به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با ایکنا، به تشریح جزئیات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو پرداخت و گفت: در جلسه امروز، ۹ نفری که در جلسه قبل موفق به صحبت نشده بودند به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. سپس پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه موضوع CFT که آن هم با FATF مرتبط است و به آینده موکول شده بود، همزمان بررسی شود.

پالرمو و CFT در مجمع در شرایط رای‌آوری نیستند

وی ادامه داد: درباره این پیشنهاد چهار موافق و چهار مخالف صحبت کردند و دولت و مجلس هم نظر خود را گفتند و در نهایت رای آورد و قرار بر این شد که موضوع CFT هم باز شود تا در نهایت تصمیمی درباره آن اتخاذ شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در شرایط کنونی، پالرمو و CFT در مجمع در شرایط رای‌آوری نیستند و برخی مخالفت‌های جدی با آنها وجود دارد، اما به هر حال در نهایت این مجمع است که باید نظر خود را اعلام کند.

اعلام نظر رهبر انقلاب درباره لوایح چهارگانه از سوی رئیس مجمع

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه رهبر انقلاب مشکلی با لوایح چهارگانه ندارند، بیان کرد: این موضوع هم در جلسه مطرح شد که مقام معظم رهبری گفته‌اند مشکلی با این موضوع ندارند، اما آنچه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد آخرین جلسه خود با رهبر انقلاب مطرح کردند این بود که ایشان گفته‌اند بنده نظری ندارم، نه اینکه مخالفتی ندارم و خود مجمع باید در این مورد نظر بدهد، اما از سوی دیگر رئیس‌جمهور گفتند که رهبری بیان کرده‌اند که بنده مخالفتی ندارم.

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب، دالاهو، گهواره و حمیل در مجلس، درباره جلسه بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی این موضوعات یادآور شد: این را باید مجمع تشخیص اعلام کند. جلسات مجمع هر دو هفته یکبار است و اگر با تعطیلات قبل از عید مواجه نشود، قبل از عید برگزار می‌شود، اما به احتمال زیاد بعد از عید برگزار خواهد شد.