5 خرداد 1399 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

گفتگوی جالب با دکتر ابراهیم رضایی منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان

مجلس دهم انقلابی نبود/ دنبال منافع زودگذر بودند/ برای رونق تولید چه کردند؟/ در مقابل مدیریت فاجعه بار زنگنه، آخوندی و قاضی زاده چه کردند؟/ یکی از اولویت‌های مجلس جدید برخورد با امثال زنگنه است/ بهترین کمک به دولت جدا کردن عناصر ناکارآمد و ناسالم است/ مجلس باید ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند/ کارآمدترین و انقلابی ترین فرد باید رئیس مجلس شود

دکتر ابراهیم رضایی گفت: بعضی‌ها تصور می‌کنند کمک و تعامل مجلس با دولت یعنی اینکه هر چه آقای رئیس جمهور گفت، مجلس بگوید چشم. مجلس دهم انقلابی نبود/ دنبال منافع زودگذر بودند/ برای رونق تولید چه کردند؟/ در مقابل مدیریت فاجعه بار زنگنه، آخوندی و قاضی زاده چه کردند؟/ یکی از اولویت‌های مجلس جدید برخورد با امثال زنگنه است/ بهترین کمک به دولت جدا کردن عناصر ناکارآمد و ناسالم است/ مجلس باید ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند/ کارآمدترین و انقلابی ترین فرد باید رئیس مجلس شود

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" دکتر ابراهیم رضایی منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان در گفتگو با جهان نيوز درباره عملکرد نمایندگان مجلس دهم و کارنامه ۴ ساله این دوره از مجلس اظهارداشت: سه نوع ایراد به نحوه عملکرد این دوره از مجلس وارد است، یکی اینکه نمایندگان این دروه از مجلس در کل رویکرد انقلابی نداشتند و در برخی از مواقع که انتظار اتّخاذ مواضع انقلابی از طرف آنان در برابر غرب و دشمنان کشور می‌رفت مجلس برخوردی انقلابی نداشت، البته منظور از مواضع انقلابی صرف انتشار چند بیانیه از سوی نمایندگان مجلس نیست بلکه در عمل باید این موضوع تحقق می‌یافت.
 
*مجلس دهم یک مجلس انقلابی نبود
وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های مجلس انقلابی اقدامات قاطع برای ایستادگی در برابر دشمنان است، خاطرنشان کرد: مجلس دهم آن بخش‌هایی از کشور را که باید جلوی غرب و زیاده خواهی دشمنان بخصوص آمریکا می ایستادند را تقویت نکرد و این مجلس، مجلس انقلابی نبود. در این دوره از مجلس برای حمایت از کالای ایرانی که اقدامی انقلابی و مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب می‌باشد چه کاری انجام شد؟ سال گذشته، سال رونق تولید نامگذاری شده بود ولی مجلس کار خاصی در این زمینه نکرد. مجلس انقلابی، مجلسی است که به رونق تولید کمک کند و با اصلاح قوانین موانعی را که در برابر تولید داخلی می‌باشد را برطرف کند.
 
*جایگاه کار کارشناسی در تصمیم گیری های مجلس 
منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اهمیت کار کارشناسی در تصمیم گیرهای مجلس،گفت: دومین ایراد مجلس دهم این بود که کمتر کار کارشناسی در این دوره از مجلس انجام می‌گرفت و بیشتر تحت تاثیر جوسازی و به دنبال برخی منافع زودگذر بودند، مجلس موفق مجلسی است که کار کارشناسی در آن صورت ‌گیرد.  
 
*اولویت‌های مجلس دهم با اولویت‌های کشور فاصله داشت
رضایی با بیان اینکه سومین ایراد مجلس دهم عدم تناسب اولویت‌های آن با نیازهای جامعه بود، توضیح داد: اولویت‌های مجلس با اولویت‌های کشور فاصله داشت یعنی برنامه‌ریزی مجلس و دستورالعمل روزانه و ماهانه مجلس باید متناسب با مشکلاتی باشد که مردم کف جامعه با آن مواجه هستند اما متاسفانه دستورکار مجلس خیلی از مواقع متناسب با این مشکلات نبود. در این دو سال اخیر هم که تحریم ها علیه ایران تشدید شد و مدیریت‌های بسیار ضعیف در داخل مجموعه دولت باعث عملکرد نامناسب در مقابله با این تحریم ها شد تقریبا مجلس نسبت به این مسائل بی تفاوت بود که این یکی از نقاط ضعف مجلس دهم بود.
 
*عملکرد ضعیف مجلس دهم در مقابل مدیران ناکارآمد دولتی/ استعفا وزرا در آستانه استیضاح
وی درباره وجود مدیریت ضعیف در بخش‌های مختلف دولت و نظارت نمایندگان مجلس دهم و نحوه برخورد آنان با مسئولان اجرایی کشور توضیح داد: خیلی از مدیریت‌ها در داخل مجموعه دولت متاسفانه ناکارآمد، ناتوان، ضعیف و بعضاً ناسالم است، یکی از مدیریت‌های بسیار ضعیف در داخل مجموعه دولت مربوط به وزارت نفت است و این وزارتخانه در بدترین دوران خودش به سر می‌برد و با ضعیف‌ترین نوع مدیریت در طی 40 سال اخیر اداره می‌شود و جالب اینکه شخص وزیر نفت مورد حمایت رئیس دولت هم می‌باشد. مجلس آینده یکی از اولویت‌هایش باید برخورد با امثال زنگنه باشد چراکه نحوه مدیریت آنان مسبب خیلی از مشکلات کشور می‌باشد و مدیرانی از این جنس در دولت کم نبودند و مشابه همین وضعیت در وزارت راه و شهرسازی در زمان آقای آخوندی وجود داشت، وزیری که در همین مجلس دهم استیضاح شد و دوباره در همین مجلس به او رای اعتماد دادند و در نهایت خودش استعفا داد و رفت و مجلس هم با او برخوردی نکرد و متاسفانه تاوان این مدیریت ضعیف را مردم می‌دهند.
 
منتخب مردم دشتستان در مجلس یازدهم افزود: هنوز کارهای ناتمام و انجام نشده آقای آخوندی در نقاط مختلف کشور موجود است، جوانانی که در سال های نخستین وزارت ایشان منتظر تکمیل و بهره برداری واحدهای مسکن مهر بودند، دوران جوانی‌شان سپری شد ولی هنوز مسکنی به آنان تحویل داده نشده و به چه دلیل مجلس با این مدیر که مقصر همه این اتفاقات است برخوردی جدی نکرد و در سال 96 دوباره به او رای اعتماد داد، وزیر نقش یک مدیریت استراتژیک را برای کشور دارد و اگر ناکارآمد بود باید با او برخورد شود و برکنار شود. وزیر سابق بهداشت هم نمونه‌ای دیگر است که آن هم خودش استعفا داد و رفت و امروز حاصل عملکرد فاجعه بارش در نقاط مختلف کشور مشاهده می‌شود و طرح تحول سلامت منجر به بدهکاری سیستم درمان شده است که پزشک، بیمار و کادر درمانی همه ناراضی هستند.
 
*تصمیمات مجلس کارشناسی و بر اساس منافع ملی باشد
رضایی با بیان اینکه اکثریت نمایندگان مجلس یازدهم باید کارآمد، انقلابی و سالم  باشند تا اشکالات و ضعف‌های عملکردی مجلس دهم تکرار نشود، تاکید کرد: اولویت‌های مجلس باید متناسب با نیازها و مشکلات جامعه باشد و نمایندگان به دنبال رفع مشکلات مردم باشند و بر همان اساس برنامه‌ریزی کنند. مجلس موفق و کارآمد یک مجلس انقلابی است و تردید نکنید که یک مجلس ضد آمریکایی و انقلابی، مجلسی است که دندان طمع به دشمن را بکشد و ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند و امید واهی دولتمردان را به غرب کم کند و این مجلس مجلسی کارآمد است و لذا ضروری است که  روحیه و اخلاق و جهت گیری مجلس آینده انقلابی باشد نه فقط در حوزه سیاسی بلکه در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و ..... البته کار کارشناسی هم باید در مجلس انجام شود و بر اساس جوسازی، فضاسازی منافع باندی، منافع شخصی و منطقه‌ای نباید تصمیم گرفته شود و تصمیمات کارشناسی و در چهارچوب علم و بر اساس منافع ملی باشد.

*رابطه دولت و مجلس یازدهم
وی در پاسخ به این سوال که رابطه مجلس یازدهم با دولت چطور خواهد بود؟ تشریح کرد: مجلس یازهم باید با دولت تعامل داشته باشد و به دولت کمک کند و انشاالله این مجلس به دولت کمک خواهد کرد ولی نوع کمک مجلس به دولت و آن چیزی که در ذهن آقای رئیس جمهور است متفاوت می باشد. بعضی‌ها تصور می‌کنند کمک و تعامل مجلس با دولت یعنی اینکه هر چه آقای رئیس جمهور گفت، مجلس بگوید چشم و نمایندگان مجلس تبدیل به وکیل الدوله شوند. با وجود شرایطی که بر دولت حاکم است بهترین کمک و تعامل با دولت تلاش برای جدا کردن عناصر ناکارآمد، تنبل، خسته، ناسالم، پیر و فرتوت از بدنه دولت و جایگزین کردن عناصر کاری، کارآمد، سالم، انقلابی، جوان، پرانگیزه و کاربلد در دولت است.
 
*کارآمدترین، انقلابی ترین و جهادی ترین فرد باید رئیس مجلس شود
منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره رقابت‌ها برای دستیابی به کرسی ریاست مجلس یازدهم گفت:  انتظار می‌رود رقابت ها سالم باشد و رفاقت‌ها برای کسب کرسی ریاست مجلس تبدیل به اختلاف و کینه نگردد و به میان مردم کشیده نشود و درباره این موضوع در داخل فراکسیون انقلاب تصمیم گیری و جمع بندی شود، انشاالله که کارآمدترین، انقلابی ترین، خاضع‌ترین و جهادی‌ترین گزینه رئیس مجلس شود. 
 
*اولویت مجلس یازدهم باید مسائل اقتصادی و مبارزه با فساد باشد
رضابی در پایان با تاکید بر اینکه نمایندگان باید با جدیت برای حل مشکلات کشور تلاش کنند، اظهارداشت: انشاالله نمایندگان مجلس یازدهم سربازان رهبر معظم انقلاب اسلامی در قوه مقننه باشند و بتوانند کارنامه موفق و درخشانی داشته باشند، این مجلس باید یک مجلس انقلابی باشد تا به حل مشکلات مردم بویژه در مسائل معیشتی و اقتصادی کمک کند. بنابراین یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم باید مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال جوانان باشد و مسئله دیگر مبارزه با فساد است که به امید خدا مجلس یازدهم به طور جدی، بی امان و بدون تعارف با فساد به طور ریشه‌ای برخورد می‌کند تا بعد از چهار سال کارنامه‌ای قابل دفاع داشته باشد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
اطرافیان رئیس‌جمهور چگونه او را به ملاقات متهم تخلف و ارتشا در پرونده تخلفات ارزی بردند؟ روح‌الله زم و ثبت گنج عظیم اطلاعاتی و امنیتی برای نظام و نیروهای انقلاب+عکس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در بخش فارسی صدای آمریکا چقدر نفوذ کرده؟!/ این شبکه «صدای آمریکا» نیست و «صدای ایران» است! بعد از زمینخواری , رانتخواری , ساحل خواری و کوه خواری و جنگل خواری , این روزها خانه خواری هم اضافه شد می ترسیم فردا نوبت آدمخواری باشد! زمین خواری ۹ هزار مترمربعی در روستای چهارباغ گرگان/ صدور کیفرخواست برای عضو سابق شورای روستا این جانداران عجیب می توانند قرن ‌ها عمر کنند و یا جاودانه بمانند! +تصاویر برخی از نمونه‌های قابل‌ذکر فساد در نظام اداری/ واژه‌های ؛ پارتی‌بازی اختلاس، رشوه و رانت و رانتخواری زمین‌خواری، سندسازی برای املاک بلاصاحب،و تبانی و استفاده از شاهد جعلی توسط برخی از وکلا ... رئیسی:هر سه قوه باید در مسیر رفع مشکلات معیشتی باشند/قالیباف: مجلس آماده همکاری با دولت است/ روحانی: رهبری فرمودند فرمانده جنگ اقتصادی رئیس جمهور باشد تصویر/فرزندکشی, ماجرای قتل رومینا/ انفجار در کارخانه فولاد میبد یا مجتمع هسته‌ای؟!/آتش‌سوزی‌های گسترده و مشکوک/ کلینیک سینا اطهر/ انفجار در پارچین/ انفجاری در گرمدره و شهر قدس/قطعنامه شورای حکام علیه ایران/نامه موسوی خوئینی‌ها سرنوشت جالب و عبرت آموز برای زنانی که با رئیس دولت اصلاحات عکس یادگاری گرفتند!!+تصویر فیلم/ همه چیز درباره حوادث و خروش مردم ۲۳ تیر ۷۸ برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟!/ مساله مهم، خونسردی مسئولان است درگذشت عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در یازدهمین دوره مجلس به علت ابتلا به ویروس کرونا همزمانی کارزار تبلیغاتی صهیونیست‌ها علیه ایران و هجمه‌های تاجزاده حامی تمام قد اجنبی ها به رهبری/ نگاهی به سوابق یک عضو حرفه‌ای «شبکه نفوذ» به نظر می‌رسد «محفل» امنی صدور کیفرخواست شهیندخت مولاوردی با ۳عنوان اتهامی سردار حاجی زاده: ماهواره و ماهواره بر، لبه تکنولوژی است/ پهپاد و موشک، فناوری‌های روز دنیا هستند/ ما به رفع کاستی‌هایی که عزیزان مان در صنعت خودرو دارند، کمک می‌کنیم./ اتکا به داخل و کمک گرفتن از صنعتگران و مجموعه های دانش‌بنیان برای تولید خودرو، بسیار سهل است./ من هم مثل آقایان راه حل مشکلات را مذاکره می‌دانم! خشم و غضب با انسان چه می‌کند؟ عکس و فیلم/آتش‌سوزی در ناو آمریکایی همچنان ادامه داردناوهواپیمابر آمریکا دچار انفجار و آتش سوزی شد+ جرئیات رئیسی: اقتصادی قوی، مدیران قوی می‌خواهد/ خون‌خواهی "قاسم سلیمانی" تعطیل‌بردار نیست استان گیلان رتبه نخست فساد اداری در کشور جمعی از مسئولین سپاه استان گلستان با خانواده معظم شهید مدافع حرم قاسم غریب جزئیات ماجرای فروش یک نوزاد در تهران واکسن پیشگیری از کووید-۱۹ در راه است/ نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در موج دوم کرونا با چه شدت و حدتی روبه‌رو خواهیم شد رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز که حکایت از یک پروژه دقیق و حساب شده دارد+تصاویر واکنش عجیب جریان اعتدال و اصلاحات و بی بی سی به پخش برنامه بدون تعارف 20:30 با روح الله زم+عکس رهبرانقلاب"مجلس یازدهم از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب است ون‌های گشت ارشاد برای مردان بی‌غیرت شهرداري گرگان و كميسيون ماده پنج گلستان در خدمت افراد خاص+سند نظر قرآن درباره جدایی دین از سیاست چیست؟ فیلم/اعتراف ناخواسته شبکه وهابی «کلمه» وابسته به عربستان سعودی، درباره کمک مالی به روح‌الله زم و آمدنیو فیش حقوقی نیروهای مسلح, ورود به سایت ساتا saba.esata.ir , دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح, › www.esata.ir.htm ورود به سایت ساتا, مشاهده فیش حقوقی نیروهای مسلح www.esata.ir, فیش حقوقی ساتا حواشی راز آلود در پس واگذاری غیر قانونی اراضی میلیاردی ناهارخوران گرگان!! راستی آزمایی مخالفان تجارت با چین/همین ها در فتنه آمریکایی سبز هم "مرگ بر چین و روسیه" گفتند؛ تا به تعبیر حضرت امام (ره) "مرگ بر آمریکا منسی (فراموش) شود جزئیات طرح ارائه سهام عدالت به سه گروه بزرگ جامانده از دریافت این سهام عدالت ضرورت فاصله اجتماعی روحانی با "دوستان نادان"!/آنچه روحانی می‌داند و اصلاح‌طلبان نمی‌دانند/ نظام مردمسالاری دینی ایران بیدی نیست که به این بادها بلرزد واقعیت ماجرای اعدام یک شهروند مشهدی چیست؟ دلایل بی‌حاصلی سوال و استیضاح از روحانی قتل" ژیار، پسر ۵ ساله‌ جوانرودی به دلیل حسادت و کینه توزی نامادری اش با چاقو به قتل رسید+اعترافات نامادری اظهارات عجیب کیلویی ,احمد مازنی، نماینده حامی سلفی حقارت مجلس دهم و کاندیدای ناکام انتخابات مجلس یازدهم از سوی مردم ولایی گرگان و آق قلا کدام شهید می‌خواست علیه انقلاب، کودتا کند؟! جزئیات قیمت امرور طلا قیمت سکه و قیمت دلار+جدول وزارت جهادکشاورزی خواستار کسر بدهی و معوقات ۷ساله ی مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان به حساب بیت المال شد!+سند چرا افراد ذی نفوذ و مرتبط با سهامداران "شرکت ید کانسار خزر" تلاش می کنند تا بر ابعاد خطرناک و مرگبار ماجرای این شرکت سرپوش گذاشته شود؟ اعتبارنامه کدام منتخبان در 11 دوره مجلس رد شده است؟+اسامی واکنش برخی کاربران توئیتر به رد اعتبارنامه و اخراج تاجگردون+تصاویر متهم فراری گرگانی صندوق ذخیره فرهنگیان کیست؟ تصویری از ماسک‌زدن رهبر انقلاب در جلسات کاری انتشار برای نخستین بار واقعا در این استان سیاست زده بناست استاندار گلستان کجای مبارزه با مفاسد باشند؟ نام قالیباف، مهندس فتاح ، جلیلی و بذرپاش گزینه های احتمالی برای انتخابات 1400 ریاست‌جمهوری مطرح است/ اتوبوس اصلاح‌طلبان با شیوه‌ رانندگی فعلی راه به جایی نخواهد برد
رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز که حکایت از یک پروژه دقیق و حساب شده دارد+تصاویر زمین خواری ۹ هزار مترمربعی در روستای چهارباغ گرگان/ صدور کیفرخواست برای عضو سابق شورای روستا واکنش عجیب جریان اعتدال و اصلاحات و بی بی سی به پخش برنامه بدون تعارف 20:30 با روح الله زم+عکس استان گیلان رتبه نخست فساد اداری در کشور واکسن پیشگیری از کووید-۱۹ در راه است/ نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در موج دوم کرونا با چه شدت و حدتی روبه‌رو خواهیم شد سرنوشت جالب و عبرت آموز برای زنانی که با رئیس دولت اصلاحات عکس یادگاری گرفتند!!+تصویر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در بخش فارسی صدای آمریکا چقدر نفوذ کرده؟!/ این شبکه «صدای آمریکا» نیست و «صدای ایران» است! جمعی از مسئولین سپاه استان گلستان با خانواده معظم شهید مدافع حرم قاسم غریب بعد از زمینخواری , رانتخواری , ساحل خواری و کوه خواری و جنگل خواری , این روزها خانه خواری هم اضافه شد می ترسیم فردا نوبت آدمخواری باشد! جزئیات ماجرای فروش یک نوزاد در تهران برخی از نمونه‌های قابل‌ذکر فساد در نظام اداری/ واژه‌های ؛ پارتی‌بازی اختلاس، رشوه و رانت و رانتخواری زمین‌خواری، سندسازی برای املاک بلاصاحب،و تبانی و استفاده از شاهد جعلی توسط برخی از وکلا ... این جانداران عجیب می توانند قرن ‌ها عمر کنند و یا جاودانه بمانند! +تصاویر روح‌الله زم و ثبت گنج عظیم اطلاعاتی و امنیتی برای نظام و نیروهای انقلاب+عکس رهبرانقلاب"مجلس یازدهم از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب است عکس و فیلم/آتش‌سوزی در ناو آمریکایی همچنان ادامه داردناوهواپیمابر آمریکا دچار انفجار و آتش سوزی شد+ جرئیات درگذشت عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در یازدهمین دوره مجلس به علت ابتلا به ویروس کرونا اطرافیان رئیس‌جمهور چگونه او را به ملاقات متهم تخلف و ارتشا در پرونده تخلفات ارزی بردند؟ سردار حاجی زاده: ماهواره و ماهواره بر، لبه تکنولوژی است/ پهپاد و موشک، فناوری‌های روز دنیا هستند/ ما به رفع کاستی‌هایی که عزیزان مان در صنعت خودرو دارند، کمک می‌کنیم./ اتکا به داخل و کمک گرفتن از صنعتگران و مجموعه های دانش‌بنیان برای تولید خودرو، بسیار سهل است./ من هم مثل آقایان راه حل مشکلات را مذاکره می‌دانم! تصویر/فرزندکشی, ماجرای قتل رومینا/ انفجار در کارخانه فولاد میبد یا مجتمع هسته‌ای؟!/آتش‌سوزی‌های گسترده و مشکوک/ کلینیک سینا اطهر/ انفجار در پارچین/ انفجاری در گرمدره و شهر قدس/قطعنامه شورای حکام علیه ایران/نامه موسوی خوئینی‌ها