مشرق نیوز 27 خرداد 1398 حوادث - اخبار روز سیاسی - - اخبار روز - قتل جنایت تجاوز ،

مروری بر پرونده جنجالی جناب «دکتر» محمد نجفی قاتل +تصاویر

اگر مجال بررسی و موشکافی باشد، شاید که این پرونده مصداق «گر حکم شود که مست گیرند…» باشد و خدا می‌داند که چه تعداد از «مدیران» کشور، بدون داشتن حداقل معیارهای مدیریت عالی، بر مناصب مهم تکیه زده‌اند. مروری بر پرونده جنجالی جناب «دکتر» محمد نجفی قاتل +تصاویر

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" در هفته‌های اخیر، ماجرای حیرت‌آور و شوکه‌کننده قتل مرحومه «میترا استاد» توسط یکی از شناخته شده‌ترین فعالان سیاسی جبهه اصلاحات، کسی که سال‌های مسوولیت‌های ارشد از قبیل وزارت و شهرداری پایتخت را بر عهده داشته، به داستان اول رسانه‌ها و افکار عمومی ایران تبدیل شد.

محمدعلی نجفی، معروف به «دکتر» نجفی، چهره‌ای که تا همین یکی دو سال پیش، بسیاری از طرفداران جریان اصلاحات او را «جنتلمن» اصلاحات می‌دانستند از «کرامات» و «فضائل» او داستان‌ها می‌گفتند، به ناگهان در پلیس آگاهی حاضر شد و اعتراف کرد که همسر دوم خود را با شلیک ۵ گلوله در برج معروفی در سعادت‌آباد تهران کشته است، آن هم همسری که همین یک سال پیش بر سر انتشار عکس‌های عاشقانه و رمانتیک این دو (با اختلاف سن بیشتر از ۳۰ سال) جنجال رسانه‌ای راه انداخته بود. طبیعی بود که انتشار خبر ارتکاب قتلی به این سیاق، ضربه‌ای سهمگین به ذهنیت طرفداران جریان اصلاحات بود.

اما فارغ از همه زوایای این قتل و حواشی آن، یک مساله دیگر درباره محمدعلی نجفی، وزیر چندین ساله دولت‌های سازندگی و اصلاحات و نامزد بالقوه همیشگی جریان اصلاحات برای ریاست جمهوری، به صورت محدود مطرح شد و البته در کوران گمانه‌زنی‌های نه چندان عمیق درباره آشنایی متهم به قتل با مقتوله، چندان دیده نشد و آن بحث مدرک دانشگاهی جناب نجفی بود.

محمدعلی نجفی، از آن دسته از سیاستمداران جمهوری اسلامی است که از همان شروع به کار، به واسطه اینکه از دوره تحصیلات تکمیلی در آمریکا در ابتدای انقلاب به ایران بازگشت و مسؤولیت پذیرفت، به عنوان «دکتر» معروف شد. البته از این سنخ سیاستمداران در ایران کم نبوده و نیستند. از ابوالحسن بنی‌صدر که هوادارانش به او «دکتر بنی صدر» می‌گفتند و معلوم شد که هیچ‌گاه مدرک دکتری نداشت، تا سیدمحمد خاتمی که با مدرک لیسانس فلسفه دانشگاه اصفهان به عنوان «دکتر خاتمی» در وزارت ارشاد شناخته می‌شد و حتی تا سال ۷۶ و ورود به عرصه رقابت برای ریاست جمهوری، به همین نام شهره بود. یا حسن روحانی که مدرک دکتری خود را از دانشگاه کلدونیان گلاسکو در سال ۱۹۹۸ دریافت کرد (با حرف و حدیث بسیار درباره تز دکتری)، از همان سال ۵۸ و نامزدی برای مجلس اول، به نام «دکتر روحانی» شناخته می‌شد، در حالی که تا اواسط دهه هفتاد، مدرک ایشان لیسانس حقوق بود.

 

البته این وضعیت در بسیاری از مسؤولان (در جناح‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف) برای یدک کشیدن عنوان «دکتر»، تاکنون منجر به حرف و حدیث‌های بسیار شده است. به نظر می‌رسد که اگر بنا بر موشکافی و بررسی دقیق باشد، پای اسب «دکتری» بسیاری از دولتمردان، نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی به شدت می لنگد و بسیاری از آن‌ها به درد «کردانیسم» دچار هستند! از مدرک ارشد و دکتری مهدی هاشمی [۱] (پسر هاشمی)، تا مدرک خواهرش فاطمه از دانشگاهی بی نام و نشان در لهستان [۲]، تا مدرک مهندسی عمران سیدمهدی هاشمی، رئیس شورای مرکزی سازمان مرکزی نظام مهندسی [۳]، تا مدرک دکتری محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور سابق، تا دکتری غلامرضا تاجگردون، نماینده مجلس از مؤسسه‌ای گمنام در بلژیک [۴] و… این لیست را می‌توان تا ده‌ها و بلکه صدها شماره ادامه داد. اخیراً هم که بحث جعلی بودن مدرک و حتی دانشگاه محل تحصیل دکتری محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، مطرح شده است. [۵]

محمدعلی نجفی، بر اساس رزومه‌ای که از او در سایت دانشگاه شریف وجود داشت، در سال ۱۳۵۳ لیسانس خود را در رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی آریامهر (شریف کنونی) دریافت کرد. سپس برای ادامه تحصیل به امریکا و «انستیتوفناوری ماساچوستز» (ام آی تی) رفت. طبق همین رزومه، او از ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸، در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی در آن دانشگاه معروف آمریکایی بوده است، اما در رزومه ذکر نشده که چه مدرکی، بعد از ۴ سال تحصیل در دانشگاهی بسیار گران قیمتی مثل ام‌آی تی اخذ کرده است. نجفی می‌گوید که به علت وقوع انقلاب در سال ۵۷، تحصیل را رها کرد و به ایران بازگشت.

رزومه نجفی در سایت دانشگاه شریف

تنها قرینه‌ای که دال بر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد یا همان «مستر آو ساینس» توسط آقای نجفی است، کتابی ۹۰ صفحه‌ای است که انتشارات دانشگاه ام آی تی، در سال ۱۹۷۹ در زمینه جبر منتشر کرده و ظاهراً متن پایان‌نامه ارشد ایشان در رشته ریاضی است.

تنها اثر مکتوب محمدعلی نجفی که در ۱۹۷۹ در ۹۰ صفحه توسط دانشگاه ام آی تی منتشر شد

در رساله دکتری مارک آر. سپانسکی به کتاب نجفی به عنوان تز کارشناسی ارشد ارجاع داده شده است

جالب این‌جاست که جز همین کتاب ۹۰ صفحه‌ای، که از آن «هم نسخه‌ای موجود نیست، هیچ مقاله یا هر نوع نوشتار علمی در زمینه ریاضی (یا غیر ریاضی!) از این سیاستمدار که بالاترین منصب اجرایی علمی، یعنی وزارت علوم را بر عهده داشته و سال‌ها به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه شریف تدریس کرده، در جستجوی اینترنتی یافت نمی‌شود!؟ (نه به زبان فارسی و نه انگلیسی).

محمدعلی نجفی در دوران جوانی و احتمالاً زمان تحصیل در آمریکا

با فرض پذیرش اینکه نجفی دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از ام آی تی بود، او در سال ۱۳۵۹، با همین مدرک به ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان رسید. او سپس خیلی زود، در سال ۶۰ و در کابینه شهید دکتر باهنر به وزارت فرهنگ و آموزش عالی رسید که این وزارت در دولت موقت مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی و بعد در دوره نخست‌وزیری میرحسین موسوی ادامه یافت.

او از اواخر دولت میرحسین موسوی، یعنی از مرداد ۶۷ وزیر «آموزش و پرورش» شد که در دولت‌های اول و دوم هاشمی رفسنجانی در همین سمت ابقاء گردید. در دوره مدیریت نجفی بر آموزش و پرورش بود که طرح تغییر نظام آموزشی کشور، بدون پختگی و عمق و انسجام و بدون لحاظ فاکتورهای مختلف، به صورت شتابناک اجرا شد و «نظام جدید» آموزشی اجرا شد که منتقدان بسیار زیادی تا همین امروز دارد و البته چند سالی است که دوباره سیستم آموزشی دوره نجفی تغییر کرده است. دقت داشته باشید که نجفی جز یک سالی که رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان بود، بدون گذراندن هیچ دوره مدیریتی، به ناگهان تا مرحله وزارت بالا رفت و این «بالا پریدن» تا سال‌ها ادامه داشت و به حوزه‌های مختلف هم تسرّی پیدا کرد. باید بیافزاییم که او در سال ۶۳ تا ۶۷ معاونت آموزشی سازمان صدا و سیما نیز بوده است.

نجفی در کسوت وزیر اموزش و پرورش، در کنار هاشمی در جمع دانش‌آموزان المپیادی

لازم به ذکر است که نجفی در سال ۶۳، با همین مدرک کارشناسی ارشد، به عضویت هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف درآمد! [۶]

با روی کار آمدن دولت اصلاحات، مرد همیشه مسؤول جناح چپ، یعنی محمدعلی نجفی، بدون هیچ ارتباط وثیقی بین سابقه و تحصیلاتش با پست جدید، از آموزش و پرورش به سازمان استراتژیک «برنامه و بودجه» رفت و سکاندار قلب مدیریت اقتصادی کشور شد، بدون آنکه کوچک‌ترین تجربه و سابقه علمی در حوزه اقتصاد یا مدیریت مالی یا نظام بودجه‌ریزی و ارزیابی و تخصیص بودجه داشته باشد.

او تا سال ۷۹ بر این سمت حساس تکیه داشت. بعد از آنکه زمزمه‌هایی از نامزدی او برای ریاست جمهوری دوره هشتم (سال ۸۰) مطرح شد، و البته تلاش خاتمی برای تثبیت قیمت‌های و کنترل اقتصاد و سپردن امور برنامه و بودجه به اقتصاددانان نهادگرا، نجفی از این سازمان رفت و از ۷۹ تا ۸۴، هم مشاور رئیس جمهور و هم مشاور وزیر «صنعت و معدن» شد. گفتنی است در سال ۷۹، او دوباره به دانشگاه شریف برگشت و با درجه «استادیار» (با مدرک فوق لیسانس که خلاف همه قوانین آموزشی است) به تدریس مشغول شد!

با روی کار آمدن دولت روحانی در سال ۹۲، با وجود همه شعارهای و دعاوی بزرگ روحانی در رقابت‌های انتخاباتی درباره «شایسته سالاری» و «تحول نظام مدیریتی کشور»، دقیقاً بر اساس تقسیم قبیله‌ای و حزبی و باندی مناصب، یکی از سهمیه‌های لیدر اصلاحات، محمد خاتمی (که نجفی بسیار به او نزدیک است) کرسی معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود که به نجفی سپرده شد. یعنی نجفی با کارشناسی ارشد ریاضی، بدون یک روز سابقه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس این سازمان شد که البته به دلیل (یا به بهانه) ناتوانی جسمی تنها چند ماه بر این کرسی دوام آورد.

نجفی در دوره کوتاه تصدی مسؤولیت میراث فرهنگی

لازم به ذکر است که او از طرف روحانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس نهم معرفی شده بود، که عمدتاً به دلیل وضوح نقش او در فتنه ۸۸ و انتقادات نمایندگان اصولگرا به عملکرد قبلی او در این وزارتخانه، اکثریت مجلس به او رأی اعتماد نداده بود. او در بهمن ۹۲، بعد از کنار رفتن از ریاست میراث فرهنگی، با حکمی از سوی روحانی، به عنوان مشاور اقتصادی و دبیر «ستاد هماهنگی‌های اقتصادی دولت»: انتخاب شد! [۷] این چرخش عجیب نجفی از آموزش و پرورش به برنامه و بودجه، میراث فرهنگی و بعد ستاد هماهنگی‌های اقتصادی، دو معنا بیشتر نداشت: یک، نجفی یک سوپرمن همه‌فن‌حریف بود که در همه حوزه‌های مملکت داری صاحب‌نظر و جزو نخبگان بود (که طبیعتاً بسیار دور از ذهن است) یا اینکه نظام چرخش نخبگان و مدیریت کشور، این چنین فشل و مشکل‌دار است که کسی چون نجفی در حوزه‌های بسیار متفاوت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به بالاترین مناصب می‌رسید.

شاید بخشی از خوانندگان این ایراد را وارد کنند که مگر چند درصد از بقیه وزرای آموزش و پرورش یا سایر مسؤولان ارشد در این سطح، مدارک دانشگاهی مرتبط یا سابقه کاری مرتبط با حوزه کاری وزارتخانه یا سازمان تحت مدیریت خود دارند؟ این سوال درستی است و از قضاء، بحث اصلی ما هم همین است که بخش قابل توجهی از ضعف‌ها و شکست‌های مدیریتی در کشور، به نادیده گرفتن همین عدم پیوستگی تحصیلات و سابقه کاری با مسوولیت‌های کلانی چون وزارت بازمی گردد.

به طور خاص، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، دو وزارتخانه استراتژیک و حیاتی کشور در حوزه تأمین منابع انسانی و خزانه مدیریتی کشور هستند، و کسی که در جایگاه وزیر این دو سازمان حاکمیتی قرار می‌گیرد، علاوه بر تحصیلات عالی مرتبط و مدیریتی، باید یک طراح و استراتژیست هم باشد. قطعاً در همین کابینه فعلی دولت، کسانی هستند که زمانی با مدارک تحصیلی و سابقه کاری بی ربط، بر مناصب مهمی قرار گرفته‌اند و اکنون در حساس‌ترین سازمان‌ها مسؤولیت دارند.

یکی از آن‌ها، بیژن زنگنه است که کمابیش مسیری چون نجفی پیموده است. او با مدرک مهندسی عمران، در سال ۵۹ به عنوان معاون فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی (فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدی) انتخاب شد. بعد در سال ۶۴، در کابینه میرحسین موسوی، وزیر جهاد و کشاورزی شد. او در سال ۶۷ به وزارت نیرو رسید و در همین سمت، دو دوره در دولت هاشمی رفسنجانی ابقاء شد. با روی کار آمدن دولت خاتمی در سال ۷۶، بدون یک روز سابقه در حوزه نفت و انرژی، به وزارت نفت رسید و ۸ سال مسؤول بخش حیاتی و فرا-راهبردی نفت بود که از جمله شاهکارهای او در این دوره، انعقاد قرارداد فاجعه‌بار کرسنت با یک شرکت دلال اماراتی برای فروش گاز با مبالغ بسیار کم‌تر از متوسط جهانی بود.

زنگنه امروز هم مسؤول مقدرات نفت و انرژی کشور است و فریاد همه دلسوزان و کارشناسان از بی‌عملی و انفعال مدیریتی و سوءمدیریت او در شرایط تحریمی به آسمان است.

بیژن زنگنه در دوران تصدی وزارت جهاد سازندگی در دهه ۶۰

به هر حال، شاید همین نامرتبط بودن سوابق تحصیلاتی «دکتر» نجفی، منجر به اجرای طرح‌های دگرگون‌کننده و از نظر نتیجه، فاجعه باری چون تغییر نظام آموزشی در حوزه مدارس کشور، در دهه هفتاد شمسی و همچنین سردرگمی و تشتّت محتوایی و سازمانی در حوزه دانشگاهی ما شده است، چنان که در مورد اول، با صرف هزینه‌های گزاف به کشور، دوباره نظام آموزشی مدارس ما به سیستم دوره‌ای ابتدایی-متوسطه بازگشت و نظام ترمی-واحدی به سالی-واحدی تغییر کرد. مضافاً اینکه، تداوم مدیریت ضعیف بر آموزش و پرورش کشور و تقسیم مسؤولیت‌ها بر اساس روابط حزبی و زد و بندهای سیاسی، منجر به برداشتن سیستم‌های نظارت و ارزشیابی از مدارس ابتدایی ما شد و عملاً دانش‌آموزان ما بعد از حذف «نمره»، چندان ضرورت و اجباری برای ساعی بودن و تلاش در درس پیدا نمی‌کنند. شاید انتشار فیلم صبحگاه برخی مدارس ابتدایی که در دانش آموزان کم سن و سال، یکصدا و یکپارچه آهنگی مبتذل می‌خوانند، نمادی از سیستم آموزشی کنونی ما باشد که دانش‌اموزان به محور امور مدرسه تبدیل شده‌اند و آن اندازه فراغت و آزادی عمل دارند که به یادگیری اشعار و ترانه‌های مبتذل بپردازند، چرا که هیچ دغدغه‌ای و غمی از بابت نمره و کارنامه و قبولی ندارند.

سرانجام پرونده قتل میترا استاد چه خواهد شد/ فساد اخلاقی آقای نجفی محدود به این قتل نیست.

سرنخ های جدیدی از پرونده قتل میترا استاد توسط نجفی قاتل

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قاتل میترا استاد

نجفی تنها نیست اساتید جنگ روانی در خدمت قاتل

اولین تصویر منتشرشده از صحنه قتل همسر محمدعلی نجفی در وان خونین +عکس

میترا استاد همسر دوم نجفی کیست؟

حاج محمد علي نجفي، روحاني بسيجي یا دكتر محمدعلي نجفي، اصلاح طلب مشهور و عضو كارگزاران سازندگي قاتل

نقش سید محمد خاتمی در قتل «میترا استاد» چیست؟

تصاویری از حضور غیررسمی میترا استاد در کنار نجفی

قتل میترا استاد توسط نجفی قاتل و اصل ماجرایی که باید بدانیم

کدام اعضای شورا از ماجرای نجفی خبر داشتند؟

افشاگری کرباسچی از اعمال فشار به روحانی برای صدور حکم نجفی

از مرگ اخلاق تا خودزنی توسط اصلاح‌طلبان در ماجرای قتل میترا استاد همسر شهردار اسبق تهران+جزئیات

صدور کیفرخواست محمدعلی نجفی دایر بر قتل عمد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی)

جزئیات حاشیه های جدید درباره قتل همسر دوم نجفی / پرچم عزایت کجاست؟ / پشت درهای بسته کیست؟ / تشییع جنازه در سکوت خبری/ مسعود برادر میترا استاد انتقام می‌گیرم!

هراس در خانه بازماندگان همسر دوم نجفی/ حکایت قتل یک زن در میان است اما آنچه مطرح نمی‌شود آن است که مقتول کیست؟

یک توصیه به اصولگرایان، یک توصیه به اصلاح‌طلبان!

آخرین شاهکار اصلاح طلبان در رفتار قبیله‌ای، عوض کردن جای قاتل و مقتول!/رازگشایی از قتل میترا استاد توسط نجفی قاتل

سر ریز اباحیت و اشرافیت در یک جنایت/ چرا نجفی هنگام خروج از محل جنایت، گوشی های مقتول را همراه خود برده بود.؟

از برخورد خونسرد، بدون استرس و حتی خوش رویانه همراه با لبخند نجفی قاتل تا فعالیت پر حجم رسانه های زنجیره‌ای و برخی خبرنگاران اصلاح طلب برای تبرئه نجفی

گفت‌وگوی جنجالی و پرحاشی منتشرنشده «میترا استاد» درباره نجفی

فیلم/ پدر"میترا استاد"همسر مقتول نجفی کیست؟

پیامک میترا استاد به یک خبرنگار قبل از مرگ + عکس

واکنش حزب کارگزاران سازندگی به قتل همسر نجفی: متاسفیم!

