14 شهریور 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز - مبارزه با فساد سیاسی - مبارزه با فساد ،

سید ابراهیم رئیسی فساد اقتصادی قوه قضاییه عدالت

پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است/ احتمالا موضوع خصوصی‌سازی رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت/ فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است، گفت: افراد شایسته می‌توانند گره از مشکلات جامعه باز کنند و فرد ناشایست نیز هم به خود و جامعه لطمه می‌زنند. پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است/ احتمالا موضوع خصوصی‌سازی رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت/ فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با علما، نخبگان و برگزیدگان استان زنجان اظهار کرد: مردم زنجان به تدین و دلدادگی به ارزش‌های دینی معروف و زبانزد هستند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در زمان حضور در زنجان عشق مردم را به امام حسین (ع) دیده‌ام، بیان کرد: کانال ارتباطی با مردم داشته و نقطه نظرات مردم را دریافت می‌کنم.

وی با بیان اینکه در دین ما هیچ مفهومی پس از توحید به فراگیری عدالت وجود ندارد، ادامه داد: عدالت در همه ابعاد مختلف چه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه عدالت یک لفظ کلیدی است، بیان کرد: اگر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم می‌توان از آن کتاب‌ها نوشت.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بحث ما رعایت عدالت در میدان اجرا است، گفت: در باب اجرا سخن از عدالت، امر به توصیف نمی‌کند اما شدنی است.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) به بشریت آموخته عدالت قابلیت اجرایی دارد و امری شدنی است، گفت: همه کسانی که به اسم نظام در حال خدمت هستند باید عالم باشند تا مردم نسبت به عدالت کامیاب شوند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در هر کوی و برزنی اگر فرمانداری، بخشدار و مسؤولی که خدمت می‌کند اگر عالم باشد می‌تواند منجر به بهره‌مندی مردم از عدالت شود، گفت: مطالب اشاره شده در این جلسه اگر در جای خود مطرح و در مورد آن و تصمیم‌گیری درست و اقدام مناسب انجام شود همان اجرای عدالت است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است، گفت: آنچه در مورد مصادیقی که بیان شد به طور مثال مسئله زمین باید به عنوان مورد توجه قرار گیرد و دست‌اندازی به منابع خلاف عدالت است.

وی با تاکید بر اینکه مرزبان فقط حافظ مرز نیست، گفت: مسؤولان هر بخش از جمله اقتصاد، گمرکات و  یا امور فرهنگی و در نهایت منابع طبیعی مرزبان آن حوزه هستند و باید با افراد قانون‌گریز برخورد شود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه آب خاک هوا و ... مورد دست‌اندازی قرار گرفته است، ادامه داد: باید مسؤولان اجازه ندهند این امور مورد دست‌اندازی قرار گیرد و حکم قلع و قمع به معنای عدم برخورد در زمان دست‌اندازی‌ها است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در این میان تخریب برای افراد، جامعه به دلیل عدم پیشگیری در زمان مناسب بسیار سخت است، گفت: اما اگر پیشگیری می‌شد کار آسان و بی‌زحمت پیش‌ می‌رفت.

وی با اشاره به لزوم حفظ منابع ملی تصریح کرد: در مورد باغ‌شهرها و دیگر دست‌اندازی‌ها، در برخورد بین افراد مجاز و غیر مجاز تفاوتی وجود دارد و در استان زنجان نیز باید یک کارگروهی با حضور مسؤولان اجرایی و قضائی تشکیل و با توجه به اولویت‌ها پرونده‌ها رسیدگی قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه باید جلوی تصرفات جدید گرفته شود، گفت: کار ما تنها نباید برخورد باشد و مردم باید در جریان امور قرار گیرند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه موضوع خصوصی‌سازی در حال بررسی است، عنوان کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد و احتمالا رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به رسیدگی به مفاسد روی داده در حوزه‌های مختلف، گفت: در اصلاح امور همه باید به وظایف خود عمل کنند و دولت به عنوان اصلاح ساختارها و مجلس به عنوان قانون‌گذار برای جلوگیری از منافذ ایجاد فساد و عموم مردم نسبت به روحیه امر به معروف و نهی از منکر که حسی خوب و مبارک است، اقدام کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه باید حس امر به معروف و نهی از منکر را مورد تشویق و تقدیر قرار داد، گفت: این روحیه زمینه اجرای عدالت را فراهم کرده و از بین رفتن این حس موجب مرگ جامعه می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پرونده‌های روی میز به لحاظ رسیدگی از اولویت‌ها است، تصریح کرد: این اولویت‌ها شامل پرونده‌هایی که روی میز مانده و ذهن مردم را درگیر کرده است هم هست.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های موجود در کشور بیان کرد: باید این ظرفیت‌ها در اختیار نخبگان و جوانان فرهیحته قرا گیرد تا از آن بهره‌مند شوند، چرا که جوانان از جمله ظرفیت‌های کشور هستند که که باید در اداره و اصلاح امور مورد استفاده قرار گیرند.

*مشخص شدن سهم ما از اقتصاد و اشتغال فضای مجازی

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه باید سهم ما از فضای مجازی مشخص شود، تاکید کرد: صرف توسعه فضاهای مجازی مثلا در فلان روستا موثر نیست و باید دید چقدر زمینه اشتغال در این حوزه فراهم شده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید عدالت در توزیع ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: ظرفیت‌های موجود باید در اختیار همه قرار گیرد.

 وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید، گفت: تولیدکننده و کارآفرین باید احساس کند از او به صورت قانونی حمایت می‌شود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه قانون باید از تولیدکننده حمایت کند، ادامه داد: قضات و مسؤولان اجرایی هم باید از تولیدکننده حمایت کنند و این قشر در اولویت دریافت تسهیلات قرار گیرند، چرا که حمایت‌ها در شعار ممکن نیست.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید تلاش شود تا اطاله دادرسی در پرونده‌ها از بین برود، اضافه کرد: میزان سیر پرونده نباید طولانی باشد، آنهم در استانی که تعداد پرونده‌های آن محدود است.

*عدم به کارگیری قضاتی که صلاحیت قضاوت ندارد در شغل‌های دیگر

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قاضی که صلاحیت قضاوت ندارد قطعا برای وکالت نیز صلاحیت ندارد، گفت: این دو شغل با هم ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه امروز فرار مالیاتی از طرف افرادی که درآمد بالا دارند قابل پذیرش نیست، بیان کرد: وزارت اقتصاد  و دارایی نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه  دارد چرا که جلوگیری از فرار مالیاتی از موضوعت مهم در زمینه اجرای عدالت است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است، گفت: افراد شایسته می‌توانند گره از مشکلات جامعه باز کنند و فرد ناشایست نیز هم به خود و جامعه لطمه می‌زنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه افکارسنجی عمومی از راه‌های مختلفی انجام می‌شود تا شناسایی افکار عمومی انجام شود، گفت: سنجش افکار عمومی باز بودن در مسؤولان به روی مردم و ارتباط مستقیم با آنان است و باید گفت افکارسنجی مهم بوده اما مهم‌تر از آن ارتباط با مردم است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم و انجام سهم مسؤولیت مردم بسیار مهم است، گفت: تلاش ما این است که پیگیری‌های ما تبدیل به پرونده نشود و تاکید ما این است که پیشگیری در اولویت قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اصلاح نظامات ما باید به نحوی صورت گیرد که افراد نتوانند مرتکب جرم شوند، گفت: اگر این اتفاق بیفتد ساختارها اصلاح می‌شود و تا این زمان با مرتکبان برخورد شده و به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آنچه اهمیت دارد اجرای منویات رهبری انقلاب است چرا که این منویات در واقع دغدغه‌های مردم است، گفت: تحقق این منویات اولویت اصلی ما است .

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌ها باید نشان و جلوه فرمایشات رهبری باشد، افزود: باید گفتمان غالب امروز در کشور گفتمان امام و رهبری باشد و این چنین باشد که مردم احساس می‌کنند رهبر دستور می‌دهند و دستگاه‌ها اجرایی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه وقتی به آمار نگاه می‌کنیم همه دستگاه‌ها آمار و عملکرد دارند که قابل تقدیر است، گفت: اما مردم باید احساس اجرای قانون و عدالت کنند و این تنها با عمل میسر است و این موضوع تنها باید در عمل و اجرا احساس شود.

منبع: فارس

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
دعوای مهناز افشار و پگاه آهنگرانی بالا گرفت؟ / مصاحبه‌جنجالی‌آهنگرانی/ ماجرای«مهناز»،«پگاه»و«منیژه» سلاخی هم پیاله بعد از پارتی نامتعارف در مشهد + عکس پایت را از گلویمان بردار برادر! امدادگر "مرد" در فوتبال ساحلی بانوان!/ مردان تماشاچی ورزش زنان! + عکس آقای نورمفیدی ! نقل این صحبت ها به ضرر خودتان است+فیلم خوارج زمان فتنه گران 88 هستند که رهبری آنها را باغی و یاغی بر نظام دانستند و آنها را از دایره نظام ساسی کشور خارج دانستند./ خوارج کسانی هستند که عمل نانجیبانه فتنه گران 88 را دیدند و سکوت کردند و هنوز هم محکوم نکردند. خوارج اینها هستند./ با خوارج نامیدن به حسین ،سیدالشهدا را به مسلخ بردند و 72 نفر را قربانی کردند . آقای حق_شناس ، اشتباه سید مناف در سیل گلستان را تکرار نکنید !/ مصوبات کمیته بیوتروریسم راجع به بیماری لکه سفید اجرا شده است یا نه ؟ /اداره کل دادگستری برای حفاظت از بیت المال و حقوق عمومی ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ! غافلگیر کردن عجیب داماد در روز عروسی توسط عروس! + تصاویر تصادف مرگبار تریلی با مینی‌بوس در کرند/ ۱۳ نفر در آتش‌ سوختند+ تصاویر آغاز رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی موسوم به « پرهام» از ۷ مهرماه آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد+فیلم و لیست مجروحان حمید متبسم برای چه ماموریتی به ایران بازگشت؟ +تصاویر درباره هفت ماه مدیریت رئیس جدید دستگاه قضا/ چرا مردم «رئیسی» را باور کرده‌اند؟ تخریب ویلای ۷۰ واحدی در فیروزکوه آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد سو‌ مدیریت يا سو نیت؟ / ‎در كميسيون صنايع چه مي گذرد؟+سند فرماندهان آمریکایی درباره حاج قاسم چه می‌گویند؟ +عکس و فیلم دقیقا چه اتفاقی افتاده است ؟ آیا ظن حملات بیوتروریستی به مزارع پرورش میگو استان گلستان در دستور کار قرار گرفته است? موضع منفعلانه بنیاد شهید در خصوص حذف نام شهدا از خیابان!/ به وزارت کشور تذکر دادیم! رابطه‌ی «پول خون» مردم ایران و فهرست‌های «تَکراری» انتخاباتی/ چرا اصلاح‌طلبان در برابر پرونده دختر نعمت‌زاده سکوت کرده‌اند؟ به پهلوانان رحم کنید! ‌‌/ مهرعلیزاده: سیف به ورزش زورخانه‌ای لطف کرد که این پست را پذیرفت!/ نقش استاندار سابق در پست بخشی به یک مدیر ممنوع الخروج! سند تلفات سنگین و حیف و میل گسترده ی بیت المال در مرکز ماهیان مولد استخوانی کلمه ی سیجوال استان گلستان+فیلم و عکس رئیس سازمان شیلات ایران جهت رسیدگی به اوضاع پرتنش و پرحاشیه ی شیلات گلستان وارد استان شد استاندار گلستان: ممکن است تا چهار سال دیگر خلیج گرگان کاملاً خشک شود‌ مستنداتی از تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی در دست داریم/ این مستندات در تایید صلاحیت تاثیر دارد شهردار گرگان جوسازی و فرافکنی نکند و به سوالات مطرح شده شورا جواب کتبی دهد. نام شهدا تحت هیچ شرایطى از معابر و خیابان‌ها حذف نخواهد شد مدیر شبکه 3 انقلابی بود یا انقلابی نما؟!/ نمایش زن دوچرخه سوار بی حجاب در دکور شبکه 3 سیما! + عکس اتفاق خیلی مهمی که آمریکا درباره عمق حمله به عربستان پنهان می‌کند صفار هرندی: باید کسانی وارد مجلس شوند که به فکر معامله‌گری و جیب خود نباشند/ به رئیس‌جمهور می‌گویند فشار بر رهبری را زیاد کنید تا نتیجه دلخواه را بگیریم احتمال لغو سفر روحانی به نیویورک/ ظریف: ویزا نداریم ادامه واکنش نمایندگان مجلس به ادعای کذب خبرآنلاین و برخی نمایندگان در ماجرای دروغ دختر آبی اینجا کارگاه «کبریت سازی » در تبریز میباشد+گزارش تصویری بیش از 600 فعال رسانه‌ای خواستند تا دستگاه قضائی کشور به دروغ پردازی های اخیر خبرآنلاین ورود پیدا کند + اسامی رئیسی با روحانی اتمام حجت کرد +جزئیات ماجرای ضرب و شتم حسن برات شهردار فسا توسط افراد ناشناس چه بود؟ چگونه بفهمیم فردی به شیشه معتادشده است؟ این موشک؛ شمشیری رعدآسا در دست نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس است+تصاویر واکنش وزارت کشاورزی به خبر "فساد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی" اصلاح‌طلبان از بیانات روز گذشته رهبرانقلاب آزرده خاطر شدند؟! +تصاویر ترس پروانه سلحشوری از اقدام قضایی علیه او/ یک توئیت هم نمی‌توانیم بزنیم؟/ برخورد با من و علی مطهری یعنی برخورد با مجلس! برخی با کج فهمی خود با رفتار خود تحت عنوان آتش به اختیار اقداماتی بر علیه منافع نظام انجام می دهند سخنگوی قوه قضاییه: در خصوص مفقود شدن برادران صدرالساداتی، پرونده‌ای تشکیل نشده و دستور بازداشتی هم از سوی قوه قضاییه صادر نشده است/ بازداشت سه تبعه استرالیایی صحت دارد؛ یکی از این افراد مبادرت به عکسب چرا میخواهید با فراری یان معلوم الحال کمونیست های خلق ترکمن در قائله گنبد همصدا و همنوا شوید؟ حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشورر را بیشتر بشناسید پرونده ای که نام چون پرویز کاظمی, سیدهادی رضوی داماد محمد شریعتمداری، بهروز ریخته‌گران، حسین هدایتی ملقب به عابربانک فوتبال و... به چشم می‌خورد./ جزئیات بیشتر از اتمام حجت رئیسی با روحانی / فسادی که فقط در فیلم‌ها می‌شود دید!!/ این هم از عملکرد آقای رئیسی !! فیلم/ انتقاد مداح اهل‌بیت به پوشش دختر‌ وزیر
آقای نورمفیدی ! نقل این صحبت ها به ضرر خودتان است+فیلم فرماندهان آمریکایی درباره حاج قاسم چه می‌گویند؟ +عکس و فیلم سلاخی هم پیاله بعد از پارتی نامتعارف در مشهد + عکس سو‌ مدیریت يا سو نیت؟ / ‎در كميسيون صنايع چه مي گذرد؟+سند حمید متبسم برای چه ماموریتی به ایران بازگشت؟ +تصاویر آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد+فیلم و لیست مجروحان آقای حق_شناس ، اشتباه سید مناف در سیل گلستان را تکرار نکنید !/ مصوبات کمیته بیوتروریسم راجع به بیماری لکه سفید اجرا شده است یا نه ؟ /اداره کل دادگستری برای حفاظت از بیت المال و حقوق عمومی آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد تصادف مرگبار تریلی با مینی‌بوس در کرند/ ۱۳ نفر در آتش‌ سوختند+ تصاویر ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ! خوارج زمان فتنه گران 88 هستند که رهبری آنها را باغی و یاغی بر نظام دانستند و آنها را از دایره نظام ساسی کشور خارج دانستند./ خوارج کسانی هستند که عمل نانجیبانه فتنه گران 88 را دیدند و سکوت کردند و هنوز هم محکوم نکردند. خوارج اینها هستند./ با خوارج نامیدن به حسین ،سیدالشهدا را به مسلخ بردند و 72 نفر را قربانی کردند . غافلگیر کردن عجیب داماد در روز عروسی توسط عروس! + تصاویر آغاز رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی موسوم به « پرهام» از ۷ مهرماه پایت را از گلویمان بردار برادر! امدادگر "مرد" در فوتبال ساحلی بانوان!/ مردان تماشاچی ورزش زنان! + عکس دعوای مهناز افشار و پگاه آهنگرانی بالا گرفت؟ / مصاحبه‌جنجالی‌آهنگرانی/ ماجرای«مهناز»،«پگاه»و«منیژه» تخریب ویلای ۷۰ واحدی در فیروزکوه درباره هفت ماه مدیریت رئیس جدید دستگاه قضا/ چرا مردم «رئیسی» را باور کرده‌اند؟