10 مهر 1398 اخبار روز اقتصادی - اخبار روز - سایر حوادث - حوادث گلستان ،

خرید خودروهای لوکس تا عروسی با تاج طلا از پول های مردم/ اعتماد میلیاردی مال باختگان به شرکت «پرهام آزادشهر»

دومین نوبت دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان با قضاوت «حجت‌الاسلام مزیدی» به کار خود پایان داد و ابعاد جدیدی از پرونده شرکت «پرهام آزادشهر» مشخص شد‌ . خرید خودروهای لوکس تا عروسی با تاج طلا از پول های مردم/ اعتماد میلیاردی مال باختگان به شرکت «پرهام آزادشهر»

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"   نوبت دوم رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی تحت عنوان شرکت پرهام در حالی آغاز شد که تاکید قاضی در خصوص عدم غیر ضرور شاکیان پرونده موثر بود و فضای دادگاه با آرامش بیشتری دنبال شد.

در ابتدای این جلسه قاضی رسیدگی ویژه به پرونده اخلال در نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان بیان کرد: با تحقیق صورت گرفته مشخص شده که متهمان هیچ ارتباط کاری با نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی نداشته و همچنین شرکتی تحت عنوان«پرهام»  نیز در اداره ثبت اسناد و املاک به ثبت نرسیده است و لذا صحبت ها در این خصوص در نوبت نخست رسیدگی مطرح شده مستند نیست.


«حجت الاسلام محمدرضا مزیدی»، قاضی این پرونده  از همه شکات و متهمین این پرونده درخواست کرد که در چارچوب کیفرخواست و پرونده مباحث خود را مطرح کنند.

حلقه گمشده ای در پرونده  وجود ندارد
در نوبت نسخت رسیدگی به این پرونده متهم ردیف اول از حلقه گمشده که واسطه هایی که پول را به حساب آنها واریز می کرد از جمله«م ب» خبر داد ولی قاضی دادگاه در این جلسه عنوان کرد که از فردی که متهم ردیف نخست به عنوان حلقه گمشده در پرونده یاد کرده بود در جلسه دادگاه دعوت کردیم تا برای همگان مشخص شود که در این پرونده حلقه گمشده ای وجود ندارد.


 همچنین در این روز با توجه به کیفر خاص که در مرکز استان و آزادشهر تهیه شده بود تعداد شکایات شکات به ۲ هزار و ۸۰۸ نفر افزایش یافت.


« حجت الاسلام سید رضا سید حسینی»،  دادستان مرکز استان گلستان در این جلسه توضیحاتی را ارائه کرد و بیان داشت که به مجموع کل شکات ۷۴ نفر افزوده شده است.

بر اساس کیفرخواست جدیدی که به دست دادگاه رسیده مبلغ کل این پرونده به  بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان افزایش یافته است.

در این جلسه یکی از شکات عنوان کرد که سه فردی که به عنوان کارمند در کنار متهم ردیف دوم ( م.ق) فعالیت می‌کردند به پول‌های کلانی دست یافتند و زندگی آن متحول شده است و از قاضی خواست که دارایی‌های این سه فرد را بررسی کند که چرا ممکن است بخشی از این دارایی‌های این افراد از پول هایی باشد که مردم  در اختیار متهمان قرار دادند.

خرید خودروهای لوکس تا عروسی با تاج طلا از پول های مردم

همچنین وکیل یک هزار و ۲۰۰ نفر از شاکیان این پرونده در استان گلستان در خصوص حیف و میل شدن اموال مردم و جرم انگاری و جمع آوری وجوه از طریق متهمان صحبت کرد و گفت: درخواست خودروهای میلیاردی، سفارش مراسم عروسی با تاج طلا و خرید املاک میلیاردی میل نمودن اموال مردم توسط متهمان است.

 همچنین این وکیل تاکید کرد که بازیگردان اصلی طرح فروش خودرو متهم ردیف اول بوده و با این اقدام خود در دو استان محروم گلستان و سیستان به نظام اقتصادی کشور ضربه زده است.


