14 شهریور 1398 اخبار روز سیاسی - - اخبار روز ،

مسعود سلیمانی که توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد را بیشتر بشناسیم / کاش برای عده ای انقدر که "گاندو" مهم بود ، مسعود سلیمانی هم مهم بود

مسعود سلیمانی جزء دانشمندان برتر جهان است و تحقیقات فوق‌العاده‌ای در سلول‌های بنیادی دارد.این دانشمند ۱۵ مهرماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد، اما به علت نامعلوم توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد. مسعود سلیمانی که توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد را بیشتر بشناسیم

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  دکتر مسعود سلیمانی مهرماه ۹۷ با ویزای رسمی تحقیقاتی و با هماهنگی دانشگاه تربیت مدرس، وارد فرودگاه شیکاگوی آمریکا شد، اما FBI در اقدامی غیرقانونی او را به زندان «دیتون» جورجیا در ایالت آتلانتا منتقل کرد!

این نخبه علمی ایران در کنار قاچاقچیان و اراذل و اوباش و هم‌چنین کارتن‌خواب‌ها در این ندامتگاه زندانی شده است؛ در حالیکه وی از بیماری مزمن آی. بی. اس رنج می‌برد و از لحاظ روحی وضعیت فوق‌العاده ناراحت‌کننده‌ای دارد. 

دکتر مسعود سلیمانی به دلیل ضعف جسمانی حدود ۱۵ کیلو گرم وزن کم کرده ، حتی هزینه خوراک و پوشاک به عهده زندانِ آمریکایی نیست بلکه به عهده خود ایشان است.

دارو را به صورت بسته ای تحویل نمیدهند و معلوم نیست دارویی که به مسعود سلیمانی داده میشود مربوط به بیماری وی هست یا خیر به همین دلیل وی از تحویل دارو امتناع میکند و احتمال میدهد که داروها مربوط به ترور بیولوژیک باشد. آمریکایی ها هم اجازه نمیدهند کسی دارویی برای وی ارسال کند. 

مسعود سلیمانی جزء یک درصد دانشمندان برتر جهان است و تحقیقات فوق‌العاده‌ای در سلول‌های بنیادی دارد. وی به اتهام دارا بودن چند ویال هورمون رشد بازداشت شده است. این داروها به هیچ عنوان تحریمی نیستند

فرانکو(وکیل مسعود سلیمانی) می گوید: هورمون رشد نه در ایالات متحده آمریکا و نه در ایران ممنوع نیست و به طور انحصاری برای تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در لیست تحریم‌ها قرار ندارد. واقعاً این موضوع را درک نمی‌کنم. به نظر می‌رسد گویی استدلال آنها (دادگاه) سیاسی است.

تمامی هزینه ها به عهده خانواده مسعود سلیمانی است ، از هزینه وکلا ، خوراک و پوشاک تا هزینه تماس . تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار دلار هزینه کردند که ۲۰ هزار دلار با کمک دانشگاه تربیت مدرس بوده است.
طبیعتاً با ادامه زندان هزینه ها هم بالا میرود.

پس از ماه ها در ۲۴اردیبهشت۹۸ دادگاهی برگزار شد. اما همچنان قاضی پرونده که تحت تاثیر FBI هست حکمی را صادر نکرده و پرونده مسکوت مانده است.

آمریکایی ها به مسعود سلیمانی گفتند که راه را برای توافق کردن باز بگذارد و بپذیرد که این هورمون‌های رشد برای دور زدن تحریم‌ ها بوده است. مسعود سلیمانی زیر باز نرفت و اعلام کرد که من هیچ کاری نکردم و گناهی مرتکب نشدم.

مادر مسعود سلیمانی پس از شنیدن خبر دستگیری فرزندش دچار عارضه مغزی میشود و پس از تحمل چند ماه بیماری به رحمت خدا میرور. سلیمانی همچنان خبر ازدست دادن مادرش را نمیداند و خانواده سلیمانی تا الان سعی کردند خبری از بازداشت این محقق به پدرش نرسد.

تا به حال نامه های زیادی به سازمان ملل ، صلیب سرخ و انجمن هماتولوژی اروپا ارسال شده و هم عدم جرم این فرد اعلام شده و هم گفته شده با توجه به بیماریِ مسعود سلیمانی حتما باید دارو به این فرد برسد ، اما همچنان به هیچ کدام از نامه ها جواب ندادند.

دانشجویان مسعود سلیمانی هم به سازمان ملل نامه نوشتند و ۶۰۰۰ امضا الکترونیک را ضمیمه اش کردند اما به این نامه هم هیچ پاسخی ارسال نشده است.

دکتر مسعود سلیمانی در این چند ماه ۵ نفر را به دین اسلام تشویق کرده و هر ۵ نفر مسلمان شدند و این کار، امری بزرگ در زندان های آمریکاست.

مدعیان حقوق بشر همیشه در مورد این نوع مسائل ساکت بوده و هستند اما عده ای سلبریتی که برای یک دخترکِ مجرم(نوشین جعفری) نامه مینویسند و یقه پاره میکنند چرا در مورد مسعود سلیمانی هیچ واکنشی نداشتند!؟

مسئولیت پیگیری وضعیت دانشمند ایرانی (مسعود سلیمانی) بر عهده وزارت امور خارجه است. و توقع داریم برای آزادی این دانشمند پیگیری جدی داشته باشند

کاش برای عده ای انقدر که "گاندو" مهم بود ، مسعود سلیمانی هم مهم بود...

دلایل بازداشت دانشمند ایرانی در آمریکا از زبان برادرش

برادر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا با تاکید بر این که برادرم قطعا گروگان دولت واشنگتن است از مجامع بین المللی حقوق بشری و دستگاه های مسئول خواست با گذشت هشت ماه اقدام عملی برای آزادی وی انجام دهند.

علت بازداشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در امریکا 

«رسول سلیمانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درخصوص علت بازداشت برادرش اظهار داشت: مسعود 30 مهرماه سال 1397 به عنوان استاد دانشگاه و پژوهشگر سلول های بنیادی برای استفاده از فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد و باوجود هماهنگی ها انجام شده و اخذ روادید، به دلایل نامعلوم در فرودگاه شیکاگو بازداشت و سپس به زندان «دیتون» آتلانتا در ایالت جورجیا منتقل شد.
وی ادامه داد: با اطلاع از بازداشت مسعود تا چندماه پاسخ روشنی نمی دادند تا این که با انتخاب وکیل و پیگیری های انجام شده، متوجه محل بازداشت وی شدیم.
برادر دانشمند بازداشت شده ایرانی خاطرنشان کرد: اتهامی که به برادرم وارد شده این است که دو تن از دانشجویان وی که سه سال پیش قصد خروج از آمریکا را داشتند به علت همراه داشتن چند عدد آمپول «ویال» هورمون رشد که کاربرد علمی و تحقیقاتی دارد و جزو داروهای تحریمی هم نیست، به دلیل آنکه این آمپول را در ظروف خاصی نگهداری می کردند، بازداشت شدند.
وی یادآور شد: برای دو دانشجوی فوق پرونده ای تشکیل شد ولی چون مقیم آمریکا و دارای همسرانی آمریکایی بودند، با قرار وثیقه آزاد شدند. سپس ماموران منتظر می شوند تا برادرم را در گوشه ای از جهان یا آمریکا بازداشت کنند.
سلیمانی اضافه کرد: سرانجام مسعود را بر مبنای دلایل غیرحقوقی در شیکاگو بازداشت می کنند بطوری که این بازداشت با شوک و حیرت استادان و پژوهشگران مواجه شد چون او را برای 5 عدد ویال هورمن رشد که در دنیا به حد وفور یافت می شود، دستگیر کردند.
وی تاکید کرد: همزمان با بازداشت و زندانی کردن مسعود، موضوع را به دستگاه های ذیربط اطلاع دادیم و پرونده ای دراین زمینه تشکیل شد و پس از آن که با سختی برادرم را پیدا کردیم آنها قول مساعد برای پیگیری این ماجرا را دادند.
برادر مسعود سلیمانی ادامه داد: در هشت ماه گذشته فقط یک بار نماینده کشور پاکستان به عنوان حافظ منافع ایران در آمریکا به مدت 10 دقیقه با برادرم ملاقات کرد اما کاری برای وی انجام نداد.
سلیمانی افزود: تاکنون نزدیک به 100 هزار دلار هزینه کرده ایم که از این مقدار دانشگاه تربیت مدرس 20 هزار دلار به شکل وام کمک کرده است و 80 هزار دلار مابقی هم از فروش اموال، قرض و اخذ وام تامین کرده ایم تا دست کم بتوانیم وکلای این پرونده را به اصطلاح «اکتیو» (فعال) نگه داریم.
وی تصریح کرد: نخستین و آخرین دادگاه برادرم سه شنبه گذشته (24اردیبهشت ماه) تشکیل شد و بدون خروجی مشخص به پایان رسید.
سلیمانی با بیان این که زندانی که برادرش در آن اقامت دارد جزو بدترین بازداشتگاه های آمریکا است، افزود: از شکنجه شدن برادرم بی اطلاع هستم اما این زندان امنیت ندارد. در تماسی که با وی داشتم در پاسخ به این که آیا در زندان شکنجه شده است، به راحتی صحبت نمی کرد و به سرعت مسیر گفت وگو را عوض می کرد.
برادر این دانشمند بازداشت شده ایرانی ادامه داد: وکیل وی در این باره می گوید چون مکالمات را ضبط می کنند امکان دارد که روی آن اقدام کنند موردی در گفت و گوی تلفنی مطرح نکنید زیرا ممکن است وی را اذیت کنند. به همین دلیل برادرم چیزی نمی گوید.
سلیمانی درباره این که این اقدام نوعی گروگانگیری از طرف دولت آمریکا است یا خیر، افزود: قطعا همین طور است. پزشک محققی که سابقه ای ندارد و به عنوان چهره شناخته شده علمی، مقالات بسیاری در مجامع بین اللملی دارد چرا باید بازداشت شود؟
وی با تاکید بر این که تاکنون حمایتی از برادرش نشده است، یادآور شد: یک خانواده کارمند هزینه 100 هزار دلاری دادرسی و استخدام وکیل در آمریکا را چگونه تهیه کند؟ مسعود برای تفریح یا کارشخصی به آمریکا سفر نکرده بلکه صرفا برای استفاده از فرصت مطالعاتی به خارج از کشور رفته است.
وی درباره سوابق علمی برادرش گفت: دکتر مسعود سلیمانی با 49 سال سن استاد و پژوهشگر ارشد سلول‌های بنیادی دانشگاه تربیت مدرس است و به عنوان جوان ترین محقق آسیا، در سال 2017 میلادی جزو 100 دانشمند برتر جهان و سال گذشته هم به عنوان پژوهشگر نمونه برگزیده شد و به دلیل پژوهش هایی که درخصوص سلول های بنیادی انجام داد یکی از برجسته ترین دانشمندان در این زمینه شناخته می شود و مقالات وی سال گذشته بالاترین آمار ISI و بیشترین میزان رجوع را داشته است.
سلیمانی یادآور شد: برادرم به دلیل بیماری «آی بی اس» روده (سندروم روده تحریک پذیر) تحت فشار است و مادرم که سن بالایی هم ندارد بر اثر فشار روحی ناشی از وضعیت برادرم از 25 اسفندماه 97 سکته مغزی کرده و به دلیل خونریزی شدید مغزی مدت 2 ماه است در بیمارستان «الزهرا» اصفهان در کما به سر می برد.
برادر دانشمند بازداشت شده ایرانی، خاطرنشان کرد: از مجامع بین المللی حقوق بشر و دستگاه های ذیربط می خواهم پس از هشت ماه دست به اقدام عملی بزنند. 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
احمد
  • 1398/6/18 - 00:29:49

واقعا آمدم نمیدونه چی بگه اگر یک تبعه عادی امریکایی در ایران بود الان دنیا پر صدا بود اما دولت ایران .....

دیدگاه شما :
بازدید سرزده امروز رئیس کل دادگستری گلستان از دادسرای گنبدکاووس/ رسیدگی پرونده ها در گنبدکاووس به روز میشود لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در گلستان و سایر استانهای کشور+اسامی پایکوبی و حرکات جلف تاجگردون کاندیدای مجلس داد همه را درآورد/ چرا شورای نگهبان سکوت کرد/ واکنش شدید احمد توکلی به حرکات جلف تاجگردون+فیلم و عکس وسوسه شدن لیدر اصلاح‌طلبان برای "تَکرار" در یک شعبه حاشیه‌ای! «انتخابات غیررقابتی»؛ اسم رمز قدیمی جریان اصلاحات برای فرار از شکست در انتخابات +سند اعترافات مهم در جلسه دوم/ چه کسی به زم خط می‌داد؟ لغو سخنرانی زاکانی در قم به سبک دهه ۷۰ روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای من بود+فیلم روحانی در نشست خبری: بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم انتشار نشریه انقلاب ویژه بهمن سال 98 /سردار دلها کی بود؟ خروش مردم در سوگ سردار سلیمانی/ واکنش مردم استان گلستان در نخستين روز ترور سردار سليماني اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شمال شرق کشور در گنبدکاووس+عکس جریان اصلاحات با اظهارات دروغ و جنگ روانی و ایجاد عملیات روانی پای در انتخابات گذاشت/ روحانی هم دروغ گفتن و فریبکاری را از پدر معنوی خود یعنی اصلاج طلبان به ارث برد آغاز شمارش معکوس برای اجرای عملیات‌تلافی‌جویانه شهادت ابومهدی المهندس ماجرای درگذشت فرزند سردار سلیمانی در غیاب او+عکس عکس/ خلبانان‌های جنگنده سعودی پس از سقوط در یمن چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس میزان سود سهام عدالت مشخص شد+ مبلغ و شرایط نخواستن یا بلد نبودن؛ کدام؟ وزارت دفاع پاسخ «بلد نیستم» روحانی را داد +تصاویر لیست انتخاباتی 30 نفره عدالتخواهان در انتخابات مجلس 98 تهران+اسامی تمام لیست های منتشر شده برای انتخابات مجلس 98 از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان و عدالت خواهان برای تهران+اسامی دوهکتار زمین نهارخوران گرگان با دستور معاون وقت وزیر جهاد به قضات سابق گرگان واگذار گردید/ اراضی یاد شده هرگز ارتباطی به دستگاه قضائی نداشته و ندارد/ دستگاه قضایی گلستان پیشتاز در حفظ منابع طبیعی و جنگل +اسناد تیتر مشترک بی بی سی و "روزنامه دولت" در آستانه انتخابات ... حمله مسلحانه به مسئول هیأت خانواده شهدا + عکس و فیلم عکس/ سنگ مزار جدید سردار شهید قاسم سلیمانی دروغ گفتن روحانی تمامی ندارد/ چه‌کسانی می‌خواستند در دانشگاه‌ها دیوار بکشند؟+فیلم آقای روحانی چه قدر برای بانوان و زنان ایرانی حرمت قائل است؟ /آقای روحانی زنان ایرانی را به عنوان صاحب حقوق می نگرد یا ماشین و پیاده نظام رای/ چه کسی دست روحانی را برای انتخاب وزیر زن بسته، جز خود او؟ / مگر احمدی نژاد وزیر زن نداشت؟ / آیا کسی مانع حضور وزیر زن شد؟ و روحانی چرا با مردم رو راست نیست؟ این فرد اشتباها تائید صلاحیت شده است! لیست اسامی ائتلاف ۸ حزب اصلاح طلب برای مجلس 98 انتشار بیانیه راهبردی حزب کارگزاران سازندگی مورد واکنش تند محمود صادق/ محمود صادقی حزب کارگزاران را به فرصت‌طلب متهم کرد! ییوستن احمد صمدی خبرنگار صداوسیما جمهوری اسلامی ایران هم شبکه ایران اینترنشنال متعلق وهابیون سعودی اتهامات سنگین دولت علیه حاکمیت جمهوری اسلامی/ دولت جمهوری اسلامی را به تقلب در انتخابات- مهندسی انتخابات- مخالفت با جمهوریت نظام و مقابله با مردم سالاری و دموکراسی متهم و حتی به تهدید علیه حاکمیت نمود وقتی اصلاح طلبان در زنگ حساب انشاء می‌خوانند/ بازخوانی قرار انتخاباتی جبهه اصلاحات در ۹۴ لیست اسامی کاندیداهای نامزداهای ۳۰ نفره نامزدهای ائتلاف اصلاح‌طلبان برای مجلس 98 درتهران سخنان فریبکارانه روحانی در اوج تبلیغات انتخاباتی مجلس 98 / روحانی:عده‌ای سال اول انقلاب می‌خواستند بین زنان و مردان دیوار بکشند اعلام لیست نهایی اسامی انتخابات 98 مجلس جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران فیلم/ ماجرای تماس تلفنی حاج قاسم به جلسه محرمانه دفتر رهبر انقلاب روایت «عزت‌الله ضرغامی» از نحوه حضور و فعالیت‌های سردار سلیمانی در منطقه را در پایگاه عدالت خواهان ببینید. طهرانچی در «دست‌خط»:در دانشگاه آزاد دنبال ولنگاری فرهنگی بودند/ جاسوسی که در پوشش بازدید از مراکز علمی، در پسابرجام به ایران آمد/ ناگفته‌هایی از حواشی پرونده دکترای حسین فریدون لیست نهایی اسامی نامزدهای کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (اصولگرایان) مجلس 98 در حوزه انتخابیه تهران یگان حفاظت یا شاخه نظامی ؟! ثروت و دارایی های واقعی آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی انتشار لیست املاک و دارایی های علیرضا زاکانی کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه قم واکنش کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به ادعای تحریم انتخابات ارتباط آقا با حاج قاسم چطور بود؟ متن کامل وصیت نامه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان «میثاق‌نامه مکتب حاج قاسم» این مزدوران و خائنین و اجنبی پرستان اصلاح طلبان آمریکایی را بهتر بشناسیم +اسامی و عکس تغییر لیست های انتخاباتی در دقیقه ۹۰ دست‌یافتن بی‌سروصدای ایران به موتور گلوبال هاوک اطلاعات محرمانه از چه طریقی به دست" زم " می‌رسید؟ رازی از حاج قاسم که سیدحسن نصرالله برای اولین بار فاش کرد "علی ربیعی"، با نام مستعار "عماد" را بهتربشناسیم/ ربیعی و "ماجرای قتلهای زنجیره ای"/ ابهامات پرونده ربیعی
لیست انتخاباتی 30 نفره عدالتخواهان در انتخابات مجلس 98 تهران+اسامی تمام لیست های منتشر شده برای انتخابات مجلس 98 از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان و عدالت خواهان برای تهران+اسامی لیست کامل کاندیداهای مورد حمایت پایگاه عدالت خواهان ایران برای مجلس 98 در گلستان و سایر استانهای کشور+اسامی ماجرای درگذشت فرزند سردار سلیمانی در غیاب او+عکس پایکوبی و حرکات جلف تاجگردون کاندیدای مجلس داد همه را درآورد/ چرا شورای نگهبان سکوت کرد/ واکنش شدید احمد توکلی به حرکات جلف تاجگردون+فیلم و عکس دوهکتار زمین نهارخوران گرگان با دستور معاون وقت وزیر جهاد به قضات سابق گرگان واگذار گردید/ اراضی یاد شده هرگز ارتباطی به دستگاه قضائی نداشته و ندارد/ دستگاه قضایی گلستان پیشتاز در حفظ منابع طبیعی و جنگل +اسناد عکس/ خلبانان‌های جنگنده سعودی پس از سقوط در یمن نخواستن یا بلد نبودن؛ کدام؟ وزارت دفاع پاسخ «بلد نیستم» روحانی را داد +تصاویر لغو سخنرانی زاکانی در قم به سبک دهه ۷۰ اجرایی ساخت بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و پذیرایی شمال شرق کشور در گنبدکاووس+عکس آغاز شمارش معکوس برای اجرای عملیات‌تلافی‌جویانه شهادت ابومهدی المهندس میزان سود سهام عدالت مشخص شد+ مبلغ و شرایط تیتر مشترک بی بی سی و "روزنامه دولت" در آستانه انتخابات ... اعترافات مهم در جلسه دوم/ چه کسی به زم خط می‌داد؟ روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای من بود+فیلم چرا اصلاحات لیست نداد؟! راز بزرگی که اصغرزاده افشا کرد/ گروکشی از کارگران برای رأی دادن به یک نماینده خاص/ ارائه فهرست انتخاباتی در این شرایط منطق ندارد!+عکس روحانی در نشست خبری: بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم جریان اصلاحات با اظهارات دروغ و جنگ روانی و ایجاد عملیات روانی پای در انتخابات گذاشت/ روحانی هم دروغ گفتن و فریبکاری را از پدر معنوی خود یعنی اصلاج طلبان به ارث برد وسوسه شدن لیدر اصلاح‌طلبان برای "تَکرار" در یک شعبه حاشیه‌ای! انتشار نشریه انقلاب ویژه بهمن سال 98 /سردار دلها کی بود؟ خروش مردم در سوگ سردار سلیمانی/ واکنش مردم استان گلستان در نخستين روز ترور سردار سليماني