25 اسفند 1398 اخبار روز اجتماعی - اخبار روز - سایر حوادث - حوادث ،

برجسته ترین رویدادهایی که در سال 98 در ایران اسلامی رخ داد/ از سیل دستگیری روح الله زم, شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و حوادث سرنگونی هواپیمای ایران – اوکراین و شیوع یوروس کرونا

برجسته ترین رویدادهایی که در سال 98 در ایران اسلامی رخ داد/ از سیل دستگیری روح الله زم, شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و حوادث سرنگونی هواپیمای ایران – اوکراین و شیوع یوروس کرونا برجسته ترین رویدادهایی که در سال 98 در ایران اسلامی رخ داد/ از سیل دستگیری روح الله زم, شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و حوادث سرنگونی هواپیمای ایران – اوکراین و شیوع یوروس کرونا

سال 98 در حالی این هفته به پایان می رسد که در این سال شاهد سیل های فروردین ماه در سه استان گلستان ، لرستان و خوزستان دستگیری روح الله زم ادمین کانال معاند آمدنیوز ، شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و حوادث تلخی چون سرنگونی هواپیمای ایران – اوکراین و شیوع یوروس کرونا بودیم .

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  ؛ در این بخش به برجسته ترین رویدادهایی که در سال 98 در ایران اسلامی رخ داده می پردازیم .

** سیل‌های فروردین ماه

در آغاز سال 1398 دو سامانه بارشی وارد کشور شد که به موجب فعالیت آنها مناطقی از کشور دچار آب گرفتگی و سیل شدند. سه دوره بارندگی شدید پی‌درپی، موجب طغیان ۱۴۰ رودخانه کشور شد، و از دوازده حوزه آبخیز رودهای ایران، سیلاب‌های گوناگون در ۷ حوزه مشاهده شد.  در اثر این طغیان‌ها ۷۸ نفر از هموطنان ما (تا شامگاه ۲۴ اردیبهشت ۹۸) کشته شده و  بیش از ۲۰۰۰ شهر و روستای ایران  آسیب  دید. در این اتفاقات ۲۶ استان از ۳۱ استان ایران تحت تاثیر رخداد سیل قرار داشت و حدود ۱۶.۶ میلیون نفر به طور غیرمستقیم و حدود ۲.۵ میلیون نفر به طور مستقیم از سیلاب‌های مختلف آسیب دیدند.

** کشته شدن میترا استاد به دست شهردار سابق تهران

در تاریخ 7 خردادماه همسر شهردار سابق تهران در خانه‌اش به ضرب گلوله کشته شد. بعدازظهر همان روز محمدعلی نجفی در اداره آگاهی خودش را معرفی و به قتل اعتراف کرد. اعتراف به قتل این چهره شناخته‌شده اصلاح طلب همه را در شوک فرو برد.

** کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران

جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت  1398 (ماه مه 2019) مصادف با سالگرد خروج واشنگتن از برجام از آغاز مرحله نخست کاهش تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای به دلیل عدم پایبندی پنج کشور باقی مانده در برجام به تعهدات خود خبر داد. ایران اعلام کرد در چارچوب گام نخست، فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین را متوقف می‌کند. دو ماه بعد در 16 تیر (هفتم ژوئیه) ایران گام دوم را برداشت و اعلام کرد از غنی‌سازی اورانیوم 3.67 درصدی که طی برجام تعیین شده عبور خواهد کرد و این میزان به 4.5 درصد افزایش یافت.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران نیز از 15 شهریور (ششم سپتامبر) آغاز شد. در این چارچوب ایران اعلام کرد که دیگر به محدودیت‌های مربوط به تحقیق و توسعه در زمینه انواع سانتریفوژها و سانتریفوژهای جدید پایبند نخواهد بود. در پی عدم اقناع ایران از سوی کشورهای 4+1، حسن روحانی رئیس جمهور، دستور برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از 15 آبان (ششم نوامبر) را صادر کرد. در چارچوب گام چهارم، ایران تزریق گاز به سانتریفوژها در تاسیسات هسته‌ای فردو را آغاز کرد. گام نهایی تعهدات برجامی ایران بر خلاف معمول تاریخ 60 روز مهلت، زودتر از موعد اعلام شده همزمان با شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.

** توقیف نفتکش انگلیسی  

در عصر جمعه 28 تیرماه در تنگه هرمز نفتکش انگلیسی Stena Impero تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

لازم به ذکر است در 13 تیرماه (4 ژوئیه) یک نفتکش حامل نفت ایران به شکل غیر قانونی توسط نیروی دریایی انگلیس در جبل‌الطارق، شبه‌جزیره‌ای کوچک واقع در جنوب اسپانیا که بخشی از قلمرو بریتانیا به شمار می‌آید، توقیف شده بود. بعد از رفع توقیف این نفتکش، ایران نیز پس از مدتی نفتکش انگلستان را رفع توقیف کرد.

** تلاش‌ها برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن و سفر نخست وزیر ژاپن به ایران

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، 22 خرداد در صدر هیاتی عالی رتبه به منظور دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور و حضرت آیت الله خامنه ای وارد تهران شد. رسانه‌ها گمانه زنی‌های مختلفی از حضور آبه برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن و کاهش تنش در منطقه داشتند اما مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن از پذیرش نامه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که آبه حامل آن بود، خودداری کرد.  سفر شینزو آبه به ایران، اولین سفر یک مقام ارشد ژاپنی پس از 41 سال به ایران بود.  

لازم به ذکر است سفرهای متعدد یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان به تهران و دیدار وی با مقامات ایرانی طی این سال راه به جایی نبرد و نتوانست به آغاز دوباره مذاکرات میان تهران و واشنگتن بیانجامد.

** مدال طلای رحمان عموزاد و جنجال با کشتی گیر آمریکایی

رحمان عموزاد خلیلی، کشتی‌گیر نوجوان مازندرانی برای دومین بار پای به مسابقات جهانی گذاشته بود و یکی پس از دیگری رقبایش را از پیش رو برداشت تا در کسب مدال طلای نوجوانان جهان دبل کند ، نقطه عطف کار این نوجوان با استعداد در نیمه‌نهایی بود که توانست ۱۲-۰ رقیب آمریکایی‌اش را شکست دهد. رحمان که در تایم اول ۸-۰ از حریف پیش بود، با رفتار زشت کشتی‌گیر آمریکایی مواجه شد که حاضر نشد با او دست بدهد!
عموزاد این حرکت رقیب آمریکایی را با یک فن دیدنی یک دست، یک پا بعد از چند ثانیه پاسخ داد و کشتی را ‍۱۲-۰ کرد. کشتی گیر ایرانی حتی بعد از ثبت پیروزی سراغ حریف آمریکایی رفت و او را در آغوش گرفت، اما بازهم با رفتار زشت کشتی گیر آمریکایی مواجه شد!رحمان عموزاد در مصاحبه گفته بود : کاری کردم آن آمریکایی، ایرانی ها را از یاد نبرد! همچنین اتحادیه جهانی کشتی رحمان عموزاد خلیلی را بهترین آزادکار نوجوان جهان ۲۰۱۹ دنیا اعلام کرد.

** دستگیری روح الله زم

22 مهرماه ۱۳۹۸ روح‌الله زم مسؤول سایت و کانال آمدنیوز که در حدود سه سال فعالیت به  ارائه اخبار و تحلیل‌های دروغ، ساخت خبرهای جعلی و تشویق و تحریک به اعتراض‌های خیابانی و اعمال خشونت می‌پرداخت در جریان یک برنامه امنیتی-اطلاعاتی دستگیر شد. دستگیری زم از همان ساعات ابتدایی به موضوع گفت‌وگوهای مختلفی تبدیل شد. گفتنی است روح الله زم تحت چتر امنیتی 3 سرویس اطلاعاتی فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داشته است و طی یک عملیات فریب چند لایه توسط اطلاعات سپاه به دام افتاده است.

** واکنش ها به شادی پس از گل مهدی ترابی بازیکن پرسپلیس

روز دوشنبه 29 مهرماه 98 مهدی ترابی در هفته هفتم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران و در بازی حساس تیمش برابر پیکان در همان نیمه اول یک گل حساس برای پرسپولیس به ثمر رساند. او شادی پس از گل جالبی انجام داد، این بازیکن بعد از گلزنی با حرکت به سمت دوربین‌های تلویزیونی، ضمن بالا زدن لباس تیم پرسپولیس، نوشته‌ای را که در تیشرت زیرین آن بود به معرض دید رسانه‌ها و تماشاگران گذاشت؛ بر روی تیشرت مهدی ترابی به دو زبان فارسی و انگلیسی این عبارت که "تنها راه نجات کشور = اطاعت از رهبری" نقش بسته بود. این اقدام بازیکن تیم پرسپولیس، موجی از واکنش‌های مثبت از سوی کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

** زلزله 17 آبانماه آذربایجان غربی

رأس ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد روز جمعه، هفدهم آبان ماه ۹۸، زمین لرزه ای نسبتا شدید مناطق وسیعی از شمال غرب ایران را لرزاند؛ زلزله‌ای که برخی مراکز لرزه نگاری جهانی کانون آن را تبریز معرفی کردند. 7/5 در مقیاس ریشتر بوده و کانون آن در مختصات ۳۷.۸۱ شمالی و ۴۷.۵۹ شرقی و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین قرار داشته است.

