18 مرداد 1394 اخبار روز سیاسی - جریان فتنه - یادداشت ،

رفتار کبک گونه برخی فعالان سیاسی ترکمن

رفتار کبک گونه برخی فعالان سیاسی ترکمن

به گزارش عدالت خواهان گلستان"پس برگزاری اردوی ظاهرا فرهنگی دست اندرکاران سایت الکامیز در روز جمعه هفته گذشته به بهانه هشتمین سال فعالیت آن که با حضور جمعی از فعالان ترکمن ، علی یازرلو مدیرکل روابط عمومی استانداری و عبدالسلام مهیمنی ، علی نصیبی مشاورجوان و ارازمحمد سارلی رابط استاندار گلستان در جنگل النگدره گرگان ، این پایگاه خبری با انتشار مطلبی با عنوان " خودستایی افراطی در جشن 8 سالگی سایت الکامیز / حضور روابط عمومی و مشاوران استاندار گلستان چه معنایی دارد !!" به نقد برخی موارد قابل توجه و مطرح شده در این نشست سیاسی پرداخت .

از آنجایی که مطلب فوق الذکر علیرغم اختصار و صرفا اشاره گذرای خود به برخی مسائل ، نقاط حساسی را نشانه رفته بود با عکس العمل شدید ظاهری و پنهان برخی حاضران در آن محفل روبرو گردید که در تندترین واکنش ظاهری به آن نوشته ، لطیف ایزدی مدیر سایت الکامیز در مطلبی با عنوان " جوابیه اولکامیز به گلستان ما / با تخریب ، زنده اید " به بیان نکات خوب و ارزشمندی ( ! ) پرداخت که ذیلا برخی از این نکات و ماهیت و عمق آنها را بررسی می کنیم .

مشتی نمونه خروار از کاری غیر قابل انکار

قبل از ورود به بحث اصلی و برای آشنایی بیشتر و بهتر مخاطبین به یادآوری و بررسی چند نوشته و مطلب موجود در سایت الکامیز و به قلم هیئت تحریریه آن پرداخته می شود :

** لطیف ایزدی مدیر سایت الکامیز با انتشار مطلبی با عنوان " سخنی صریح با نورمفیدی " در تاریخ 2 آبان 92 در سایت خود ، به تهدید رسمی و گرو کشی علنی نسبت به آیت الله نورمفیدی می پردازد و در بخشی از این نوشته صراحتا می گوید : " حاج آقای نورمفیدی الان وقتش است که شما برادری خود را به ترکمنها ثابت بکنید چون سی سال است از مردم ترکمن رای گرفتید و نماینده شده اید و حالا در مقابل خواست به حق و قانونی آنها کوتاهی نکنید و از خواست آنها بصورت قاطع وعلنی حمایت کنید چون اکثر ترکمنها اصلاح طلب و از خط خود شما هستند . وگرنه در انتخابات آینده چون و چرا و اما واگر زیاد خواهد بود و برای موقعیت شما مناسب نخواهد بود. "

اینکه می گویید " از خواست ترکمن ها بصورت قاطع وعلنی حمایت کنید وگرنه در انتخابات آینده چون و چرا و اما و اگر زیاد خواهد بود و برای موقعیت شما مناسب نخواهد بود . " ، یعنی چه ؟ . آیا این جمله معنایی به جز تهدید رسمی و علنی نماینده ولی فقیه در استان دارد ؟

** لطیف ایزدی مدیر سایت الکامیز با انتشار مطلبی با عنوان " سخنی صریح با استاندار گلستان " در تاریخ 26 دی ماه 92 در سایت خود ، سهم خواهی افراطی قومی مد نظر خود در طول چندین ماه را به نهایت می رساند و معادل وزن قوم ترکمن از وی مسئولیت و منصب مطالبه می کند و در ادامه همین سیاق نا صواب خود با انتشار مطلبی با عنوان " آقای فضیلت ، لطفا بخوانید ... " در تاریخ 12 مرداد ماه 93 در سایت خود ، همین خواسته افراطی را از مدیر کل ارشاد گلستان مطرح نموده و به جای وی برای 6 شهرستان مدیر فرهنگ و ارشاد منصوب می نماید و در گذشته و یا آینده نیز برای سایر ادارات کل و سازمان های استان خط و نشان کشیده و یا خواهد کشید .

** رشید نافعی از اعضای اصلی هیئت تحریریه سایت الکامیز در مطلبی با عنوان " نامه ای به یک دوست " پس از حقیر و رذیله خواندن تلاش برای رسیدن به یک منصب و پست در این حکومت ، از اضطرابی عظیم تر حرف به میان می آورد و خود را برای فردایی مهم تر مهیا می سازد که آن موعود مطلوب ، فردای پس از تغییر نظام اسلامی است . و در سایر نوشته هایش مطلوب مد نظر خود را خودمختاری قوم ترکمن با استانداری ترکمن و ... ترسیم می کند .

این در حالی است که همین فرد به ظاهر تحصیل کرده برای رسیدن به یک پست و منصب حداقلی در دولت روحانی ، سیمکارت برخی مسئولین را سوزانده و پاشنه درب اتاق برخی دیگر را از جای در آورده است .

** امان محمد خوجملی تحلیل گر ارشد (!) سایت الکامیز با مدرک سیکل و شغل شریف کشاورزی در یادداشتی با عنوان " کجی و ناراستی از نوعی دیگر " که در تاریخ 10 اسفند ماه 92 در این سایت انتشار یافته ، به برخی اصول فقه و مذهب تشیع می تازد و با طعن و کنایه به برخی عقاید اساسی این مذهب ، شیعیان را افرادی به ظاهر مسلمان ، خلافکار و دروغگو معرفی می کند .

وی در بخشی از نوشته خود این گونه می آورد : " من از بعضی ها شنیده ام که گفته می شود در فقه یک اصلی است به نام « توریه » که در بعضی مواقع دروغ را توجیه می کند و یک اصلی هم هست بنام « تقیه » یعنی پنهان کردن عقیده . من نمی دانم این اصول یاد شده در فقه اصل سنت هم وجود دارد یا نه ؟ ولی گفته می شود در میان شیعیان متداول است . اگر اینطور پیش برویم ما در آینده با انسان هایی روبرو خواهیم شد که ظاهر مسلمان با باطنی خلافکار و دروغگو . در واقع همین الان هم هستیم . و جای قائده و استثنا عوض شده است . "

چرا و چطور شخصی چون خوجملی به خود جرات می دهد با این سطح تحصیلات پایین کلاسیک در خصوص مسائل مهم فقهی و دینی نظر بدهد ، آن هم نه فقه اهل سنت بلکه فقه شیعه و سر انجام با دوختن کلی مهملات و آسمان و ریسمان کردن نتیجه بگیرد که شیعیان افرادی به ظاهر مسلمان ، خلافکار و دروغگو هستند .

  ** امان محمد خوجملی همان تحلیل گر ارشد (!) سایت الکامیز با مدرک سیکل و شغل شریف کشاورزی در مطلب دیگری با عنوان " جایگاه قدرت و اقتدار " که در تاریخ 2 تیر ماه 93 در سایت الکامیز انتشار یافته ، به ارائه تحلیلی آبکی در خصوص مسائل عراق می پردازد و در ادامه با اشاره با اشتباهات نوری مالکی در هدایت حوادث عراق ، عملکرد موفق داعش ، نقش آیت الله سیستانی ؛ ناکارآمدی و ضعف حکومت دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران را نتیجه می گیرد و از بی اعتمادی مردم به نظام و پشت کردن آنان به حکومت و ولایت فقیه سخن می راند .

وی در بخشی از نوشته خود این گونه می آورد : " از زمان پیروزی انقلاب حدود 35 سال می گذرد و هنوز معلوم نیست قدرت و اقتدار معنوی روحانیت به مانند قبل از انقلاب باشد . چون ترکیب قدرت معنوی روحانیت با قدرت سیاست و بعضی ناکامی ها در عرصه های اجرایی و مدیریتی و انحصار گرایی ها ییکه در بعضی زمینه ها بوجود آمده ، این مقبولیت عمومی را خدشه دار کرده است . و به همین خاطر گفته می شود دین خوب است به شرطی که در دست افراد خوب و با سواد و عاقل باشد ، اگر دین به دست افراد متعصب ، تندرو و بی سواد و کم عقل یا بی عقل واحساساتی بیفتد می تواند به جای همبستگی و آبادانی تفرقه ویرانی ببار آورد."

** ( ا م ب ) دیگر نویسنده سایت الکامیز در حالیکه به عنوان رابطی بین شورای شهر گنبد و این سایت به ایفای نقش می پردازد که فقط انعکاس بخشی از رفتار و عملکرد نادرستش تحت عنوان " وقوع اخاذی سیاسی در گنبد ؛ تشنگان قدرت قدرت مراقب باشند " در ماه های اخیر در سایت های محلی منتشر شده است که برای آشنایی اجمالی با وی کفایت می کند .

آنچه تا کنون ذکر شد فقط چند مثال کوچک از عملکرد محتوایی سایت الکامیز بود ، اگر چه به مثابه " العاقل یکفیه الاشاره " یا مثال مشهور " در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است " ، بقیه موارد متعدد و متکثر این دست مطالب آلوده و منحرف این سایت بماند و این مشتی نمونه خروار از کاری غیر قابل انکار بود و اگر در طول هشت سال فعالیت این سایت اگر همین طور موشکافانه بررسی کنیم معلوم نیست به چه چیزهایی برسیم.

تهدید آیت الله نورمفیدی یا نقد عملکرد وی

آقای ایزدی در حالیکه که شما آیت الله نورمفیدی را مطابق آنچه که ذکر شد رسما تهدید کردید و برای انتخابات خبرگان بعد علیه وی گرو کشیدید ولی ما فقط چند نقد کوتاه مطرح کردیم . اینکه ما می گوییم سخنی با خطیب جمعه گرگان، بخاطر اینست که وقتی علی مطهری در حضور وی در مصلی گرگان و در مراسم گرامیداشت مرحومان سانحه یاک 40 ، ولایت فقیه و رهبری را قابل نقد می داند ولی ایشان در خطبه های نماز جمعه از نقد تیم مذاکره کننده هسته ای بر می آشوبد و منتقدان را بی منطق و دلواپس بیهوده لقب می دهد.

یا اینکه در مراسم جشن 24 خرداد در حالی کواکبیان در حضور وی دم از رفع حصر سران فتنه می زند که رهبر معظم انقلاب بر ماندگاری حوادث فتنه 88 و حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب تاکید دارد ولی ایشان نه تنها به صراحت موضع نمی گیرد و محکوم نمی کند بلکه با حضور و سکوت خود به منزله نمایندگان دولت در استان رفتار می کند نه نماینده ولی فقیه .

آن تهدید و گرو کشی شما علیه آیت الله با نقد ما به 2 سخن و 2 رفتار وی ، تفاوتی ماهوی به فاصله زمین تا آسمان دارد . اگرچه سایر موارد مطرح شده از سوی گلستان ما نسبت به عملکرد وی صرفا جنبه نقد دارد نه تهدید و تخریب و سهم خواهی مانند الکامیز .

پاک کردن سوابق ستاد خلق ترکمن ، آب در هاون کوبیدن است

حوادثی مانند تسخیر لانه جاسوسی ، کودتای نوژه ، غائله کردستان ، جنگ تحمیلی ، واقعه طبس ، غائله منافقین ، جنگ گنبد ، غائله 13 آبان 76 قم منتظری ، کودتای 18 تیر 78 ، فتنه سال 88 و ... بخش های مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی اند که باید همواره از آنها برای آینده نظام و انقلاب عبرت و درس گرفته شود .

گرامیداشت هایی نظیر سوم خرداد ، هفته دفاع مقدس ، هفته دولت ، هفته بسیج ، دهه فجر ، 13 آبان ، 9 دی ، 22 بهمن و ... برای زنده نگه داشتن یاد و خاطرات این رویدادهای مهم در تاریخ انقلاب و نظام اسلامی اند .

ذکر تاریخ و سوابق غائله آفرینان جنگ گنبد مانند ذکر تاریخ و سوابق فتنه گران در سال 88 است که هر دو در ذهن و تاریخ انقلاب باقی مانده است ، کسانی که بنا به همه شواهد و قرائن موجود به دنبال تغییر نظام و سرنگونی انقلاب اسلامی بوده اند . حال شما حق دارید با چشم پوشی بر هر دو غائله و فتنه ، ما را کاسب کار معرفی کنید .

اگر چه آقای ایزدی در حالی دم از " به تاریخ پیوستن جنگ گنبد " می زند که بخشی از رفتار و عملکرد رسانه ای آشکار یا پنهان آنان در طول این سالها ، به مثابه رفتار نسل سوم ستاد خلق ترکمن به شیوه ای مدرن و امروزین بوده است . آنجا که کانون فرهنگی و سیاسی خلق ترکمن  اعلام داشته که در راستای " مبارزه برای تغییر جمهوری  اسلامی ایران " فعالیت می نماید و برخی گفتار و نوشتار الکامیز موید همین تقید به مرام ستاد خلق است .

ترکمن صحرا امن ترین نقطه ایران است اگر شما بگذارید

بله . ما هم معتقدیم که ترکمن صحرا امن ترین نقطه ایران است ولی اگر امثال شماها بگذارید . شما جمع محدودی که خود را تحت عنوان فعالان سیاسی و اجتماعی قوم ترکمن معرفی می کنید در حالیکه هیچ گونه نمایندگی از سوی علما ، نخبگان و مردم شریف قوم ترکمن ندارید ( که حتی در میان نزدیکان و فامیل خود نیز فاقد حداقل محبوبیتید ) و فقط رای این قوم نجیب و سکوت و حجب و حیای علما و نخبگان آن را بهانه ای برای رسیدن به مطامع پست و حقیر شخصی و فامیلی و حزبی خود قرار داده اید .

ضمن اینکه حساب شخصیت های مقبول ، موجه ، متعهد و انقلابی ترکمن ، کاملا از امثال شما سواست .

شماهایی که پرچم حمایت از دولت تدبیر و امید را فقط به اندازه رسیدن به منافع و مطامع شخصی تان بالا می برید و در ماجراهای تهدید کردن آیت الله نورمفیدی و استاندار نشان دادید که اگر منافع مورد نظر حاصل نشود چنگ و دندان نشان می دهید .

مثال این تعداد از فعالان سیاسی مدعی ترکمن همان مثال مشهور کبک است که سر خود را در زیر برف پنهان می کند به خیال اینکه هیچکس او را نمی بیند اینها هم فکر می کنند در این دنیای وانفسای سیاست هر چه که اینها در الکامیز بگویند همه باور می کنند و کاری با بقیه حرف ها و کارهایی که در جاهای دیگر می گویند و می کنند ، ندارند . نه دوستان سرتان را از زیر برف الکامیز در بیاورید و با چشمان باز حرف بزنید و ببینید چکاره اید .

8 سال فعالیت رسانه ای دریغ از حل 8 مشکل از مردم ترکمن

هیئت مدیره الکامیز که مدعی است پیگیر مطالبات ترکمن ها از باب حقوق شهروندی است که این هم فقط یک شعار برای فریب عوام الناس بوده و در واقع مطالبه برای حقوق خود و نزدیکان است نه عموم مردم قوم ترکمن .

الکامیز در حالی 8 سالگی اش را جشن گرفت که در طول 8 سال فعالیت خود حتی 8 خبر یا گزارش از مشکلات گسترده و عدیده مردم قوم ترکمن در شهرها و روستاهای مختلف ترکمن نشین منتشر نکرده است چه برسد به پیگیری برای حل مشکلات آنان .

آنچه از فعالیت این سایت در طول این سالها بخصوص چند سال اخیر مشهود بوده ، دامن زدن به مسائل افراطی سیاسی قومی تحت عناوین مختلف برای رسیدن به منافع و مطامع افراد خاص بوده است که نمونه های کاسب کاری آنان در صدر این نوشته ذکر گردید .

گلستان ما را با خود اشتباه نگیرید ، گلستان ما گلستان ماست

مدیر سایت الکامیز در حالی گلستان ما را محکوم به عدم همراهی با دولت تدبیر و امید حمایت از آن می کند که :

اولا : خود سایت الکامیز تا قبل از اردوی  روز جمعه گذشته هیچ همراهی موثر و مفیدی با هیچ یک از مسئولین و مدیران دولت تدبیر و امید در استان و شهرستان ها نداشته است که خبر آن در سایتش منتشر کرده باشد .

ثانیا : همراهی حداقلی سایت الکامیز با دولت روحانی در استان گلستان به اندازه رسیدن به منافع و تمنیّات شخصی و فامیلی محدود و علی الخصوص در حوزه سیاسی و مالی بوده است . و هر مسئولی هم که در مقابل خواست انان مقاومت کرده مثل رئیس شورای شهر آق قلا در خصوص مراسم مختومقلی فراغی ، وی رسما تهدید کرده اید که ما علیه تو کار خبری و رسانه ای می کنیم .

ثالثا : مگر در طول 7 سال گذشته از عمر سایت الکامیز که در دولت احمدی نژاد بود شما از دولتهای نهم و دهم و مدیران و مسئولا آن در استان حمایت کردید یا اینکه همواره نه علیه دولت وقت ، بلکه علیه نظام و انقلاب اسلامی به تخریب و سیاه نمایی اشتغال شدید داشته اید .

رابعا : گلستان ما این افتخار را دارد که در طول دو و نیم سال فعالیت خود ، ثبات رای و استقلال خود را با عملکردش اثبات کند آنجا که در اواخر دولت دهم و در یکسال اول دولت روحانی به نقد افراد و دستگاه های زیادی منتسب به جریانات اصولگرا و ارزشی پرداخته است . نقد مواردی از عملکرد مهندس قناعت ، نقد ارشاد گلستان در زمان دکتر منتظری ، نقد سازمان تبلیغات استان در زمان ولی نژاد ، نقد اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران گلستان ، نقدهای مکرر به نمایندگان استان و ... ؛ اگر شما ها ندیدید و نخواستید ببینید مقصر خودتان هستید .

خامسا : گلستان ما این ادعا را با جرات اعلام می کند معادل همه رسانه های استان ( چه مکتوب و چه مجازی ) در حمایت و بیان عملکرد دولت تدبیر و امید در استان گلستان و در همه شهرستان ها اقدام نموده است که اخبار و گزارشات آن به صورت روزانه در این پایگاه خبری تحلیلی دسترس است .

سادسا : این چه انتظار بیجا و بی منطقی است که لطیف ایزدی از یک رسانه مستقل و موثر ارزشی و انقلابی استانی دارد که چرا با دولت اعتدال ( بخوانید اصلاحات 2 ) مطابق میل وی همراهی نمی کند و به انتقاد از آن می پردازد . باز هم گلستان ما این ادعا را با جرات مطرح می کند ضمن داشتن بیشترین تعاملات با استانداری گلستان و سایر مجموعه ها ، به شکل و شیوه مد نظر خود از دولت یازدهم و استاندار گلستان و ادارات کل و ... حمایت کند نه آنطوری که ایزدی دوست دارد .

تاسعا : بنا بر ضرب المثل مشهور " کافر همه را به کیش خود پندارد " ، گلستان ما را با خود اشتباه نگیرید ، گلستان ما مانند الکامیز نیست که با هر بادی به سمتی متمایل شود ، حال چه این باد سیاسی باشد یا اقتصادی ؛ بهاری باشد یا پاییزی ؛ اصولگرایی باشد یا اصلاح طلبی و ... ، گلستان ما گلستان ماست .

گلستان ما بدل کیهان است و فرامرز گلستانی بدل شریعتمداری

این مقایسه آقای ایزدی نیز از 2 منظر قابل ارزیابی است :

نگاه اول : به لحاظ جایگاهی ، گلستان ما کجا و کیهان کجا ؟ فرامرز کجا و حاج حسین کجا ؟ که اینها اصلا قابل قیاس با هم نیستند . کیهان و شریعتمداری به نقش آفرینی جهانی در حمایت از امام و انقلاب و رهبری مشغولند و گلستان ما و گلستانی باید با امثال شما کل کل کنند .

نگاه دوم : به لحاظ رویکردی ، این افتخاری برای گلستان ما و فرامرز است که در مسیر و راه کیهان و حاج حسین گام بردارند . چون کار حداقلی کیهان و آقای شریعتمداری بر آشفتن خواب دشمنان نظام و انقلاب و بر ملا کردن توطئه و دسایس آنهاست .

حال اگر گلستان ما و گستانی در سطحی کوچک تر و به میزانی محدود تر در این راه قدم برداشته باشند ، بسیار ارزشمند خواهد بود که توانسته است نقشی مشابه ( اگرچه حداقلی ) ، در مواجهه با دشمنان ، مخالفان و منتقدان نظام و انقلاب در استان داشته باشد .

حرف آخر

اگرچه در خصوص سایت الکامیز و دست اندرکاران آن ، فعالیت و سوابق آنان حرف برای گفتن بسیار است ولی فعلا به همین میزان بسنده می شود و در صورت نیاز در آینده بدان پرداخته خواهد شد .

حرف آخر اینکه ، گلستان ما در مسیر مستقیم انقلاب اسلامی با تبعیت از ولایت مطلقه فقیه حرکت می کند و هیچ حزب و گروه و فرقه و دسته ای برایش اصالت ندارد ، مگر در مسیر و چهارچوب ذکر شده باشد .

آنچه مهم است حرکت در مسیر اصول و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی و پیروی از رهبر معظم انقلاب به عنوان وی امر مسلمین جهان است که عملکرد این پایگاه خبری تحلیلی به خوبی گواه این مدعاست هر چند بدخواهان نخواهند .

مخاطب این حرف نه فقط لطیف ایزدی و الکامیز بلکه همه دوستان و همکاران و سایر رسانه ها و عموم مردم و مسئولین و مخاطبین گرامی این پایگاه خبری تحلیلی هستند ./ فرامرز گلستانی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
خواجه
  • 1393/5/17 - 21:24:26

آقای خادملو قلبا دوستت داریم شما سرباز واقعی هستید که در اول خط مبارزه حقیقی و واقعی با فاسدها هستید

قلیچ
  • 1393/5/17 - 20:40:40

شما چرا اینها را بزرگ می کنید ؟ ما مردم ترکمن صحرا اینها را بیشتر از شما می شناسیم . اینها برای ما قوم ترکمن چکار عملی کردند؟ فقط یک مورد را بگویند ما هم به همین یک مورد قانع میشویم واقعا دست شما درد نکند که در عمل از حق ما مردم چه ترکمن و چه فارس و بلوچ دفاع می کنید.

میهمان
  • 1393/5/17 - 13:56:56

سارلی در یابید پیچده است.با کدام ظرفیت رابط شد؟

عبدالجلال جاور
  • 1393/5/15 - 21:26:53

این نظر شخصی بنده است :
همیشه تعداد اندکی افراد مغرور و منفعت طلب ، هزینه های سنگینی را برای قوم بزرگ و نجیب ترکمن تحمیل کرده اند .
این مقایسه شما که دست اندرکاران اندک و افراطی سایت اولکامیز را نسل سوم ستاد خلق ترکمن دانسته اید تقریبا مطلب بجایی است .
هسته اصلی ستاد خلق ترکمن هم تعداد اندکی تندرو بودند که اوایل انقلاب با راه اندازی جنگ گنبد هزینه ای سنگین و غیر قابل جبران به قوم ترکمن وارد کردند و امروز هم تعداد اندکی افراطی سیاسی در سایت الکامیز با ادامه همان راه ، دارند برای قوم ترکمن هزینه ایجاد می کنند .
جالب اینجاست که هر دوی اینها هیچ پشتوانه و مقبولیت مردمی ندارند و می خواهند با زور خود را نمایندگان و بلندگوی قوم ترکمن جا بزنند .
البته علما ، دانشجویان ، جوانان و حتی بسیاری از مردم قوم ترکمن بخوبی اینها را می شناسند و به اینها و حرف های بی منطق شان بی اعتنایی می کنند .
امیدوارم این تعداد قلیل از این راه و شیوه نادرستی که در پیش گرفته اند دست بردارند و به فکر توسعه و آبادانی ترکمن صحرا و حل مشکلات مردم و جوانان باشند .
جاور

کر
  • 1393/5/15 - 21:27:25

الکامیز فقط به ایجاد جنجال و دامن زدن به بازی های سیاسی در ترکمن صحرا دست می زند و از این راه می خواهد سایت خود را در عرصه نگه داشته باشد.
مسئولین آق قلا به جز عده ای کوچک از مصاحبه با این سایت خودداری می کنند.
نمونه بارز آن دعوای شدید اسماعیلی رئیس شورای اسلامی شهر آق قلا در روز مراسم بزرگداشت مختومقلی و ... می باشد.
نکته بسیار جالبی که گلستان ما به آن اشاره کرد این است که اولکامیز به درد دل مردم و حل مشکل آنها و پیگیری مطالبات مردم نمی پردازد و فقط قصد در ایجاد بحث های سیاسی که باعث ایجاد تنش خواهد شد فعال است.
انشاء ا... هیئت تحریریه اولکامیز هدایت شوند.
از خوانندگان هم تقاضا می کنم که قلم این افراد را حرف دل ما تلقی نکنند و راه اکثر ترکمن ها را از آن جدا کنند

احمد کاکا
  • 1393/5/16 - 14:00:02

ما جوانان ترکمن نخواهیم گذاشت بنام ترکمن تیشه به ریشه ترکمنان بزنند ما هستیم اینبار زمان انقلاب نیست همه چشم وگوششان باز شده است

کمی
  • 1393/5/15 - 21:40:39

به خدا دل افراد سایت اولکامیز و امثال سارلی به حال مردم نمی سوزد فقط به فقط از ما ترکمن ها هنگام تبلیغات استفاده ابزاری می کنند .
منطقه ترکمن صحرا حدود 500 شهید داد اینها تا این لحظه با کدامشان دیدار و گفتگو کردند ؟
اینها با ضد انقلابهای فراری جنگ گنبد که به اروپا فرار کردند محبت و عنایت دارند نه به ترکمن منطقه .

دیدگاه شما :
ظاهرا دولت مسیر جهش تولید را در خرد کردن استخوان کارگران یافته‌است روحیه دهه شصتی در سربازان گمنام امام زمان هنوز موج می زند/ مقایسه وزارت اطلاعات دولت فلان دولت با وزارت اطلاعات فلان دولت، قیاس مع الفارق است سربلندی مجموعه ی قضائی استان گلستان در عملکرد سال 98+جزئیات و تصویر انتظارات و توقعات جامعه انقلابی و مردم از نمایندگان منتخبین مجلس یازدهم/ حمایت از قوه قضائیه در ریشه کنی فساد اقتصادی پیام تسلیت رئیس کل دادگستری گلستان در پی درگذشت پدر شهیدان مزیدی پیام تبریک رئیس کل دادگستری گلستان به آقای جلالی مدیر کل محترم اطلاعات استان قاچاقچی ماسک در پوشش نقی معمولی رونمایی از گزارش محرمانه مبنی بر باخبر بودن پنتاگون و نهادهای اطلاعاتی آمریکا از سال ها قبل در خصوص شیوع ویروس کرونا+تصویر پخش "خاک نفرین‌شده" پخش مجدد گفت‌وگوی منتقد فراری" و "سریال پایتخت بازسازی سکانس مشابه فیلم‌فارسی قبل انقلاب" آغشته شدن به نفوذِ فرهنگی+عکس ادامه تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید / دولت شرایط مردم را درک و از تصمیم گیری های غیرکارشناسی خود پرهیز کنند از قتل نوزاد ۹ ماهه تا قتل پیرزن ۶۳ ساله توسط پسرش در نوروز کرونایی در مشهد! دروغ بزرگ پروانه سلحشوری "ما در مجلس در یک روز دویست‌میلیارد دلار به سپاه قدس اختصاص دادیم!!/ سیاه نمایی وضعیت کشور در مقابله با کرونا، اظهارات حاجی دلیگانی نماینده استان اصفهان در خصوص پنهانکاری آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا و ترس دولت از اعلام آمار واقعی مرگ و میر و ترس مردم ترور و شهادت علی محمد یونس از فرماندهان ارشد حزب‌الله +عکس فقط انعکاس اخبار امریکا و انگلیس باعث نگرانی زیباکلام شده است+جزئیات از پزشکان بدون مرض در فضای حقیقی تا جاسوسان بدون مرز در فضای مجازی!/ ضرورت جلوگیری از خروج اطلاعات بیماران کرونایی/ ،عدم حمایت از پیامرسان های داخلی به منزله همکاری با دشمن محسوب می شود همدردی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران با بهتاش فریبا با داشتن این نوع حساب بانکی یارانه شما را قطع می‌کند! کدام سیاسیون و مقامات ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شدند؟+اسامی انتقاد جمعی از مدیران اسبق حوزه سلامت و اعضاء هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پزشکی از سخنان روحانی درباره شرایط کرونایی ایران اگر خود را مشکوک به کرونا می دانید بخوانید! علت عدم واریز سود سهام عدالت برای برخی شهروندان گلستان در تدارک «کرونا بدر» به جای «13 بدر» / کادر درمان لباس سفید به تن کرد تا لباس سیاه به تن نکنیم/ از دستچین جان انسان‌ها تا تکثیر عشقی بی‌پایان از ماجرای ممنوع‌التصویری تا قهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز چه زمان جهان، زندگی عادی را در پیِ شیوع ویروس کرونا از سرخواهد گرفت؟ شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره بیماری ویروس کرونا، توسط کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری وابسته به سلطنت‌طلبان و منافقین و فرقه ضاله بهائیت راهکارهایی جنجالی از جمله ماجراجویی های نظامی در عراق بخاطر سرپوش گذاشتن ضعیف در مقابله با بحران کرونا و جلب نظر رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ "لس‌آنجلس تایمز" در چالش کرونا دست به دامن شیخ قم‌نشین شد+عکس زیر سایه موج اخبار کرونایی؛ احتمال وقوع عملیات نظامی آمریکا در عراق/ حضور گسترده بالگردهای آپاچی/ آمریکا در عراق سیستم‌های پاتریوت مستقر می‌کند/ هشدار به مردم عراق برای دورشدن از مواضع حشدالشعبی!/ معنای تحرکات اخیر آمریکا در عراق چیست؟ درگیری مستقیم یا فرار از تیررس؟ فیلم جالب از ثبت حرکات یک قلاده پلنگ در مازندران نگاهی به اوضاع آشفته‌ی مدعیان «کمک» به ایران/ اروپایی‌ها برای تهیه ماسک و الکل به راهزنی روی آوردند +تصاویر شورش در زندان سپیدار اهواز / گزارشات حکایت از فرار زندانیان دارد+فیلم گلایه آیت الله رئیسی از بی توجهی دولت به نظر تخصصی وزارت بهداشت ترامپ: کمتر از ۱۰۰۰۰۰ کشته به دلیل کرونا بدهیم بسیار خوب عمل کرده‌ایم/ احتمال ابتلای بیش از 2 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا خبر خوش وزیر کار؛ افزایش 15 تا 77 درصد حقوق بازنشستگان آمریکا چگونه با پزشکان جاسوسی می‌کند؟ کرونا در منطقه خودمختار نیاوران / ۸۰ هکتار زمین‌خواری توسط دو تن از مدیران امنیتی استان قزوین/ رسمیت شناختن تخلف توسط اداره‌های تعطیل در بحران کرونا!!؟ خبر عجیب در بلبشوی کرونا ریه‌هایتان را با سیر تمیز کنید پشت پرده رزمایش بزرگ تفنگداران دریایی آمریکا و نیروهای نظامی امارات متحده در پایگاه نظامی «الحمرا»امارات/ جهان درگیر مبارزه با کرونا آمریکا بفکر حمله نظامی!!+عکس درخواست اهالی فرهنگ از قوه قضاییه برای برخورد با صبا کمالی بازیگر هتاک تصویر روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز درصفحه توییتری منتسب به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی واکنش جالب کاربران به نقاشی سردار دل‌ها در برنامه عصر جدید+عکس بزرگترین حمله موشکی و پهپادی به مواضع دولت سعودی را از ابتدای آغاز جنگ یمن ماجرای زوج پزشکی که شب عروسی را در بیمارستان گذراندند +عکس علی مطهری: اگر رئیسی می‌آمد هم با آمریکا مذاکره می‌کرد و FATF را تصویب می‌کرد / برجام نیز جز خسارت، هیچ نیتجه دیگری برای مردم ایران نداشت/ افشاگری کرباسچی از دروغ‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان پزشکان بدون مرز؛ از ایران تا آمریکا/ آمریکای عاجز در برابر کرونا: اجازه دهید به مردم ایران رسیدگی کنیم! عجیب‌ترین اجرای برنامه در عصر جدید+فیلم آیا دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا ( COVID-۱۹ ) وجود دارد؟ عکس/ کامیون‌های حمل اجساد قربانیان کرونا