14 شهریور 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز - مبارزه با فساد سیاسی - مبارزه با فساد ،

سید ابراهیم رئیسی فساد اقتصادی قوه قضاییه عدالت

پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است/ احتمالا موضوع خصوصی‌سازی رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت/ فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است، گفت: افراد شایسته می‌توانند گره از مشکلات جامعه باز کنند و فرد ناشایست نیز هم به خود و جامعه لطمه می‌زنند. پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است/ احتمالا موضوع خصوصی‌سازی رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت/ فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با علما، نخبگان و برگزیدگان استان زنجان اظهار کرد: مردم زنجان به تدین و دلدادگی به ارزش‌های دینی معروف و زبانزد هستند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در زمان حضور در زنجان عشق مردم را به امام حسین (ع) دیده‌ام، بیان کرد: کانال ارتباطی با مردم داشته و نقطه نظرات مردم را دریافت می‌کنم.

وی با بیان اینکه در دین ما هیچ مفهومی پس از توحید به فراگیری عدالت وجود ندارد، ادامه داد: عدالت در همه ابعاد مختلف چه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه عدالت یک لفظ کلیدی است، بیان کرد: اگر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم می‌توان از آن کتاب‌ها نوشت.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بحث ما رعایت عدالت در میدان اجرا است، گفت: در باب اجرا سخن از عدالت، امر به توصیف نمی‌کند اما شدنی است.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) به بشریت آموخته عدالت قابلیت اجرایی دارد و امری شدنی است، گفت: همه کسانی که به اسم نظام در حال خدمت هستند باید عالم باشند تا مردم نسبت به عدالت کامیاب شوند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در هر کوی و برزنی اگر فرمانداری، بخشدار و مسؤولی که خدمت می‌کند اگر عالم باشد می‌تواند منجر به بهره‌مندی مردم از عدالت شود، گفت: مطالب اشاره شده در این جلسه اگر در جای خود مطرح و در مورد آن و تصمیم‌گیری درست و اقدام مناسب انجام شود همان اجرای عدالت است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پارتی بازی، دور زدن قانون، رابطه فاسد نقص عدالت و خدشه‌دار کردن عدالت است، گفت: آنچه در مورد مصادیقی که بیان شد به طور مثال مسئله زمین باید به عنوان مورد توجه قرار گیرد و دست‌اندازی به منابع خلاف عدالت است.

وی با تاکید بر اینکه مرزبان فقط حافظ مرز نیست، گفت: مسؤولان هر بخش از جمله اقتصاد، گمرکات و  یا امور فرهنگی و در نهایت منابع طبیعی مرزبان آن حوزه هستند و باید با افراد قانون‌گریز برخورد شود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه آب خاک هوا و ... مورد دست‌اندازی قرار گرفته است، ادامه داد: باید مسؤولان اجازه ندهند این امور مورد دست‌اندازی قرار گیرد و حکم قلع و قمع به معنای عدم برخورد در زمان دست‌اندازی‌ها است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در این میان تخریب برای افراد، جامعه به دلیل عدم پیشگیری در زمان مناسب بسیار سخت است، گفت: اما اگر پیشگیری می‌شد کار آسان و بی‌زحمت پیش‌ می‌رفت.

وی با اشاره به لزوم حفظ منابع ملی تصریح کرد: در مورد باغ‌شهرها و دیگر دست‌اندازی‌ها، در برخورد بین افراد مجاز و غیر مجاز تفاوتی وجود دارد و در استان زنجان نیز باید یک کارگروهی با حضور مسؤولان اجرایی و قضائی تشکیل و با توجه به اولویت‌ها پرونده‌ها رسیدگی قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه باید جلوی تصرفات جدید گرفته شود، گفت: کار ما تنها نباید برخورد باشد و مردم باید در جریان امور قرار گیرند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه موضوع خصوصی‌سازی در حال بررسی است، عنوان کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد و احتمالا رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به رسیدگی به مفاسد روی داده در حوزه‌های مختلف، گفت: در اصلاح امور همه باید به وظایف خود عمل کنند و دولت به عنوان اصلاح ساختارها و مجلس به عنوان قانون‌گذار برای جلوگیری از منافذ ایجاد فساد و عموم مردم نسبت به روحیه امر به معروف و نهی از منکر که حسی خوب و مبارک است، اقدام کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه باید حس امر به معروف و نهی از منکر را مورد تشویق و تقدیر قرار داد، گفت: این روحیه زمینه اجرای عدالت را فراهم کرده و از بین رفتن این حس موجب مرگ جامعه می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پرونده‌های روی میز به لحاظ رسیدگی از اولویت‌ها است، تصریح کرد: این اولویت‌ها شامل پرونده‌هایی که روی میز مانده و ذهن مردم را درگیر کرده است هم هست.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های موجود در کشور بیان کرد: باید این ظرفیت‌ها در اختیار نخبگان و جوانان فرهیحته قرا گیرد تا از آن بهره‌مند شوند، چرا که جوانان از جمله ظرفیت‌های کشور هستند که که باید در اداره و اصلاح امور مورد استفاده قرار گیرند.

*مشخص شدن سهم ما از اقتصاد و اشتغال فضای مجازی

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه باید سهم ما از فضای مجازی مشخص شود، تاکید کرد: صرف توسعه فضاهای مجازی مثلا در فلان روستا موثر نیست و باید دید چقدر زمینه اشتغال در این حوزه فراهم شده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید عدالت در توزیع ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: ظرفیت‌های موجود باید در اختیار همه قرار گیرد.

 وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید، گفت: تولیدکننده و کارآفرین باید احساس کند از او به صورت قانونی حمایت می‌شود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه قانون باید از تولیدکننده حمایت کند، ادامه داد: قضات و مسؤولان اجرایی هم باید از تولیدکننده حمایت کنند و این قشر در اولویت دریافت تسهیلات قرار گیرند، چرا که حمایت‌ها در شعار ممکن نیست.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید تلاش شود تا اطاله دادرسی در پرونده‌ها از بین برود، اضافه کرد: میزان سیر پرونده نباید طولانی باشد، آنهم در استانی که تعداد پرونده‌های آن محدود است.

*عدم به کارگیری قضاتی که صلاحیت قضاوت ندارد در شغل‌های دیگر

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قاضی که صلاحیت قضاوت ندارد قطعا برای وکالت نیز صلاحیت ندارد، گفت: این دو شغل با هم ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه امروز فرار مالیاتی از طرف افرادی که درآمد بالا دارند قابل پذیرش نیست، بیان کرد: وزارت اقتصاد  و دارایی نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه  دارد چرا که جلوگیری از فرار مالیاتی از موضوعت مهم در زمینه اجرای عدالت است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است، گفت: افراد شایسته می‌توانند گره از مشکلات جامعه باز کنند و فرد ناشایست نیز هم به خود و جامعه لطمه می‌زنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه افکارسنجی عمومی از راه‌های مختلفی انجام می‌شود تا شناسایی افکار عمومی انجام شود، گفت: سنجش افکار عمومی باز بودن در مسؤولان به روی مردم و ارتباط مستقیم با آنان است و باید گفت افکارسنجی مهم بوده اما مهم‌تر از آن ارتباط با مردم است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم و انجام سهم مسؤولیت مردم بسیار مهم است، گفت: تلاش ما این است که پیگیری‌های ما تبدیل به پرونده نشود و تاکید ما این است که پیشگیری در اولویت قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اصلاح نظامات ما باید به نحوی صورت گیرد که افراد نتوانند مرتکب جرم شوند، گفت: اگر این اتفاق بیفتد ساختارها اصلاح می‌شود و تا این زمان با مرتکبان برخورد شده و به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آنچه اهمیت دارد اجرای منویات رهبری انقلاب است چرا که این منویات در واقع دغدغه‌های مردم است، گفت: تحقق این منویات اولویت اصلی ما است .

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌ها باید نشان و جلوه فرمایشات رهبری باشد، افزود: باید گفتمان غالب امروز در کشور گفتمان امام و رهبری باشد و این چنین باشد که مردم احساس می‌کنند رهبر دستور می‌دهند و دستگاه‌ها اجرایی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه وقتی به آمار نگاه می‌کنیم همه دستگاه‌ها آمار و عملکرد دارند که قابل تقدیر است، گفت: اما مردم باید احساس اجرای قانون و عدالت کنند و این تنها با عمل میسر است و این موضوع تنها باید در عمل و اجرا احساس شود.

منبع: فارس

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
بازدید سرزده امروز رئیس کل دادگستری گلستان از دادسرای گنبدکاووس/ رسیدگی پرونده ها در گنبدکاووس به روز میشود لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در گلستان و سایر استانهای کشور+اسامی پایکوبی و حرکات جلف تاجگردون کاندیدای مجلس داد همه را درآورد/ چرا شورای نگهبان سکوت کرد/ واکنش شدید احمد توکلی به حرکات جلف تاجگردون+فیلم و عکس وسوسه شدن لیدر اصلاح‌طلبان برای "تَکرار" در یک شعبه حاشیه‌ای! «انتخابات غیررقابتی»؛ اسم رمز قدیمی جریان اصلاحات برای فرار از شکست در انتخابات +سند اعترافات مهم در جلسه دوم/ چه کسی به زم خط می‌داد؟ لغو سخنرانی زاکانی در قم به سبک دهه ۷۰ روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای من بود+فیلم روحانی در نشست خبری: بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم انتشار نشریه انقلاب ویژه بهمن سال 98 /سردار دلها کی بود؟ خروش مردم در سوگ سردار سلیمانی/ واکنش مردم استان گلستان در نخستين روز ترور سردار سليماني اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شمال شرق کشور در گنبدکاووس+عکس جریان اصلاحات با اظهارات دروغ و جنگ روانی و ایجاد عملیات روانی پای در انتخابات گذاشت/ روحانی هم دروغ گفتن و فریبکاری را از پدر معنوی خود یعنی اصلاج طلبان به ارث برد آغاز شمارش معکوس برای اجرای عملیات‌تلافی‌جویانه شهادت ابومهدی المهندس ماجرای درگذشت فرزند سردار سلیمانی در غیاب او+عکس عکس/ خلبانان‌های جنگنده سعودی پس از سقوط در یمن چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس میزان سود سهام عدالت مشخص شد+ مبلغ و شرایط نخواستن یا بلد نبودن؛ کدام؟ وزارت دفاع پاسخ «بلد نیستم» روحانی را داد +تصاویر لیست انتخاباتی 30 نفره عدالتخواهان در انتخابات مجلس 98 تهران+اسامی تمام لیست های منتشر شده برای انتخابات مجلس 98 از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان و عدالت خواهان برای تهران+اسامی دوهکتار زمین نهارخوران گرگان با دستور معاون وقت وزیر جهاد به قضات سابق گرگان واگذار گردید/ اراضی یاد شده هرگز ارتباطی به دستگاه قضائی نداشته و ندارد/ دستگاه قضایی گلستان پیشتاز در حفظ منابع طبیعی و جنگل +اسناد تیتر مشترک بی بی سی و "روزنامه دولت" در آستانه انتخابات ... حمله مسلحانه به مسئول هیأت خانواده شهدا + عکس و فیلم عکس/ سنگ مزار جدید سردار شهید قاسم سلیمانی دروغ گفتن روحانی تمامی ندارد/ چه‌کسانی می‌خواستند در دانشگاه‌ها دیوار بکشند؟+فیلم آقای روحانی چه قدر برای بانوان و زنان ایرانی حرمت قائل است؟ /آقای روحانی زنان ایرانی را به عنوان صاحب حقوق می نگرد یا ماشین و پیاده نظام رای/ چه کسی دست روحانی را برای انتخاب وزیر زن بسته، جز خود او؟ / مگر احمدی نژاد وزیر زن نداشت؟ / آیا کسی مانع حضور وزیر زن شد؟ و روحانی چرا با مردم رو راست نیست؟ این فرد اشتباها تائید صلاحیت شده است! لیست اسامی ائتلاف ۸ حزب اصلاح طلب برای مجلس 98 انتشار بیانیه راهبردی حزب کارگزاران سازندگی مورد واکنش تند محمود صادق/ محمود صادقی حزب کارگزاران را به فرصت‌طلب متهم کرد! ییوستن احمد صمدی خبرنگار صداوسیما جمهوری اسلامی ایران هم شبکه ایران اینترنشنال متعلق وهابیون سعودی اتهامات سنگین دولت علیه حاکمیت جمهوری اسلامی/ دولت جمهوری اسلامی را به تقلب در انتخابات- مهندسی انتخابات- مخالفت با جمهوریت نظام و مقابله با مردم سالاری و دموکراسی متهم و حتی به تهدید علیه حاکمیت نمود وقتی اصلاح طلبان در زنگ حساب انشاء می‌خوانند/ بازخوانی قرار انتخاباتی جبهه اصلاحات در ۹۴ لیست اسامی کاندیداهای نامزداهای ۳۰ نفره نامزدهای ائتلاف اصلاح‌طلبان برای مجلس 98 درتهران سخنان فریبکارانه روحانی در اوج تبلیغات انتخاباتی