11 آذر 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

پیغام "رضا صادقی" به سلبریتی‌ها و مردم/ کمک به سردار جلالی برای یافتن نفوذی‌ها و طراحان آشوب+عکس

کسی که «تَکرار» کرد و گرانی‌ها و مشکلات فعلی مردم را پدید آورد، آیت‌ا... جنتی نبود! پیغام

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"پیغام "رضا صادقی" به سلبریتی‌ها و مردم

"رضا صادقی" ترانه‌سرا، موزیسین و از خوانندگان کشورمان به تازگی در یک پست اینستاگرامی با اشاره به وقوع اعتراضات و اغتشاشات اخیر در کشور نوشته است:

«این روزا هر حرفی معترض خودش رو داره، اما من بر این باورم درد رو با درد نمیشه درمون کرد، هم از در نخوریم هم دیوار...

من نمیگم رنج این روزها رو از یاد ببریم، داغ مردم داغ‌دیده رو ازش بگذریم... فقط میگم اونی که عزیزی از دست میده رو رها نمیکنن خودش هم از دست برِه...

از همه هنرمندان و عزیزانی که دنیاشون هنر و لبخنده درخواست دارم آستین همت و بالا بزنن و هر طور بلد هستن مث همیشه برای تسلای مردم اقدام کنن...

آدم غمگین فکر فرداش نیست، این خونه احتیاج به حال خوب آدماش داره تا ساخته بشه...

اصلا برام حرف‌های بیخود قهرمانان مجازی مهم نیست...»

او در ادامه این نوشته همچنین از هشتگ: "خودمون به داد خودمون میرسیم" استفاده کرده و تعدادی از سلبریتی‌ها را نیز با اسم به این پویش فراخوانده است.

صادقی در این پست اینستاگرامی از کسانی مثل احسان خواجه امیری، فرزاد فرزین، علی ضیا، محراب قاسمخانی، برزو ارجمند، کارن همایونفر، محمد بحرانی و چند تن دیگر دعوت کرده و در ادامه می‌نویسد:

«و خلاصه همه عزیزانی که مردم و خاکشون و دوست دارن با همه تلخی‌ها و شیرینی‌هاش...

تمنا دارم موضع نگیرید، من فقط نمی‌خوام مردمم‌و بیش از این با بغض ببینم...

به هم کمک می‌کنیم و نمی‌ذاریم خم بشه پشت همسایه و وطن...»

 

*این پیام نجیبانه همان چیزی است که یک جامعه از هنرمندان و مراجع اجتماعی خود انتظار دارد.

و همین نجابت‌هاست که موجب حالِ خوب و پیشرفت مردم و حکومت می‌شود و احساس خوب را هم‌آغوش حافظه تاریخی یک ملت می‌کند.

اگرچه بر اساس اخبار و مشاهدات این روزها می‌توان گفت که برخی سلبریتی‌ها و هنرمندان ترجیح می‌دهند این نظر آقای صادقی را نبینند و نشنوند و در حالی که پیگیر سفرهای خارجی بعدی و نوبت سونای سرد! هستند اما همچنان بر ناامیدی و سیاهی جامعه ایران اصرار کنند.

اما این نجابت‌ها ولو حتی اگر صاحبان آنها در همه ابعاد هم با جریان عمومی کشور و سیاست‌های حاکمیت همراه نباشند؛ اما امیدواری زیادی ایجاد می‌کنند و حافظه تاریخی ملت به آنها با دیده احترام می‌نگرد.

ما این قضاوت را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم که برخی سلبریتی‌هایی که در رشته‌های مختلف هنری فعالیت دارند و از پول مردم ارتزاق می‌کنند اما چرا در روزهای آتش و آشوب در کنار آلام واقعی مردم نیستند؟ چرا مثل دهه شصت که برخی هنرمندان در پناهگاه‌ها برای مردم برنامه اجرا می‌کردند؛ از خود برای مردم مایه نمی‌گذارند و چرا در سمتی ایستاده‌اند که هیچ چشم‌اندازی جز سوریه شدن ایران ندارد!؟

***

کسی که «تَکرار» کرد؛ آیت‌ا... جنتی نبود!

