25 مهر 1398 اخبار روز - اخبار بین المللی سیاسی - - اخبار بین المللی - اخبار روز سیاسی - جدیدترین اخبار روح الله زم - جریان فتنه ،

دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز همچنان در صدر اخبار رسانه‌های جهان

روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز در عملیاتی که مشخص نیست چطور و در کجا کلید خورده، توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده است. بسیاری معتقدند بازداشت او مدت‌ها قبل اتفاق افتاده است.ا خبر دستگیری روح الله زم و ارتباط دادن او به سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه در بیانیه سپاه، بازخورد قابل توجهی در رسانه‌های انگلیسی زبان داشت.  دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز همچنان در صدر اخبار  رسانه‌های جهان

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  خبر، بیانیه سپاه در کانال تلگرامی آمد نیوز منتشر شد. انتشار این بیانیه در کانال نشان می‌داد کانال به دست عوامل اطلاعات سپاه افتاده است. ساعاتی بعد در بخش خبری ۲۰:۳۰ برای اولین بار تصاویری از اعترافات روح الله زم منتشر شد.
 
در دقایق اولیه، شبکه خبر از دستگیری زم در خاک ایران خبر دادند. خبری که بسیاری با توجه به احتیاط‌های امنیتی روح الله زم، صحت آن را زیر سوال برده و معتقد بودند اعلام خبر به این شکل برای کاهش تبعات بین المللی دستگیری زم در خاک یک کشور دیگر بوده است.
 
یکی از اتفاقات جالبی که در پی انتشار خبر بازداشت زم افتاد، دستورالعمل برخی رسانه‌های ضد انقلاب نظیر «توانا» به کسانی بود که با ادمین کانال آمد نیوز در ارتباط بودند. رسانه موسوم به «آموزشکده جامعه مدنی توانا» در دقایق اولیه انتشار خبر دستورالعملی را منتشر کر د و نوشت: «سپاه پاسداران در بیانیه‌ای نوشت که طی عملیات فریب، زم را به ایران کشاند و بازداشت کرد. کاربرانی که به هر دلیلی با ادمین‌های کانال آمدنیوز چت کرده‌اند، بهتر است سریعتر چت تلگرام خود را به طور کامل (دوطرفه) پاک کنند. اگر سوالی در مورد امنیت خود دارید لطفا از ادمین تواناتک بپرسید.»
 
این خبر در رسانه‌های جهان نیز بازتاب قابل توجهی داشت.
 
به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  بی بی سی جهانی در گزارشی نوشت: معلوم نیست زم چطور و کجا دستگیر شده، اما گفته می‌شود او در پاریس بازداشت شده است. روح الله زم به عنوان شخصیت اصلی پشت پرده کانال تلگرامی آمد نیوز شناخته می‌شود. او در جریان اعتراضات به نتیجه انتخابات سال ۲۰۰۹ نیز یک بار بازداشت شده و کمی بعد ایران را به مقصد فرانسه ترک کرده است. مقامات ایران بار‌ها او را مورد حمایت سرویس‌های اطلاعاتی غرب معرفی کرده بودند.
 
این رسانه در ادامه به فیلترینگ تلگرام اشاره کرد و نوشت: نقش آمد نیوز در جریان اعتراضات دی ماه ۹۶ تاثیر زیادی در فیلتر شدن این شبکه اجتماعی داشت.
 
جیوش پرس رسانه اسرائیلی نیز با اشاره به بازداشت زم نوشت: زم توسط سرویس‌های اطلاعاتی سپاه خارج از ایران بازداشت شده و به جمهوری اسلامی فرستاده شده است. روح الله زم خود فرزند یکی از روحانیون شیعه است که بعد از انتخابات سال ۲۰۰۹ به زندان افتاده بود. او زمانی که از زندان آزاد شد به فرانسه رفت. از آن زمان به بعد او اقداماتی علیه جمهوری اسلامی کرده که تنها از فرزند یکی از مقامات نظام بر می‌آمده است.
 
رویترز نیز ضمن بازنشر بیانیه سپاه درباره بازداشت روح الله زم نوشت: زم یک فعال سیاسی و خبرنگار است که مدیریت کانال آمد نیوز با بیش از ۱ میلیون دنبال کننده را بر عهده داشت. سپاه ایران اشاره‌ای به مکانی که عملیات بازداشت زم در آن اتفاق افتاده نکرده، اما به نظر می‌رسد بازداشت او در ایران انجام شده است.
 
این رسانه نیز به بسته شدن آمدنیوز در جریان اعتراضات دی ماه به درخواست مقامات ایرانی و تشخیص مدیران تلگرام به دلیل بسط خشونت در این کانال اشاره کرد و نوشت: اما کمی بعد کانال دیگری با همین عنوان راه اندازی شد. روز گذشته مشخص شد که کانال تلگرامی آمد نیوز بدر اختیار او نیست و خبر دستگیری روح الله زم روی خروجی کانال قرار گرفت.

الجزیره قطر در گزارشی نوشت: تلگرام که پر مخاطب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است و گفته می‌شود بیش از ۴۰ میلیون کاربر دارد سال گذشته توسط قوه قضاییه فیلتر شد. مقامات ایران این شبکه اجتماعی را در جریان اعتراضات سال ۲۰۱۷ مسدود کردند. آمد نیوز به مدیریت روح الله زم در آن زمان ۱.۴ میلیون بازدید کننده داشت اما تلگرام توسط مقامات حکومت بسته شد.
 
نشریه نشنال امارات با انتشار عکسی ار اعتراضات دانشجویی سال ۹۶ روبه روی دانشگاه تهران نوشت: سپاه پاسداران اعلام کرده روزنامه نگاری را که به آتش اعتراضات اقتصادی سال ۲۰۱۷ را در کشور روشن کرده بود بازداشت کرده است.
 
این رسانه نوشت: با اینکه مقامات ایرانی شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و فیس بوک و توییتر را سانسور می‌‎کنند، اما تلگرام در انتخابات ریاست جمهوری و بسیج مردم برای مشارکت سیاسی نقش موثری داشت.
 
این رسانه اماراتی درباره روح الله زم نیز نوشت: او فرزند محمد زم روحانی اصلاح طلب شیعه است که در دولت ایران در دهه ۱۹۸۰ پست‌های سیاسی داشته است.
 
میدل ایست آی نیز در گزارشی نوشت: سپاه پاسداران ایران از بازداشت روح الله زم به جرم حمایت شدن از سوی دولت‌های فرانسه و اسرائیل خبر داد. گفته می‌شود او در تهران بازداشت شده است.
 
العربیه عربستان نیز در یادداشتی ضمن اشاره به بازداشت روح الله زم نوشت: روز دوشنبه ایران یک روزنامه نگار روس را که اوایل ماه بازداشت شده بود و گفته می‌شد با موساد اسرائیل در ارتباط بوده، آزاد کرد.
 
این رسانه به انتشار خبر حکم اعدام برای یک جاسوس آمریکا در اول اکتبر اشاره کرده و نوشت: سخنگوی قوه قضاییه ایران گفته بود حکم اعدام این جاسوس در دادگاه بدوی داده شده است. نام این جاسوس نیز کامیل احمدی اعلام شده که گفته می‌شود با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی در ارتباط بوده است.
 
آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به بیانیه سپاه درباره دستگیری زم نوشت: تلویزیون ایران روح الله زم را یک جاسوس خاص معرفی کرده و بازداشت او را یک پیروزی برای اطلاعات سپاه در برابر سرویس‌های غربی خوانده است. بر اساس این گزارش گفته شده برآورد قدرت تلگرام در ایران سخت است. گفته می‌شود از ۸۰ میلیون جمعیت ایران دست کم ۴۰ میلیون نفر کاربر این شبکه روسی به ریاست پاول دوروف اند.

به گزارش رویداد۲۴ آمدنیوز مخاطبان عمده‌ای داشت اما در بحبوحه حوادث دی ۹۶ نام این کانال تلگرامی بیشتر مطرح شد. در آن زمان این کانال فیلم‌های مردم از شهر‌های مختلف را منتشر می‌کرد و حتی برای مسلح شدن مردم به کوکتل مولوتوف، فیلم‌های آموزشی قرار می‌داد که این رفتار‌ها در نهایت منجر به توقیف این سایت از طرف سرور‌های تلگرام بود. پس از کانال دیگری با نام آمدنیوز منتشر شد آن هم بعد از چند روز توسط مدیران تلگرام فیلتر شد. اثرگذاری آمد نیوز به شکلی بود که در نهایت بهانه برای فیلتر سراسری تلگرام در بهار ۹۷ شد.

مدتی بعد این سایت و کانال با نام جدید صدای مردم شروع به کار کرد که با انتشار پیام سپاه در آن، به نظر می‌رسد کار این کانال جدید هم به پایان رسیده است. از لحظه انتشار خبر بازداشت روح الله زم تا کنون پیش تا الان حدود چهارصد هزار نفر از مخاطبان آمدنیوز ریزش کرده‌اند.
واکنش فرانسوی ها چه بود؟
واکتش رسانه‌های فرانسوی به خبر بازداشت روح الله زم جالب توجه بود.

پایگاه خبری فرانس ۲۴ در گزارشی نوشت: سپاه پاسداران در بیانیه‌ای از بازداشت روح الله زم خبر داده، اما گفته نشده این بازداشت چطور انجام شده است.

این رسانه به پناهندگی زم به پاریس نیز اشاره کرده و نوشت: در اعلامیه تلویزیون ایران، زم را یک طعمه خاص معرفی کرده اند و گفته اند او سر تیم جنگ روانی دشمنان علیه ایران بوده است.


آژانس خبری فرانسه به عنوان مهمترین پایگاه خبری این کشور مدعی شده «گفته می‌شود زم به پاریس تبعید شده بوده، اما سپاه مشخص نکرده او را کی و کجا بازداشت کرده است.»

آژانس خبری فرانسه نوشته: او مقابل دوربین تلویزیون ایران ظاهر شده و گفته: اعتماد به دولت‌ها به ویزه دولت فرانسه کار اشتباهی بوده است. در کلیپی که از او نمایش داده شده او مستقیم به دوربین نگاه نمیکند.

این رسانه در پایان به درخواست سازمان عفو بین الملل از ایران برای توقف انتشار ویدئوی اعتراف مظنونان اشاره کرده و نوشت: این سازمان بار‌ها از ایران خواسته این روند را متوقف کند و آن را نقض حقوق متهم می‌داند.

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
نمایندگان گلستان و لزوم تشکیل فوری کمیته تحقیق و تفحص از مفاسد اقتصادی رؤسای ادوار مجلس چقدر رای آوردند؟ +جدول پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم به کشور بازگشت داستان دو برادر؛ حاج باقر در انتظار تماس حاج قاسم سامانه فیش حقوقی و احکام افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی/ دریافت فیش حقوقی تامین اجتماعی fishmostameri.tamin.ir آیا مسئولین حراست کل استان گلستان واقعا متوجه سوء استفاده مسئول حراست راه و شهرسازی از موقعیت شغلی اش نشده اند ؟+تصویر آغاز سومین مرحله رزمایش کمک های مومنانه با توزیع بیش از ۱۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان‌گلستان در اولین روز کاری مجلس یازدهم سنگدوینی نایب رئیس و نوروزی سخنگوی شعبه یک مجلس شورای اسلامی شدند آقای روحانی! تقلید از سیاست‌های کهنه و فاجعه بار را کنار بگذارد میله‌های زندان در انتظار نماینده تهران+ عکس فیلم/ بازتاب‌های ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله به دست پدرش در فضای مجازی بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درباره سوء استفاده از موقعیت و امکانات دولتی توسط مسئولین سوابق کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم+تصویر فیش حقوقی فرهنگیان,fish.medu.ir,فیش حقوق آموزش و پرورش گزارش تکان دهنده از آخرین جرئیات قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش/ماجرا از ارتباط رومینا و بهمن/ابعاد تازه‌ای از قتل هولناک رومینا آیا اجتماع مسئولین دست اندرکار وقت در ساخت آپارتمان میلیاردی در محدوده ی شهرک تالارگرگان اتفاقی بوده است و یا در پس این اجتماع سر دیگری نهفته بود؟! مجلس دهم انقلابی نبود/ دنبال منافع زودگذر بودند/ برای رونق تولید چه کردند؟/ در مقابل مدیریت فاجعه بار زنگنه، آخوندی و قاضی زاده چه کردند؟/ یکی از اولویت‌های مجلس جدید برخورد با امثال زنگنه است/ بهترین کمک به دولت جدا کردن عناصر ناکارآمد و ناسالم است/ مجلس باید ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند/ کارآمدترین و انقلابی ترین فرد باید رئیس مجلس شود عکس/هلاکت ۲۱ تروریست قبل از اجرای عملیات در عید فطر دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام دو فروند بالگرد به گچساران با وجود تهدیدات آمریکا؛ دومین نفتکش ایرانی وارد آب‌های ونزوئلا شد دو راه کار مجلس برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت سیستم بانکی از سهام عدالت به عنوان وثیقه تسهیلات استفاده کند کشف و متلاشی شدن باند تخلفات در یکی از دفترخانه‌های اسناد رسمی گرگان متن جوابیه اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان در خصوص مطالب کذب منتشرشده درفضای مجازی/ پاسخی به جوابیه اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان+سند نه غزه نه لبنان تحریم برای ایران+ عکس نزدیک نفتکش‌های ایران نمی‌شویم +عکس بازتاب سخنرانی مهم رهبرانقلاب در رسانه‌های خارجی/ آیت الله خامنه ای از آینده سخت اسرائیل خبر داد مجرم اصلی فاجعه فلسطین، دولت های غربی هستند/ فلسطین مسئله‌ای نیست که قابل فراموش شدن باشد/ آینده برای رژیم صهیونیستی سخت تر خواهد شد/ باید با این ویروس دیرپا مبارزه و آن را ازاله کرد/ دنیا قربانیان کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمی‌کند؟/ ۷ توصیه به همه دلسوزان مسئله فلسطین اعلام مبلغ زکات فطره بر اساس نظر مقام معظم رهبری و مراجع تقلید محل احداث مسکن مهر 99 ساله در زمین 8 میلیاردی در عدالت 92 گرگان ,هر واحد ۳۲۸متر مربع صرفا برای 5 افراد دانه درشت و 4نفر از کارکنان راه و شهرسازی گلستان!! دکتر هاشمیان:واگذاری زمین های دولتی به افراد خاص با هیچ بهانه ای توجیه پذیر نیست/ سیدرضا سیدحسینی:پلیس انفال هر جا سازه ای بدون مجو.ز در مراحل اولیه ساخت و ساز بود تخریب کنند سوالی از جناب آقای محبوبی مدیرکل راه وشهرسازی استان گلستان خبر تأسف بار و تلخ که به شدت با رویه ی سیره حاکم قوه ی قضائیه و مشی عملی حضرت آیت الله رئیسی و دکتر هاشمیان رئیس دادگستری گلستان و دیگر مسئولین انقلابی استان تضاد و تعارض دارد حمایت قوه قضائیه برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت مظلوم را انتظار می کشیم/ در حقوق عمومی شاکی حق ندارد شکایت را پس بگیرد اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ درد و بلای زاهدی بخوره توی سری برخی از اصلاح طلبان (عکس)درآخرین جلسه علنی نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟ سلطان‌های مسکن مهر پردیس چه کسانی هستند؟! پیشنهاد یک اصلاحاتی برای آموزش و جذب اغتشاشگر به هلاکت رساندن دو تروریست وابسته به ضدانقلاب در شهر مریوان یک شیاد الدنگ چگونه می‌شود «سلطان»؟!/ این زوج اخلالگر بازار خودرو را بیشتر بشناسید +عکس تغییر کاربری عجیب اراضی جنگلی وکاربری سبز به مسکونی توسط مدیران شهرسازی گلستان/غراوی معاون عمرانی استاندار باید پاسخگو باشد رأی نهایی پرونده واگذاری دو هکتار زمین ناهارخوران به قضات سابق دادگستری گرگان هفته آینده صادر می‌شود+صوت عملکرد جلالی مدیرکل اطلاعات استان گلستان در میدان عمل اعلام لیست برخی افراد دانه درشت که اراضی میلیاردی و با ارزش ناهار خوران گرگان را تصاحب کرده اند! / رئیس خدوم و تلاشگر دیوان محاسبات استان جلوه مثبت ماجرا عکس و فیلم/ «الکس» کیست و چگونه صدها دختر ایرانی را به فحشاء کشاند؟ رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان: پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید/ «انفعال» و «انحراف» دو آسیب بزرگ محیط‌های جوان و دانشجویی/ بنده شب و روز به یاد شهید سلیمانی هستم/ علاج مشکلات کشور «دولت جوان حزب‌اللهی» است عدالتخواهانی که علی (ع) را کشتند/ تیغ را به روی حق و باطل هر دو میکشند. هم علی هم معاویه و عمروعاص برگ زرین دیگری در کارنامه ی مسئولین قضائی استان گلستان/ قوه قضاییه باید صددرصد انقلابی باشد و انقلابی عمل کند اقدام عجیب جواد قدس علوی مدیرکل و حسن میقانی رئیس حراست اداره کل شیلات استان گلستان جهت سرپوش بر تخلفات و مفاسد سازمان یافته و گسترده / خبرهایی دیگر از تخلفات شیلات استان گلستان مزایای روش غیرمستقیم سهام عدالت چیست؟