9 آذر 1398 یادداشت - گام دوم انقلاب - اخبار روز سیاسی - - اخبار روز - یادداشت سیاسی ،

به قلم: احمدرضا احمدی عضوستاد تحول شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی کشور

جوانان، ناکارآمدی و رفتار مذموم برخی از مدیران ارشد نظام را به پای اسلام، انقلاب و حتی روحانیت ننویسند.!/ برخی از مدیران در نطام دینی،دروغ می گویند, هراسی از تصرف بیت المال ندارند،مدافع منفعت طلبان و تجاوزگران به بیت المال هستند،توکل به خدا ندارند،شجاعت،صبر و استقامت در برابر مستکبران ندارند

برخی از مدیران در نطام دینی،دروغ می گویند، بدخلقی می کنند به مخالفان خود اهانت کرده و تکبر می ورزند، پنهان کاری را بر شفافیت ترجیح می دهند،رقیب را بر نمی تابند و تا محکوم به حبس پیش می روند، قانون را مادون خود و خود را فوق قانون فرض می کنند،هراسی از تصرف بیت المال ندارند،مدافع منفعت طلبان و تجاوزگران به بیت المال هستند،توکل به خدا ندارند،شجاعت،صبر و استقامت در برابر مستکبران ندارند،خویشتنداری در آنان معنا ندارد، برای بقای خود هر اقدام حرامی را مباح و از شرع تبعیت نمی کنند جوانان، ناکارآمدی و رفتار مذموم برخی از مدیران ارشد نظام را به پای اسلام، انقلاب و حتی روحانیت ننویسند.!/ برخی از مدیران در نطام دینی،دروغ می گویند, هراسی از تصرف بیت المال ندارند،مدافع منفعت طلبان و تجاوزگران به بیت المال هستند،توکل به خدا ندارند،شجاعت،صبر و استقامت در برابر مستکبران ندارند

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"احمدرضا احمدی عضوستاد تحول شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی کشور با ارسال یاداشتی تحت عنوان :جوانان، ناکارآمدی و رفتار مذموم برخی از مدیران ارشد نظام را به پای اسلام، انقلاب و حتی روحانیت ننویسند.! چنین نوشت: 

چند نکته:
اول: دانشمندان مدیریت، مدیریت را هنر اداره کردن گفته اند که این هنر ذاتی انسان است؛ که در برخی از افراد این موهبت به کمال می رسد و بعضی از افراد از این نعمت الهی محروم هستند.به تعبیر صاحب این قلم: مدیریت،  هنر جوهری است که این هنر نیز جوشیدنی است؛ کوشیدنی نیست. 
دوم: اخلاق در مدیریت بعنوان "کلید طلایی" مورد اجماع دانشمندان عرصه ی دانش مدیریت واقع شده است. و به نظر من بنده، اخلاق اسلامی، طلایی ترین کلید در حوزه مدیریت است.
سوم: از منظر مادی گراها، اخلاق و معنویت در هیچ زمینه ای فضیلتی ندارد و به عقیده ماکیاول اخلاق و معنویت برای حکمرانان در مسیر هدف مانع ایجاد می کند و به اعتقاد او هدف وسیله را توجیه می کند. که البته بطلان نظریه ماکیاول واضح است. اسلام و اندیشمندان اسلام همچون شهید مطهری با عقیده ماکیاولی سرسختانه مبارزه کرده اند زیرا آن اندیشمند به فرمایش امام علی علیه السلام استناد می کنند که برای رسیدن به هدف مقدس، بایستی از طریق حق رفت. و از طریق باطل به سوی حق رفتن عین گمراهی است.
چهارم: صبر و شجاعت از اوصاف لاینفک مدیریت اسلامی و از مصادیق اخلاق اسلامی است.
حکمرانان دینی بایستی قبل از قبول مسئولیت به تهدیب نفس پرداخته و دو صفت بارز مدیدیت دینی  یعنی شجاعت و صبر را در خود نهادینه و ملکه روح سازند.
رسول اکرم اسلام (ص)امیرالمومنین علی(ع) و دیگرمعصومان بعنوان مدیران و رهبران فرهمند در عالم بشریت سنبل شجاعت و صبر بوده اند.که شواهد و نمونه های صبر و شجاعت در زندگی هر یک از این انوار طیبه خود حدیث مفصل خواهد شد که بدلیل اختصار این نوشتار به آن نمی پردازیم اما از باب تاکید بر ادعای خود اشاره ای بکنم.
البته بایستی به ظرافت تمام بین صبر و استقامت در حکمرانی تفاوت قائل شد.
در حوزه مدیریت صبر در مقابل مخالف غیر معاند است.صبر در برابر نقادان و پرسگران و اهل مطالبه است اما استقامت در دانش مدیریت دینی در صبر بر کاستی ها و تنگناها در همه عرصه ها از جمله اقتصادی،نظامی، سیاسی مورد تاکید است.
اگر از منظر مدیریت مبتنی بر اخلاق اسلامی به ارزیابی رفتار برخی از مدیران ارشد نظر بیاندازیم بر خلاف انتظار نسل جوان که از مدیران انقلاب اسلامی توقع دارند تا متخلق به اخلاق اسلامی و مظهر تقوای الهی باشند؛ لیکن می بینند که عده ای از مدیران سطوح عالی نظام رفتارشان بیش از آن که تابع اعتقادات، اخلاقیات و شرعیات باشد تحت تاثیر مبانی ماتریالیستی، مادیگرایی و نیز ماکیاول است و عملا برای رسیدن به اهداف خود همه اوصاف حمیده را نادیده می انگارند؛ در این صورت است که جوانان با مشاهده چنین مدیران که[شاید حتی لباس مقدس روحانیت را هم برتن دارند] نسبت به اسلام،انقلاب و روحانیت بد بین می شوند.
مثلا برخی از مدیران در نطام دینی،دروغ می گویند، 
بدخلقی می کنند به مخالفان خود اهانت کرده و تکبر می ورزند، پنهان کاری را بر شفافیت ترجیح می دهند،رقیب را بر نمی تابند و تا محکوم به حبس پیش می روند، قانون را مادون خود و خود را فوق قانون فرض می کنند،هراسی از تصرف بیت المال ندارند،مدافع منفعت طلبان و تجاوزگران به بیت المال هستند،توکل به خدا ندارند،شجاعت،صبر و استقامت در برابر مستکبران ندارند،خویشتنداری در آنان معنا ندارد، برای بقای خود هر اقدام حرامی را مباح و از شرع تبعیت نمی کنند،به نوعی سادیسم اقتدارگرایانه مبتلایند و از هر فرصت مناسبی علیه مخالفان بهره می برند، در ارائه آمار خلاف واقع ابائی ندارند، برای حل مشکلات مردم احساس مشترکی نداشته و نسبت به اقناع مطالبات مردمی به راحتی دیگران را مقصر و هوچیگری می کنند، اهانت به منتقدان برایشان عادی است، نفوذ پذیرند، خدمات متقدمین را نادیده و اقدامات ناچیز خود را فتح الفتوح و معجزه جلوه می دهند، در تغییر ارزشهای مورد احترام و اعتقادات عمومی در جهت کسب منفعت های غیر شرعی پیشتازند، به تدابیر لازم در مدیریت تغییر و واکنشهای احتمالی نمی اندیشند و هرگونه واکنشی را بدون ارزیابی از لایه های اجتماعی، آنرا متوجه رقبای سیاسی خود می کنند، علاقه ای برای موفقیت رقیب در عرصه خدمت رسانی به مردم و منافع آنان را ندارند، به مشارکت دیگران و بخصوص رقبای خود در هیچ عرصه ای بویژه در عرصه سیاسی را ندارند، به استقلال کشور مبتنی بر شعار های انقلاب اسلامی معتقد نیستند، با آزادی در تراز معارف انقلاب اسلامی موافقتی ندارند، به وحدت و یکپارچگی و رابطه با نیروهای انقلاب اسلامی علاقه ای ندارند و این در حالی است که به روابط همه دنیا ولو مستکبران و مخالفان انقلاب اسلامی تا سرحد دلباختگی اشتیاق دارند، برای رسیدن به منافع حزبی، جناحی و تباری خود از مخاطره منافع ملی هراسی نداشته و با شیب تند و سرعت بالا به دو قطبی سازی جامعه همت می گمارند