نجفقلی حبیبی، از فعالان اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار کرده است: اعمال نظارت استصوابی در دوره‌های گذشته انتخابات شرایط نامطلوبی را رقم زد و موجب تشکیل مجالسی ضعیف شد!

او همچنین می‌افزاید: به هرحال وقتی نیروهای شایسته انقلاب با اتهام‌هایی چون عدم التزام به اسلام و... رد صلاحیت می‌شوند، طبیعی است کشور از تجربه و تخصص آنها محروم می‌شود. مسلم است در چنین حالتی چهره‌های ناتوان و تندرو که اصلاً صلاحیت ندارند، فرصت خرابکاری پیدا می‌کنند که در نهایت این کشور و البته مردم هستند که آسیب می‌بینند.[۱]

 

*حمله به شورای نگهبان و نظارت عقلانی آن، قوت لایموت جریان سیاسی خاص در تمام ادوار انتخابات است اما مسئله‌ای که به تازگی و در دور جدید انتخابات، در روند فعالیت‌های این جریان رخ‌نمون شده؛ ادعای نقش شورای نگهبان در وضع موجود کشور است!

آنها در این زمینه تا جایی پیش رفتند که حتی علت گرانی‌ها را نیز "آیت‌الله جنتی" معرفی کردند. [۲]

این در حالی است که اولا مسئولیت شورای نگهبان در بحث نظارت، احراز حداقل شرایط است نه حداکثر شرایط و تشخیص نخبگی، ثانیا این جریانات سیاسی یک کشور و احزاب هستند که بایستی از بابت ضعف نیروهای سیاسی خود به مردم و نظام سیاسی پاسخگو باشند نه نهادهای قانونی و نظارتی و ثالثا آقای حبیبی و دوستان ایشان هرگز توضیح نمی‌دهند که نقش تبلیغات و بدگویی آنها علیه "نخبگان تأیید صلاحیت شده" که حائز رأی لازم نشدند  و کشور از ظرفیت کارشناسی آنها بازماند؛ چه بوده است؟

بله! مجلس دهم با اکثریت اصلاح‌طلب و اعتدالی خود مجلسی با کارنامه نه چندان قابل قبول بوده است. اما مسئولیت این رخداد نه با شورای نگهبان که با اصلاح‌طلبانی است که در ایام انتخابات همین مجلس در دیماه سال ۹۴ از این می‌گفتند که اصولگرایان عقل ندارند، ما ارزانی را به مردم می‌دهیم، ما به بیکاران پول می‌دهیم، اصولگرایان تندرو و کارنابلد هستند و هرکس به لیست ما اصلاح‌طلبان رأی ندهد "عقب‌مانده سیاسی" است.

و این شد که اکثریتی پا به مجلس گذاشت که صراحتا وکیل‌الدوله بود نه وکیل‌المله، برجام را ظرف تنها ۲۰ دقیقه به تصویب رساند، با تمام قیام و قعود آقای روحانی موافق بود و برخی نمایندگانش به پوشیدن کت اپوزسیون نیز علاقه وافری نشان می‌دهند!

جالب است که امثال حبیبی هم‌اکنون به جای اثبات دموکرات بودن خود با رفتارهایی مثل عذرخواهی از مردم و اشاره به مثبتات رقیب؛ اما لام تا کام در این باره حرفی نمی‌زنند و باز هم مشغول ریختن آتش تهیه علیه شورای نگهبان هستند.

در این میان البته یک واضح عقلانی هم وجود دارد و آن اینکه اصلاح‌طلبان و نیروهای تبلیغاتی آنها نمی‌توانند انتظار داشته باشند جامعه و نهادهای قانونی کشور؛ عناصر سابقه‌دار و رجال فتنه‌گر آنها را دوباره در مناصب کشور قرار دهد و اجازه "پیشنمازی دزدها" را بدهد.

جالب است که این انتظار ابلهانه در حالی مطرح می‌شود که فضای عمومی کشور؛ این روزها از بی‌تدبیری و شاید تعمّد عناصر اصلاح‌طلبان زخمی است و نوشداروی این تن زخمی، برگزاری یک انتخابات با کاندیداهای پاک و البته کارآمد است نه عبور مجدد از یک راه طی شده!

 

***

 

کمک به سردار جلالی برای یافتن نفوذی‌ها و طراحان آشوب

مشرق گزارش داد: سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به تازگی در سخنانی با اشاره رخدادهای فتنه‌بار اخیر که پس از عدم اجرای پیوست‌های طرح اصلاح قیمت سوخت از جانب دولت بروز یافت، گفته است:

«معتقدم با توجه به اینکه ما تجربه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را داشتیم باید با توجه به شرایط جامعه این تصمیم به شیوه مناسب‌تری و با اقناع افکار عمومی اجرا می‌شد تا شرایط بعد آن رقم نمی‌خورد؛ این طرح به حدی بد اجرا شد که برخی معتقدند احتمال نفوذ دشمن در سیستم مدیریتی کشور وجود دارد که البته وزارت اطلاعات باید درخصوص آن به جمع‌بندی رسیده و اعلام نظر کند.»[۳]

 

* بد اجرا شدن این طرح به حدی بود که جای هیچگونه خوشبینی را برای تحلیلگران امنیتی باقی نگذاشته و سبب‌ساز بروز سؤالاتی شده است که پاسخ‌های آنها ساختار حوادث آینده و پازل‌های بعدی «فتنه اقتصادی» را شکل خواهد داد.

چه اینکه سخنگوی محترم دولت نیز به تازگی تصریح کرد که "حکایت همچنان باقیست..."! [۴]

ما در اینجا برای معاضدت به سردار جلالی و فهم بیشتر اثر رگه‌های نفوذ که منجر به آشوب‌های اخیر در کشور شدند؛ چند مفهوم را مطرح می‌کنیم و قضاوت را به مخاطبان محترم وامی‌گذاریم:

 

۱_ در جریان ماجرای پر حاشیه "توزیع سبد کالا" در دولت اول اعتدال، برخی تحلیلگران بر این نکته تأکید کردند که دستی در کار است تا مردم را عصبانی کند!

به نظر می‌رسد این دست پنهان در ماجرای اصلاح قیمت سوخت نیز دقیقا با همان متد قبلی ایفای نقش کرده است.

حل این معادله به کشف یک گراف ریاضی منتج می‌شود که برخی یال‌های آن به سمت بلوای دیماه ۹۶ و ستاد طراحی اغتشاش در سال ۸۸ نیز می‌رسند.

 

۲_ حوالی ۲ سال قبل، شخصی به مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری می‌رود و ارائه‌ای رسمی درباره لزوم ایجاد یک اغتشاش میلیونی مسالمت‌آمیز در اعتراض به نظام اسلامی می‌دهد.

او البته بعدها و در جای دیگری نیز منظور خود را از عبارت مسالمت‌آمیز بیشتر توضیح می‌دهد و می‌گوید در این اعتراض مسالمت‌آمیز حتما باید مراکز حساس نظام را اشغال کرد!

 

۳_ سرفصل‌های مشکلات اقتصادی این روزهای ایران؛ مقولاتی مشخص با راه حل‌های مشخص هستند.

اما در این میان کسانی در ماه‌ها و هفته‌های منتهی به اغتشاشات اخیر از "حرف زور"، "خیابان" و "بی‌دلیل بودن صبر مردم" سخن گفته‌اند.

اثر این حرف‌ها بر ذهن مردم چه بود؟

 

۴_ سردار جلالی بعنوان رئیس سازمان پدافند غیر عامل حتما بار امنیتی این حکایت مشهور تاریخی را می‌دانند که وقتی شاگردان ناقلای آن مکتبخانه به ملای خود گفتند رنگ رخسارت زرد شده است؛ ملای بیچاره به تصوّر بیماری گرفتار آمد و مکتبخانه هم تعطیل شد!

طی ۱۰ سال گذشته، کلمات و عباراتی مثل "ناامیدی"، "گرسنگی اکثریت مردم"، "بی‌نتیجگی صندوق رأی در ایران" و "تکیدگی جامعه" توسط برخی اشخاص که شناسنامه‌های مشابهی داشتند؛ به کرّات در ذهن افکار عمومی پمپاژ شده است. و جالب آنکه برای هیچکدام از این ادعاها ولو یک سند هم وجود ندارد. و نه تنها ندارد بلکه ده‌ها سند مبنی بر رو به پیشرفت بودن کشور علیرغم تمام مشکلات وجود دارد.

سؤال اینجاست که چرا حتی علیرغم تأکید رهبر معظم انقلاب بر عبارت "تبلیغات نارسای مسئولان" در بیانیه گام دوم؛ اما چه کسانی در کدام نهادها اجازه ندادند در مقابل این بمباران روانی، سنگرسازی شود و سنگرسازی که همان واقع‌نمایی بود را "سفیدنمایی" خواندند؟

این پرسش جالب‌تر هم می‌شود هنگامیکه بدانیم برخی از این کلیدواژه‌ها از جانب برخی منصب‌داران نهادی در ذهن مردم پمپاژ شده و می‌شود که خود متولی اصلی ایجاد امید در مردم و کاستن از آلام آنهاست!

 

۵_ مقام معظم رهبری حوالی ۲ هفته قبل از وقوع اغتشاشات آبان‌ماه طی سخنانی در دانشگاه افسری امام علی(ع) برای مقابله با فتنه آماده‌باش دادند.

اما این مقوله به قاعده یک هشدار هواشناسی هم در محافل کشور مورد توجه قرار نگرفت.

این شبکه به‌هم پیوسته خوداتکا یا مرتبط؛ کیست، کجاست و چگونه فعالیت می‌کند که اجازه شنیده شدن هشدار رهبری و اقتراح پیرامون آن را حتی در صدا و سیما هم نداد!

ما به سردار جلالی عزیز عرض می‌کنیم این مهم نیست که اردوغان چه چیزی را استشمام کرد که قبل از وقوع اغتشاشات، از احتمال کشیده شدن رخدادهای عراق به ایران سخن گفته بود.

بلکه سؤال مهمتر آنست که آیا کسانی در ایران هم بوده‌اند که چنین احتمالی را می‌دانستند یا نه!؟ سرنوشت این افراد چه شد و در قبال آنچه می‌دانسته‌اند، چه کرده‌اند که همگی تماشاگر بروز این رخداد قابل پیش‌بینی شدیم!؟

 

***

 

۱_ https://etemadonline.com/content/۳۵۰۴۵۵

۲_ mshrgh.ir/۸۹۲۲۴۱

۳_ mshrgh.ir/۱۰۱۵۲۷۳

۴_ www.irna.ir/news/۸۳۵۷۳۸۱۵/


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
"پدران اغتشاشات آبان" در فکر آینده/ ربیعی: نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد! حمله به پایگاه رای جریان انقلابی با گرانی بنزین/ «قمار بزرگ» روحانی در ماجرای بنزین چه بود؟ هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم روحانی در صحن مجلس: نمایندگان مجلس میراث‌دار بزرگانی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند/ در اقتصاد کلان قدم های بزرگی برداشته ایم/ آمریکا از تحریم‌ ناامید شده است/ ما می‌دانیم مردم در سختی هستند وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است بسترهای قانونی تبدیل آرای اعتراضی مردم به آرای انتخاباتی تحول آفرین را فراهم کنید / اختلال در فرآیند حق نظارت و تبدیل آرای اعتراضی به انتخاباتی، نقض حقوق اساسی ملت است کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر فیلم لحظه کشته شدن زن گدا به‌خاطر یک درخواست ساده! از ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس 98 در وزارت کشور تا تمام حاشیه‌ها و تصاویر ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد داماد حسن روحانی با نماد ضدانقلاب آمد!+عکس شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس تازه‌ترین حرکت ضدملی چهره‌های هنری/ آیا وسوسه شبکه سعودی پشت پرده تحریم صداوسیماست؟ دم خروس استعفای نمایشی/ محمود صادقی دنبال استعفا بود ولی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد/ استند آپ کمدی آقای انتحار!+عکس گزارش تصویری جالب از حاشیه های ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گلستان حجت الاسلام رئیسی: امروز اراده نظام اسلامی برخورد با مفاسد است/به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد انتخابات ۹۸- گلستان| تعداد داوطلبان گلستانی برای مجلس یازدهم از ۱۷۰ نفر گذشت عکس/مردم عراق علیه اغتشاشگران به صحنه آمدند با پیگیری انقلابی آقای رئیسی, ریاست قویه قضاییه و مسئولین دستگاه قضایی گلستان از تعطیلی تعداد زیادی واحد های تولیدی در استان گلستان جلوگیری شد / تأسف برای مسئولین اجرائی دولت تدبیر و امید+عکس پیام محرمانه رهبری نمایندگان مجلس را آرام کرد دستگیری ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌ها ورود و نام نویسی دکتر عبدالحسین ناصری باتجربه ترین کاندیدای دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به فرمانداری گرگان. علی مطهری: بتمرگ و پفیوز را گفتم ولی آرام/ ادای کف گرگی را درآوردم، نزدم/ شفافیت آرا فعلاً مفید نیست/ برجام با امضای رهبری انجام شد/ اگر شرایط کشور عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ لاریجانی اشتباه کرد که گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته درباره تحرکات جدید اصحاب فتنه /چه کسی فرمان مجدد آتش به سران فتنه داده؟/ میرحسین را بعد از ده سال چه کسی بیدار کرد؟ سازمان دهی یک لشکر در حوادث اخیر توسط دشمن چرا اراذل آدمکش را معرفی و محاکمه نمی‌کنید؟ علل سه‌گانه اغتشاشات اخیر با پول حاکمیت، علیه حاکمیت! رمزگشایی از سخنرانی اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران/ از «یگان تروریسم سایبری» تا فرود «مهناز افشار» در آغوش سعودی‌ها +عکس چرا روحانی سزاوار حمایت است؟ / حمایت رهبری، از حسن روحانی او را از پایان زود هنگام ریاست‌جمهوری حفظ کرده کار دولتی فقط برای ژن خوب‌هاست/ دختر استاندار سمنان جذب سازمان دولتی شد آشوب با روتوش هنر؛ کاربران فضای مجازی، سلبریتی‌ها را داغ کردند +تصاویر حکمت اقدام رهبری، در هزینه‌کردن از وجهه و اعتبار خویش آقای آیت الله! "حمایت رهبری" یا "تأیید رهبری" ؟! فیلم/جزئیات دستگیری عاملان آزار کودک زباله‌گرد توسط اطلاعات سپاه/ موضوعات دیگر صحت ندارد/ فیلم/ اظهار ندامت عامل آزار کودک کار
کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر داماد حسن روحانی با نماد ضدانقلاب آمد!+عکس مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند از ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس 98 در وزارت کشور تا تمام حاشیه‌ها و تصاویر فیلم لحظه کشته شدن زن گدا به‌خاطر یک درخواست ساده! کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران