18 آذر 1398 اخبار بین المللی سیاسی - اخبار بین المللی ،

جمعه شب در پایتخت عراق چه گذشت؟/ دفاع سنگین جریان آشوب برای حفظ میدان «التحریر»/ اجرای سناریوی غذا و آتش برای جلوگیری از حرکت مردم کربلا و نجف به سمت بغداد + عکس و نقشه میدانی

مرجعیت و مردم معترض عراق با راهبرد صلح به میدان التحریر آمده اند و جریان آشوب با سلاح خشونت و کشتار. حالا این سوال مطرح است کدام گروه پیروز می‌شود؟ جمعه شب در پایتخت عراق چه گذشت؟/ دفاع سنگین جریان آشوب برای حفظ میدان «التحریر»/ اجرای سناریوی غذا و آتش برای جلوگیری از حرکت مردم کربلا و نجف به سمت بغداد + عکس و نقشه میدانی

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" پنج شنبه هفته گذشته (چهاردهم آذرماه) شهروندان عراقی به دعوت مرجعیت از مناطق مختلف بغداد قیام و به مانند سیل خروشان به سمت میدان «التحریر» حرکت کردند تا ابتکار عمل را در این منطقه در دست گیرند.

مردم به سمت میدان التحریر تظاهرات کردند تا گروه هایی که آشوب ایجاد می کنند را به حاشیه بکشانند و از اعتراض مسالمت آمیز و آرام شهروندانی حمایت کنند که در میدان «التحریر» به دنبال اصلاحات سیاسی و اقتصادی هستند و از مصادره شدن خواسته های آنان جلوگیری کنند.

جریان‌های آشوب‌طلب که در ۲ ماه گذشته در میدان التحریر جولان می دادند و با نفوذ در میان معترضان تجمعات آرام را به خشونت می کشیدند تا اهداف خود را پیش ببرند وقتی موج بزرگ جمعیت را مشاهده کردند و غافلگیر شدند به سرعت تلاش کردند راه ورود مردم به اتاق عملیات شان را سَد کنند.

ساختمان «الترکی» در میدان «التحریر» همان اتاق عملیات جریان های بعثی و خشونت طلب است و روز پنج شنبه درهای ورودی آن ناگهان به بهانه ترمیم، رنگ آمیزی و نظافت بسته شد تا مردم نتوانند وارد شوند و همچنان ابهامات درباره این ساختمان مشکوک باقی بماند.

جریان آشوب که در ۸ هفته گذشته بر روی اعتراضات مردمی موج سواری کرده و عامل اصلی ایجاد درگیری ها بوده برای این که کنترل میدان التحریر را از دست ندهد با حمایت پیاده نظام رسانه ای، (العربیه، الحدث و...) مردمی که به دعوت مرجعیت لبیک گفته بودند را به عامل خارجی نسبت داد.

گروه خشونت طلب که از شروع اعتراضات ثابت کرده به محور شرارت سعودی وابسته است، در دروغی آشکار و مُضحک اعلام کرد که مردمی که به سوی التحریر حرکت کرده اند از سوی حکومت ایران سازماندهی شده اند.

این جریان حتی مدعی شد که این جمعیت می خواهد مسیر انقلاب را تغییر دهد و مسلح به سلاح سرد و گرم است و قصد دارد جمعیت حاضر را در میدان التحریر قتل عام کند این در حالی بود که این مردم همان معترضانی بودند که به درخواست مرجعیت از خشونت پرهیز کردند و دست نوشته‌های کاغذی که آشوب را محکوم می‌کرد تنها سلاح شان بود و می خواستند به گروهی معترض دیگری ملحق شوند که منافع مشترک داشتند.

گروه های آشوب به سرکردگی بعثی ها که همواره کوشیده اند خواسته های مردم را مصادره کنند، اعلام کردند تظاهرکنندگان حق ورود به میدان التحریر را ندارند چرا که ۶۰ روز است ما در این مکان حضور داریم و همین موضع گیری چهره واقعی آنان را برای افکار عمومی عراق بیشتر نمایان کرد.

