24 اردیبهشت 1398 اخبار روز سیاسی - جریان فتنه ،

هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع نکردند و فقط تماشا کردند./ همه کانال‌های ارتباطی تجمع کنندگان به سمت آمدنیوز و بی‌بی‌سی باز بود/اهانت به مقدسات، قانون و هنجارهای ایران اسلامی و در خدمت تیم جبهه منحله مشارکت و تیم آقای خاتمی./ختران و پسران در درون محوطه دانشگاه به صورت مختلط ورزش می‌کنند

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با ماجرای روز گذشته این دانشگاه گفت: این سناریو از سوی اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات چیده شد، آنها می‌خواهند با این اقدامات احساسات طرف مقابل خود را تحریک کنند. هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع نکردند و فقط تماشا کردند./ همه کانال‌های ارتباطی تجمع کنندگان به سمت آمدنیوز و بی‌بی‌سی باز بود/اهانت به مقدسات، قانون و هنجارهای ایران اسلامی و در خدمت تیم جبهه منحله مشارکت و تیم آقای خاتمی./ختران و پسران در درون محوطه دانشگاه به صورت مختلط ورزش می‌کنند

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" برخی از اساتید دانشگاه تهران معتقدند اتفاقات روز گذشته در این دانشگاه و تجمع عده‌ای در مخالفت با اجرای برخی قوانین که به شدت مورد سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب قرار گرفت، سناریویی برنامه‌ر یزی شده توسط برخی گروه‌ها و جریانات بیرون از دانشگاه بود که مدیران دانشگاه هم در اجرای آن دانسته یا ندانسته نقش ایفا کردند.

محمدصادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران یکی از اساتیدی است که در روز برگزاری تجمع در صحنه حضور داشته و از نزدیک ماجرا را زیر نظر داشت وی در گفت‌وگویی مشروح از پشت پرده این ماجرا می‌گوید که در ادامه آمده است.

*  مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده
کوشکی در این رابطه گفت:‌ متاسفانه در سال‌های اخیر مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده است. یعنی به حدی که شاید در میان دانشگاه‌های تهران و حتی ایران بی‌نظیر باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا در سال‌های اخیر بحث کشف حجاب و روابط غیراخلاقی موضوعی علنی شده بود و به همین دلیل حدود دو سال پیش اساتید دانشگاه تهران با روش‌های مختلف همچون ارسال نامه‌ای از مدیریت دانشگاه مطالبه کردند که با این مسئله به شکل قانونی برخورد شود. با این حال در دو سال گذشته مسئولان دانشگاه هیچ اعتنایی به درخواست اساتید نداشتند.

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سؤال که چرا بعد از گذشت 2 سال، روز گذشته چنین ماجرایی رخ داد، گفت: این اتفاق به این دلیل  بود مدیران دانشگاه امسال به طور ناگهانی ژستی گرفتند که می‌خواهیم مطالبه اساتید را اجرا کنیم و برای همین به شکل کاملا تصنعی به حراست یکی از درب‌های دانشگاه، آنهم فقط برای دوروز دستور دادند به افراد بی‌حجاب و کسانی که کشف حجاب می‌کنند تذکر بدهد. 

وی ادامه داد:‌ کاملا مشخص بود موضوع اجرای قانون نیست و قرار است اتفاق دیگری رخ دهد. و برای همین ما می‌دیدیم که خیلی از افراد در حالی از درب دانشگاه عبور می‌کنند که حتی روسری آنها هم از سرشان افتاده است و حراست فقط تذکر می‌دهد و هیچ برخورد قانونی هم صورت نمی‌گرفت.

* مدیران دانشگاه تهران هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری تجمع نکردند
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: در این فضا بود که یک دفعه دیدیم گروه‌های مختلف چپ‌گرای دانشگاه و گروه‌ها و تشکل‌هایی که گرایش اصلاح طلبی دارند فراخوان دادند که می‌خواهیم تجمع داشته باشیم و دو روز هم بود که داشتند برای برگزاری این تجمع تبلیغات می‌کردند. مدیران دانشگاه هم می‌دانستند قرار است تجمعی بدون مجوز غیرقانونی برگزار شود و جالب اینکه هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع نکردند و فقط تماشا کردند.

وی اظهار داشت:‌ البته برخی از نیروهای حراست می‌خواستند اجازه برگزاری این تجمع غیرقانونی را ندهند ولی مدیران مافوق آنها اجازه چنین کاری را ندادند تا اینکه تجمع به راه افتاد.

کوشکی افزود: وقتی تجمع برگزار شد تجمع‌کنندگان گفتند که می‌خواهیم با معاون فرهنگی دانشگاه را ببینیم و بعد ما دیدیم که آقای سرسنگی که دو سال بود جواب مطالبه اساتید را نمی‌داد، مثل برق و باد خودش را به اخلالگران و کسانی که تجمع غیرقانونی برگزار کرده بودند، رساند!

این استاد دانشگاه ادامه داد:  بعد از آقای سرسنگی، آقای نیلی رئیس دانشگاه و کسی که اساتید مذهبی دو سال بود نتوانسته بودند از وی برای بیان مطالبات خود وقت بگیرند، هم در جمع تجمع‌کنندگان حاضر شد.

* اخلاگران مرتب به آمدنیوز و بی‌بی‌سی خوراک می‌رساندند
وی گفت:‌ نکته جالب دیگری که وجود داشت این بود که همه کانال‌های ارتباطی تجمع کنندگان به سمت آمدنیوز و بی‌بی‌سی باز بود و هنجارشکنان و اخلالگران به صورت مرتب به این دو رسانه خوراک می‌رساندند.

* ردپای اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات در ناآرامی‌های دیروز دانشگاه تهران
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با  پشت پرده این ماجرا هم گفت: به نظر بنده این سناریو از سوی اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات چیده شد، آنها چون چیزی برای عرضه در انتخابات امسال ندارند می‌خواهند با این اقدامات احساسات طرف مقابل خود را تحریک کنند و به حامیان خود که به شدت سرخورده شده‌اند این را القا کنند که اگر به ما رای ندهید آزادی‌های احتمالی از بین می‌رود و حجاب اجباری می‌شود.

وی گفت: این سناریوی کثیف با برنامه‌ریزی این گروه‌ها بود و توسط مسئولان دانشگاه تهران هم اجرا شد آن هم به قیمت اهانت به مقدسات، قانون و هنجارهای ایران اسلامی و در خدمت تیم جبهه منحله مشارکت و تیم آقای خاتمی.

*  چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟
کوشکی تصریح کرد:‌ ما معتقدیم اگر مسئولان دانشگاه می‌خواستند وظیفه قانونی خود را انجام دهند اصلا نیازی به این بازی‌ها نبود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: الان چند سوال مطرح است، یکی اینکه چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟ چرا هر زمان که این مجموعه اخلالگر و هتاک به مقدسات آنها صدا زدند خود را رساندند؟ و اینکه چرا دست نیروهای حراست را بستند که این حرکت مهار نشود؟

* ایستادن معاون فرهنگی دانشگاه تهران پشت یک مجموعه غیرقانونی!
وی اظهار داشت: یکی از نکات جالب دیگری که در این تجمع وجود داشت این بود که معاون فرهنگی دانشگاه تهران به دانشجویان مذهبی که برای دفاع از مقدسات خود جمع شده بودند گفته بود شما بروید، اینها ( افرادی که مخالف اجرای قانون هستند) هم بعدا می‌روند. یعنی کاملا پشت یک مجموعه غیرقانونی ایستاده است.

* روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق در دانشگاه تهران علنی است
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: حتی اگر ما از دیدگاه دینی هم به مسائل نگاه نکنیم در این چند سال اخیر شان فرهنگی دانشگاه تهران کاملا زیر سؤال رفته و می‌بینیم دختر و پسرها به راحتی همدیگر را در آغوش می‌گیرند و روبوسی می‌کنند یا یک پسر با چند دختر دست می‌دهد و ما علنا شاهد صحنه‌هایی هستیم که حتی اقلیت‌های مذهبی علنا انجام نمی‌دهند. در دانشگاه تهران روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق علنی است.

کوشکی گفت:‌ از طرفی می‌بینیم اداره مشاوره دانشگاه با کلی هزینه پوستر چاپ کرده و در آن روش‌های اینکه چگونه رابطه جنسی برقرار شود و فرد ایدز نگیرد! را میان دانشجویان ترم یک و دو توزیع می‌کند، یا اطلاعیه منتشر کرده که در ایام امتحانات کمتر مشروب مصرف کنید. شما ببینید فضا به کجا رسیده است.

* حمایت مسئولان دانشگاه تهران از فضای ضدارزشی
این استاد دانشگاه یادآور شد: جالب اینکه این فضای به شدت ضد ارزش و موهن و مغایر با بدیهیات دانشگاه کاملا از سوی مدیران دانشگاه حمایت می‌شود. نیروهای حراست چند سال است دست‌شان کاملا بسته شده و اجازه هیچ نوع برخورداری ندارند و فضا آنقدر عجیب است که دختران و پسران در درون محوطه دانشگاه به صورت مختلط ورزش می‌کنند و یا می‌بینیم در ماه رمضان سفره می‌اندازند و غذا می‌خورند.

وی گفت: قبل از آمدن این آقایان غذاخوری تفکیک شده بود ولی الان بدون حفظ حرمت اساتید یک فضای کاملا مختلط ایجاد شده است یعنی گاها می‌بینیم در مقابل یک استاد دانشجوی دختر و پسری در کنار هم نشسته‌اند.

کوشکی افزود: ده‌ها تجمع در دانشگاه برگزار شده ولی هیچ کدام از مدیران نیامدند جواب دانشجو را بدهند ولی در تجمع اخیر سریعا خود را رساندند.

وی اظهار داشت: جای خالی حراست و نیروی امنیتی در دانشگاه کاملا مشهود است و این سؤال وجود دارد که اقدام روز گذشته برخی در مخالفت با اجرای قانون چه حرکتی بود که همه دشمنان ایران و اسلام از آن حمایت و پشتیبانی کردند. آیا نباید با این حرکت برخورد مناسب شود؟ آیا فقط باید تماشاچی بود؟ چرا جلوی برگزاری این تجمع فاسد را نگرفته و سکوت کردند.

برچسب ها: دانشگاه تهران رسانه‌های معاند و ضدانقلاب تجمع تبلیغات تجمع غیرقانونی تجمع تجمع‌کنندگان مدیران مافوق

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
شمخانی در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز» : نباید برجام را امضاء می‌کردیم / اگر جنگ شود آمریکا و متحدان منطقه‌ای‎اش در وضعیت وحشتناکی قرار خواهند گرفت گزارش تصویری از بازسازی واقعه غدیر در 8 شهر گلستان همزمان با دهه ولایت و امامت به همت سپاه نینوا گلستان بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️ گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد هنوز با احداث تله کابین در جنگل های ناهارخوران و کبودوال گلستان موافقتی صورت نگرفته است/ با تغییر کاربری مراتع، مخالفیم! بازداشت علی فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازی سیاست و سودای قدرت !/ آیا جرجانی به جریان فتنه خواهد پیوست ؟ کودتای نرم کارگزاران و اصلاح‌طلبان علیه محمد رضا عارف اقدام عجیب و قابل تأمل بنیاد شهید / تقدیر از ظریف در سالروز بزرگداشت آزادگان! + عکس بازخوانی فرمان مهم رهبر انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی/ آیا تنها متولی برخورد با مفاسد اقتصادی قوه قضائیه است؟ نامه بسیار مهم زاکانی خطاب به آیت‌الله رئیسی درباره مفاسد شرکت بازرگانی پتروشیمی/ جزئیات تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌/ بهره برداری سید حسن میرکاظمی از تسهیلات بانک صادرات استان گلستان با ارایه اسناد جعلی با حیثیت وزارت اطلاعات بیش از این بازی نکنید ! برخورد حذفی مدیرکل شیلات گلستان با نیروهای انقلابی!؟ / علت ترس و وحشت مدیرکل از کامپیوتر یک نیروی انقلابی چیست!؟ واکنش رهبرانقلاب به اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در منطقه خلیج‌فارس توسط سپاه پاسداران از زبان حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه عدالت خواه گلستانی : اینجانب شخصا با مراجعه به بیت امام جمعه ی گرگان سوالات مطروحه و انتقادات صورت گرفته را کتبا در اختیار آقا سیدمجتبی قرار دادبودم گرانی و فساد در گرگان/ مبارزه با این معضلات نیازمند حرکت جهادی نهادهای مسئول است در اردوی دانشگاه شریف چه گذشت؟ / کوهنوردی مختلط با نام اردوی فرهنگی! / فعالیت خارج از عرف با هماهنگی معاونت فرهنگی مبارزه برای عدالت، دشوار ترین جنگ هاست/ محترم تر از اشخاص و شخصیت ها، حق و عدالت است پشت‌پرده برکناری رئیس صندوق بازنشستگی چه بود؟ فیلم/ افشای گوشه‌ای از فساد و زد و بند"اکبر طبری" کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟ حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 دیدید وقتی خرشان از پل گذشت به شما می‌خندند؟! نمایندگی ولی فقیه تا زمانی اعتبار دارد که رهبر انقلاب قلبا راضی باشد/ از سن خودتان و از سن رهبری می گویید ؛ این بی شرمی است تلاش سازمان یافته ای از سوی برخی عناصر مرتبط با دفتر امام جمعه ی گرگان برعلیه محمدخادملو جانباز عدالت خواه گلستانی بازهم خسارتی دیگر به منابع شیلاتی گلستان تقدیر ویژه محمد خادملو جانباز عدالت‌خواه گلستانی از ریاست فرزانه ی دستگاه قضا پایان عمر مفسدان اقتصادی فرارسیده است/ استمرار در برخورد با فساد اعتراف حسن روحانی به شعاری بودن وعده های انتخاباتی!/ این 98، آن 98 که می خواستیم نیست آیا هدف استاندار گلستان مشروعیت بخشیدن به عملکرد دیکتاتورمآبانه دبیر خودخوانده و مادام العمر اتحادیه انجمنهای اسلامی و حامی سران خائن فتنه می باشد؟ چه کسانی با «چهار میلیارد ارز دولتی» در کانادا خانه خریده‌اند؟ از شمخانی و سالارخان تا مازیار ابراهیمی پوری حسینی پرونده سنگین ۱۰ جلدی دارد/سخنان جهانگیری، انسان‌ها را به خنده وادار می‌کند/ برداشت‌های غیرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی کلاهبرداری ۲ میلیاردی در پوشش پیش فروش خودرو فیلم مصاحبه مدیرکل تلاشگر بنیاد گلستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز سید علی طاهری: روستای زیارت به علت کوتاهی دستگاه های نظارتی و اجرایی تخریب شده است رئیسی چگونه مانع بروز فاجعه در خودروسازی شد؟ اصلاح‎طلبان از چه چیز پوری حسینی فرار می‎کنند!/ شهید باکری به رئیس ستادهای خاتمی و روحانی چه توصیه‎ای کرده بود؟ نوشین جعفری کیست و چه کسانی از بازداشت او به وحشت افتاده‌اند؟ +تصاویر بادیگارد استخدام کنید، سلبریتی شوید! +تصاویر یک منبع آگاه: خبرسازی‌ها درباره شمخانی مغرضانه است/ مهدی صدرالساداتی: بیایید پاسخ بدهید که این اسناد کدامش دروغ است؟+سند و فیلم فشار نورمفیدی در حمایت از روحانی اصلاح طلب / مدیر کل اوقاف گلستان از حق جوانان دفاع کند
ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️ گزارش تصویری از بازسازی واقعه غدیر در 8 شهر گلستان همزمان با دهه ولایت و امامت به همت سپاه نینوا گلستان شمخانی در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز» : نباید برجام را امضاء می‌کردیم / اگر جنگ شود آمریکا و متحدان منطقه‌ای‎اش در وضعیت وحشتناکی قرار خواهند گرفت