24 دی 1398 اخبار روز سیاسی - - اخبار روز ،

کلید واژه ها _ وزارت خارجه دولت ایران سردار حاج قاسم سلیمانی امریکا شهید سلیمانی سردار حاجی‌زاده پمپئو ترامپ تهران خزانه‌داری آمریکا انگلیس ماکرون مشهد اسپند روزنامه کیهان انقلاب دستگاه قضایی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

جوخه‌های ترور می‌توانند یک ملت را بکشند؟!

چرا مقامات آمریکا و انگلیس و اسرائیل مانند اسپند روی آتش شده‌اند و با اضطراب و بیش‌فعالی در مقابل ایران رفتار می‌کنند؟ مگر حاج قاسم و یاران سپاهی‌اش با آمریکا و انگلیس چه کرده‌اند؟ جوخه‌های ترور می‌توانند یک ملت را بکشند؟!

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" محمد ایمانی در سرمقاله روزنامه کیهان نوشت:

چرا مقامات آمریکا و انگلیس و اسرائیل و پیاده‌نظام سیاسی- رسانه‌ای آنها مانند اسپند روی آتش شده‌اند و با اضطراب و بیش‌فعالی در مقابل ایران رفتار می‌کنند؟ مگر ژنرال ارشد ایرانی را ترور نکرده‌اند؟ چرا پادوهای حقیر همان‌ها، دزدانه و شبانه، به تصویر حاج قاسم حمله کردند و فحاشی کردند؟ مگر حاج قاسم و یاران سپاهی‌اش با آمریکا و انگلیس چه کرده‌اند که سفیر انگلیس بی‌احتیاطی کرده و به حلقه اوباش فحاش می‌پیوندد و پس از دستگیری، تازه به‌خود می‌آید و خود را دو بار خیس می‌کند؟! رفتارهای رادیکال و غوغاسالارانه قرار است کدام اتفاقات بزرگ را از چشم افکار عمومی ایران و جهان بپوشاند؟

۱- امیر مومنان (ع) به فرزند خود امام حسن(ع) فرمود «لَا تَدْعُوَنَّ إِلَی مُبَارَزَهًٍْ، وَ إِنْ دُعِیتَ إِلَیْهَا فَأَجِبْ؛ فَإِنَّ الدَّاعِیَ إِلَیْهَا بَاغٍ وَ الْبَاغِیَ مَصْرُوعٌ. هرگز به جنگ و مبارزه دعوت نکن اما اگر به مبارزه دعوت شدی بپذیر، زیرا آنکه به جنگ فرا خواند، سرکش است و سرکش، به زمین می‌خورد»(حکمت ۲۳۳). نمایش شجاعت در برابر دشمن، بازدارنده است و در مقابل، اظهار ضعف و انفعال، سایه تهدید را با خود می‌آورد. داستان ستم‌های آمریکا علیه ملت ما، تاریخی ۷۸ ساله دارد اما تازه‌ترین نمونه‌های عداوت، عهدشکنی آنان در برجام و سپس تحریم و جنگ اقتصادی و نهایتا، مواجهه همه‌جانبه با سپاه پاسداران به‌عنوان یکی از ارکان اقتدار کشورمان است.

دولت آمریکا ۱۹ فروردین ۹۸، سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد و این پس از برخی تحرکات مشکوک در داخل بود که با تمکین ازFATF، بخشنامه ممنوعیت همکاری با افراد و نهادهای حاضر در فهرست تحریم‌های سازمان ملل و وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا را صادر کرده بودند! با این وصف، سپاه و وزارت اطلاعات و ارشاد و دستگاه قضایی و صدا و سیما باید در داخل تحریم می‌شدند!

۲- متاسفانه برخی مدیران به مدت یک سال، هیچ جواب درخوری به دشمن ندادند و بنابراین فروش نفت و مبادلات مالی و بانکی ما به شدت در مضیقه قرار گرفت. پس از اقدام فروردین امسال دولت آمریکا هم، به چند موضع‌گیری و بیانیه بسنده شد. آخرین اقدامی که دشمن مرتکب شد، دست یازیدن به ترور بود. آمریکا و اسرائیل بنا به اعتراف خودشان، سه عملیات تروریستی ظرف یک ماه گذشته انجام دادند؛ ترور حاج قاسم سلیمانی، سردار حاجی زاده در سوریه و عبدالرضا شهلایی در یمن. اخیرا نیویورک‌تایمز نوشت «ترور ژنرال سلیمانی بخشی از یک برنامه گسترده‌تر برای ترور فرماندهان سپاه پاسداران و سران نیروهای هم‌پیمان ایران در منطقه است».

۳- ممکن است کسانی در گوشه و کنار بگویند اصلا چرا باید در عراق و سوریه و فلسطین و لبنان و یمن نقش‌آفرین بود که ترور هم شد یا کشور را درگیر کرد؟ پاسخ به این پرسش، چند جلد کتاب مستند می‌شود. اما یک پاسخ، همان است که ملت ایران در طول همه این سالها داده‌اند و کسی حق ندارد -مگر با دغل و دروغ- مخالفت خود را نظر «مردم ایران» جا بزند. حاج قاسم سلیمانی، پیشانی نبرد با دشمن بود؛ معتقد به اینکه به فرموده امیرمومنان (ع) باید با دشمن متجاوز جنگید پیش از آنکه او وارد سرزمین‌تان شود و شما را خوار کند.

اگر ملت ایران سر سوزنی به تلقین صهیونیستی «نه‌غزه نه لبنان» باور داشت، نباید حاج قاسم در تمام نظرسنجی‌های داخلی و حتی آمریکایی، محبوب‌ترین چهره در میان مردم ایران طی چند سال اخیر بوده باشد. و نباید تشییع پیکر مطهر او در اهواز و مشهد و تهران و قم و کرمان، آن قیام و قیامت تاریخی را رقم بزند که بَری مک‌ کافری ژنرال چهار ستاره آمریکایی به «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» بگوید «ترامپ از عظمت تشییع ژنرال سلیمانی، تا سرحد مرگ ترسید». دشمن در این ماجرا، ضربه خُردکننده‌ای خورد. دنیا دید که سلیمانی برچسب‌خورده از سوی آمریکا و انگلیس، جزو محبوب‌ترین شخصیت‌های منطقه است و جنایت ترور او، نه تنها ملت ایران را مرعوب نساخته بلکه موجب تحقیر مضاعف آمریکا شده است.

۴- با شهادت حاج قاسم، یک انفجار اطلاعاتی رسواکننده علیه دشمن و منافقین اتفاق افتاد. جوشش بصیرت و عواطف مردم برای فرمانده پیشرو و شجاعی بود که با شش قسم جلاله گفته بود «برادران! از مهم‌ترین شئون عاقبت به خیری، نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب است. والله از مهم‌ترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی، دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد؛ در قیامت خواهیم دید مهم‌ترین محور محاسبه این است». محبوبیت چنین فرماندهی، مایه عزای بی‌پایان برای دشمن است. او می‌تواند تبدیل به الگویی برای تغییر سازنده سیاست و مدیریت در هر کشور شود. پیکر پاره پاره او در میان انبوه جمعیت در تهران -که حد فاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان انقلاب و آزادی و خیابان‌های اطراف را لبریز کردند بودند- نشان می‌داد هم انقلاب اسلامی پر نشاط است و هم اینکه سلیمانی و هم‌رزمانش می‌توانند الگوی بن‌بست‌شکنی‌ها باشند.

