گلستان ما 8 تیر 1399 اخبار روز اجتماعی - - اخبار روز گلستان ، گرگان

در نشست نمایندگان استان گلستان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان چه گذشت؟ + متن کامل

در جلسه شامگاه گذشته نمایندگان استان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان مسائل مهمی مطرح شد . در نشست نمایندگان استان گلستان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان چه گذشت؟ + متن کامل

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" اعضای مجمع نمایندگی استان گلستان شامل دکتر غلامرضا منتظری و مهندس سنگدوینی (نمایندگان گرگان و آق قلا) ، امانقلیچ شادمهر ( نماینده گنبد کاووس) ، غلامعلی کوهساری ( نماینده آزادشهر و رامیان) دکتر آریان پور (نماینده کلاله ، مینودشت ، مراوه تپه و گالیکش ) و رحمت الله نوروزی ( نماینده علی آباد کتول و دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان) شامگاه گذشته هفتم تیرماه در سالن اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان دیدار کردند .

در این دیدار دکتر سید علی طاهری رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان ابتدا از حضور مجمع نمایندگان در این جلسه قدردانی کرد و در ادامه از هر کدام از نمایندگان خواست در خصوص وضعیت مجلس و عملکرد یک ماهه گذشته خود گزارشی ارائه دهند .

دغدغه ما اینست کاری کنیم تا دوباره از آقا هزینه نشود

دکتر غلامرضا منتظری نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس کمیسیون فرهنگی در این جلسه اظهار کرد : نمایندگان استان همدل و یکصدا هستند ، اگر مشکلی در مراوه تپه باشد از وزیر استمداد می گیرم تا مشکل را حل کنم .

منتظری گفت : خیلی از وزرا به ما گفتند شما نخستین مجمعی هستید که به سراغ ما آمدید ، پیشگامی یکی از ویژگی های مجمع نمایندگان این دوره بود ، خیلی ها گفتند این انسجامی که شما دارید را از استان دیگر تاکنون ندیده ایم و اینکه به شما امیدوار هستیم و مهمتر اینکه با آمادگی و مطالعه به سراغ ما آمدید.

وی ادامه داد: محورهای عمده ای که ما روی آن برنامه ریزی کردیم ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی ، تعیین تکلیف پتروشیمی که گامهای خوبی در این زمینه برداشته شده و ۱۴ سال استخوان در گلو بوده  ، راه اندازی منطقه آزاد تجاری اترک ، زهکشی اراضی که درکیفیت وکمیت کشت تاثیر زیادی دارد و نهایتا بازنگری در فعالیت شهرک های صنعتی است که خیلی از آنها با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند.

نماینده گرگان و آق قلا افزود : دشمن زیاد داریم که سعی می کنند بین من و آقای سنگدوینی شکاف ایجاد کنند اما به کوری چشم دشمنان پیوند من و مهندس سنگدوینی روز به روز بیشتر و مستحکم تر شده است و این کاروان خدمت قطعا ادامه خواهد داشت.

منتظری بیان کرد : مکاتبات زیادی با رییس جمهور ، معاون اول و وزرا داشتیم که برکات زیادی داشت و با آقای قالیباف رییس مجلس هم دیدار ویژه ای داشتیم و آنچه من از مجلس می بینم مجلس امیدوار کننده است و دغدغه ما اینست کاری کنیم تا دوباره از آقا هزینه نشود.

برنامه قالیباف برای ریاست از همه بهتر بود

غلامعلی کوهساری نماینده آزادشهر و رامیان  نیز به عنوان دومین سخنران این نشست اظهار کرد : مجمع نمایندگان استان گلستان در تمام برنامه های هیات رییسه حضوری موثر داشتند و ما برنامه جناب قالیباف را بهترین برنامه برای ریاست دیدیم ، در انتخاب اعضای هیات رییسه هم از شمال کشور سید محسن دهنوی را داریم که بچه استان و همشهری خودم از آزادشهر می باشد و در حمایت از وی هر چیزی که از دستمان بر آمد انجام دادیم.

کوهساری اضافه کرد : کمیسیون ها بر اساس اولویت ها انتخاب شدند  ، در بحث استیضاح هیات رییسه که اخیرا مطرح شده بنده انتقاد کردم که چرا Fا وجود اینکه فقط یک ماه از بکار ما شروع شده چنین مسایلی مطرح شده است ، جواب مردم را چه بدهیم ، تصمیمی نداشتیم عضو هیات رییسه کمیسیون ها بشویم اما قول‌هایی گرفتیم تا عضو کمیسیون تلفیق که بودجه کشوری را برنامه ریزی می کند ، حضور داشته باشیم .

وی تصریح کرد : در کمیسیون عمران بعد از انتخابات هیات رییسه چهار اولویت اساسی داریم : قیر یارانه ای که امسال حذف شد و ما برای طرح هادی روستاها و آسفالت شهرها خیلی نیاز داریم ، مسکن اقشار کم درآمد ، از قرارگاه خاتم درخواست شد با ظرفیت تمام وارد پروژه های کشوری شود و در بحث آب و فاضلاب و تهیه آب شرب با اذن رهبری از صندوق توسعه ملی بودجه گرفته شود.

کوهساری یادآور شد : اعتقادی نداریم که حلال همه مشکلات هستیم چون این مشکلات چهار ساله بوجود نیامده که چهار ساله از بین برود ، ولی تمام سعی ما اینست که به مردم خدمت بکنیم .

در بخش بیمه مشکلات زیادی داریم

دکتر رضا آریان پور  نماینده شرق گلستان به عنوان سومین سخنرا این نشست اظهار داشت : وحدت و اجماع خوبی در بین نمایندگان استان وجود دارد ، در این یک ماه در یک چیز مشترک بودیم و آن حل مسایل و مشکلات اساسی استان بود ، دید ما استانی است و مشکل مردم مراوه تپه مشکل نماینده گرگان و آزادشهر هم هست .

آریان پور با بیان اینکه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هست، گفت : بیمه های پایه بی ارزش شده و بیمه های تکمیلی هم نواقص و کمبودهای بیمه پایه را جبران نمی کنند ، در بخش بیمه روستایی مشکلات زیادی داریم ، برای مسایل بیمه خدمت دکتر نمکی و موهبتی رسیدیم و اعتراض خودمان را انجام دادیم .

وی افزود : در بخش توزیع عادلانه اعتبارات حوزه سلامت هم به آقایان نمکی و نوبخت اعتراض و گلایه کردم که چرا نسبت به بودجه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اینقدر پایین است ، این بودجه کفاف نمی دهد ، در موج دوم کرونا به مشکل خورده این ، به ویروسی برخورد کرده ایم که درمان ندارد ، استراتژی وزارت بهداشت فاصله گذاری و قرنطینه است که این دو روش نیاز به اقتصاد قوی دارد که از مردم حمایت کند از این رو مردم دیگر کمتر رعایت می کنند و به کار روزانه خود مشغول شده اند و کمتر رعایت می کنند.

آریان پور خاطرنشان کرد : الان دیگر قابل قبول نیست که پزشک و پرستار را از دست بدهیم و اگر چنین شود ناشی از سهل انگاری است ، نمی شود با دست خالی پزشک و پرستار را به جنگ کرونارفرستاد و باید امکانات را فراهم کرد.

نمایندگانی مجلس یازدهم انقلابی ، ارزشی ، جهادی و عدالت محور هستند

امانقلیچ شادمهر  نماینده مردم گنبد کاووس و داشلی برون در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست گفت : در اوایل فروردین ماه در همین مکان مقدس قسم خوردیم که همگی این راه چهار ساله را با هم برویم ، همدلی از همزبانی بهتر است و همانطور که حضرت اقا می گوید باید به فکر حل مشکلات مردم باشیم .

شادمهر اذعان کرد : مجلس یازدهم آخرین امید مردم است لذا امیدواریم که بتوانیم با فعالیتهای موثر برای مردم امیدآقرینی کنیم .
وی اضافه کرد : مصمم هستیم در بحث اقتصاد و معیشت مشکلات را حل کنیم ، نمایندگانی که به مجلس راه یافتند انقلابی ، ارزشی و جهادی هستند و خصوصیت عدالت محوری دارند و می بتوانند در مجلس نقش افرینی کنند.

شادمهر با اشاره به اینکه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم هستم ، بیان کرد : سعی می کنم در این کمیسیون از حقوق اساتید و دانشگاهیان ، فرهنگیان و دغدغه های آنها و بازنشستگان حمایت داشته باشم .

نماینده گنبدکاووس ادامه داد : داشتن دغدغه گنبد فقط مختص به من نیست ، همه نمایندگان استان دغدغه گنبد را دارند و ما سعی داریم استانی فکر کنیم ، امید که بتوانیم در سطح کشور هم نیروسازی کنیم .

شادمهر افزود : تنها مجمعی هستیم که همدل هستیم و طبق گفته وزرا هیچ استانی اینطور متحد پیش ما نیامدند اما ما همدلانه دنبال توسعه استان هستیم و قشری و حوزه ای برخورد نکردیم .

مهندس رمضانعلی سنگدوینی  نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی آخرین فردی بود که در نشست با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سخنرانی کرد .

کاروان خدمت ظاهری نیست بلکه یک تعهد به مردم است

سنگدوینی افزود : در مجمع نمایندگان مجلس یازدهم استان وفاق و همدلی وجود دارد و ما خوشحالیم و مردم هم خوشحالند و این مسیر تا آخر طی می شود  ،عده ای دنبال این مسیر بودند که بین من و دکتر منتظری اختلاف و جدایی بیندازند ولی ما وارد عمل شدیم و حقیقتا دکتر هم می داند که با تمام وجود کنار هم هستیم و با ضرس قاطع بر روی این موضوع پافشاری خواهیم کرد.

وی در ادامه صحبتهای خود اظهار کرد : کاروان خدمت ظاهری نیست بلکه یک تعهد به مردم است و به آقای نوروزی دبیر مجمع نمایندگان پیشنهاد می کنم که فصلی یک بار این کاروان خدمت به صورت استانی برگزار شود تا مردم استان نمایندگان خود را ببینند ، بنده فقط نماینده گرگان نیستم بلکه نماینده استان و کشور هم هستم .

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد : در سال ۹۹ دولت طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس ۲۵۰ هزار میلیارد کسری بودجه دارد و نفت را هم ۵۵ دلار بستیم لذا با چالش کمبود منابع روبرو هستیم اما ما آدم های سختی هستیم و در سخت ترین شرایط بعد از انقلاب وارد مجلس شدیم ، آدم های سخت برای شرایط سخت بوجود آمده اند.

سنگدوینی اضافه کرد : ما در اکثر رتبه ها جزو استان‌های اخر هستیم ، همه چی داریم ولی هیچی نداریم ، مدیر دستگاه اجرایی باید دنبال کاروان خدمت بیاید ، مدیر باید خودش به میان مردم برود نه ما او را ببریم ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان بزرگترین دانشگاه کشور است ، بهشان گفتم چیکار کردین ؟ آیا توانستید تولید گندم را از هکتاری ۴ تن به ۸ تن برسانید ؟ پارک علم و فناوری باید در دانشگاه علوم کشاورزی مستقر شود تا این مسایل را دنبال کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس بیان کرد : در خصوص پتروشیمی در جلسه با استاندار از او خواستم که در خصوص وضعیت پتروشیمی نظر مشخصی بدهد که آره یا نه ، ولی من به عنوان یک متخصص حوزه نفت و انرژی می گویم که می شود پتروشیمی گلستان را انجام داد و از استاندار تشکر می کنم که در جلسه شورای تامین این موضوع را طرح کرد.

سنگدوینی گفت : ما در استان مشکل سرمایه گذار داریم ، امروز در نمازخانه سرمایه گذاری را دیدم که می خواست کسب و کاری راه بیندازد و دوهزار شغل ایجاد کند اما گیر کوچکی داشت .

وی در پایان اظهار داشت : نیروهای انقلابی ، ولایتی و جهادی هیچوقت از حرکت باز نمی ایستد.

 

 

برچسب ها: رحمت الله نوروزی نماینده کلاله ، مینودشت ، مراوه تپه و گالیکش دکتر آریان پور نماینده آزادشهر و رامیان غلامعلی کوهساری نماینده گنبد کاووس امانقلیچ شادمهر نمایندگان گرگان و آق قلا مهندس سنگدوینی دکتر غلامرضا منتظری اعضای مجمع نمایندگی استان گلستان استان گلستان نماینده علی آباد کتول مجمع نمایندگان مجلس یازدهم نیروهای انقلابی دکتر غلامرضا منتظری نماینده گرگان و آق قل غلامعلی کوهساری نماینده آزادشهر و رامیان دکتر رضا آریان پور نماینده شرق گلستان امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبد کاووس و داشلی برون مهندس رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
نبرد بی‌امان مولای متقیان (ع) با غارتگران بیت‌المال، زراندوزان و رانت خواران و مبارزه با مفاسد اقتصادی ۵ نماینده مجلس به کرونا مبتلا شدند +اسامی خبرهای خوبی برای جاماندگان سهام عدالت در راه است متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دلیل مشکلات اقتصادی کشور خبری مهم برای دارندگان سهام‌ عدالت/ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند مدیران آموزش و پرورش در کجا سیر می‌کنند؟/ وظیفه وزارت آموزش و پرورش چیست؟ سعید حجاریان درباره نامه خوئینی‌ها چه نوشت؟ برخورد حضرت علی ع با مسئولان خائن و مفسدان اقتصادی+عکس واقعا دل ما کارکنان جهاد کشاورزی استان گلستان از برخی مسئولین خون است چه کنیم؟ فیلم/ حافظان جان برکف میراث طبیعی کشور سالروز ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) روز محیط بان نامگذاری شده است انتقاد شدید علم الهدی امام جمعه مشهد از موسوی خوئینی ها *درک انقلابی نداری /فکر می‌کنید مردم شعور و درک ندارند؟ فیلم/جزئیات اطلاعات جدید از پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی *هنر نفوذی‌ها بیشتر است یا صاحبان "محاسبه غلط"!؟ *نفوذی‌ها هنرمندتر هستند یا صاحبان محاسبه غلط!؟ *بدبینی به سیاه‌نمایانِ مدعی نفوذ.. واکنش زاکانی به شایعات مطرح شده درباره خانواده‌اش چرا به امام هشتم ضامن آهو می‌گویند؟/ پیام زندگی امام رضا(ع) در بیان رهبرانقلاب +تصاویر و گلچین مولودی ولادت امام رضا(ع) ادامه ی حواشی و تخلفات اقتصادی موجود در سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان" قسمت سوم " دست باید نرود سوی کلنگ!/ ,وقتی کلنگ، رقص کنان در دست مسئولان جابجا می شود!!+تصویر مفاد منشور گام دوم انقلاب و خیزش بزرگ هادی هاشمیان و مجموعه ی مدیریتی انقلابی دادگستری کل گلستان جزئیات حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز نامه خویینی به امام المسلمین حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی همانند سنگی است که ابولهب سمت پیامبر اعظم پرتاب کرد/دستان ابولهب بریده باد سیروس گرجستانی درگذشت چه چیزهایی درباره این سند می‌دانیم؟+تصویر دیدار اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و اق قلا در مجلس با خانواده شهید علیرضا سبطی فیلم لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی! باسابقه ترین نماینده مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شد عکس/ وداع با مسافر بهشت تصویری از وداع جانسوز مادر، همسر و فرزند شهید مدافع حرم سعید کمالی در مشهد مقدس را می بینید. فیلم/ آمار نهایی کرونا در جهان تا ساعت ۰۸:۰۰ امروز اجرای نجات معجزه‌آسای حاج قاسم از حلقه محاصره دشمن نشست استانی مطالبه گران مردمی در قم+تصویر آخرین خبر از جزئیات حمایت از کاشفان و گزارشگران فساد معروف به طرح حمایت از سوت‌زنی مسئولین نظارتی و اجرائی دولت در استان گلستان و سازمان شیلات ایران باید پاسخگوی این حجم بالای مفاسد و انحرافات اقتصادی شیلات باشند منظور آقایان از حفظ آبروی مومن چیست ؟/ همان مولای متقیان که حرمت آبروی مسلمان را بالاتر از کعبه می داند،چنان بر بی آبرو شدن مسئول متخلف چپاولگر بیت المال اصرار دارد نخستین فیلم/ اتاق عملی که انفجار کلینیک سینا در آن رخ داد مشهد از شنبه تعطیل می‌شود/براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، مشهد از شنبه ۱۴ تیر به مدت یک هفته تعطیل می‌شود پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی جان‌باختن تعدادی از مردم در حادثه آتش سوزی/ دستگاه‌های مسئول مانع چنین ضایعات بی‌جبرانی شوند/ دستور رهبری برای بررسی سریع و صحیح علت حادثه یادداشت خواندنی وحید جلیلی خطاب به موسوی خوئینی‌ها/ نامه‌ موسوی خوئینی‌ها در راستای فرار او از پاسخگویی بابت عملکرد دولت مورد حمایتش بود تعداد قضات فاسد کمتر از یک درصد است/ ۱۲۵ نفر را در سال ۹۸ سلب صلاحیت قضایی کردیم/ نباید از مسئول خاطی گذشت پای لنگ نظارت بر آتلیه باغ ها/ تیشه آتلیه باغ ها بر ریشه فرهنگ + تصاویر / لزوم ورود دستگاه قضایی استان به تحرکات خزنده ضد فرهنگی فیلم و عکس لحظه انفجار در کلینیک سینا اطهر/ خفگی، علت مرگ جانباختگان حادثه سینا تندروی واقعی کیست؟ / چه کسانی در لباس قانون بی‌قانونی می‌کردند؟/ امام خامنه ای: تندرو کسی است که پایبند به انقلاب است!!+فیلم مرور 4 توهین تاریخی اصلاح‌طلبان به امام (ره) رونمایی اسنادی درباره تاجگردون/ چرا بررسی اعتبارنامه نمایندگان مهم است؟ پیام صریح فرمانده کل سپاه به دشمنان: با شکست های سریالی بیشتری مواجهتان خواهیم کرد/در طول تاریخ هرگز فاتحان قله های کوچک تحسین نشده‌اند/ راهی جز قوی شدن نداریم توضیح اسماعیلی درباره حکم اعدام برای سه نفر در اعتراضات آبان 98 روح الله زم به اعدام محکوم شد/ماجرای روح الله زم چیست؟ مسئولان خائن و خطرساز از زبان امام (ره) تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است/ در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود علت عقب‌نشینی ایران در جنگ اقتصادی چیست؟ +عکس فیلم/ بازتاب درخواست ایران از اینترپل برای بازداشت ترامپ جزییات جدید از آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سانحه هواپیمایی اوکراینی
ادامه ی حواشی و تخلفات اقتصادی موجود در سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان" قسمت سوم " دست باید نرود سوی کلنگ!/ ,وقتی کلنگ، رقص کنان در دست مسئولان جابجا می شود!!+تصویر خبری مهم برای دارندگان سهام‌ عدالت/ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند واقعا دل ما کارکنان جهاد کشاورزی استان گلستان از برخی مسئولین خون است چه کنیم؟ واکنش زاکانی به شایعات مطرح شده درباره خانواده‌اش فیلم/جزئیات اطلاعات جدید از پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی انتقاد شدید علم الهدی امام جمعه مشهد از موسوی خوئینی ها *درک انقلابی نداری /فکر می‌کنید مردم شعور و درک ندارند؟ ۵ نماینده مجلس به کرونا مبتلا شدند +اسامی *هنر نفوذی‌ها بیشتر است یا صاحبان "محاسبه غلط"!؟ *نفوذی‌ها هنرمندتر هستند یا صاحبان محاسبه غلط!؟ *بدبینی به سیاه‌نمایانِ مدعی نفوذ.. خبرهای خوبی برای جاماندگان سهام عدالت در راه است فیلم/ حافظان جان برکف میراث طبیعی کشور سالروز ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) روز محیط بان نامگذاری شده است متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دلیل مشکلات اقتصادی کشور سعید حجاریان درباره نامه خوئینی‌ها چه نوشت؟ برخورد حضرت علی ع با مسئولان خائن و مفسدان اقتصادی+عکس نبرد بی‌امان مولای متقیان (ع) با غارتگران بیت‌المال، زراندوزان و رانت خواران و مبارزه با مفاسد اقتصادی چرا به امام هشتم ضامن آهو می‌گویند؟/ پیام زندگی امام رضا(ع) در بیان رهبرانقلاب +تصاویر و گلچین مولودی ولادت امام رضا(ع) مدیران آموزش و پرورش در کجا سیر می‌کنند؟/ وظیفه وزارت آموزش و پرورش چیست؟