گلستان ما 13 خرداد 1399 اخبار روز اجتماعی - اخبار روز - زمین خواری،کوه خواری،ساحل خواری،جنگل خواری - مبارزه با فساد گلستان ، گرگان

گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس

پالیزدار در جمع خبرنگاران انگشت اتهام را به سمت مردم استان گلستان روانه کرد و گفت : نه دل مردم به حال استانشان سوخته و نه دل مسئولان آن ، متاسفانه در گلستان به خصوص روستای زیارت شاهد زمین‌خواری هستیم ، گزارش دقیقی از سوی دفتر مقام معظم رهبری به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری ارائه شده بود، این مقام مسئول به ما ماموریت داد تا برای بررسی موضوع به منطقه بیاییم. گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" در راستای دستور ویژه مقام معظم رهبری کاظم پالیزدار رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور به عنوان نماینده دستگاه قضا به گلستان سفر کرد، او در این سفر ۲ نفر از معاونان وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور اراضی، رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع، دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی، معاون بنیاد مسکن، معاون قضایی دادستان کل کشور و هیاتی از تهران را به همراه داشت.

بیشتر بخوانید

پرونده اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

پرونده مهمترین اخبار از دادگستری گلستان

پرونده تخلفات اداره کل شیلات گلستان

پرونده خبرهای مهم مسئولین گلستان

پالیزدار در جمع خبرنگاران انگشت اتهام را به سمت مردم استان گلستان روانه کرد و گفت : نه دل مردم به حال استانشان سوخته و نه دل مسئولان آن ، متاسفانه در گلستان به خصوص روستای زیارت شاهد زمین‌خواری هستیم ، گزارش دقیقی از سوی دفتر مقام معظم رهبری به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری ارائه شده بود، این مقام مسئول به ما ماموریت داد تا برای بررسی موضوع به منطقه بیاییم.

الان حدود یک سال از این سفر می گذرد و کم کم آثار این سفر در برخی پرونده ها دیده می شود، در واقع تخلفات و مفسده هایی که در روستای ییلاقی زیارت رخ داده شامل یک زنجیره است و قطع این اختاپوس فساد در یک مقطع زمانی غیرممکن است و باید به صورت نقطه زنی به این پرونده ها رسیدگی شود.

دستور ویژه آیت الله رئیسی برای پرونده تخلف 45 قاضی سابق دادگستری

از جمله فسادهایی که در این نقطه رخ داده بود واگذاری اراضی جنگلی به 45 قاضی سابق دادگستری بود که باعث اعتراض گروههای مختلف مردم و کانون های عدالت خواهی شد. موضوع از این قرار بود که 45 قاضی سابق دادگستری گلستان با وجود عدم صدور رای به واگذاری اراضی جنگلی به مالکیت قضات سابق دادگستری در شعبه 17 دادگاه عمومی گرگان ولی در شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر استان مازندران بر خلاف قوانین متعدد حفاظت از منابع طبیعی در کشور، نسبت به تنظیم سند رسمی قطعی غیرمنقول از اراضی جنگلی گرگان در یکی از دفترخانه اسناد رسمی گرگان اقدام شده‌است.

با وجود پیگیری‌های به عمل آمده در آن زمان و با ورود دیوان عالی کشور، معاونت قضایی قوه قضائیه و بخشنامه رئیس وقت قوه‌قضاییه که به پیشنهاد مقام معظم رهبری و به استناد قوانین مذکور برای برخورد با متخلفان صادر شد نسبت به این پرونده، هیچ اقدامی برای اعمال ماده ۴۷۷ برای ابطال اسناد مالکیت صادره از اراضی جنگلی صورت نپذیرفته است.

ارسال 90 صفحه تخلف قضات سابق به رئیس دستگاه قضا

اما از یک سال قبل قرارگاه شهید احمدی‌روشن بسیج دانشجویی استان گلستان که یک تشکل عدالتخواهی در استان است در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی قوه قضاییه درخواست رسیدگی خارج از نوبت و فوری این تخلف شد . در آن نامه خطاب به آیت‌الله رئیسی تاکید شد: برای سهولت در روند دادرسی تمامی اسناد تحقیقاتی این پرونده را در ۹۰ صفحه برای حضرتعالی پیوست کرده‌ایم و از جنابعالی درخواست داریم تا بدون فوت وقت و خارج از نوبت به تخلف محرز کسانی که بیش از دو دهه در مقابل دستور بالاترین مراجع قضایی تا تمامی قوانین واگذاری اراضی جنگلی ایستاده‌اند، رسیدگی کنید.

در همین رابطه به سراغ محمد شاهکویی دانشجوی عدالتخواه و دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی گلستان رفتیم تا از جزئیات این رسیدگی آگاه شویم.

شاهکویی در خصوص پرونده جنگل خواری 45 قاضی سابق دادگستری گلستان که در شهرک آپادانا گرگان در دل جنگل های هیرکانی ناهاخوران اتفاق افتاد، اظهار کرد: نزدیک به 26 سال پیش 45 نفر از قضات سابق دادگستری نزدیک به دو هکتار از اراضی این بخش شهر را تصرف می کنند و آن را به بخش های 300 متری تقسیم می کنند.

دبیر قرارگاه دانشجویی احمدی روشن خاطرنشان کرد: پس از این قطعه بندی های غیرقانونی اختلافی بین منابع طبیعی و دادگستری رخ می دهد، تمام دستگاه های نظارتی و حتی رهبر انقلاب به این ماجرا ورود پیدا می کنند که در آن زمان نامه ای می زنند که ماجرا بخواهد حل شود اما در اقدامی جالب بعد از این نامه افراد سند می گیرند.

وی با بیان اینکه در این دعوای حقوقی منابع طبیعی با قاطعیت و دلیل بیان می کند که این مراتع باید به عرصه ملی بازگردد، عنوان کرد: متاسفانه در همان سال های ابتدایی مدیرکل وقت برای دست اندازی به این مراتع به تعامل می رسد که باعث دریافت سند این قضات می شود.

شاهکویی با بیان اینکه رسیدگی و تحقیقات این پرونده در قرارگاه احمدی روشن از 25 شهریور 98 شروع شد، ابراز کرد: تحقیقات این پرونده در 90 صفحه جمع بندی و پس از آن به حوزه ریاست قوه قضاییه ارسال شد.

دبیر قرارگاه دانشجویی احمدی روشن با اشاره به صدور رای در دادگاه شعبه پنج تجدیدنظر در همان سال های ابتدایی دهه 70 به نفع قضات، اظهار کرد: طبق ماده 477 رییس قوه قضاییه توانایی ابطال رای دادگاه تجدید نظر را دارد که پس از ارسال نامه به این حوزه این موضوع اجرا می شود و رای دادگاه تجدید نظر ابطال می شود ، پس از ابطال رای موضوع به شورای عالی قوه قضاییه ارجاع داده شد و پس از شکل گیری دادگاه در استان اعمال ماده صورت می گیرد اما پرونده برای ادامه کار باید به دیوان عالی ارجاع شود.

شاهکویی با اشاره به اینکه پس از ارجاع پرونده به دیوان عالی نامه زدیم که این موضوع بدون نوبت بررسی که این پیشنهاد با موافقت دیوان رو به رو شد، تصریح کرد: در آرمانی ترین شرایط باید قضات متخلف، حکم قضایی را تحمل کنند که در خصوص این موضوع  باید قوه قضاییه تصمیم گیری کند اما چیزی که الان به دنبال آن هستیم این است که پرونده هر چه زودتر وارد فاز اجرای احکام شود که به احتمال قوی نظر دیوان عالی نیز پس از دو ماه اعلام می شود.

این حکم بزودی توسط دیوان عدالت اداری اعلام می شود و ابطال این رای باعث موجی از خوشحالی و امید در مردم نسبت به دستگاه قضا و عملکرد نظام در مبارزه با فساد خواهد شد .

آغاز رسیدگی به تخلفات کارکنان راه و شهرسازی گلستان

اما فصل جدیدی از مبارزه با زمین خواری در اراضای جنگلی ناهارخوران که جرقه اش با نامه مقام معظم رهبری زده شد و آیت الله رئیسی نیز با جدیت پیگیر آن است واگذاری اراضی ملی به برخی صاحب منصبان و افراد ذی نفوذ در برخی ادارات از جمله اداره راه و شهرسازی استان گلستان است که تخلفات در این اداره کل به تایید مدیر کل دادگستری استان گلستان رسیده است .

هادی هاشمیان گفت: در دومین جلسه گسترش عدل واگذاری غیر قانونی زمین‌های منابع طبیعی محور ناهارخوران گرگان به افراد با نفوذ بررسی شد و در این جلسه واگذاری 10 هزار مترمربع از زمین های دولتی گران قیمت گرگان به مدیران و کارکنان اداره راه و شهرسازی سازی استان تایید شد و کارشناسان ارزش این زمین ها که در خیایان صیاد شیرازی،  عدالت 92 ، شهرک تالار(آپادانا) و تپه صدا و سیمای گرگان است  میلیاردها تومان تخمین می زنند.

