10 فروردین 1399 اخبار روز سیاسی - اخبار روز - جریان فتنه - ،

علی مطهری: اگر رئیسی می‌آمد هم با آمریکا مذاکره می‌کرد و FATF را تصویب می‌کرد / برجام نیز جز خسارت، هیچ نیتجه دیگری برای مردم ایران نداشت/ افشاگری کرباسچی از دروغ‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان

در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، اصلاح طلبان مدعی بودند که اگر آقایان رئیسی و قالیباف در انتخابات پیروز شوند، وضعیت کشور بحرانی شده و این بحران موجب می شود تا دلار به قیمت ۵ هزارتومان برسد. علی مطهری: اگر رئیسی می‌آمد هم با آمریکا مذاکره می‌کرد و FATF را تصویب می‌کرد / برجام نیز جز خسارت، هیچ نیتجه دیگری برای مردم ایران نداشت/ افشاگری کرباسچی از دروغ‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" **علی مطهری: اگر رئیسی می آمد، هم با آمریکا مذاکره می کرد و هم FATF را تصویب می کرد

«علی مطهری» نماینده اصلاح طلب مجلس و کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم در مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی در پاسخ به این سوال که «فکر می کنید اگر سال ۹۶ آقای ابراهیم رئیسی رای آورده بود الان تا این اندازه اوضاع بحرانی نبود؟» گفت:«به نظرم این همه مشکل نداشتیم مطمئن باشید شاید به مذاکره با آمریکا هم رسیده بودیم و FATF هم به اینجا نمی رسید، یعنی خیلی از مشکلات را حل می کردند. اینها فقط از لج آقای روحانی و اصلاح‌طلبان کارشکنی می‌کنند. اما اگر کار را به دست خودشان بدهید چون دیگر مسئول تامین گوشت و نان و معیشت مردم هستند اول از همه می روند سراغ احیای برجام تا تکلیف آن را روشن کنند و بعد به فکر می افتند وضع روابط مالی و بانکی را درست کنند. در نتیجه با FATF هم کنار می آیند بعد هم می گویند امروز مصلحت اسلام در این است. به این ترتیب همه چیز درست می‌شود».

مطهری در ادامه گفت:«وقتی خود اینها مسئول و طرف مردم باشند به دنبال حل این مسائل می روند اما وقتی کار در دست رقیب شان باشد آنقدر کارشکنی می کنند تا به نتیجه نرسد».

در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، اصلاح طلبان مدعی بودند که اگر آقایان رئیسی و قالیباف در انتخابات پیروز شوند، وضعیت کشور بحرانی شده و این بحران موجب می شود تا دلار به قیمت ۵ هزارتومان برسد.

آقای روحانی در انتخابات پیروز شد و قیمت دلار تا آستانه ۲۰ هزارتومان نیز افزایش یافت. اکنون نیز قیمت دلار حدود ۱۴ هزارتومان است.

تصمیم دولت روحانی در اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی(که به دلار جهانگیری معروف شد)، ۱۸ میلیارد دلار به کشور خسارت وارد کرد. تصمیم اشتباه دولت روحانی و وزارت نفت- به ریاست زنگنه- در حذف کارت سوخت نیز ضرر ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی به کشور وارد کرد.

برجام نیز جز خسارت، هیچ نیتجه دیگری برای مردم ایران نداشت. علت اصلی خسارت محض برجام نیز اعتماد مطلق دولت آقای روحانی به آمریکا بود. یکی از مصادیق این اعتماد مطلق، تضمین نامیدن امضای وزیر خارجه آمریکا بود!

امثال آقای علی مطهری به دلیل آلودگی شدید به رفتار قبیله ای به هیچ عنوان حاضر نیستند تا قصور و تقصیرهای دولت را بپذیرند. برای همین مشکلات کشور را صرفا به دعواهای سیاسی تقلیل می دهند.

نکته قابل تأمل اینجاست که علی مطهری و همقطاران وی، حتی بر رویکرد مستکبرانه و زورگویانه آمریکا نیز سرپوش گذاشته و با سانسور عهدشکنی های دولت آمریکا در مسئله برجام، همه تقصیرها را به گردن منتقدان دولت می اندازند.

ظریف چندین بار صراحتا اذعان کرده است که حتی اگر به FATF نیز بپیوندیم، هیچ تضمینی وجود ندارد که مشکلات بانکی و مالی حل شود، با اینحال حامیان FATF همچنان به فرافکنی و سیاسی کاری مشغولند.

 

** افشاگری کرباسچی از دروغ های انتخاباتی اصلاح طلبان

«غلامحسین کرباسچی» دبیرکل حزب کارگزاران در مناظره با «مصطفی تاجزاده» از فعالین اصلاح طلب که در ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی منتشر شد، گفت:«معتقد نیستم انتخابات مجلس یازدهم مهندسی شده بود. در جلساتی که با همین آقای تاج زاده درباره انتخابات داشتیم دائماً آقایان می گفتند نامزد نداریم، آقای عبدالله نوری گفتند مگر نمی گویید نامزد ندارید، ۱۶۰ حوزه‌ای که معتقدید از الان نمایندگان آن روشن است را روی کاغذ بیاورید تا ببینیم انتخابات مهندسی شده است یا خیر اما آقایان نمی‌توانستند چنین کاری کنند».

کرباسچی در ادامه گفت:«آقای نوری به نوعی از جناح چپ اقرار ضمنی گرفتند مبنی بر اینکه اگر مردم رای نمی دهند به علت نارضایتی از عملکرد اصلاح طلبان است»

دبیر کل حزب کارگزاران در این مناظره با اذعان به ترافیک کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات مجلس یازدهم گفت:«اگر می‌خواستیم همه را در فهرست کارگزاران در تهران بیاوریم باید لیست ۴۵ نفره می‌دادیم».

کرباسچی با اشاره به ناکارآمدی نهادهای منتسب به اصلاح‌طلبان نیز گفت:«مردم حتماً از شهرداری و شورای شهر تهران، هم به خاطر مسئله آقای نجفی و هم به جهت مدیریت شهری ناراضی هستند و الان هم می توان گفت که در شهرداری اصلاح‌طلبان تقریباً هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است. دوچرخه‌سواری دردی از مردم دوا نمی کند».

کارشناسان و صاحبنظران- با گرایش های سیاسی مختلف- بارها بر این مسئله تاکید کرده اند که یکی از علت های اصلی کاهش مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم، نارضایتی مردم از عملکرد دولت روحانی و مجلس دهم بود.

اصلاح طلبان بارها به کارنامه ضعیف دولت روحانی و فراکسیون امید مجلس اذعان کرده اند. این طیف در انتخابات مجلس یازدهم با ترافیک کاندیدا روبرو بود. برای همین است که کرباسچی صراحتا اعلام کرده که فقط در حوزه انتخابیه تهران، اگر می خواستند همه اصلاح طلبان را راضی کنند باید بجای لیست ۳۰ نفره، لیست ۴۵ نفره می دادند.

اما طیف اصلاحات هیچگاه حاضر نیست که مسئولیت اقدامات خود را بپذیرد. برای همین علیرغم ترافیک کاندیداهای اصلاح طلب در حوزه های مختلف انتخابی در انتخابات مجلس یازدهم، فعالین این طف مدعی شدند که کاندیداهای اصلاح طلب توسط شورای نگهبان قلع و قمع شده و جریان اصلاحات هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد.

هدف اصلی اصلاح طلبان از بیان این دروغ این بود که هم با مظلوم نمایی، رای مردم را به صورت حداکثری جلب کنند و هم جریان رقیب را فریب داده و از وحدت اصولگرایان- با این خیال که رقیب اصلاح طلبی وجود ندارد- جلوگیری کنند.

اکنون دولت، شورای شهر و شهرداری پایتخت و برخی دیگر از کلانشهرها و همچنین بخش قابل توجهی از مجلس دهم در اختیار اصلاح طلبان است. اما این طیف به هیچ عنوان نتوانسته عملکرد قابل قبولی ارائه کند.

 

** دولت روحانی دولت اصولگرایان است

«حسین مرعشی» سخنگوی حزب کارگزاران در مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی گفت :«جریان آقای هاشمی که حامی آقای روحانی بود و جریان خاتمی و اصلاح طلبان، آقای جهانگیری را به عنوان نقطه مشترک می دانستند اما جهانگیری در دولت، از روز اول در تشکیل کابینه کنار گذاشته شد و یک پیام چرخش به سمت اصولگرایی در سیاست‌های آقای روحانی ظاهر شد».

ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی در مطلب دیگری نوشت:«مجلس و دولت اصلاح طلب نیستند بلکه در هر دو اکثریت با اصولگرایان است...این که بگوییم ناکارآمدی دولت و مجلس موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات شده است نمی تواند دلیل قانع کننده باشد چون مردم می دانند با وجود موانع پیش روی دولت و مجلس، تا حد زیادی دست آنها در انجام وظایفشان بسته بوده است».

«سعید حجاریان» از لیدرهای جریان اصلاحات- ۱۶ مرداد ۹۷ - در مصاحبه با روزنامه اصلاح طلب «شرق» در پاسخ به این سؤال که «به نظر شما اصلاح‌طلبان باید با دولت روحانی چگونه برخورد کنند؟» گفته بود:«من معتقدم می‌شود اصلاح‌طلبان بگویند دولت روحانی، دولت ما نیست؛ مشروط بر اینکه ذکر کنند دولت، متعلق به چه جریانی است».

حالا حسین مرعشی و ارگان رسانه ای حزب کارگزاران دقیقا به همین فرمول عمل کرده اند.

تحلیلگران طیف اصلاح طلب پیش از این با لحنی توهین آمیز اعلام کرده بودند که دولت روحانی برای این جناح سیاسی یک رحم اجاره‌ای بیش نیست!

واقعیت این است که جریان اصلاح طلب- هم در سال ۹۲ و هم در سال ۹۶- سهم خود را به صورت تمام و کمال از دولت روحانی گرفت و در نتیجه در این هف سال، اکثریت مطلق کابینه در اختیار اصلاح طلبان قرار گرفت. اما اکنون در هفت سالگی دولت روحانی و در شرایطی که ناکارآمدی بخش‌های مختلف دولت و به خصوص تیم اقتصادی و تیم سیاست خارجی افکار عمومی را ناراضی کرده است، اصلاح طلبان با دنبال کردن سناریوی «فرار از مسئولیت» ژست منتقد به خود گرفته و در پی جداکردن سفره خود از دولت هستند.

لازم به ذکر است که «محمدرضا خاتمی» - ۱۲ اردیبهشت ۹۶- در مصاحبه با روزنامه اعتماد درباره این‌که چه تضمینی برای همراهی دولت دوم روحانی و اصلاح‌طلبان وجود دارد؟ گفته بود:«تضمین این مسأله، خود ما هستیم».

فارغ از تقلای اصلاح طلبان برای فاصله گذاری و رفع مسئولیت از کارنامه دولت، بخش اعظمی از فعالین اصلاح طلب اذعان دارند که عملکرد دولت روحانی به پای اصلاح طلبان نوشته می‌شود.

در همین رابطه «قدرت علیخانی» از فعالین اصلاح طلب- ۱۸ مرداد ۹۷- گفت:«من بر این باورم که دولت با این نحو عملکرد خود فاتحه اصلاحات را می‌خواند».

«سید محمد غرضی» فعال سیاسی اصلاح طلب - آذر ۹۷- گفته بود:«اکثر نیروهای قریب به اتفاق آقای روحانی از جناح اصلاح‌طلب انتخاب شده است...اصلاح‌طلبان هر زمانی که به قدرت رسیده‌اند نتوانستند دولت را نگه دارند».

 

 

برچسب ها: شورای نگهبان جنتی آمریکا مجلس دهم حزب کارگزاران سازندگی شهرداری تهران روزنامه اعتماد مجلس یازدهم سید محمد خاتمی عبدالله نوری فتنه 88 جهانگیری پایگاه عدالت خواهان ایران فراکسیون امید مجلس ظریف محمد جواد ظریف دولت حسن روحانی قالیباف شورای شهر تهران محمد رضا خاتمی برجام مصطفی تاجزاده عدالت خواهان غلامحسین کرباسچی علی مطهری روحانی وزارت نفت ویژه نامه های نوروزی سید ابراهیم رئیسی سعید حجاریان حسین مرعشی مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir آخرین تصاویر دیدنی از آشوب در آمریکا بازدید سرزده رئیس کل دادگستری گلستان از دادگستری گمیشان سهام عدالت ورود به سایت سامانه سهام عدالت www.samanese.ir در حوادث آبان‌ماه ۹۸ ‌تعداد ۲۰۰۰ نفر از حاضرین در صحنه و ۵۰۰۰مامور مجروح شدند و آمار کشته شدگان ۲۳۰ نفر بود حملات موشکی اخیر ایران نشان می‌دهند که این کشور از آمریکا و متحدانش هراسی ندارد /ایران قادر است به سامانه‌های دفاع موشکی آنها نفوذ کند+عکس بانک‌ها گفته‌اند ارزش فروش سهام عدالت فقط 450 هزار تومان است!!/ قیمت واقعی سهام عدالت چقدر است؟ واکنش رئیسی به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی کدام مسئول عراقی خائن است؟ تکلیف اعتبارنامه تاجگردون چه می‌شود؟ نامه جلیلی به قالیباف| قانونگذاری و نظارت باید طوری باشد که مردم شیرینی آن را در عمل بچشند/آنچه برای مردم اهمیت دارد فرجام مطالبات آنهاست/ مجلس مختصات نقاط مطلوب را برای هر سال خود مشخص کند/ مجلس یازدهم ۷ نکته مهم را در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ کند اقدام عجیب رحمانی فضلی / پشت پرده سخنان وزیر کشور چیست؟/هدف وزیر کشور از مطرح کردن چنین سخنانی در این برهه زمانی چیست.+تصاویر بگو و مگو اعتبارنامه‌های نمایندگان+عکس واکنش شهرداری تربت جام به ماجرای پلمب منزل پیرزن و فرزند نابینا فیلم/ اسکورت عجیب و محافظان یک بازیگر زن! رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه بازداشت شدند ورود دستگاه قضایی انقلابی گلستان به موضوع واگذاری اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون توسط مسئولین اداره راه و شهرسازی سازی استان گلستان+فیلم نماینده‌ای که هدیه‌اش را بازگرداند+ عکس رونمایی رسمی سپاه از زیردریایی بدون سرنشین رزمی/ تحقق وعده مهم سرلشکر سلامی ظرف کمتر از ۸ ماه +عکس آمریکا در آتش و خون: اغتشاش و هرج‌ومرج مرگبار، مینیاپولیس را به منطقه جنگی تبدیل کرد +تصاویر امکان فروش تفکیکی سهام عدالت واکنش دفتر رهبر انقلاب به ماجرای تلخ رومینا اشرفی / قانون باید برخورد سخت بکند اگر نبود هوشمندی و ذکاوت یکی از دستگاه های نظارتی انقلابی استان گلستان!! دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی/سامانه فیش حقوقی و احکام افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی نمایندگان گلستان و لزوم تشکیل فوری کمیته تحقیق و تفحص از مفاسد اقتصادی رؤسای ادوار مجلس چقدر رای آوردند؟ +جدول پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم به کشور بازگشت داستان دو برادر؛ حاج باقر در انتظار تماس حاج قاسم آیا مسئولین حراست کل استان گلستان واقعا متوجه سوء استفاده مسئول حراست راه و شهرسازی از موقعیت شغلی اش نشده اند ؟+تصویر آغاز سومین مرحله رزمایش کمک های مومنانه با توزیع بیش از ۱۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان‌گلستان در اولین روز کاری مجلس یازدهم سنگدوینی نایب رئیس و نوروزی سخنگوی شعبه یک مجلس شورای اسلامی شدند آقای روحانی! تقلید از سیاست‌های کهنه و فاجعه بار را کنار بگذارد میله‌های زندان در انتظار نماینده تهران+ عکس فیلم/ بازتاب‌های ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله به دست پدرش در فضای مجازی بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درباره سوء استفاده از موقعیت و امکانات دولتی توسط مسئولین سوابق کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم+تصویر فیش حقوقی فرهنگیان fish.medu.ir فیش حقوق آموزش و پرورش/فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و بازنشستگان آموزش و پرورش گزارش تکان دهنده از آخرین جرئیات قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش/ماجرا از ارتباط رومینا و بهمن/ابعاد تازه‌ای از قتل هولناک رومینا
استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد