5 بهمن 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز يزد ، يزد

رئیس قوه قضائیه در سفر به یزد

امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است/ مسئله مبارزه با فساد اقتصادی یک امر راهبردی است/ مال حرام را از حلقوم حرام‌خواران بیرون بکشیم/ ما این مبارزه خستگی‌ناپذیر و بی‌امان با مفسدان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد

ما تحریم اقتصادی هستیم، حال باید ببینیم که چه کاری می‌توانیم در این تحریم اقتصادی انجام دهیم. نخست آنکه بگوییم که تحریم را بردارند، حال چگونه؟ با این عهدشکنان؟ با کسانی که به سخنشان اعتماد نیست؟ با کسانی که در مذاکره نه به سخن، نه به امضا و نه به میثاقشان اعتماد نیست؟ امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است/ مسئله مبارزه با فساد اقتصادی یک امر راهبردی است/  مال حرام را از حلقوم حرام‌خواران بیرون بکشیم/ ما این مبارزه خستگی‌ناپذیر و بی‌امان با مفسدان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد
رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به این استان با اشاره به ضرورت رسیدگی به پرونده‌های موجود در این قوه از اعزام ۱۷هیئت به استان یزد برای بررسی مسائل این استان خبر داد و تصریح کرد: ۹هیئت در شهرستان‌ها و هشت هیئت در مرکز استان مسائل را بررسی می‌کنند.
اولین برنامه آیت‌الله رئیسی در این سفر سخنرانی در جمع کارآفرینان و نخبگان این استان بود.
رئیس قوه قضائیه در این دیدار ضمن پرداختن به شرایط جاری کشور و تلاش دشمنان برای هدف قرار دادن ثبات نظام گفت: امروز به رغم اینکه دشمنان، جمهوری اسلامی را نا امن جلوه می‌دهند، عرض می‌کنم که امن‌ترین نقطه دنیا جمهوری اسلامی ایران است و آنان با بهانه کردن یک حادثه سعی دارند ایران را کشوری ناامن جلوه دهند، در حالی که این مسائل در جای جای دنیا در حال رخ دادن است و ما هم اطلاعات و هم خبر‌های آن را داریم. امروز کشور ما برای گردشگران، کشور امنی محسوب می‌شود و استان یزد استان امنی است و بیش از همیشه می‌تواند این امنیت را برای همه گردشگران داشته و منشأ آثار خیر باشد.
رئیس دستگاه قضا یادآور شد: در ارتباط با مسئله تسهیل امر تولید، ما سیاست‌های مصوب ابلاغ شده داریم. این سیاست‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث و از جانب رهبر معظم انقلاب نیز ابلاغ شده است و هم مصوباتی در رابطه با اقتصاد مقاومتی داریم که این‌ها اسناد بالادستی ما به شمار می‌روند. هر بخشنامه‌ای و هر تصمیمی باید در ذیل این سیاست‌ها باشد. نباید بخشنامه با سیاست‌های مصوب نظام مخالفت داشته باشد و حتماً بخشنامه‌ها باید تسهیل کننده تولید در کشور باشند و باید به گونه‌ای باشد که برای تولیدکننده، امر تولید صرف کند. هر کاری که تولیدکننده را بی‌انگیزه یا کم انگیزه کند، باید از آن پرهیز کرد.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه به همه ما فرمودند باید ایران قوی شود، ایران قوی می‌خواهیم. ایران قوی بدون اقتصاد قوی امکانپذیر نیست و باید اقتصاد این کشور قوی شود. سازوکار‌های قوت اقتصادی، عمل کردن به منشوری است که ایشان فرمودند، یعنی توجه به تولید و تولیدکننده، تسهیل امر تولید، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال با زمینه‌های بسیاری که وجود دارد که در استان یزد همان اقتصاد گردشگری است.
مبارزه با فساد اقتصادی امری راهبردی و درون ذات انقلاب نهادینه شده است
رئیس قوه قضائیه همچنین در دیدار با ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدای استان یزد با اشاره به بدعهدی کشور‌های غربی در مقابل ایران بر برداشتن تحریم‌ها گفت: در عرصه‌های اقتصادی باید بهترین را برگزینیم. ما تحریم اقتصادی هستیم، حال باید ببینیم که چه کاری می‌توانیم در این تحریم اقتصادی انجام دهیم. نخست آنکه بگوییم که تحریم را بردارند، حال چگونه؟ با این عهدشکنان؟ با کسانی که به سخنشان اعتماد نیست؟ با کسانی که در مذاکره نه به سخن، نه به امضا و نه به میثاقشان اعتماد نیست؟ آیا می‌توان با آن‌ها مذاکره کرد؟ نه می‌توان به سخنان آن‌ها اعتماد کرد و نه به نشستن با آنها، به تعبیر رهبر معظم انقلاب آن‌ها همان‌هایی هستند که در فرودگاه بغداد روی شهید گرانقدرمان آتش ریختند.
رئیس دستگاه قضا افزود: راه دوم راه دور زدن تحریم‌هاست؛ کاری که بسیاری از مسئولان و کارشناسان تلاش می‌کنند تحریم را دور بزنند که کار پسندیده‌ای است. باید از تمام کسانی که تحریم را دور می‌زنند و زندگی مردم را تسهیل کرده و نمی‌گذارند معضلی در زندگی مردم به وجود آید، تشکر کرد.
آیت‌الله رئیسی گفت: راه سوم که راه انتخابی ما این راه بوده، آن است که ما یک اقتصاد مقاوم داشته باشیم که تمام تحریم‌ها را پشت سر بگذارد و هیچ تحریمی و تهدیدی بر این اقتصاد تاثیرگذار نباشد.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در این عرصه ما در دستگاه قضایی خود را موظف می‌دانیم برای اینکه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، تلاشگران و فعالان عرصه‌های اقتصادی بتوانند کار خود را بکنند، در تقویت امنیت اقتصادی تلاش کنیم و امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است. مسئله مبارزه با فساد اقتصادی یک امر راهبردی است که در درون و ذات انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داده شده است و ما این مبارزه خستگی‌ناپذیر و بی‌امان با مفسدان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد. اراده جدی ما و همکارانمان به لطف و عنایت پروردگار و کمک مردم، به عنوان سرباز ولایت در این میدان آن است که مال حرام را از حلقوم حرام‌خواران بیرون بکشیم.
وی افزود: حاشیه‌سازی‌ها ما را به خود مشغول نخواهد کرد و گرفتار حاشیه‌ها و حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شویم، چون مأموریت اصلی خود را می‌دانیم و به دنبال تحقق آن مأموریت اصلی هستیم که مأموریت اجرای حق و عدالت و مبارزه با فساد است.
دادگستری باید کوچک‌ترین ناسلامتی را برنتابد
رئیس قوه قضائیه همچنین در دیدار با کارکنان و رؤسای دادگستری‌های استان یزد بر سلامت دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: با وجود همه ارتباطاتی که دستگاه قضایی باید با بخش‌های مختلف از جمله وکیل، کارشناس و ضابط داشته باشد، باید این ارتباطات کاملاً ضابطه‌مند و قانونمند باشد و دادگستری باید کوچک‌ترین ناسلامتی را برنتابد که کم آن نیز زیاد است و به هیچ عنوان کوچک‌ترین ناسلامتی در مجموعه نظارتی، قضاوتی و مجموعه‌ای که خودش مأموریت دارد سلامت دستگاه‌های دیگر را تضمین کند، پذیرفتنی نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت جلوگیری از اطاله دادرسی‌ها در مجموعه دستگاه قضایی گفت: ما همه مأمور به تحول هستیم. یکی از مسائل در رابطه با تحول اطاله دادرسی است. همکاری جدی در این رابطه نیاز است تا وضعیت را متفاوت با قبل از دستورالعملی که صادر شده قرار دهیم و به همکاری تک تک همکاران در این زمینه نیاز است. اطاله دادرسی را برای دادگستری‌ها پسندیده نمی‌دانیم و به دنبال این هستیم که پرونده‌ها با کمک همکاران در سراسر کشور به‌روز و بهنگام شود که این اتفاق با همکاری همکاران مؤمن و با انگیزه شدنی است.
آیت‌الله رئیسی به بحث ساز و کار شورای حل اختلاف نیز اشاره کرد و گفت: قرار نبود شورای حل اختلاف کار قضایی کند، اگر اینگونه بود، می‌گفتیم دادگستری را توسعه دهیم و شعبه و کارمند اضافه می‌کردیم، لذا قرار به ایجاد دادگستری دیگری نبود، بلکه هدف از تشکیل شورا، حل اختلاف بود؛ همان چیزی که ریشه در فرهنگ اسلامی و ملی ما دارد، یعنی مسائل با صلح و سازش و ریش سفیدی حل شود.
ایران قوی نظارت همه‌جانبه کارآمد می‌طلبد
آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای اداری استان یزد نیز حاضر شد و گفت: رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه فرمودند که باید ایرانی قوی بسازیم. ایران قوی مدیریت قوی می‌خواهد، ایران قوی اقتصاد قوی می‌خواهد، ایران قوی قضاوت عادلانه قوی می‌طلبد، ایران قوی نظارت همه‌جانبه کارآمد می‌طلبد، این‌ها اقتضائات ایران قوی است. همه ما نقش داریم در اینکه ایران قوی شکل گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مسئولیت‌پذیری، شفافیت و مبارزه با فساد را سه اصل مهم دانست که همواره باید مورد توجه همه مدیران قرار گیرد و یادآور شد: مدیر شجاع، قوی و دارای جسارت در اجرا که در انجام وظایف خود موانع را مرتفع کند و کار را مدبرانه و با جسارت دنبال کند، نه تنها دستگاه قضایی بلکه همه دستگاه‌ها در کشور باید وی را حمایت کنند.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: مدیر در کشور باید با قدرت کار کند. با دست و دل لرزان نمی‌توان اقتصاد قوی رقم زد و باید با دلی محکم آن را دنبال کرد تا این اقتصاد قوی رقم بخورد و البته با همتی که عزیزان دارند، این اقتصاد قوی ان‌شاءالله رقم خواهد خورد.
بررسی موضوع انتقال آب از یزد به اصفهان، مهاجرت، توسعه گردشگری، توسعه نهاد‌های مردم و همچنین فولاد میبد از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
یزد می‌تواند حرف اول را در گردشگری کشور بزند
در پایان این سفر آیت‌الله رئیسی در نشست خبری خود با رسانه‌های جمعی استان یزد گفت: ما به دنبال بررسی چند روزه قبل از سفر که با حضور قریب ۴۰ نفر از همکاران در بخش‌های مختلف استان یزد، صورت گرفت، به این استان سفر کردیم. در آستانه این سفر نیز مسئولان ستادی قوه قضائیه در قالب ۱۷هیئت وضعیت عملکردی دادگستری و سازمان‌های تابعه را مورد بررسی قرار دادند.
آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: تصمیماتی در رابطه با رفع برخی از مشکلات به صورت فوری اتخاذ شد. پزشکی قانونی مشکلاتی داشت که باید سریعاً رفع می‌شد و بعضی از زندان‌ها در استان مشکلاتی دارند که باید در مورد آن‌ها سریعاً تصمیم‌گیری صورت گیرد.
رئیس قوه قضائیه در ادامه نشست خبری به ضرورت توسعه اقتصادی استان یزد پرداخت و ابراز امیدواری کرد، همکاری بخش‌های اجرایی و قضایی و همه مسئولان استان یزد با محوریت نماینده ولی فقیه در استان بستری برای توسعه‌یافتگی استان شود.
وی افزود: استان یزد با این تعداد نیروی جوان متراکم و کارآمد و ذخایر غنی در حوزه معدن و صنعت، می‌تواند حرف اول را در اقتصاد گردشگری در سطح کشور بزند.
در ادامه نیز آیت‌الله رئیسی به بیان نتایج این سفر در حوزه‌هایی همچون مسئله انتقال آب، مهاجران غیرقانونی و حمایت از واحد‌های صنعتی پرداخت.
دیدار چهره به چهره با مردم و خانواده‌های شهدا
علاوه بر دیدار‌های فوق آیت‌الله رئیسی در دیدار چهره به چهره با مردم از نزدیک به بررسی مشکلات آن‌ها در حوزه قضایی پرداخت.
همچنین دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم نیز بخش دیگری از برنامه‌های رئیسی در این سفر بود.

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
مردم فاتحه دروغگویان اعتدالی و اصلاحاتی را خواندند معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان: شرایط عمومی ۵ بیمار کرونا در گلستان بهبود یافت/ نمونه گیری از ۱۸ نفر ۱۵ زنی که با مجلس خداحافظی کردند/پارلمان یازدهم رکورد می‌شکند؟/اعتماد عمومی به کاندیداهای زن کاهش پیدا نکرد /پرونده حضور زنان در مجلس یازدهم هنوز باز است خوشحال شدم که حضرتعالی و جناب آقای منتظری باهم به مجلس می‌روید پاسخی به یادداشت جناب دکتر حسن بیارجمندی با عنوان نقش بی نظیر و ستودنی طاهری و نوری در انتخابات گلستان خسته نشدید, از ۶ سال فریبکاری ودروغ به مردم ؟!! چرا مسئولین شیلات کشور مواضع رسمی خود را نسبت به تخلفات مجموعه شیلات گلستان اعلام نمی کنند؟ چرا آیت‌الله بهجت می‌فرمود همه ما شمرهای بالقوه‌ایم!؟ با مشخص شدن نتایج انتخابات دوم اسفند"مجلس یازدهم آماده بدرقه حسن روحانی شد! نارضایتی از دولت و مجلس اعتدالی و اصلاح طلب فعلی/چرا میزان مشارکت واقعی در تهران بالاتر از آمارهای انتخاباتی دولت هست؟! عکس/ دروغ خنده‌دار ضدانقلاب درباره درس خارج آقا منتخبان تهران در مجلس یازدهم را بهتر بشناسید+ سوابق این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است/ مکتب سلیمانی فدا شدن و شهادت طلبی است/در مجلس ششم نمایندگان در راستای اهداف دشمن در مجلس ششم دست به استعفای جمعی و دست به تحصن زدند کروناویروس چگونه به دیگران منتقل می‌شود و چه علائمی دارد و چه باید کرد؟ فیلم و عکس از ویروس کرونا در ایران/ تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر رسید/ جدیدترین اخبار و گزارش‌های دریافتی از مبتلای جدید به ویروس کرونا در سایراستان و یا دیگر شهرهای ایران اقدام انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رئیسی و جانباز هادی هاشمیان در پیشتازی سفرهای استان و شهرستانی اعلام آخرین آمار کشته‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در ایران/ اعتماد مردم به جریان اصولگرایی/ جلسه ایی که تحت تاثیر مقوله ویروس کرونا قرار گرفت! شناسایی ۳ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس در اراک هر چه دارم از شهدا، نظام و انقلاب است جزئیات نتایج قطعی و رسمی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس 98 سراسرکشور انقلابیون خود را برای خدمت عرضه و ملت هم آنان را با رضایت خریداری کردند! از مجموع 6 حوزه انتخابي استان گلستان، در 5 حوزه انتخابي از جمله حوزه انتخابي گرگان و آق قلا نتيجه انتخابات در دور اول مشخص گرديده وحوزه انتخابي غرب استان انتخابات به دور دوم كشيده شده گرایش سیاسی نامزدهای پیروز انتخابات یازدهم مجلس (1398) در کشور + جدول لیست اصولگرایان پیروز انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اصفهان/آخرین نتایج یرسمی ازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اصفهان به تفکیک شهرستان ها استان اردبیل/آخرین نتایج یرسمی ازدهمین دوره انتخابات مجلس (1398) استان اردبیل به تفکیک شهرستان ها قم-نتایج انتخابات مجلس (1398)/ احمد امیرآبادی فراهانی، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری و علیرضا زاکانی به مجلس راه یافتند گرگان/آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس یازدهم (1398) در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا سیستان و بلوچستان/شهادت استوار یکم «احمد رحمانی فرد» و سرباز «احمد توکلی» در درگیری مسلحانه با گروهک تروریستی نتیجه حوزه انتخابیه استان سمنان/چهار چهره جدید اصولگرا از سمنان راهی مجلس شورای اسلامی شدند. وقتی مهران مدیری پا توی کفش نماینده‌ها می‌کند مازندران/آخرین نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس استان مازندران به تفکیک شهرستان ها آذربایجان شرقی/ نتایج نهایی- انتخاب مجلس (۱۳۹۸) استان آذربایجان شرقی به تفکیک شهرستان ها نه بزرگ مردم گرگان و آق قلا به شیخ احمد مازنی کاندیدای وارداتی با برگه سبز فرزند آیت الله گلستان مجلس 98/نتایج قطعی و رسمی شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس (۱۳۹۸) استان گلستان و شهرستانها اعلام نتایج قطعی شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۸) در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور تهران/اعلام نتیجه قطعی شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس (۱۳۹۸) در حوزه انتخابیه تهران استان گلستان/نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی 98 در حوز انتخابیه شهرستانهای گلستان+جزئیات زود فراموش نکنیم.. ماجرای ابتلای مسافر خارجی در متروی ایستگاه شوش تهران به کرونا آخرین طراحی بازی چند مرحله ای اصلاح‌طلبان برای نباختن در انتخابات+ تصاویر فیلم/ صحبت‌های تکان دهنده زاکانی در ورزشگاه قم علت اعزام نیرو‌های امنیتی به قم / ستاد سه نامزد انتخاباتی متخلف تعطیل شد/ ماجرای انتقال بیمار مشکوک به کرونا در تهران چه بود؟ تقدیر ویژه معاون محترم رئیس قوه قضائیه از اقدام انقلابی و جهادی دکتر هاشمیان رئیس دادگستری گلستان+عکس کاندیداها چقدر رای بیاورند وارد مجلس می شوند؟ افتخار دولت روحانی ثبات دلار روی ۱۴ هزار تومان و دروغ بزرگ به مردم است!!/ مردم در دوم اسفند از بانیان وضع موجود دوباره استقبال خواهند کرد؟ فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم اعلام جزییات حکم قطعی ۵۲ محکوم اقتصادی و امنیتی+اسامی به چه کسانی باید رأی داد؟ (عکس) شهادت پاسدار حمیدرضا باب الخانی مدافع حرم حضرت زینب (س) در سوریه
منتخبان تهران در مجلس یازدهم را بهتر بشناسید+ سوابق اقدام انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رئیسی و جانباز هادی هاشمیان در پیشتازی سفرهای استان و شهرستانی اعلام آخرین آمار کشته‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در ایران/ اعتماد مردم به جریان اصولگرایی/ جلسه ایی که تحت تاثیر مقوله ویروس کرونا قرار گرفت! فیلم و عکس از ویروس کرونا در ایران/ تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر رسید/ جدیدترین اخبار و گزارش‌های دریافتی از مبتلای جدید به ویروس کرونا در سایراستان و یا دیگر شهرهای ایران این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است/ مکتب سلیمانی فدا شدن و شهادت طلبی است/در مجلس ششم نمایندگان در راستای اهداف دشمن در مجلس ششم دست به استعفای جمعی و دست به تحصن زدند عکس/ دروغ خنده‌دار ضدانقلاب درباره درس خارج آقا نارضایتی از دولت و مجلس اعتدالی و اصلاح طلب فعلی/چرا میزان مشارکت واقعی در تهران بالاتر از آمارهای انتخاباتی دولت هست؟! خسته نشدید, از ۶ سال فریبکاری ودروغ به مردم ؟!! شناسایی ۳ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس در اراک پاسخی به یادداشت جناب دکتر حسن بیارجمندی با عنوان نقش بی نظیر و ستودنی طاهری و نوری در انتخابات گلستان خوشحال شدم که حضرتعالی و جناب آقای منتظری باهم به مجلس می‌روید چرا آیت‌الله بهجت می‌فرمود همه ما شمرهای بالقوه‌ایم!؟ کروناویروس چگونه به دیگران منتقل می‌شود و چه علائمی دارد و چه باید کرد؟ چرا مسئولین شیلات کشور مواضع رسمی خود را نسبت به تخلفات مجموعه شیلات گلستان اعلام نمی کنند؟ با مشخص شدن نتایج انتخابات دوم اسفند"مجلس یازدهم آماده بدرقه حسن روحانی شد! ۱۵ زنی که با مجلس خداحافظی کردند/پارلمان یازدهم رکورد می‌شکند؟/اعتماد عمومی به کاندیداهای زن کاهش پیدا نکرد /پرونده حضور زنان در مجلس یازدهم هنوز باز است معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان: شرایط عمومی ۵ بیمار کرونا در گلستان بهبود یافت/ نمونه گیری از ۱۸ نفر مردم فاتحه دروغگویان اعتدالی و اصلاحاتی را خواندند