27 بهمن 1398 انتخابات مجلس یازدهم | انتخابات مجلس 98 - انتخابات - اخبار روز سیاسی - - اخبار روز ،

چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس

ابراهیم اصغرزاده، از فعالان اصلاح‌طلب و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در بخشی از مصاحبه با شماره اخیر نشریه صدا درباره "تحریم خاموش انتخابات" و علت لیست ندادن ستاد اصلاحات؛ راز بزرگی را افشا کرده است. چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص

ایلنا گزارش داد: سهیلا جلودارزاده، از نامزدان چپ در انتخابات مجلس یازدهم، به تازگی طی اظهاراتی در دانشکده علمی‌کاربردی خانه کارگر، برای دفاع از علیرضا محجوب، نماینده اصلاح‌طلب مجلس و دیگر نامزد انتخابات مجلس یازدهم گفته است:

"وقتی کارگران هفت تپه حقوق نگرفتند و دست به اعتصاب زدند، آقای محجوب از حقوق آنها دفاع کرد و امروز وقت آن است که کارگران بتوانند در حکومت سهم شایسته خود را داشته باشند."[4]

 

*ما این قضاوت را به جامعه کارگری واگذار می‌کنیم که آقای محجوب را نماینده کارگران در مجلس می‌دانند یا خیر؟!

ولی ادبیاتی که از سوی خانم جلودارزاده به کار رفته است به یک گروکشی سیاسی، آنهم در مقابل قشر عزیز کارگران بیشتر شباهت دارد.

ما همچنین این نکته را خطاب به کارگران عزیز و ایضاً به "دوگانه اصلاح‌طلب آقای محجوب و خانم جلودارزاده" عرض می‌کنیم که بخش اعظم مشکل گرانی که بیت‌الغزل مصائب کارگران عزیز ما را شامل می‌شود؛ به دلیل روی کار بودن دولت مشترک آقای روحانی و اصلاح‌طلبان است که عملا هیچ انقیادی نسبت به اصل مهم "نظارت بر قیمت‌ها" ندارند.

همان دولتی که آقای محجوب زمانی در ادعای محبوبیت او اینطور گفته بود که ما اصلاح‌طلبان به راهی می‌رویم که روحانی نشان بدهد![5]

این قضاوت برای کارگران عزیز ما کار سختی نیست که فایده تلاش ادعا شده از سوی محجوب برای پرداخت حقوق معوّق کارگران هفت‌تپه؛ چه میزان از ضرر تلاش او و همراهانش برای روی کار آوردن روحانی و اصلاح‌طلبان در دولت، مجلس و شورای شهر را جبران کرده است؟

 

***

 

چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد

"سرلیستی حجاریان" در لیست پساانتخاباتی اخراجی‌ها!

ابراهیم اصغرزاده، از فعالان اصلاح‌طلب و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در بخشی از مصاحبه با شماره اخیر نشریه صدا درباره "تحریم خاموش انتخابات" و علت لیست ندادن ستاد اصلاحات؛ راز بزرگی را افشا کرده است.

او در این باره با اشاره تلویحی به اینکه اعضای فراکسیون امید، "اصلاح‌طلبان بدلی" هستند و جرأت نمی‌کنند از امکانات نظارتی خود علیه شورای نگهبان استفاده کنند، می‌گوید: این نگرانی از رد صلاحیت موجب شده است فراکسیون امید کارایی خود را از دست بدهد و به همین دلیل این سیاست‌ورزی انتخاب‌محور که در مقابل "سیاست‌ورزی خیابان‌محور" قرار می‌گیرد و به مردم می‌گفت اعتراضات خود را در صندوق رأی کانالیزه کنید تا صندوق بتواند این اعتراضات را به یک نظام مادی تقنینی و اصل نمایندگی تبدیل کند زیر سؤال رفته است.

اصغرزاده می‌افزاید: مردم می‌گویند با اینکه مسیر صندوق را نشان می‌دهید نمی‌توانید از حقوق ما دفاع کنید، بنابراین انتخابات بی‌اثر است. این مسئله موجب شده است سیاست‌ورزی اصلاح‌طلبان که انتخابات محور است زیر سوال برود. البته چه اصلاح‌طلبان پیشرو و چه اصلاح‌طلبان محافظه‌کار جمهوریت نظام و تصمیم‌گیری بر اساس انتخابات و اینکه میزان رأی مردم است را قبول دارند اما اصلاح‌طلبان محافظه کار به دنبال استراتژی بقا هستند و نمی‌خواهند چندان به نقد ریشه‌ای وضع موجود بپردازند. و توجیه‌گر وضع موجود شده‌اند.

او همچنین می‌گوید: اما اصلاح‌طلبان پیشرو معتقد هستند که باید از فرصت انتخابات استفاده کنند تا بتوانند مردم را راضی کنند...وقتی این امکان از اصلاح‌طلبان گرفته شود دیگر امکان سیاست‌ورزی نیز برای آنها وجود نخواهد داشت. در حال حاضر جنبش‌های اجتماعی و احساسات مردم را شاهد هستیم. ما می‌بینیم که این اعتراضات نیز به سرعت رادیکال می‌شود و پس از یکی دو شعار اعتراضی، شعارهای آنها به سرعت سیاسی شده و کلیت نظام را نشانه می‌رود. اصلاح‌طلبان معتقد هستند که جنبش‌های اجتماعی و یا جنبش‌های خیابانی نباید "به این سرعت" به سراغ کلیت نظام بروند و این نشانه این است که سیاست‌ورزی مبتنی بر اصل نمایندگی به بن بست رسیده است و شاید اینکه به مردم بگوییم در چارچوب امکانات به ما رأی بدهید و ما به مجلس می‌رویم و مشکلات شما را حل می‌کنیم دیگر برای مردم باورپذیر نباشد.

 

*ما در مجموعه وبلاگ مشرق، پیش از این در اشاره به علت "تحریم خاموش انتخابات" از سوی ستاد اصلاحات، تأکید کردیم که این اقدام با توجه به "استشمام بوی فتنه اقتصادی و سیاست خیابانی از سوی ستاد اصلاحات" گرفته شده است و گرنه یک جریان سیاسی هیچ راهی و هیچ شأنی غیر از معرفی نامزد و صندوق رأی به مردم در هر شرایطی ندارد.[6]

و اکنون معقّبین و مخاطبان محترم به رأی‌العین می‌بینند که ابراهیم اصغرزاده بعنوان یک عضو شعسا چگونه بر این حقیقت صحّه گذارده و صراحتا عنوان می‌کند که در مقابل تصمیم تحریمی اصلاح‌طلبان اخراجی، گزینه "سیاست خیابانی" قرار دارد!

با توجه به برداشتی که از تاریخ و عقلانیت نظام اسلامی وجود دارد؛ می‌توان خطاب به اصغرزاده این نکته را گوشزد کرد که تجربه فتنه‌گری اصلاح‌طلبان در دوره‌های گذشته نشان داده است که نظام اسلامی هرگز طراحان و فرماندهان کنترل از راه دور این فتن را فراموش نکرده و آنها هریک به فراخور عقلانیت و قضای اسلامی به سزای عمل خود رسیده‌اند.

هرگز اینگونه نخواهد بود که نظام اسلامی منفعل بنشیند و نظاره‌گر جریانی باشد که اشتغالات کنترل از راه دور فتنه اقتصادی؛ او را به سمت تحریم خاموش انتخابات سوق داده است!

ما در حال صحبت کردن از جریانی هستیم که خود مسبب‌الاسباب تمام مشکلات مردم طی 6 سال گذشته بوده و ناصیه دو اغتشاش خونبار دیماه 96 و آبانماه 98 را نیز در سرپنجه خود داشته است.

شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که بعنوان پیشانی این طیف سیاسی اعلام کرده در تهران لیست انتخاباتی نخواهد داد و اجازه نمی‌دهد که هیچکس از نمایه اصلاح‌طلبی استفاده کند؛ باید بداند که در آینده مجبور به عقب‌نشینی در مقابل نظام اسلامی خواهد شد و از گُر گرفتن "آتش" در خیابانی که اصغرزاده به آن اشاره کرده، آبی برای اصلاحات و "فرماندهان فتنه اقتصادی" از قبیل حجاریان و تاجزاده گرم نخواهد شد.

گفتنیست، ستاد اصلاحات در حالیکه تعدادی از احزاب اصلاح‌طلب فهرست انتخاباتی خود را ارائه کرده‌اند اما همچنان بر تحریم خاموش انتخابات، اصرار دارد و توسط چهره‌هایی مثل اصغرزاده و معین نیز مشغول تئوریزاسیون آن است.

 

***

 

1_ https://etemadonline.com/content/384765

2_ mshrgh.ir/1040447

3_ https://etemadonline.com/content/384769

4_https://www.ilna.news/fa/tiny/news-871918

5_https://www.isna.ir/news/94090301713/

6_mshrgh.ir/1040447

  •  
  •  
  •  

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
نعمت جان نثارمکلوتی بیجارپسی
  • 1398/11/29 - 13:42:51

باسلام.....جناب رییسی به فریادمن برسید که هیچ فریادرسی ندارم......ازپرسنل ناجا بودم درسال نود به علت شکستگی پا بخاطر عیبت ازسازمان اخراج شدم چهارماه گواهی پزشکی استراحت داشتم طبق خواسته دادسرا پزشک معتمدناجادراستان بوشهرتایید کرد ولی متاسفانه درکمیسیون پزشکی تهران دربهداری ناجا چون نه پول داشتم نه پارتی نتونستم موافقت کمیسیون رو بگیرم...بعداز مدتها دردیوان شاکی شدم درشعبه بیست وچهارتجدید نطر پروندم موجود هست فقط حکم براات یا گدشت شاکی ناجا میخوام برگردم به کارم با پنجاه سال سن پنج سرعایله کجا برم عاجزانه تقاصامندم درکمیسیون بخشش عفورهبری قرار گیرم فقط بخاطر بچه هام ازرزمندگان دفاع مقدس هستم....سیداولا پیعمبرنه ازدیوارکسی بالارفتم نه باناموس کسی بودم فقط پارتی وپول ندارم که مشکلم حل بشه.....نگدارید به بیگانه پناه ببرم.....اگرناحا گدشت کند یا دیوان حکم براات دهد مشکلم حل میشود.....اگرکمکم نکنی درروزقیامت نزدمادرت فاطمه زهرا شکایت میکنم.....

دیدگاه شما :
انتظارات و توقعات جامعه انقلابی و مردم از نمایندگان منتخبین مجلس یازدهم/ حمایت از قوه قضائیه در ریشه کنی فساد اقتصادی پیام تسلیت رئیس کل دادگستری گلستان در پی درگذشت پدر شهیدان مزیدی پیام تبریک رئیس کل دادگستری گلستان به آقای جلالی مدیر کل محترم اطلاعات استان قاچاقچی ماسک در پوشش نقی معمولی رونمایی از گزارش محرمانه مبنی بر باخبر بودن پنتاگون و نهادهای اطلاعاتی آمریکا از سال ها قبل در خصوص شیوع ویروس کرونا+تصویر پخش "خاک نفرین‌شده" پخش مجدد گفت‌وگوی منتقد فراری" و "سریال پایتخت بازسازی سکانس مشابه فیلم‌فارسی قبل انقلاب" آغشته شدن به نفوذِ فرهنگی+عکس ادامه تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید / دولت شرایط مردم را درک و از تصمیم گیری های غیرکارشناسی خود پرهیز کنند از قتل نوزاد ۹ ماهه تا قتل پیرزن ۶۳ ساله توسط پسرش در نوروز کرونایی در مشهد! دروغ بزرگ پروانه سلحشوری "ما در مجلس در یک روز دویست‌میلیارد دلار به سپاه قدس اختصاص دادیم!!/ سیاه نمایی وضعیت کشور در مقابله با کرونا، اظهارات حاجی دلیگانی نماینده استان اصفهان در خصوص پنهانکاری آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا و ترس دولت از اعلام آمار واقعی مرگ و میر و ترس مردم ترور و شهادت علی محمد یونس از فرماندهان ارشد حزب‌الله +عکس فقط انعکاس اخبار امریکا و انگلیس باعث نگرانی زیباکلام شده است+جزئیات از پزشکان بدون مرض در فضای حقیقی تا جاسوسان بدون مرز در فضای مجازی!/ ضرورت جلوگیری از خروج اطلاعات بیماران کرونایی/ ،عدم حمایت از پیامرسان های داخلی به منزله همکاری با دشمن محسوب می شود همدردی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران با بهتاش فریبا با داشتن این نوع حساب بانکی یارانه شما را قطع می‌کند! کدام سیاسیون و مقامات ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شدند؟+اسامی انتقاد جمعی از مدیران اسبق حوزه سلامت و اعضاء هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پزشکی از سخنان روحانی درباره شرایط کرونایی ایران اگر خود را مشکوک به کرونا می دانید بخوانید! علت عدم واریز سود سهام عدالت برای برخی شهروندان گلستان در تدارک «کرونا بدر» به جای «13 بدر» / کادر درمان لباس سفید به تن کرد تا لباس سیاه به تن نکنیم/ از دستچین جان انسان‌ها تا تکثیر عشقی بی‌پایان از ماجرای ممنوع‌التصویری تا قهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز چه زمان جهان، زندگی عادی را در پیِ شیوع ویروس کرونا از سرخواهد گرفت؟ شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره بیماری ویروس کرونا، توسط کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری وابسته به سلطنت‌طلبان و منافقین و فرقه ضاله بهائیت راهکارهایی جنجالی از جمله ماجراجویی های نظامی در عراق بخاطر سرپوش گذاشتن ضعیف در مقابله با بحران کرونا و جلب نظر رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ "لس‌آنجلس تایمز" در چالش کرونا دست به دامن شیخ قم‌نشین شد+عکس زیر سایه موج اخبار کرونایی؛ احتمال وقوع عملیات نظامی آمریکا در عراق/ حضور گسترده بالگردهای آپاچی/ آمریکا در عراق سیستم‌های پاتریوت مستقر می‌کند/ هشدار به مردم عراق برای دورشدن از مواضع حشدالشعبی!/ معنای تحرکات اخیر آمریکا در عراق چیست؟ درگیری مستقیم یا فرار از تیررس؟ فیلم جالب از ثبت حرکات یک قلاده پلنگ در مازندران نگاهی به اوضاع آشفته‌ی مدعیان «کمک» به ایران/ اروپایی‌ها برای تهیه ماسک و الکل به راهزنی روی آوردند +تصاویر شورش در زندان سپیدار اهواز / گزارشات حکایت از فرار زندانیان دارد+فیلم گلایه آیت الله رئیسی از بی توجهی دولت به نظر تخصصی وزارت بهداشت ترامپ: کمتر از ۱۰۰۰۰۰ کشته به دلیل کرونا بدهیم بسیار خوب عمل کرده‌ایم/ احتمال ابتلای بیش از 2 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا خبر خوش وزیر کار؛ افزایش 15 تا 77 درصد حقوق بازنشستگان آمریکا چگونه با پزشکان جاسوسی می‌کند؟ کرونا در منطقه خودمختار نیاوران / ۸۰ هکتار زمین‌خواری توسط دو تن از مدیران امنیتی استان قزوین/ رسمیت شناختن تخلف توسط اداره‌های تعطیل در بحران کرونا!!؟ خبر عجیب در بلبشوی کرونا ریه‌هایتان را با سیر تمیز کنید پشت پرده رزمایش بزرگ تفنگداران دریایی آمریکا و نیروهای نظامی امارات متحده در پایگاه نظامی «الحمرا»امارات/ جهان درگیر مبارزه با کرونا آمریکا بفکر حمله نظامی!!+عکس درخواست اهالی فرهنگ از قوه قضاییه برای برخورد با صبا کمالی بازیگر هتاک تصویر روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز درصفحه توییتری منتسب به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی واکنش جالب کاربران به نقاشی سردار دل‌ها در برنامه عصر جدید+عکس بزرگترین حمله موشکی و پهپادی به مواضع دولت سعودی را از ابتدای آغاز جنگ یمن ماجرای زوج پزشکی که شب عروسی را در بیمارستان گذراندند +عکس علی مطهری: اگر رئیسی می‌آمد هم با آمریکا مذاکره می‌کرد و FATF را تصویب می‌کرد / برجام نیز جز خسارت، هیچ نیتجه دیگری برای مردم ایران نداشت/ افشاگری کرباسچی از دروغ‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان پزشکان بدون مرز؛ از ایران تا آمریکا/ آمریکای عاجز در برابر کرونا: اجازه دهید به مردم ایران رسیدگی کنیم! عجیب‌ترین اجرای برنامه در عصر جدید+فیلم آیا دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا ( COVID-۱۹ ) وجود دارد؟ عکس/ کامیون‌های حمل اجساد قربانیان کرونا وای اگر این کار را ایران کرده بود ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است تست کرونای ملکه انگلیس مثبت شد