30 دی 1398 جهاد و مقاومت - اخبار بین المللی سیاسی - - اخبار بین المللی - تمام اخبار شهادت سردار سلیمانی, آخرین خبر های شهادت سردار سلیمانی ،

چرا سردار سلیمانی ترور شد؟ / روس ها پشت پرده ها را فاش کردند+عکس

تحولات اخیر خاورمیانه منجر به تشدید اوضاع و افزایش رویارویی های بین المللی شده است. تحلیل موضوع نشان می دهد که هدف سناریوی از پیش نوشته شده در انزوای کامل قرار دادن ایران و تضعیف نفوذ سایر رقبای آمریکاست.  چرا سردار سلیمانی ترور شد؟ / روس ها پشت پرده ها را فاش کردند+عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" پراودا» چاپ مسکو در تازه ترین شماره خود به بررسی اوضاع منطقه در پی تحولات اخیر پرداخته است.

در این مطلب آمده است:روزنامه «پراودا» چاپ مسکو با اشاره به ترور سردار «سلیمانی» نوشت: برخلاف تفسیرهای موجود، دونالد ترامپ و اطرفیانش در برابر رویدادها، واکنشی نداشته بلکه وضعیت و واکنش خود نسبت به آن را از قبل طراحی کرده بودند.

محاسبه خونین

در خصوص ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و پیامدهای آن صدها مطلب نوشته شده است. بنابراین بدون پرداختن به جزئیات این موضوع، بیشتر به پیشینه آن و انگیزه های طرف های دخیل توجه خواهیم کرد.

اولین چیزی که باید به آن تأکید شود، محاسبات به اصطلاح سرد واشنگتن است. برخلاف تفسیرهای موجود، دونالد ترامپ و اطرفیانش در برابر رویدادها اقدامات واکنشی نداشته بلکه وضعیت و واکنش خود نسبت به آن را از قبل طراحی کرده بودند.

نقطه شروع این بود که در 27 دسامبر رسانه های غربی از حمله به یکی از پایگاه آمریکا در منطقه «کرکوک» عراق خبر دادند. در نتیجه این حمله یک کارمند غیرنظامی کشته شده و چند تن از سربازان نیز زخم برداشتند. البته این یک اتفاق خارق العاده نبود، زیرا بقایای داعش در منطقه کرکوک متمرکز شده و مرتباً علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان اقدام می کنند.

طبق معمول تاسیسات آمریکا نیز هدف تیراندازی قرار داده می شود که اقدامات مشابهی در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی هم رخ داده بود.

اما این بار آمریکا بلافاصله کتائب حزب الله عراق را مقصر عنوان کرد. این گروه که بخشی از نیروهای بسیج مردمی عراق است، در شکست داعش سهم بسزایی داشت. اما برای واشنگتن این یک شایستگی به شمار نمی آید. نیروهای بسیج مردمی از سوی مقامات آمریکا «افراطی» دانسته و خواستار خلع سلاح آنان بودند.

آمریکا پس از دو روز پایگاه های کتائب حزب الله را بمباران کرد که بر اثر آن حداقل 25 نفر شهید و بیش از پنجاه نفر نیز زخمی شدند. برای «کاخ سفید» معلوم بود که این اقدام موج خشم و غضب مردم را به بار خواهد آورد. همین طور هم شد.

در بغداد ساکنان خشمگین سفارت ایالات متحده را محاصره کردند. گزارشات منتشر شده از محل این اتفاق توسط رسانه های جهانی برای آمریکا بهانه جهت اقدامات بیشتری را فراهم کرد. در شب 3 ژانویه پهپادهای آمریکایی به فرودگاه بغداد حمله کردند که بر اثر آن علاوه بر سردار قاسم سلیمانی همچنین ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق و چند نفر دیگر نیز به شهادت رسیدند.

این جنایت حتی برای آمریکا که معمولاً اقدامات مربوطه خود را تحت پوشش قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل قرار می دهد، بی سابقه بود. البته مخالفین دولت ترامپ و به طور خاص حزب دموکرات نمی توانست از این موقعیت بهره برداری نکند.

این حزب اخیراً پروسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا را آغاز و فرصت متهم کردن ترامپ به نقض قول خود جهت پرهیز از دخالت در درگیری های خارج از کشور را به دست آورد.

در حقیقت مداخلات جدید خلاف تاکتیک های انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا است. وی با قرار گرفتن در نقش شخصی که اشتباهات دموکرات ها را اصلاح می کند، به طور مکرر بر ضرورت خروج نیروهای نظامی از افغانستان و سوریه تاکید می کند.