روز پنج شنبه با وجود تمامی اقدامات و تحرکاتی که از سوی جریان افراطی صورت گرفت، مردم بدون این که درگیری ایجاد کنند وارد میدان «التحریر» شدند و به سایر معترضان پیوستند و به صورت مسالمت آمیز  و یک صدا خواستار تغییر وضعیت اقتصادی و سیاسی شدند.

البته تجمع شهروندان معترض در میدان التحریر یک تفاوت اساسی داشت و در کنار شعارهای ضد فساد، دخالت های محور آمریکایی - صهیونیستی - سعودی - بعثی به شدت محکوم شد که همین مسئله خشم جریان خشونت طلب را به دنبال داشت.

روز جمعه (پانزدهم آذرماه) نیز هزاران تن دیگر از شهروندان عراقی در پاسخ به مرجعیت به جمعیت بزرگی که از روز قبل در میدان التحریر حاضر شده بودند پیوستند و یک تظاهرات گسترده را برگزار و بدون هیج درگیری با گروه دیگری به وضعیت موجود اعتراض کردند.

به گزارش مشرق، عصر روز جمعه مردم معترض میدان «التحریر» را تا حدود زیادی در دست گرفتند و همین مسئله باعث شد جریان آشوب طلب به صورت علنی سناریوی دوم خود را در اطراف میدان اجرا کند تا بیش از پیش به حاشیه نرود چرا که به خوبی می دانست در آستانه شکست کامل است و ادامه این وضعیت مقدمه برقراری آرامش در عراق است.

براساس اطلاعات به دست آمده، غروب روز جمعه افراد مسلح نقاب دار وابسته به جریان آشوب با خودروهای پیکاپ و در پوشش نیروهای وابسته به بسیج مردمی به سمت معترضان در میدان «الخلانی» و پل «السنک» در نزدیکی میدان التحریر حمله کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای آشوب طلب تحت فرمان محور شرارت با قطع کردن برق در میدان «الخلانی» و پل «السنک» به سمت مردم معترض هم بمب های صوتی پرتاب کردند و آنان را به رگبار بستند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: حمله به مردم در میدان «الخلانی» و پل «السنک» در ادعایی مضحک به بسیج مردمی نسبت داده می شود و این در حالی است که پیش‌تر نیروهای جریان آشوب ورودی های این میدان و پل را مسدود کرده بودند و اجازه هیچ گونه ترددی را نمی دادند.

این منبع میدانی افزود: زمانی که جریان آشوب ورودی ها و خروجی های این دو منطقه را بسته است و اوضاع را تحت کنترل دارند این ادعای دروغ بیشتر آشکار می شود چرا که بدون شک خودروهای افراد مسلح با هماهنگی جریان آشوبگر وارد شده اند.

این منبع میدانی در پاسخ به این پرسش که چرا نیروهای امنیتی مستقر  در میدان و پل نتوانستند از مردم معترض دفاع کنند، گفت: همزمان با حمله افراد مسلح به شهروندان، گروهی دیگر از افراد تحت فرمان جریان آشوب طلب با ایجاد ناامنی به نیروهای امنیتی فشار آوردند و آنان را مجبور کردند عقب بروند.

وی با بیان این که در جریان حملات ۴ ساعته دهها تن از مردم شهید و زخمی شدند، گفت: روند تحولات جمعه شب نشان می دهد هدف نهایی و مشترک جریان آشوب و گروهی شناخته شده ای که مدعی مبارزه با فساد است از حملات مسلحانه و قتل عام مردم، تخریب دوباره بسیج مردمی و خارج کردن جمعیت طرفدار مرجعیت از میدان «التحریر» بوده است.

این منبع میدانی افزود: جریان آشوب طلب و گروهی که به دنبال قبضه کردن قدرت است با برگزاری تجمع آرام و برقراری آرامش مخالف هستند و با ایجاد درگیری و اختلاف میان معترضان تلاش می کنند تنور خشونت ها را گرم نگه دارند و با این راهبرد وضعیت را همچنان تحت کنترل داشته باشند.

وی با بیان این که دعوت مرجعیت و حضور مسالمت آمیز مردم در میدان التحریر این دو گروه را به شدت خشمگین کرده است، گفت: جریان داخلی انحصار طلب و جریان آشوب آفرین وابسته به  محور آمریکایی - سعودی خارجی قصد داشتند درگیری ها را به میدان التحریر بکشانند تا جمعیت طرفدار مرجعیت را عقب برانند که ناکام ماندند.

همزمان با شکست سناریوی ایجاد درگیری تمام عیار میان معترضان در میدان «التحریر»، شهروندان در تلاش هستند خود را از استان های جنوبی عراق به پایتخت و میدان «التحریر» برسانند و اگر این روند تکمیل شود شکست جریان های خشونت و قدرت طلب قطعی است.

به گزارش مشرق، ائتلاف سعودی که به شدت احساس خطر کرده، با تمام قدرت وارد میدان شده و در شهرهای مختلف تحرکات وسیعی را آغاز کردند تا از حرکت مردم به بغداد و میدان «التحریر» جلوگیری کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروه های ناشناس در شهر نجف اشرف تبلیغات گسترده ای را برای منصرف کردن مردم به راه انداخته اند و با هزینه های بسیار از جمله تامین غذا تلاش می کنند شهروندان را به تجمع در میدان «الشهدا» تشویق کنند و مانع از رفتن آنان به سمت پایتخت شوند.

در استان کربلا وضعیت به گونه ای دیگر است و جریان های آشوب طلب با آتش زدن لاستیک و قرار دادن موانع بزرگ، جاده های اصلی را مسدود کرده اند تا از حرکت مردم به سمت بغداد جلوگیری به عمل آورند.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، شهروندان معترض عراقی با رهنمودهای مرجعیت اکثریت را در میدان التحریر دارند و اوضاع را تا حدودی زیادی به کنترل درآورده اند و این روند در حال تکمیل شدن است و در مقابل باید منتظر ماند و دید جریان مقابل برای فرار از شکست چه سناریویی را در پیش خواهد گرفت.

برچسب ها: عراق بسیج مردمی عراق مرجعیت عراق بعثی تحولات عراق میدان التحریر تحولات منطقه حشدالشعبی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
سه توصیه مهم منتشر نشده سردار سلیمانی به جوانان ماجرای انتساب دانشجوی دستگیرشده در آمریکا به نماینده مجلس برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس 98 چیست؟ روحانی: هیچ نهاد غیر انتخابی در کشور وجود ندارد/ همه باید بدانند که بالاتر از مردم و بالاتر از قانون، هیچ نهادی مقدس نیست./ : باید دستورالعمل رهبری را مبنی بر افزایش قدرت به صورت حساب شده عملی کنیم فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد کلیپ ناب دیده نشده از حاج قاسم در حرم رضوی پروژه سپاه‌زدایی حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی /علت عداوت تریبون‌های دولت با سپاه چیست؟ «ساغر کسرایی» کیست/ آیا آمریکایی‌ها به دنبال تربیت «مصی علی‌نژاد ۲» هستند؟/ خائنین و مزدوران اجنبی را بهتر بشناسید +عکس و فیلم آیا آیت الله نورمفیدی از سمت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه ی گرگان به شکلی داوطلبانه کناره گیری خواهد نمود?! لیست ۱۵۹ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشخص شد + اسامی رمزگشایی از رجز عملیات جوانمردانه علیه آمریکا/ غافلگیری جدید برای ارتش تروریست آمریکا چیست؟/ درباره تخصص‌های ویژه فرمانده جدید سپاه قدس چه می‌دانید؟/ چرا سپاه قدس قطعا موفق‌تر از قبل خواهد بود؟! اقدام قابل تقدیر شورای نگهبان در ردصلاحیت ده‌ها نماینده با شائبه فساد مالی/ فعالان سیاسی و رسانه‌ها خواهان توضیح دادن شورای نگهبان در تایید صلاحیت دوباره‌ی تاجگردون و حسنوند شدند/فریدون حسنوند کیست؟/غلامرضا تاجگردون کیست؟+ فیلم +تصویر +سند فُردو چگونه گرفتار عملیات فریب شد؟ اقدامات تأمل برانگیز و جنجالی جواد قدس علوی مدیرکل وابسته به دفتر شیخ صانعی در شیلات گلستان سردار سید محمد حجازی جانشین جدید نیروی قدس سپاه کیست؟ چرا سردار سلیمانی ترور شد؟ / روس ها پشت پرده ها را فاش کردند+عکس رئیس اطلاعات ترکیه در تلویزیون: آمریکا به شیوه جنگ الکترونیک باعث سقوط هواپیما اکراینی شد فیلم و عکس از دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد خطبه انقلابی و آتشین و بدون سانسور سیدمصطفی محمدی امام جمعه انقلابی شمال کشور در خصوص حوادث اخیر 2 دقیقه و 11 ثانیه عملیات ترور سردار شهید سلیمانی / ترامپ بالاخره فاش کرد + فیلم راز 3 زن اصلاح طلب شناخته شده ایرانی با ترامپ فاش شد / نوشتن توئیت‌های فارسی دونالد ترامپ و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا توسط مزدوران اجنبی+عکس واکنش‌های دیدنی "کاربران فضای مجازی" به "تصویر پاسپورت آمریکایی" باران کوثری" ماجرای پشت پرده مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری سید پرویز فتاح: هاشمی رفسنجانی پس از ریاست‌جمهوری در کاخ مرمر مستقر شد/ این کاخ را به موزه‌ای برای مردم تبدیل می‌کنیم/ با مدیران متخلف شوخی نداریم/ طلب چند هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از دولت عامل رد صلاحیت خود شما کاندیداهای گلستان هستید نه شورای نگهبان !/ یادمان باشد صلاحیت ها توسط نهادهای قانونی هیات اجرایی،وزارت اطلاعات،دادگستری،پلیس امنیت, بررسی و مستند میشود موج جدید اصلاح طلبان حمله به شورای نگهبان حمله شبانه و نارنجکی به خانه سردار بیش از 100‌نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد در عراق کشته شده‌اند/ اثر حمله ایران خیلی جدی‌تر از برآوردهای اولیه است ماجرای درخواست غیرقانونی روحانی از صداوسیما/ پاسخ علی عسگری در دفاع از هویت رسانه ملی و آرامش‌بخشی به جامعه چه بود؟ بدعت جدید دولت برای صداوسیما/ بسته‌های خبری رئیس جمهور را خودمان تولید می‌کنیم شما فقط پخش کنید! ایفای نقش پشت پرده دکتر حقیقی قائم مقام سازمان شیلات ایران در سرپوش گذاشتن بر تخلفات و تلفات بزرگ در شیلات گلستان حمله دولتی به سخنگوی شورای نگهبان/ پیش قدمی رئیس جمهور در حمله به شورای نگهبان!/ پاسخ معنا دار کدخدایی به روحانی اندر حکایت برخی از بازیگران صدا و سیما" دستمزد نجومی میگیرند و فریب می دهند! ادعای جنجالی سپهبد محمود منصور افسر ارشد اطلاعات مصر درباره هواپیمای اوکراینی: ایران با یک هواپیمای فوق مدرن جاسوسی مقابله کرد! یک گمانه‌زنی نزدیک به حقیقت؛ درباره رفتار هوشمندانه رهبرانقلاب در نماز جمعه تهران/ برگ برنده‌ای که نباید فراموش شود جهانگیری: هرکس در هر زمینه‌ای پنهان کاری کند ضرر می‌کند/ آمریکا کم‌کم دارد تلفات عین الاسد را اعلام می‌کند/ ما هم از پنهان کاری دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی ضرر کردیم و مردم عصبانی شدند!/ اروپا می‌داند که ما اهل برهم زدن برجام نیستیم/ زندگی مردم دشوار شده است لیستی از معارضان اصلاح‌طلب فراری/آیا اصلاح طلبان چارچوب و مرز ی دارند؟/ فعالیت‌های فرادینی و فراقانونی اصلاح طلبان از داخل به خارج از کشور +تصویر محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه 27 اسفند 1398به این شرح است حاشیه‌سازان آمریکایی انگلیسی چه کسانی هستند؟ دومین گام برای اخراج یانکی ها نافرمانی مدنی مکمل آشوب خیابانی/ پشت‌پرده انصراف هنرمندان از جشنواره‌ فجر چیست؟+ تصویر افشاگری وزیرخارجه روسیه درباره سقوط هواپیمای اوکراینی محسن رضایی: ایران پر از قاسم سلیمانی است/ ما سیلی زدیم و آمریکا خفه خون گرفت بازتاب بیانات مهم مقام معظم رهبری در رسانه های خارجی/ بازتاب بیانات مهم مقام معظم رهبری همچنان ادامه دارد حضور حاج‌قاسم در منطقه‌ محاصره‌شده الجزیره| رهبر انقلاب: سیلی سپاه به آمریکا ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود این ضربه که به پایگاه آمریکا زده شد ضربه حیثیتی بود ضربه ای بود که ابهت آمریکا شکسته شد/ ترور سردارسلیمانی مایع رسوایی دولت بی‌آبروی آمریکا شد/پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است گزارش تصویری؛ تشییع و تدفین پیکر آیت الله میبدی با حضور خیل عظیم مردم عزادار گرگان نامزد ردصلاحیت شده مجلس: به‌ شدت از شورای نگهبان و هیات نظارت حمایت می‌کنم و این اصلاْ و ابداً چاپلوسی نیست نامه 24 اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:با این 10راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید
لیست ۱۵۹ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشخص شد + اسامی آیا آیت الله نورمفیدی از سمت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه ی گرگان به شکلی داوطلبانه کناره گیری خواهد نمود?! اقدام قابل تقدیر شورای نگهبان در ردصلاحیت ده‌ها نماینده با شائبه فساد مالی/ فعالان سیاسی و رسانه‌ها خواهان توضیح دادن شورای نگهبان در تایید صلاحیت دوباره‌ی تاجگردون و حسنوند شدند/فریدون حسنوند کیست؟/غلامرضا تاجگردون کیست؟+ فیلم +تصویر +سند «ساغر کسرایی» کیست/ آیا آمریکایی‌ها به دنبال تربیت «مصی علی‌نژاد ۲» هستند؟/ خائنین و مزدوران اجنبی را بهتر بشناسید +عکس و فیلم پروژه سپاه‌زدایی حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی /علت عداوت تریبون‌های دولت با سپاه چیست؟ رمزگشایی از رجز عملیات جوانمردانه علیه آمریکا/ غافلگیری جدید برای ارتش تروریست آمریکا چیست؟/ درباره تخصص‌های ویژه فرمانده جدید سپاه قدس چه می‌دانید؟/ چرا سپاه قدس قطعا موفق‌تر از قبل خواهد بود؟! فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد کلیپ ناب دیده نشده از حاج قاسم در حرم رضوی روحانی: هیچ نهاد غیر انتخابی در کشور وجود ندارد/ همه باید بدانند که بالاتر از مردم و بالاتر از قانون، هیچ نهادی مقدس نیست./ : باید دستورالعمل رهبری را مبنی بر افزایش قدرت به صورت حساب شده عملی کنیم برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس 98 چیست؟ ماجرای انتساب دانشجوی دستگیرشده در آمریکا به نماینده مجلس سه توصیه مهم منتشر نشده سردار سلیمانی به جوانان