20 تیر 1398 اخبار روز اجتماعی - اخبار روز - قتل جنایت تجاوز - حوادث ،

تبعات ماندگاری

تبعات ماندگاری قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران+تصویر

محمدعلی نجفی، ۶۸ ساله و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه معتبر MIT، وزیر علوم دولت‌های دهه ۶۰، وزیر آموزش و پرورش دولت هاشمی‌رفسنجانی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت سیدمحمد خاتمی، عضو دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران، به قتل همسر دوم خود "میترا استاد" در روز هفتم خرداد تبعات ماندگاری قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران+تصویر

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"   "علی سرزعیم" استاد دانشگاه درباره این اتفاق تکان‌دهنده مطلبی با عنوان "ماجرای آقای نجفی؛ ریشه‌ها و عبرت‌هایش" به ایسنا ارسال کرده است که متن کامل آن به شرح زیر است:

«ماجرای محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد مساله شوکه‌کننده‌ای بود که هنوز جامعه در مورد آن به جمع‌بندی درستی نرسیده است. اما فارغ از این مساله به نظر می‌رسد چند نکته مهم در این زمینه وجود دارد که باید به آن اشاره کرد که می‌توان به عنوان عبرت‌های آن تلقی کرد. پیش از هر چیز باید اشاره کرد که این مساله یک قضیه چند سر باخت بود. یعنی همه در این قضیه باختند و کسی منتفع نشد. خود نجفی، همسر اول نجفی و دختر نجفی، همسر دوم نجفی و خانواده‌اش و فرزندش و نهاد سیاست در ایران و نخبگان سیاسی و از همه مهم‌تر جامعه.

نهاد سیاست نیز از این قضیه به شدت آسیب دید. اگر مشابه این قضیه برای بسیاری از دیگر سیاستمداران رخ می‌داد، خسارت نهاد سیاست تا این حد بزرگ نبود. زیرا بسیاری از سیاستمداران به فضیلت اخلاقی متصف نیستند و روحیات فردی آن‌ها برای کسانی که از نزدیک با آن‌ها کار کرده‌اند جذابیتی ندارد اما دکتر نجفی شخصی بود که منش فردی‌اش همه را در برخوردهای نزدیک تحت تأثیر قرار می‌داد. این قضیه یک اعتبارزدایی از شخصیت سیاستمداران ایجاد کرد و انتظارات جامعه از این گروه را به شدت کاهش داد.

به اعتقاد من خسارت بزرگ‌تر مربوط به جامعه است. انعکاس این مسئله احتمالاً قبح همسرکشی را در جامعه کمتر می‌کند که جای تأسف دارد و تأسف دیگر آنکه کشور از یک فن‌سالار (تکنوکرات) ممتاز محروم شد. به باور من دکتر نجفی نماد فن‌سالاری در ایران بود که این‌گونه ارزان از دست رفت. اگر باور داشته باشیم که توسعه کشور منوط به اصلاح دولت است و در این اصلاح دولت، فن‌سالاران نقش مهم و کلیدی خواهند داشت، این خسارت برای توسعه ایران برجسته می‌شود.

اما چه شد که چنین شد؟

یک دیدگاه متعارف آن است که همه مطلوبات این دنیایی با هم قابل جمع نیست. اگر کسی دنبال پست و مقام، شهرت و احترام اجتماعی می‌رود و به یک شخصیت اجتماعی یا سیاسی و حتی فرهنگی، هنری، ورزشی و روشنفکری تبدیل می‌شود، باید از برخی مطلوبات دیگر نظیر ثروت‌اندوزی یا کام‌جویی شهوانی دست بکشد. باید دست به انتخاب زد یا مسیر ثروت‌اندوزی و عشرت جویی شهوانی را دنبال کرد اما گمنام بود یا باید به سراغ فعالیت‌هایی رفت که فرد را در جامعه برجسته و انگشت‌نما می‌کند و چون ثروت‌اندوزی یا کام‌جویی شهوانی غالباً با رسوایی‌هایی همراه است، باید فرد از این امور صرف‌نظر کند تا به آن هدف دیگر خللی وارد نشود. جمع این امور با هم سازگار نیست. حداکثر تخفیفی که این رویکرد می‌دهد این است که شخص باید در جوانی کام‌جویی شهوانی و در میان‌سالی ثروت‌اندوزی را دنبال کند و نهایتاً در کهنسالی وارد عرصه سیاست شود تا کمتر اسیر چنین وسوسه‌هایی شود.

در این تفسیر آقای نجفی اگر مسیر سیاستمداری، وزارت و پست‌های سیاسی را دنبال کرده، باید قید امیال و تمناهای درونی‌اش را می‌زد و آن‌ها را کماکان نادیده می‌گرفت و عمر را به سلامت طی می‌کرد تا می‌توانست تا پایان عمر خوش‌نام زندگی کند و کماکان از احترام اجتماعی وسیعی برخوردار بماند. این رویکرد ورود زودهنگام به عرصه سیاسی در دوره جوانی را ریشه گرفتار شدن ایشان در این بدنامی و این بدعاقبتی می‌داند.

یک دیدگاه بدیل نیز این است که باید انتظارات‌مان را از انسان‌ها کمتر کنیم و انسان‌ها را بیشتر از قبل اسیر و وابسته خواسته‌های دنیایی بدانیم و این تمناهای دنیایی را بیش از قبل به رسمیت بشناسیم. در این صورت دیگر از اختلاس یا شهوت‌جویی فلان فرد معروف شوکه نمی‌شویم بلکه تلاش می‌شود چارچوب مقبول و مورد اجماعی برای دنباله‌روی این تمناها ایجاد کرد و آن را در قضاوت‌ها مبنا گذاشت. در این رویکرد، انسان گناه‌کارتر از چیزی است که در گذشته تصور می‌شد و جامعه باید انتظارات خود را با این استاندارد پایین‌تر تنظیم کند.

به نظر می‌رسد، جامعه ما دارد آرام آرام این مسیر را می‌رود و در مورد روابط اجتماعی عادی حداقل در کلان‌شهرهای ایران این رویکرد به تدریج فراگیر می‌شود. این رویکرد مستلزم آن است که در مورد مسئولان، سیاستمداران و چهره‌های برجسته جامعه نیز به تدریج تفکیکی میان رفتار اجتماعی آن‌ها و حریم خصوصی‌شان قائل شویم و ربط میان این دو عرصه را کاهش دهیم. یک مسئول دولتی، یک شخصیت سیاسی و یک چهره اجتماعی باید کارکرد مورد انتظارش را داشته باشد و کمتر انتظارات ایده‌آل از رفتارهایش در حریم خصوصی داشته باشیم. همان‌طور که وقتی یک لوله‌کش به خانه ما می‌آید تا ترکیدگی لوله را مهار کند ما به حریم خصوصی او در خانه کار نداریم و تنها به مهارتش در ترمیم لوله و عملکردش در این زمینه تمرکز می‌کنیم باید به عملکرد شخصیت‌ها در عرصه عمومی تمرکز کرد و حساسیت جامعه را نسبت به زندگی آن‌ها در عرصه خصوصی کاهش داد.

تا قبل از ترامپ، دو فرهنگ سیاسی در غرب وجود داشت. رویکرد اول در آمریکا و رویکرد دوم در اروپا رواج داشت. در آمریکا برای رأی‌دهندگان اهمیت بسزایی داشت که یک کاندیدا به انجیل معتقد باشد، اهل رفتارهای جنسی غیرمتعارف نباشد و به خانواده پای‌بند بوده و سابقه طلاق یا طلاق‌های پی در پی نداشته باشد. در اروپا چنین حساسیتی به گذشته و عملکرد فردی وی در عرصه خصوصی و باورهای شخصی‌اش وجود ندارد و تنها بر این مساله تمرکز می‌شود که سابقه مالیاتی‌اش مخدوش و ابهام برانگیز نباشد. به همین دلیل در میان سیاستمداران اروپایی مواردی بوده که فرد همجنس‌گرا یا فاحشه بوده اما رأی آورده و یا سابقه طلاق‌های پی در پی داشته اما به سمت‌های مهم دولتی گمارده شده است. مهمترین کاری که ترامپ در عرصه فرهنگ سیاسی آمریکا کرد، این بود که این استانداردها را به هم زد و به عنوان کسی که در همه این امور بدسابقه بوده، بازهم توانست به کرسی ریاست جمهوری دست یابد.

در این زمینه فرهنگ سیاسی ایرانیان بسیار به فرهنگ سیاسی آمریکایی‌ها شباهت دارد. به همین دلیل رفتار افراد مشهور در حریم خصوصی برایشان اهمیت دارد و آن را در ارزیابی‌های خود اثر می‌دهند. با این حال به نظر می‌رسد که فرهنگ سیاسی ایرانیان به تدریج به سمت فرهنگ سیاسی اروپایی سوق پیدا کند گرچه بعید است انطباق زیادی با آن پیدا کند. البته خطری که جامعه ایران را در این عرصه در کوتاه‌مدت تهدید می‌کند همانند بسیاری از عرصه‌های دیگر، افراط و تفریط است. یعنی اگر در گذشته برای شخصیت‌های سیاسی تصورات منطبق با قدیسان قائل بودیم، بیم آن می‌رود که با موج تبلیغاتی ناشی از این وقایع اخیر به سمت دیگر فرو بغلتیم و بدبینی شدید را حاکم کنیم و همه را دزد و زن‌باره و اهل خوش‌باشی تلقی کنیم.

به اعتقاد این‌جانب گزینه بهینه آن است که در چارچوب دین و قانونی که برآمده از دین و عرف رایج در کشور است، باقی بمانیم و حلال‌های قانونی (و شرعی) را حرمت نهیم و این چارچوب را در قضاوت‌های خود وارد کنیم و حرام‌های شرعی و قانونی را تخطئه کنیم. امروزه عرصه فعالیت اجتماعی عرصه کنش‌ها و کنش‌گران متعددی است که هر کدام سعی دارند جامعه را به سمت خود سوق دهند. اما به گمانم خیر بلندمدت ما التزام به چارچوبی است که سابقا به آن اشاره شد. اگر اهل دین تفسیرهای تنگ‌نظرانه و گاه من‌درآوردی مثل حرمت به ورزشگاه رفتن زنان یا دوچرخه‌سواری بانوان یا برگزاری کنسرت و نشان دادن ساز و پخش صدای ربنای شجریان را کنار بگذارند و به احکام دین آن‌گونه که هست ملتزم بمانند، جامعه ایران در این کشاکش تمدنی می‌تواند مسیر خود را برود و الگوی خاص خود را در جهان کنونی عرضه کند؛ در غیر این صورت کشاکش تمدنی در ایران حول انتخاب بین تمدن عربی و تمدن غربی خواهد بود و با توجه به هیمنه مادی و جذابیت دنیایی تمدن غرب، غلبه این تمدن و اجزایش بر فرهنگ جامعه ایران دور از ذهن نخواهد بود. مبادا که چنین شود.

نکته دوم به محاسبات شخص آقای نجفی برمی‌گردد. در عالم سرمایه‌گذاری در بورس، ایده ساده اما مهمی است به این معنا که هنگام خرید یک سهم به انگیزه فروش و استفاده از مابه التفاوت قیمتی باید به عنوان یک خط قرمز توجه داشت. زیرا بسیار می‌شود که سرمایه‌گذاران سهمی را به امید گران شدن می‌خرند اما بر عکس انتظار آن‌ها، این سهم ارزان می‌شود. سهامدار امروز یا همان سرمایه‌گذار مذکور چون باور دارد که قیمت سهام باید بالا برود از فروش سهم خودداری می‌کند تا زیانی را قبول نکند. اما سهم باز هم پایین می‌رود. شخص تقریباً متقاعد می‌شود که بازار در ارزشگذاری‌اش کاملاً اشتباه کرده که چنین سهم ارزشمندی را چنین پایین قیمت می‌گذارد. لذا باز هم صبر می‌کند و از فروش آن خودداری می‌کند. به این ترتیب زیان شخص پیوسته افزایش می‌یابد تا جایی که آن‌قدر صبر می‌کند که زیانش دیگر غیرقابل توجیه می‌شود و مجبور می‌شود به نازل‌ترین قیمتی که در ابتدای مسیر تصورش را هم نمی‌کرد، آن سهم را بفروشد. به همین دلیل گفته می‌شود سرمایه‌گذاران باید خط قرمز خود را قبل از خرید سهم معرفی کنند. این خط قرمز اصطلاحاً stop loss یا "توقف زیان" گفته می‌شود. یعنی شخص از قبل با خود مشخص می‌کند که اگر سهم تا چقدر پایین رفت دیگر وسوسه حفظ سهم برای بالا آمدن مجدد سهم نمی‌شود و آن را خواهد فروخت!

در رفتارهای اجتماعی نیز افراد به تدریج در مسیرهایی می‌افتند که اگر برای خود خط قرمز یا توقف زیانی مشخص نکنند، ای بسا به مرحله‌ای برسند که پایانش برایشان قابل پیش‌بینی نباشد. احتمالاً آقای نجفی هیچ وقت تصورش را هم نمی‌کرد که در پایان این مسیر به جایی برسد که دست به قتل بزند. اگر از ابتدا خط قرمز می‌داشت شاید کار به اینجا نمی‌رسید. اگر حاضر بود به سادگی از بخشی از محبوبیت و شهرتش بزند کارش به جایی نمی‌رسید که کل این محبوبیت و شهرت را از دست بدهد و بدنامی را پذیرا شود. در دوران معاصر نیز نداشتن خط قرمز در جریان‌ها و احزاب سیاسی گاه موجب شد که برخی از آن‌ها به تدریج آن‌چنان از مسیر اولیه خود دور بیفتند که با دشمنان این کشور هم‌پیمان شوند و خسارت دنیا و آخرت را به جان بخرند. در مورد افراد، خود آن‌ها باید خط قرمز خود را مشخص کنند و اگر در این زمینه غفلت کردند دوستان و نزدیکانش باید مشفقانه این غفلت و مخاطرات آن را گوشزد کنند و به فرد کمک کنند که تا وقتی خسارت اندک است به آن تن دهد تا به خسارت بیشتر مبتلا نشود. ای کاش اهالی سیاست در زمانی که آقای نجفی در سراشیب قرار گرفت به جای طرد کردن به او کمک می‌کردند تا افت محبوبیت را با سهولت بیشتر و فشار روانی کمتر به جان بخرد و در مسیر خود تجدیدنظر کند تا کار به اینجا نرسد.

در نهایت؛ باید گفت که شهرت و معروفیت برخلاف آنچه که در بادی امر به نظر می‌رسد دشواری‌ها و مشکلات خاص خود را دارد و محدودیت‌های خاص خود را بر فرد تحمیل می‌کند. جدا شدن و اعلام علنی یک اشتباه در برقراری یک رابطه زناشویی برای مردم عادی به مراتب آسان‌تر از کسی است که رسانه‌ها روی او تمرکز دارند! و همین امر گاه مانند بختکی می‌شود که فرد را از توقف در زیان بازمی‌دارد. اینجاست که اگر انسان‌ها آن روی دیگر معروف شدن را هم ببینند شاید دیگر به داشتن آن ترغیب نشوند! به همین دلیل ضروری است که افراد باید همزمان با محبوب شدن، توان روحی و روانی خود در فاصله گرفتن از این معروف شدن و حتی مواجهه با مغضوب شدن اجتماعی را در درون خود تقویت کنند. اینک روشن می‌شود که چرا یکی از دستورات صوفیان گذشته به مریدان خود، اقدام عامدانه برای بدنام شدن و تحمل جفای خلق بوده است! این‌ها تمرین‌هایی بوده تا شخص را از بند معروفیت و اشتهار نجات دهد و ای کاش سیاستمداران ما نیز مراقب باشند تا بیش از حد گرفتار چنین عناوین و اعتباریاتی نشوند.

به هر حال این قضیه مانند دیگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی که جان جامعه ایران را آزرد، تبعات ماندگاری خواهد داشت. ای کاش بتوانیم در این مورد هم مثل موارد دیگر درس‌های سودمندی برای آینده پیش رو بگیریم.»

اولین تصویر منتشرشده از صحنه قتل همسر محمدعلی نجفی در وان خونین +عکس

میترا استاد همسر دوم نجفی کیست؟

حاج محمد علي نجفي، روحاني بسيجي یا دكتر محمدعلي نجفي، اصلاح طلب مشهور و عضو كارگزاران سازندگي قاتل

نقش سید محمد خاتمی در قتل «میترا استاد» چیست؟

تصاویری از حضور غیررسمی میترا استاد در کنار نجفی

یک توصیه به اصولگرایان، یک توصیه به اصلاح‌طلبان!

آخرین شاهکار اصلاح طلبان در رفتار قبیله‌ای، عوض کردن جای قاتل و مقتول!/رازگشایی از قتل میترا استاد توسط نجفی قاتل

سر ریز اباحیت و اشرافیت در یک جنایت/ چرا نجفی هنگام خروج از محل جنایت، گوشی های مقتول را همراه خود برده بود.؟

از برخورد خونسرد، بدون استرس و حتی خوش رویانه همراه با لبخند نجفی قاتل تا فعالیت پر حجم رسانه های زنجیره‌ای و برخی خبرنگاران اصلاح طلب برای تبرئه نجفی

گفت‌وگوی جنجالی و پرحاشی منتشرنشده «میترا استاد» درباره نجفی

فیلم/ پدر"میترا استاد"همسر مقتول نجفی کیست؟

پیامک میترا استاد به یک خبرنگار قبل از مرگ + عکس

واکنش حزب کارگزاران سازندگی به قتل همسر نجفی: متاسفیم!

یک ریال بابت حق‌الوکاله از آقای نجفی نمی‌گیرم/سوءنیت و یا قصد قبلی در کار نبوده/نجفی خودش را معرفی کرد، دستگیر نشد/با خانواده مقتول در ارتباط نیستیم

سیاستمداری که قاتل شد/جزئیاتی از نحوه ارتباط میترا استاد با محمدعلی نجفی

بازی کثیف اصلاح طلبان برای تبرئه نجفی قاتل!

بازی کثیف اصلاح طلبان برای تبرئه نجفی قاتل! +عکس

مجموعه اصلاحات فقط قاتل کم داشت مجموعه اصلاحات فقط قاتل کم داشت

صحبت های جنجالی همسر اول نجفی: طلاق نگرفتم/ مودب بود/ ناگهان عوض شد

سقوط اخلاقی اصلاحات در ماجرای قتل «میترا استاد»/ خبرنگاران اصلاح‌طلب «مجتهد» شدند! +تصاویر

واکنش‌ های اصلاح طلبان به قتل همسر نجفی / از صادق زیباکلام"اکبر منتجبی"علی شکوری راد"عبدالرضا داوری تا کرباسچی

اعتراف محمدعلی نجفی در دادسرای جنایی

میترا استاد قرار بود چه اسراری از نجفی را فاش کند که به قتل رسید؟

نجفی بازداشت شد | شهردار اسبق تهران به قتل همسرش اعتراف کرد

قتل میترا نجفی همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران+عکس

جزئیات جدید از قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران

شناسایی مظنون به قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران/ میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی با ۵ گلوله به قتل رسید +جزئیات عکس و فیلم

نجفی در دوربین آسانسور محل قتل همسر دومشدر آپارتمان شماره ۲۷۰۱ دیده شد!

آخرین اخبار از جزئیات قتل میترا استادی همسر نجفی

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
توقیف نفتکش انگلیسی کدام نقشه ترامپ را برهم زد؟ / دستاورد اصلی توقیف را در بازار جستجو کنید تصاویر / دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با استاندار رانت سرمایه‌گذاری در آشوراده متعلق به کیست؟/دعوای دولتی ها؛ به نام گردشگری، به کام زمین خواری آزادی دو گروگان با تلاش رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه انتصاب علی اصغر بیانی بعنوان فرماندار کلاله دست زمین خوار باز است/۳۸۰۰تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه‌های گلستان دست زمین خوار باز است لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است ماجرای ترورحجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار چیست؟ سنگ پرانی به سمت اتوبوس حجاج گنبدی معیار تورم، جیب مدیران دولتی و نجومی است!! واکنش‌های متفاوت آمریکا و انگلیس/ ما در استراتژی، دفاعی عمل می‌کنیم، یعنی آغازگر و شروع‌کننده هیچ جنگی نیستیم/ داره می‌سوزه! دستگیری یک فریب خورده در گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان به جرم تلاش برای بازگشت به کشور+ عکس مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ میردامادی: باروحانی به عقب برگشتیم بیانیه مهم بنیانگذاران اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان / متاسفانه با مدیریت غلط علی اصغری این تشکل به یک مجموعه باج خواه و دلال سیاسی و حامی سران خائن فتنه مبدل گشته است واکنش بسیار جالب کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی/ هنوز خیلی مانده تا با هم بی حساب شویم! ریاض آماده تعامل دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران است! / عقب‌نشینی خفت‌بار عربستان تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا اعترافات مهم محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس ماجرای پرونده دیگر پرونده حسین فریدون چه بود؟ لحظه تصویر‌برداری از ناو‌ آمریکایی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کجا‌ بود؟ نماینده شرق گلستان قِسِر در رفت، اما مادر باردار و فرزند 4 ماهه‎اش نه!/ کاربران فضای‎مجازی با کنایه‎های سنگین از خجالت نماینده درآمدند + تصاویر آشنایی با نفت کش انگلیسی توقیف شده توسط سپاه+عکس از سیدنجیب حسینی مشاور وزیر کشور به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی استانداری گیلان نام می بردند ضربه سنگین سپاه پاسداران به ترامپ/هوافضای سپاه، فیلم رصد ناو آمریکایی «باکسر» را منتشر کرد+فیلم وعگس توقیف نفتکش انگلیس توسط نیروی دریایی سپاه حمایت تمام قد هادی حق شناس از محمد رضا صالحی استاندار عزل شده خراسان شمالی برای استانداری گیلان!! سرنوشت بزرگ‌ترین زمین‌خوار ایران چه شد؟ ماجرای جنجالی رانت‌خواری و سوءاستفاده «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها»/چرا استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان محاکمه نمی‌شوند؟ چهره حسام الدین آشنا قبل و بعد از گاندو +عکس علت اصرار پشت پرده ورود قریب الوقوع دونفر از نیروهای بخشداری بهاران گرگان به شهرداری قرق چیست؟+عکس جناب استاندار گلستان! از این رانت ،تبعیض و بی عدالتی به کجا شکایت نماییم ؟/ انتظار مردم از دستگاه قضایی انقلابی استان فیلم/ حمله به پلیس با چاقو پاسخ دندان شکن بانوی ایرانی به مجری بی بی سی در برنامه زنده/فیلم آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مشارکت پروژه‌های شهرداری گرگان فیلم/ پشت پرده‌ای از مدارس غیرانتفاعی چه خبر است؟! عریان شدن موتورسوار آزادشهری در زمان توقیف موتورش توسط پلیس + عکس فیلم/ تهدید اصلاح طلبان به تحریم انتخابات! توفیق نفتکش قاچاقچی توسط نیروی دریایی سپاه مستقر در خلیج فارس و تنگه هرمز +متن کامل اطلاعیه سپاه جهبه پایداری ها و احمدی نژادی ها،با آیت الله آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟ دستگاه‎های اجرایی به‎جای تشکیل پرونده به‎دنبال پیشگیری از وقوع جرم باشند/منابع طبیعی یکی از مشکلات استان گلستان است/نیاز است تفکیک منطقه حفاظت شده «جهان‎نما» صورت بگیرد/ آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟/ طبری کیست؟ ماجرای تایید نشدن صلاحیت یک نماینده اسبق مجلس/ در این دوره نسبت به هزینه‌های بالای انتخاباتی حساس‌تر شده‌ایم وعده‌های بر زمین مانده "مخاطب بایدها"/ از شعار حمایت از کشاورزی تا تلاش برای واردات محصولات کشاورزی ژاپنی و چینی‌سازی کشور با ژست مقاومت/ نسخه جدید پیشرفت؛ یک وعده غذا در روز با ۵ ساعت کار بیشتر رایگان یک و بام دو هوای چراغعلی رییس ستاد انتخابات استان گلستان تصاویر/ اقدام قاطع دادستانی مرکز استان در نهارخوران حضور خبرنگار BBC در کشور نشان از فتنه ای جدید است برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی درفتنه۸۸ ماجرای صف‌کشیدن مشتریان آرایشگاه زنانه برای ارتباط با اجنه!
نماینده شرق گلستان قِسِر در رفت، اما مادر باردار و فرزند 4 ماهه‎اش نه!/ کاربران فضای‎مجازی با کنایه‎های سنگین از خجالت نماینده درآمدند + تصاویر حمایت تمام قد هادی حق شناس از محمد رضا صالحی استاندار عزل شده خراسان شمالی برای استانداری گیلان!! سنگ پرانی به سمت اتوبوس حجاج گنبدی لحظه تصویر‌برداری از ناو‌ آمریکایی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کجا‌ بود؟ بیانیه مهم بنیانگذاران اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان / متاسفانه با مدیریت غلط علی اصغری این تشکل به یک مجموعه باج خواه و دلال سیاسی و حامی سران خائن فتنه مبدل گشته است ماجرای ترورحجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار چیست؟ ماجرای جنجالی رانت‌خواری و سوءاستفاده «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها»/چرا استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان محاکمه نمی‌شوند؟ اعترافات مهم محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا ضربه سنگین سپاه پاسداران به ترامپ/هوافضای سپاه، فیلم رصد ناو آمریکایی «باکسر» را منتشر کرد+فیلم وعگس رانت سرمایه‌گذاری در آشوراده متعلق به کیست؟/دعوای دولتی ها؛ به نام گردشگری، به کام زمین خواری واکنش بسیار جالب کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی/ هنوز خیلی مانده تا با هم بی حساب شویم! از سیدنجیب حسینی مشاور وزیر کشور به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی استانداری گیلان نام می بردند سرنوشت بزرگ‌ترین زمین‌خوار ایران چه شد؟ آشنایی با نفت کش انگلیسی توقیف شده توسط سپاه+عکس مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ میردامادی: باروحانی به عقب برگشتیم ریاض آماده تعامل دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران است! / عقب‌نشینی خفت‌بار عربستان لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است انتصاب علی اصغر بیانی بعنوان فرماندار کلاله توقیف نفتکش انگلیس توسط نیروی دریایی سپاه