20 مرداد 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

فاجعه «کمبود دارو» به روایت سخنگوی دولت!/ رساندن پیغام ضد انقلاب به شورای نگهبان

احمد شیرزاد، از فعالان اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم در یک مصاحبه ادعا کرد برای انتخابات مجلس آینده «مهره‌چینی» صورت گرفته است. فاجعه «کمبود دارو» به روایت سخنگوی دولت!/ رساندن پیغام ضد انقلاب به شورای نگهبان

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" چرا اعضای کابینه روحانی علیه یکدیگر مخالف‌خوانی می‌کنند؟

فاجعه «کمبود دارو» به روایت سخنگوی دولت!

«علی ربیعی»، فعال اصلاح‌طلب و سخنگوی دولت رئیس‌جمهور روحانی طی یادداشتی در شماره شنبه گذشته روزنامه دولتی ایران نوشته است:

«در شرایطی مسئولیت سخنگویی دولت را پذیرفتم که در پیچیده‌ترین دوران تاریخ معاصر قرار داریم. در دوره شدت تغییرات در حوزه تکنولوژی که منجر به تغییر دائمی ماهیت و کارکرد رسانه‌ها شده، تغییر مخاطب، سیاست خارجی و داخلی، تحولات اجتماعی، تحریم، تلاش خارجی‌ها برای تسلط و تأثیرگذاری بر افکار مردم در داخل کشور، زندگی و معیشت سخت مردم همراه با تغییرات ارزشی گسترده، مخالفان پرقدرت دولت و مجریان هایی که برای منافع کوتاه مدت سیاسی قیصریه را به آتش می‌کشند، انتقال سخن دولت به مردم و سخن جمهور به دولت و... »

او می‌افزاید:

«من فکر می‌کنم در دوره اخیر نسبت رسانه با کلیت ایران بیش از هر دوره دیگر تاریخی، موضوعیت دارد. در هیچ زمانی نسبت رسانه و تمامیت ارضی مثل این دوره چشمگیر نبوده است. امروز خرمشهر و آبادانی، محاصره نشده است که بخواهیم لباس رزم بپوشیم و حصر را بشکنیم؛ امروز دشمن در بیمارستان‌ها و کمبود دارو است. در گذشته با دشمنی مواجه می‌شدیم که فیزیک داشت و با چشم دیده می‌شد؛ اما امروز ذهن‌های جامعه ما هدف قرار گرفته است.»[1]

 

*ما از آقای ربیعی می‌خواهیم که اگر قصدی برای سیاه‌نمایی ندارند، توضیح بدهند که سند ادعای ایشان در زمینه کمبود دارو چیست؟

و آیا این ادعای آقای ربیعی در زمینه حضور دشمن در بیمارستان‌ها و کمبود دارو (که مشابه با شرایط هجوم سرزمینی دشمن است)! در راستای سیاه‌نمایی چند ماه قبل برخی خبرنگاران و رسانه‌های اصلاح‌طلب نیست که مژده بی‌دارو ماندن بیماران کشور از اردیبهشت 98 را می‌دادند و یا از این می‌گفتند که ایران در تأمین "آنتی‌بیوتیک" هم مشکل دارد و برخی بیمارستان‌ها بزودی تعطیل می‌شوند؟![2]

این اصرار بر وجود بحران دارو همچنین آیا ربطی به یادداشت ابتدای امسال ربیعی دارد که بعنوان یک عضو ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان؛ پیش‌بینی بروز ناآرامی‌های فیزیکی را مطرح کرده بود یا خیر؟[3]

اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر بحران کمبود دارو در حالی است که وزیر بهداشت دولت صراحتاً و بارها و بارها تأکید کرده است که ایران مشکل کمبود دارو و تجهیزات پزشکی ندارد.[4]

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت نیز چند ماه قبل درباره بحث کمبود دارو گفته بود: سازمان جهانی بهداشت، کمبود یک تا یک و نیم درصدی دارو در تمام نقاط دنیا را تایید می‌کند، حال آنکه میزان کمبود دارو در ایران با وجود تمام تحریم‌ها و مشکلات، کمتر از یک و نیم درصد است.[5]

مسئله دیگری که غلط بودگی اظهارات سخنگوی دولت را تأیید می‌کند اینست که آمریکا و اذناب اروپایی او، هرگز قصدی برای ارائه تخفیفات تحریمی به ایران نداشته‌اند که بخواهند با هر دور جدیدی از تحریم‌ها مقداری از این تخفیفات بکاهند!

به این معنی، دشمنان ایران در قبل و بعد از آغاز ربیعی مشغول شیطنت در کالاهای مورد نیاز مردم و از جمله مسئله دارو بوده‌اند اما مقامات و دلسوزان کشور همواره این مشکلات را مرتفع کرده‌اند تا کسی نتواند از آب گل‌آلود ماهی بگیرد.

جالب است که ربیعی، خود در همین یادداشت تصریح دارد که «به‌خاطر داشته باشیم هیچ جامعه‌ای فرو نمی‌پاشد مگر اینکه از نظر ذهنی آن جامعه دچار فروپاشی شود» و همچنین تأکید می‌کند: فشارها و مشکلات اقتصادی و همچنین تغییر ذائقه‌های نسلی، زمینه ساز باورپذیری شایعات و پایین آمدن اعتماد اجتماعی شده و جامعه به نوعی به سندروم منفی خوانی دچار شده است!

سؤال اساسی‌تر اما اینست که چه کسانی از درون ستاد مشترک دولت و اصلاحات اصرار دارند که شایعه «بحران کمبود دارو» را در ذهن مردم ایران پمپاژ کنند تا هیزم «فتنه اقتصادی» بیشتر و بهتر فراهم شود؟

مشرق پیش از این و در پی انتصاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت، این سؤال را مطرح کرده بود که آیا ربیعی قرار است سخنگویی برای روزهای ناآرامی فیزیکی یا همان «فتنه اقتصادی» باشد یا اینکه آمده است تا در مقابل سیاه‌نمایی‌ها بایستد؟!

این سؤالی است که به زعم ما پاسخ آنرا گذر زمان به روشنی نشان می‌دهد...

 

***

 

رساندن پیغام ضد انقلاب به شورای نگهبان

«محسن رهامی»، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که مدتیست بر برگزاری جلسات اصلاح‌طلبان با اعضای شورای نگهبان و مقامات رده بالای نظام تأکید دارد، به ایرناپلاس گفته است: بنده چند جلسه با آقای کدخدایی در محل شورای نگهبان داشتم که پروسه انتخاباتی را برای انتخابات آینده بررسی کردیم. با یکی، دو نفر از فقهای شورای نگهبان در قم و رابط بیت رهبری در شورای نگهبان نیز جلسه داشتم. از آنجایی که بنده قبلا با آقای یزدی در مجلس، هم کمیسیونی بودیم، روابطمان نزدیک است. با آقای کدخدایی هم در دانشکده حقوق دانشگاه تهران بودیم. بنابراین جلسات ما، جلسات گفت‏‌وشنود است.

او همچنین اظهار می‌کند: شورای نگهبان باید از حقوق مردم و نامزدها در برابر دولت دفاع کند. به عبارتی دولت منابع قدرت را در دست دارد و شورای نگهبان باید مراقبت کند که در انتخابات تخلف و تقلب نشود و همچنین حقوق کسی ضایع نشود. نه اینکه مانع از ورود افراد متخصص و صالح به مجلس شود.

رهامی در خاتمه تصریح کرده است: من قبل از این خدمت آقای مومن که خدا رحمتشان کند هم عرض کردم که مسئولیت خیلی از مشکلات کشور که حل نشده با شماست. گفتند چرا؟ گفتم خود جنابعالی از اول در شورای نگهبان بودید و برخورد شورای نگهبان باعث شده که مجلس از برخی افراد دست اول محروم شود![6]

 

*رهامی البته درباره پاسخ مرحوم آیت‌الله مؤمن به این حرف عجیب، سکوت کرده است!

قبل از رهامی، هادی غفاری، دیگر روحانی اصلاح‌طلب نیز در اظهاراتی با اشاره به مشکلات کشور گفته بود: «آقای جنتی با ردّ صلاحیت‌هایی که مجلس شورای اسلامی را از مجموعه‌هایی که به جد به آنها امیدوار بودیم، تهی کرد خودش در این شرایط مقصر است.»[7]

اظهارات رهامی و دوستان او علیه شورای نگهبان در حالی است که در هیچ کشوری در دنیا، مشکلاتی ناشی از ناکارآمدی دولت و شهرداری و پارلمان و... را به پای قانون اساسی و نهادهای ناظری مثل وزارت کشور و یا دادگاه قانون اساسی نمی‌نویسند!

و این یک اصل بدیهی در تمام نظامات دموکراتیک جهان است که البته مشخص نیست چرا اعضای جریان چپ با آن کنار نمی‌آیند؟!

مسئله دیگر اینست که حرف و ادعای رهامی به لحاظ معقولات نیز صحیح نیست و یک نظام سیاسی نمی‌تواند عناصر مسئله‌دار، دارای سوء سابقه و فاقد شرائط قانونی را برای حضور در مناصب کشور تأیید صلاحیت کند و در سبد انتخاب مردم قرار دهد.

از باب کنایه هم می‌توان به این ماجرا اشاره کرد که شخص آقای مرتضی الویری نیز برای تأیید صلاحیت کاندیداهای فهرست امید در جریان انتخابات سال 94؛ مسئول گفتگو با معرفی شدگان و تأیید صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب بود.

جان کلام اینست که داشتن حسن سابقه و برخوردار بودن از حداقل شرایط نامزدی؛ مقدم بر ادعای داشتن تخصص و کارآمدی است.

که البته اصلاح‌طلبان در این زمینه هم کارنامه خوبی ندارند و از آنجا که مانیفست آنها برای مناصب اجرایی هم سیاسی است؛ تاکنون نتوانسته‌اند چهره‌هایی با کارنامه مثبت اجرایی و دارای متد مدیریت جهادی را به ایران معرفی کنند.

جریان سیاسی خاص برای نامزدی چهره‌های سالخورده این اردوگاه در انتخابات‌های آتی در واقع با 2 چالش مواجه است. نخست اینکه عمده این چهره‌های دارای سوء سابقه و مثلا فعالیت در فتنه هستند و دو دیگر اینکه کارآمدی و تخصص خاصی هم در میان این چهره‌ها دیده نمی‌شود.

 

***

 

شیرزاد: برای انتخابات مجلس مهره‌چینی کرده‌اند!

«احمد شیرزاد»، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم، در بخشی از مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون پیش‌بینی خود از اصلاح‌طلب یا اصولگرا بودن مجلس یازدهم گفته است:

«من به نیروی مردم امید زیادی دارم. به‌نظرم می‌رسد یعنی شمّ سیاسی من یک پیش‌بینی ناامیدکننده‌ای می‌دهد که مهره‌چینی‌ای صورت گرفته که اصولا خارج از طیف‌های رسمی اصلاح‌طلبان و اصولگراست. اما من از معجزه حضور ناگهانی مردم غافل نیستم. این حضور گاهی خیلی ناگهانی است یعنی اصلا در حالی که فکرش را نمی‌کنیم همه معادلات را برهم می‌زند.»[8]

 

*این نحوه اظهار نظر از جانب یک رجل سیاسی یک اظهار نظر مجرمانه محسوب می‌شود زیرا مأیوس کننده جامعه رأی دهندگان و کسانی است که به قصد بهبود اوضاع موجود قصد دارند در انتخابات شرکت کنند.

از طرفی آقای شیرزاد خود را در تصور تعامل با یک جامعه ناآگاه و خالی‌الذهن تصور کرده که از مهره‌چینی برای انتخابات آینده سخن می‌گوید زیرا بدیهیست که اگر کسانی یا گروهی یا نهادی قصد و توان چنین کاری را داشتند؛ فی‌المثل در همین انتخابات قبلی مجلس چنین کاری را انجام می‌دانند و نمی‌گذاشتند تا اصلاح‌طلبان بصورت لیستی و کامل به مجلس راه بیابند!

تجربه سیاسی نشان می‌دهد خواب‌های مشوّش اصلاح‌طلبان در عرصه سیاست هنگامی بروز می‌کند که آنها از برد در یک انتخابات، ناامید باشند.

چپ‌ها به دلیل ناکارآمدی آشکاری که از نتیجه عملکرد شورای شهر، مجلس و دولت فعلی در ذهن مردم حک شده است؛ خود را برای یک دوره طولانی در سلک بازندگان انتخابات‌ها ارزیابی می‌کنند.

گفتنیست،‌ کسانی از اعضای ستادی جریان چپ، جدای از فرایندهایی مثل ناامیدسازی مردم از مشارکت سیاسی و یا تحریم خاموش انتخابات؛ مشغول دادن آدرس خیابان به مردم برای ایجاد «فتنه اقتصادی» نیز هستند.

 

***

 

1_ http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7129/1/518841/0

2_ mshrgh.ir/891450

3_ mshrgh.ir/947227

4_ www.irna.ir/news/83387508/

5_ https://www.isna.ir/news/98032914431/

6_ plus.irna.ir/news/83429510/

7_ mshrgh.ir/892241

8_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/266456

 

 
برچسب ها: کدخدای سخنگوی شورای نگهبان مرتضی الویری ایرج حریرچی شورای نگهبان نظارت استصوابی به گزارش پایگاه عدالت خواهان ایران محسن رهامی احمد شیرزاد انتخابات مجلس یازدهم انتخابات مجلس یازدهم فتنه اقتصادی روحانی تکرار می کنم اصلاح طلبان گرانی سخنگوی دولت وزارت بهداشت کمبود دارو علی ربیعی فاجعه «کمبود دارو» به روایت سخنگوی دولت!/ رساندن پیغام ضد انقلاب به شورای نگهبان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️ گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد هنوز با احداث تله کابین در جنگل های ناهارخوران و کبودوال گلستان موافقتی صورت نگرفته است/ با تغییر کاربری مراتع، مخالفیم! بازداشت علی فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازی سیاست و سودای قدرت !/ آیا جرجانی به جریان فتنه خواهد پیوست ؟ کودتای نرم کارگزاران و اصلاح‌طلبان علیه محمد رضا عارف اقدام عجیب و قابل تأمل بنیاد شهید / تقدیر از ظریف در سالروز بزرگداشت آزادگان! + عکس بازخوانی فرمان مهم رهبر انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی/ آیا تنها متولی برخورد با مفاسد اقتصادی قوه قضائیه است؟ نامه بسیار مهم زاکانی خطاب به آیت‌الله رئیسی درباره مفاسد شرکت بازرگانی پتروشیمی/ جزئیات تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌/ بهره برداری سید حسن میرکاظمی از تسهیلات بانک صادرات استان گلستان با ارایه اسناد جعلی با حیثیت وزارت اطلاعات بیش از این بازی نکنید ! برخورد حذفی مدیرکل شیلات گلستان با نیروهای انقلابی!؟ / علت ترس و وحشت مدیرکل از کامپیوتر یک نیروی انقلابی چیست!؟ واکنش رهبرانقلاب به اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در منطقه خلیج‌فارس توسط سپاه پاسداران از زبان حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه عدالت خواه گلستانی : اینجانب شخصا با مراجعه به بیت امام جمعه ی گرگان سوالات مطروحه و انتقادات صورت گرفته را کتبا در اختیار آقا سیدمجتبی قرار دادبودم گرانی و فساد در گرگان/ مبارزه با این معضلات نیازمند حرکت جهادی نهادهای مسئول است در اردوی دانشگاه شریف چه گذشت؟ / کوهنوردی مختلط با نام اردوی فرهنگی! / فعالیت خارج از عرف با هماهنگی معاونت فرهنگی مبارزه برای عدالت، دشوار ترین جنگ هاست/ محترم تر از اشخاص و شخصیت ها، حق و عدالت است پشت‌پرده برکناری رئیس صندوق بازنشستگی چه بود؟ فیلم/ افشای گوشه‌ای از فساد و زد و بند"اکبر طبری" کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟ حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 دیدید وقتی خرشان از پل گذشت به شما می‌خندند؟! نمایندگی ولی فقیه تا زمانی اعتبار دارد که رهبر انقلاب قلبا راضی باشد/ از سن خودتان و از سن رهبری می گویید ؛ این بی شرمی است تلاش سازمان یافته ای از سوی برخی عناصر مرتبط با دفتر امام جمعه ی گرگان برعلیه محمدخادملو جانباز عدالت خواه گلستانی بازهم خسارتی دیگر به منابع شیلاتی گلستان تقدیر ویژه محمد خادملو جانباز عدالت‌خواه گلستانی از ریاست فرزانه ی دستگاه قضا پایان عمر مفسدان اقتصادی فرارسیده است/ استمرار در برخورد با فساد اعتراف حسن روحانی به شعاری بودن وعده های انتخاباتی!/ این 98، آن 98 که می خواستیم نیست آیا هدف استاندار گلستان مشروعیت بخشیدن به عملکرد دیکتاتورمآبانه دبیر خودخوانده و مادام العمر اتحادیه انجمنهای اسلامی و حامی سران خائن فتنه می باشد؟ چه کسانی با «چهار میلیارد ارز دولتی» در کانادا خانه خریده‌اند؟ از شمخانی و سالارخان تا مازیار ابراهیمی پوری حسینی پرونده سنگین ۱۰ جلدی دارد/سخنان جهانگیری، انسان‌ها را به خنده وادار می‌کند/ برداشت‌های غیرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی کلاهبرداری ۲ میلیاردی در پوشش پیش فروش خودرو فیلم مصاحبه مدیرکل تلاشگر بنیاد گلستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز سید علی طاهری: روستای زیارت به علت کوتاهی دستگاه های نظارتی و اجرایی تخریب شده است رئیسی چگونه مانع بروز فاجعه در خودروسازی شد؟ اصلاح‎طلبان از چه چیز پوری حسینی فرار می‎کنند!/ شهید باکری به رئیس ستادهای خاتمی و روحانی چه توصیه‎ای کرده بود؟ نوشین جعفری کیست و چه کسانی از بازداشت او به وحشت افتاده‌اند؟ +تصاویر بادیگارد استخدام کنید، سلبریتی شوید! +تصاویر یک منبع آگاه: خبرسازی‌ها درباره شمخانی مغرضانه است/ مهدی صدرالساداتی: بیایید پاسخ بدهید که این اسناد کدامش دروغ است؟+سند و فیلم فشار نورمفیدی در حمایت از روحانی اصلاح طلب / مدیر کل اوقاف گلستان از حق جوانان دفاع کند زندگی اسف‌بار منافقین؛ از رفع گرسنگی با کالباس فاسد و گیاه هرز تا گدایی/ خرج عمل‌های زیبایی مریم رجوی از کجا تامین می‌شود؟ قتل دلخراش زن متاهل در اوج رابطه عاطفی با عشق ممنوعه! + جزئیات
نامه بسیار مهم زاکانی خطاب به آیت‌الله رئیسی درباره مفاسد شرکت بازرگانی پتروشیمی/ جزئیات تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌/ بهره برداری سید حسن میرکاظمی از تسهیلات بانک صادرات استان گلستان با ارایه اسناد جعلی بازی سیاست و سودای قدرت !/ آیا جرجانی به جریان فتنه خواهد پیوست ؟ بازداشت علی فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا عدالت خواه گلستانی : اینجانب شخصا با مراجعه به بیت امام جمعه ی گرگان سوالات مطروحه و انتقادات صورت گرفته را کتبا در اختیار آقا سیدمجتبی قرار دادبودم با حیثیت وزارت اطلاعات بیش از این بازی نکنید ! برخورد حذفی مدیرکل شیلات گلستان با نیروهای انقلابی!؟ / علت ترس و وحشت مدیرکل از کامپیوتر یک نیروی انقلابی چیست!؟ جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد گرانی و فساد در گرگان/ مبارزه با این معضلات نیازمند حرکت جهادی نهادهای مسئول است افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد اقدام عجیب و قابل تأمل بنیاد شهید / تقدیر از ظریف در سالروز بزرگداشت آزادگان! + عکس هنوز با احداث تله کابین در جنگل های ناهارخوران و کبودوال گلستان موافقتی صورت نگرفته است/ با تغییر کاربری مراتع، مخالفیم! "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان واکنش رهبرانقلاب به اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در منطقه خلیج‌فارس توسط سپاه پاسداران از زبان حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه بازخوانی فرمان مهم رهبر انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی/ آیا تنها متولی برخورد با مفاسد اقتصادی قوه قضائیه است؟ کودتای نرم کارگزاران و اصلاح‌طلبان علیه محمد رضا عارف بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️