6 تیر 1399 - اخبار روز - اخبار روز سیاسی ،

حکم مفسد فی‌الارض برای ۸ پرونده اتفاقات ۹۶ و آبان ۹۸

رئیس کل دادگستری اصفهان گفت: اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه که در سال 88، 96 و آبان سال گذشته افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد. حکم مفسد فی‌الارض برای ۸ پرونده اتفاقات ۹۶ و آبان ۹۸

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" محمدرضا حبیبی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: شخصیت جامع شهید مظلوم آیت الله بهشتی و خدمات ایشان به مردم و به خصوص انقلاب اسلامی هنوز برای ما مردم ناشناخته است.

رئیس کل دادگستری اصفهان ادامه داد: انقلاب اسلامی و همچنین مردم پس پیروزی انقلاب زمان بسیار کم، یعنی کمتر از سه سال توانستند از حضور ایشان و خدماتشان بهره ببرند، اما ایشان در همین مدت کوتاه در پایه‌گذاری و استمرار نظام اسلامی به اندازه یک قرن و حتی بیشتر اثرگذاری داشته و خواهند داشت.

وی تصریح داشت: دشمن درهمان زمانی که جمهوری اسلامی در حال شکل‌گیری بود و سند این نظام اسلامی در حال تدوین بود، سعی کردند با نفوذ بین نمایندگان مثل حضور شخصیت ملعون بنی‌صدر و از آن مهم تر با ترور شخصیت‌های متفکر که در رأس آن‌ها شهید بهشتی بود، با بکار گیری الفاظ عوام فریبانه مانع تدوین و تصحیح یک قانون اساسی دقیق با محوریت ولایت فقیه شوند.

بهشتی مصداق عینی ایستادگی در مسیر حق

حبیبی در ادامه صحبت های خود تاکید کرد: شهید بهشتی با اطلاعت جامع و درستی که در حوزه فقه و حقوق داشت به تشریح نظام حقوقی و همچنین تبیین بحث ولایت فقیه با استناد به آیات قرآن کریم پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اذعان داشت: شهید بهشتی مصداق استادگی در مقابل دشمن و واندادگی در مقابل تهاجم آن ها بود، در آن زمان جو مردمی چنان توسط دشمن علیه این شخصیت بزرگ مصموم شده بود که اگر ایشان در مجامع عمومی به سخنرانی می‌پرداخت مردم او را متهم به قدرت طلبی می‌کردند و گاها علیه ایشان شعار می‌دادند اما شهید بهشتی درمقابل فتنه‌های دشمن ایستاد و نتیجه آن تصویب قانون اساسی بود.

وی خاطرنشان کرد: پس از ترور شهید بهشتی و یارانش نظام سلطه تصورش این بود که می‌تواند جلوی استقرار نظام و تداوم جمهوری اسلامی را بگیرند اما شهادت ایشان و یارانشان و همچنین دیگر حوادث و ترورهای کوری که در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده سبب تثبیت جمهوری اسلامی شده که یقینا پاداشی جز بهشت نخواند داشت.

حبیبی افزود: نظام‌های سلطه سال‌های زیادی است که با شعاردفاع از حقوق بشر سعی دارند اراده مردم را تضعیف کنند و همه دنیا را بر علیه ما بشورانند اما نمایان شدن چهره‌ واقعی استکبار و تبیین حقوق بشر آمریکایی فاجعه ترور شهدای هفت تیر، شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت، شهادت ائمه‌ی جمعه، تحمیل جنگ، سقوط هواپیما پتکی بر سر نظام استکبار بود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به مسائل و مشکلات داخلی نظام های استکبار گفت: امروزه شاهد آن هستیم که نظام‌ها مستکبری که به دروغ شعار حمایت از حقوق بشر سر می دهند در داخل کشورهاخودشان نقابشان کنار رفته است و نه تنها در دنیا که مردم خودشان هم چهره واقعیشان را دیده اند به طوری که می بینم در داخل شهرهای آمریکا نیروهای نظامی از جمله پلیس در مقابل مردم بی‌دفاع و بی‌سلاح مورد حملات وحشیانه‌ قرار می دهد آن هم به دلیل اعتراض به حقوق اولیه اتباع خود و خواست مردم شان مبنی بر اینکه بین ما را به خاطر رنگ پوست تبعیض قائل نشوید، دولت‌های غربی با گرفتن جان آن‌ها پاسخگوی مردم شان هستند.

