24 فروردین 1398 اخبار روز - اخبار بین المللی بدون دیدگاه ،

تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه ایران/ از پست‌های جنجالی برنامه‌ریزی‌شده تا اجرای عملیات زیرپوستی/محیط زیست یا جاسوسی؟ + عکس

هنرپیشه معروف سینما طی عملیاتی مشکوک و زیرپوستی قد‌م‌هایی مخالف مردم ایران برداشت. تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه ایران/ از پست‌های جنجالی برنامه‌ریزی‌شده تا اجرای عملیات زیرپوستی/محیط زیست یا جاسوسی؟ + عکس

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در روز‌های گذشته، لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر هالیوودی، در فضای مجازی پستی منتشر کرد و در آن خواستار آزادی افرادی شد که متهم‌اند در پوشش فعالیت زیست‌محیطی به جاسوسی از مناطق حساس کشور مبادرت می‌کرده‌اند.

لئوناردو دی‌کاپریو آنقدری در سینما و بین سینمادوستان شناخته‌شده است که نیازی به معرفی ندارد. از «تایتانیک» تا «گرگ وال‌استریت»، از پرونده اختلاس تا علاقه شدید به سوپرمدل‌های برنزه بخشی از زندگی این ستاره هالیوودی است. همزمان با دخالت بازیگر «دارودسته‌های نیویورکی» در مسائل داخلی کشورمان، لازم است اندکی این مسأله را مرور کنیم.

محیط زیست یا جاسوسی؟

در زمستان سال ۹۶ چند نفر به اتهام جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیستی توسط نهاد‌های امنیتی بازداشت شدند. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه‌قضاییه همان روز‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به جریانات کاووس سیدامامی (از متهمان این پرونده) گفت: یکسری افراد به اتهام جاسوسی دستگیر شدند که این‌ها زیرپوشش محیط زیست و بعضی مراکز علمی و با سرویس‌های بیگانه از جمله آمریکا و صهیونیست مرتبط بودند و بعضی از آن‌ها اطلاعات را از مراکز حساس و مهم و استراتژیک تهیه می‌کردند و برای بیگانگان می‌فرستادند که دستگیر شدند و یکی از آن‌ها سیدامامی بود.

۲۱‌بهمن‌۱۳۹۷‌آقای جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران از دستگیری چند فعال محیط زیست متهم به جاسوسی خبر داد. آقای غلامحسین اسماعیلی، رییس دادگستری استان تهران در این باره گفت: «جمعی از کسانی که اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کردند و به بیگانگان می‌دادند، شناسایی شدند و برخی دستگیر شدند و برخی هم ممکن است در آینده دستگیر شوند. پرونده در مرحله اولیه است و جزئیات قابل بیان نیست.» در تاریخ‌۲۰‌آبان‌۱۳۹۷ غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی وقت قوه‌قضاییه ادعا کرد که اتهام فعالان محیط زیست می‌تواند از «جاسوسی» تا «فساد فی‌الارض» افزایش یابد. محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه در صدوسی‌وسومین نشست خبری‌اش است که روز یکشنبه ۲۰‌آبان برگزار شد، گفت: «عنوان اتهامی ابتدایی این افراد در پرونده محیط زیست، جاسوسی بوده که این عنوان اتهامی مطابق قانون می‌تواند تا حد افساد فی‌الارض باشد. برخی نهاد‌ها می‌گفتند این افراد جاسوس نیستند. گزارش استخراج شده به ستاد کل نیرو‌های مسلح رفت و ابزار آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس گزارش ستاد کل نیرو‌های مسلح، اقاریر این افراد و خسارت‌های وارده این اتهامات مشمول افساد فی‌الارض قرار گرفت.»

سفیرحاشیه‌دار

لئوناردو دی‌کاپریو در سپتامبر‌۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی هم‌چنین بنیادی را هم دراین زمینه راه‌اندازی کرده است. او در حاشیه این مسوولیت که برایش سروصدای زیادی هم به پا کرد با سیاستمداران مختلفی از جمله باراک اوباما، رییس‌جمهوری وقت ایالات متحده دیدار کرد.

تحرکات مشکوک بازیگر معروف علیه کشور/از ارسال چند پست جنجالی در اینستاگرام تا اجرای عملیات زیرپوستی

فعالیت‌های وی منتقدانی نیز دارد که او را به دورویی و ریاکاری متهم کرده‌اند و بیان داشتند که: «دی‌کاپریو از حفظ محیط زیست و گرمایش زمین سخن می‌گوید، در حالی که خودش در یات‌های عظیم مهمانی می‌گیرد و با جت‌های خصوصی‌اش مسافرت می‌کند که مصرف سوخت بالایی داشته و برای محیط زیست مضرند.» این حواشی در ادامه به نقطه اوج خود رسید.

چندی پیش اعلام شد بنیاد خیریه این هنرمند مشهور، کمک‌های مالی هنگفتی از «صندوق توسعه برهارد مالزی یک» دریافت کرده است. این صندوق دولتی با هدف سرمایه‌گذاری اقتصادی در پروژه‌های بین‌المللی تأسیس شده و قرار است سود آن صرف تولید و سازندگی در مالزی شود. این در حالی است که تعدادی از مدیران این صندوق به فساد مالی متهم شده‌اند و ظاهراً از سرمایه موجود برای مصارف شخصی استفاده کرده‌اند. گفته می‌شود لئوناردو دی‌کاپریو بخشی از بودجه فیلم «گرگ وال‌استریت» را هم از متهمان اصلی فساد مالی در این پرونده اقتصادی دریافت کرده، یعنی پولی که از صندوق مزبور اختلاس شده است.

هر چند که مدیران «صندوق توسعه برهارد مالزی یک» تمامی اتهامات وارده را تکذیب کرده‌اند، ولی تحقیقات قضایی درباره این پرونده ادامه دارد. او تأکید کرده که در صورت اثبات اتهامات وارده و گناهکار بودن مدیران این صندوق سرمایه‌گذاری، پول اهدایی آن‌ها را پس خواهد داد. به گزارش «تسنیم» اگر خبر‌های اخیر مرتبط با دی‌کاپریو را پیگیری کنیم به خبر شهادت دادن وی در دادگاه یکی از بزرگترین پرونده‌های فساد مالی موسوم به «رسوایی ۱MDB» مواجه می‌شویم؛ پرونده‌ای شامل میلیارد‌ها دلار اختلاس از صندوق دولتی مالزی که نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر پیشین مالزی با سه مورد پولشویی یکی از متهمان آن است. دیگر متهمان این پرونده جنجالی را که در تابستان‌۲۰۱۶ گشوده شد «ریزا عزیز»، پسرخوانده نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر مالزی و «لو تاک ژو»، یکی از دوستان «ریزا عزیز» تشکیل می‌دهند.

متهمانی که ارتباط نزدیک‌شان با دی‌کاپریو و بنیاد خیریه محیط زیستی‌اش، طی سه سال گذشته، برای این بازیگر حاشیه‌ساز شده است؛ با باز شدن پرونده این فساد بزرگ مالی، مشخص شد که بنیاد خیریه دی‌کاپریو با دریافت یک کمک مالی از سوی «لو ژو» به‌منظور برگزاری یک مهمانی بزرگ در سن‌تروپه در بهره‌جستن از بخشی از پول اختلاس‌شده از صندوق دولتی مالزی سهیم بوده است! همچنین ۱۰۰‌میلیون دلار از این مبالغ اختلاس‌شده از صندوق دولتی مالزی برای ساخته شدن فیلم «گرگ وال‌استریت» به‌کارگردانی اسکورسیزی مصرف شده است. متهم شدن دی‌کاپریو به سودبردن از پولشویی چند میلیارد دلاری در مالزی سبب شد یک بنیاد خیریه محیط زیستی سوئیسی خواستار برکناری دی‌کاپریو از سفیری صلحی سازمان ملل شده و از او بخواهد «پول‌های آلوده‌ای را که دریافت کرده» بازگرداند.

ورود «لئو»

دی‌کاپریو قبلاً هم درباره پرونده متهمان به جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیستی ورود‌کرده بود، اما این بار با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، نظر بازیگر هالیوودی بیش از قبل ریاکارانه به نظر می‌رسد. این بازیگر آمریکایی با انتشار تصویری از یوزپلنگ ایرانی، به تقدیر از تلاش فعالان محیط زیست ایران برای عکس گرفتن از آن پرداخت. دی‌کاپریو ضمن درخواست آزادی این افراد، لینک نامه‌ای را بازنشر کرده است که در آن درخواست آزادی این افراد مطرح شده است. این نامه را تاکنون ۱۶۰‌هزار نفر امضا کرده‌اند. او همچنین پای این پست اکانت‌های منسوب به حسن روحانی، جواد ظریف و آیت‌الله رئیسی را تگ کرد.

اجازه بدهید کمی از این پرونده فاصله بگیریم و بحث‌مان را کلان‌تر کنیم. انگار آمریکایی‌ها عادت کرده‌اند به جای پاسخگویی، سؤال کنند! انگار باورشان شده که ارباب‌اند و دیگران رعیت! هیچ‌کس حق سؤال از آن‌ها ندارد و فقط آن‌ها هستند که اجازه مطالبه دارند. گویا فرار به جلو و دست‌پیش گرفتن، به بخشی از شخصیت‌شان تبدیل شده است. چندین ماه از خروج دولت آمریکا از یک قرارداد رسمی بین‌المللی گذشته است. قراردادی که حاصل سال‌ها مذاکرات سخت و فشرده بود. کشور‌های مختلف، شورای امنیت سازمان ملل و ایران نهایتاً به برجامی دست یافتند که خوب یا بد مورد توافق همه بود.

ناگهان با یک انتخابات در آمریکا، رییس‌جمهوری جدیدشان می‌زند زیر میز و حتی حرمت امضای رییس‌جمهوری قبلی خودشان را نگه نمی‌دارد. آمریکا نه‌تن‌ها خودش از این بازی خارج می‌شود، بلکه دیگران را هم تحت فشار قرار می‌دهد تا از این قرارداد خارج شوند. دولت زورگو، بی‌منطق و بدعهدشان سنگین‌ترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ -به قول خودشان- را علیه ایران تصویب و اجرا می‌کند. این تحریم‌ها به طور مستقیم زندگی مردم ایران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیماران، کودکان و... به‌طور جدی آسیب می‌بینند. اما از سفیر صلح (!) هیچ صدایی در نمی‌آید! بله سفیر صلح میلیاردر آمریکایی در جزیره خوش آب‌وهوایش در بلیز می‌نشیند و با یکی از آی‌فون‌هایش برای مردم ایران پست می‌گذارد، اما نه درباره تحریم و تهدید‌های دولتش علیه مردم ایران؛ چند جمله مداخله‌جویانه درباره یک پرونده قضایی. تکه‌ای از پازل تحریم‌های حقوق بشری، فشار حداکثری به ایران یا هر چیزی که دلیلش باشد، آنقدری ریاکارانه و متناقض به نظر می‌رسد که باید به آن خندید.

منبع:صبح نو

انتهای

دی‌کاپریو؛سفیرصلح‌یاعامل‌فشار

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
حمایت تمام قد رییس سازمان جنگل ها از زمین خواران و متخلفان/تخلف ها در حوزه محیط زیست، منابع ملی و جنگل همزمان با رخداد سیل توهین جدید علی مطهری: اعضای مجمع تشخیص چندان از خودشان رای و استقلال فکری ندارند مدیرانی که جریان‌های سوء در دستگاه‌های خود را گزارش نکنند متخلفند/ در جریان سیل انتقاداتی داریم و به دنبال آسیب‎شناسی موضوع هستیم/ در صورت تدبیر، گرفتاری‎های مردم به این اندازه نبود تجاوز به حریم رودخانه ها و جنگل یکی از دلایل وقوع سیل /باید از ابتدای تصرف از و وقوع تخلف جلوگیری شود سنتکام را بیشتر بشناسید/ ستادی که مسئول چند عملیات تروریستی ازجمله مین‌گذاری ایران در خلیج فارس بود+عکس بازداشت ضارب متواری پدر شهید مدافع حرم در دستور کار پلیس/ به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان کلانتری و نیز مداخله یکی از پرسنل، متهم آزاد شد. سپاه پاسداران در دهه چهارم و پنجم انقلاب/ نقش سپاه در مواجهه با پروژه‌های نفوذ و اخلال و براندازی/ ارتقای توانمندی نظامی و موشکی سپاه در دهه اخیر/ایفای نقش پدری در قبال همه طیف‌های وفادار و دل بسته به انقلاب رئیس ستاد انتخاباتی روحانی، میرحسین و رئیسی آماده ورود به مجلس یازدهم پیشنهادات جدید آقای متهم/ برای حل مشکلات کشور: زندانیان سیاسی آزاد شوند/ اگر جفایی شده از این به بعد نشود/ حصر الان برداشته شود به نفع نظام است/ دل رئیس اصلاح‌طلبان دوباره هوای فتنه کرده است؟ فیلم منتشرشده از عامل بمب‌گذاری سریلانکا شرایط واگذاری مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی طرح نوین نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات جدید/ از اخلالگر الکترونیکی تا پرتاب تور برای مقابله با ریزپرنده‌ها/ «ژ-3» های ارتش به شکار پهپاد می روند+عکس لابی دولت با لاریجانی برای رای‌آوردن یک طرح توطئه علیه سرلشکر سلامی در اولین روز کاری همه گرانی‌ها در دولت تدبیر و امید تثبیت شد؛ «علی برکت الله» اقدامات ضدایرانی فرانسه؛ از توهین به ظریف تا لغو مراسم ایرانیان گروه تروریستی جماعت "توحید ملی" مسئول حادثه‌ دیروز سریلانکا را بیشتر بشناسید سرلشگر حسین سلامی چگونه فرمانده جدید سپاه شد؟/ آغاز فصل جدید مقابله با آمریکا و اسرائیل با انتصاب فرمانده جدید سپاه چرا حکم سازمان بازرسی کشور مبنی بر بازپس گیری 75 هکتار زمین از شرکت فواکه درجهادکشاورزی گلستان همچنان خاک می خورد؟! / ماجرای واگذاری ۷۵هکتار زمین به شرکت فواکه چه بوده+سند عوامل انتصاب مناف هاشمی آیا از گذشته و عاقبت تصمیمشان در خلوتگاه های سیاسی درس نگرفته اند؟+اسامی گزینه ها سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی فرمانده جدید کل سپاه کیست؟ انتصاب نهمین فرمانده سپاه پاسداران در چهلمین سال فعالیت این نهاد / پیام های انتصاب سرداری که خبر از فروپاشی آمریکا داده بود احمدی نژاد: با تقسیم منابعی مانند انرژی به هر ایرانی یک میلیون تومان در ماه می رسد / ایران زمین های بسیاری دارد، اما مردم برای صد متر زمین لنگ هستند / در مورد من شایعه پراکنی می کنند؛ اینها طرفداری هم ندارند سردار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد/ سردار جعفری به قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله(عج) رفت انقلاب مال همه است/ پایبندی به استقلال همه‌جانبه‌ کشور، استقلال سیاسی، استقلال اقتصادی، استقلال فرهنگی/ «باید در مقابل دشمنان و بدگویان و طعنه‌زنان انقلاب بایستید/ شاخصهاى انقلابیگرى/مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی نکنیم خسارت‌های رئیس‌بی‌اطلاع! / دولت هنوز هزینه خسارت‌های سیل سال ۹۵ را پرداخت نکرده است! کسانی که نسبت به وجود نیروهای حشد الشعبی در خوزستان معترض هستند یا ناآگاه­ند یا واابسته به بیگانگان. همه عکس و فیلم های وحشتناک از سیل پلدختر/ لرستان سناریوی توطئه آمیز و تحرکات نظامی مشکوک ایالات متحده آمریکا در عراق ساختار حشد الشعبي چگونه است؟/آشنایی با حشد الشعبي مهمترين گروه هاي تشكيل دهنده نیروی های مردمی عراق همه محافظان رئیسی در نماز جمعه +عکس ناپدید شدن پول کنکوری‌ها در سازمان سنجش/ ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کجا خرج شد؟ رياست جمهوري1400/انتخابات رياست جمهوري سال 1400/كانديداهاي احتمالي /رياست جمهوزمان/ انتخابات 1400ري 1400, دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري, تاريخ انتخابات رياست جمهوري 1400انتخابات بعدي رياست جمهوري ايران, زمان انتخابات رياست جمهوري1400/ انتخابات 1400, زمان انتخابات رياست جمهوري ايران1400 دستاویز قرار دادن سیلاب و مردم سیل‌زده کشور برای اعتراض به بازداشت متهمان جاسوسی +عکس محمود صادقی "دلواپس" شد/ شوخی مرفهین بی‌درد با مردم تهران/ فروش گوشت‌هایی که هنوز وارد نشده! ۱۲ ساعت جدال با مرگ در قبر رئیس جمهور: قول می‌دهم که دولت در کنار مردم سیل‌زده خواهد بود/ دل ما برای شما می‌تپید گفتگو با پسر ۱۶ ساله فریب‌خورده منافقین؛ خوشحالم دستگیر شدم! ذوق‌زدگی رادیو سیا از پرت و پلا گویی نمایندگان نقده و شیراز شب سیل پلدختر تا صبح چند بار از خواب بیدار شدم/ بعد از تلفن استاندار کمی قرآن خواندم و دعا کردم اوقات شرعی رمضان ۹۸ تاریخ شروع ماه رمضان 98 تاریخ دقیق ماه رمضان 98 اول ماه رمضان 98 اوقات شرعی ماه رمضان ۹۸ تاریخ ماه رمضان 98 پایان ماه رمضان 98 تاریخ دقیق شروع ماه رمضان 98 تاریخ شروع ماه رمضان ۹۸ تاریخ شروع ماه رمضان 98 و پایان آن چه روزی است؟ تاریخ شروع ماه رمضان سال98 : اوقات شرعی ماه رمضان اوقات شرعی ماه رمضان 1398 جسد بی‌جان کودک ۴ ساله از کانال دهرود مشهد پیدا شد انتشار اولین تصاویر عناصر بازداشتی اماراتی در ترکیه دیدار سردار معروفی فرمانده سپاه نینوای گلستان با امیر محمدغفاری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 30 پیاده گرگان وقتی یک استان صاحب نداشته باشد؛ / برکناری عجیب رئیس جمعیت هلال‎احمر شهرستان آق قلا در میانه معرکه امدادرسانی به سیل‎زدگان/ ناراحتی مردم و مسئولین از این تصمیم نادرست/ چرا هزینه‎سازی و فرصت‎سوزی می‎کنید؟ رانت‌های محل‌کارتان را اطلاع دهید و جایزه بگیرید/کارآمدترین سازوکارهای نظارتی در امر مبارزه با فساد ماجرای ارتباط پنهانی روحانی با اسرائیل / روحانی خطاب به مقام اسرائیلی: خمینی افراطی است؛ باید به او سخت تر بگیرید! / آیا روحانی در راستای اهداف اسرائیل در ایران عمل می کند؟ / کدام سازمان یا نهاد انقلابی باید به وضعیت ارتباط روحانی با اسرائیل رسیدگی کند؟/ایجاد این همه نارضایتی توسط روحانی در کشور برای چیست؟+فیلم دردناک از ارتباط روحانی!!!
توطئه علیه سرلشکر سلامی در اولین روز کاری عوامل انتصاب مناف هاشمی آیا از گذشته و عاقبت تصمیمشان در خلوتگاه های سیاسی درس نگرفته اند؟+اسامی گزینه ها چرا حکم سازمان بازرسی کشور مبنی بر بازپس گیری 75 هکتار زمین از شرکت فواکه درجهادکشاورزی گلستان همچنان خاک می خورد؟! / ماجرای واگذاری ۷۵هکتار زمین به شرکت فواکه چه بوده+سند سرلشگر حسین سلامی چگونه فرمانده جدید سپاه شد؟/ آغاز فصل جدید مقابله با آمریکا و اسرائیل با انتصاب فرمانده جدید سپاه شرایط واگذاری مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی سنتکام را بیشتر بشناسید/ ستادی که مسئول چند عملیات تروریستی ازجمله مین‌گذاری ایران در خلیج فارس بود+عکس مدیرانی که جریان‌های سوء در دستگاه‌های خود را گزارش نکنند متخلفند/ در جریان سیل انتقاداتی داریم و به دنبال آسیب‎شناسی موضوع هستیم/ در صورت تدبیر، گرفتاری‎های مردم به این اندازه نبود اقدامات ضدایرانی فرانسه؛ از توهین به ظریف تا لغو مراسم ایرانیان همه گرانی‌ها در دولت تدبیر و امید تثبیت شد؛ «علی برکت الله» رئیس ستاد انتخاباتی روحانی، میرحسین و رئیسی آماده ورود به مجلس یازدهم گروه تروریستی جماعت "توحید ملی" مسئول حادثه‌ دیروز سریلانکا را بیشتر بشناسید پیشنهادات جدید آقای متهم/ برای حل مشکلات کشور: زندانیان سیاسی آزاد شوند/ اگر جفایی شده از این به بعد نشود/ حصر الان برداشته شود به نفع نظام است/ دل رئیس اصلاح‌طلبان دوباره هوای فتنه کرده است؟ لابی دولت با لاریجانی برای رای‌آوردن یک طرح طرح نوین نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات جدید/ از اخلالگر الکترونیکی تا پرتاب تور برای مقابله با ریزپرنده‌ها/ «ژ-3» های ارتش به شکار پهپاد می روند+عکس فیلم منتشرشده از عامل بمب‌گذاری سریلانکا بازداشت ضارب متواری پدر شهید مدافع حرم در دستور کار پلیس/ به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان کلانتری و نیز مداخله یکی از پرسنل، متهم آزاد شد. توهین جدید علی مطهری: اعضای مجمع تشخیص چندان از خودشان رای و استقلال فکری ندارند سپاه پاسداران در دهه چهارم و پنجم انقلاب/ نقش سپاه در مواجهه با پروژه‌های نفوذ و اخلال و براندازی/ ارتقای توانمندی نظامی و موشکی سپاه در دهه اخیر/ایفای نقش پدری در قبال همه طیف‌های وفادار و دل بسته به انقلاب تجاوز به حریم رودخانه ها و جنگل یکی از دلایل وقوع سیل /باید از ابتدای تصرف از و وقوع تخلف جلوگیری شود حمایت تمام قد رییس سازمان جنگل ها از زمین خواران و متخلفان/تخلف ها در حوزه محیط زیست، منابع ملی و جنگل همزمان با رخداد سیل