 کانون زلزله در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شرق تبریز، ۷۹ کیلومتری جنوب غربی اردبیل و ۶۰ کیلومتری شمال شرقی هشترود قرار داشته است.  بر اثر این زلزله، مناطق وسیعی در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان لرزیدند.  
7 کشته و صدها تن مجروح از جمله خسارت های انسانی این زلزله بود. همچنین در جریان این زلزله خسارت های سنگینی به سرمایه های منقول و غیر منقول ساکنان مناطق زلزله زده به ویژه روستای ورنکش وارد شد.

 ** اعتراضات آبان ماه در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین

بعد از افزایش ناگهانی سه برابری قیمت بنزین، اعتراضاتی در سطح کشور شکل گرفت که دستمایه به اغتشاش کشیدن این اعتراض ها با هدایت رسانه های خارجی و عمال آنها در داخل شد. در طی این اعتراضات بر اساس پروژه کشته سازی در دست اجرای اغتشاشگران، تعدادی از هموطنانمان جان خود را ازدست دادند. لازم به ذکر است این اعتراضات منجر  به قطعی سراسری اینترنت شد که چندین روز متمادی ادامه داشت.

** شهادت سردار سپهبد سلیمانی

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند، حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.  

** حماسه تشیع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی

در تاریخ 17 دیماه 98 پس از ترور ناجوانمردانه شهید حاج قاسم سلیمانی به دستور مستقیم رئس جمهور آمریکا حداقل حدود ۷میلیون تهرانی در مراسم وداع و تشییع با پیکر مطهر این سردار شهید شرکت کردند. این مراسم در پنج شهر، اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان برگزار شد و ۲۵ میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند و بقیه ۸۰ میلیون ایران نیز داغدار این حادثه بزرگ بودند.

** سیل سیستان و بلوچستان

در پی بارش های سیل آسایی که از 19 دی ماه 98 آغاز شد،  ۳۰۰ روستا در استان‌های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان و بخشی از هرمزگان در محاصره سیل قرار گرفت. در مجموع سه نفر در این حوادث جان خود را از دست دادند و در ۱۰۲ روستا پل ها، تاسیسات برق و شبکه های آبرسانی به شدت آسیب دید.

** حمله نظامی ایران اولین حمله نظامی بعد از جنگ جهانی دوم به یک  پایگاه نظامی آمریکا  

حمله موشکی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق با عنوان رسمی عملیات شهید سلیمانی یک عملیات نظامی در ۱۸ دی ۱۳۹۸ بود که طی آن، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با پرتاب شماری موشک‌های بالستیک، پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق و پایگاهی در اربیل را که محل استقرار نیروهای آمریکایی بودند، هدف قرار داد.  جمهوری اسلامی ایران این حمله موشکی را پاسخ به حمله آمریکا به فرودگاه بغداد دانست که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش شد. این عملیات در ساعت ۱:۲۰ بامداد یعنی همان ساعت هدف قرار گرفتن خودروی قاسم سلیمانی و چند ساعت قبل از دفن پیکر او انجام شد.

** سقوط هواپیمای اکراینی بر اثر خطای انسانی

درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه 18 دیماه 98 و در بحبوحه تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار، ستاد کل نیرو‌های مسلح اعلام کرد؛ بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفت و متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی گردید. در این حادثه 176 نفر جان خود را از دست دادند.

** اقامه نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری بعد از 8 سال

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از هشت سال در روز 27 دیماه 98 نماز جمعه تهران را در مصلی امام خمینی(ره) اقامه کردند. رسانه‌های بسیاری این خطبه نماز جمعه رهبری را مهم‌ترین سخنرانی ایشان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی دانستند. ایشان در خطبه های خود بر نکاتی از جمله حضور حماسی و معجزه گون مردم در تشیع پیکر شهید سپهبد سلیمانی و زنده بودن انقلاب، تاکید بر اقتدار، توان و نفوذ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یوم الله خواندن این ایام، دلقک و تروریست بودن ترامپ و دولت آمریکا، اهمیت قوی شدن ایران در همه زمینه ها از جمله اقتصادی تاکید کردند.

** انتخابات مجلس دوم اسفند ماه

در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حدود ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند که در نهایت این رقابت بین ۵ هزار و ۲۳۲ هزار نفر صورت گرفت. ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر که ۴۸ درصد بانوان و ۵۲ درصد آقایان بودند در این انتخابات مشارکت کردند که در مجموع 57/42 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت داشتند.

در این انتخابات طیف سیاسی اصلاح طلبان و حامیان روحانی با نه بزرگ مردم مواجه شدند و شکست سختی خوردند ، همچنین بیش از 200 نماینده از نیروهای انقلابی وارد مجلس یازدهم شدند.

** کشف اولین مورد کروناویروس در ایران

در تاریخ ۳۰ بهمن 98 اولین موارد از کروناویروس جدید در شهر قم از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت گزارش شد، کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشته است، این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است. آخرین نوع انسانی این ویروس در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده شد.

انتهای پیام /

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
آیا دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا ( COVID-۱۹ ) وجود دارد؟ عکس/ کامیون‌های حمل اجساد قربانیان کرونا وای اگر این کار را ایران کرده بود ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است تست کرونای ملکه انگلیس مثبت شد ویروس جدید هانتا چیست؟ آیا از کرونا خطرناکتر است؟ روحانی گمان مي‌كند كه هم اکنون بهترين فرصت برای حل مسأله تحريم‌ها و آغاز گفتگوها است!/ به ظاهر عناصر واسطه قول‌هايي داده اند/ معلوم نيست كه کنترل اپیدمی در ایران به تحقق اين هدف كمك كند!/ آيا اين ويروس كُشنده مي‌تواند احياگر برجام باشد؟ آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران آمریکا در وضعیت قرمز/ هجوم بیماران کرونایی باعث اشباع و بحرانی شدن بیمارستان‌های آمریکا شده است/ نیمی از مبتلایان به کرونا در نیویورک هستند/ سرنوشت آمریکا هم مشابه ایتالیا خواهد شد حضور ابتکار در همایش موسسه WPL وابسته به نهادهای برانداز آمریکایی/ دستاورد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال ۹۸ +عکس نقش روحانی در گسترش کرونا چیست؟! دستگیری متهم قتل های دو شب گذشته، سیمین شهر وضعیت فوق‌العاده و مدیریت همه‌جانبه/ اقتضائات نظام اسلامی در معاونت عمرانی استانداری گلستان واقعا چه خبر است؟/ حق شناس استاندار گلستان دقیقا در کجای این انتصابات قرار دارد؟! گزارش تصویری تشییع غریبانه و دفن یک بیمار کرونایی در علی‌آباد کتول ماجرای اتومبیلی که هنوز در دست آیت‌الله خامنه‌ای است /رهبری چرا در دوران تبعید لباس بلوچی می‌پوشیدند؟ پرونده مهم قوه قضائیه در سال ۹۸ / آقازاده جنجالی سال ۹۸ +اسامی تحرکات فعالان و عوامل فتنه ی ننگین سال۸۸در بیخ گوش استاندار گلستان برندهای حاشیه سازی وارد شدند/ لغو برنامه پزشکان به اصطلاح بدون مرز مطهری و صادقی را ناراحت کرد/ این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام دارد؟!/ می‌ترسند دیوار تحریم‌ها ترک بخورد! +تصاویر دغدغه شفافیت آمار کرونا «فاتحان» بحران کووید-۱۹ به روال معمول تاریخ را خواهند نوشت/ آمریکا از آزمون رهبری جهان ناکام بیرون آمد/ فروپاشی تعداد بیشتری از کشورها/ جهانی‌شدن با محوریت چین+تصاویر متن اولین نامه تاریخی و روشنگرانه مهدی کروبی خطاب به احمد منتظری پس از بیست و یک‌سال سانسور/ ماجراهای بیت منتظری به روایت کروبی؛ از قتل‌های مشکوک تا رفت‌وآمد گروهک‌های منحرف و جعل اسناد اروپا در آستانه فاجعه انسانی/ کشف اجساد سالمندان اسپانیایی مبتلا به کرونا در خانه‌ها آخرین آمار کرونا در کشور +جدول اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه خریدار و مسئولان واگذاری کشت و صنعت مغان اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی چرا ایران پیشنهاد کمک آمریکا برای مقابله با کرونا را نپذیرفت؟ دفن شبانه اموات،که رئیس آرامستان اراک به آن پاسخ داد واکنش دو‌ روحانی گلستانی در خصوص پخش تصاویر و تمسخر آنها توسط شبکه های معاند افراد آسیب‌پذیر در برابر ویروس کرونا باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب کنند مستندی درباره سلاح‌های بیولوژیک که قرابت‌هایی معنادار با ویروس کرونا دارد/ نقش ارتش آمریکا انتشار ویروس کرونا در منطقه+عگس انکار کرامات اهلبیت علیهم السلام ناشی از نگرش مادیگرایی و در حقیقت ریشه در انکار بعثت دارد/ ما هم غلو و مبالغه در باره امامان و امام زادگان را باطل می دانیم فعالیت روزانه قرارگاه مردمی شهدای سلامت استان گلستان در مسیر مبارزه با ویروس کرونا /تصاویر کرونا و تجلی عقلانی‌ترین و اخلاقی‌ترین حکومت‌های جهان جمهوری اسلامی ایران بی پرده از ناگفته‌های بخش کرونا در تبریز آمار جدید کرونا در کشور؛ شمار مبتلایان به ۲۳۰۴۹ نفر رسید رهبر انقلاب:اگر قدرت سیاسی نباشد، قلدرها و تنبل ها زیر بار نمی روند/ شما متهم هستید که این ویروس را خودتان تولید کردید/مردم باید توصیه‌های صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا و دیگر مسئولین را برای مبارزه با آن جدی بگیرند و به آن عمل کنند ویروس چینی، پرونده یک ترور قدیمی را گشود / یکی از حاضران در لیست ترور سعید عسگر بخاطر ابتلا به کرونا درگذشت "کرونا، انتصابات چراغ خاموش و مجلس یازدهم خبر رسید پسر حسن روحانی فوت کرده / ظواهر نشان می‌دهد که احتمالاً در حال ور رفتن با اسلحه، از دست‌خودش در رفته احتمالات دیگری هم مطرح است ما قیامت را همین‌ جا دیدیم/ با فتوای آقای خامنه‌ای، نظرم نسبت به این نظام عوض شد به کسانی که در نوروز امنیت مردم را بهم می‌زنند رحم نکنید واکنش وزارت امور خارجه ایران به ادعای وزارت خارجه آمریکا +عکس تشریح جزییات آزادی جلال روح الله نژاد/ یکی از اتباع کشور فرانسه که به جرم اقدام علیه امنیت در کشور بازداشت بود، آزاد شد نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد بانک مرکزی چگونه جلوی پولشویی را گرفت؟‌/ از مسدود کردن پوزهای خارج از کشور تا ضرورت ارائه اسناد برای انتقال وجه لغو مجالس ترحیم ترکمن‌های گلستان برای مقابله با کرونا روحانی: محدودیت‌های گفته‌شده تا ۱۳ فروردین است/افزایش زمان تحصیلی دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری
حضور ابتکار در همایش موسسه WPL وابسته به نهادهای برانداز آمریکایی/ دستاورد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال ۹۸ +عکس ویروس جدید هانتا چیست؟ آیا از کرونا خطرناکتر است؟ دستگیری متهم قتل های دو شب گذشته، سیمین شهر نقش روحانی در گسترش کرونا چیست؟! آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران آمریکا در وضعیت قرمز/ هجوم بیماران کرونایی باعث اشباع و بحرانی شدن بیمارستان‌های آمریکا شده است/ نیمی از مبتلایان به کرونا در نیویورک هستند/ سرنوشت آمریکا هم مشابه ایتالیا خواهد شد عکس/ کامیون‌های حمل اجساد قربانیان کرونا آیا دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا ( COVID-۱۹ ) وجود دارد؟ ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است وای اگر این کار را ایران کرده بود روحانی گمان مي‌كند كه هم اکنون بهترين فرصت برای حل مسأله تحريم‌ها و آغاز گفتگوها است!/ به ظاهر عناصر واسطه قول‌هايي داده اند/ معلوم نيست كه کنترل اپیدمی در ایران به تحقق اين هدف كمك كند!/ آيا اين ويروس كُشنده مي‌تواند احياگر برجام باشد؟ تست کرونای ملکه انگلیس مثبت شد