24 فروردین 1398 اخبار روز - اخبار بین المللی ،

تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه ایران/ از پست‌های جنجالی برنامه‌ریزی‌شده تا اجرای عملیات زیرپوستی/محیط زیست یا جاسوسی؟ + عکس

هنرپیشه معروف سینما طی عملیاتی مشکوک و زیرپوستی قد‌م‌هایی مخالف مردم ایران برداشت. تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه ایران/ از پست‌های جنجالی برنامه‌ریزی‌شده تا اجرای عملیات زیرپوستی/محیط زیست یا جاسوسی؟ + عکس

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در روز‌های گذشته، لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر هالیوودی، در فضای مجازی پستی منتشر کرد و در آن خواستار آزادی افرادی شد که متهم‌اند در پوشش فعالیت زیست‌محیطی به جاسوسی از مناطق حساس کشور مبادرت می‌کرده‌اند.

لئوناردو دی‌کاپریو آنقدری در سینما و بین سینمادوستان شناخته‌شده است که نیازی به معرفی ندارد. از «تایتانیک» تا «گرگ وال‌استریت»، از پرونده اختلاس تا علاقه شدید به سوپرمدل‌های برنزه بخشی از زندگی این ستاره هالیوودی است. همزمان با دخالت بازیگر «دارودسته‌های نیویورکی» در مسائل داخلی کشورمان، لازم است اندکی این مسأله را مرور کنیم.

محیط زیست یا جاسوسی؟

در زمستان سال ۹۶ چند نفر به اتهام جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیستی توسط نهاد‌های امنیتی بازداشت شدند. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه‌قضاییه همان روز‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به جریانات کاووس سیدامامی (از متهمان این پرونده) گفت: یکسری افراد به اتهام جاسوسی دستگیر شدند که این‌ها زیرپوشش محیط زیست و بعضی مراکز علمی و با سرویس‌های بیگانه از جمله آمریکا و صهیونیست مرتبط بودند و بعضی از آن‌ها اطلاعات را از مراکز حساس و مهم و استراتژیک تهیه می‌کردند و برای بیگانگان می‌فرستادند که دستگیر شدند و یکی از آن‌ها سیدامامی بود.

۲۱‌بهمن‌۱۳۹۷‌آقای جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران از دستگیری چند فعال محیط زیست متهم به جاسوسی خبر داد. آقای غلامحسین اسماعیلی، رییس دادگستری استان تهران در این باره گفت: «جمعی از کسانی که اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کردند و به بیگانگان می‌دادند، شناسایی شدند و برخی دستگیر شدند و برخی هم ممکن است در آینده دستگیر شوند. پرونده در مرحله اولیه است و جزئیات قابل بیان نیست.» در تاریخ‌۲۰‌آبان‌۱۳۹۷ غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی وقت قوه‌قضاییه ادعا کرد که اتهام فعالان محیط زیست می‌تواند از «جاسوسی» تا «فساد فی‌الارض» افزایش یابد. محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه در صدوسی‌وسومین نشست خبری‌اش است که روز یکشنبه ۲۰‌آبان برگزار شد، گفت: «عنوان اتهامی ابتدایی این افراد در پرونده محیط زیست، جاسوسی بوده که این عنوان اتهامی مطابق قانون می‌تواند تا حد افساد فی‌الارض باشد. برخی نهاد‌ها می‌گفتند این افراد جاسوس نیستند. گزارش استخراج شده به ستاد کل نیرو‌های مسلح رفت و ابزار آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس گزارش ستاد کل نیرو‌های مسلح، اقاریر این افراد و خسارت‌های وارده این اتهامات مشمول افساد فی‌الارض قرار گرفت.»

سفیرحاشیه‌دار

لئوناردو دی‌کاپریو در سپتامبر‌۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی هم‌چنین بنیادی را هم دراین زمینه راه‌اندازی کرده است. او در حاشیه این مسوولیت که برایش سروصدای زیادی هم به پا کرد با سیاستمداران مختلفی از جمله باراک اوباما، رییس‌جمهوری وقت ایالات متحده دیدار کرد.

تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه کشور/از ارسال چند پست جنجالی در اینستاگرام تا اجرای عملیات زیرپوستی

فعالیت‌های وی منتقدانی نیز دارد که او را به دورویی و ریاکاری متهم کرده‌اند و بیان داشتند که: «دی‌کاپریو از حفظ محیط زیست و گرمایش زمین سخن می‌گوید، در حالی که خودش در یات‌های عظیم مهمانی می‌گیرد و با جت‌های خصوصی‌اش مسافرت می‌کند که مصرف سوخت بالایی داشته و برای محیط زیست مضرند.» این حواشی در ادامه به نقطه اوج خود رسید.

چندی پیش اعلام شد بنیاد خیریه این هنرمند مشهور، کمک‌های مالی هنگفتی از «صندوق توسعه برهارد مالزی یک» دریافت کرده است. این صندوق دولتی با هدف سرمایه‌گذاری اقتصادی در پروژه‌های بین‌المللی تأسیس شده و قرار است سود آن صرف تولید و سازندگی در مالزی شود. این در حالی است که تعدادی از مدیران این صندوق به فساد مالی متهم شده‌اند و ظاهراً از سرمایه موجود برای مصارف شخصی استفاده کرده‌اند. گفته می‌شود لئوناردو دی‌کاپریو بخشی از بودجه فیلم «گرگ وال‌استریت» را هم از متهمان اصلی فساد مالی در این پرونده اقتصادی دریافت کرده، یعنی پولی که از صندوق مزبور اختلاس شده است.

هر چند که مدیران «صندوق توسعه برهارد مالزی یک» تمامی اتهامات وارده را تکذیب کرده‌اند، ولی تحقیقات قضایی درباره این پرونده ادامه دارد. او تأکید کرده که در صورت اثبات اتهامات وارده و گناهکار بودن مدیران این صندوق سرمایه‌گذاری، پول اهدایی آن‌ها را پس خواهد داد. به گزارش «تسنیم» اگر خبر‌های اخیر مرتبط با دی‌کاپریو را پیگیری کنیم به خبر شهادت دادن وی در دادگاه یکی از بزرگترین پرونده‌های فساد مالی موسوم به «رسوایی ۱MDB» مواجه می‌شویم؛ پرونده‌ای شامل میلیارد‌ها دلار اختلاس از صندوق دولتی مالزی که نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر پیشین مالزی با سه مورد پولشویی یکی از متهمان آن است. دیگر متهمان این پرونده جنجالی را که در تابستان‌۲۰۱۶ گشوده شد «ریزا عزیز»، پسرخوانده نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر مالزی و «لو تاک ژو»، یکی از دوستان «ریزا عزیز» تشکیل می‌دهند.

متهمانی که ارتباط نزدیک‌شان با دی‌کاپریو و بنیاد خیریه محیط زیستی‌اش، طی سه سال گذشته، برای این بازیگر حاشیه‌ساز شده است؛ با باز شدن پرونده این فساد بزرگ مالی، مشخص شد که بنیاد خیریه دی‌کاپریو با دریافت یک کمک مالی از سوی «لو ژو» به‌منظور برگزاری یک مهمانی بزرگ در سن‌تروپه در بهره‌جستن از بخشی از پول اختلاس‌شده از صندوق دولتی مالزی سهیم بوده است! همچنین ۱۰۰‌میلیون دلار از این مبالغ اختلاس‌شده از صندوق دولتی مالزی برای ساخته شدن فیلم «گرگ وال‌استریت» به‌کارگردانی اسکورسیزی مصرف شده است. متهم شدن دی‌کاپریو به سودبردن از پولشویی چند میلیارد دلاری در مالزی سبب شد یک بنیاد خیریه محیط زیستی سوئیسی خواستار برکناری دی‌کاپریو از سفیری صلحی سازمان ملل شده و از او بخواهد «پول‌های آلوده‌ای را که دریافت کرده» بازگرداند.

ورود «لئو»

دی‌کاپریو قبلاً هم درباره پرونده متهمان به جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیستی ورود‌کرده بود، اما این بار با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، نظر بازیگر هالیوودی بیش از قبل ریاکارانه به نظر می‌رسد. این بازیگر آمریکایی با انتشار تصویری از یوزپلنگ ایرانی، به تقدیر از تلاش فعالان محیط زیست ایران برای عکس گرفتن از آن پرداخت. دی‌کاپریو ضمن درخواست آزادی این افراد، لینک نامه‌ای را بازنشر کرده است که در آن درخواست آزادی این افراد مطرح شده است. این نامه را تاکنون ۱۶۰‌هزار نفر امضا کرده‌اند. او همچنین پای این پست اکانت‌های منسوب به حسن روحانی، جواد ظریف و آیت‌الله رئیسی را تگ کرد.

اجازه بدهید کمی از این پرونده فاصله بگیریم و بحث‌مان را کلان‌تر کنیم. انگار آمریکایی‌ها عادت کرده‌اند به جای پاسخگویی، سؤال کنند! انگار باورشان شده که ارباب‌اند و دیگران رعیت! هیچ‌کس حق سؤال از آن‌ها ندارد و فقط آن‌ها هستند که اجازه مطالبه دارند. گویا فرار به جلو و دست‌پیش گرفتن، به بخشی از شخصیت‌شان تبدیل شده است. چندین ماه از خروج دولت آمریکا از یک قرارداد رسمی بین‌المللی گذشته است. قراردادی که حاصل سال‌ها مذاکرات سخت و فشرده بود. کشور‌های مختلف، شورای امنیت سازمان ملل و ایران نهایتاً به برجامی دست یافتند که خوب یا بد مورد توافق همه بود.

