15 اردیبهشت 1398 اخبار روز اجتماعی - شبکه های اجتماعی ،

اصلا ۲۰۳۰ کیلویی چند؟/ سند ۲۰۳۰ به دلایل مختلف قصد تغییر هویت و سبک زندگی فرزندان ما را دارد/سند ۲۰۳۰ خودش مانعی برای توسعه آموزش و پرورش می‌شود/ اصلا نیازی به سند ۲۰۳۰ نداریم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک شبه و یکساله و حتی ۵ ساله قرار نیست بتوانیم سند را اجرا کنیم گفت: سند تحول یک جریان است. باید بتدریج در این حیطه گام برداریم تا میزان رضایت شغلی افزایش یابد و سایر بسترهای ارتقای کیفیت فراهم شود.  اصلا ۲۰۳۰ کیلویی چند؟/ سند ۲۰۳۰ به دلایل مختلف قصد تغییر هویت و سبک زندگی فرزندان ما را دارد/سند ۲۰۳۰ خودش مانعی برای توسعه آموزش و پرورش می‌شود/ اصلا نیازی به سند ۲۰۳۰ نداریم

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"   سیدمحمد بطحایی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسشی پیرامون موکدات مقام معظم رهبری در حوزه معلمان توانمند در دیدار با فرهنگیان در هفته گذشته و همچنین تخطی از قواعد ۲۰۳۰ در برخی مجموعه‌های آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال اجرای سند تحول هستیم، زیرا می خواهیم فرزندان ما افرادی متدین، آگاه و هوشمند باشند. برای رسیدن به چنین هدفی استلزاماتی لازم است و با برگزاری یک دوره آموزشی و تهیه کتاب درسی این اتفاق رقم نخواهد خورد.

بطحایی افزود: نیاز داریم فضای آموزشی و تجهیزات مناسب داشته باشیم و نیروی انسانی ما که مهمترین رکن تحول است شایسته، توانمند و علاقه مند باشد. اگر معلم توانمند باشد مشکلات را پوشش و جای خالی کمبود امکانات را پر کند. وقتی حرف از استقرار سند می زنیم یعنی در این مسیر حرکت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک شبه و یکساله و حتی ۵ ساله قرار نیست بتوانیم سند را اجرا کنیم گفت: سند تحول یک جریان است. باید بتدریج در این حیطه گام برداریم تا میزان رضایت شغلی افزایش یابد و سایر بسترهای ارتقای کیفیت فراهم شود.

وی افزود: برای ارتقای شایستگی نیروی انسانی برنامه هایی را داریم. امسال و شش ماهه دوم سال قبل شرایط اقتصادی کار ما را دشوار کرد و حرکت برنامه ها را کند کرد. وقتی صادرات نفت کاهش می یابد و صادرات غیرنفتی در معرض مخاطره قرار می‌گیرد و تحریم های ظالمانه تشدید می‌شود بر برنامه های آموزش و پرورش نیز اثر گذار است و کار ما را در حوزه نیروی انسانی سخت کرده است.

 

در برابر ۲۰۳۰ مقاومت می‌کنیم

بطحایی تاکید کرد: سند ۲۰۳۰ به دلایل مختلف قصد تغییر هویت و سبک زندگی فرزندان ما را دارد و ما داریم در مقابل آن مقاومت می کنیم اما یادمان نرود بسیاری مطالب سند ۲۰۳۰ را به شکل متعالی تری در سند تحول داریم. اصلا نیازی به سند ۲۰۳۰ نداریم.
درست است که در آن سند به مهارت های زندگی اشاره شده اما یادمان نرود مهارت های زندگی از اصول بنیادین سند تحول است. اگر صحبت از عدالت آموزشی می کنیم بدانیم که یکی از ارزش های تعلیم و تربیت ماست.

 

سیاست عدالت آموزشی نباید ما را به ۲۰۳۰ منتسب کند
 

وزیر آموزش و پرورش افزود: بین دختران و پسران در دستیابی به فرصت های آموزشی نباید فاصله باشد. ما خیلی جلوتر اینها را در مبانی خود داریم، اصلا ۲۰۳۰ کیلویی چند؟ اگر جایی اشتراک مفهوم است نمیتوانیم اصول خود را کنار بگذاریم، چون ۲۰۳۰ هم آن را گفته است. عدالت آموزشی جزو اولویت های اصلی همکارانم است و نباید این سیاست ما را به سند ۲۰۳۰ منتسب کنند.

 

مبادا به خاطر انگ ۲۰۳۰ خودمان را منزوی کنیم
 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک جاهایی سند ۲۰۳۰ خودش مانعی برای توسعه آموزش و پرورش می‌شود گفت: برای آنکه انگ نخوریم اصولی را کنار می گذاریم. مبادا به خاطر انگ ۲۰۳۰، خودمان را منزوی کنیم و حرفهایمان را به جامعه بین المللی نزنیم. ما حرف داریم در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان. در فرمایشات رهبری نیز اشاره زیبایی شد. به سند ۲۰۳۰ و اسناد دیگر که بخواهد به ما راه نشان دهد نیاز نداریم. بسیاری تئوری های تعلیم و تربیت قرن نوزدهم بیستم ریشه اش تعلیم و تربیت اسلامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش کمبود معلم داریم اما به این معنا نیست که کلاس ما در مهر ۹۸ خالی بماند ادامه داد: ما تکلیف نیروی انسانی سال ۹۸ ـ ۹۹ را امروز استان به استان بسته ایم و کاملا برایمان روشن است که چقدر نیرو در کدام بخش باید بگیریم.

بطحایی اضافه کرد: امروز که ۱۵ اردیبهشت است، برنامه مهر ۹۸ مان بسته شده است، اما کمبود نیروی انسانی داریم و طی سه سال آینده تعداد زیادی از فرهنگیان بازنشسته می شوند که در حال برنامه ریزی با دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی هستیم.


وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر ساختارها در آموزش و پرورش گفت: تشکیلات در سطح ستاد همین روزها ابلاغ خواهد شد. بعد از هفته معلم به جمع بندی رسیده و اعلام می کنیم و مرحله بعد تغییر ساختارها در سطح استانی است که پیش نویس آن آماده شده است.

 

مشق‌های شب جز حس تنفر فایده دیگری برای دانش‌آموزان ندارد
 

وی درباره جای گزینی و تکلیف مشق شب نیز گفت: باید این نقص بزرگ را برطرف کنیم. این کار از دوره ابتدایی شروع شد که تکلیف شب باید تصحیح شود زیرا تکلیف فعلی جز اینکه بچه‌ها را از یادگیری متنفر کند فایده‌ای ندارد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: می‌دانم معلم در کلاس ۴۰ دانش آموز و مدرسه دو شیفته نمی تواند هم درس بدهد هم تکالیف مرتبط را در کلاس انجام دهد و این امکان پذیر نیست اما مدارسی که شرایط را دارند می‌توانند این کار را انجام دهند و مرحله به مرحله کار را جلو ببریم.

بطحایی درباره شهریه مدارس غیردولتی نیز اظهار کرد: سامانه‌های نظارتی را تقویت و نگاه واقع بینانه به همکارانمان داریم. ۱۰، ۲۰ مدرسه آبروی سایر مدارس غیردولتی را نبرند و تیم های نظارت امسال باید تقویت شود و به مدارسی که با تخلفات خود آبروی بقیه را می برند اجازه عرض اندام نمی‌دهیم و تخلفی گزارش شود ابتدا تذکر و بعد لغو مجوز انجام می شود.

 

بدنبال ایجاد شورای عالی تشکل‌های فرهنگیان هستیم
 

وی درباره تشکل‌های فرهنگیان نیز گفت: نگاه ما باید به آنها به عنوان ظرفیت باشد و پل ارتباطی بین بدنه تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز هستند و می‌توانند کارکرد موثری را برای بهبود آموزش وپرورش داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این کار در حال انجام است، اما سرعتش کم است یعنی میدان دادن به آنها برای پیدا کردن راهکار برای مشکلات آموزش وپرورش؛ البته نشست و برخاست با تشکل‌ها را بیشتر کرده ایم، اما به دنبال شورای عالی تشکل‌ها و معلمان هستیم که به صورت منظم و با دستور کار مشخص دور هم جمع شوند.

 

آزادی فرهنگیان بازداشت شده در اعتراضات اخیر/ دو تن هنوز بازداشتند
 

بطحایی درباره اعتراضات روز پنجشنبه معلمان گفت: باید تشکر کنم از اینکه در روز تعطیلی مدارس این اتفاق افتاد و با تأکید به استان ها فضای مناسبی برای بیان اعتراض و گلایه‌های فرهنگیان پیش بینی کرده بودیم اما از آن استفاده نکردند. همکاران عزیزم شرایط کشور در حال جنگ است و دشمن پشت دیوارهای خانه ما آمده و در چنین شرایط ملتهبی باید هوشمندانه تر مشکلات و خواسته‌های خود را بیان کنیم.

وی با بیان اینکه تمام دغدغه‌های آنها مربوط به آموزش و پرورش است و یک بند آن درباره معیشت است آن هم نه برای اینکه معلم رفاه داشته باشد برای اینکه دغدغه معیشت نداشته باشد تا بتواند به وظایف تخصصی خود رسیدگی کند گفت: معلم اعتراض می کند و می گوید وضع امکانات مدارس خراب است و تجهیزات لازم را ندارم و باید آن را به من برسانید، اما شرایط کشور همانند سال ۹۶ است و باید آن را درک کرد. وقتی در خیابان جمع می شوند ده ها آدم شر که دغدغه معلم‌ را ندارند درکنار معلم قرار می‌گیرند و مطالبی را بیان می کنند که اصلا دغدغه معلم نیست و با مصالح کشور نیز همخوانی ندارد.

بطحایی افزود :روز پنجشنبه در همدان بودم و به من گزارش دادند که در برخی شهرها همکاران بازداشت شده آزاد شدند اما در یک شهر دو نفر هنوز بازداشت هستند وبه صورت مستمر در حال پیگیری برای آزادی آنها هستیم تا به جمع خانواده برگردند اما از همکارانم می خواهم با بصیرت بیشتری این کار را انجام دهند و اجازه سوءاستفاده به متخلفان را ندهند.

 

هیچ غیرواجد شرایطی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان نشده است
 

وزیر آموزش و پرورش درباره برخی انتقادات از انتصابات غیرتخصصی هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان گفت: از آقای خنیفر توضیحاتی را خواسته‌ام. هیچ فرد غیرواجد شرایط، عضو هیئت علمی نشده است.

 

هیچ فرد حقیقی سهامدار تلویزیون سینا نیست/  سینا دولتی است
 

وی درباره ابهاماتی پیرامون تلویزیون تعاملی سینا عنوان کرد: سینا، دولتی است و هیچ کس نمی‌تواند سهام دار آن باشد. تلویزیون تعاملی فرصتی است که می تواند استفاده کنندگان فراوانی جذب کند. تا کنون ریالی هزینه نکردیم، ریالی هم دریافت نکردیم. قراردادی منعقد کردیم و امیدواریم این پلتفرم بتواند منبع درآمدی برای آموزش و پرورش در آینده باشد.


بطحائی ادامه داد: هیچ فرد حقیقی سهام دار نیست تا از درآمدهای آن بخواهد منتفع شود. شایعات فضای مجازی منتشر شده که افرادی در سینا ذینفع هستند و مفروضات غلطی را پایه گذاری می‌کنند. چون فضای اجتماعی ما به دلایل مختلف دارد ضد مدیران شکل می‌گیرد، فرض آن است که همه شان ماشین و خانه لوکس دارند و همه چیزشان مرتب است، حالا هرچه بگویی من مدیر خودم مثلا از گذشته سمند داشتم، باور نمی‌کنند. در این فضا چطور اثبات کنیم اینها همه دروغ، خطا و تهمت است؟ چون خبر دروغ پخش شده، همه آن را باور می‌کنند و باید تلاش کنیم تا آن را خنثی کنیم.

 

منبع: ایسنا

 

 

برچسب ها: سیدمحمد بطحای اصحاب رسانه قواعد ۲۰۳۰ سند2030 پربینندترین اخبار عدالت خواهان عدالتخواهان عدالتخواهان گلستان عدالت خواهان گلستان عدالت خواهی مطالبه گران جنبش عدالتخواهان عدالت خواهان دانشجویی پایگاه عدالت خواهان مبارزه با فساد اقتصادی مفسدان اقتصادی فدائیان رهبر ولایت فقیه سربازان رهبری اختلاس اختلاس گران رانت رانت خواری رانت خواران زمین خواری کوه خواری ساحل خواری جانباز محمد خادملو عدالتخواه گلستانی عدالتخواه ترکمن صحرا مطالبه خبرهای تحلیلی آخرین اخبار کشور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
خدمت به بیماران تصادفی به جای رفتن به زندان/ سال گذشته بیش از چهار هزار و ۲۰۰ رای جایگزین زندان صادر کردند در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان چه گذشت/ حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر مگر مردم مازندران و گیلان مردند که زن و مرد در کنار دریا مشغول عیش و عشرت بشوند/ چرا فرمان رهبری عمل نمی شود؟/ باید با انگلیس برخورد شود اگر برخورد نکنیم آنها پررو می شوند/ باید با قانون شکنان و حرمت شکنان برخورد جدی گردد/بدحجاب و بی حجاب ها بساط خودشان را جمع کنند بروند توضیحات کارشناس اسلحه‌ درباره سلاح نجفی/ 4 گلوله از 5 گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده انتصاب نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نجفی وکیل خود را عزل کرد توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ مظفر: امضای نامه لغو مجازات خاتمی دخالت در امور قوا است نباید افراد به صرف انتقاد یا زبان تند از گردونه نظام رانده شوند/ اعضای شورای نگهبان هم انسان و ممکن‌الخطا هستند/ هر رد صلاحیت به یک واگرایی نسبت به نظام منتهی می‌شود چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد دکتر مهدی غفاری به عنوان رئیس پارک علم و فناوری گلستان منصوب شد چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس سختی ها و مشقت های عدالت خواهی در کلام رهبر معظم انقلاب علی مطهری: صداوسیما درخواست پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران را رد نکند (ویدیو) اولین تصاویر از "باستی هیلز" شهرکی با دیوارهای ۱۰ متری و ویلاهای لاکچری! جیسون رضاییان امشب به تلویزیون می‌آید اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت اکبری طبری معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟/ فصل دوم سریال «گاندو» با محوریت داستان غذای دستکاری‌شده ژنتیک در ایران ساخته شود/ ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد واکنش امروز رهبرانقلاب به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند وجود فساد بسیار گسترده، رانت خواری‌های مکرر و مافیای موجود در حوزه بهداشت و درمان+جزئیات بی‌تفاوتی وزیر کشور به هشدارهای 4 ساله سازمان بازرسی/ جلوی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را بگیرید گزارش تصویری از مراسم ختم آیت الله حسینی شاهرودی در علی آباد کتول گزارش تصویری از بازدید استاندار گلستان از روند ساخت مرکز فرهنگی دفاع ‎مقدس جدیدترین اظهارات رئیس دولت تدبیر" روحانی: باید مثل ژاپن بعد از جنگ جهانی روزی چند ساعت مجانی کار کنیم/ آقای روحانی! قبل از سخنرانی اندکی تامل کنید +فیلم علت مشاجرات در حوزه سیاسی امنیتی استانداری چیست؟ / گفته می شود با حمایت علی اصغر احمدی عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان به وزارت کشور می رود . آقای روحانی! همیشه حرف‌های ظریف و جهانگیر و آشنا برای شما بود و سخنان ضخیم و کف‌گیر و غریبه برای منتقدان! آقای نماینده؛ ساعت خواب!!/ وقتی مدیران و نمایندگان مجلس،حرمت جایگاه خود را نمی‌دانند!! «گاندو»ی اسرائیل علیه ایران اکران شد پیام مهمی که شلیک‌های دقیق سپاه به ضد انقلاب مخابره کرد/ «آرش» ایرانی دوباره به کمک صیانت از مرزهای ایران آمد +عکس تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»/ خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟ چرا اپوزیسیون فعال موجود«قلابی»ست؟ اگر تلویزیون ایران دعوتم کند می‌پذیرم احیای خلیج گرگان و آشوراده دو اولویت مهم در گلستان؛ صنایع تبدیلی تقویت می‌شود عذر خواهی یک عضو هیئت رئیسه مجلس از نماینده گرگان فرخزاد؛ بی‌سوادی که از قبال ارز جهانگیری۴/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول به جیب زد محاکمه شد/ آیا پس از محاکمه «رانت‌خواران»، «رانت دهندگان» هم محاکمه می‌شوند؟+عکس آقای مطهری! نظر عوامانه و ساده اندیشانه شما- یقینا آبرو و حیثیت کل نظام را مورد خدشه و آسیب قرار می دهد حربه قدیمی متهمان اقتصادی چیست؟ ماجرای عکس مشهور سه فرمانده سپاه در سوریه+عکس جاسوسی سیا با حیوانات/ عملیات گربه شنوا چیست؟+عکس فیلم‌های منتشر نشده از فتنه کوی دانشگاه ماجرای دیدار ۱۴۰ دقیقه‌ای پوتین با سردار سلیمانی/ هشدار جدی حاج قاسم به پوتین چه بود؟ جزئیات تیراندازی به راننده و محافظ نماینده اصفهان پشت پرده حملات اخیر اصلاح طلبان تندرو به چراغعلی /معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان می ماند ،شخص دیگری می رود ! قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۴/۲۳ چرا ادعاهای محمدرضا خاتمی درباره تقلب پوچ است؟ ممنوعیت بستنی‌خوری زنان در ملا عام؟!
چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس آقای نماینده؛ ساعت خواب!!/ وقتی مدیران و نمایندگان مجلس،حرمت جایگاه خود را نمی‌دانند!! جیسون رضاییان امشب به تلویزیون می‌آید چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»/ خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟ علت مشاجرات در حوزه سیاسی امنیتی استانداری چیست؟ / گفته می شود با حمایت علی اصغر احمدی عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان به وزارت کشور می رود . جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟/ فصل دوم سریال «گاندو» با محوریت داستان غذای دستکاری‌شده ژنتیک در ایران ساخته شود/ ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد پیام مهمی که شلیک‌های دقیق سپاه به ضد انقلاب مخابره کرد/ «آرش» ایرانی دوباره به کمک صیانت از مرزهای ایران آمد +عکس اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت اکبری طبری معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود (ویدیو) اولین تصاویر از "باستی هیلز" شهرکی با دیوارهای ۱۰ متری و ویلاهای لاکچری! توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! وجود فساد بسیار گسترده، رانت خواری‌های مکرر و مافیای موجود در حوزه بهداشت و درمان+جزئیات جدیدترین اظهارات رئیس دولت تدبیر" روحانی: باید مثل ژاپن بعد از جنگ جهانی روزی چند ساعت مجانی کار کنیم/ آقای روحانی! قبل از سخنرانی اندکی تامل کنید +فیلم جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ توضیحات کارشناس اسلحه‌ درباره سلاح نجفی/ 4 گلوله از 5 گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده گزارش تصویری از مراسم ختم آیت الله حسینی شاهرودی در علی آباد کتول واکنش امروز رهبرانقلاب به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند «گاندو»ی اسرائیل علیه ایران اکران شد