14 شهریور 1398 اخبار روز سیاسی - - اخبار روز ،

مسعود سلیمانی که توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد را بیشتر بشناسیم / کاش برای عده ای انقدر که "گاندو" مهم بود ، مسعود سلیمانی هم مهم بود

مسعود سلیمانی جزء دانشمندان برتر جهان است و تحقیقات فوق‌العاده‌ای در سلول‌های بنیادی دارد.این دانشمند ۱۵ مهرماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد، اما به علت نامعلوم توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد. مسعود سلیمانی که توسط ماموران فدرال آمریکا دستگیر شد را بیشتر بشناسیم

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  دکتر مسعود سلیمانی مهرماه ۹۷ با ویزای رسمی تحقیقاتی و با هماهنگی دانشگاه تربیت مدرس، وارد فرودگاه شیکاگوی آمریکا شد، اما FBI در اقدامی غیرقانونی او را به زندان «دیتون» جورجیا در ایالت آتلانتا منتقل کرد!

این نخبه علمی ایران در کنار قاچاقچیان و اراذل و اوباش و هم‌چنین کارتن‌خواب‌ها در این ندامتگاه زندانی شده است؛ در حالیکه وی از بیماری مزمن آی. بی. اس رنج می‌برد و از لحاظ روحی وضعیت فوق‌العاده ناراحت‌کننده‌ای دارد. 

دکتر مسعود سلیمانی به دلیل ضعف جسمانی حدود ۱۵ کیلو گرم وزن کم کرده ، حتی هزینه خوراک و پوشاک به عهده زندانِ آمریکایی نیست بلکه به عهده خود ایشان است.

دارو را به صورت بسته ای تحویل نمیدهند و معلوم نیست دارویی که به مسعود سلیمانی داده میشود مربوط به بیماری وی هست یا خیر به همین دلیل وی از تحویل دارو امتناع میکند و احتمال میدهد که داروها مربوط به ترور بیولوژیک باشد. آمریکایی ها هم اجازه نمیدهند کسی دارویی برای وی ارسال کند. 

مسعود سلیمانی جزء یک درصد دانشمندان برتر جهان است و تحقیقات فوق‌العاده‌ای در سلول‌های بنیادی دارد. وی به اتهام دارا بودن چند ویال هورمون رشد بازداشت شده است. این داروها به هیچ عنوان تحریمی نیستند

فرانکو(وکیل مسعود سلیمانی) می گوید: هورمون رشد نه در ایالات متحده آمریکا و نه در ایران ممنوع نیست و به طور انحصاری برای تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در لیست تحریم‌ها قرار ندارد. واقعاً این موضوع را درک نمی‌کنم. به نظر می‌رسد گویی استدلال آنها (دادگاه) سیاسی است.

تمامی هزینه ها به عهده خانواده مسعود سلیمانی است ، از هزینه وکلا ، خوراک و پوشاک تا هزینه تماس . تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار دلار هزینه کردند که ۲۰ هزار دلار با کمک دانشگاه تربیت مدرس بوده است.
طبیعتاً با ادامه زندان هزینه ها هم بالا میرود.

پس از ماه ها در ۲۴اردیبهشت۹۸ دادگاهی برگزار شد. اما همچنان قاضی پرونده که تحت تاثیر FBI هست حکمی را صادر نکرده و پرونده مسکوت مانده است.

آمریکایی ها به مسعود سلیمانی گفتند که راه را برای توافق کردن باز بگذارد و بپذیرد که این هورمون‌های رشد برای دور زدن تحریم‌ ها بوده است. مسعود سلیمانی زیر باز نرفت و اعلام کرد که من هیچ کاری نکردم و گناهی مرتکب نشدم.

مادر مسعود سلیمانی پس از شنیدن خبر دستگیری فرزندش دچار عارضه مغزی میشود و پس از تحمل چند ماه بیماری به رحمت خدا میرور. سلیمانی همچنان خبر ازدست دادن مادرش را نمیداند و خانواده سلیمانی تا الان سعی کردند خبری از بازداشت این محقق به پدرش نرسد.

تا به حال نامه های زیادی به سازمان ملل ، صلیب سرخ و انجمن هماتولوژی اروپا ارسال شده و هم عدم جرم این فرد اعلام شده و هم گفته شده با توجه به بیماریِ مسعود سلیمانی حتما باید دارو به این فرد برسد ، اما همچنان به هیچ کدام از نامه ها جواب ندادند.

