16 اردیبهشت 1398 انتخابات - اخبار روز سیاسی ،

توصیه ما به روحانی همچنان استعفا است

عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند، گفت: اصلاح‌طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند؛ اجابت دعوت اصلاح‌طلبان توسط مردم منجر به حل مشکل مردم نشده است. توصیه ما به روحانی همچنان استعفا است

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" : علی صوفی دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات و عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان برای دهمین دوره انتخابات مجلس، به تحلیلی در خصوص شرایط حال حاضر اصلاح‌طلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و این طیف اجتماعی در بین آحاد جامعه پرداخت.

وی در مورد زمزمه عدم ارائه لیست انتخاباتی از سوی اصلاح‌طلبان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس، گفت: فقط در یک صورت این احتمال وجود دارد و آن رابطه مستقیم دارد با تأیید صلاحیت نامزدهای ما برای انتخابات

رئیس ستاد اصلاح‌طلبان در شهر تهران، افزود: ما در انتخابات ریاست جمهوری و دوره دهم مجلس شورای اسلامی به خاطر رد صلاحیت‌هایی که صورت گرفته بود مجبور به ارائه لیست حداقلی شدیم. این لیست حداقلی برای ما تبعات داشت و توقعات و انتظاراتی که مردم از رأی خود به این لیست داشتند توسط منتخبین لیست اصلاح‌طلبان برآورده نشده است.

*رئیس دولت اصلاحات گفت که دیگر از من کاری ساخته نیست!/نمی‌توانیم هم چوب را بخوریم هم پیاز را
صوفی خاطرنشان کرد: اخیراً آقای خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در دیداری که با اعضای فراکسیون امید مجلس داشتند گفتند که دیگر از من کاری ساخته نیست و مردم با حرف‌های من هم دیگر پای صندوق‌های رأی هم نمی‌آیند مگر اینکه تحولی جدی در دولت و مجلس شکل بگیرد. بنابراین این نشان می‌دهد که این لیست حداقلی چقدر برای ما هزینه داشت.

وی با تأکید بر اینکه کارایی اصلاح‌طلبان در انتخابات نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته است، گفت: خیلی از اصلاح‌طلبان معتقدند که هم چوب را بخوریم و هم پیاز را، چرا باید لیستی بدهیم که هم از اصلاحات هزینه کند و هم در نهایت نارضایتی مردم را افزایش دهد. 

اخیراً آقای خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در دیداری که با اعضای فراکسیون امید مجلس داشتند گفتند که دیگر از من کاری ساخته نیست و مردم با حرف‌های من هم دیگر پای صندوق‌های رأی هم نمی‌آیند مگر اینکه تحولی جدی در دولت و مجلس شکل بگیرد.

وزیر دولت اصلاحات تأکید کرد: زمزمه عدم ارائه لیست از سوی اصلاح‌طلبان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس از این حیث مطرح می‌شود که ما در صورتی در انتخابات شرکت و لیست‌ خواهیم داد که بتوانیم لیست قابل قبولی ارائه کنیم و این لیست قابل قبول معطوف به صلاحیت کاندیدهای شاخص اصلاح‌طلبان است.

عضو شورای عالی اصلاح طلبان درباره نخستین جلسه سال 98 شورای عالی اصلاح‌طلبان و گزارش کمیته سیاسی مبنی بر سرخوردگی طرفداران دولت از عملکرد گفت: کارگروه سیاسی یک بحثی بین خودشان داشتند و جمع‌بندی را در شورای عالی مطرح کردند که به هر حال این در آنجا به بحث گذاشته می‌شد و در همان جلسه هم نظراتی مطرح شد و قرار شد که پیشنهاداتی که آنها دادند نیز به رأی گذاشته شود. 

وی افزود: کار کمیته سیاسی این است که اوضاع را رصد و فضای سیاسی را به شورای عالی منتقل کند که شورای عالی توسط کارگروه‌های مختلف این بحث‌ها را جمع‌بندی کرده و تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند. 

دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات درباره پیشنهاد برخی از اصلاح‌طلبان به حسن روحانی (رئیس جمهوری ایران) مبنی بر استعفا و در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز این پیشنهاد از سوی اصلاح‌طلبان به رئیس جمهور به قوت خود باقی است و نقل محافل اصلاح‌طلبی است یا خیر، گفت: این بحث استعفا مقدمه‌ای دارد و آن مقدمه‌ این است که روند فعلی و عملکرد موجود برای مردم رضایت‌بخش نیست. 

*وضعیت موجود ایجاد هزینه کرده و تبعاتی همچون دی‌ماه سال ۹۶ خواهد داشت
صوفی تأکید کرد: تبعاً ادامه این وضعیت می‌تواند هزینه‌های بیشتری را ایجاد کند و ممکن است این نارضایتی‌ها مثل سال 96 تبعاتی را به وجود بیاورد.

*ضعف‌هایی در درون دولت باعث شده تا روحانی نتواند کارایی لازم را از خود بروز دهد
اشاره این فعال سیاسی اصلاح‌طلب به برخی حرکات اعتراضی در دی ماه سال 96 است که وی می‌گوید برای جلوگیری از این تبعات اصلاح‌طلبان این بحث را مطرح کردند که آقای روحانی اگر مشکلاتی دارند و این مشکلات مربوط به دولت نیست با مقام معظم رهبری در میان بگذارند و از ایشان استمداد بطلبند تا این موانع برطرف شود. و اگر این موانع برطرف شدنی نیست به دلیل ضعف‌هایی است که در درون دولت است و باعث شده تا آقای روحانی نتواند تغییرات و کارایی لازم را از خود بروز دهد. در این صورت ماندن ایشان منطقی به نظر نمی‌آید.

آقای روحانی اگر مشکلاتی دارند و این مشکلات مربوط به دولت نیست با مقام معظم رهبری در میان بگذارند و از ایشان استمداد بطلبند تا این موانع برطرف شود. و اگر این موانع برطرف شدنی نیست به دلیل ضعف‌هایی است که در درون دولت است و باعث شده تا آقای روحانی نتواند تغییرات و کارایی لازم را از خود بروز دهد. در این صورت ماندن ایشان منطقی به نظر نمی‌آید.

*توصیه ما به روحانی همچنان استعفا است
وی ادامه داد: ما همچنان به آقای روحانی توصیه استعفا را داریم چرا که اگر شرایط طوری است که به آقای روحانی اجازه ادامه کار نمی‌دهد باید فکری کنند یعنی ساختار را درست کرده و تغییرات لازم را ایجاد کنند و اگر نمی‌توانند نیز با مقام معظم رهبری در میان گذاشته شود. 

صوفی گفت: در شرایطی که شرایط نرمال (عادی) نیست باید مدیریت بحران داشته باشیم و این انتظار از آقای روحانی وجود دارد. 

*افزایش نرخ بنزین یک تصمیم درست اقتصادی است/الان زمان مناسبی نیست
وی درباره احتمال افزایش نرخ بنزین گفت: اگر بخواهیم شرایط فعلی جامعه را در نظر نگیریم باید بگویم که افزایش نرخ بنزین و واقعی کردن نرخ حامل‌های سوخت یک تصمیم درست اقتصادی است. 

به گفته وزیر دولت اصلاحات، ما اکنون بنزین ارزان عرضه می‌کنیم و یارانه سنگینی نیز بابت این موضوع پرداخت می‌کنیم؛ قرار بود در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، یارانه‌ها حذف شده و قیمت بنزین نیز واقعی شود اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه نتیجه هدفمندی یارانه‌ها که از نتایج مهم آن صرفه‌جویی در انرژی و سوخته بوده نیز حاصل نشده است.

وزیر دولت اصلاحات و رئیس ستاد اصلاح‌طلبان در شهر تهران  با بیان اینکه افزایش نرخ بنزین هر ساله طبق برنامه سوم اجرا می‌شود و هر سال 20 درصد به قیمت بنزین افزوده می‌شد، گفت: مجلس هفتم جلوی افزایش بنزین را در مقطعی گرفت و آقای حداد عادل گفت این هم عیدی ما به مردم است اما دیری نپایید که با طرح هدفمندی یارانه‌ها نرخ بنزین چندین برابر افزایش ناگهانی داشت. 

*افزایش نرخ بنزین در جامعه ایجاد «شوک» می‌کند/جامعه توانایی پذیرش این شوک را ندارد
صوفی تأکید دارد: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی می‌تواند منجر به ایجاد «شوک» در جامعه شود و جامعه نیز توانایی پذیرش این شوک را نخواهد داشت. 

ما همچنان به آقای روحانی توصیه استعفا را داریم چرا که اگر شرایط طوری است که به آقای روحانی اجازه ادامه کار نمی‌دهد باید فکری کنند یعنی ساختار را درست کرده و تغییرات لازم را ایجاد کنند.

وی معتقد است که بهتر بود دولت به جای گران کردن ارز در سال 96 تصمیم می‌گرفت که قیمت سوخت را واقعی کند چرا که خیلی بهتر بود، مردم نمی‌توانند هم هزینه گران شدن ارز را پرداخت کنند و هم هزینه افزایش نرخ بنزین چرا که گرانی بنزین بر روی همه چیز اثر می‌گذارد، فقط این گونه نیست که مردم گرانی بنزین را تحمل کنند بلکه باید متحمل گرانی در همه ابعاد باشند و جامعه ظرفیت افزایش این گرانی را نخواهد داشت.

*ناکارآمدی در دولت و مجلس دامان اصلاحات را خواهد گرفت
دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات در پاسخ به این پرسش که نظرات در مورد پیشنهاد آقای حجاریان که در اوایل سال جدید در خصوص راهبرد اصلاح‌طلبی مطرح شد، چیست، گفت: آقای حجاریان واقعیتی را مطرح کردند که اصلاح‌طلبان با چالش‌های متعددی روبه‌رو خواهد شد که مهمترین آن همان ناکارآمدی در مجلس و دولت است که دامان اصلاحات را خواهد گرفت.

سعید حجاریان تئوریسین اصلاح‌طلب طی بیانیه‌ای در یادداشتی که اوایل سال جاری منتشر شده بود به اصلاح‌طلبان توصیه کرده بود که در سال ۹۸ با توجه به وضعیت سیاسی داخل و خارج و همچنین شرایط اقتصادی و معیشتی در ابعاد مختلف نیازمند چابک‌سازی و نواندیشی هستند اما اساسی‌ترین موضوع "بقای اصلاح‌طلبی" است.

*اصلاحات باید به سمت نواندیشی برود
صوفی در خصوص همین واژه بقای اصلاح‌طلبی مورد اشاره حجاریان می‌گوید که قطعاً اصلاح‌طلبان مجبورند که اصلاحاتی را انجام دهند و این اسمش نواندیشی و اصلاح استراتژی است. 

وی در همین زمینه توضیح داد: استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات گذشته جنبه سلبی داشت اما این استراتژی علاوه بر نداشتن جذابیت موضوعیتی نیز در حال حاضر ندارد. بنابراین اصلاح‌طلبان مجبورند که یک استراتژی ایجابی مطرح کنند. 

اصلاح‌طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند؛اجابت دعوت اصلاح‌طلبان توسط مردم منجر به حل مشکل مردم نشده است.

رئیس ستاد اصلاح‌طلبان در شهر تهران  با بیان اینکه استراتژی ایجابی یک کار جدیدی است گفت: چون قبلاً اینکه به مردم بگوییم اگر این وضع را نمی‌خواهید به این لیست که ما می‌خواهیم رأی بدهید کار راحتی بود اما اکنون شرایط و اعتماد مردم به اصلاح‌طلبان این گونه نیست.

*اصلاح‌طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند/باید راه‌حل‌ها طوری باشد که مردم باور کنند
صوفی با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند، گفت: اجابت دعوت اصلاح‌طلبان توسط مردم منجر به حل مشکل مردم نشده است. اصلاح‌طلبان باید علاوه بر عذرخواهی از مردم راه‌حل برای برون‌رفت از مشکلات موجود را نیز ارائه کنند.

وی می‌گوید که ارائه راه‌حل از سوی اصلاح‌طلبان باید منطقی، علمی و عملیاتی باشد یعنی به گونه‌ای باشد که مردم باور کنند که این راه‌حل‌ها وجود دارد. بنابراین اصلاح‌طلبان باید از رویکرد قبلی خود برگردند و این خط‌مشی جدید را مطرح کنند.

 

برچسب ها: توصیه ما به روحانی همچنان استعفا است پربینندترین اخبار عدالت خواهان عدالتخواهان عدالتخواهان گلستان عدالت خواهان گلستان عدالت خواهی مطالبه گران جنبش عدالتخواهان عدالت خواهان دانشجویی پایگاه عدالت خواهان مبارزه با فساد اقتصادی مفسدان اقتصادی فدائیان رهبر ولایت فقیه سربازان رهبری اختلاس اختلاس گران رانت رانت خواری رانت خواران زمین خواری کوه خواری ساحل خواری جانباز محمد خادملو عدالتخواه گلستانی عدالتخواه ترکمن صحرا مطالبه خبرهای تحلیلی آخرین اخبار کشور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
شمخانی در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز» : نباید برجام را امضاء می‌کردیم / اگر جنگ شود آمریکا و متحدان منطقه‌ای‎اش در وضعیت وحشتناکی قرار خواهند گرفت گزارش تصویری از بازسازی واقعه غدیر در 8 شهر گلستان همزمان با دهه ولایت و امامت به همت سپاه نینوا گلستان بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️ گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد هنوز با احداث تله کابین در جنگل های ناهارخوران و کبودوال گلستان موافقتی صورت نگرفته است/ با تغییر کاربری مراتع، مخالفیم! بازداشت علی فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازی سیاست و سودای قدرت !/ آیا جرجانی به جریان فتنه خواهد پیوست ؟ کودتای نرم کارگزاران و اصلاح‌طلبان علیه محمد رضا عارف اقدام عجیب و قابل تأمل بنیاد شهید / تقدیر از ظریف در سالروز بزرگداشت آزادگان! + عکس بازخوانی فرمان مهم رهبر انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی/ آیا تنها متولی برخورد با مفاسد اقتصادی قوه قضائیه است؟ نامه بسیار مهم زاکانی خطاب به آیت‌الله رئیسی درباره مفاسد شرکت بازرگانی پتروشیمی/ جزئیات تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌/ بهره برداری سید حسن میرکاظمی از تسهیلات بانک صادرات استان گلستان با ارایه اسناد جعلی با حیثیت وزارت اطلاعات بیش از این بازی نکنید ! برخورد حذفی مدیرکل شیلات گلستان با نیروهای انقلابی!؟ / علت ترس و وحشت مدیرکل از کامپیوتر یک نیروی انقلابی چیست!؟ واکنش رهبرانقلاب به اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در منطقه خلیج‌فارس توسط سپاه پاسداران از زبان حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه عدالت خواه گلستانی : اینجانب شخصا با مراجعه به بیت امام جمعه ی گرگان سوالات مطروحه و انتقادات صورت گرفته را کتبا در اختیار آقا سیدمجتبی قرار دادبودم گرانی و فساد در گرگان/ مبارزه با این معضلات نیازمند حرکت جهادی نهادهای مسئول است در اردوی دانشگاه شریف چه گذشت؟ / کوهنوردی مختلط با نام اردوی فرهنگی! / فعالیت خارج از عرف با هماهنگی معاونت فرهنگی مبارزه برای عدالت، دشوار ترین جنگ هاست/ محترم تر از اشخاص و شخصیت ها، حق و عدالت است پشت‌پرده برکناری رئیس صندوق بازنشستگی چه بود؟ فیلم/ افشای گوشه‌ای از فساد و زد و بند"اکبر طبری" کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟ حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 حزب اصلاح‌طلبی که به کمپین «تحریم خاموش انتخابات» ملحق شد!/ اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98 دیدید وقتی خرشان از پل گذشت به شما می‌خندند؟! نمایندگی ولی فقیه تا زمانی اعتبار دارد که رهبر انقلاب قلبا راضی باشد/ از سن خودتان و از سن رهبری می گویید ؛ این بی شرمی است تلاش سازمان یافته ای از سوی برخی عناصر مرتبط با دفتر امام جمعه ی گرگان برعلیه محمدخادملو جانباز عدالت خواه گلستانی بازهم خسارتی دیگر به منابع شیلاتی گلستان تقدیر ویژه محمد خادملو جانباز عدالت‌خواه گلستانی از ریاست فرزانه ی دستگاه قضا پایان عمر مفسدان اقتصادی فرارسیده است/ استمرار در برخورد با فساد اعتراف حسن روحانی به شعاری بودن وعده های انتخاباتی!/ این 98، آن 98 که می خواستیم نیست آیا هدف استاندار گلستان مشروعیت بخشیدن به عملکرد دیکتاتورمآبانه دبیر خودخوانده و مادام العمر اتحادیه انجمنهای اسلامی و حامی سران خائن فتنه می باشد؟ چه کسانی با «چهار میلیارد ارز دولتی» در کانادا خانه خریده‌اند؟ از شمخانی و سالارخان تا مازیار ابراهیمی پوری حسینی پرونده سنگین ۱۰ جلدی دارد/سخنان جهانگیری، انسان‌ها را به خنده وادار می‌کند/ برداشت‌های غیرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی همه چیز در مورد سالار آقاخان، متهم فراری در پرونده تخلفات ارزی کلاهبرداری ۲ میلیاردی در پوشش پیش فروش خودرو فیلم مصاحبه مدیرکل تلاشگر بنیاد گلستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز سید علی طاهری: روستای زیارت به علت کوتاهی دستگاه های نظارتی و اجرایی تخریب شده است رئیسی چگونه مانع بروز فاجعه در خودروسازی شد؟ اصلاح‎طلبان از چه چیز پوری حسینی فرار می‎کنند!/ شهید باکری به رئیس ستادهای خاتمی و روحانی چه توصیه‎ای کرده بود؟ نوشین جعفری کیست و چه کسانی از بازداشت او به وحشت افتاده‌اند؟ +تصاویر بادیگارد استخدام کنید، سلبریتی شوید! +تصاویر یک منبع آگاه: خبرسازی‌ها درباره شمخانی مغرضانه است/ مهدی صدرالساداتی: بیایید پاسخ بدهید که این اسناد کدامش دروغ است؟+سند و فیلم فشار نورمفیدی در حمایت از روحانی اصلاح طلب / مدیر کل اوقاف گلستان از حق جوانان دفاع کند
ماجرای قاب عکس سرلشکر سلیمانی در اتاق وزیر جنگ آمریکا نه استاندار گلستان به روش استقرار غیر دموکراتیک محمد حسین علی اصغری و نه عملی به دعوت حامی سران خائن فتنه جوان مینابی آمدنیوز را از دسترس خارج کرد افشای نام جلیل سبحانی، شریفی نیک نفس، عباس صمیمی، علی نقی خاموشی و علیرضا اعلایی رحمانی در پرونده های فساد "ناو ساموئل رابرتز" را غرق کردیم و "کشتی بریشتون" را مورد اصابت قرار دادیم/ تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم بمب های خبری صوتی و دودزا اخیر برای استتار چیست ؟ / انحراف افکار عمومی از بزرگترین_پرونده_امنیتی یک دهه اخیر❗️ گزارش تصویری/ اولین جشن بزرگ آزادگان در گرگان به همت بنیاد شهید و امور ایثار گران استان گلستان شمخانی در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز» : نباید برجام را امضاء می‌کردیم / اگر جنگ شود آمریکا و متحدان منطقه‌ای‎اش در وضعیت وحشتناکی قرار خواهند گرفت گزارش تصویری از بازسازی واقعه غدیر در 8 شهر گلستان همزمان با دهه ولایت و امامت به همت سپاه نینوا گلستان