18 تیر 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز - جریان فتنه - ،

ماجرای نامه سرداران سپاه به رئیس جمهور اصلاحات/ چرا سپاه خط قرمز اعلام کرد؟

«در جلسه شورای عالی امنیت ملی خبر دادند که جمعی (اشوبگران) به سوی ریاست جمهوری در حال حرکت هستند، سرلشکر صفوی فرمانده وقت سپاه در آن جلسه اعلام کرد که خیابان جمهوری خط قرمز ماست و هیچ‌ کس حق ندارد از خیابان جمهوری پایین‌تر برود.» ماجرای نامه سرداران سپاه به رئیس جمهور اصلاحات/ چرا سپاه خط قرمز اعلام کرد؟

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"۱۸  تیر ۷۸ از جمله برگ‌های کتاب تاریخ جمهوری اسلامی است که با حضور مردم در صحنه غائله پایان یافت و حضور مردم در صحنه مانع از وارد کردن خسارات بیشتر به کشور شد.

ناآرامی‌های کوی دانشگاه در تیرماه سال ۷۸ به‌بهانه توقیف روزنامه سلام، این‌گونه رقم خورد که ساعت ۲۱ پنجشنبه ۱۷ تیرماه تعدادی افراد با هویت نامعلوم با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون اعتراض به توقیف "سلام"، مقابل سینمای کوی دانشگاه تجمع کردند و با تحریک دانشجویان و پخش اعلامیه جرقه‌های اولیه آشوب را ایجاد کردند و این عده با گذشت کمتر از یک ساعت با خروج از کوی اقدام به تجمع غیرقانونی و سردادن شعار در خارج از کوی کردند و با حمله به تعدادی خودرو، فضای رعب و وحشت ایجاد کردند.

تلاش نیروی انتظامی برای بازگرداندن دانشجویان به خوابگاه، بی‌نتیجه ماند و رفته رفته تظاهرات‌کنندگان با نیروهای انتظامی حاضر در صحنه درگیر شدند، تحرکاتی که با فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی دفتر تحکیم وحدت و برخی چهره‌های سیاسی همراه شد و این حمایت‌ها، جسارت تظاهرات‌کنندگان به عوامل انتظامی را بیشتر و بیشتر می‌کرد. 

نیمه‌شب ۱۸ تیرماه، تشنج در خیابان‌های اطراف کوی شدیدتر شد. شکستن شیشه‌های مهد کودکی مقابل کوی، آتش زدن لاستیک و حمله به خودروها و هجوم به ناجا و گروگان‌گرفتن سه سرباز ناجا، چاشنی درگیری‌های ۱۸ تیر شد و تا صبح ادامه داشت و سخنرانی‌های تحریک‌آمیز اعضای انجمن اسلامی دانشجویان بر آتش آشوب‌ها می‌افزود.

دستور خروج ناجا از صحنه درگیری‌ها پس از جلسه شورای تأمین استان موجب شد تا تعدادی از عناصر مشکوک نیز، وارد صحنه شوند و درگیری‌ها تا عصر جمعه ۱۸ تیرماه ادامه داشت و پرتاب کوکتل به‌سمت عوامل ناجای مستقر مقابل منجر به آتش گرفتن دو تن از عوامل وظیفه انتظامی شد.

حضور برخی چهره‌های سیاسی و وزرای دولت نه‌تنها غائله را ختم نکرد بلکه بر شدت آن افزود. این درگیری‌ها تا روز ۲۳ تیرماه ادامه داشت تا اینکه در این روز همایش عظیم همبستگی مردم قهرمان ایران از ساعت ۱۰:۳۰ آغاز شد و از حدفاصل خیابان فاطمی تا میدان ولی‌عصر(عج) و میدان انقلاب انبوه جمعیت در شعارهای خود بر اطاعت از مقام معظم رهبری تأکید داشتند و خشونت و هرج‌ومرج را محکوم کردند.

با توجه به اینکه لشکر سیدالشهدا (ع) در سال ۷۸ عهده‌دار برقراری امنیت در تهران بود، چه حوادثی موجب شد که اعتراضات صنفی به آشوب‌های خیابانی تبدیل شود و شما چه زمانی وارد صحنه درگیری شدید؟

سردار ناصح: در سال ۷۸ بنده فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهدا بودم و در منطقه‌ای که اغتشاشات و آشوب‌ها صورت گرفت، منطقه امنیتی تحت کنترل ما بود؛ البته مسئولیت ما مستقیم نبود، چرا که نیروهای نظامی در امور امنیتی ماموریت مستقیم ندارد، مگر اینکه وضعیت قرمز شود و ضرورت حضور ما به وجود آید. در هر اعتراضات، آشوب و ناامنی، ابتدا نیروی انتظامی وارد عمل می‌شود و مسئولیت تامین امنیت منطقه را برعهده دارد. در صورتی که وضعیت کمی حادتر شود، نیروی انتظامی از نیروی بسیج درخواست کمک می‌کند. در آن شرایط نیز نیروهای بسیج اعم از گردان‌های عاشورا و دیگر گردان‌هایی که در بسیج سازماندهی شده‌اند، تحت امر نیروی انتظامی قرار می‌گیرند و در مناطق مورد نیاز وارد عمل می‌شوند. 

از اولین لحظات آغاز آشوب در جریان اتفاقات قرار گرفتیم، اما مسئولیت مستقیم نداشتیم. اکنون نیز باتوجه به گذشت ۲۰ سال از آن اتفاقات، جزئیات دقیق حوادث و توالی آن‌ها را به یاد ندارم؛ اما کلیات را به یاد دارم. اعتراضات سال ۷۸ ابتدا صنفی بود، اما بتدریج به آشوب و ناامنی تبدیل شد. روبروی کوی دانشگاه درگیری بین دانشجویان و یا دانشجونمایان با نیروی انتظامی به وجود آمد. همانگونه که اطلاع دارید، در این درگیری دانشجویان چند نفر از ماموران نیروی انتظامی را گروگان گرفتند و به داخل کوی بردند که ماموران ناجا برای آزادی ماموران خود وارد کوی شدند. 

 

** سناریوی معترضان کشته‌سازی بود

 

در تحصن‌هایی که در دانشگاه تهران صورت گرفت، شخصیت‌های سیاسی حضور پیدا کردند و در میان آنان سخنرانی کردند. تلاش‌ آن‌ها این بود که با آرامش فضا جمع شود، اما نشد. تجمعات ابتدا آرام‌ هستند، اما کم کم به درگیری و آشوب تبدیل می‌شود که در این بین عوامل سفارش شده و یا احساساتی نقش دارند. وقتی که به تجمعات دامن زده و به آشوب کشیده می‌شود، عوامل اغتشاش دستگیر و بازجویی می‌شوند. برخی از افرادی که دستگیر می‌شدند، عنوان می‌کردند که تحت تاثیر جو و شعارها قرار گرفتند و اقدام به زد و خورد و آشوب کردند. این افراد به صورت احساساتی عمل کرده‌اند.

اما در این بین افرادی هم هستند که با طرح و برنامه آشوب ایجاد می‌کنند و برای پیاده‌سازی سناریوی خود اقدامات مختلفی انجام می‌دهند تا بتوانند مردم را تحریک و به سوی خشونت بکشانند. از جمله اقدامات آشوب‌طلبان کشته‌سازی است که هم در حوادث تیر ماه سال ۷۸ شاهد آن بودیم و در فتنه سال ۸۸ دیدیم. در این مواقع مقابله‌کنندگان با آشوب نیز باید بسیار توجه داشته باشند که تحت تاثیر جو قرار نگیرند و در سناریو و زمین آشوب‌طلبان بازی نکنند. از این رو مدیریت صحنه در مقابله با آشوب خیلی مهم است.