دانشجویان مسعود سلیمانی هم به سازمان ملل نامه نوشتند و ۶۰۰۰ امضا الکترونیک را ضمیمه اش کردند اما به این نامه هم هیچ پاسخی ارسال نشده است.

دکتر مسعود سلیمانی در این چند ماه ۵ نفر را به دین اسلام تشویق کرده و هر ۵ نفر مسلمان شدند و این کار، امری بزرگ در زندان های آمریکاست.

مدعیان حقوق بشر همیشه در مورد این نوع مسائل ساکت بوده و هستند اما عده ای سلبریتی که برای یک دخترکِ مجرم(نوشین جعفری) نامه مینویسند و یقه پاره میکنند چرا در مورد مسعود سلیمانی هیچ واکنشی نداشتند!؟

مسئولیت پیگیری وضعیت دانشمند ایرانی (مسعود سلیمانی) بر عهده وزارت امور خارجه است. و توقع داریم برای آزادی این دانشمند پیگیری جدی داشته باشند

کاش برای عده ای انقدر که "گاندو" مهم بود ، مسعود سلیمانی هم مهم بود...

دلایل بازداشت دانشمند ایرانی در آمریکا از زبان برادرش

برادر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا با تاکید بر این که برادرم قطعا گروگان دولت واشنگتن است از مجامع بین المللی حقوق بشری و دستگاه های مسئول خواست با گذشت هشت ماه اقدام عملی برای آزادی وی انجام دهند.