و این بار نیز ترامپ ضمن دستور ترور این تعداد از افراد، با دریافت پاسخ تلافی جویانه ایران، نقاب یک سیاستمدار «صلح خواه»، «مخالف» جنگ و «جانبدار» مذاکرات را بر روی خود کشیده است.

انگیزه برای ارتکاب جنایات

این تناقض را چگونه می توان حل کرد؟ برای واشنگتن که گویا علاقه ای به درگیری جدی ندارد، در حال حاضر به هر قیمتی که شده دامن زدن به شیوع خشونت لازم بود.

اول اینکه ترامپ از این طریق به دنبال کمک به متحد نزدیک خود «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل است که ایام سختی را تجربه می کند. حزب «لیکود» باز هم نتوانست اکثریت پارلمانی را تشکیل دهد و در ماه مارس برای سومین بار در طول یک سال اخیر انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد.

خطر از دست دادن پست نخست وزیری تنها درد سر نتانیاهو نیست، زیرا وی همچنین متهم به فساد نیز است. در حال حاضر مصونیت قضایی نتانیاهو را نجات داده است ولی دادستانی خواستار آغاز محاکمه وی قبل از انتخابات جدید است. بنابراین در اول ژانویه وی از پارلمان خواست تا حمایتش را تضمین کند. نتانیاهو گفت که می خواهد سال های طولانی رهبر اسرائیل باشد تا به موفقیت های تاریخی دست یابد.

بی ثبات کردن اوضاع بین المللی به نفع نتانیاهو است تا بتواند سیاستمداران متردد را وادار به حمایت از خود کند. به نوبه خود نخست وزیر اسرائیل می تواند به ترامپ وعده کمک جامعه یهودی و لابی یهودی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دهد.

نشانه های دیگری هم به وجود رد پای اسرائیل در اتفاقات اخیر اشاره می کند. از ماه نوامبر، یعنی موقعی که اتهامات علیه نتانیاهو مطرح شد، اعضای دولت وی و نشریات جناح راست به شدت شروع به بزرگنمایی «تهدید ایران» کردند که به طور خاص بر سپاه قدس در عراق و سوریه تاکید می شد.

«نفتالی بنت» وزیر دفاع اسرائیل مکرراً در رابطه به «فرا رسیدن زمان بسیار مناسب برای پایان دادن به حضور ایران» اشاره های تهدید آمیزی می کرد.

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز تهدید کرد که «ارتش اسرائیل به طور علنی و مخفیانه در سراسر منطقه اقدام می کند تا برنامه های ایران را... حتی تحت تهدید جنگ در سوریه و عراق برهم بزند».

نتانیاهو سه روز قبل از ترور سردار قاسم سلیمانی با وزیر امور خارجه آمریکا تماس تلفنی داشت. نخست وزیر اسرائیل از «مایک پومپئو» جهت «اقدامات مهم علیه ایران» تشکر کرد و وی نیز از «اقدامات قاطع در برابر تهدیدات ایران» خبر داد. واضح است که طی این تماس تصمیم نهایی در مورد سردار قاسم سلیمانی گرفته شد.

مورد بعدی این است که با تحریک ایران به اقدامات تلافی جویانه، آمریکا و اسرائیل به دنبال دامن زدن به اختلاف میان ایران و همسایه ها و به خصوص عربستان سعودی می باشند. البته این اولین تلاش در این جهت نبوده است. در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی به تأسیسات نفتی عربستان سعودی حمله صورت گرفت که در پی آن واشنگتن بلافاصله ایران را مقصر دانست و ریاض نیز هرچند با تردید ولی باز هم موضعگیری مشابهی انجام داد.

گزارش اخیر سازمان ملل متحد این ادعا را باطل دانست. کارشناسان دخالت تهران در تولید پهپادهایی که به این تاسیسات حمله بردند، تکذیب کرده و همچنین گفتند که حوثی های یمن چنین تجهیزاتی را در اختیار ندارند.

آمریکا با ناراحتی دیگری نیز مواجه شد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران در آخرین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیشنهاد انعقاد پیمان عدم تعرض به کشورهای همسایه را مطرح کرد. ضمن تضمین امنیت ناوبری، مبنای این پیمان را احترام به حق حاکمیت ملی و جلوگیری از دخالت نیروهای خارجی تشکیل می دهد.

روحانی در ادامه این ابتکار عمل پیامی را به ملک سلمان ارسال کرد. عمران خان نخست وزیر پاکستان به عنوان میانجی از پایتخت ایران و عربستان سعودی بازدید به عمل آورد و مقامات کویت و عراق نیز اقدامات مشابهی را دنبال کردند.

این تلاش ها ثمر داد و در ماه دسامبر سال گذشته میلادی اطلاعاتی درباره مشاوره هایی بین دو کشور پخش شد. در یمن شدت حملات هوایی عربستان سعودی کاهش یافت و طرفین اقدام به تبادل زندانیان کردند. ترمیم روابط بین ریاض و دمشق نیز شروع شد. هیاتی از اتحادیه روزنامه نگاران سوریه از ریاض بازدید کرد و عربستان سعودی موضوع بررسی احتمال از سرگیری فعالیت سفارت خود در دمشق را در دستور کار قرار داد.

«نیویورک تایمز» و سایر رسانه های مهم غربی تعداد بالای مطالب را به «استراتژی جدید» ریاض اختصاص داداند که آماده آغاز مذاکرات مستقیم با تهران است. طبیعی است که در مورد این گرایش و امکانات مقابله با آن در «کاخ سفید» بحث شده است.

اظهارات «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در حقیقت هیجان برانگیز بود. وی در 5 ژانویه ضمن سخنرانی در پارلمان کشورش اعلام کرد که سردار قاسم سلیمانی به منظور بررسی اوضاع وارد بغداد شده بود.

راه‌اندازی جنگ

انگیزه سوم برای ترور شخصیت های بلند پایه یادشده افزایش فشار بر ایران بود. ایران برخلاف پیش‌بینی دشمنانش با شکست مواجه نشد. در ماه نوامبر از کشف یک میدان بزرگ نفتی خبر داده شد که ذخایر کشور را به یک سوم افزایش خواهد داد.

هرچند تحریم ها باعث کاهش صادرات نفت شد، اما تولید همچنان بالاست. این امر باعث افزایش تولید در پالایشگاه های نفت و به ویژه صنایع پتروشیمی شده است. متالورژی ایران نیز از توسعه مثبت برخوردار است. تنها در ماه های مارس - اکتبر سال 2019 صادرات فولاد و آهن به چین 150 درصد و به پاکستان 400 درصد افزایش یافته است.

روابط اقتصادی با همسایگان در حال تقویت شدن است. از طریق خط انتقال جدید «کرخه-الاماره» برق ایران به عراق صادر می شود. در چارچوب ایجاد شبکه حمل و نقل منطقه ای حرکت در مسیر بزرگراه «ابو کمال» (سوریه) - «القائم» (عراق) برقرار و ساخت راه آهن «دیرالزور - ابو کمال» در سوریه آغاز شد.

این بخشی از بزرگراه هایی است که بندر امام خمینی (ره) ایران و بندر لاذقیه سوریه را به هم متصل می کند.

آمریکا با دامن زدن به تحریکات مسلحانه، تحریم های علیه ایران را تشدید کرد. از جمله 12 شرکت متالورژی مورد این تحریم ها قرار داده شد. اعلام تهران در خصوص از بین بردن محدودیت های مربوط به «توافق هسته ای»، به عنوان بهانه ای جهت پیچیده تر کردن روابط میان تهران و اتحادیه اروپا استفاده شد.

در بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان مقصر اختلال در توافق هسته ای ایران دانسته شده است در حالی که خود این کشورها برای حفظ آن هیچ تلاشی به خرج ندادند.

آمریکا و متحدانش در تلاش برای ایجاد بی ثباتی داخلی در جمهوری اسلامی می باشند. ترامپ ضمن خطاب به تظاهرکنندگان در ایران نوشت: من از ابتدای دوره ریاست جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد. ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می کنیم. شجاعت شما الهام بخش است.

انزوای ایران؛ خوابی که تعبیر نشد

سرانجام واشنگتن با نشان دادن توانایی های خود به طرف های خارجی پیام ارسال کرد. سال گذشته روابط منطقه با چین به سطح جدیدی دست یافت. در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی عراق از پیوستن خود به پروژه «یک کمربند - یک جاده» خبر داد.

با مشارکت «پکن» در استان صلاح الدین یک نیروگاه در حال ساخت قرار داشته و قراردادی برای ساخت شبکه مدارس، بیمارستان ها و مجتمع های مسکونی در جنوب کشور منعقد شد. موقعیت چین در بخش نفت روز به روز قوی تر می شود. بغداد تعدادی از معادن را که قبلاً توسط شرکت آمریکایی «اگزون موبیل» مورد بهره برداری قرار داشت، به چین تحویل داد.

مجله آمریکایی «دیپلمات» هشدار داد: «در حالی که واشنگتن گرفتار ایران شده است، نیرویی بسیار خطرناک تر وارد عمل شده است».

رئیس جمهور سوریه نیز از وجود شش پروژه بزرگ مشترک در چارچوب «یک کمربند - یک جاده» خبر داد. علاوه بر این موضوع ایجاد صندوق سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری چین و کویت مورد بحث قرار گرفته است. در مجموع چین به بزرگترین شریک تجاری و سرمایه گذار منطقه تبدیل شده است.

اما تهران همچنان متحد اصلی پکن است. توافقنامه مشارکت جامع استراتژیک که در ماه آگوست به امضا رسید، سرمایه گذاری 400 میلیارد دلاری در اقتصاد ایران و به خصوص در بخش نفت و گاز و حمل و نقل را در نظر دارد.

ساخت و نوسازی بزرگراه ها و خطوط لوله در توسعه «یک کمربند - یک جاده» نقش اساسی ایفا کرده و با در نظر گرفتن توافق نامه های بین ایران، عراق و سوریه منجر به ایجاد یک شبکه جدید حمل و نقل ترانس اوراسیایی خواهد شد.

الحاق تهران به دهلیز اقتصادی چین و پاکستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع در جریان سفر ماه دسامبر هیئت ایرانی به کراچی مورد بحث قرار گرفت. طبق برنامه در مرحله اول دو بندر «چابهار» ایران و «گوادار» پاکستان از طریق مسیرهای حمل و نقلی به هم متصل خواهند شد.

از میان پروژه های موجود همچنین می توان به خط لوله گاز ایران به چین اشاره کرد که امکان تحویل سوخت با دور زدن تحریم ها و دور زدن تنگه هرمز و مالاکا را فراهم می کند. به عبارت دیگر آمریکا از اهرم های فشار بر تهران و پکن محروم خواهد شد.

عصبانیت واشنگتن منجر به افزایش وزن سیاسی چین شده است. در تاریخ 28 - 30 دسامبر رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه در دریای عرب برگزار شد. در مذاکراتی که بین تهران و پکن در آخرین روز سال 2019 صورت گرفت، دو طرف فشارهای آمریکا و تلاش های آن برای جهان تک قطبی را محکوم کردند.

چین ترور سردار قاسم سلیمانی «ماجراجویی نظامی» عنوان کرد.

نگرانی های واشنگتن را گزارش ماه نوامبر بنیاد «جیمز تاون» که یکی از «اتاق های فکر» سیاست آمریکا می باشد، برجسته کرده بود. در آن هشدار داده شد که پروژه دهلیز اقتصادی چین و ایران تلاش های برای منزوی کردن تهران را نقش بر آب کرده و منجر به تغییر کامل وضعیت اقتصادی و ژئوپلیتیکی در منطقه خواهد شد. فقط بی ثباتی قادر به جلوگیری از این امر خواهد بود.

در گزارش این بنیاد آمده است: «با توجه به تنش های ایران با عربستان سعودی و آمریکا هیچ تضمینی وجود ندارد که آن در آینده نزدیک با یک درگیری نظامی روبرو نشود. در صورت اتفاق افتادن چنین یک سناریو، تمام سرمایه گذاری های چین در معرض خطر قرار خواهد گرفت».

ظاهرا در واشنگتن این گزارش را نه تنها مورد مطالعه قرار دادند بلکه به اجرا گذاشتند. برای حفظ سلطه خود سرمایه آماده کشتار، توطئه و جنگ می باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

21 3 4 5 6 7 8 9 10

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم اعلام جزییات حکم قطعی ۵۲ محکوم اقتصادی و امنیتی+اسامی به چه کسانی باید رأی داد؟ گلستان/اعلام نتیجه قطعی شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس 98 در استان گلستان و شهرستانها بعد از پایان رای گیری روز جمعه (عکس) شهادت پاسدار حمیدرضا باب الخانی مدافع حرم حضرت زینب (س) در سوریه فیلم انتقاد جدی«هادی حق‌شناس» استاندار گلستان به عملکرد نمایندگان ادوار گذشته مجلس استان مکالمه لو رفته از همکاری برخی اصلاح طلبان با من و تو! +فیلم جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد افسوس سخنگوی دولت اصلاحات برای اغتشاشات آبان/ رسولی: مراجع ۴گانه اسناد خود علیه قالیباف را به شورای نگهبان ندادند! (عکس) تبلیغات عجیب کاندیدای انتخابات مجلس در قزوین نامه سرگشاده حمید رسایی به "جناب آقای دکتر حداد عادل"قالیباف" جناب آقای دکتر مرتضی آقاتهرانی"محصولی"/ چرا حدود دو تا سه هفته به صورت هم پنجه کشیدید؟ اسامی فهرست نهایی«لیست وحدت»شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات مجلس 98 حوزه انتخابیه تهران سران فتنه با نشان دادن چراغ سبز به دشمنان موجب افزایش تحریم ها شدند/ همه مردم با هر نگاه ، قومیت و نگاهی در انقلاب اسلامی ما سهیم هستند. جزئیاتی از جلسه مشترک شورای ائتلاف و جبهه پایداری/ در جلسه وحدت اصولگرایان چه گذشت؟ واکنش شورای نگهبان به خبر تایید صلاحیت ۳۰ نماینده بازداشت یک کاندیدای سابق ردصلاحیت‌شده به اتهام کلاهبرداری (عکس)* از فائزه هاشمی تا خاتمی؛دعوا بر سر لیست انتخاباتی اصلاحات*/ اعتراف رمضان‌زاده: ما اصلاح‌طلبان کاسب کاری کردیم شهادت مدافع حرم «حمیدرضا بابل‌خانی» در سوریه به رسید مردم در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند/ با حضور پرشور و انتخاب خوب، مجلس قوی بسازند/ دشمن در انتخابات هم مثل ۲۲بهمن و بزرگداشت شهید سلیمانی به هدفش نمیرسد/ یاوه‌گویی آمریکایی‌ها علیه ایران، به‌خاطر انفعالشان پس از شهادت شهید سلیمانی است لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در استان مازندران وقتی این روحانی سرشناس و پرحاشیه اصلاح طلب مدافع علی مطهری و محمود صادقی باشند نتیجه خروجی این میشود!! بلوف تحریم‌کنندگان انتخابات برای فرار از برخورد امنیتی/ "تشکیل شورای انقلاب"؛ دستور کار حجاریان برای پس از انتخابات! سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از اغتشاشات شروع شد/ مشکلات اقتصادی باز هم در حاشیه/ مدعیان اصلاحات به دنبال آزادی آشوبگران! +جزئیات نقش طایفه گری ،سابقه اخلاقی کاندیدا و سخنوری در انتخابات ترکمن صحرا (عکس) حمله مسلحانه به رامین فرج نژاداز قوی ترین مردان ایران در شهرستان شهریار+ جزئیات بازدید سرزده امروز رئیس کل دادگستری گلستان از دادسرای گنبدکاووس/ رسیدگی پرونده ها در گنبدکاووس به روز میشود لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در تهران , گلستان و سایر استانهای کشور+اسامی پایکوبی و حرکات جلف تاجگردون کاندیدای مجلس داد همه را درآورد/ چرا شورای نگهبان سکوت کرد/ واکنش شدید احمد توکلی به حرکات جلف تاجگردون+فیلم و عکس وسوسه شدن لیدر اصلاح‌طلبان برای "تَکرار" در یک شعبه حاشیه‌ای! «انتخابات غیررقابتی»؛ اسم رمز قدیمی جریان اصلاحات برای فرار از شکست در انتخابات +سند اعترافات مهم در جلسه دوم/ چه کسی به زم خط می‌داد؟ لغو سخنرانی زاکانی در قم به سبک دهه ۷۰ روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای من بود+فیلم روحانی در نشست خبری: بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم انتشار نشریه انقلاب ویژه بهمن سال 98 /سردار دلها کی بود؟ خروش مردم در سوگ سردار سلیمانی/ واکنش مردم استان گلستان در نخستين روز ترور سردار سليماني اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شمال شرق کشور در گنبدکاووس+عکس جریان اصلاحات با اظهارات دروغ و جنگ روانی و ایجاد عملیات روانی پای در انتخابات گذاشت/ روحانی هم دروغ گفتن و فریبکاری را از پدر معنوی خود یعنی اصلاج طلبان به ارث برد آغاز شمارش معکوس برای اجرای عملیات‌تلافی‌جویانه شهادت ابومهدی المهندس ماجرای درگذشت فرزند سردار سلیمانی در غیاب او+عکس عکس/ خلبانان‌های جنگنده سعودی پس از سقوط در یمن چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس میزان سود سهام عدالت مشخص شد+ مبلغ و شرایط نخواستن یا بلد نبودن؛ کدام؟ وزارت دفاع پاسخ «بلد نیستم» روحانی را داد +تصاویر لیست انتخاباتی 30 نفره عدالتخواهان در انتخابات مجلس 98 تهران+اسامی تمام لیست های منتشر شده برای انتخابات مجلس 98 از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان و عدالت خواهان برای تهران+اسامی دوهکتار زمین نهارخوران گرگان با دستور معاون وقت وزیر جهاد به قضات سابق گرگان واگذار گردید/ اراضی یاد شده هرگز ارتباطی به دستگاه قضائی نداشته و ندارد/ دستگاه قضایی گلستان پیشتاز در حفظ منابع طبیعی و جنگل +اسناد تیتر مشترک بی بی سی و "روزنامه دولت" در آستانه انتخابات ... حمله مسلحانه به مسئول هیأت خانواده شهدا + عکس و فیلم عکس/ سنگ مزار جدید سردار شهید قاسم سلیمانی دروغ گفتن روحانی تمامی ندارد/ چه‌کسانی می‌خواستند در دانشگاه‌ها دیوار بکشند؟+فیلم
نقش طایفه گری ،سابقه اخلاقی کاندیدا و سخنوری در انتخابات ترکمن صحرا لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در استان مازندران اسامی فهرست نهایی«لیست وحدت»شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات مجلس 98 حوزه انتخابیه تهران سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از اغتشاشات شروع شد/ مشکلات اقتصادی باز هم در حاشیه/ مدعیان اصلاحات به دنبال آزادی آشوبگران! +جزئیات جزئیاتی از جلسه مشترک شورای ائتلاف و جبهه پایداری/ در جلسه وحدت اصولگرایان چه گذشت؟ (عکس) تبلیغات عجیب کاندیدای انتخابات مجلس در قزوین نامه سرگشاده حمید رسایی به "جناب آقای دکتر حداد عادل"قالیباف" جناب آقای دکتر مرتضی آقاتهرانی"محصولی"/ چرا حدود دو تا سه هفته به صورت هم پنجه کشیدید؟ (عکس)* از فائزه هاشمی تا خاتمی؛دعوا بر سر لیست انتخاباتی اصلاحات*/ اعتراف رمضان‌زاده: ما اصلاح‌طلبان کاسب کاری کردیم فیلم انتقاد جدی«هادی حق‌شناس» استاندار گلستان به عملکرد نمایندگان ادوار گذشته مجلس استان (عکس) شهادت پاسدار حمیدرضا باب الخانی مدافع حرم حضرت زینب (س) در سوریه واکنش شورای نگهبان به خبر تایید صلاحیت ۳۰ نماینده شهادت مدافع حرم «حمیدرضا بابل‌خانی» در سوریه به رسید بازداشت یک کاندیدای سابق ردصلاحیت‌شده به اتهام کلاهبرداری وقتی این روحانی سرشناس و پرحاشیه اصلاح طلب مدافع علی مطهری و محمود صادقی باشند نتیجه خروجی این میشود!! مکالمه لو رفته از همکاری برخی اصلاح طلبان با من و تو! +فیلم جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد افسوس سخنگوی دولت اصلاحات برای اغتشاشات آبان/ رسولی: مراجع ۴گانه اسناد خود علیه قالیباف را به شورای نگهبان ندادند! بلوف تحریم‌کنندگان انتخابات برای فرار از برخورد امنیتی/ "تشکیل شورای انقلاب"؛ دستور کار حجاریان برای پس از انتخابات! سران فتنه با نشان دادن چراغ سبز به دشمنان موجب افزایش تحریم ها شدند/ همه مردم با هر نگاه ، قومیت و نگاهی در انقلاب اسلامی ما سهیم هستند. مردم در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند/ با حضور پرشور و انتخاب خوب، مجلس قوی بسازند/ دشمن در انتخابات هم مثل ۲۲بهمن و بزرگداشت شهید سلیمانی به هدفش نمیرسد/ یاوه‌گویی آمریکایی‌ها علیه ایران، به‌خاطر انفعالشان پس از شهادت شهید سلیمانی است