در همان ایام برخی افراد در پارک لاله تجمع کردند. آنان پلاکاردهایی در دست داشتند مبنی بر اینکه در تجمعات و اعتراضات افرادی کشته شدند. یکی از سرهنگ‌های نیروی انتظامی به جمع آنان رفت و سخنرانی کرد. ایشان ابتدا گفت مشکلات و کمبودهایی که شما از آن سخن می‌گویید قبول داریم، اما من سوالی از شما دارم و سوالم این است که اگر می‌گویید چند نفر کشته شده‌اند، لطفاً اسامی آن‌ها را اعلام کنید. اگر اسامی آن‌ها اعلام نشود، آن‌هایی که می‌گویند افرادی کشته شده‌اند، جوساز و تحریک‌کننده هستند. با این سخنان آن سرهنگ، پلاکاردهای تجمع‌کنندگان یکی یکی پایین آمد. 

در ماجرای روبروی دانشگاه تهران نیز ما مسئولیت مستقیم نداشتیم و مسئولیت امر با نیروی انتظامی بود اما تعدادی از افراد ما برای شناسایی جمع‌ها و مناطق حضور داشتند، تا اگر به ما ماموریت داده شد تا وارد عمل شویم، نسبت به مناطق درگیری‌ و جمعیت‌ها آشنا باشیم و سردرگم نشویم. ما برای مقابله با ناآرامی‌ها برنامه داریم. ابتدا بنایمان بر این است که با آنان صحبت کنیم تا وضعیت حاد نشود. سپس درخواست می‌دهیم که متفرق شوند، اما وقتی که آنان آغاز به درگیری، آشوب و ضد و خورد و خسارت زدن به اموال مردم می‌کنند، مجبور می‌شویم افراد تحریک‌کننده را دستگیر و از جمعیت معترضان جدا سازیم. 

وقتی که درگیری‌ها در روبروی دانشگاه تهران تشدید پیدا کرد و گروه‌هایی از مناطق مختلف همچون میدان‌های آزادی و فاطمی راه افتادند تا به سمت دانشگاه تهران بیایند، به ما ماموریت داده شد وارد عمل شویم. در این زمان دیگر وضعیت به حالت قرمز درآمده بود و آشوب‌ها خیلی جدی شده بود. در این بین دیده می‌شود که برخی می‌گویند، لباس شخصی‌ها در صحنه درگیری‌ها حضور داشتند. این حرف‌هایی که زده می‌شود برای تحریک احساسات عمومی است. لباس شخصی‌ها مردمی بودند که بر اساس عرق دینی و علاقه به نظام جمهوری اسلامی به خیابان‌ها آمدند تا جلوی آشوب‌گران را بگیرند، البته ما تمام تلاشمان این بود که این افراد وارد صحنه درگیری نشوند. وقتی عده‌ای علیه نظام شعار می‌دهند، به اموال مردم خسارت وارد می‌کنند و ضد و خورد ایجاد می‌کنند، قطعاٌ عده‌ای از مردم که مدافع مال مردم هستند، در برابر اینان و اقداماتشان قدعلم می‌کنند.

بد نیست بنده برخی از صحنه‌هایی را که دیدم برای شما بازگو کنم. روبروی دانشگاه تهران، خانمی ایستاده بود و علیه آشوبگران شعار می‌دهد. ما از ایشان خواستیم کنار برود که اتفاقی برای ایشان نیافتد و صدمه‌ای به ایشان وارد نشود، اما اصلاً توجه‌ای نمی‌کرد و ایستاده بود. من ۴-۳ بار با ایشان صحبت کردم که کنار برود و خطراتی که متوجه ایشان است را گوشزد کردم، اما گوش به حرف ما نمی‌داد. 

 

** برخی اصلاح‌طلبان مسائل امنیتی را درک نمی‌کردند

 

جریان کوی دانشگاه و حوادث تیرماه یکباره اتفاق نیافتد. جمعی در وزارت کشور تجمع کرده بودند. سخن آنان این بود که ما درخواست‌های صنفی داریم و رئیس جمهور باید به درخواست‌های صنفی ما پاسخ دهد. آقای تاج‌زاده (معاون سیاسی وقت وزیر کشور) برای آن جمع صحبت کرده و گفته بود بروید به رئیس جمهور بگویید. آن جمعیت نیز از وزارت کشور به سمت مقر ریاست جمهوری که در نزدیکی بیت رهبری قرار دارد، حرکت کردند. شعارهای آن جمعیت از زمانی که از وزارت کشور راه افتادند تا زمانی که به خیابان جمهوری رسیدند، تفاوت کاملی پیدا کرد. آن جمعی که در وزارت کشور حاکم بر جمع بودند شعارهای صنفی می‌دادند، اما از خیابان فلسطین که به سمت جمهوری پایین آمدند، شعارها به علیه نظام و امنیت ملی و توهین به رئیس جمهور و رهبری تبدیل شد. این یعنی اینکه کسانی که سوار بر جو شدند، کسانی دیگر و با تفکراتی دیگر بودند.

همزمان با حرکت آن افراد از وزارت کشور به سوی مقر ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور رئیس جمهور در حال برگزاری بود. در آن جلسه به رئیس جمهور خبر دادند که این جمع به سوی ریاست جمهوری در حال حرکت است. سرلشکر صفوی فرمانده وقت سپاه و عضو شورای عالی امنیت ملی در آن جلسه اعلام کرد که خیابان جمهوری خط قرمز ماست و هیچ‌ کس حق ندارد از خیابان جمهوری پایین‌تر برود. به ما هم ابلاغ شد که مسیر ورودی به خیابان جمهوری بسته شود. نیروهای ما نیز مستقر شدند و مسیر را بستند. 

دفتر ریاست جمهوری به ریاست محمدعلی ابطحی باخبر می‌شود که فرمانده کل سپاه چنین دستوری به نیروهای خود اعلام کرده است. همزمان با اطلاع یافتن دفتر ریاست جمهوری، در جمعیتی که به سوی خیابان جمهوری در حال حرکت بودند، ولوله‌ای افتاد که خیابان جمهوری خط قرمز اعلام شده است.

یعنی خبر دستور سرلشکر صفوی از جلسه شورای عالی امنیت ملی و دفتر ریاست جمهوری به معترضان و تجمع‌کنندگانی که علیه رئیس جمهور و رهبری شعار می‌دادند، انتقال پیدا کرد.

سردار ناصح: بله. خبر از جلسه شورای عالی امنیت ملی به معترضان درز پیدا کرد. اینکه سرداران سپاه به رئیس جمهور نامه نوشتند به این دلیل بود که گوشزد کنند که حواستان نسبت به اطرافیانتان جمع باشد. جمعیت هنوز به خیابان جمهوری نرسیده و کسی هم با آن‌ها حرف نزده بود، اما چگونه خبر جلسه شورای عالی امنیت ملی به آن جمع رسید؟ نمی‌شود به سادگی از کنار این اتفاقات گذشت و با این مسائل با مسامحه رفتار کرد. مگر می‌شود این اتفاقات بدون برنامه‌ریزی باشد؟

من نظامی بوده‌ام و بازنشسته نظامی هستم و سیاسی حرف نمی‌زنم. وقتی اتفاقات تیر ماه سال ۷۸ را کنار هم می‌گذاریم متوجه می‌شویم که این اتفاقات برنامه‌ریزی شده بود و بخشی از جریان اصلاح‌طلبی در این ماجرا نقش داشته است. آنان حرف‌هایی می‌زدند که عمل آن در خیابان دیده می‌شد. متاسفانه آنان درک مسائل امنیتی نداشتند. حرفی را می‌زدند، اما نمی‌دانستند که عده‌ای دیگر از آن حرف‌ها سواستفاده می‌کنند و سوار بر آن جریان، آشوبگری می‌کنند. همان موقع بنده گزارش‌هایی دریافت کردم که چندین محموله سلاح از سوی گروهک‌های تروریستی وارد تهران شده است.

 

** بازاریان در برابر آشوبگران ایستادند/ ماجرای پخش پول در بین کارگران

 

وقتی که به ما ماموریت داده شد تا وارد صحنه بشویم، مسیر خیابان جمهوری را بستیم. همچنین نگذاشتیم گروه‌های دیگری که از دیگر نقاط مختلف تهران در حال حرکت بودند تا به تجمع‌کنندگان اصلی برسند. در نهایت برخی از مهره‌های اصلی آشوبگران دستگیر شدند و باقی جمعیت را قانع کردیم تا متفرق بشوند.

مردم نیز به کمک ما آمدند. به طور مثال به بازاریان خبر رسید که جمعی از معترضان در حال حرکت به سمت بازار هستند. بازاریان جمع شدند و روبروی اینان ایستادند و اجازه ندادند که وارد بازار بشوند؛ چراکه قطعاً هدف آنان از ورود به بازار ایجاد ناامنی و آشوب در بازار بود. اگر در بازار اتفاقی می‌افتاد و به طور مثال آتش‌سوزی رخ می‌داد، کنترل آتش‌سوزی در بازار بسیار سخت است. آشوبگران بین کارگرانی که در بازار و حاشیه آن هستند، پول پخش کرده بودند تا در تجمع حضور پیدا کنند و بعد دست به آشوبگری بزنند. آشوبگران برای یارگیری پول تقسیم می‌کردند.

من نمی‌گویم کسانی که انتقاد داشتند عامل این آشوب‌ها بودند، اما متاسفانه آشوبگران از انتقاد و تجمع آنان سواستفاده کردند و عده‌ای نیز تحت تاثیر جو قرار می‌گیرند. بنده به عنوان مسئول امنیت مردم و اموالشان باید تمام تلاش خودمان را انجام بدهیم. ما نباید می‌گذاشتیم که حوادث دهه ۶۰ در خیابان‌های تهران تکرار شود. در دهه ۶۰ منافقین در خیابان‌های تهران ترورهای کور انجام می‌دادند یعنی اینکه بی هدف مردم مذهبی را می‌کشتند و بمب‌گذاری می‌کردند.

 

** ماجرای نامه سرداران سپاه به رئیس جمهور اصلاحات

 

در خصوص نامه سرداران سپاه به رئیس جمهور وقت بفرمایید که شما یکی از امضاکنندگان آن بودید. دلیل نگارش آن نامه چه بود؟

سردار ناصح: پیشتر  هم گفتم. ماجرای تیر ماه سال ۷۸ با کنار هم گذاشتن تمام اتفاقات نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی شده است. انتظار از دولت و کسی که مسئول است، این بود که در برابر این برنامه‌ریزی بایستاد و اقدامی انجام بدهد. این وظیفه دولت بود که باید انجام می‌داد اما متاسفانه به وظیفه خود عمل نکردند و با مسامحه با آن مسائل و اتفاقات برخورد کردند. آن‌ها نمی‌دانستند وقتی که آشوب می‌شود، حرف‌ها باید کنترل شده باشد.

آن جمعیت اگر به ریاست جمهوری می‌رسید، با یک جرقه و یا یک سخن نسنجیده از سوی یکی از مسئولین اتفاقاتی رخ می‌داد که دیگر قابل کنترل نبود. اینان درک نمی‌کردند که جمعیت قابل کنترل نیست. در حوادث تیر ماه ۷۸ نرده‌های بسیار ضخیم خم شده و از جای کنده شده بود. 

در پی حوادثی که رخ داد، اتفاق نظر جمعی این بود که تذکر برادرانه به رئیس جمهور و آنانی که در دولت مسئول هستند بدهیم. از این رو آن نامه توسط سرداران سپاه نگاشته شد. ما مدافع انقلاب اسلامی هستیم و باید دلسوزانه به برادران خود در دولت تذکر بدهیم که نگاه مسامحه را کنار باید گذاشت.

شما ببینید جیسون رضائیان در جلسات دفتر ریاست جمهوری حضور پیدا می‌کرد و جاسوسی می‌کرد. وقتی هم که دستگیر شد، خیلی از آقایات اعتراض کردند که چرا این فرد را دستگیر کردید. این نتیجه نگاه مسامحتی است.

برخی شایعات هنوز هم توسط رسانه‌های بیگانه مطرح می‌شود که دانشجویان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و یا اینکه از دیوار به پایین پرت شدند.

سردار ناصح: در یک درگیری هر کس هر حرفی می‌زند و شایعه‌ای ایجاد می‌کند. در این مورد حرف می‌زنند، اما هیچگاه سندی، فیلمی، شاهدی و هر چیزی که بتوان به آن استناد کردند ارائه نکردند. اما من خودم دیدم که یک فرد را چون چهره مذهبی داشت گرفتند و هرچقدر توانستند او را زدند. فیلم ضرب و شتم این فرد توسط آشوبگران موجود است و همان موقع از صدا و سیما هم پخش شد. یک بار هم خودم دیدم که یک خانم که اتفاقا چادری هم نبود، در برابر آشوبگران ایستاد و اجازه نداد که مامور نیروی انتظامی را کتک بزنند.

آشوبگر با هر آنچه در دست دارد به سمت نیروهای انتظامی و امنیتی حمله می‌کند. آن فرد را باید با دستگیری مهار کرد تا مانع از تشدید درگیری شد.

منبع: تسنیم

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
توقیف نفتکش انگلیسی کدام نقشه ترامپ را برهم زد؟ / دستاورد اصلی توقیف را در بازار جستجو کنید تصاویر / دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با استاندار رانت سرمایه‌گذاری در آشوراده متعلق به کیست؟/دعوای دولتی ها؛ به نام گردشگری، به کام زمین خواری آزادی دو گروگان با تلاش رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه انتصاب علی اصغر بیانی بعنوان فرماندار کلاله دست زمین خوار باز است/۳۸۰۰تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه‌های گلستان دست زمین خوار باز است لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است ماجرای ترورحجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار چیست؟ سنگ پرانی به سمت اتوبوس حجاج گنبدی معیار تورم، جیب مدیران دولتی و نجومی است!! واکنش‌های متفاوت آمریکا و انگلیس/ ما در استراتژی، دفاعی عمل می‌کنیم، یعنی آغازگر و شروع‌کننده هیچ جنگی نیستیم/ داره می‌سوزه! دستگیری یک فریب خورده در گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان به جرم تلاش برای بازگشت به کشور+ عکس مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ میردامادی: باروحانی به عقب برگشتیم بیانیه مهم بنیانگذاران اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان / متاسفانه با مدیریت غلط علی اصغری این تشکل به یک مجموعه باج خواه و دلال سیاسی و حامی سران خائن فتنه مبدل گشته است واکنش بسیار جالب کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی/ هنوز خیلی مانده تا با هم بی حساب شویم! ریاض آماده تعامل دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران است! / عقب‌نشینی خفت‌بار عربستان تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا اعترافات مهم محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس ماجرای پرونده دیگر پرونده حسین فریدون چه بود؟ لحظه تصویر‌برداری از ناو‌ آمریکایی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کجا‌ بود؟ نماینده شرق گلستان قِسِر در رفت، اما مادر باردار و فرزند 4 ماهه‎اش نه!/ کاربران فضای‎مجازی با کنایه‎های سنگین از خجالت نماینده درآمدند + تصاویر آشنایی با نفت کش انگلیسی توقیف شده توسط سپاه+عکس از سیدنجیب حسینی مشاور وزیر کشور به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی استانداری گیلان نام می بردند ضربه سنگین سپاه پاسداران به ترامپ/هوافضای سپاه، فیلم رصد ناو آمریکایی «باکسر» را منتشر کرد+فیلم وعگس توقیف نفتکش انگلیس توسط نیروی دریایی سپاه حمایت تمام قد هادی حق شناس از محمد رضا صالحی استاندار عزل شده خراسان شمالی برای استانداری گیلان!! سرنوشت بزرگ‌ترین زمین‌خوار ایران چه شد؟ ماجرای جنجالی رانت‌خواری و سوءاستفاده «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها»/چرا استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان محاکمه نمی‌شوند؟ چهره حسام الدین آشنا قبل و بعد از گاندو +عکس علت اصرار پشت پرده ورود قریب الوقوع دونفر از نیروهای بخشداری بهاران گرگان به شهرداری قرق چیست؟+عکس جناب استاندار گلستان! از این رانت ،تبعیض و بی عدالتی به کجا شکایت نماییم ؟/ انتظار مردم از دستگاه قضایی انقلابی استان فیلم/ حمله به پلیس با چاقو پاسخ دندان شکن بانوی ایرانی به مجری بی بی سی در برنامه زنده/فیلم آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مشارکت پروژه‌های شهرداری گرگان فیلم/ پشت پرده‌ای از مدارس غیرانتفاعی چه خبر است؟! عریان شدن موتورسوار آزادشهری در زمان توقیف موتورش توسط پلیس + عکس فیلم/ تهدید اصلاح طلبان به تحریم انتخابات! توفیق نفتکش قاچاقچی توسط نیروی دریایی سپاه مستقر در خلیج فارس و تنگه هرمز +متن کامل اطلاعیه سپاه جهبه پایداری ها و احمدی نژادی ها،با آیت الله آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟ دستگاه‎های اجرایی به‎جای تشکیل پرونده به‎دنبال پیشگیری از وقوع جرم باشند/منابع طبیعی یکی از مشکلات استان گلستان است/نیاز است تفکیک منطقه حفاظت شده «جهان‎نما» صورت بگیرد/ آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟/ طبری کیست؟ ماجرای تایید نشدن صلاحیت یک نماینده اسبق مجلس/ در این دوره نسبت به هزینه‌های بالای انتخاباتی حساس‌تر شده‌ایم وعده‌های بر زمین مانده "مخاطب بایدها"/ از شعار حمایت از کشاورزی تا تلاش برای واردات محصولات کشاورزی ژاپنی و چینی‌سازی کشور با ژست مقاومت/ نسخه جدید پیشرفت؛ یک وعده غذا در روز با ۵ ساعت کار بیشتر رایگان یک و بام دو هوای چراغعلی رییس ستاد انتخابات استان گلستان تصاویر/ اقدام قاطع دادستانی مرکز استان در نهارخوران حضور خبرنگار BBC در کشور نشان از فتنه ای جدید است برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی درفتنه۸۸ ماجرای صف‌کشیدن مشتریان آرایشگاه زنانه برای ارتباط با اجنه!
نماینده شرق گلستان قِسِر در رفت، اما مادر باردار و فرزند 4 ماهه‎اش نه!/ کاربران فضای‎مجازی با کنایه‎های سنگین از خجالت نماینده درآمدند + تصاویر حمایت تمام قد هادی حق شناس از محمد رضا صالحی استاندار عزل شده خراسان شمالی برای استانداری گیلان!! سنگ پرانی به سمت اتوبوس حجاج گنبدی لحظه تصویر‌برداری از ناو‌ آمریکایی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کجا‌ بود؟ بیانیه مهم بنیانگذاران اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان / متاسفانه با مدیریت غلط علی اصغری این تشکل به یک مجموعه باج خواه و دلال سیاسی و حامی سران خائن فتنه مبدل گشته است ماجرای ترورحجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار چیست؟ ماجرای جنجالی رانت‌خواری و سوءاستفاده «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها»/چرا استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان محاکمه نمی‌شوند؟ اعترافات مهم محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا ضربه سنگین سپاه پاسداران به ترامپ/هوافضای سپاه، فیلم رصد ناو آمریکایی «باکسر» را منتشر کرد+فیلم وعگس رانت سرمایه‌گذاری در آشوراده متعلق به کیست؟/دعوای دولتی ها؛ به نام گردشگری، به کام زمین خواری واکنش بسیار جالب کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی/ هنوز خیلی مانده تا با هم بی حساب شویم! از سیدنجیب حسینی مشاور وزیر کشور به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی استانداری گیلان نام می بردند سرنوشت بزرگ‌ترین زمین‌خوار ایران چه شد؟ آشنایی با نفت کش انگلیسی توقیف شده توسط سپاه+عکس مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ میردامادی: باروحانی به عقب برگشتیم ریاض آماده تعامل دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران است! / عقب‌نشینی خفت‌بار عربستان لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است انتصاب علی اصغر بیانی بعنوان فرماندار کلاله ماجرای پرونده دیگر پرونده حسین فریدون چه بود؟