ناگهان با یک انتخابات در آمریکا، رییس‌جمهوری جدیدشان می‌زند زیر میز و حتی حرمت امضای رییس‌جمهوری قبلی خودشان را نگه نمی‌دارد. آمریکا نه‌تن‌ها خودش از این بازی خارج می‌شود، بلکه دیگران را هم تحت فشار قرار می‌دهد تا از این قرارداد خارج شوند. دولت زورگو، بی‌منطق و بدعهدشان سنگین‌ترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ -به قول خودشان- را علیه ایران تصویب و اجرا می‌کند. این تحریم‌ها به طور مستقیم زندگی مردم ایران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیماران، کودکان و... به‌طور جدی آسیب می‌بینند. اما از سفیر صلح (!) هیچ صدایی در نمی‌آید! بله سفیر صلح میلیاردر آمریکایی در جزیره خوش آب‌وهوایش در بلیز می‌نشیند و با یکی از آی‌فون‌هایش برای مردم ایران پست می‌گذارد، اما نه درباره تحریم و تهدید‌های دولتش علیه مردم ایران؛ چند جمله مداخله‌جویانه درباره یک پرونده قضایی. تکه‌ای از پازل تحریم‌های حقوق بشری، فشار حداکثری به ایران یا هر چیزی که دلیلش باشد، آنقدری ریاکارانه و متناقض به نظر می‌رسد که باید به آن خندید.

منبع:صبح نو

انتهای

دی‌کاپریو؛سفیرصلح‌یاعامل‌فشار

برچسب ها: پربینندترین اخبار عدالت خواهان عدالتخواهان عدالتخواهان گلستان عدالت خواهان گلستان عدالت خواهی مطالبه گران جنبش عدالتخواهان عدالت خواهان دانشجویی پایگاه عدالت خواهان مبارزه با فساد اقتصادی مفسدان اقتصادی فدائیان رهبر ولایت فقیه پربینندترین اخبار عدالت خواهان عدالتخواهان عدالتخواهان گلستان عدالت خواهان گلستان عدالت خواهی مطالبه گران جنبش عدالتخواهان عدالت خواهان دانشجویی پایگاه عدالت خواهان مبارزه با فساد اقتصادی مفسدان اقتصادی فدائیان رهبر ولایت فقیه

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
چهره حسام الدین آشنا قبل و بعد از گاندو +عکس علت اصرار پشت پرده ورود قریب الوقوع دونفر از نیروهای بخشداری بهاران گرگان به شهرداری قرق چیست؟+عکس جناب استاندار گلستان! از این رانت ،تبعیض و بی عدالتی به کجا شکایت نماییم ؟/ انتظار مردم از دستگاه قضایی انقلابی استان فیلم/ حمله به پلیس با چاقو پاسخ دندان شکن بانوی ایرانی به مجری بی بی سی در برنامه زنده/فیلم آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مشارکت پروژه‌های شهرداری گرگان فیلم/ پشت پرده‌ای از مدارس غیرانتفاعی چه خبر است؟! عریان شدن موتورسوار آزادشهری در زمان توقیف موتورش توسط پلیس + عکس فیلم/ تهدید اصلاح طلبان به تحریم انتخابات! توفیق نفتکش قاچاقچی توسط نیروی دریایی سپاه مستقر در خلیج فارس و تنگه هرمز +متن کامل اطلاعیه سپاه جهبه پایداری ها و احمدی نژادی ها،با آیت الله آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟ دستگاه‎های اجرایی به‎جای تشکیل پرونده به‎دنبال پیشگیری از وقوع جرم باشند/منابع طبیعی یکی از مشکلات استان گلستان است/نیاز است تفکیک منطقه حفاظت شده «جهان‎نما» صورت بگیرد/ آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟/ طبری کیست؟ ماجرای تایید نشدن صلاحیت یک نماینده اسبق مجلس/ در این دوره نسبت به هزینه‌های بالای انتخاباتی حساس‌تر شده‌ایم وعده‌های بر زمین مانده "مخاطب بایدها"/ از شعار حمایت از کشاورزی تا تلاش برای واردات محصولات کشاورزی ژاپنی و چینی‌سازی کشور با ژست مقاومت/ نسخه جدید پیشرفت؛ یک وعده غذا در روز با ۵ ساعت کار بیشتر رایگان یک و بام دو هوای چراغعلی رییس ستاد انتخابات استان گلستان تصاویر/ اقدام قاطع دادستانی مرکز استان در نهارخوران حضور خبرنگار BBC در کشور نشان از فتنه ای جدید است برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی درفتنه۸۸ ماجرای صف‌کشیدن مشتریان آرایشگاه زنانه برای ارتباط با اجنه! دولت روحانی بزرگ‌ترین «کاسب تحریم»/ کشتیرانی کرایه حمل کانتینر را 40 برابر کرده است کسانی که به روش‌های خلاف قانون در کسب آراء مردم عادت کرده‌اند، لازم است دست از رویه غلط و خلاف قانون خود بردارند دولت نمی تواند گردنه گیری کن / سوء استفاده از قدرت و موقعیت+سند خدمت به بیماران تصادفی به جای رفتن به زندان/ سال گذشته بیش از چهار هزار و ۲۰۰ رای جایگزین زندان صادر کردند در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان چه گذشت/ حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر مگر مردم مازندران و گیلان مردند که زن و مرد در کنار دریا مشغول عیش و عشرت بشوند/ چرا فرمان رهبری عمل نمی شود؟/ باید با انگلیس برخورد شود اگر برخورد نکنیم آنها پررو می شوند/ باید با قانون شکنان و حرمت شکنان برخورد جدی گردد/بدحجاب و بی حجاب ها بساط خودشان را جمع کنند بروند توضیحات کارشناس اسلحه‌ درباره سلاح نجفی/ 4 گلوله از 5 گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده انتصاب نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نجفی وکیل خود را عزل کرد توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ مظفر: امضای نامه لغو مجازات خاتمی دخالت در امور قوا است نباید افراد به صرف انتقاد یا زبان تند از گردونه نظام رانده شوند/ اعضای شورای نگهبان هم انسان و ممکن‌الخطا هستند/ هر رد صلاحیت به یک واگرایی نسبت به نظام منتهی می‌شود چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد دکتر مهدی غفاری به عنوان رئیس پارک علم و فناوری گلستان منصوب شد چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس سختی ها و مشقت های عدالت خواهی در کلام رهبر معظم انقلاب علی مطهری: صداوسیما درخواست پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران را رد نکند (ویدیو) اولین تصاویر از "باستی هیلز" شهرکی با دیوارهای ۱۰ متری و ویلاهای لاکچری! جیسون رضاییان امشب به تلویزیون می‌آید اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت اکبری طبری معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟/ فصل دوم سریال «گاندو» با محوریت داستان غذای دستکاری‌شده ژنتیک در ایران ساخته شود/ ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد واکنش امروز رهبرانقلاب به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند وجود فساد بسیار گسترده، رانت خواری‌های مکرر و مافیای موجود در حوزه بهداشت و درمان+جزئیات بی‌تفاوتی وزیر کشور به هشدارهای 4 ساله سازمان بازرسی/ جلوی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را بگیرید
چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد جناب استاندار گلستان! از این رانت ،تبعیض و بی عدالتی به کجا شکایت نماییم ؟/ انتظار مردم از دستگاه قضایی انقلابی استان مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد عریان شدن موتورسوار آزادشهری در زمان توقیف موتورش توسط پلیس + عکس یک و بام دو هوای چراغعلی رییس ستاد انتخابات استان گلستان در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان چه گذشت/ حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟/ طبری کیست؟ تصاویر/ اقدام قاطع دادستانی مرکز استان در نهارخوران توضیحات کارشناس اسلحه‌ درباره سلاح نجفی/ 4 گلوله از 5 گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده پاسخ دندان شکن بانوی ایرانی به مجری بی بی سی در برنامه زنده/فیلم ماجرای تایید نشدن صلاحیت یک نماینده اسبق مجلس/ در این دوره نسبت به هزینه‌های بالای انتخاباتی حساس‌تر شده‌ایم جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ دولت نمی تواند گردنه گیری کن / سوء استفاده از قدرت و موقعیت+سند دستگاه‎های اجرایی به‎جای تشکیل پرونده به‎دنبال پیشگیری از وقوع جرم باشند/منابع طبیعی یکی از مشکلات استان گلستان است/نیاز است تفکیک منطقه حفاظت شده «جهان‎نما» صورت بگیرد/ مگر مردم مازندران و گیلان مردند که زن و مرد در کنار دریا مشغول عیش و عشرت بشوند/ چرا فرمان رهبری عمل نمی شود؟/ باید با انگلیس برخورد شود اگر برخورد نکنیم آنها پررو می شوند/ باید با قانون شکنان و حرمت شکنان برخورد جدی گردد/بدحجاب و بی حجاب ها بساط خودشان را جمع کنند بروند انتصاب نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس