رکنا 23 مهر 1398 سایر حوادث - حوادث - اخبار روز اجتماعی - - اخبار روز ،

راز گوشت های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است !+فیلم و عکس

گوشت های منجمد انسان در فریزر تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران سرنوشت های عجیب و غریب را فاش می کنند. راز گوشت های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است !+فیلم و عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  همیشه نام اداره تشخیص هویت را در خبرها و پرونده های پلیسی خواندیم و شنیدیم اما کمتر کسی می داند که این اداره که در پلیس آگاهی تهران مشغول به کار است چه نقش مهمی در رسیدن به سرنخ های پلیسی در پرونده های تبهکاران به عهده دارند.

 اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدوداً 107 ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند.

سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به 3 قسمت تقسیم کردیم.

اداره 21 تشخیص هویت

وی افزود: اداره 21 تشخیص هویت مختص امورات مربوط به سو پیشینه را انجام می دهد و صدور درخواست سوءپیشینه و احراز هویت در این اداره صورت می‌گیرد.

سرهنگ مکرم ادامه داد: یک فرد برای دریافت گواهی‌نامه عدم سوءپیشینه ابتدا باید به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کند که این درخواستها به صورت سیستمی از پلیس 10+ به اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود و پس از بررسی ها در نهایت به دادسرای سه جلد کیفری ارسال شده و پس از چاپ، مهر با پست پیشتاز به آدرس درخواست‌کننده ارسال می‌شود.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره مدت زمان صدور سوءپیشینه گفت: صدور گواهی‌های سوءپیشینه پس از ارسال از دفاتر پلیس 10+ به اداره 21  تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ، حدود یک روز کاری و کمتر از آن زمان می‌برد مگر موارد خاصی که نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد اما در سیستم دادسرا یک بار توسط قاضی بررسی شده و پس از امضای الکترونیک تحویل پست می‌شود.

به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود 36 هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد.

وی افزود: انگشت‌نگاری، اخذ مشخصات و عکس تمام متهانی که وارد زندان می‌شوند از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ است، تیم تشخیص هویت مستقر در زندانها، انجام این کار را برعهده دارد.

سوابق هر متهم پس از ورود به آگاهی نیز توسط مأموران اداره 21 آگاهی تهران بزرگ انجام می‌شود و کمک به شناسایی اجساد ناشناس و به طور مثال کارتن‌خوابها از دیگر اقدامات مأموران اداره 21 تهران بزرگ است.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و 800 تا 2 هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود 250 هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس 10+ به اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است.

اینجا تشخیص هویت پلیس تهران است
اداره 22 پلیس آگاهی تهران بزرگ

سرهنگ مکرم در خصوص اداره 22  تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

بررسی صحنه‌های قتل، سرقت مسلحانه، آتش‌سوزی، اسیدپاشی و سرقت در این اداره انجام می شود و هم‌اکنون تیم های بررسی صحنه سرقت در 9 پایگاه در شهر تهران به بررسی صحنه سرقت خانه و اماکن می‌پردازند ومستندات جمع‌آوری شده توسط این تیمها به دایره تطبیق پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود.

تیم های بررسی صحنه‌های جنایی نیز در خود مرکز تشخیص هویت مستقر هستند و تیم بررسی صحنه جرم از مقام قضایی،‌ اکیپ بررسی صحنه قتل، افسر بررسی صحنه قتل جنایی و پزشک پزشکی قانونی تشکیل شده است.

وی افزود: در برخی مواقع، علاوه بر تیمهای تشخیص هویت، متخصصان دیگری نیز در صحنه حادثه حضور پیدا می‌کنند، به طور مثال در یک حادثه که علت اولیه گازگرفتکی اعلام شده، کارشناس شرکت گاز نیز برای کمک به حل موضوع، ارائه نظرات کارشناسی و رفع خطر گازگرفتگی در صحنه حاضر می‌شوند.

سرهنگ حمید مکرم گفت: در یک پرونده قتل ساعت 10 شب وارد صحنه جرم شده و ساعت 5 صبح از صحنه جرم خارج شدیم؛ زمان خاصی برای بررسی صحنه جرم لحاظ نشده، گاهی اوقات یک صحنه جرم یک ساعته بررسی می‌شود و در برخی مواقع بررسی صحنه جرم شاید تا 10 ساعت زمان ببرد، در برخی از پرونده‌های نیز صحنه جرم پلمب می‌شود و پس از گذشت 24 ساعت، تحقیقات در صحنه جرم صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در یک صحنه جرم ابتدا اعلام شد یک کودک از روی موتورسیکلت به پایین سقوط کرده و به کام مرگ فرو رفته است که با حضور در صحنه جرم متوجه شدیم، امکان سقوط از روی موتورسیکلت وجود ندارد که در همان مکان متهم بازداشت شد، به قتل اعتراف کرد و بازسازی صحنه نیز در همان صحنه قتل بررسی شد.

سرهنگ حمید مکرم درباره تعریف عموم جامعه از یک فوت مشکوک و تعریف پلیس در این رابطه، گفت: به هر فوتی که علت آن مشخص نباشد، فوت مشکوک می‌گوییم، در هر پرونده‌ای که بازپرس نیاز ببیند، تیم تشخیص هویت، به محل اعزام می‌شود اما در بسیاری از موارد بازپرس نیازی نمی‌بیند که جسد در صحنه فوت، بررسی شود که جسد در نهایت در پزشکی قانونی بررسی می‌شود.

به گفته این مقام انتظامی، در نیمه نخست سال جاری حدود چهار هزار و 500 صحنه اعم از صحنه‌های جرم، قتل و فوتهای مشکوک توسط تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ بررسی شده است.

اینجا تشخیص هویت پلیس تهران است
اداره 23 تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران

در این اداره آزمایشگاه‌های مختلفی مانند فیزیک جنایی، بیولوژیک، اسناد، ادله الکترونیکی، شیمی و دایره تطبیق وجود دارد.

بدون استثناء تمام اجساد گلوله خورده توسط تیم بررسی صحنه و کارشناس سلاح بررسی می‌شود همچنین در صحنه‌هایی که فرد با سلاح گرم خودکشی کرده، تحقیقات صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید: تمام سلاحهای مکشوفه در تهران در اداره فیزیک جنایی تشخیص هویت مورد بررسی قرار گرفته و مشخص می‌شود که آیا از این سلاح استفاده شده یا خیر و اینکه آیا سوابق آن در سیستم بانک سلاح، مرمی و پوکه تشخیص هویت وجود دارد یا خیر، زیرا امکان دارد با توجه به بررسی گلوله، پوکه یا مرمی بفهمیم از آن سلاح در صحنه جنایی دیگر استفاده شده است.

در اداره فیزیک جنایی همچنین هرگونه تغییرات در ابزار مانند کلیدها بررسی می‌شود.

در آزمایشگاه شیمی هرگونه سموم جمع‌آوری شده در صحنه جرم بررسی شده و ترکیبات و نوع خطر آن مشخص می‌شود همچنین استعلامات پلیسهای تخصصی دیگر ارگانها در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

در آزمایشگاه بیولوژیک بررسی تمام ترشحات کشف شده از صحنه‌های جنایی و نمونه‌برداری‌های DNA انجام می‌شود.

سرهنگ سعید زندیه؛ جانشین بانک اطلاعات مجرمان پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید: یکی از فعالیتهای ویژه تشخیص هویت بررسی صحنه حوادثی مانند سقوط هواپیما و سانحه برای قطار است.

وی خاطرنشان می‌کند: برای احراز هویت کشته‌شدگان حوادثی مانند سقوط هواپیمایی علاوه بر اخذ اثرانگشت و تن‌پیمایی، کار DNA typing را نیز انجام می‌دهیم و DNA موجود را از خانواده‌های قربانیان حوادث تطبیق می‌دهیم.

این مقام انتظامی می‌گوید: طبق بررسی آماری و میدانی، 80 تا 85 درصد شناسایی اجساد در صحنه‌های حوادثی مانند سقوط هواپیما، بر اساس وسایل همراه با کشته‌شدگان است؛ نیروهای ابتدایی در بدو ورود به صحنه حادثه، اجساد و وسایل را جداگانه حمل می‌کنند و این کار شناسایی اجساد را سخت می‌کند؛ در حادثه سقوط هواپیمایی خبرنگاران در تاریخ 15 آذر 84 در تهران، دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری همراه قربانیان کمک شایانی به شناسایی اجساد آنها کرد.

وی می‌افزاید: در این حادثه تلفن‌همراه یکی از کمک خلبانها، به داخل شکم وی فرورفته اما همراه با پیکر متوفی نسوخته بود که با بررسی همان تلفن‌همراه موفق به شناسایی هویت وی شدیم که اگر این کار در پروسه DNA typing قرار می‌گرفت، طولانی می‌شد.

آزمایشگاه اسناد از دیگر آزمایشگاه‌هایی است که در اداره تشخیص هویت قرار دارد و بررسی تمام اسنادی که به آنها ایراد و خدشه وارد شده، بررسی نوع جوهر، امضا و نوشته‌جات در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

در قسمت ادله الکترونیک نیز بررسی صوت و تصویر انجام می‌شود، به طور مثال ممکن است متهمی شخص دیگری را تلفنی تهدید کرده باشد و پس از بازداشت ادعا کند صدای فرد تهدید کننده متعلق به وی نیست که تحقیقات در این رابطه در قمست ادله الکترونیک انجام‌پذیر است.

همچنین بررسی صحنه‌های دوربین‌ مداربسته و تطبیق چهره‌ها با مظنونان در قسمت ادله الکترونیک انجام می‌شود

 

برچسب ها: جسد قتل تشخیص هویت تهران آگاهی پلیس پرونده حوادث اخبار تصویر عکس فیلم عکس و فیلم فیلم و عکس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
جزئیات حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز نامه خویینی به امام المسلمین همانند سنگی است که ابولهب سمت پیامبر اعظم پرتاب کرد/دستان ابولهب بریده باد سیروس گرجستانی درگذشت چه چیزهایی درباره این سند می‌دانیم؟+تصویر دیدار اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و اق قلا در مجلس با خانواده شهید علیرضا سبطی فیلم لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی! باسابقه ترین نماینده مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شد عکس/ وداع با مسافر بهشت تصویری از وداع جانسوز مادر، همسر و فرزند شهید مدافع حرم سعید کمالی در مشهد مقدس را می بینید. فیلم/ آمار نهایی کرونا در جهان تا ساعت ۰۸:۰۰ امروز اجرای نجات معجزه‌آسای حاج قاسم از حلقه محاصره دشمن نشست استانی مطالبه گران مردمی در قم+تصویر آخرین خبر از جزئیات حمایت از کاشفان و گزارشگران فساد معروف به طرح حمایت از سوت‌زنی مسئولین نظارتی و اجرائی دولت در استان گلستان و سازمان شیلات ایران باید پاسخگوی این حجم بالای مفاسد و انحرافات اقتصادی شیلات باشند منظور آقایان از حفظ آبروی مومن چیست ؟/ همان مولای متقیان که حرمت آبروی مسلمان را بالاتر از کعبه می داند،چنان بر بی آبرو شدن مسئول متخلف چپاولگر بیت المال اصرار دارد نخستین فیلم/ اتاق عملی که انفجار کلینیک سینا در آن رخ داد مشهد از شنبه تعطیل می‌شود/براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، مشهد از شنبه ۱۴ تیر به مدت یک هفته تعطیل می‌شود پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی جان‌باختن تعدادی از مردم در حادثه آتش سوزی/ دستگاه‌های مسئول مانع چنین ضایعات بی‌جبرانی شوند/ دستور رهبری برای بررسی سریع و صحیح علت حادثه یادداشت خواندنی وحید جلیلی خطاب به موسوی خوئینی‌ها/ نامه‌ موسوی خوئینی‌ها در راستای فرار او از پاسخگویی بابت عملکرد دولت مورد حمایتش بود تعداد قضات فاسد کمتر از یک درصد است/ ۱۲۵ نفر را در سال ۹۸ سلب صلاحیت قضایی کردیم/ نباید از مسئول خاطی گذشت پای لنگ نظارت بر آتلیه باغ ها/ تیشه آتلیه باغ ها بر ریشه فرهنگ + تصاویر / لزوم ورود دستگاه قضایی استان به تحرکات خزنده ضد فرهنگی فیلم و عکس لحظه انفجار در کلینیک سینا اطهر/ خفگی، علت مرگ جانباختگان حادثه سینا تندروی واقعی کیست؟ / چه کسانی در لباس قانون بی‌قانونی می‌کردند؟/ امام خامنه ای: تندرو کسی است که پایبند به انقلاب است!!+فیلم مرور 4 توهین تاریخی اصلاح‌طلبان به امام (ره) رونمایی اسنادی درباره تاجگردون/ چرا بررسی اعتبارنامه نمایندگان مهم است؟ پیام صریح فرمانده کل سپاه به دشمنان: با شکست های سریالی بیشتری مواجهتان خواهیم کرد/در طول تاریخ هرگز فاتحان قله های کوچک تحسین نشده‌اند/ راهی جز قوی شدن نداریم توضیح اسماعیلی درباره حکم اعدام برای سه نفر در اعتراضات آبان 98 روح الله زم به اعدام محکوم شد/ماجرای روح الله زم چیست؟ مسئولان خائن و خطرساز از زبان امام (ره) تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است/ در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود علت عقب‌نشینی ایران در جنگ اقتصادی چیست؟ +عکس فیلم/ بازتاب درخواست ایران از اینترپل برای بازداشت ترامپ جزییات جدید از آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سانحه هواپیمایی اوکراینی مروری بر مبارزات ضدفساد زاکانی/ از دانشگاه آزاد و مرتضوی تا زنگنه، معاون اول احمدی‌نژاد و برادر روحانی و اینک تاجگردون +تصاویر وصایای مهم شهدا در مورد بنیاد شهید/ کلیپ و مستند زیبا در مورد شهدا و دفاع مقدس و+تصاویرشهدا آخرین اخبار از واریز سود و خرید و فروش و آزادسازی سهام عدالت،آخرین ارزش سهام عدالت در سامانه اطلاع رسانی سهام عدالت/چطور سهام عدالت را بفروشیم؟ نحوه فروش سهام عدالت وضعیت قرمز کرونا در گلستان وضع استان گلستان در ابتلا به کرونا امروز قرمز شد انهدام باند سارقان مسلح در گلستان تعزیرات با تخلفات اقتصادی برخورد سریع و قاطع کند/ هیچ خط قرمزی در برخورد با فساد داخل و خارج مجموعه نباید وجود داشته باشد+فیلم و عکس مداح یک مجلس عزاداری بازداشت شد ارتباط پشت پرده ر-ج ( عنصر منتسب به یکی از روحانیون برجسته استان گلستان ) با شب دوست مالامیری ابدر بدهکار و مفسد اقتصادی نام آشنای متواری از کشور+عکس فیلم/ لحظه دستگیری وحید خزایی توسط سپاه پاسدان در فرودگاه امام خمینی(ره) برای انتقام گیری از رهبری که سالهاست حقد و کینه او را در دل دارید/به جای پذیرفتن هزینه های سیاسی وضع معیشتی مردم دنبال تقصیر تراشیدن برای رهبری رفتید مبارزه با فساد، قبلاً هم وجود داشته، امّا اکنون جان تازه‌ای گرفته است/مبارزه با فساد، مستمر نباشد نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد/قوه قضائیه با فساد در ۳ لایه برخورد کند در نشست نمایندگان استان گلستان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان چه گذشت؟ + متن کامل قیمت طلا و ارز امروز +جدول فیلم/ اظهارت جنجالی داور عصر جدید رضایت اقشار مختلف مردم شریف استان گلستان عملکرد درخشان و قابل تقدیر دستگاه قضایی استان مخزن الاسرار حواشی اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گلستان و شخص مهاجر و کمال غریبی ,باگذشت چندسال از بازنشستگی به جولان ادامه می دهد!! فعالیت های صوری و نمایشی پتروشیمی گلستان در بازار بورس!!؟+عکس رانت ها و سوء استفاده های کلان و سازماندهی شده در سازمان جهاد کشاورزی گلستان" قسمت دوم"
مسئولین نظارتی و اجرائی دولت در استان گلستان و سازمان شیلات ایران باید پاسخگوی این حجم بالای مفاسد و انحرافات اقتصادی شیلات باشند فیلم و عکس لحظه انفجار در کلینیک سینا اطهر/ خفگی، علت مرگ جانباختگان حادثه سینا منظور آقایان از حفظ آبروی مومن چیست ؟/ همان مولای متقیان که حرمت آبروی مسلمان را بالاتر از کعبه می داند،چنان بر بی آبرو شدن مسئول متخلف چپاولگر بیت المال اصرار دارد نخستین فیلم/ اتاق عملی که انفجار کلینیک سینا در آن رخ داد باسابقه ترین نماینده مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شد پای لنگ نظارت بر آتلیه باغ ها/ تیشه آتلیه باغ ها بر ریشه فرهنگ + تصاویر / لزوم ورود دستگاه قضایی استان به تحرکات خزنده ضد فرهنگی فیلم لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی! نامه خویینی به امام المسلمین همانند سنگی است که ابولهب سمت پیامبر اعظم پرتاب کرد/دستان ابولهب بریده باد تعداد قضات فاسد کمتر از یک درصد است/ ۱۲۵ نفر را در سال ۹۸ سلب صلاحیت قضایی کردیم/ نباید از مسئول خاطی گذشت اجرای نجات معجزه‌آسای حاج قاسم از حلقه محاصره دشمن عکس/ وداع با مسافر بهشت تصویری از وداع جانسوز مادر، همسر و فرزند شهید مدافع حرم سعید کمالی در مشهد مقدس را می بینید. فیلم/ آمار نهایی کرونا در جهان تا ساعت ۰۸:۰۰ امروز سیروس گرجستانی درگذشت یادداشت خواندنی وحید جلیلی خطاب به موسوی خوئینی‌ها/ نامه‌ موسوی خوئینی‌ها در راستای فرار او از پاسخگویی بابت عملکرد دولت مورد حمایتش بود مشهد از شنبه تعطیل می‌شود/براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، مشهد از شنبه ۱۴ تیر به مدت یک هفته تعطیل می‌شود آخرین خبر از جزئیات حمایت از کاشفان و گزارشگران فساد معروف به طرح حمایت از سوت‌زنی جزئیات حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی جان‌باختن تعدادی از مردم در حادثه آتش سوزی/ دستگاه‌های مسئول مانع چنین ضایعات بی‌جبرانی شوند/ دستور رهبری برای بررسی سریع و صحیح علت حادثه نشست استانی مطالبه گران مردمی در قم+تصویر دیدار اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و اق قلا در مجلس با خانواده شهید علیرضا سبطی