آنچه را که از تفکر مدیران برخی از مدیران گفته شد و دهها مولفه دیگر که در این مختصر اشاره نشد در مدیریت اسلامی و نگره مدیریت انقلابی جایگاهی ندارد زیرا مولفه های یاد شده که در جان و اندیشه مدیران تحت تاثیر لیبرالیسم رسوخ کرده است یا خلاف اعتقادات دینی است، یا با اخلاقیات در تعارض است و یا با شریعت ناب اسلامی سازگاری ندارند. به همین دلیل جوانان نوآمد در گام دوم انقلاب اسلامی بایستی بدان توجه داشته باشند و در داوری های خود از حضور مدیران فعلی با اندیشه به ظاهر روشنفکرانه در مقاطعی از تاریخ چهل ساله کشور تعجب ننمایند زیرا بی شک و بی شبهه مدل اداره کشور توسط آنان ربطی به اصالت و ذات اسلام و انقلاب اسلامی و روحانیت ندارد بلکه ملقمه از اندیشه لیبرالیسم و اسلام  سکولار و غیرناب است که در این میان برخی از افراد با تفکر التقاطی حتی با لباس مقدس روحانیت هم حضور دارند که البته این امر منحصر به تاریخ ایران در چهل ساله اخیر نمی باشد بلکه ادوار گذشته نیز چنین افراد و تفکری وجود داشته اند و برای اداره کشور، اسلام ناب را مزاحم ترقی و تعالی می دانستند و به دریوزگی و وابستگی به بیگانگان می اندیشیدند و رفتار می کردند و تفکر بخشی از مدیران و حکمرانان در استمرار همان اندیشه است که این نوشتار تاکید دارد آیندگان و جوانان را متوجه کند که ناکارآمدی و رفتار مذموم برخی از مدیران ارشد نظام را به پای اسلام، انقلاب و حتی روحانیت ننویسند.! زیرا افراد گرانمایه،مهذب و تسلیم و معتقد به مبانی معارف دینی در طی چهل سال گذشته انقلاب اسلامی وجود داشته و هنوز در مناصب عالی،میانی و عملیاتی حضور دارند و با اخلاص انجام وظیفه می کنند.نقطه اوج مدیریت اسلامی و انقلابی در هشت سال دفاع مقدس متبلور است که هر زاویه ای از مدیریت در دفاع مقدس می تواند الگویی مناسب برای کشور و ارائه آن به جهان باشد.چنانکه همان سبک مدیریت که امروز بعنوان مدیریت جهادی و انقلابی اشتهار دارد در جای جای کشور بالاخص در شرایط بحران همانند سیل،زلزله و آشوبها نقش خود آشکار و هویدا می سازد که آخرین آن در مقابله با هرج و مرج طلبان، غارتگران اموال عمومی و مردمی و اغتشاشگران بود که به مدد مدیریت امنیت رسیدند و در کوتاهترین زمان با فراخوان مردم و انگشت اشاره رهبری آتش فتنه سعودی آمریکایی را خاموش کردند.

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
"پدران اغتشاشات آبان" در فکر آینده/ ربیعی: نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد! حمله به پایگاه رای جریان انقلابی با گرانی بنزین/ «قمار بزرگ» روحانی در ماجرای بنزین چه بود؟ هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم روحانی در صحن مجلس: نمایندگان مجلس میراث‌دار بزرگانی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند/ در اقتصاد کلان قدم های بزرگی برداشته ایم/ آمریکا از تحریم‌ ناامید شده است/ ما می‌دانیم مردم در سختی هستند وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است بسترهای قانونی تبدیل آرای اعتراضی مردم به آرای انتخاباتی تحول آفرین را فراهم کنید / اختلال در فرآیند حق نظارت و تبدیل آرای اعتراضی به انتخاباتی، نقض حقوق اساسی ملت است کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر فیلم لحظه کشته شدن زن گدا به‌خاطر یک درخواست ساده! از ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس 98 در وزارت کشور تا تمام حاشیه‌ها و تصاویر ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد داماد حسن روحانی با نماد ضدانقلاب آمد!+عکس شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس تازه‌ترین حرکت ضدملی چهره‌های هنری/ آیا وسوسه شبکه سعودی پشت پرده تحریم صداوسیماست؟ دم خروس استعفای نمایشی/ محمود صادقی دنبال استعفا بود ولی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد/ استند آپ کمدی آقای انتحار!+عکس گزارش تصویری جالب از حاشیه های ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گلستان حجت الاسلام رئیسی: امروز اراده نظام اسلامی برخورد با مفاسد است/به جای فساد، مبارزه با فساد باید در اذهان جای بگیرد انتخابات ۹۸- گلستان| تعداد داوطلبان گلستانی برای مجلس یازدهم از ۱۷۰ نفر گذشت عکس/مردم عراق علیه اغتشاشگران به صحنه آمدند با پیگیری انقلابی آقای رئیسی, ریاست قویه قضاییه و مسئولین دستگاه قضایی گلستان از تعطیلی تعداد زیادی واحد های تولیدی در استان گلستان جلوگیری شد / تأسف برای مسئولین اجرائی دولت تدبیر و امید+عکس پیام محرمانه رهبری نمایندگان مجلس را آرام کرد دستگیری ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌ها ورود و نام نویسی دکتر عبدالحسین ناصری باتجربه ترین کاندیدای دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به فرمانداری گرگان. علی مطهری: بتمرگ و پفیوز را گفتم ولی آرام/ ادای کف گرگی را درآوردم، نزدم/ شفافیت آرا فعلاً مفید نیست/ برجام با امضای رهبری انجام شد/ اگر شرایط کشور عادی بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ لاریجانی اشتباه کرد که گفت مجلس از سهمیه‌بندی بنزین خبر داشته درباره تحرکات جدید اصحاب فتنه /چه کسی فرمان مجدد آتش به سران فتنه داده؟/ میرحسین را بعد از ده سال چه کسی بیدار کرد؟ سازمان دهی یک لشکر در حوادث اخیر توسط دشمن چرا اراذل آدمکش را معرفی و محاکمه نمی‌کنید؟ علل سه‌گانه اغتشاشات اخیر با پول حاکمیت، علیه حاکمیت! رمزگشایی از سخنرانی اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران/ از «یگان تروریسم سایبری» تا فرود «مهناز افشار» در آغوش سعودی‌ها +عکس چرا روحانی سزاوار حمایت است؟ / حمایت رهبری، از حسن روحانی او را از پایان زود هنگام ریاست‌جمهوری حفظ کرده کار دولتی فقط برای ژن خوب‌هاست/ دختر استاندار سمنان جذب سازمان دولتی شد آشوب با روتوش هنر؛ کاربران فضای مجازی، سلبریتی‌ها را داغ کردند +تصاویر حکمت اقدام رهبری، در هزینه‌کردن از وجهه و اعتبار خویش آقای آیت الله! "حمایت رهبری" یا "تأیید رهبری" ؟! فیلم/جزئیات دستگیری عاملان آزار کودک زباله‌گرد توسط اطلاعات سپاه/ موضوعات دیگر صحت ندارد/ فیلم/ اظهار ندامت عامل آزار کودک کار
کدام شخصیت‌های سیاسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟ ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰میلیارد تومانی به سید احسان سخایی داماد آقای وزیر مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند کاری که سران فتنه حاضر به انجامش نشدند+تصویر چرا سازمان مبارزه با فساد تشکیل نمی دهید؟/ تشویق افشاگر و حمایت و حفاظت از افشاگران از قربانی شدن و از دست دادن شغل حمله به اقامتگاه مقتدی صدر در نجف/ ترور رهبر جریان صدر به نفع چه کسانی است؟ + عکس و نقشه حضور همزمان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قم برای ثبت نام/ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی با هم آمدند/ زاکانی: مجلس یازدهم می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را به کار وادار کند +تصویر وفیلم روحانی چرا به مراسم روز دانشجو نرفت؟/ مخاطبین محترم اظهارنظر بفرمایید بگو «انتخابات مهندسی‌شده» و ۶ سال بی‌تدبیری را بپوشان! این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم در مبارزه با فساد درون قوه دیدید که ادعا نکردیم و انجام دادیم/آقایی به نام حاج قربان علی ۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی گرفت و در بازار آزاد آنرا را فروخت / وظیفه ما برخورد با مفسد است و هرکجا مفاسدی ببینیم با او برخورد می‌کنیم/ حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است / خط قرمز ما جناح، گروه و ولت نیست/ معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی نمی‌شوند؟ هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد وحشت مشترک آمریکا و اروپا از توان موشکی ایران بسترهای قانونی تبدیل آرای اعتراضی مردم به آرای انتخاباتی تحول آفرین را فراهم کنید / اختلال در فرآیند حق نظارت و تبدیل آرای اعتراضی به انتخاباتی، نقض حقوق اساسی ملت است حمله به پایگاه رای جریان انقلابی با گرانی بنزین/ «قمار بزرگ» روحانی در ماجرای بنزین چه بود؟ وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است