2 آذر 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز - - اخبار بین المللی ،

اعلامیه رقصنده اینستاگرامی برای آغاز آشوب/ کشف محموله بیسیم در تهران؛ یکهفته قبل از اجرای طرح بنزینی دولت!+عکس

محموله بیسیم‌هایی که یک‌هفته قبل از اجرای طرح دولت درباره گرانی بنزین در تهران کشف شد؛ چه ارتباطی با آشوب‌های اخیر داشت؟ اعلامیه رقصنده اینستاگرامی برای آغاز آشوب/ کشف محموله بیسیم در تهران؛ یکهفته قبل از اجرای طرح بنزینی دولت!+عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" کشف محموله بیسیم در تهران؛ یکهفته قبل از اجرای طرح بنزینی دولت!

یک‌هفته قبل از اجرای طرح دولت مبنی بر گرانی بنزین؛ رسانه‌های خبری را منتشر کردند که توجه کسی به آن جلب نشد.

و آن اینکه پلیس پیشگیری تهران بزرگ در قالب سلسله طرح‌های رعد برای پاکسازی مناطق تهران از مجرمان و فعالیت‌های مجرمانه؛ توانست ۱۶۰ دستگاه بیسیم غیر مجاز را در منطقه مولوی تهران کشف و ضبط کند. [۱]

اما کسی سؤال نکرد که این کشف عجیب چه معنایی دارد و آیا خبری در راه است یا خیر!؟

 

*قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که در جریان اغتشاشات اخیر، خبرهای متعددی مبنی بر فعالیت تیم‌های منافقین، هدف قرار گرفتن اغتشاشگران از پشت سر، حمله مسلحانه به پایگاه‌های بسیج و حوزه‌های علمیه و استفاده لیدرهای آشوب از بیسیم به گوش رسید.

آن محموله بیسیم کشف شده که حکما تمام چیزی که می‌بایست کشف شود، نبوده؛ آیا می‌توانست ربطی به «دومین پیش‌لرزه فتنه اقتصادی» داشته باشد!؟

این سؤالی است که محافل امنیتی حتما باید به آن پاسخ بدهند.

البته این دریا ماهیان دیگری هم دارد...

اینکه اجرای یک طرح از سوی دولت اصلاح‌طلبان بدون هیچگونه پیوست عقلانی چه توجیهی داشت؟ و چرا علیرغم اینکه آقایان می‌دانستند عربستان سعودی برای ایجاد نارضایتی اجتماعی در ایران مشغول خرج کردن پول است اما یک اقدام غیر قابل توجیه را انجام دادند و بر هیمه سعودی‌ها بنزین ریختند؟ [۲]

آگاهان امنیتی می‌دانند که ردیابی و شنود بیسیم یکی از ساده‌ترین اقدامات امنیتی در بحث مخوال است. و البته قاچاقیان و خرابکارها هم این مسئله را می‌دانند.

پس صاحبان این محموله با کدام انگیزه اقدام به جابه‌جایی این حجم از یک دستگاه ارتباطی غیر مجاز کرده‌اند که همه می‌دانیم کاربرد آن صرفا برای مدیریت میدانی جنگ و ارتباطات عوامل عملیاتی است.

چیزی که در تزاحم اینهمه سؤال بیشتر خودنمایی می‌کند نیز همزمانی کشف بیسیم‌های اشاره شده با اقدام غیر قابل توجیه گران‌سازی یک‌شبه بنزین است...

گفتنیست، چند سال است که برخی محافل تحلیلی از این می‌گویند که یک «فتنه اقتصادی» با راهبری جریان سیاسی خاص به منظور عاصی کردن مردم و به خیابان کشاندن آنها در راه است.

فتنه‌ای که تاکنون شاهد پیش‌لرزه‌های آن در دیماه ۹۶ و در آبانماه ۹۸ بوده‌ایم.

 

***

 

گِرای خیابانی رقصنده اینستاگرامی به اوباش

تصویری که در ادامه می‌بینید، استوری یکی از چهره‌های رقصنده اینستاگرامی با نزدیک به یک میلیون دنبال‌کننده است که ساعاتی پس از اعلام اجرایی شدن طرح دولت برای گران‌سازی بنزین منتشر شد.

رخدادی که مشابه آنرا در برخی حساب‌های دیگر اینستاگرامی و در برخی حساب‌های توییتری نیز شاهد بودیم و پس از همین تشویق‌ها به حضور اعتراضی بود که بلوا آغاز شد و خسارات زیادی به جان‌های مردم و اموال بیت‌المال وارد آمد.

 

 

 

 

*به نظر می‌رسد در کنار عزم دستگاه محترم قضایی و نیروهای امنیتی برای برخورد با سران بلوا و لیدرهای آشوب؛ حتما بایستی این تشویق‌های علنی به اعتراض و جری کردن مردم نیز تحت پیگرد قرار گیرد.

و البته این لزوم پیگرد هنگامی ضروری‌تر می‌شود که می‌دانیم دشمنان عنود خارجی و یک خط نفاق داخلی از مدت‌ها قبل مشغول تهیه مقدمات ایجاد بلوا و به خیابان کشاندن مردم بوده‌اند.

افکار عمومی انتظار دارد که مقامات محترم قضایی و امنیتی حتما ربط و ارتباط دعوت‌های خیابانی فوق‌الاشاره با پول‌های سعودی و تقلای آن خط نفاق را مشخص و اعلام کنند.

چه اگر این اتفاق صورت نگیرد و تمام گناه آشوب‌های اخیر صرفا بر گردن چند تن از اوباش سابقه‌دار بیافتد؛ آنگاه بایستی منتظر حوادثی تلخ‌تر در آینده بود.

 

***

 

انتقاد «مجلسِ کم‌کاری و عکس سلفی» از تصمیمات فراقوه‌ای نظام!

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با جمعی از فعالان اقتصادی و در بخشی از بیاناتشان با اشاره به مجلس دهم فرمودند: قوانین و دستورالعمل‌های مزاحم -که این مربوط به مجلس است- باید نسخ بشود، با مقرّرات تسهیل‌کننده جایگزین بشود. در برخی از قوانین، این اتّفاق افتاده؛ یعنی قوانین را تغییر داده‌اند به نفع تولید، لکن اجرائی نشده، قوانین خوبی گذاشته شده، بعضی‌هایش قانون‌گذاری شده، [لکن] اجرائی نشده، باید اجرائی بشود. مشکلات عمده‌ی ما در همین زمینه‌ی بانک و گمرک و مانند این چیزها است؛ اینها بایستی برطرف بشود که مجلس و دولت باید در این زمینه بِجد فعّالیت کنند.[۳]

 

*رهبر انقلاب پیش از این هم در سخنرانی خود در ابتدای سال نو و در حرم مطهر رضوی، در انتقادی دیگر از مجلس دهم شورای اسلامی فرمودند:

«به من گزارش دادند که در همین قضایای اخیر، کنگره‌ی آمریکا -این آمار جالبی است- در سالهای ۹۶ و ۹۷، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی، یا تصویب کرده، یا ارائه کرده! ۲۲۶ طرحِ ضدّیّت و خباثت علیه جمهوری اسلامی؛ شرارت است دیگر. حالا البتّه اینجا من یک گِله‌ای هم از مجلس خودمان بکنم: مجلس شورای اسلامی خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خباثت‌های آمریکا ارائه کرده‌اند یا تصویب کرده‌اند؟ خب، پس این قدرتهای غربی این [طور] هستند، از اینها انتظار نمیشود داشت.»[۴]

در کنار این انتقادات رهبری از مجلس دهم که اکثریتی اصلاح‌طلب و اعتدالی دارد البته رخدادهای دیگر نیز وجود دارد که علی‌الرویه به‌عنوان شناسنامه مجلس دهم جا افتاده‌اند.

مثل ماجرای «سلفی حقارت» و تقلّای تنی چند از نمایندگان برای انداختن یک عکس بی‌ارزش با خانم موگرینی و یا همینطور وکیل‌الدولگی نمایندگان اصلاح‌طلب و اعتدالی و حمایت بی چون و چرای آنها از دولت!

کار این مسئله به جایی رسید که حتی چندی قبل یکی از نمایندگان عضو فراکسیون امید صراحتا اعلام کرد که ما کاملا هوای دولت را داشتیم...[۵]

اکنون و با خوانش این انتقادات و این رخدادها و رویه‌ها بایستی این سؤال و مؤاخذه را مطرح کرد که آیا مجلسی اینچنین توانمندی لازم برای همراهی با سایر ارکان کشور در گرماگرم جنگ اقتصادی و مشکلات برآمده از ناکارآمدی دولت را دارد!؟

پاسخ این سؤال قطعا "آری" نیست فلذا اکنون می‌توان بهتر فهم کرد که چرا در حالت اول، نظام اسلامی ناچار است که ساختارهایی مثل "شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا" را تشکیل دهد تا روند حل مشکلات کشور سریعتر انجام شود.

البته این ساختارسازی ولو در شرایط کارآمدی مجلس نیز توجیه عقلانی دارد و روندهای بروکراتیک گاهی در شرایط بحرانی باید نقش‌های جدیدی را پذیرا باشند. (بایسته‌ای عقلانی که سایر حکومت‌های مترقی جهان نیز از نتایج آن استفاده می‌کنند)

کما اینکه مثلا اعضای هیئت دولت نیز با حضور رئیس‌جمهور در جلسه شورایعالی هماهنگی سران قوا؛ نقش‌های جدیدی را پذیرفته‌اند...

پیش از این و در جریان گران شدن بنزین با اصرار دولت و با موافقت سران قوا؛ یکی از نمایندگان مجلس خواستار انحلال شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا شده بود و چند نماینده دیگر نیز اعلام کردند که در اعتراض به این مصوبه استعفا خواهند داد!

در کنار این تحلیل بایستی این حقیقت را هم دانست که متأسفانه و به لطف انتخاب اصلاح‌طلبان؛ با دولتی طرف هستیم که علاقه‌ای به پذیرش مسئولیت و انجام خوداتکای امورات بزرگ ندارد و شاهدیم که در دو رویکرد اصلی خود یعنی برجام و گران‌سازی بنزین؛ ‌ صراحتا اعلام کرد که نقش مستقیم را نداشته و انگشت اشاره را به سمت رهبری نظام چرخاند.

جالب‌تر اینکه دولت فعلی حتی بی‌توجه به فلسفه انتخابات؛ اصرار دارد که زمام امور را نیز به دست مقام معظم رهبری بسپارد و این مسئله با اینکه زمانی در خبرهای محرمانه مطرح شده بود اما در زمانی دیگر از سوی رئیس‌جمهور و در تریبون عمومی نیز اعلام شد. [۶]

بدیهیست که قوه عاقله کشور در این شرایط به سمت ایجاد ساختارهای جدید پیش خواهد رفت.

 

***

 

۱_ mshrgh.ir/۱۰۰۸۶۲۵

۲_ mshrgh.ir/۱۰۱۱۵۹۲

۳_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=۴۴۱۰۵

۴_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=۴۲۰۶۱

۵_ mshrgh.ir/۱۰۰۹۴۳۸

۶_ https://aftabnews.ir/fa/news/۵۷۸۷۸۲

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
"پدران اغتشاشات آبان" در فکر آینده/ ربیعی: نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد! حمله به پایگاه رای جریان انقلابی با گرانی بنزین/ «قمار بزرگ» روحانی در ماجرای بنزین چه بود؟ هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم روحانی در صحن مجلس: نمایندگان مجلس میراث‌دار بزرگانی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند/ در اقتصاد کلان قدم های بزرگی برداشته ایم/ آمریکا از تحریم‌ ناامید شده است/ ما می‌دانیم مردم در سختی هستند وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است بسترهای قانونی تبدیل آرای اعتراضی مردم به آرای انتخاباتی تحول آفرین را فراهم کنید / اختلال در فرآیند حق نظارت و تبدیل آرای اعتراضی به انتخاباتی، نقض حقوق اساسی ملت است کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر فیلم لحظه کشته شدن زن گدا به‌خاطر یک درخواست ساده! از ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس 98 در وزارت کشور تا تمام حاشیه‌ها و تصاویر ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد داماد حسن روحانی با نماد ضدانقلاب آمد!+عکس شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس تازه‌ترین حرکت ضدملی چهره‌های هنری/ آیا وسوسه شبکه سعودی پشت پرده تحریم صداوسیماست؟ دم خروس استعفای نمایشی/ محمود صادقی دنبال استعفا بود ولی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد/ استند آپ کمدی آقای انتحار!+عکس گزارش تصویری جالب از حاشیه های ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گلستان حجت الاسلام رئیسی: امروز اراده نظام اسلامی برخورد با مفاسد است/به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد انتخابات ۹۸- گلستان| تعداد داوطلبان گلستانی برای مجلس یازدهم از ۱۷۰ نفر گذشت عکس/مردم عراق علیه اغتشاشگران به صحنه آمدند با پیگیری انقلابی آقای رئیسی, ریاست قویه قضاییه و مسئولین دستگاه قضایی گلستان از تعطیلی تعداد زیادی واحد های تولیدی در استان گلستان جلوگیری شد / تأسف برای مسئولین اجرائی دولت تدبیر و امید+عکس پیام محرمانه رهبری نمایندگان مجلس را آرام کرد دستگیری ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌ها ورود و نام نویسی دکتر عبدالحسین ناصری باتجربه ترین کاندیدای دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به فرمانداری گرگان. علی مطهری: بتمرگ و پفیوز را گفتم ولی آرام/ ادای کف گرگی را درآوردم، نزدم/ شفافیت آرا فعلاً مفید نیست/ برجام با امضای رهبری انجام شد/ اگر شرایط کشور عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ لاریجانی اشتباه کرد که گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته درباره تحرکات جدید اصحاب فتنه /چه کسی فرمان مجدد آتش به سران فتنه داده؟/ میرحسین را بعد از ده سال چه کسی بیدار کرد؟ سازمان دهی یک لشکر در حوادث اخیر توسط دشمن چرا اراذل آدمکش را معرفی و محاکمه نمی‌کنید؟ علل سه‌گانه اغتشاشات اخیر با پول حاکمیت، علیه حاکمیت! رمزگشایی از سخنرانی اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران/ از «یگان تروریسم سایبری» تا فرود «مهناز افشار» در آغوش سعودی‌ها +عکس چرا روحانی سزاوار حمایت است؟ / حمایت رهبری، از حسن روحانی او را از پایان زود هنگام ریاست‌جمهوری حفظ کرده کار دولتی فقط برای ژن خوب‌هاست/ دختر استاندار سمنان جذب سازمان دولتی شد آشوب با روتوش هنر؛ کاربران فضای مجازی، سلبریتی‌ها را داغ کردند +تصاویر حکمت اقدام رهبری، در هزینه‌کردن از وجهه و اعتبار خویش آقای آیت الله! "حمایت رهبری" یا "تأیید رهبری" ؟! فیلم/جزئیات دستگیری عاملان آزار کودک زباله‌گرد توسط اطلاعات سپاه/ موضوعات دیگر صحت ندارد/ فیلم/ اظهار ندامت عامل آزار کودک کار
کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند از ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس 98 در وزارت کشور تا تمام حاشیه‌ها و تصاویر فیلم لحظه کشته شدن زن گدا به‌خاطر یک درخواست ساده! کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است