وی در ادامه به تشریح عملکرد و تحول در دستگاه قضایی پرداخت و ابراز داشت: آیت الله رئیسی با شعار تحول به دستگاه قضا آمدند و در این مدت به تایید همگان به شعار خود عمل کرده و در این راستا حرکت کرده است، یکی از شعارها قوه قضاییه، رسیدگی به پرونده‌های معوقه است که در استان اصفهان در یک سال گذشته یک میلیون و ۵۰ پرونده رسیدگی شده است، البته نه به معنای آن که این تعداد دعوا وجود داشته بلکه برخی پرونده ها چند مرحله رسیدگی، تجدید نظر و... داشته‌اند.

حبیبی بیان داشت: در سال گذشته ۱۶ هزار پرونده تجدید نظر رسیدگی نشده وجود داشت که علی رغم ارجاع شدن حدود ۸۰ هزار پرونده جدید، با رسیدگی پرونده‌ها در دادگاه‌های تجدید نظر تعداد آن‌ها به ۷ هزار عدد رسیده است که این به معنای کاهش پرونده‌های تجدید نظر رسیدگی نشده به کمتر از ۵۰ درصد سال گذشته است، درسال گذشته در بخش شورای حل اختلاف رتبه نخست کشوری در کاهش موجودی داشته‌ایم که ۳۱ درصد پرونده‌ها منجر به صلح و سازش شده است.

نمود غفلت در تربیت و پرورش در پرونده های کیفری

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره فراوانی بعضی از پروندهای کیفی متذکر شد: درعنوان اول پرونده کیفری عناوینی همچون مثل ضرب و جرح عمدی، توهین، تهدید و یا صدمات ناشی از رانندگی وجود دارد که این آمار نشان می‌دهد ما در امر تربیت و پروش در همه مقاطع غافل بوده‌ایم، چه در خانواده ها و چه مقاطع مختلف تحصیلی به اندازه‌ای که در امر آموزش توجه شده باید بیش از آن در امر تربیت و پرورش دانش‌آموزان و فرزندان تلاش شود چرا که نتیجه این غفلت وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد و همچنین آمار بالای پرونده های کیفری ناشی از عناوین ذکر شده است.

وی خطاب به مرم و مسؤولان یادآور شد: ثمره غفلت در امر پرورش در پرونده‌های حقوقی هم مشاهده می‌شود و این بی‌توجهی سبب افزایش پرونده‌های مربوط به طلاق و خانواده شده و از سوی دیگر دشمن با سواستفاده از این غفلتی که متولیان فرهنگی، مسؤولان آموزشی و خانواده‌ها مسبب آن هستند، هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی افراد را از فرهنگ ناب ایرانی اسلامی دور به به سمت فرهنگ غربی سوق داده است.

حبیبی با بیان کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در استان اصفهان اذعان داشت: در استان اصفهان در سال گذشته اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است، هنگامی که ویروس کرونا در حال گسترش بود، ۷ هزار زندانی به مرخصی اعزام شدند و همچنین توانستیم حکم عفو ۱۳۰۰ نفر از زندانیان را از مرکز و مقام معظم رهبری بگیریم چرا که زندان جای مجرمین خطرناک و افرادی است که نباید در جامعه حضور داشته باشند و این موضوع سیاست فعلی قوه قضاییه است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اضافه کرد: با همت خیران به خصوص خیریه امام کاظم(ع) و همچنین برنامه یک شهر ضیافت، بیش از ۸۰۰نفر در طول درسال گذشته از زندان ها آزاد شده‌اند.

تصویب قانون کاهش مجازات تحولی در سیستم قضایی

وی تصریح کرد: قانون کاهش مجازات درمجلس جدید تصویب شده و نخستین قانونی هم است که توسط رئیس مجلس به دولت ابلاغ شده که با اجرا شدن این قانون تحول عظیمی در سیستم قضایی و کیفری ما ایجاد خواهد شد.

حبیبی با تاکید بر مساله تکریم ارباب رجوع و کارمندان قضایی گفت: در باب تکریم ارباب رجوع که از تاکیدات رئیس قوه قضاییه است و معتقدیم مقدمه تکریم ارباب رجوع، تکریم کارمندان است چرا که اگر خود قاضی و کارمندانی که درقوه فضاییه کار می‌کنند مورد تکریم قرار نگریند، نمی‌توان توقع داشت که ارباب رجوع را مورد تکریم قرار دهند که البته در هر دو جهت قدم‌هایی برداشته شده و برای نمونه مکان‌های نامناسبی و فرسوده‌ای وجود داشت که چند ساختمان جدید جایگزین این ساختمان‌های فرسوده شود و از آن مهم‌تربهره برداری پروژه ۴۰ هزار متری ساختمان دادگستری است که ساخت آن از یک سال پیش آغاز شده و تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: در طول یک سال گذشته جذب قاضی و کارمند جهت کمک و نزدیک شدن به استانداردها وجود داشته و همچنین نشست با نخبگان و فعال فرهنگی و استفاده از فناوری‌های نوین از دیگر فعالیت‌های این سازمان در استان اصفهان است و امروز بیش از ۹۱درصد ابلاغ‌ها در استان اصفهان توسط ابلاغ الکترونیکی و تلفن های همراه انجام می‌شود.

وی بیان داشت: در بحث فعالان اقتصادی با اتاق بازرگانی و نمایندگانشان سعی شد در جهت عملی شدن فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید کمک شود اگر سازمان و یا نهادی که بی‌دلیل در امر تولید مانع تراشی می‌کنند ابتدا با تذکر و سپس برابر با قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد که تاکنون ۴۰ مورد بررسی و رسیدگی شده است.

مردم آگاه به شعله‌های عوام فریبی دشمن باشند

حبیبی با اشاره به وضعیت کشور خطاب به مردم و مسؤولان متذکر شد: دشمن امروز به دنبال شعله‌ور کردن آتش فتنه هستند، آنها امیدشان به اختلاف داخلی است و مسؤولان و آحاد مردم بدانند امروز زمان شعله ور کردن اختلافات جزیی و حزبی نیست و همه باید متحد پشت مقام معظم رهبری در جهت افزایش ماندگاری نظام جمهوری اسلامی بیاستند، چرا که دشمن همه گروهک‌های بیرونی همچون سلطنت طلب و مجاهدین و... در این خصوص متحد کرده و از آنان درخواست اتحاد علیه ایران و برنامه ریزی و کار جهت ایجاد اغتشاش در داخل کشور را دارد.

مطالبه‌گری در چهارچوب قانون لازم است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اذعان داشت: صنوف ما در قسمت‌های مختلف باید مطالبه‌گر باشند و خواسته‌های خود را به گوش مسؤولان مربوطه برسانند اما مطالبه‌گری را باید در چهار چوب مقررات و با اخذ مجوز از مراجع قانون در مکان مشخص انجام دهند چرا که در غیر این صورت اداره مطالبه‌گری و احقاق حق از دست شما خارج خواهد شد همانند اتفاقی که در آبان ماه سال گذشته اتفاق افتاد.

وی در پایان صحبت های خود تاکید داشت: دست نشانده‌های منافین بدانند، اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه که در سال ۸۸، ۹۶ و آبان سال گذشته افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد به گونه‌ای که امروز ۸ پرونده مربوط به اتفاقات ذکر شده نهایی و حکم مفسد فی الارض برای آن‌ها ثابت شده است.

منبع: فارس

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
ارزش واقعی روز سهام عدالت چقدر است؟/ سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت کسی که پا روی خون سردار مقاومت بگذارد، حق دارد ادعای برادری کند؟ / در داخل دولت، سلمان و ابوذر های سپاه را به نام دولت_با_تفنگ (!) از پشت می زنند جزییاتی درباره ارایه وام ودیعه به مستاجران/ مستاجر فقط سود وام را پرداخت می‌کند 7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست/ مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه/ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای/ کرونا وحشیانه، بی رحمانه و بی وقفه می کُشد واریز اولین حقوق نمایندگان / 200 میلیون برای مسکن «محمد سعیدی» بازداشت شد+جزئیات کنایه ده‌نمکی به سال آخر ریاست جمهوری روحانی امان از این ویروس مرموز و هزار چهره کرونا, چطور نفس این کودکان را گرفت +عکس مصادره محبوبیت گسترده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط فعالین و رسانه‌های اصلاح طلب ,برای «رزومه سازی»دولت!!؟ هشدار قاطع قاضی القضات/بی انضباطی مالی به کشور آسیب می‌زند؛ نباید منابع کشور در اختیار افراد بی صلاحیتی قرار بگیرد جهانگیری سال ۹۹: دولت ۳ و نیم میلیون شغل ایجاد کرده/ جهانگیری، انتخابات ۹۶: اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، معلوم است که می خواهد مردم را فریب دهد این سخنان رهبری تقدیم به آقای ظریف+ فیلم ابعادی جالب توجه از پشت پرده ی قراردادهای مالی و اقتصادی مربوط به سنگ شکن متعلق به یکی از شهرداریهای غرب گلستان به دلیل شیوع مجدد ویرس کرونا مشکلات جامعه ایثارگری بصورت غیر حضوری حل خواهیم کرد/ رضایت حداکثری جامعه ایثارگری هدف اصلی بنیاد است در سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان چه می گذرد؟ "قسمت چهارم" آقای ظریف این فیلم را یادتان هست؟ ظریف: رهبری گفتند ظریف شجاع و صادق است/ برجام سند افتخار ایران است/ آمریکا را ابرقدرت ندانید/ ذوالنور: چرا شروط یازده گانه رهبری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رعایت نکردید؟/ نمی دانستید طبیعت آمریکا این است؟/ چرا ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این خسارت محض رساندید؟/ استغفار کنید/ شریعتی: شما به طرف غربی نگفتید که اگر با ما توافق نکنید، رقیبان ما سرکار می‌آیند؟ ساتا_فیش حقوقی نیروهای مسلح_نحوه مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیرو‌های مسلح ساتا نبرد بی‌امان مولای متقیان (ع) با غارتگران بیت‌المال، زراندوزان و رانت خواران و مبارزه با مفاسد اقتصادی ۵ نماینده مجلس به کرونا مبتلا شدند +اسامی خبرهای خوبی برای جاماندگان سهام عدالت در راه است متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دلیل مشکلات اقتصادی کشور خبری مهم برای دارندگان سهام‌ عدالت/ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند مدیران آموزش و پرورش در کجا سیر می‌کنند؟/ وظیفه وزارت آموزش و پرورش چیست؟ سعید حجاریان درباره نامه خوئینی‌ها چه نوشت؟ برخورد حضرت علی ع با مسئولان خائن و مفسدان اقتصادی+عکس واقعا دل ما کارکنان جهاد کشاورزی استان گلستان از برخی مسئولین خون است چه کنیم؟ فیلم/ حافظان جان برکف میراث طبیعی کشور سالروز ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) روز محیط بان نامگذاری شده است انتقاد شدید علم الهدی امام جمعه مشهد از موسوی خوئینی ها *درک انقلابی نداری /فکر می‌کنید مردم شعور و درک ندارند؟ فیلم/جزئیات اطلاعات جدید از پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی *هنر نفوذی‌ها بیشتر است یا صاحبان "محاسبه غلط"!؟ *نفوذی‌ها هنرمندتر هستند یا صاحبان محاسبه غلط!؟ *بدبینی به سیاه‌نمایانِ مدعی نفوذ.. واکنش زاکانی به شایعات مطرح شده درباره خانواده‌اش چرا به امام هشتم ضامن آهو می‌گویند؟/ پیام زندگی امام رضا(ع) در بیان رهبرانقلاب +تصاویر و گلچین مولودی ولادت امام رضا(ع) ادامه ی حواشی و تخلفات اقتصادی موجود در سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان" قسمت سوم " دست باید نرود سوی کلنگ!