رکنا 23 مهر 1398 سایر حوادث - حوادث - اخبار روز اجتماعی - - اخبار روز ،

راز گوشت های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است !+فیلم و عکس

گوشت های منجمد انسان در فریزر تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران سرنوشت های عجیب و غریب را فاش می کنند. راز گوشت های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است !+فیلم و عکس

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  همیشه نام اداره تشخیص هویت را در خبرها و پرونده های پلیسی خواندیم و شنیدیم اما کمتر کسی می داند که این اداره که در پلیس آگاهی تهران مشغول به کار است چه نقش مهمی در رسیدن به سرنخ های پلیسی در پرونده های تبهکاران به عهده دارند.

 اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدوداً 107 ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند.

سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به 3 قسمت تقسیم کردیم.

اداره 21 تشخیص هویت

وی افزود: اداره 21 تشخیص هویت مختص امورات مربوط به سو پیشینه را انجام می دهد و صدور درخواست سوءپیشینه و احراز هویت در این اداره صورت می‌گیرد.

سرهنگ مکرم ادامه داد: یک فرد برای دریافت گواهی‌نامه عدم سوءپیشینه ابتدا باید به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کند که این درخواستها به صورت سیستمی از پلیس 10+ به اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود و پس از بررسی ها در نهایت به دادسرای سه جلد کیفری ارسال شده و پس از چاپ، مهر با پست پیشتاز به آدرس درخواست‌کننده ارسال می‌شود.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره مدت زمان صدور سوءپیشینه گفت: صدور گواهی‌های سوءپیشینه پس از ارسال از دفاتر پلیس 10+ به اداره 21  تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ، حدود یک روز کاری و کمتر از آن زمان می‌برد مگر موارد خاصی که نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد اما در سیستم دادسرا یک بار توسط قاضی بررسی شده و پس از امضای الکترونیک تحویل پست می‌شود.

به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود 36 هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد.

وی افزود: انگشت‌نگاری، اخذ مشخصات و عکس تمام متهانی که وارد زندان می‌شوند از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ است، تیم تشخیص هویت مستقر در زندانها، انجام این کار را برعهده دارد.

سوابق هر متهم پس از ورود به آگاهی نیز توسط مأموران اداره 21 آگاهی تهران بزرگ انجام می‌شود و کمک به شناسایی اجساد ناشناس و به طور مثال کارتن‌خوابها از دیگر اقدامات مأموران اداره 21 تهران بزرگ است.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و 800 تا 2 هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود 250 هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس 10+ به اداره 21 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است.

اینجا تشخیص هویت پلیس تهران است
اداره 22 پلیس آگاهی تهران بزرگ

سرهنگ مکرم در خصوص اداره 22  تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

بررسی صحنه‌های قتل، سرقت مسلحانه، آتش‌سوزی، اسیدپاشی و سرقت در این اداره انجام می شود و هم‌اکنون تیم های بررسی صحنه سرقت در 9 پایگاه در شهر تهران به بررسی صحنه سرقت خانه و اماکن می‌پردازند ومستندات جمع‌آوری شده توسط این تیمها به دایره تطبیق پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود.

تیم های بررسی صحنه‌های جنایی نیز در خود مرکز تشخیص هویت مستقر هستند و تیم بررسی صحنه جرم از مقام قضایی،‌ اکیپ بررسی صحنه قتل، افسر بررسی صحنه قتل جنایی و پزشک پزشکی قانونی تشکیل شده است.

وی افزود: در برخی مواقع، علاوه بر تیمهای تشخیص هویت، متخصصان دیگری نیز در صحنه حادثه حضور پیدا می‌کنند، به طور مثال در یک حادثه که علت اولیه گازگرفتکی اعلام شده، کارشناس شرکت گاز نیز برای کمک به حل موضوع، ارائه نظرات کارشناسی و رفع خطر گازگرفتگی در صحنه حاضر می‌شوند.

سرهنگ حمید مکرم گفت: در یک پرونده قتل ساعت 10 شب وارد صحنه جرم شده و ساعت 5 صبح از صحنه جرم خارج شدیم؛ زمان خاصی برای بررسی صحنه جرم لحاظ نشده، گاهی اوقات یک صحنه جرم یک ساعته بررسی می‌شود و در برخی مواقع بررسی صحنه جرم شاید تا 10 ساعت زمان ببرد، در برخی از پرونده‌های نیز صحنه جرم پلمب می‌شود و پس از گذشت 24 ساعت، تحقیقات در صحنه جرم صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در یک صحنه جرم ابتدا اعلام شد یک کودک از روی موتورسیکلت به پایین سقوط کرده و به کام مرگ فرو رفته است که با حضور در صحنه جرم متوجه شدیم، امکان سقوط از روی موتورسیکلت وجود ندارد که در همان مکان متهم بازداشت شد، به قتل اعتراف کرد و بازسازی صحنه نیز در همان صحنه قتل بررسی شد.

سرهنگ حمید مکرم درباره تعریف عموم جامعه از یک فوت مشکوک و تعریف پلیس در این رابطه، گفت: به هر فوتی که علت آن مشخص نباشد، فوت مشکوک می‌گوییم، در هر پرونده‌ای که بازپرس نیاز ببیند، تیم تشخیص هویت، به محل اعزام می‌شود اما در بسیاری از موارد بازپرس نیازی نمی‌بیند که جسد در صحنه فوت، بررسی شود که جسد در نهایت در پزشکی قانونی بررسی می‌شود.

به گفته این مقام انتظامی، در نیمه نخست سال جاری حدود چهار هزار و 500 صحنه اعم از صحنه‌های جرم، قتل و فوتهای مشکوک توسط تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ بررسی شده است.

اینجا تشخیص هویت پلیس تهران است
اداره 23 تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران

در این اداره آزمایشگاه‌های مختلفی مانند فیزیک جنایی، بیولوژیک، اسناد، ادله الکترونیکی، شیمی و دایره تطبیق وجود دارد.

بدون استثناء تمام اجساد گلوله خورده توسط تیم بررسی صحنه و کارشناس سلاح بررسی می‌شود همچنین در صحنه‌هایی که فرد با سلاح گرم خودکشی کرده، تحقیقات صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید: تمام سلاحهای مکشوفه در تهران در اداره فیزیک جنایی تشخیص هویت مورد بررسی قرار گرفته و مشخص می‌شود که آیا از این سلاح استفاده شده یا خیر و اینکه آیا سوابق آن در سیستم بانک سلاح، مرمی و پوکه تشخیص هویت وجود دارد یا خیر، زیرا امکان دارد با توجه به بررسی گلوله، پوکه یا مرمی بفهمیم از آن سلاح در صحنه جنایی دیگر استفاده شده است.

در اداره فیزیک جنایی همچنین هرگونه تغییرات در ابزار مانند کلیدها بررسی می‌شود.

در آزمایشگاه شیمی هرگونه سموم جمع‌آوری شده در صحنه جرم بررسی شده و ترکیبات و نوع خطر آن مشخص می‌شود همچنین استعلامات پلیسهای تخصصی دیگر ارگانها در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

در آزمایشگاه بیولوژیک بررسی تمام ترشحات کشف شده از صحنه‌های جنایی و نمونه‌برداری‌های DNA انجام می‌شود.

سرهنگ سعید زندیه؛ جانشین بانک اطلاعات مجرمان پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید: یکی از فعالیتهای ویژه تشخیص هویت بررسی صحنه حوادثی مانند سقوط هواپیما و سانحه برای قطار است.

وی خاطرنشان می‌کند: برای احراز هویت کشته‌شدگان حوادثی مانند سقوط هواپیمایی علاوه بر اخذ اثرانگشت و تن‌پیمایی، کار DNA typing را نیز انجام می‌دهیم و DNA موجود را از خانواده‌های قربانیان حوادث تطبیق می‌دهیم.

این مقام انتظامی می‌گوید: طبق بررسی آماری و میدانی، 80 تا 85 درصد شناسایی اجساد در صحنه‌های حوادثی مانند سقوط هواپیما، بر اساس وسایل همراه با کشته‌شدگان است؛ نیروهای ابتدایی در بدو ورود به صحنه حادثه، اجساد و وسایل را جداگانه حمل می‌کنند و این کار شناسایی اجساد را سخت می‌کند؛ در حادثه سقوط هواپیمایی خبرنگاران در تاریخ 15 آذر 84 در تهران، دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری همراه قربانیان کمک شایانی به شناسایی اجساد آنها کرد.

وی می‌افزاید: در این حادثه تلفن‌همراه یکی از کمک خلبانها، به داخل شکم وی فرورفته اما همراه با پیکر متوفی نسوخته بود که با بررسی همان تلفن‌همراه موفق به شناسایی هویت وی شدیم که اگر این کار در پروسه DNA typing قرار می‌گرفت، طولانی می‌شد.

آزمایشگاه اسناد از دیگر آزمایشگاه‌هایی است که در اداره تشخیص هویت قرار دارد و بررسی تمام اسنادی که به آنها ایراد و خدشه وارد شده، بررسی نوع جوهر، امضا و نوشته‌جات در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

در قسمت ادله الکترونیک نیز بررسی صوت و تصویر انجام می‌شود، به طور مثال ممکن است متهمی شخص دیگری را تلفنی تهدید کرده باشد و پس از بازداشت ادعا کند صدای فرد تهدید کننده متعلق به وی نیست که تحقیقات در این رابطه در قمست ادله الکترونیک انجام‌پذیر است.

همچنین بررسی صحنه‌های دوربین‌ مداربسته و تطبیق چهره‌ها با مظنونان در قسمت ادله الکترونیک انجام می‌شود

 

برچسب ها: جسد قتل تشخیص هویت تهران آگاهی پلیس پرونده حوادث اخبار تصویر عکس فیلم عکس و فیلم فیلم و عکس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
مریم رجوی در آستانه مرگ +عکس در حوادث امنیتی چند روز اخیر دشمن را عقب زدیم/ جنگ اقتصادی که به ما تحمیل شده وحشیانه است عکس/فاجعه تخریب و غارت گسترده اموال مردم توسط اغتشاشگران و اشرار آشوبگر اصلاح‌طلبی در عرف سیاسی دقیقاً نقطه مقابل «استمرار روح اسلام انقلابی» مدنظر امام است/ محمدرضا خاتمی مسائل روز کشور را از بی‌بی‌سی فارسی تعقیب می‌کند این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!+اسناد فیلم و عکس روز دوم خروش مردم انقلابی علیه اغتشاش‌گران روحانی و زنگنه با حذف کارت سوخت چه بلایی بر سر مصرف بنزین آوردند؟ +جدول آیت الله رئیسی: در مبارزه با فساد حاشیه سازی‌ها ما را مشغول نخواهد کرد/ مبارزه با فساد یک امر مستمر است و ما هم مصمم هستیم/ مفسد را باید مجازات کرد ولی بسترهای فسادزا هم باید اصلاح کرد/ به دنبال این هستیم که زندان‌ها خلوت شود/ پرونده‌های دغدغه شده مردم را در اولویت قرار دادیم ربیعی: «انفجار در عسلویه» از برنامه‌های اغتشاش‌گران بود/ آشوب گران بنا داشتند که کالا برای مدتی به کشور نرسد از سیل پلدختر تا شهادت در خیابان‌های ملارد +تصاویر توهین بی‌سابقه روحانی به رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی +جزئیات دستگیری لیدرهای دوتابعیتی آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی در اغتشاشات اخیر البرز امکانات ویژه اغتشاشگران/ اعتراف به فرماندهی / نقش پر رنگ زنان/ آشوبگران حرفه‌ای/ تکنیک‌های وحشت/ اشراف اطلاعاتی به سوراخ‌سنبه‌ها/ آخرین سیستم در دست اغتشاشگران/ توحش دسته جمعی/ میان‌داری و میدان‌داری ویژه زنان در اغتشاشات اخیر، چشمگیر نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟ گزارش تصویری؛ اجتماع بزرگ مردمی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در شهرستان گرگان حامیان داخلی «نفاق» خواستار مجازات مدافعان امنیت شدند!/ تحلیل بیانیه‌ی ضدامنیتی محفل «امنیتی» اصلاحات درباره آشوب‌های اخیر تیم‌های «تروریسم شهری» سازمان منافقین چگونه کار می‌کنند؟ درباره بازی جدید اصلاح‌طلبان در روزهای آخر مجلس دهم/ استعفا یا استتار؟ اتمام حجت هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با ‌آشوبگران وفور سلاح در دست برخی اغتشاشگرا ماجرا چیست؟ بازدید سردار معروفی از خدمت رسانی اردوهای جهادی در گرگان + تصاویر عکس/ وداع با پیکر شهدای مدافع امنیت کشور، مرتضی ابراهیمی و مصطفی رضائی حمایت قانونی از فروش ویلا‌های لوکس بناشده در اراضی کشاورزی/نقش قولنامه در زمین‌خواری+تصویر چرا فرماندار رامیان استعفا داد؟ گزارشی از آخرین وضعیت تحرکات بنزینی در گلستان+عکس بازداشت عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با روح الله زم و کانال تلگرامی آمد نیوز فساد کلی و جزئی برای ما فرق نمی‌کند و در برخورد با مفسدان اغماض نمی‌کنیم/بدون توجه به حاشیه سازی‌ها در برخورد با فساد کوتاه نیایید کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد عکس/سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران چهره واقعی آشوب‌های شنبه و یکشنبه/ واقعیت چیست؟!... + فیلم عکس/شهادت سروان رضا صیادی از ماموران یگان ویژه توسط اغتشاش‌گران/ مجروح شدن 2 نفر از ماموران دستور ۳ ماه قبل به اشرار برای اشغال مراکز حساس+سند گزارشی از آخرین وضعیت روز چهارم ناآرامی‌های کشور/به شهادت رساندن کارمند شهرداری/ در درگیری‌های غرب استان تهران دستکم سه بسیجی به شهادت‌ رسیده‌اند اهمال وزارت ارتباطات در جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ آذری جهرمی مخالف راه اندازی "اینترنت ملی" است؟ هشدار 11 ماه قبل رهبر معظم انقلاب چگونه نقشه ضد انقلاب را برملا کرد؟/عملیات فریب؛ جنجال در 97 عملیات در 98 عکس/خسارت‌های وارد شده به اموال عمومی درکرج در جریان اعتراضات اخیر به سهمیه‌بندی و تغییر قیمت بنزین وداع مردم با پیکر «شهیدمرتضی ابراهیمی» و «شهیدمصطفی رضایی» و «شهیدمجید شیخی» شهید اغتشاشات تهران تصویرهایی از مصدومان نیروی انتظامی در «اغتشاشات» سخنگوی قوه قضائیه: آیت الله رئیسی معتقد بود طرح گرانی بنزین مقدمات زیادی لازم دارد که انجام نشد/ قطعی اینترنت دستور قوه قضائیه نبود/ مردم آشوب‌طلبان را معرفی کنند/ زم در حال ارائه توضیحات مفیدی است/ دانیال زاده به مرخصی رفت/ مشایی فرار نکرده است تبلیغ صدا و سیمای گلستان به نفع نماینده لیست امیدو حامی سران خائن فتنه! تجمع مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان گرگان علیه اغتشاشگران آرایش سه‌گانه «هسته‌های خشونت»/ مردان تنومند جای زنان جوان را گرفتند گیاهی برای سلامت استخوان‌ها/ پایی سرشار از ویتامین/ بلایی که لنز بر سر چشمانتان می‌آورد توقیف دو کشتی ائتلاف سعودی توسط انصارالله یمن گزارش تصویری از تخریب و خسارت‌ به اموال عمومی در جریان اعتراضات تصمیم برخی نمایندگان برای استیضاح لاریجانی و روحانی ماجرای مرموز فرزندان مسئولان که کشته شده‌اند+تصویر دادستان بهارستان: لیدرهای آشوبگر در بهارستان دستگیر شدند سخنگوی دولت: احتمالا تا یکی دو روز آینده اینترنت در برخی استان‌ها وصل خواهد شد
عکس/شهادت سروان رضا صیادی از ماموران یگان ویژه توسط اغتشاش‌گران/ مجروح شدن 2 نفر از ماموران چرا فرماندار رامیان استعفا داد؟ عکس/سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران گزارشی از آخرین وضعیت تحرکات بنزینی در گلستان+عکس توهین بی‌سابقه روحانی به رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی +جزئیات تبلیغ صدا و سیمای گلستان به نفع نماینده لیست امیدو حامی سران خائن فتنه! بازداشت عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با روح الله زم و کانال تلگرامی آمد نیوز این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!+اسناد مریم رجوی در آستانه مرگ +عکس اتمام حجت هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با ‌آشوبگران گزارش تصویری؛ اجتماع بزرگ مردمی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در شهرستان گرگان نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد چهره واقعی آشوب‌های شنبه و یکشنبه/ واقعیت چیست؟!... + فیلم حمایت قانونی از فروش ویلا‌های لوکس بناشده در اراضی کشاورزی/نقش قولنامه در زمین‌خواری+تصویر عکس/ وداع با پیکر شهدای مدافع امنیت کشور، مرتضی ابراهیمی و مصطفی رضائی دستور ۳ ماه قبل به اشرار برای اشغال مراکز حساس+سند امکانات ویژه اغتشاشگران/ اعتراف به فرماندهی / نقش پر رنگ زنان/ آشوبگران حرفه‌ای/ تکنیک‌های وحشت/ اشراف اطلاعاتی به سوراخ‌سنبه‌ها/ آخرین سیستم در دست اغتشاشگران/ توحش دسته جمعی/ میان‌داری و میدان‌داری ویژه زنان در اغتشاشات اخیر، چشمگیر تجمع مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان گرگان علیه اغتشاشگران گزارشی از آخرین وضعیت روز چهارم ناآرامی‌های کشور/به شهادت رساندن کارمند شهرداری/ در درگیری‌های غرب استان تهران دستکم سه بسیجی به شهادت‌ رسیده‌اند وفور سلاح در دست برخی اغتشاشگرا ماجرا چیست؟