26 خرداد 1398 اخبار بین المللی سیاسی - اخبار بین المللی - اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

بازتاب دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی و رسانه‌های جهان

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و رسانه‌های جهان داشت.  بازتاب دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی و رسانه‌های جهان
به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"  شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن پنج شنبه هفته گذشته با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی داشت.
به نقل از کیودو، «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن پس‌از دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، به خبرنگار همراهش گفت: توانستم رهبر عالیقدر ایران را چهره به چهره ببینم و باور‌های ایشان درمورد صلح را بشنوم. آن‌ها (باور‌های ایشان) قدم اصلی و روبه جلو برای تضمین صلح و ثبات در این منطقه است.
غرور ایرانیان
یک کاربر ژاپنی در توئیتر در واکنش به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن نوشت: «برای ایشان احترام قائلم، ایران غروری دارد که ما در ژاپن باخته‌ایم. رهبر قدرتمند ایران، حسرت برانگیز (رشک برانگیز) است».
یکی از فعالین رسانه‌ای در واکنش به این توئیت کاربر ژاپنی نوشت: «سفر شینزو آبه به تهران، با پیغامی فریبکارانه از ترامپ که مورد بی‌اعتنایی رهبر عالی ایران قرار گرفت، این تاثیر مهم را داشت که بخش مهمی از جمعیت ۱۲۶ میلیون نفری ژاپن را با یک رهبر مقتدر و نفوذ ناپذیر در مقابل آمریکا آشنا کرد... آن‌ها صاحب یک امپراتوری قدرتمند بودند. اما هفت دهه است از آمریکا توهین و تحقیر می‌بینند؛ از ایجاد پایگاه نظامی و تحمیل کاپیتولاسیون، تا تعرض به زنان ژاپنی توسط نظامیان آمریکا و ممانعت از داشتن برنامه نظامی و دیپلماسی و تجارت خارجی مستقل».
این فعال رسانه‌ای در ادامه نوشت: «تاثیر انگیزشی و رشک برانگیز برخورد مقتدای حکیم و قدرتمند ایران، البته قطعا منحصر در مردم ژاپن نخواهد ماند. ملت‌های بسیاری، از آمریکا تحقیر دیده‌اند. این قدرت «نفوذ نرم» انقلاب اسلامی است».
حسادت ژاپنی‌ها به ایرانیان
یکی دیگر از فعالین رسانه‌ای نیز در مطلبی نوشت: «درست است تولید ناخالص ملی ژاپن ده برابر ایران است، اما مطمئنم ژاپنی‌های بسیاری امروز حسرت ایرانیان را خوردند. ژاپنی که بعد از هفتاد و پنج سال هنوز در‌اشغال رسمی بیست و سه پایگاه نظامی آمریکا و پنجاه هزار سرباز و پرسنل آمریکایی است... مطمئنم ژاپنی‌های بسیاری امروز حسرت خوردند. مطمئنم آرزو داشتند رهبر آن‌ها هم جای پادویی و پیام رسانی برای آمریکا، می‌توانست صدای استقلال ملتش بشود و می‌توانست ترامپ را اینگونه صریح تحقیر کند».
این فعال رسانه‌ای در ادامه نوشت: «مطمئنم ژاپنی‌های بسیاری آرزو داشتند رهبر آن‌ها هم اگر نمیتوانست آمریکا را از منطقه شان اخراج کند، حداقل از داخل خاک خودشان بیرون کند. مطمئنم ژاپنی‌های بسیاری امروز آرزو کردند مثل ایرانی‌ها به استقلال و عزت و شجاعت برسند».
رسانه‌ای شدن صوت و تصویر
فواد ایزدی، کارشناس مسائل بین‌الملل با‌اشاره به سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار او با رهبر معظم انقلاب گفت: اتفاق جالبی که در دیدار رهبر انقلاب با شینزوآبه رخ داد رسانه‌ای شدن صوت و تصویر سخنان رهبری بود، در واقع با رسانه‌ای شدن این دیدار، تکلیف مذاکره مجدد با آمریکا مشخص شد. ایزدی افزود: وقتی رسانه‌های خارجی مشاهده می‌کنند که سخنان رهبری در جلسه خصوصی با نخست‌وزیر ژاپن هیچ تفاوتی با سخنرانی‌های عمومی ایشان ندارد، این مسئله نشان می‌دهد نظر سران کشورمان درباره مذاکره با آمریکا یکی است و این مسئله افرادی را که در آمریکا معقتد بودند ایران آمادگی دادن امتیاز بیشتر را دارد منتها باید فشار‌ها را بیشتر کرد تا او مجاب به دادن امتیاز شود، با چالش جدی روبرو کرده است.
یکی از فعالین فضای مجازی نیز با‌اشاره به این موضوع نوشت: «برخلاف همه دیدار‌های رهبری با مهمانان خارجی، فیلم پاسخ رهبری به پیشنهاد نخست‌وزیر ژاپن منتشر شد تا کسی نگوید ایران پشت در‌های بسته دنبال مذاکره با آمریکاست».
همچنین یکی از فعالین رسانه‌ای با‌اشاره به پخش فیلم بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن نوشت: «رهبری پاسخ‌های خود به ترامپ را علنا فرمودند: تا همگان بدانند کسی که ظاهرا ندای جنگ سر داده و مانور قاطعیت می‌دهد، پس پرده در حال التماس برای مذاکره است. منتها نکته این است که التماس کافی نیست. کار‌های خیلی بیشتری باید انجام بدهند و هزینه کار‌هایی که کرده‌اند را هم باید بدهند».
یکی دیگر از فعالین رسانه‌ای نیز در مطلبی نوشت: «پخش فیلم بیانات رهبری در دیدار یک رئیس‌دولت برای اولین بار، پاتکی به آمریکا بود که می‌خواست با نمایش مذاکره افکار عمومی را در جهت ایجاد حقانیت برای خود مهندسی کند. برد رسانه‌ای فیلم‌ها جلوی تحریف را گرفت. منطق عقلانی ایران روشن شد:نه ترامپ، نه رفتار آمریکا دلیلی برای مذاکره باقی نمی‌گذارد».
تفات «آقا» با دیگران
یکی از فعالین فضای مجازی در واکنش به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن نوشت: «آبه: آمریکا قصد تغییر رژیم ایران را ندارد. آقا: دروغ می‌گوید البته اگر هم می‌خواست، نمی‌توانست آبه:آمریکا می‌خواهد ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد. آقا: نمی‌سازیم، اما اگر می‌خواستیم آمریکا کاری نمی‌توانست بکند. اینه تفاوت «آقا» با دیگران. ولذا فرمود: من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام».
تیر خلاص به نقشه فریبکارانه
یکی از فعالین رسانه‌ای با اشاره به دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب نوشت: «شینزو آبه اذعان کرد «آمریکایی‌ها همواره می‌خواهند طرز فکر و عقاید خود را به دیگر کشور‌ها تحمیل کنند». تمام! آبه در تهران، تیر خلاص را به نقشه فریبکارانه دولت ترامپ زد. بعد از چهل سال، نخست‌وزیر ژاپن به ایران سفر کرد، اما به جای آنکه نقشه واشنگتن را پیش ببرد، به عنوان رئیس‌دولتی که ۷۴ سال است در اردوگاه دوستان و زیر دستان آمریکا قرار گرفته، شهادت داد آمریکا فقط دنبال تحمیل است نه تعامل دو جانبه و توافق. آقای آبه متشکریم!»
همچنین «فیصل الدویسان» عضو سابق پارلمان کویت در توئیتی نوشت: «دیروز عبیدالله به امام حسین (ع) در کربلا نامه نوشت و به عمرسعد داد تا امام جوابش را بدهد و امام (ع) فرمود: جوابی نمی‌دهم؛ و حالا تاریخ تکرار می‌شود. [آیت الله]خامنه‌ای: جوابی به او نمی‌دهم».
دیداری دوستانه
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه دیدار «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی را «مثمر ثمر، دوستانه و مفید» توصیف کرد.
ظریف با به‌اشتراک‌گذاری تصاویری از دیدار آبه با مقام معظم رهبری، توضیح داد که گفتگو‌ها در این دیدار، «مبسوط، دوستانه و مفید» بود.
وزیر خارجه ایران در پایان با انتقاد از رویکرد آمریکا در قبال ایران و توافق هسته‌ای افزود: دلیل تنش‌ها (در منطقه) مشخص است؛ نقض برجام توسط آمریکا و اعمال جنگ اقتصادی بر مردم ایران.
فضایی گرم
«تاکشی اوسوگا» سخنگوی وزارت خارجه ژاپن بعدازظهر پنجشنبه- ۲۳ خرداد- در جمع خبرنگاران در تهران، با اشاره به دیدار «شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت که این دیدار در فضایی گرم برگزار شد و نخست‌وزیر ژاپن از دیدار با رهبری ایران که ۵۰ دقیقه به طول انجامید، ابراز خرسندی کرد.
ژست مضحک ترامپ
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پنج‌شنبه هفته گذشته در واکنش به سفر «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن به تهران، گفت: به نظر می‌رسد که هنوز برای توافق زود است و نه تهران و نه واشنگتن آماده چنین توافقی نیستند.
ترامپ در توییتر نوشت: «از اینکه نخست‌وزیر «آبه» برای ملاقات با آیت‌الله خامنه‌ای به تهران رفت متشکرم، اما شخصا احساس می‌کنم که هنوز حتی برای فکر کردن به یک توافق، زود است».
وی افزود: «نه آن‌ها آماده‌اند، و نه ما».
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن فرموده بودند که «جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد، زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرد». ترامپ با ژستی مضحک مدعی شده است که «هنوز برای توافق زود است و نه تهران و نه واشنگتن آماده چنین توافقی نیستند». این در حالی است که وی چهارشنبه هفته گذشته گفته بود که اگر کشورش بتواند با ایران کنار بیاید، «عالی» است.
به گزارش فارس، «کیودونیوز» در خبری نوشت: نخست‌وزیر ژاپن روز جمعه در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور آمریکا وی را از نتایج گفتگو‌های خود در ایران مطلع کرد.   منبع: روزنامه کیهان

 

 

 


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
توضیحات کارشناس اسلحه‌ درباره سلاح نجفی/ 4 گلوله از 5 گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده انتصاب نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نجفی وکیل خود را عزل کرد توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ مظفر: امضای نامه لغو مجازات خاتمی دخالت در امور قوا است نباید افراد به صرف انتقاد یا زبان تند از گردونه نظام رانده شوند/ اعضای شورای نگهبان هم انسان و ممکن‌الخطا هستند/ هر رد صلاحیت به یک واگرایی نسبت به نظام منتهی می‌شود چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد دکتر مهدی غفاری به عنوان رئیس پارک علم و فناوری گلستان منصوب شد چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس سختی ها و مشقت های عدالت خواهی در کلام رهبر معظم انقلاب علی مطهری: صداوسیما درخواست پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران را رد نکند (ویدیو) اولین تصاویر از "باستی هیلز" شهرکی با دیوارهای ۱۰ متری و ویلاهای لاکچری! جیسون رضاییان امشب به تلویزیون می‌آید اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت اکبری طبری معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟/ فصل دوم سریال «گاندو» با محوریت داستان غذای دستکاری‌شده ژنتیک در ایران ساخته شود/ ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد واکنش امروز رهبرانقلاب به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند وجود فساد بسیار گسترده، رانت خواری‌های مکرر و مافیای موجود در حوزه بهداشت و درمان+جزئیات بی‌تفاوتی وزیر کشور به هشدارهای 4 ساله سازمان بازرسی/ جلوی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را بگیرید گزارش تصویری از مراسم ختم آیت الله حسینی شاهرودی در علی آباد کتول گزارش تصویری از بازدید استاندار گلستان از روند ساخت مرکز فرهنگی دفاع ‎مقدس جدیدترین اظهارات رئیس دولت تدبیر" روحانی: باید مثل ژاپن بعد از جنگ جهانی روزی چند ساعت مجانی کار کنیم/ آقای روحانی! قبل از سخنرانی اندکی تامل کنید +فیلم علت مشاجرات در حوزه سیاسی امنیتی استانداری چیست؟ / گفته می شود با حمایت علی اصغر احمدی عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان به وزارت کشور می رود . آقای روحانی! همیشه حرف‌های ظریف و جهانگیر و آشنا برای شما بود و سخنان ضخیم و کف‌گیر و غریبه برای منتقدان! آقای نماینده؛ ساعت خواب!!/ وقتی مدیران و نمایندگان مجلس،حرمت جایگاه خود را نمی‌دانند!! «گاندو»ی اسرائیل علیه ایران اکران شد پیام مهمی که شلیک‌های دقیق سپاه به ضد انقلاب مخابره کرد/ «آرش» ایرانی دوباره به کمک صیانت از مرزهای ایران آمد +عکس تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»/ خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟ چرا اپوزیسیون فعال موجود«قلابی»ست؟ اگر تلویزیون ایران دعوتم کند می‌پذیرم احیای خلیج گرگان و آشوراده دو اولویت مهم در گلستان؛ صنایع تبدیلی تقویت می‌شود عذر خواهی یک عضو هیئت رئیسه مجلس از نماینده گرگان فرخزاد؛ بی‌سوادی که از قبال ارز جهانگیری۴/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول به جیب زد محاکمه شد/ آیا پس از محاکمه «رانت‌خواران»، «رانت دهندگان» هم محاکمه می‌شوند؟+عکس آقای مطهری! نظر عوامانه و ساده اندیشانه شما- یقینا آبرو و حیثیت کل نظام را مورد خدشه و آسیب قرار می دهد حربه قدیمی متهمان اقتصادی چیست؟ ماجرای عکس مشهور سه فرمانده سپاه در سوریه+عکس جاسوسی سیا با حیوانات/ عملیات گربه شنوا چیست؟+عکس فیلم‌های منتشر نشده از فتنه کوی دانشگاه ماجرای دیدار ۱۴۰ دقیقه‌ای پوتین با سردار سلیمانی/ هشدار جدی حاج قاسم به پوتین چه بود؟ جزئیات تیراندازی به راننده و محافظ نماینده اصفهان پشت پرده حملات اخیر اصلاح طلبان تندرو به چراغعلی /معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان می ماند ،شخص دیگری می رود ! قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال امروز ۹۸/۰۴/۲۳ چرا ادعاهای محمدرضا خاتمی درباره تقلب پوچ است؟ ممنوعیت بستنی‌خوری زنان در ملا عام؟! اکبر طبری کیست؟/ «بیچاره کننده دو رئیس قوه قضائیه» کیست؟ جنجال در مجلس بر سر اموال نامشروع و بالای ۱۰۰ میلیارد تومان مسئولان در حال آماده شدن برای درگیری احتمالی با ایران هستیم بازداشت اکبر طبری پور معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه به اتهام مفاسد کلان
چه کسی گوش سید علی طاهری را برید + عکس آقای نماینده؛ ساعت خواب!!/ وقتی مدیران و نمایندگان مجلس،حرمت جایگاه خود را نمی‌دانند!! جیسون رضاییان امشب به تلویزیون می‌آید تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»/ خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟ علت مشاجرات در حوزه سیاسی امنیتی استانداری چیست؟ / گفته می شود با حمایت علی اصغر احمدی عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان به وزارت کشور می رود . چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟/ فصل دوم سریال «گاندو» با محوریت داستان غذای دستکاری‌شده ژنتیک در ایران ساخته شود/ ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد پیام مهمی که شلیک‌های دقیق سپاه به ضد انقلاب مخابره کرد/ «آرش» ایرانی دوباره به کمک صیانت از مرزهای ایران آمد +عکس اتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت اکبری طبری معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود (ویدیو) اولین تصاویر از "باستی هیلز" شهرکی با دیوارهای ۱۰ متری و ویلاهای لاکچری! جلسه دوم محاکمه شهردار اسبق تهران؛ نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ هیچ وقت همسرم را تهدید به قتل نکردم/ پسر میتر استاد هم آمد+فیلم/ امتناع نجفی از قبول اتهام قتل عمد مجازات انگلیس آغاز شده / بارها با خود گفته اند خودم کردم که لعنت بر خودم باد اگر تلویزیون ایران دعوتم کند می‌پذیرم وجود فساد بسیار گسترده، رانت خواری‌های مکرر و مافیای موجود در حوزه بهداشت و درمان+جزئیات جدیدترین اظهارات رئیس دولت تدبیر" روحانی: باید مثل ژاپن بعد از جنگ جهانی روزی چند ساعت مجانی کار کنیم/ آقای روحانی! قبل از سخنرانی اندکی تامل کنید +فیلم توهین یک مسئول اروپایی به ملت ایران/ انتشار نقشه تجزیه خاورمیانه توسط «موگرینی»! گزارش تصویری از مراسم ختم آیت الله حسینی شاهرودی در علی آباد کتول واکنش امروز رهبرانقلاب به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان/ تکیه مجدد آیت‌الله جنتی بر کرسی دبیری/ جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی/ سوابق اعضای شورای نگهبان/ «گاندو»ی اسرائیل علیه ایران اکران شد