مجلس 98 / روحانی:عده‌ای سال اول انقلاب می‌خواستند بین زنان و مردان دیوار بکشند اعلام لیست نهایی اسامی انتخابات 98 مجلس جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران فیلم/ ماجرای تماس تلفنی حاج قاسم به جلسه محرمانه دفتر رهبر انقلاب روایت «عزت‌الله ضرغامی» از نحوه حضور و فعالیت‌های سردار سلیمانی در منطقه را در پایگاه عدالت خواهان ببینید. طهرانچی در «دست‌خط»:در دانشگاه آزاد دنبال ولنگاری فرهنگی بودند/ جاسوسی که در پوشش بازدید از مراکز علمی، در پسابرجام به ایران آمد/ ناگفته‌هایی از حواشی پرونده دکترای حسین فریدون لیست نهایی اسامی نامزدهای کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (اصولگرایان) مجلس 98 در حوزه انتخابیه تهران یگان حفاظت یا شاخه نظامی ؟! ثروت و دارایی های واقعی آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی انتشار لیست املاک و دارایی های علیرضا زاکانی کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه قم واکنش کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به ادعای تحریم انتخابات ارتباط آقا با حاج قاسم چطور بود؟ متن کامل وصیت نامه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان «میثاق‌نامه مکتب حاج قاسم» این مزدوران و خائنین و اجنبی پرستان اصلاح طلبان آمریکایی را بهتر بشناسیم +اسامی و عکس تغییر لیست های انتخاباتی در دقیقه ۹۰ دست‌یافتن بی‌سروصدای ایران به موتور گلوبال هاوک اطلاعات محرمانه از چه طریقی به دست" زم " می‌رسید؟ رازی از حاج قاسم که سیدحسن نصرالله برای اولین بار فاش کرد "علی ربیعی"، با نام مستعار "عماد" را بهتربشناسیم/ ربیعی و "ماجرای قتلهای زنجیره ای"/ ابهامات پرونده ربیعی
لیست انتخاباتی 30 نفره عدالتخواهان در انتخابات مجلس 98 تهران+اسامی تمام لیست های منتشر شده برای انتخابات مجلس 98 از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان و عدالت خواهان برای تهران+اسامی لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در گلستان و سایر استانهای کشور+اسامی ماجرای درگذشت فرزند سردار سلیمانی در غیاب او+عکس پایکوبی و حرکات جلف تاجگردون کاندیدای مجلس داد همه را درآورد/ چرا شورای نگهبان سکوت کرد/ واکنش شدید احمد توکلی به حرکات جلف تاجگردون+فیلم و عکس دوهکتار زمین نهارخوران گرگان با دستور معاون وقت وزیر جهاد به قضات سابق گرگان واگذار گردید/ اراضی یاد شده هرگز ارتباطی به دستگاه قضائی نداشته و ندارد/ دستگاه قضایی گلستان پیشتاز در حفظ منابع طبیعی و جنگل +اسناد عکس/ خلبانان‌های جنگنده سعودی پس از سقوط در یمن نخواستن یا بلد نبودن؛ کدام؟ وزارت دفاع پاسخ «بلد نیستم» روحانی را داد +تصاویر لغو سخنرانی زاکانی در قم به سبک دهه ۷۰ اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شمال شرق کشور در گنبدکاووس+عکس آغاز شمارش معکوس برای اجرای عملیات‌تلافی‌جویانه شهادت ابومهدی المهندس میزان سود سهام عدالت مشخص شد+ مبلغ و شرایط تیتر مشترک بی بی سی و "روزنامه دولت" در آستانه انتخابات ... اعترافات مهم در جلسه دوم/ چه کسی به زم خط می‌داد؟ روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای من بود+فیلم چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس روحانی در نشست خبری: بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم جریان اصلاحات با اظهارات دروغ و جنگ روانی و ایجاد عملیات روانی پای در انتخابات گذاشت/ روحانی هم دروغ گفتن و فریبکاری را از پدر معنوی خود یعنی اصلاج طلبان به ارث برد وسوسه شدن لیدر اصلاح‌طلبان برای "تَکرار" در یک شعبه حاشیه‌ای! انتشار نشریه انقلاب ویژه بهمن سال 98 /سردار دلها کی بود؟ خروش مردم در سوگ سردار سلیمانی/ واکنش مردم استان گلستان در نخستين روز ترور سردار سليماني