یک ریال بابت حق‌الوکاله از آقای نجفی نمی‌گیرم/سوءنیت و یا قصد قبلی در کار نبوده/نجفی خودش را معرفی کرد، دستگیر نشد/با خانواده مقتول در ارتباط نیستیم

سیاستمداری که قاتل شد/جزئیاتی از نحوه ارتباط میترا استاد با محمدعلی نجفی

بازی کثیف اصلاح طلبان برای تبرئه نجفی قاتل!

بازی کثیف اصلاح طلبان برای تبرئه نجفی قاتل! +عکس

مجموعه اصلاحات فقط قاتل کم داشت مجموعه اصلاحات فقط قاتل کم داشت

صحبت های جنجالی همسر اول نجفی: طلاق نگرفتم/ مودب بود/ ناگهان عوض شد

سقوط اخلاقی اصلاحات در ماجرای قتل «میترا استاد»/ خبرنگاران اصلاح‌طلب «مجتهد» شدند! +تصاویر

واکنش‌ های اصلاح طلبان به قتل همسر نجفی / از صادق زیباکلام"اکبر منتجبی"علی شکوری راد"عبدالرضا داوری تا کرباسچی

اعتراف محمدعلی نجفی در دادسرای جنایی

میترا استاد قرار بود چه اسراری از نجفی را فاش کند که به قتل رسید؟

نجفی بازداشت شد | شهردار اسبق تهران به قتل همسرش اعتراف کرد

قتل میترا نجفی همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران+عکس

جزئیات جدید از قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران

شناسایی مظنون به قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران/ میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی با ۵ گلوله به قتل رسید +جزئیات عکس و فیلم

نجفی در دوربین آسانسور محل قتل همسر دومشدر آپارتمان شماره ۲۷۰۱ دیده شد!

آخرین اخبار از جزئیات قتل میترا استادی همسر نجفی

 


[۱] https://www.farsnews.com/news/13970714001105

[2] https://www.alef.ir/news/3970710129.html

[3] https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1037219

[4] http://aftabejonoob.ir/news/67197

[5] http://www.90eghtesadi.ir/Content/Detail/2118399

[6] http://www.hamshahrionline.ir/news/227164

[7] https://www.isna.ir/news/92111006960/

 

 

 

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
«روح الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد+عکس برکناری دیرهنگام تقی کمال غریبی مدیریت پرحاشیه ی آب و خاک آنهم در قالب استعفا،!! / آیا مهاجر از افشاگری های کمال غریبی علیه خویش نیز بیم داشته است ؟!+عکس اولین تولید تصویری تیم امنیتی رسانه ای دولت در بستر تلگرام عرضه شد / توصیه ای به صدا و سیما و جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی / ورود به این دو قطبی ممنوع شعر/ آب هم تشنه ی لب های حسین است سیدرضا سیدحسینی دادستان گرگان خواهان اعدام متهمان پرونده پرهام شد+عکس ما حق داريم بر خلاف قانون اساسي عمل كنيم/ از افتخارات ما تذکر به امام خمینی(ره) درباره رفتارهای فراقانونیش بود! آیا روحانی بازیچه «محفل امنیتی» اصلاحات شده است؟ / تناقض سخنان قبل و بعد روحانی فاصله ایی از زمین تا آسمان+تصاویر روایت‌های عجیب روزنامه دولت از حضور زنان در ورزشگاه آزادی! سریال بی‌پایان حاشیه‌سازی رئیس اعتدالیون/ تخریب جدید و بی سابقه شورای نگهبان توسط رئیس جمهور حسن روحانی / چرا روحانی دوباره به سراغ منافقین جنایتکار رفت؟! متهم اصلی پرونده فساد در شرکت آسکوتک بزرگترین شرکت های بازرگانی ایران از کشور خارج شد! سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و اداره کل اطلاعات استان گلستان درد و دل این فعال سیاسی ترکمن در خصوص فعالیت های کروهکهای خلق ترکمن و قومیتگراها را جدی بگیرند انتظار از امیری معاون وزیر اطلاعات در گرگان چه بود ؟ جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده در مجازات و تأدیب و تلافی، کم نمی گذارد. ابعاد و آثار عدم رعایت قسم نامه از سوی دکتر روحانی / شورای نگهبان تفسیر قانونی ارائه نماید فعالیت های پرابهام و تحرکات سیاسی جویای نام و قدرت و پر رمز و راز علیرضا فرساد وارد مراحلی پیچیده شد!!؟+عکس بازخوانی پیچیده‌ترین و جنجالی ترین پرونده قتل در کشور/ جزئیات جدید از درگیری خونین در خانه ستاره سابق پرسپولیس+تصویر آیا رئیس جمهور صرفا اهداف خود را بر امور سیاسی وسیاست خارجی محدود نموده است! / وزیر بهداشت، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی را نوبخت و مدیران بانکی وبیمه ای ومدیران میانی را آقای واعظی در انتخابشان نقش داشتند انتصاب سردبیر سایت انتخاب به عنوان عضو هیات مدیره کارگزاری بانک ملی نشان دهنده عدم شایسته سالاری در حکمرانی اقتصادی کشور است زمانی که شورای نگهبان صلاحیت آن فرد را تائید می‌کند معنایش آن است که صلاحیت عمومی (اعتقادی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی) اعلام می‌شود دیگر کسی نمی‌تواند به آن فرد یا افراد اتهاماتی را بچسباند. فیلم/ ازدحام جمعیت زائران در مرز خسروی نابودی منابع طبیعی در گرگان + فیلم آقازاده معروف به کدام راه می رود ؟/ تداوم راه بازرگان و منتظری در بزرگراه کوی ویلا گرگان – مالزی / آیا سند مکتوبي در خصوص توبه نامه مجتبی نورمفیدی وجود دارد؟عکس بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری+تصویر باید اصلاحات را تعطیل کرد/ تندباد بلاتکلیفی، فحّاشی و تسویه‌حساب سازمانی در اردوگاه چپ‌ها/ کاسه صبر اصلاح‌طلبان لبریز شده است استاندار سیستان و بلوچستان کجاست؟! / مطالبه‌گری دانشجویان سیستان و بلوچستان جواب داد؟!/ ما لولو خورخوره نیستیم!/ ترس یا ناتوانی؛ شاید هم هردو / ازدحام جمعیت نسبت به سال‌های قبل ۴ برابر شده/ کمبود آب آشامیدنی در مرز عراق انتقاد محسنی اژه‌ای از حراست برخی سازمان‌ها/ ما برای تغییر برخی قوانین آماده ایم حرکت ناشایست روزنامه الیاس حضرتی +عکس علی اصغری : برخی ها دلال انتخاباتی اند / صمدلویی : دیکتاتور مادام العمر اتحادیه درک درستی از مسائل ندارد این تذهبون برادر ! / فشار یکی از روسای دانشگاه های استان برای جذب خواهرش در آموزش و پرورش ! اعزام بیمار سکته مغزی بعد از ۱۰ ساعت برای سی تی اسکن! زیباکلام: رضاشاه، ایران را گلستان کرد!/ ارگان دولت: هدف حامیان حضور زنان در ورزشگاه، «سیاسی بازی» است+عکس از حذف نام شهید تا بی توجهی به تصاویر شهدا +عکس خطر فرار هزاران زندانی داعش با حمله ترکیه به شمال سوریه / آیا کمپ آوارگان «الهول» به سرنوشت زندان بوکا دچار می‌شود؟ +تصاویر واکنش سخنگوی شورای نگهبان به صحبت‌های رئیس‌جمهور هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاح هسته‌ای که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم/ باید ایرانی فکر کنیم و ایرانی زندگی کنیم جزئیات کامل از انهدام باند‌های فساد اخلاقی در تهران از زبان رئیس پلیس پایتخت تخلف آشکار در اوقاف گلستان/مدیرکل جوان اوقاف اسیر سفارش های خاص نشود نقض ارکان شرعی و قانونی وزارت اطلاعات!؟ / آقای روحانی ! در وزارت اطلاعات فقط جناح انقلاب وجود دارد و بس آیا «دستگاه قضایی» هم مانند «ریاست قوه قضاییه» متحول می شود؟ / اگر فقط حقوق یک ماه قضات عقب بیفتد عکس‌العمل آنها چه خواهد بود؟ رزمایش ارادت اهل سنت استان گلستان به سیدالشهدا +عکس حاشیه‌های افشاگری نماینده اصلاح‌طلب درباره عملکرد «وزیر جوان» / آیا اطلاعات «حریم خصوصی» دستاویز فشار بر منتقدان آذری جهرمی است؟+عکس نقش ویژه و کلیدی عناصر بعثی در ناآرامی‌ها و شلیک مستقیم به مردم و نیروهای امنیتی عراق+ نقشه میدانی و عکس عناصر اصلی تیم ترور سرلشکر سلیمانی ظرف کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شدند چه کسی پاسخگوی مردم است/ جهانی شدن مورد عجیب «سحر تبر»/ جای این شاخ های مجازی مراکز روان درمانی است یا اینستاگرام؟ حمایت اسدالله قره خانی نماینده ی علی آباد کتول از مرتبطین با سازمان منافقین ( معاون مدیرکل گلستان) جرئیات جدید از ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس بناست کاندیداهای ردصلاحیت شده مجلس روند برگزاری انتخابات در استان گلستان را به کدامین سمت و سو برسانند؟!/ هشدار جدی به حق شناس استاندار گلستان عراقی‌ها شاخ فتنه آمریکایی-سعودی را شکستند
متهم اصلی پرونده فساد در شرکت آسکوتک بزرگترین شرکت های بازرگانی ایران از کشور خارج شد! سیدرضا سیدحسینی دادستان گرگان خواهان اعدام متهمان پرونده پرهام شد+عکس ما حق داريم بر خلاف قانون اساسي عمل كنيم/ از افتخارات ما تذکر به امام خمینی(ره) درباره رفتارهای فراقانونیش بود! آیا روحانی بازیچه «محفل امنیتی» اصلاحات شده است؟ / تناقض سخنان قبل و بعد روحانی فاصله ایی از زمین تا آسمان+تصاویر سریال بی‌پایان حاشیه‌سازی رئیس اعتدالیون/ تخریب جدید و بی سابقه شورای نگهبان توسط رئیس جمهور حسن روحانی / چرا روحانی دوباره به سراغ منافقین جنایتکار رفت؟! «روح الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد+عکس برکناری دیرهنگام تقی کمال غریبی مدیریت پرحاشیه ی آب و خاک آنهم در قالب استعفا،!! / آیا مهاجر از افشاگری های کمال غریبی علیه خویش نیز بیم داشته است ؟!+عکس اولین تولید تصویری تیم امنیتی رسانه ای دولت در بستر تلگرام عرضه شد / توصیه ای به صدا و سیما و جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی / ورود به این دو قطبی ممنوع روایت‌های عجیب روزنامه دولت از حضور زنان در ورزشگاه آزادی! شعر/ آب هم تشنه ی لب های حسین است