/ ,وقتی کلنگ، رقص کنان در دست مسئولان جابجا می شود!!+تصویر مفاد منشور گام دوم انقلاب و خیزش بزرگ هادی هاشمیان و مجموعه ی مدیریتی انقلابی دادگستری کل گلستان جزئیات حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز نامه خویینی به امام المسلمین حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی همانند سنگی است که ابولهب سمت پیامبر اعظم پرتاب کرد/دستان ابولهب بریده باد سیروس گرجستانی درگذشت چه چیزهایی درباره این سند می‌دانیم؟+تصویر دیدار اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و اق قلا در مجلس با خانواده شهید علیرضا سبطی فیلم لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی! باسابقه ترین نماینده مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شد عکس/ وداع با مسافر بهشت تصویری از وداع جانسوز مادر، همسر و فرزند شهید مدافع حرم سعید کمالی در مشهد مقدس را می بینید. فیلم/ آمار نهایی کرونا در جهان تا ساعت ۰۸:۰۰ امروز اجرای نجات معجزه‌آسای حاج قاسم از حلقه محاصره دشمن نشست استانی مطالبه گران مردمی در قم+تصویر آخرین خبر از جزئیات حمایت از کاشفان و گزارشگران فساد معروف به طرح حمایت از سوت‌زنی مسئولین نظارتی و اجرائی دولت در استان گلستان و سازمان شیلات ایران باید پاسخگوی این حجم بالای مفاسد و انحرافات اقتصادی شیلات باشند منظور آقایان از حفظ آبروی مومن چیست ؟/ همان مولای متقیان که حرمت آبروی مسلمان را بالاتر از کعبه می داند،چنان بر بی آبرو شدن مسئول متخلف چپاولگر بیت المال اصرار دارد
در سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان چه می گذرد؟ "قسمت چهارم" ابعادی جالب توجه از پشت پرده ی قراردادهای مالی و اقتصادی مربوط به سنگ شکن متعلق به یکی از شهرداریهای غرب گلستان ساتا_فیش حقوقی نیروهای مسلح_نحوه مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیرو‌های مسلح ساتا ارزش واقعی روز سهام عدالت چقدر است؟/ سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت آقای ظریف این فیلم را یادتان هست؟ ظریف: رهبری گفتند ظریف شجاع و صادق است/ برجام سند افتخار ایران است/ آمریکا را ابرقدرت ندانید/ ذوالنور: چرا شروط یازده گانه رهبری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رعایت نکردید؟/ نمی دانستید طبیعت آمریکا این است؟/ چرا ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این خسارت محض رساندید؟/ استغفار کنید/ شریعتی: شما به طرف غربی نگفتید که اگر با ما توافق نکنید، رقیبان ما سرکار می‌آیند؟ این سخنان رهبری تقدیم به آقای ظریف+ فیلم «محمد سعیدی» بازداشت شد+جزئیات به دلیل شیوع مجدد ویرس کرونا مشکلات جامعه ایثارگری بصورت غیر حضوری حل خواهیم کرد/ رضایت حداکثری جامعه ایثارگری هدف اصلی بنیاد است کنایه ده‌نمکی به سال آخر ریاست جمهوری روحانی واریز اولین حقوق نمایندگان / 200 میلیون برای مسکن هشدار قاطع قاضی القضات/بی انضباطی مالی به کشور آسیب می‌زند؛ نباید منابع کشور در اختیار افراد بی صلاحیتی قرار بگیرد جهانگیری سال ۹۹: دولت ۳ و نیم میلیون شغل ایجاد کرده/ جهانگیری، انتخابات ۹۶: اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، معلوم است که می خواهد مردم را فریب دهد امان از این ویروس مرموز و هزار چهره کرونا, چطور نفس این کودکان را گرفت +عکس مصادره محبوبیت گسترده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط فعالین و رسانه‌های اصلاح طلب ,برای «رزومه سازی»دولت!!؟ 7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست/ مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه/ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای/ کرونا وحشیانه، بی رحمانه و بی وقفه می کُشد جزییاتی درباره ارایه وام ودیعه به مستاجران/ مستاجر فقط سود وام را پرداخت می‌کند کسی که پا روی خون سردار مقاومت بگذارد، حق دارد ادعای برادری کند؟ / در داخل دولت، سلمان و ابوذر های سپاه را به نام دولت_با_تفنگ (!) از پشت می زنند