مدیر کل دادگستری استان گلستان خاطرنشان کرد: این زمین ها بر اساس قانون باید به اقشار کم درآمدی که خانه ندارند و تاکنون زمین دریافت نکرده اند برای ساخت مسکن واگذار شود اما این اراضی گران قیمت با قیمتی کمتر از ارزش واقعی به مدیران و کارکنان این دستگاه واگذار شده است، بررسی روند واگذاری این زمین ها از سوی یک گروه 5 نفره از قضات توانمند استان آغاز شده است تا ابعاد بیشتر این پرونده روشن و با متخلفین برخورد شود.

هاشمیان گفت: بررسی خلاهای قانونی که امکان زمین خواری و سوء استفاده را فراهم می کند نیز از دیگر کارهایی است که این گروه 5 نفره قرار است انجام دهند و نتیجه آن را برای اصلاح قانون ارائه کنند، با ورود دادگستری به واگذاری اراضی دولتی، تعدادی از کارکنان اداره راه و شهرسازی ، زمین های دریافتی را تحویل دادند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تا زمان تعیین تکلیف این پرونده در دادگستری، ساخت و ساز در زمین های واگذار شده، ممنوع است، برای پیشگیری از زد و بند و تخلف در واگذاری زمین های دولتی  نیز استانداری و دستگاه های ذی ربط را مکلف کردیم از این پس اراضی ملی که پس از توسعه شهرها در بافت شهر قرار می گیرند پیش از واگذاری در کمیسیون ماده 5 به دادستان های هر شهرستان اعلام  کنند تا از واگذاری این اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون پیشگیری شود.

به نظر می رسد فصل جدیدی از مبارزه علیه فساد و زمین خواری و آزادسازی زیارت شروع شده است اما کار سخت و سنگین است و افراد متخلف صاحب نفوذ، ثروت و رانت های مختلفی اند و ممکن است مسیر عدالت خواهی را منحرف سازند لذا همه مدیران و مسئولان دلسوز، قضات عادل، رسانه ها، گروه های عدالت خواه همه باید در کنار هم زنجیروار در مقابل آنها بایستند تا ثمرات شیرین مبارزه با فساد برای مردم ملموس شود.

انتهای پیام /

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
اطرافیان رئیس‌جمهور چگونه او را به ملاقات متهم تخلف و ارتشا در پرونده تخلفات ارزی بردند؟ روح‌الله زم و ثبت گنج عظیم اطلاعاتی و امنیتی برای نظام و نیروهای انقلاب+عکس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در بخش فارسی صدای آمریکا چقدر نفوذ کرده؟!/ این شبکه «صدای آمریکا» نیست و «صدای ایران» است! بعد از زمینخواری , رانتخواری , ساحل خواری و کوه خواری و جنگل خواری , این روزها خانه خواری هم اضافه شد می ترسیم فردا نوبت آدمخواری باشد! زمین خواری ۹ هزار مترمربعی در روستای چهارباغ گرگان/ صدور کیفرخواست برای عضو سابق شورای روستا این جانداران عجیب می توانند قرن ‌ها عمر کنند و یا جاودانه بمانند! +تصاویر برخی از نمونه‌های قابل‌ذکر فساد در نظام اداری/ واژه‌های ؛ پارتی‌بازی اختلاس، رشوه و رانت و رانتخواری زمین‌خواری، سندسازی برای املاک بلاصاحب،و تبانی و استفاده از شاهد جعلی توسط برخی از وکلا ... رئیسی:هر سه قوه باید در مسیر رفع مشکلات معیشتی باشند/قالیباف: مجلس آماده همکاری با دولت است/ روحانی: رهبری فرمودند فرمانده جنگ اقتصادی رئیس جمهور باشد تصویر/فرزندکشی, ماجرای قتل رومینا/ انفجار در کارخانه فولاد میبد یا مجتمع هسته‌ای؟!/آتش‌سوزی‌های گسترده و مشکوک/ کلینیک سینا اطهر/ انفجار در پارچین/ انفجاری در گرمدره و شهر قدس/قطعنامه شورای حکام علیه ایران/نامه موسوی خوئینی‌ها سرنوشت جالب و عبرت آموز برای زنانی که با رئیس دولت اصلاحات عکس یادگاری گرفتند!!+تصویر فیلم/ همه چیز درباره حوادث و خروش مردم ۲۳ تیر ۷۸ برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟!/ مساله مهم، خونسردی مسئولان است درگذشت عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در یازدهمین دوره مجلس به علت ابتلا به ویروس کرونا همزمانی کارزار تبلیغاتی صهیونیست‌ها علیه ایران و هجمه‌های تاجزاده حامی تمام قد اجنبی ها به رهبری/ نگاهی به سوابق یک عضو حرفه‌ای «شبکه نفوذ» به نظر می‌رسد «محفل» امنی صدور کیفرخواست شهیندخت مولاوردی با ۳عنوان اتهامی سردار حاجی زاده: ماهواره و ماهواره بر، لبه تکنولوژی است/ پهپاد و موشک، فناوری‌های روز دنیا هستند/ ما به رفع کاستی‌هایی که عزیزان مان در صنعت خودرو دارند، کمک می‌کنیم./ اتکا به داخل و کمک گرفتن از صنعتگران و مجموعه های دانش‌بنیان برای تولید خودرو، بسیار سهل است./ من هم مثل آقایان راه حل مشکلات را مذاکره می‌دانم! خشم و غضب با انسان چه می‌کند؟ عکس و فیلم/آتش‌سوزی در ناو آمریکایی همچنان ادامه داردناوهواپیمابر آمریکا دچار انفجار و آتش سوزی شد+ جرئیات رئیسی: اقتصادی قوی، مدیران قوی می‌خواهد/ خون‌خواهی "قاسم سلیمانی" تعطیل‌بردار نیست استان گیلان رتبه نخست فساد اداری در کشور جمعی از مسئولین سپاه استان گلستان با خانواده معظم شهید مدافع حرم قاسم غریب جزئیات ماجرای فروش یک نوزاد در تهران واکسن پیشگیری از کووید-۱۹ در راه است/ نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در موج دوم کرونا با چه شدت و حدتی روبه‌رو خواهیم شد رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز که حکایت از یک پروژه دقیق و حساب شده دارد+تصاویر واکنش عجیب جریان اعتدال و اصلاحات و بی بی سی به پخش برنامه بدون تعارف 20:30 با روح الله زم+عکس رهبرانقلاب"مجلس یازدهم از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب است ون‌های گشت ارشاد برای مردان بی‌غیرت شهرداري گرگان و كميسيون ماده پنج گلستان در خدمت افراد خاص+سند نظر قرآن درباره جدایی دین از سیاست چیست؟ فیلم/اعتراف ناخواسته شبکه وهابی «کلمه» وابسته به عربستان سعودی، درباره کمک مالی به روح‌الله زم و آمدنیو فیش حقوقی نیروهای مسلح, ورود به سایت ساتا saba.esata.ir , دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح, › www.esata.ir.htm ورود به سایت ساتا, مشاهده فیش حقوقی نیروهای مسلح www.esata.ir, فیش حقوقی ساتا حواشی راز آلود در پس واگذاری غیر قانونی اراضی میلیاردی ناهارخوران گرگان!! راستی آزمایی مخالفان تجارت با چین/همین ها در فتنه آمریکایی سبز هم "مرگ بر چین و روسیه" گفتند؛ تا به تعبیر حضرت امام (ره) "مرگ بر آمریکا منسی (فراموش) شود جزئیات طرح ارائه سهام عدالت به سه گروه بزرگ جامانده از دریافت این سهام عدالت ضرورت فاصله اجتماعی روحانی با "دوستان نادان"!/آنچه روحانی می‌داند و اصلاح‌طلبان نمی‌دانند/ نظام مردمسالاری دینی ایران بیدی نیست که به این بادها بلرزد واقعیت ماجرای اعدام یک شهروند مشهدی چیست؟ دلایل بی‌حاصلی سوال و استیضاح از روحانی قتل" ژیار، پسر ۵ ساله‌ جوانرودی به دلیل حسادت و کینه توزی نامادری اش با چاقو به قتل رسید+اعترافات نامادری اظهارات عجیب کیلویی ,احمد مازنی، نماینده حامی سلفی حقارت مجلس دهم و کاندیدای ناکام انتخابات مجلس یازدهم از سوی مردم ولایی گرگان و آق قلا کدام شهید می‌خواست علیه انقلاب، کودتا کند؟! جزئیات قیمت امرور طلا قیمت سکه و قیمت دلار+جدول وزارت جهادکشاورزی خواستار کسر بدهی و معوقات ۷ساله ی مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان به حساب بیت المال شد!+سند چرا افراد ذی نفوذ و مرتبط با سهامداران "شرکت ید کانسار خزر" تلاش می کنند تا بر ابعاد خطرناک و مرگبار ماجرای این شرکت سرپوش گذاشته شود؟ اعتبارنامه کدام منتخبان در 11 دوره مجلس رد شده است؟+اسامی واکنش برخی کاربران توئیتر به رد اعتبارنامه و اخراج تاجگردون+تصاویر متهم فراری گرگانی صندوق ذخیره فرهنگیان کیست؟ تصویری از ماسک‌زدن رهبر انقلاب در جلسات کاری انتشار برای نخستین بار واقعا در این استان سیاست زده بناست استاندار گلستان کجای مبارزه با مفاسد باشند؟ نام قالیباف، مهندس فتاح ، جلیلی و بذرپاش گزینه های احتمالی برای انتخابات 1400 ریاست‌جمهوری مطرح است/ اتوبوس اصلاح‌طلبان با شیوه‌ رانندگی فعلی راه به جایی نخواهد برد
رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز که حکایت از یک پروژه دقیق و حساب شده دارد+تصاویر زمین خواری ۹ هزار مترمربعی در روستای چهارباغ گرگان/ صدور کیفرخواست برای عضو سابق شورای روستا واکنش عجیب جریان اعتدال و اصلاحات و بی بی سی به پخش برنامه بدون تعارف 20:30 با روح الله زم+عکس استان گیلان رتبه نخست فساد اداری در کشور واکسن پیشگیری از کووید-۱۹ در راه است/ نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در موج دوم کرونا با چه شدت و حدتی روبه‌رو خواهیم شد سرنوشت جالب و عبرت آموز برای زنانی که با رئیس دولت اصلاحات عکس یادگاری گرفتند!!+تصویر جمعی از مسئولین سپاه استان گلستان با خانواده معظم شهید مدافع حرم قاسم غریب سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در بخش فارسی صدای آمریکا چقدر نفوذ کرده؟!/ این شبکه «صدای آمریکا» نیست و «صدای ایران» است! جزئیات ماجرای فروش یک نوزاد در تهران بعد از زمینخواری , رانتخواری , ساحل خواری و کوه خواری و جنگل خواری , این روزها خانه خواری هم اضافه شد می ترسیم فردا نوبت آدمخواری باشد! برخی از نمونه‌های قابل‌ذکر فساد در نظام اداری/ واژه‌های ؛ پارتی‌بازی اختلاس، رشوه و رانت و رانتخواری زمین‌خواری، سندسازی برای املاک بلاصاحب،و تبانی و استفاده از شاهد جعلی توسط برخی از وکلا ... روح‌الله زم و ثبت گنج عظیم اطلاعاتی و امنیتی برای نظام و نیروهای انقلاب+عکس رهبرانقلاب"مجلس یازدهم از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب است عکس و فیلم/آتش‌سوزی در ناو آمریکایی همچنان ادامه داردناوهواپیمابر آمریکا دچار انفجار و آتش سوزی شد+ جرئیات این جانداران عجیب می توانند قرن ‌ها عمر کنند و یا جاودانه بمانند! +تصاویر اطرافیان رئیس‌جمهور چگونه او را به ملاقات متهم تخلف و ارتشا در پرونده تخلفات ارزی بردند؟ درگذشت عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در یازدهمین دوره مجلس به علت ابتلا به ویروس کرونا سردار حاجی زاده: ماهواره و ماهواره بر، لبه تکنولوژی است/ پهپاد و موشک، فناوری‌های روز دنیا هستند/ ما به رفع کاستی‌هایی که عزیزان مان در صنعت خودرو دارند، کمک می‌کنیم./ اتکا به داخل و کمک گرفتن از صنعتگران و مجموعه های دانش‌بنیان برای تولید خودرو، بسیار سهل است./ من هم مثل آقایان راه حل مشکلات را مذاکره می‌دانم! تصویر/فرزندکشی, ماجرای قتل رومینا/ انفجار در کارخانه فولاد میبد یا مجتمع هسته‌ای؟!/آتش‌سوزی‌های گسترده و مشکوک/ کلینیک سینا اطهر/ انفجار در پارچین/ انفجاری در گرمدره و شهر قدس/قطعنامه شورای حکام علیه ایران/نامه موسوی خوئینی‌ها