۵- شهادتی که رهبر حکیم انقلاب دادند، مستند به آن سیره مجاهدانه و این حماسه مردم بود: «شهید سلیمانی هم شجاع بود، هم با تدبیر بود؛ صِرف شجاعت نبود؛ بعضی‌ها شجاعت دارند امّا تدبیر و عقل لازم برای به کار بردن این شجاعت را ندارند. بعضی‌ها اهل تدبیرند امّا اهل اقدام و عمل نیستند، دل و جگر کار را ندارند. این شهید عزیزِ ما هم دل و جگر داشت -به دهان خطر می‌رفت و ابا نداشت- هم با تدبیر بود؛ فکر می‌کرد، تدبیر می‌کرد، منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیرِ توأمان، فقط در میدان نظامی هم نبود، در میدان سیاست هم همین جور بود؛ بنده بارها به دوستانی که در عرصه‌ سیاسی فعّالند این را می‌گفتم؛ رفتار او را، کارهای او را... انقلاب و انقلابیگری خطّ قرمزِ قطعیِ او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کمرنگ کنند، این واقعیّتِ اوست؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خطّ قرمز او بود... شهادت او، زنده بودن انقلاب را به رخ همه‌ دنیا کشید. عدّه‌ای می‌خواستند وانمود کنند که انقلاب در ایران از بین رفته است، مرده است، تمام شده - البتّه عدّه‌ای هم سعی می‌کنند که این اتّفاق بیفتد- شهادت او نشان داد انقلاب زنده است؛ دیدید چه خبر شد در تهران و شهرهای دیگر».

۶- اتفاق دوم، بامداد چهارشنبه گذشته رخ داد. یکی از بزرگ ترین، عملیاتی‌ترین و مجهزترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در دنیا، از سوی همسنگران شجاع و توانمند حاج قاسم، با دقت تمام هدف ۱۳ موشک نقطه زن قرار گرفت، بی‌آنکه سیستم راداری و پدافند موشکی آمریکا بتواند رهگیری و مقابله کند. آمریکا ۷۵ سال بود چنین ضربه‌ای حتی از شوروی و چین نخورده و چنان تحقیر نشده بود که رئیس‌جمهور وحشی آن تا ۱۸ ساعت بعد، قادر به تکلم نباشد. این ماجرا در کنار ماجراهای دنباله داری مانند نابودی داعش، انهدام پهپاد فوق مدرن گلوبال هاوک، و حملات موشکی انصارالله یمن به تاسیسات آرامکو درست مقابل پدافند آمریکا، بشارت آغاز دوران تازه‌ای فراتر از اراده فرعونی آمریکا را می‌دهد و از نگاه دشمن باید به هر قیمت مخدوش شود. آنچه در ماجرای سرنگونی هواپیمای مسافربری در اطراف تهران رخ داد، دستاویزی در خدمت محافل آلوده به نفاق و نفوذ بود تا بار از دوش آمریکا بردارند و زبان به شماتت و ترور شخصیت دوباره همرزمان حاج قاسم سلیمانی بگشایند.

۷- بعضی از اینها وقتی آمریکا، سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد، برای ساعتی لباس سپاه بر تن کردند اما در چند ماه بعدی دائما اف.ای.تی.افی را بزک نمودند که ارکان اقتدار کشور را هدف گرفته بود. نوبت بعدی هنگامی که خروش عواطف عمومی علیه ترور سبعانه شهید سلیمانی را دیدند، مجددا همرنگ مردم شدند و همراه با تحریف و مصادره به مطلوب، از حاج قاسم تمجید کردند. اما به چند روز نکشید که زبان شان به شماتت باز شد؛ دوشادوش نفاق قدیم که میلیشیای مزدور را شبانه و دزدانه در مجموعه‌های چند نفره به خیابان فرستاد تا تصاویر حاج قاسم را پاره کنند و به نیابت از ترامپ و پمپئو و نتانیاهو و جانسون و ماکرون، فحاشی و عقده گشایی نمایند. البته درد بی‌درمان دشمنان و منافقین با این رذالت‌ها، کمترین تشفی پیدا نمی‌کند اما هدف، «مردم‌ربایی» و جا زدن چند صحنه‌سازی رسوا و قلابی به جای ملت بزرگ ایران است که آن ضربت کمر شکن را در تشییع شهید سلیمانی به دشمنان زد.

۸- فقط آمریکا و انگلیس و اسرائیل نبودند که با آن تشییع ده‌ها میلیونی و سپس انتقام موفق ایران، عزادار می‌شدند. سیاست بازانی هم که با علم و آگاهی -نه خطا کاران و بد فهمان- ادعا می‌کردند نمی‌توان مقابل آمریکا ایستاد و باید تسلیم شد، خسارت راهبردی می‌دیدند. ماجرای سقوط هواپیما، اگر کام سپاه پاسداران غیور و ملت ما را تلخ کرد، گویا برای آن طیف، خبری شادمان‌کننده بود. این ذوق زدگی را در نوع مواجهه عقده‌گشایانه‌شان در فضای مجازی و برخی مطبوعات می‌توان به وضوح دید. به راستی اگر بنای بر سوگواری برای جان باختگان هواپیمایا حتی انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی بود، چرا به شهید جنایت تروریستی آمریکا و اسرائیل اهانت کردند؟ آیا جز این است که انتقام آمریکا را از سپاه می‌گرفتند؟

و اگر چنین است، خبرگزاری رسمی، چقدر به نفوذ آلوده است که بعد از ظهر شنبه به شکل لحظه به لحظه در حال تحریک و تهییج برای اعتراض خیابانی -منتهی به هتاکی علیه حاج قاسم و سپاه پاسداران و نظام و رهبری- بود و کانال‌های اجاره‌ای نیز که بعضا از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، هم پوشانی می‌کردند؟! این چه مدل سوگواری یا حتی اعتراض بود که سفیر انگلیس (میداندار فتنه سال ۸۸) تحریک به رفتار ساختارشکنانه در متن آن می‌کرد؟ وزیر خارجه انگلیس یک روز پس از آن فتنه‌انگیزی سفیرش نوشت «دولت ایران که در حال عبور از یک گذرگاه مهم است، می‌تواند به حرکت خود به سوی انزوا با همه پیامدهای سیاسی و اقتصادی ادامه دهد، یا گام ‌هایی برای تنش ‌زدایی و تعامل در مسیری دیپلماتیک بردارد»؟! یعنی برپایی آشوب و انتقام کشی از رزمندگان خط اول دفاعی کشور، شرط تعامل با غرب است؟ این وسط با جنازه برجام چه کنیم که توسط آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان به رگبار بدعهدی بسته شد و نفاق و خباثت غرب را نمایان کرد؟

۹- یک معیار بازشناسی افراد پاک سرشت از منافق، نحوه مواجهه با لغزش جوانمردان است. امیر مومنان (ع) درحکمت ۲۰ نهج‌البلاغه فرمود «أَقِیلُوا ذَوِی الْمُرُوءَاتِ عَثَرَاتِهِمْ، فَمَا یَعْثُرُ مِنْهُمْ عَاثِرٌ إِلَّا وَ [یَدُهُ بِیَدِ الله] یَدُ لله بِیَدِهِ یَرْفَعُهُ‏. از لغزش جوانمردان بگذرید، چه اینکه کسی از آنها نیست که بلغزد جز آنکه [دست او در دست خداست‏] خدایش دست گیرد و بلندش سازد». نقطه مقابل این رویکرد، رفتار منافقین در هتاکی و پرده‌دری و شماتت است.

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir آخرین تصاویر دیدنی از آشوب در آمریکا بازدید سرزده رئیس کل دادگستری گلستان از دادگستری گمیشان سهام عدالت ورود به سایت سامانه سهام عدالت www.samanese.ir در حوادث آبان‌ماه ۹۸ ‌تعداد ۲۰۰۰ نفر از حاضرین در صحنه و ۵۰۰۰مامور مجروح شدند و آمار کشته شدگان ۲۳۰ نفر بود حملات موشکی اخیر ایران نشان می‌دهند که این کشور از آمریکا و متحدانش هراسی ندارد /ایران قادر است به سامانه‌های دفاع موشکی آنها نفوذ کند+عکس بانک‌ها گفته‌اند ارزش فروش سهام عدالت فقط 450 هزار تومان است!!/ قیمت واقعی سهام عدالت چقدر است؟ واکنش رئیسی به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی کدام مسئول عراقی خائن است؟ تکلیف اعتبارنامه تاجگردون چه می‌شود؟ نامه جلیلی به قالیباف| قانونگذاری و نظارت باید طوری باشد که مردم شیرینی آن را در عمل بچشند/آنچه برای مردم اهمیت دارد فرجام مطالبات آنهاست/ مجلس مختصات نقاط مطلوب را برای هر سال خود مشخص کند/ مجلس یازدهم ۷ نکته مهم را در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ کند اقدام عجیب رحمانی فضلی / پشت پرده سخنان وزیر کشور چیست؟/هدف وزیر کشور از مطرح کردن چنین سخنانی در این برهه زمانی چیست.+تصاویر بگو و مگو اعتبارنامه‌های نمایندگان+عکس واکنش شهرداری تربت جام به ماجرای پلمب منزل پیرزن و فرزند نابینا فیلم/ اسکورت عجیب و محافظان یک بازیگر زن! رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه بازداشت شدند ورود دستگاه قضایی انقلابی گلستان به موضوع واگذاری اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون توسط مسئولین اداره راه و شهرسازی سازی استان گلستان+فیلم نماینده‌ای که هدیه‌اش را بازگرداند+ عکس رونمایی رسمی سپاه از زیردریایی بدون سرنشین رزمی/ تحقق وعده مهم سرلشکر سلامی ظرف کمتر از ۸ ماه +عکس آمریکا در آتش و خون: اغتشاش و هرج‌ومرج مرگبار، مینیاپولیس را به منطقه جنگی تبدیل کرد +تصاویر امکان فروش تفکیکی سهام عدالت واکنش دفتر رهبر انقلاب به ماجرای تلخ رومینا اشرفی / قانون باید برخورد سخت بکند اگر نبود هوشمندی و ذکاوت یکی از دستگاه های نظارتی انقلابی استان گلستان!! دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی/سامانه فیش حقوقی و احکام افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی نمایندگان گلستان و لزوم تشکیل فوری کمیته تحقیق و تفحص از مفاسد اقتصادی رؤسای ادوار مجلس چقدر رای آوردند؟ +جدول پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم به کشور بازگشت داستان دو برادر؛ حاج باقر در انتظار تماس حاج قاسم آیا مسئولین حراست کل استان گلستان واقعا متوجه سوء استفاده مسئول حراست راه و شهرسازی از موقعیت شغلی اش نشده اند ؟+تصویر آغاز سومین مرحله رزمایش کمک های مومنانه با توزیع بیش از ۱۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان‌گلستان در اولین روز کاری مجلس یازدهم سنگدوینی نایب رئیس و نوروزی سخنگوی شعبه یک مجلس شورای اسلامی شدند آقای روحانی! تقلید از سیاست‌های کهنه و فاجعه بار را کنار بگذارد میله‌های زندان در انتظار نماینده تهران+ عکس فیلم/ بازتاب‌های ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله به دست پدرش در فضای مجازی بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درباره سوء استفاده از موقعیت و امکانات دولتی توسط مسئولین سوابق کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم+تصویر فیش حقوقی فرهنگیان fish.medu.ir فیش حقوق آموزش و پرورش/فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و بازنشستگان آموزش و پرورش گزارش تکان دهنده از آخرین جرئیات قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش/ماجرا از ارتباط رومینا و بهمن/ابعاد تازه‌ای از قتل هولناک رومینا
استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس آخرین تصاویر دیدنی از آشوب در آمریکا آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد بازدید سرزده رئیس کل دادگستری گلستان از دادگستری گمیشان معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد