30 شهریور 1398 اخبار بین المللی اقصادی - اخبار بین المللی - مبارزه با فساد اقتصادی - مبارزه با فساد ،

۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!

در درگیری روزنامه حامی دولت شرق با بخشی از بدنه دولت، واقعیت چیزی فراتر از افشاگری کاذب در مورد یک دارو است؛ به خصوص در مورد شرکتی که رئیس بانک مرکزی در لیست عدم انجام تعهد ارزی دارو، نام این شرکت را قرار داد. ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  بعد از ریکال داروی لوزارتان شرکت هندی Hetero، روزنامه حامی دولت شرق در گزارشی که با عنوان «پشت پرده یک داروی سرطانزا» منتشر کرده، به زعم خود ابعاد جدیدی از این ماجرا را بررسی کرد.
این روزنامه مدعی شد اتحادیه اروپا از بهمن ماه سال گذشته، پروانه ثبت لوزارتان و والزارتان این شرکت هندی را تا آینده‌ای نامعلوم به حالت تعلیق در‌آورد و واردات آن را به خاک اروپا ممنوع کرد، ایالات متحده هم این گروه دارو‌ها را از بازار جمع‌آوری کرد و حتی خود این شرکت در تمام دنیا داوطلبانه پیگیر جمع‌آوری لوزارتان ساخت خودش شد.
شرق مدعی شد در ایران، اما هم سازمان غذا و دارو و هم شرکت ایرانی (شرکت اکتوورکو) که لوزارتان این شرکت هندی را خریداری کرده بود، ساکت ماندند. یعنی با وجود آنکه موضوع سرطان‌زا‌بودن «لوزارتان» این شرکت هندی را به صورت رسمی EMA (آژانس دارویی اروپا) و FDA (اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا) از زمستان سال گذشته تأیید کرده و نسبت به مصرف آن هشدار دادند، اما با وجود گذشت شش ماه از ماجرا، سازمان غذا و دارو ایران در‌این‌باره سکوت کرد تا بیماران ایرانی همچنان مصرف‌کننده این داروی سرطان‌زا باشند و حالا بعد از ۶ ماه، دستور جمع آوری این دارو صادر شده است.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / مافیای دارو، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
ادعای روزنامه شرق در حالی صورت گرفت که سازمان غذا و داروی آمریکا به تولید کنندگان این دارو توصیه کرد به صورت داوطلبانه نسبت به جمع آوری محصولاتی که بر اساس تست‌های آزمایشگاهی در محصول نهایی خود دارای ناخالصی بوده اند، اقدام کنند.

ضمن اینکه سازمان مذکور اعلام کرد در صورتی که یک فرد بیمار به مدت ۷۰ سال بصورت روزانه دوز بالای دارویی که حاوی این ناخالصی است را مصرف کند، ریسک ابتلا به سرطان به میزان یک نفر در میان صد هزار بیمار، است.

روزنامه شرق در گزارش خود با کاووس باسمنجی مصاحبه و وی را تحلیلگر سیاست گذاری دارو معرفی کرده است؛ این روزنامه بر اساس ادعا‌های این تحلیگر خود داروی لوزارتان را سرطانزا معرفی کرد، اما در اطلاعاتی که در سایت لایو ساینس آمده اشاره شده که مصرف کنندگان این دارو نباید نسبت به این موضوع مضطرب شوند، چراکه درصد اینکه دارو‌های فشارخون بخواهند انسان‌ها را با بیماری دیگر درگیر کند پایین است.

از طرف دیگر برخی محققان هم معتقدند که این دارو‌ها اصلا سرطان‌زا نیستند. تحقیقاتی در مجله بی‌ام‌جی منتشر شده که نشان می‌دهند که داروی لوزارتان سرطان‌زا نیست.
کریگ بیورز، داروساز مرکز پزشکی کنتاکی هم در این رابطه گفته که «اگرچه خطر بسیار پایین است، اما ما اصلا نمی‌خواهیم چنین خطری وجود داشته باشد.»

کاسپر کریستنسن، محقق اصلی این مطالعه در این رابطه توضیح داد: «در رابطه با تمام مصرف‌کنندگان این دارو توسط بزرگسالان ما با افزایش درگیری با بیماری سرطان در کوتاه‌مدت اصلا مواجه نشدیم. اگرچه بسیار زود است که بخواهیم در رابطه با تاثیر این بیماری در بلندمدت اظهار نظر کنیم.»
سلامت مردم زیر تیغ سیاسی‌کاری شرق و سازمان غذا و دارو؟
با توجه به مطالب پیشین؛ گزارش روزنامه حامی دولت شرق، به گونه‌ای تنظیم و منتشر شد که حتی هشت شرکت داخلی تولیدکننده لوزارتان را هدف گرفت.
این گزارش درست در ایامی منتشر شد که نمکی وزیر بهداشت مدعی شد مافیای دارو که مبلغ ۱/۳ میلیارد دلار ارز دولتی را به یغما برده، با هزینه سنگین هر توییت ۲۰ میلیون تومان، تهدید به مرگ خانواده وی و ... به دنبال منحرف کردن مسیر مبارزه با فساد وی هستند.
با انتشار این سخنان هجمه سنگینی از سوی رسانه‌های خاص، چون شرق و آفتاب یزد علیه نمکی آغاز شد؛ حتی حزب ندای ایرانیان هم با درشت‌نمایی مسئله لوزارتان بیانیه صادر کرد!

از سویی اسنادی که در دست خبرگزاری دانشجو قرار دارد، گویای صدور دستور ریکال لوزارتان به شرکت اکتوورکو توسط سرپرست امور داروی وزارت بهداشت است.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
اگر ادعای سرطانزا بودن داروی مذکور از پایه غلط است، چرا دستور ریکال صادر شد؛ و اگر صحت ادعا به اثبات رسیده، دلیل اهمال ۶ ماهه سازمان غذا و دارو در جمع‌آوری این ماده چیست؟
چرا در حالی که شانه‌ساز رئیس جدید سازمان غذا و دارو از سیاسی بودن ادعای سرطانزا بودن سخن گفته، مجموعه تحت مدیریت وی در همان ایام دستوری مغایر با نظر وی صادر کرد؟   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / مافیای دارو، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
عملکرد وزارت بهداشت و مخالفان حامی وزیر سابق (قاضی‌زاده هاشمی) شائبه بازیچه بودن سلامت مردم در بازی سیاسی ارکان قدرت در بدنه وزارت بهداشت دولت دوازدهم را به ذهن متبادر می‌کند.
  نهاله نراقی، اکتورکو و معمای نمکی چندی پیش عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، از شرکتی نام برد که مبلغی بیش از ۱۶۳ میلیون یورو ارز دولتی دریافت کرده و بیش از ۲۵ میلیون ۵۰۰ هزار یوروی آن رفع تعهد نشده است.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
رئیس‌جمهور نیز با ارسال این نامه و لیست دستگاه‌ها و شرکت‌های متخلف به دستگاه‌های مسوول، نوشت: «دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های دولتی فورا پاسخ دهند که چرا چنین تخلفی رخ داده است؟».   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
شرکت اکتوورکو با مدیرعاملی نهاله نراقی به عنوان واردکننده اصلی لوزارتان هندی به کشور بوده است. در این گزارش آمده خانم نهاله نراقی علاوه بر شرکت اکتوور، نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت "تراپیکال دراگ اینداستری کیش" نیز است. شرکتی که دکتر سعید نمکی، وزیر فعلی بهداشت پیش از این به عنوان موسس و مدیرعامل آن مشغول فعالیت بوده! و البته هرگز در روزنامه رسمی اعلام نشد که این مسئول سهام خود در آن را واگذار کرده باشد.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
شهرزاد گنزالس کیخانو، فرزند نهاله نراقی با تابعیت ایرانی مدیر‌عامل این شرکت بوده و دو عضو دیگر هیئت‌مدیره شرکت اکترو خاورمیانه نیز، آقای راویندرانات ردی، رئیس واحد مهندسی شرکت هندی HETERO (سازنده لوزارتان سرطانزا) و نازنین جوادی به نمایندگی از شرکت سوئیسی Novaxa هستند.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
نازنین جوادی فردی است که پیش از این، جایگزین سعید نمکی در هیئت مدیره شرکتی با نام پرشیا ارس خاورمیانه شده بود. تاریخ تولد این شرکت سوئیسی و شریک ایرانی‌اش، اکترو خاورمیانه هم، تصادفا، سال ۱۳۹۵ است. تحقیقات نشان می‌دهد «وامسی کریشنا باندی»، مدیر‌عامل همان شرکت هندی HETERO، عضو هیئت‌مدیره شرکتی سوئیسی و تازه‌تأسیس به نام Novaxa pharmaceuticals AG است. اسناد ثبت این شرکت در سوئیس نشان می‌دهد شرکای این فرد هندی، خانم نهاله نراقی، آقای علی‌نصر نراقی (رئیس هیئت مدیره شرکت اکتوورکو) و خانم شهرزاد گنزالس کیخانو (فرزند نهاله نراقی)، تبعه کشور اسپانیا و ساکن شهر‌های سن مارکوس و ماربلا و مادرید هستند.   ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول داروی مردم کجاست؟ / نهاله نراقی، شرق، نمکی و هزار و یک سوال بی‌پاسخ!
همانطور که پیش‌تر گفتیم اینکه آیا سازمان غذا و دارو از مشکلات این دارو اطلاع داشته یا خیر و اینکه آیا برفرض اطلاع، روابط قدیمی برخی از مسئولان ارشد وزارت بهداشت با مدیران شرکت واردکننده دارو باعث شده تاخیر چندماهه در ریکال دارو صورت پذیرد، نکاتی است که جوابی به آن‌ها داده نشده است.
روابط تو در تو، خانوادگی و چندلایه شرکت‌های داخلی با شرکت‌های هندی و سوئیسی دخیل در ماجرا نیز یکی دیگر از مواردی است که به ابهامات افزوده است؛ و چنانچه لوزارتان شرکت اکتورکو به گفته شانه‌ساز بدون اشکال است چرا در زمان سرپرستی وی در سازمان غذا و دارو نامه ممنوعیت واردات لوزارتان از هند به شرکت اکتورکو داده شد.

 

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
دستگیری روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز همچنان در صدر اخبار رسانه‌های جهان روح الله زم و شبکه سلبریتی های عرصه هنر و سینما / موبایلی که از نقش سلبریتی ها در براندازی نظام رمزگشایی خواهد کرد وقتی حسن فریدون حسن روحانی را دیکتاتور دانست! حسن روحانی چگونه از دولت انگلیس کپی­ برداری می­‌کند؟+تصویر حقایقی تکان دهنده و ابعادی جدید از پس لرزه های بازداشت روح الله زم گلستانی ها برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / آیا گرگان و آق قلا نقش ویژه خود در امنیت ملی و سیاست خارجی را باز می یابد؟/ گناه مردم این استان و جوانان با استعداد و توانمند چیست؟ نامه جمعی از وکلای دادگستری به بازرس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان در اعتراض به عملکرد مالی حاشیه‌های دیدنی از حضور رئیس جمهور روحانی در دانشگاه تهران+فیلم و عکس تست جالب روانشناسی که شخصیت درونی شما را فاش می کند! کشف بزرگترین شبکه پولشویی استان در علی آبادکتول جعبه سیاه در تهران گشوده می شود / احتمالا انفجار اطلاعات پر سر و صدایی در پیش است. فقط باید مراقب بود سوژه ها از دسترس نگریزند/ چرا کانال اعلام آشوب در زمستان 96، در بهار 96 و زمستان 95، ژست حمایت انتخاباتی از روحانی را گرفت جدیدترین اخبار از جزئیات دستگیری روح‌الله زم مدیر آمدنیوز مگر باند آمدنیوز در پشت نقاب رسانه، کدام خیانت را مرتکب شدند که نشریات زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی مرتکب آن نشده‌باشند؟ با دستگیری "روح الله زم"دومینوی سقوط مهره های برانداز در راه است تاثیرات مخرب کانال آمدنیوز برای گلستان روح الله زم و فروپاشی دومینویی اپوزیسیون مدرن / سازمان اطلاعات راهبردی( سار) هسته اصلی اپوزیسیون مدرن را متلاشی کرده است مرتبطین با آمدنیوز در «دام عسل» سازمان اطلاعات سپاه افتادند +تصویر ادعای خلاف واقع ,آخرین اظهار نظر عجیب و غیر کارشناسی مدیرکل شیلات استان گلستان+عکس جزئیات نحوه و مراحل دستگیری «روح الله زم»/چه کسی آمار روح الله زم را به سپاه داد؟/ کدام سرویس اطلاعاتی با سازمان اطلاعات سپاه همکاری کرده است؟! مخالفت عضو شورای شهر گرگان با نامگذاری روگذر افسران بنام سربازان گمنام امام زمان(عج) اقدام تحسین برانگیز دستگاه قضایی استان گلستان در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی جزئیات جدید از پرونده رابطه نامشروع نماینده مجلس با زن جوان خردسال ترین شهید گلستان را بشناسید سر گرانی و پرخاش نابهنگام ظریف سفر وزیرآموزش و پرورش به گلستان مجرمین خارج‌نشینی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در خارج از مرزهای ایران دستگیر و به کشور بازگردانده شدند+تصویر تخریب زود هنگام رحمت الله نوروزی کاندیدای احتمالی مجلس 98 از حوزه انتخابیه علی آباد کتول از طریق ایجاد کانالهای خبری کذاب و بی هویت! وطن فروشانی با نقاب دروغین فارس و کرد و آذری و عرب و بلوچ/ گروکهایی که از سوی سرویس های جاسوسی سیا، موساد و ام آی 6 تغذیه می شوند بازتاب دستگیری روح الله زم در روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا/عکس فیلم/ بازتاب جالب دستگیری روح الله زم سرشبکه سایت و کانال آمدنیوز در رسانه‌های خارجی بیماری خاص امنیتی «علی یونسی»، فعال اصلاح‌طلب، وزیر اسبق اطلاعات و مشاور رئیس‌جمهور روحانی! همدستان داخلی روح‌الله زم چه کسانی هستند؟+عکس افسران امنیتی چگونه از چتر اطلاعاتی فرانسه عبور کردند و به زم رسیدند؟/ چرا روح الله زم، سرشبکه سایت و کانال آمدنیوز می‌دانست توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر می‌شود؟! جزئیات جدید از ورود روح‌الله زم به تور سازمان اطلاعات سپاه از زبان مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه عکس پروفایل اربعین 98 | اس ام اس اربعین 98 تصاویر اربعین اربعینحسینی اربعین 98 اربعین اس ام اس اربعین پروفایل اربعین عکس عکس پروفایل اربعین پای پیاده کربلا اس ام اس اربعین پروفایل اربعین عکس اربعین راز گوشت های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است !+فیلم و عکس تخریب ۱۰۰ ویلای فاقد مجوز ساخت در روستای الورد از توابع صباشهر شهریار همچنان چشم و گوشمان به سخن و اشارت های رهبری است که دلسوزتر از رهبری نداریم./ دولت جدید عراق ارتباط خود را با ایران تقویت کرده است حتی تحریم امریکا علیه ایران را تمکین نکرد/حرکت اربعینی، یک قدرت نمایی تمام عیار مسلمانان جهان به ویژه شیعیان در برابر یزیدیان زمان است بازتاب دستگیری «روح‌الله زم» جنجالی ترین چهره های ضدایرانی در رسانه‌های خارجی نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت اهمیت شکار روح الله زم و چرایی آن / جعبه سیاه موج سوم براندازی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / دستگیری روح الله زم پاکسازی انقلابی در بعض مجموعه ها را رقم خواهد زد یکی از جنجالی ترین چهره های ضدایرانی امروز بازداشت شد". روح الله زم که بیشتر به نام کانال تلگرامی اش یعنی آمدنیوز شناخته می شود، کیست؟+فیلم کانال آمدنیوز حمایت از روحانی در انتخابات تا نفوذ در بین مدیران دولتی و .../ سه فتنه و یک متهم / کدام شبکه به دشمن سرویس داد؟! عکس جدید از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم دستگیری روح الله زم، فرصتی جدید واکنش کاربران فضای مجازی به خبر دستگیری و بازداشت روح الله زم+عکس «روح الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد+ فیلم دستگیری و اعتراف روح الله زم برکناری دیرهنگام تقی کمال غریبی مدیریت پرحاشیه ی آب و خاک آنهم در قالب استعفا،!! / آیا مهاجر از افشاگری های کمال غریبی علیه خویش نیز بیم داشته است ؟!+عکس اولین تولید تصویری تیم امنیتی رسانه ای دولت در بستر تلگرام عرضه شد / توصیه ای به صدا و سیما و جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی / ورود به این دو قطبی ممنوع شعر/ آب هم تشنه ی لب های حسین است
جزئیات جدید از پرونده رابطه نامشروع نماینده مجلس با زن جوان اقدام تحسین برانگیز دستگاه قضایی استان گلستان در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی جزئیات نحوه و مراحل دستگیری «روح الله زم»/چه کسی آمار روح الله زم را به سپاه داد؟/ کدام سرویس اطلاعاتی با سازمان اطلاعات سپاه همکاری کرده است؟! جدیدترین اخبار از جزئیات دستگیری روح‌الله زم مدیر آمدنیوز ادعای خلاف واقع ,آخرین اظهار نظر عجیب و غیر کارشناسی مدیرکل شیلات استان گلستان+عکس کشف بزرگترین شبکه پولشویی استان در علی آبادکتول تاثیرات مخرب کانال آمدنیوز برای گلستان جعبه سیاه در تهران گشوده می شود / احتمالا انفجار اطلاعات پر سر و صدایی در پیش است. فقط باید مراقب بود سوژه ها از دسترس نگریزند/ چرا کانال اعلام آشوب در زمستان 96، در بهار 96 و زمستان 95، ژست حمایت انتخاباتی از روحانی را گرفت حاشیه‌های دیدنی از حضور رئیس جمهور روحانی در دانشگاه تهران+فیلم و عکس گلستانی ها برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / آیا گرگان و آق قلا نقش ویژه خود در امنیت ملی و سیاست خارجی را باز می یابد؟/ گناه مردم این استان و جوانان با استعداد و توانمند چیست؟ مخالفت عضو شورای شهر گرگان با نامگذاری روگذر افسران بنام سربازان گمنام امام زمان(عج) مرتبطین با آمدنیوز در «دام عسل» سازمان اطلاعات سپاه افتادند +تصویر تست جالب روانشناسی که شخصیت درونی شما را فاش می کند! وقتی حسن فریدون حسن روحانی را دیکتاتور دانست! مگر باند آمدنیوز در پشت نقاب رسانه، کدام خیانت را مرتکب شدند که نشریات زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی مرتکب آن نشده‌باشند؟ روح الله زم و فروپاشی دومینویی اپوزیسیون مدرن / سازمان اطلاعات راهبردی( سار) هسته اصلی اپوزیسیون مدرن را متلاشی کرده است با دستگیری "روح الله زم"دومینوی سقوط مهره های برانداز در راه است نامه جمعی از وکلای دادگستری به بازرس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان در اعتراض به عملکرد مالی حقایقی تکان دهنده و ابعادی جدید از پس لرزه های بازداشت روح الله زم حسن روحانی چگونه از دولت انگلیس کپی­ برداری می­‌کند؟+تصویر