علت بازداشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در امریکا 

«رسول سلیمانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درخصوص علت بازداشت برادرش اظهار داشت: مسعود 30 مهرماه سال 1397 به عنوان استاد دانشگاه و پژوهشگر سلول های بنیادی برای استفاده از فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد و باوجود هماهنگی ها انجام شده و اخذ روادید، به دلایل نامعلوم در فرودگاه شیکاگو بازداشت و سپس به زندان «دیتون» آتلانتا در ایالت جورجیا منتقل شد.
وی ادامه داد: با اطلاع از بازداشت مسعود تا چندماه پاسخ روشنی نمی دادند تا این که با انتخاب وکیل و پیگیری های انجام شده، متوجه محل بازداشت وی شدیم.
برادر دانشمند بازداشت شده ایرانی خاطرنشان کرد: اتهامی که به برادرم وارد شده این است که دو تن از دانشجویان وی که سه سال پیش قصد خروج از آمریکا را داشتند به علت همراه داشتن چند عدد آمپول «ویال» هورمون رشد که کاربرد علمی و تحقیقاتی دارد و جزو داروهای تحریمی هم نیست، به دلیل آنکه این آمپول را در ظروف خاصی نگهداری می کردند، بازداشت شدند.
وی یادآور شد: برای دو دانشجوی فوق پرونده ای تشکیل شد ولی چون مقیم آمریکا و دارای همسرانی آمریکایی بودند، با قرار وثیقه آزاد شدند. سپس ماموران منتظر می شوند تا برادرم را در گوشه ای از جهان یا آمریکا بازداشت کنند.
سلیمانی اضافه کرد: سرانجام مسعود را بر مبنای دلایل غیرحقوقی در شیکاگو بازداشت می کنند بطوری که این بازداشت با شوک و حیرت استادان و پژوهشگران مواجه شد چون او را برای 5 عدد ویال هورمن رشد که در دنیا به حد وفور یافت می شود، دستگیر کردند.
وی تاکید کرد: همزمان با بازداشت و زندانی کردن مسعود، موضوع را به دستگاه های ذیربط اطلاع دادیم و پرونده ای دراین زمینه تشکیل شد و پس از آن که با سختی برادرم را پیدا کردیم آنها قول مساعد برای پیگیری این ماجرا را دادند.
برادر مسعود سلیمانی ادامه داد: در هشت ماه گذشته فقط یک بار نماینده کشور پاکستان به عنوان حافظ منافع ایران در آمریکا به مدت 10 دقیقه با برادرم ملاقات کرد اما کاری برای وی انجام نداد.
سلیمانی افزود: تاکنون نزدیک به 100 هزار دلار هزینه کرده ایم که از این مقدار دانشگاه تربیت مدرس 20 هزار دلار به شکل وام کمک کرده است و 80 هزار دلار مابقی هم از فروش اموال، قرض و اخذ وام تامین کرده ایم تا دست کم بتوانیم وکلای این پرونده را به اصطلاح «اکتیو» (فعال) نگه داریم.
وی تصریح کرد: نخستین و آخرین دادگاه برادرم سه شنبه گذشته (24اردیبهشت ماه) تشکیل شد و بدون خروجی مشخص به پایان رسید.
سلیمانی با بیان این که زندانی که برادرش در آن اقامت دارد جزو بدترین بازداشتگاه های آمریکا است، افزود: از شکنجه شدن برادرم بی اطلاع هستم اما این زندان امنیت ندارد. در تماسی که با وی داشتم در پاسخ به این که آیا در زندان شکنجه شده است، به راحتی صحبت نمی کرد و به سرعت مسیر گفت وگو را عوض می کرد.
برادر این دانشمند بازداشت شده ایرانی ادامه داد: وکیل وی در این باره می گوید چون مکالمات را ضبط می کنند امکان دارد که روی آن اقدام کنند موردی در گفت و گوی تلفنی مطرح نکنید زیرا ممکن است وی را اذیت کنند. به همین دلیل برادرم چیزی نمی گوید.
سلیمانی درباره این که این اقدام نوعی گروگانگیری از طرف دولت آمریکا است یا خیر، افزود: قطعا همین طور است. پزشک محققی که سابقه ای ندارد و به عنوان چهره شناخته شده علمی، مقالات بسیاری در مجامع بین اللملی دارد چرا باید بازداشت شود؟
وی با تاکید بر این که تاکنون حمایتی از برادرش نشده است، یادآور شد: یک خانواده کارمند هزینه 100 هزار دلاری دادرسی و استخدام وکیل در آمریکا را چگونه تهیه کند؟ مسعود برای تفریح یا کارشخصی به آمریکا سفر نکرده بلکه صرفا برای استفاده از فرصت مطالعاتی به خارج از کشور رفته است.
وی درباره سوابق علمی برادرش گفت: دکتر مسعود سلیمانی با 49 سال سن استاد و پژوهشگر ارشد سلول‌های بنیادی دانشگاه تربیت مدرس است و به عنوان جوان ترین محقق آسیا، در سال 2017 میلادی جزو 100 دانشمند برتر جهان و سال گذشته هم به عنوان پژوهشگر نمونه برگزیده شد و به دلیل پژوهش هایی که درخصوص سلول های بنیادی انجام داد یکی از برجسته ترین دانشمندان در این زمینه شناخته می شود و مقالات وی سال گذشته بالاترین آمار ISI و بیشترین میزان رجوع را داشته است.
سلیمانی یادآور شد: برادرم به دلیل بیماری «آی بی اس» روده (سندروم روده تحریک پذیر) تحت فشار است و مادرم که سن بالایی هم ندارد بر اثر فشار روحی ناشی از وضعیت برادرم از 25 اسفندماه 97 سکته مغزی کرده و به دلیل خونریزی شدید مغزی مدت 2 ماه است در بیمارستان «الزهرا» اصفهان در کما به سر می برد.
برادر دانشمند بازداشت شده ایرانی، خاطرنشان کرد: از مجامع بین المللی حقوق بشر و دستگاه های ذیربط می خواهم پس از هشت ماه دست به اقدام عملی بزنند. 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
احمد
  • 1398/6/18 - 00:29:49

واقعا آمدم نمیدونه چی بگه اگر یک تبعه عادی امریکایی در ایران بود الان دنیا پر صدا بود اما دولت ایران .....

دیدگاه شما :
دعوای مهناز افشار و پگاه آهنگرانی بالا گرفت؟ / مصاحبه‌جنجالی‌آهنگرانی/ ماجرای«مهناز»،«پگاه»و«منیژه» سلاخی هم پیاله بعد از پارتی نامتعارف در مشهد + عکس پایت را از گلویمان بردار برادر! امدادگر "مرد" در فوتبال ساحلی بانوان!/ مردان تماشاچی ورزش زنان! + عکس آقای نورمفیدی ! نقل این صحبت ها به ضرر خودتان است+فیلم خوارج زمان فتنه گران 88 هستند که رهبری آنها را باغی و یاغی بر نظام دانستند و آنها را از دایره نظام ساسی کشور خارج دانستند./ خوارج کسانی هستند که عمل نانجیبانه فتنه گران 88 را دیدند و سکوت کردند و هنوز هم محکوم نکردند. خوارج اینها هستند./ با خوارج نامیدن به حسین ،سیدالشهدا را به مسلخ بردند و 72 نفر را قربانی کردند . آقای حق_شناس ، اشتباه سید مناف در سیل گلستان را تکرار نکنید !/ مصوبات کمیته بیوتروریسم راجع به بیماری لکه سفید اجرا شده است یا نه ؟ /اداره کل دادگستری برای حفاظت از بیت المال و حقوق عمومی ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ! غافلگیر کردن عجیب داماد در روز عروسی توسط عروس! + تصاویر تصادف مرگبار تریلی با مینی‌بوس در کرند/ ۱۳ نفر در آتش‌ سوختند+ تصاویر آغاز رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی موسوم به « پرهام» از ۷ مهرماه آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد+فیلم و لیست مجروحان حمید متبسم برای چه ماموریتی به ایران بازگشت؟ +تصاویر درباره هفت ماه مدیریت رئیس جدید دستگاه قضا/ چرا مردم «رئیسی» را باور کرده‌اند؟ تخریب ویلای ۷۰ واحدی در فیروزکوه آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد سو‌ مدیریت يا سو نیت؟ / ‎در كميسيون صنايع چه مي گذرد؟+سند فرماندهان آمریکایی درباره حاج قاسم چه می‌گویند؟ +عکس و فیلم دقیقا چه اتفاقی افتاده است ؟ آیا ظن حملات بیوتروریستی به مزارع پرورش میگو استان گلستان در دستور کار قرار گرفته است? موضع منفعلانه بنیاد شهید در خصوص حذف نام شهدا از خیابان!/ به وزارت کشور تذکر دادیم! رابطه‌ی «پول خون» مردم ایران و فهرست‌های «تَکراری» انتخاباتی/ چرا اصلاح‌طلبان در برابر پرونده دختر نعمت‌زاده سکوت کرده‌اند؟ به پهلوانان رحم کنید! ‌‌/ مهرعلیزاده: سیف به ورزش زورخانه‌ای لطف کرد که این پست را پذیرفت!/ نقش استاندار سابق در پست بخشی به یک مدیر ممنوع الخروج! سند تلفات سنگین و حیف و میل گسترده ی بیت المال در مرکز ماهیان مولد استخوانی کلمه ی سیجوال استان گلستان+فیلم و عکس رئیس سازمان شیلات ایران جهت رسیدگی به اوضاع پرتنش و پرحاشیه ی شیلات گلستان وارد استان شد استاندار گلستان: ممکن است تا چهار سال دیگر خلیج گرگان کاملاً خشک شود‌ مستنداتی از تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی در دست داریم/ این مستندات در تایید صلاحیت تاثیر دارد شهردار گرگان جوسازی و فرافکنی نکند و به سوالات مطرح شده شورا جواب کتبی دهد. نام شهدا تحت هیچ شرایطى از معابر و خیابان‌ها حذف نخواهد شد مدیر شبکه 3 انقلابی بود یا انقلابی نما؟!/ نمایش زن دوچرخه سوار بی حجاب در دکور شبکه 3 سیما! + عکس اتفاق خیلی مهمی که آمریکا درباره عمق حمله به عربستان پنهان می‌کند صفار هرندی: باید کسانی وارد مجلس شوند که به فکر معامله‌گری و جیب خود نباشند/ به رئیس‌جمهور می‌گویند فشار بر رهبری را زیاد کنید تا نتیجه دلخواه را بگیریم احتمال لغو سفر روحانی به نیویورک/ ظریف: ویزا نداریم ادامه واکنش نمایندگان مجلس به ادعای کذب خبرآنلاین و برخی نمایندگان در ماجرای دروغ دختر آبی اینجا کارگاه «کبریت سازی » در تبریز میباشد+گزارش تصویری بیش از 600 فعال رسانه‌ای خواستند تا دستگاه قضائی کشور به دروغ پردازی های اخیر خبرآنلاین ورود پیدا کند + اسامی رئیسی با روحانی اتمام حجت کرد +جزئیات ماجرای ضرب و شتم حسن برات شهردار فسا توسط افراد ناشناس چه بود؟ چگونه بفهمیم فردی به شیشه معتادشده است؟ این موشک؛ شمشیری رعدآسا در دست نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس است+تصاویر واکنش وزارت کشاورزی به خبر "فساد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی" اصلاح‌طلبان از بیانات روز گذشته رهبرانقلاب آزرده خاطر شدند؟! +تصاویر ترس پروانه سلحشوری از اقدام قضایی علیه او/ یک توئیت هم نمی‌توانیم بزنیم؟/ برخورد با من و علی مطهری یعنی برخورد با مجلس! برخی با کج فهمی خود با رفتار خود تحت عنوان آتش به اختیار اقداماتی بر علیه منافع نظام انجام می دهند سخنگوی قوه قضاییه: در خصوص مفقود شدن برادران صدرالساداتی، پرونده‌ای تشکیل نشده و دستور بازداشتی هم از سوی قوه قضاییه صادر نشده است/ بازداشت سه تبعه استرالیایی صحت دارد؛ یکی از این افراد مبادرت به عکسب چرا میخواهید با فراری یان معلوم الحال کمونیست های خلق ترکمن در قائله گنبد همصدا و همنوا شوید؟ حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشورر را بیشتر بشناسید پرونده ای که نام چون پرویز کاظمی, سیدهادی رضوی داماد محمد شریعتمداری، بهروز ریخته‌گران، حسین هدایتی ملقب به عابربانک فوتبال و... به چشم می‌خورد./ جزئیات بیشتر از اتمام حجت رئیسی با روحانی / فسادی که فقط در فیلم‌ها می‌شود دید!!/ این هم از عملکرد آقای رئیسی !! فیلم/ انتقاد مداح اهل‌بیت به پوشش دختر‌ وزیر
آقای نورمفیدی ! نقل این صحبت ها به ضرر خودتان است+فیلم فرماندهان آمریکایی درباره حاج قاسم چه می‌گویند؟ +عکس و فیلم سلاخی هم پیاله بعد از پارتی نامتعارف در مشهد + عکس سو‌ مدیریت يا سو نیت؟ / ‎در كميسيون صنايع چه مي گذرد؟+سند حمید متبسم برای چه ماموریتی به ایران بازگشت؟ +تصاویر آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد+فیلم و لیست مجروحان آقای حق_شناس ، اشتباه سید مناف در سیل گلستان را تکرار نکنید !/ مصوبات کمیته بیوتروریسم راجع به بیماری لکه سفید اجرا شده است یا نه ؟ /اداره کل دادگستری برای حفاظت از بیت المال و حقوق عمومی آخرین خبر از جزئیات حادثه در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون در استان گلستان/ دادستان گنبدکاووس مسوول ویژه رسیدگی به حادثه مینی بوس شد تصادف مرگبار تریلی با مینی‌بوس در کرند/ ۱۳ نفر در آتش‌ سوختند+ تصاویر ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ! خوارج زمان فتنه گران 88 هستند که رهبری آنها را باغی و یاغی بر نظام دانستند و آنها را از دایره نظام ساسی کشور خارج دانستند./ خوارج کسانی هستند که عمل نانجیبانه فتنه گران 88 را دیدند و سکوت کردند و هنوز هم محکوم نکردند. خوارج اینها هستند./ با خوارج نامیدن به حسین ،سیدالشهدا را به مسلخ بردند و 72 نفر را قربانی کردند . غافلگیر کردن عجیب داماد در روز عروسی توسط عروس! + تصاویر آغاز رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی موسوم به « پرهام» از ۷ مهرماه پایت را از گلویمان بردار برادر! امدادگر "مرد" در فوتبال ساحلی بانوان!/ مردان تماشاچی ورزش زنان! + عکس دعوای مهناز افشار و پگاه آهنگرانی بالا گرفت؟ / مصاحبه‌جنجالی‌آهنگرانی/ ماجرای«مهناز»،«پگاه»و«منیژه» تخریب ویلای ۷۰ واحدی در فیروزکوه درباره هفت ماه مدیریت رئیس جدید دستگاه قضا/ چرا مردم «رئیسی» را باور کرده‌اند؟