نصرتی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی‎سیاسی نماز جمعه گنبدکاووس، با طرح این پرسش که تقوای اجتماعی چیست، اظهار کرد: برای اجرای تقوای اجتماعی باید سه رکن را بشناسیم، کسی که متصدی امری می‌شود و موارد لازم را در آن کار ندارد انسان باتقوا نیست.

وی ادامه داد: انسانی که کار بلد نیست و در تلاش است خود را به مسؤولیتی برساند و در آن پست باقی بماند و کار را یاد بگیرد متقی نیست.

امام جمعه موقت گنبدکاووس اضافه کرد: همچنین افرادی که نسبت به بیت‎المال حساس نیستند افراد با تقوای نیستند و افرادی که در ادارات امتیازهایی برای اشخاص قائل می‌شوند و یا از بیت‎المال استفاده شخصی می‌کنند نمونه‎ای از افرادی هستند که متقی نیستند.

نصرتی متذکر شد: متأسفانه سفارشات و توصیه‎ها در انجام امورات اداری رواج پیدا کرده و افرادی که چنین اقدامی انجام می‌دهند یا نمی‎دانند و یا متقی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: البته انسان‎های با تقوا و پرهیزگار نیز در جامعه فراوان هستند و خداوند را شاکر هستیم که انسان‎های با تقوا و درستکار زیادی در ادارات ما به مردم خدمت می‎کنند و از این افراد باتقوا و به‎ویژه افرادی که رویکرد جدید و در راستای بیانیه گام دوم حرکت می‎کنند تقدیر و تشکر می‎کنم.

*برخی واگذاری‌های بنیاد مستضعفان در گلستان موجب انباشت ثروت برای عده‌ای خاص شده است

امام جمعه موقت گنبدکاووس با قدردانی از اقدامات رئیس جدید بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان پس از انقلاب اسلامی تشکیل شده است و در اساسنامه بنیاد مستضعفان و بند سوم و ماده دو اشاره شده که همه درآمدهای بنیاد باید برای بهبود وضع زندگی به‎ویژه برای مسکن مستضعفان و در امکانات عمومی عام‎المنفعه هزینه شود.

نصرتی یادآور شد: به همت بنیاد مستضعفان خدمات فراوانی انجام شده و براساس اقدامات بنیاد مستضعفان بسیاری از  املاک به دست مستضعفان و صاحبان حق رسیده اما آیا نمره بنیاد مستضعفان در استان گلستان به‎ویژه در شرق گلستان اعم از گنبدکاووس و کلاله نمره قابل قبولی است؟

وی ادامه داد: مردم و شاهدان عینی در این بخش از استان نمره خوبی به بنیاد مستضعفان نمی‌دهند و معتقد هستند که واگذاری بنیاد بعضاً موجب انباشت ثروت در دست عده‌ای خاص شده و سبب محروم ماندن صاحبان حق شده است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس تصریح کرد: ما مردم گنبدکاووس ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جدید سازمان مستضعغان به خاطر رویکرد ایشان، بدون آنکه شخص یا گروهی را محکوم کنیم اعلام می‎کنیم که بنیاد مستضعفان در استان گلستان نیاز به بررسی جدی و موشکافانه دارد و مُصر هستیم هر چه زودتر به انتظار مردم پاسخ داده شود و اگر در طول این 40 سال اموال این نهاد حیف و میل شده از حلقوم غاصبان بیرون کشیده شود.

نصرتی تصریح کرد: ما باید از اقدامات انقلابی و عدالت‎خواه اعم از قوه قضاییه و نهادهایی که به این امر ورود پیدا کردند حمایت کنیم و افرادی که طی 40 سال اخیر اطلاعاتی در این زمینه دارند باید به مسؤولان مربوطه اطلاع‎رسانی کنند البته مردم باید مراقب جوسازی اهالی قدرت باشند و فریب آنها را نخورند چراکه این افراد قدرت و ثروت دارند و پس از شفافیت موضوع علیه افراد و نهادهای انقلابی و عدالت‎خواه جوسازی می‎کنند.

وی با بیان اینکه مطالبه عدالت‎خواهی باید به همه ارگان‎ها و نهادها سرایت کند، افزود: عدالت‎خواهی و جبران این خسارت‎ها نباید موجب شود کسانی که سرمایه حلال به دست آوردند احساس امنیت نکنند و اگر کسی از راه سالم سرمایه‎ای به دست آورده و اشتغال ایجاد کرده باید مورد تقدیر قرار بگیرد.

*تحریم «ظریف» نشان داد آمریکا تابع منطق و قانون نیست

امام جمعه موقت گنبدکاووس تحریم وزیر امور خارجه ایران به وسیله آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: تحریم وزیر خارجه ایران نشانه استیصال و درماندگی آمریکا است، از طرفی نشان داد که آمریکا تابع منطق و قانون نیست.

نصرتی با بیان اینکه بر تمام دنیا غیرقابل اعتماد بودن آمریکا ثابت شده است، تصریح کرد: آمریکا صبح به سوی ایران دست مذاکره دراز می‎کند اما بعدازظهر وزیر امور خارجه کشورمان را تحریم می‎کند و به نظر می‎رسد آمریکایی‎ها در سیاست‎های خود گیج شده‎اند.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) افزود: افرادی که ظلم‎ها و رانت‎خواری‎هایی انجام دادند اگر کسی مقابل آنها قرار بگیرد طبیعی است که عصبانی شوند که امام جواد (ع) می‎فرمایند عصبانیت این افراد هیچ‎گاه به ضرر شما تمام نمی‎شود.

انتهای پیام