 این وکیل به اموال توقیف شده از متهمان اشاره کرد و گفت: این اموال کمتر از دارایی های مردم است و برای اینکه این اقدام متهمان درس عبرتی برای دیگران شود از قاضی درخواست دارم که این افراد را به اشد مجازات محکوم کند.

 در این جلسه یکی از شاکیان که مددجوی بهزیستی و فردی نابینا بود گفت: به امید آنکه بتواند صاحبخانه شود پول اجاره خانه خود را در اختیار متهمان قرار دادم و در حال حاضر در خانه پدر خانمش زندگی می کند.

وی از نظر دادگاه درخواست داشت که به این پرونده رسیدگی کنند تا به حق خود برسم.

 متهم ردیف نخست این پرونده نیز در جایگاه قرار گرفت و در مورد چگونگی فعالیت خود توضیحاتی ارائه کرد.

ادعای متهم نخست پرونده  برای برگرداندن ۲.۵ برابری سپرده در طول یک سال 

 بر اساس توضیحات قاضی این پرونده این متهم مدعی آن بوده در طول یک‌سال ۲.۵  برابر پولی که شاکیان به دست وی به عنوان سپرده قرار داده بودند بنا بود که برگرداند و در اظهارات خود بیان کرد که افرادی بودند که به ازای یک میلیارد تومان، ۳۰ میلیارد تومان از این طریق دریافت کردند.


 بر اساس اظهارات متهمان در استان گلستان به ازای هر ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دو میلیون تومان و در سیستان و بلوچستان نیز به ازای هر ۲۲ میلیون تومان ۷ میلیون تومان در طول دوره کمتر از دو ماه پرداخته می‌شد.

 ماجرای این پرونده از آنجا جالب می شود که متهم برای خرید خودرو پول‌ها را به کار گیری نمی کرد بلکه به دنبال آن بود که با ورود قطعات لوازم یدکی و سود ناشی از واردات آن بتوانند وجه هایی که وعده داده است را پرداخت کند ولی به دلیل آن که رکود در بازار حاکم می شود این شرایط بر اساس ادعایش محقق نمی شود.


البته در این مسیر زوایای پنهانی نیز وجود داشته که قاضی این پرونده به آن اشاره کرد از جمله می‌توان به عدم وجود دفتر حسابرسی مالی اشاره کرد و از سوی دیگر باید بررسی شود که آیا پول هایی که از مردم دریافت میکرد  برای واردات به کار گرفته شده یا اینکه تنها یک ادعای واهی است.

متهم ردیف نخستین پرونده مدعی شد که از سال ۹۲ کار خود را با متهمان ردیف دوم و سوم در گلستان آغاز کرده و اعتقاد داشت به ازای خرید هر پراید ۱۰۰ هزار تومان و به ازای خرید هر پژو  ۱۴۵ هزار تومان نصیبش می‌شد.


متهم ردیف اول این پرونده مدعی بود که خودروها را از نمایشگاهی از تهران خریداری می‌کرد و در سیستان و بلوچستان نیز افرادی را در خرید لوازم یدکی شریک خود کرده بود ولی از آنجایی که مولوی های اهل سنت بیان می کردند این فعل حرام است و باید کالایی خرید و فروش شود مبنای محاسبه خود را به جای سود، خرید خودرو و تحویل آنها در نظر گرفته بود.

همچنین قاضی پرونده به موضوع یکی از واسطه های که در نوبت نخست رسیدگی متهم ردیف اول به آن اشاره کرده بود اشاره کرد و گفت: ۱۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان چک این فرد در دادسرا منع تعقیب خورده است و در خصوص ۱۵۴ میلیارد تومان نیز که بیان شده بود به حساب این فرد واریز شده ارائه تصاویری از پرداختی ها به مردم از سوی این فرد کاملا مشخص شده است و بخشی از پول نیز در حساب مسدود باقی مانده است.


همچنین متهم ردیف نخست ارتباط خود را در استان گلستان تنها با متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده دانست.

موضوعی که از سوی متهم ردیف دوم پرونده رد شد و بیان کرد که تصاویر پرینت حسابی که شکات به حساب متهم ردیف نخست پرونده واریز کردند را تسلیم دادگاه کرده است.

دادستان مرکز استان گلستان در این خصوص بیان کرد که متهم ردیف نخست تنها ۶۰۰ دستگاه که سر جمع ۱۲ میلیارد تومان می‌شود تحویل استان داده و باید مشخص شود که با ۱۰۰ میلیارد دیگر که به حساب وی واریز شده است چه کرده است و پرداختی هایی که متهم نخست بیان می کند که به عنوان اصل پول واریز کرده سود سرمایه گذاری  مردم بوده و مقدار آن بسیار ناچیز است.


متهم ردیف نخست پرونده بیان می کرد که در طول سه سال برای متهمان ردیف دوم و سوم در استان گلستان خودرو فرستاده است.


وکیل متهم ردیف دوم این پرونده نیز عنوان کرد که متهم ردیف نخست باید ۶ هزار و ۱۰۰ تا ۶ هزار  خودرو  را به استان گلستان تحویل می داد که تنها از این میزان متهم ردیف نخست پرونده ۶۱۳ مورد را تحویل داده است و باید پاسخگوی ۹۰ میلیارد باقی مانده باشد.


 همچنین متهم ردیف اول مدعی شد که  پنج دستگاه سانتافه و یک دستگاه خودروی لوکس یک میلیارد تومانی برای متهم ردیف دوم خریداری کرده است.


وکیل متهم نخستین پرونده به موضوع نظر کارشناسان در این پرونده اشاره کرد و به آن تاکید داشت، موضوعی که با واکنش قاضی پرونده همراه شد و بیان کرد به دلیل نقص مدارک دفتر اسناد حسابداری خود کارشناسان نیز در جلد ۱۴۴ بیان کردند که این نظریه کارشناسی محکم و محکمه پسند نیست.


قاضی پرونده به این نکته اشاره کرد که ۱۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان مبلغی است که در قالب ۱۰۵ فقره در جلد ۱۳۷ از حلقه های واسطه این پرونده اخذ شده که هنوز هیچ  یک از آنها پرداخت نشده و مشخص است که متهم به ردیف نخست این افراد به شکات هنوز هم بدهکار بوده است و نمی تواند بیان کند که دینی ندارد و پول ها را به حساب واسطه ها  رفته است و واسطه ها از وی  سوء استفاده کردند.

 ردیف دوم این پرونده( م.ق)  نیز عنوان کرد از سال ۷۹ در منطقه شرق استان گلستان به عنوان یک خرده فروش لوازم یدکی تراکتور فرگوسن و ... فعالیت می‌کرده و دفتر ثبت اسناد و حسابرسی نیز وجود دارد و خرید و فروش آن سالانه زیر ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.


 مقدار لوازم یدکی که خریداری می‌کردند در تابستان و اوج فصل کاری به ۱۹ میلیون تومان  هم نمی رسد و لذا وی ادعای متهم ردیف نخست برای خرید لوازن یکدکی را رد کرد.

وی مدعی شد که از سال ۹۲ و زمانی که وارد فضای خودرو شده دیگر لوازم یدکی را کنار گذاشته است و در سال ۹۲ بیش از ۱۰۰ نفر عضو داشته که نزدیک به ۸۶۰ خودرو را برای این افراد خریداری کرده است و به ازای خرید هر خودرو ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان نصیبش شده است.


وی همچنین در خصوص ادعای متهم ردیف نخست برای اینکه نمی داند متهم ردیف دوم با پولهای مردم چه کرده از دادگاه درخواست کرد که پرینت پیامک های تلفنش را در روزهای ۱۳ خرداد ۹۵ به قبل بررسی کنند تا  پیام‌ها و ارتباطاتش با متهم و ردیف نخست برای دادگاه نیز آشکار شود.


رسیدگی به این پرونده در روز یکشنبه( ۱۴ مهر)  برگزار خواهد شد و کیفرخواست  جدید به متهمان و موکلان آنها ارسال خواهد شد./ شبستان

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
مردم فاتحه دروغگویان اعتدالی و اصلاحاتی را خواندند معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان: شرایط عمومی ۵ بیمار کرونا در گلستان بهبود یافت/ نمونه گیری از ۱۸ نفر ۱۵ زنی که با مجلس خداحافظی کردند/پارلمان یازدهم رکورد می‌شکند؟/اعتماد عمومی به کاندیداهای زن کاهش پیدا نکرد /پرونده حضور زنان در مجلس یازدهم هنوز باز است خوشحال شدم که حضرتعالی و جناب آقای منتظری باهم به مجلس می‌روید پاسخی به یادداشت جناب دکتر حسن بیارجمندی با عنوان نقش بی نظیر و ستودنی طاهری و نوری در انتخابات گلستان خسته نشدید, از ۶ سال فریبکاری ودروغ به مردم ؟!! چرا مسئولین شیلات کشور مواضع رسمی خود را نسبت به تخلفات مجموعه شیلات گلستان اعلام نمی کنند؟ چرا آیت‌الله بهجت می‌فرمود همه ما شمرهای بالقوه‌ایم!؟ با مشخص شدن نتایج انتخابات دوم اسفند"مجلس یازدهم آماده بدرقه حسن روحانی شد! نارضایتی از دولت و مجلس اعتدالی و اصلاح طلب فعلی/چرا میزان مشارکت واقعی در تهران بالاتر از آمارهای انتخاباتی دولت هست؟! عکس/ دروغ خنده‌دار ضدانقلاب درباره درس خارج آقا منتخبان تهران در مجلس یازدهم را بهتر بشناسید+ سوابق این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است/ مکتب سلیمانی فدا شدن و شهادت طلبی است/در مجلس ششم نمایندگان در راستای اهداف دشمن در مجلس ششم دست به استعفای جمعی و دست به تحصن زدند کروناویروس چگونه به دیگران منتقل می‌شود و چه علائمی دارد و چه باید کرد؟ فیلم و عکس از ویروس کرونا در ایران/ تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر رسید/ جدیدترین اخبار و گزارش‌های دریافتی از مبتلای جدید به ویروس کرونا در سایراستان و یا دیگر شهرهای ایران اقدام انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رئیسی و جانباز هادی هاشمیان در پیشتازی سفرهای استان و شهرستانی اعلام آخرین آمار کشته‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در ایران/ اعتماد مردم به جریان اصولگرایی/ جلسه ایی که تحت تاثیر مقوله ویروس کرونا قرار گرفت! شناسایی ۳ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس در اراک هر چه دارم از شهدا، نظام و انقلاب است جزئیات نتایج قطعی و رسمی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس 98 سراسرکشور انقلابیون خود را برای خدمت عرضه و ملت هم آنان را با رضایت خریداری کردند! از مجموع 6 حوزه انتخابي استان گلستان، در 5 حوزه انتخابي از جمله حوزه انتخابي گرگان و آق قلا نتيجه انتخابات در دور اول مشخص گرديده وحوزه انتخابي غرب استان انتخابات به دور دوم كشيده شده گرایش سیاسی نامزدهای پیروز انتخابات یازدهم مجلس (1398) در کشور + جدول لیست اصولگرایان پیروز انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اصفهان/آخرین نتایج یرسمی ازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اصفهان به تفکیک شهرستان ها استان اردبیل/آخرین نتایج یرسمی ازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اردبیل به تفکیک شهرستان ها قم-نتایج انتخابات مجلس (1398)/ احمد امیرآبادی فراهانی، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری و علیرضا زاکانی به مجلس راه یافتند گرگان/آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس یازدهم (1398) در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا سیستان و بلوچستان/شهادت استوار یکم «احمد رحمانی فرد» و سرباز «احمد توکلی» در درگیری مسلحانه با گروهک تروریستی نتیجه حوزه انتخابیه استان سمنان/چهار چهره جدید اصولگرا از سمنان راهی مجلس شورای اسلامی شدند. وقتی مهران مدیری پا توی کفش نماینده‌ها می‌کند مازندران/آخرین نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس استان مازندران به تفکیک شهرستان ها آذربایجان شرقی/ نتایج نهایی- انتخاب مجلس (۱۳۹۸) استان آذربایجان شرقی به تفکیک شهرستان ها نه بزرگ مردم گرگان و آق قلا به شیخ احمد مازنی کاندیدای وارداتی با برگه سبز فرزند آیت الله گلستان مجلس 98/نتایج قطعی و رسمی شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس (۱۳۹۸) استان گلستان و شهرستانها اعلام نتایج قطعی شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۸) در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور تهران/اعلام نتیجه قطعی شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس (۱۳۹۸) در حوزه انتخابیه تهران استان گلستان/نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی 98 در حوز انتخابیه شهرستانهای گلستان+جزئیات زود فراموش نکنیم.. ماجرای ابتلای مسافر خارجی در متروی ایستگاه شوش تهران به کرونا آخرین طراحی بازی چند مرحله ای اصلاح‌طلبان برای نباختن در انتخابات+ تصاویر فیلم/ صحبت‌های تکان دهنده زاکانی در ورزشگاه قم علت اعزام نیرو‌های امنیتی به قم / ستاد سه نامزد انتخاباتی متخلف تعطیل شد/ ماجرای انتقال بیمار مشکوک به کرونا در تهران چه بود؟ تقدیر ویژه معاون محترم رئیس قوه قضائیه از اقدام انقلابی و جهادی دکتر هاشمیان رئیس دادگستری گلستان+عکس کاندیداها چقدر رای بیاورند وارد مجلس می شوند؟ افتخار دولت روحانی ثبات دلار روی ۱۴ هزار تومان و دروغ بزرگ به مردم است!!/ مردم در دوم اسفند از بانیان وضع موجود دوباره استقبال خواهند کرد؟ فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم اعلام جزییات حکم قطعی ۵۲ محکوم اقتصادی و امنیتی+اسامی به چه کسانی باید رأی داد؟ (عکس) شهادت پاسدار حمیدرضا باب الخانی مدافع حرم حضرت زینب (س) در سوریه
منتخبان تهران در مجلس یازدهم را بهتر بشناسید+ سوابق اقدام انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رئیسی و جانباز هادی هاشمیان در پیشتازی سفرهای استان و شهرستانی فیلم و عکس از ویروس کرونا در ایران/ تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر رسید/ جدیدترین اخبار و گزارش‌های دریافتی از مبتلای جدید به ویروس کرونا در سایراستان و یا دیگر شهرهای ایران پاسخی به یادداشت جناب دکتر حسن بیارجمندی با عنوان نقش بی نظیر و ستودنی طاهری و نوری در انتخابات گلستان چرا مسئولین شیلات کشور مواضع رسمی خود را نسبت به تخلفات مجموعه شیلات گلستان اعلام نمی کنند؟ خسته نشدید, از ۶ سال فریبکاری ودروغ به مردم ؟!! خوشحال شدم که حضرتعالی و جناب آقای منتظری باهم به مجلس می‌روید این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است/ مکتب سلیمانی فدا شدن و شهادت طلبی است/در مجلس ششم نمایندگان در راستای اهداف دشمن در مجلس ششم دست به استعفای جمعی و دست به تحصن زدند عکس/ دروغ خنده‌دار ضدانقلاب درباره درس خارج آقا چرا آیت‌الله بهجت می‌فرمود همه ما شمرهای بالقوه‌ایم!؟ نارضایتی از دولت و مجلس اعتدالی و اصلاح طلب فعلی/چرا میزان مشارکت واقعی در تهران بالاتر از آمارهای انتخاباتی دولت هست؟! کروناویروس چگونه به دیگران منتقل می‌شود و چه علائمی دارد و چه باید کرد؟ معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان: شرایط عمومی ۵ بیمار کرونا در گلستان بهبود یافت/ نمونه گیری از ۱۸ نفر ۱۵ زنی که با مجلس خداحافظی کردند/پارلمان یازدهم رکورد می‌شکند؟/اعتماد عمومی به کاندیداهای زن کاهش پیدا نکرد /پرونده حضور زنان در مجلس یازدهم هنوز باز است با مشخص شدن نتایج انتخابات دوم اسفند"مجلس یازدهم آماده بدرقه حسن روحانی شد! مردم فاتحه دروغگویان اعتدالی و اصلاحاتی را خواندند