18 فروردین 1399 اخبار روز اجتماعی - اخبار روز - قتل جنایت تجاوز - حوادث خراسان رضوي ، مشهد

از قتل نوزاد ۹ ماهه تا قتل پیرزن ۶۳ ساله توسط پسرش در نوروز کرونایی در مشهد!

ر نوروز کرونایی امسال شهر مشهد شاهد ۴ قتل هولناک بود، از قتل نوزاد ۹ ماهه تا قتل پیرزن ۶۳ ساله توسط پسرش. گزارش روزنامه خراسان را از این قتل ها در زیر می خوانید. از قتل نوزاد ۹ ماهه تا قتل پیرزن ۶۳ ساله توسط پسرش در نوروز کرونایی در مشهد!

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" ماجرای اولین جنایت هولناکی که قاضی ویژه قتل عمد را از پای سفره هفت سین به منطقه التیمور مشهد کشاند، از آن جا آغاز شد که اهالی خیابان پنجتن ۸۵ با دیدن جسدی لحاف پیچ در کنار دیوار یک منزل مسکونی، مدام با پلیس ۱۱۰ تماس می‌گرفتند. ترس از یک جسد کرونایی بر اهالی محله، سایه افکنده بود و هیچ کس جرئت نزدیک شدن به جسد را نداشت. دقایقی بعد با حضور نیرو‌های انتظامی در محل کشف جسد، آرامش نسبی به اهالی بازگشت، اما قصه‌ها و حدس‌هایی درباره جسد لحاف پیچ، بر اثر کنجکاوی برخی افراد، دهان به دهان می‌پیچید. هنگامی که خودروی حامل قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد خیابان پنجتن ۸۵ شد، ندای «یا مقلب القلوب و الابصار» در فضای شهر طنین انداخته بود و ترس از انتشار ویروس کرونا در محل، افراد کنجکاو را به منازل کشاند. ماسک‌ها بر چهره کارآگاهان و عوامل بررسی صحنه جرم نیز حکایت از آن داشت که با دستور مقام قضایی، همه عوامل حاضر در محل کشف جسد، مسائل بهداشتی را با دقت کامل رعایت می‌کنند.

با گشودن طناب‌های دور لحاف، جسد تنومند و خون آلود مردی حدود ۵۰ ساله نمایان شد که دست و پا‌ها و گردنش نیز با طناب بسته شده بود. لحظاتی بعد با صدور دستورات محرمانه‌ای از سوی قاضی کاظم میرزایی، تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سروان جمالی آغاز شد. بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد، عامل یا عاملان جنایت قصد داشتند جسد را در بیابان‌های انتهای پنجتن ۸۵ رها کنند، اما به دلیل نامعلومی موفق نشده اند و در نهایت مرد ۵۰ ساله را در انتهای خیابان انداخته اند. قاضی میرزایی که در برابر معمایی پیچیده قرار داشت، قدم زنان در افکار خود غوطه ور بود که ناگهان دستور ورود به «پاتوق‌های سیاه» در همان محل را صادر کرد.

او در توجیه این دستور به کارآگاهان یادآور شد، با توجه به کبود شدن جسد و همچنین هیکل تنومند مقتول، چنین به نظر می‌رسد که قتل ساعتی قبل از سال تحویل در همان نزدیکی رخ داده است و عاملان جنایت نتوانسته اند پیکر سنگین مقتول را به زمین‌های کشاورزی برسانند.

این گونه بود که تلاش کارآگاهان وارد مرحله عملیاتی شد و پس از یک ساعت بررسی میدانی و جست و جو‌های غیرمحسوس و همچنین بازبینی دوربین‌های مداربسته، ردپای زن جوانی را نمایان کرد که دندان‌های سیاهش جلب توجه می‌کرد.

با به دست آمدن تصویر این زن ۲۹ ساله، ماجرای رفت و آمد او به یکی از «پاتوق‌های سیاه» در همان محله نیز لو رفت و بدین ترتیب کارآگاهان با مجوز قاضی میرزایی، وارد منزل مسکونی شدند که به گفته همسایگان محل رفت و آمد افراد معتاد و ناباب بود، اما هیچ کس در آن خانه حضور نداشت. گرمای بخاری نشان می‌داد که تا ساعتی قبل افرادی در این پاتوق حضور داشته اند؛ بنابراین کنکاش‌های کارآگاهان برای یافتن صاحبخانه به منطقه سیدی مشهد کشید جایی که وی با برداشتن یک دست لحاف و تشک به آن جا رفته بود تا در شغل جدید خودش مشغول کار شود. هنوز سکوت کرونایی شهر در اولین ساعات تحویل سال ادامه داشت که مرد صاحبخانه دستگیر و به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی منتقل شد. این مرد که در حضور قاضی ویژه قتل عمد مورد بازجویی قرار گرفته بود، ضمن ابراز بی اطلاعی از وقوع قتل گفت: همسرم قهر کرده است و من به همراه پسرم که «امید» نام دارد در آن منزل زندگی می‌کنم! ولی فرزندم اعتیاد دارد و به همین دلیل خانه را به پاتوق معتادان تبدیل کرده است. این مظنون به جنایت ادامه داد: شب قبل از دایی ام خواستم مرا با خودروی خودش به منطقه سیدی ببرد. شغلی در ساختمان نیمه ساز پیدا کرده بودم و قرار بود شب‌ها نیز در محل کارم بخوابم به همین دلیل لحاف و تشک را با خودم برداشتم! بنا به گزارش خراسان، این مرد همچنین درباره آخرین تماس فرزندش هم گفت: او ساعتی قبل با من تماس گرفت تا ۲۰۰ هزار تومان از مبلغی را که دولت به عنوان کمک معیشتی در حسابم ریخته بود به او بدهم، ولی هنوز نتوانسته ام این پول را برایش واریز کنم چرا که او اصرار می‌کند که فقط پول را کارت به کارت کنم! و…

به دنبال اظهارات این مرد، عملیات کارآگاهان با راهنمایی‌های قاضی میرزایی در حالی وارد مرحله جدیدی شد که کارآگاهان با همکاری صاحبکار مرد مذکور، موفق شدند قراری را برای دریافت نقدی مبلغ یاد شده با «امید» (جوان تحت تعقیب) بگذارند چرا که او باور نداشت به دلیل شیوع کرونا انتقال وجه از طریق دستگاه‌های خودپرداز مشکل است. ساعتی بعد کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی و آگاهی) در یک عملیات ضربتی این متهم جوان را نیز به دام انداختند.

وی اعتراف کرد: با همدستی زن ۲۹ ساله‌ای به نام سمیرا و مرد جوانی که مدعی است شوهر سمیراست، مرد ۵۰ ساله را به قتل رساندیم، اما زمانی که جسد را به انتهای پنجتن ۸۵ منتقل می‌کردیم، سمیرا نتوانست جسد را روی موتورسیکلت کنترل کند که به همین دلیل جسد روی زمین افتاد، هیکل مقتول سنگین بود و دیگر نتوانستیم آن را روی موتورسیکلت بگذاریم. به همین دلیل جسد را رها کردیم و از محل گریختیم. متهم این پرونده جنایی ادامه داد: کار سمیرا تیغ زنی از مردان بود. او آن مرد تبعه خارجی را به منزل ما آورد که با سر و صدای سمیرا من و وحید (جوانی که خود را شوهر سمیرا معرفی می‌کند) روی سرش ریختیم و با ضربه چاقو و همچنین انداختن طناب به دور گردنش او را به قتل رساندیم و…

بنا بر گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر درباره این پرونده جنایی با دستورات ویژه قاضی کاظم میرزایی در حالی همچنان ادامه دارد که تلاش گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی برای ردیابی سمیرا (متهم فراری) وارد مرحله جدیدی شده است.

مرگ وحشتناک دختر ۹ ماهه
دومین قتل هولناک در نوروز کرونایی، ساعت ۱۹ ششم فروردین باز هم در منطقه التیمور مشهد رقم خورد.  پیکر بی جان دختر ۹ ماهه‌ای به نام «حدیثه» در حالی به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد منتقل شد که آثار کبودی و کتک کاری بر سر و صورتش نمایان بود. به دستور قاضی کاظم میرزایی، تلاش گسترده کارآگاهان به سرپرستی سرگرد حمیدفر در حالی آغاز شد که تحقیقات مقدماتی از بستری شدن مادر باردار حدیثه و برادر ۴ ساله او نیز در مرکز درمانی حکایت داشت. این گزارش حاکی است، با دستگیری پدر دختر ۹ ماهه مشخص شد که او به خاطر بی قراری و گریه‌های زیاد حدیثه او را زیر مشت و لگد گرفته و به قتل رسانده است. بررسی‌های بیشتر در این باره ادامه دارد.

پلیس در تعقیب ابراهیم تبر
سومین قتل هولناک که هفتم فروردین روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد گشوده شد، در خیابان شهید علیمردانی مشهد رخ داده بود. زن ۶۳ ساله‌ای که در طبقه همکف یک ساختمان دو طبقه مستاجر بود با ضربات چاقو در پذیرایی منزل به قتل رسیده بود. تحقیقات میدانی قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بیانگر آن بود که عامل یا عاملان جنایت، تلویزیون منزل پیرزن را نیز سرقت کرده اند. این در حالی است که پسر ۳۷ ساله معتاد پیرزن معروف به ابراهیم تبر، تحت تعقیب پلیس قرار گرفته است و بررسی‌های تخصصی توسط سرهنگ نجفی (افسر پرونده) با صدور دستورات محرمانه‌ای از سوی قاضی میرزایی ادامه دارد.

قتل تبعه خارجی در بولوار توس
ماجرای چهارمین قتل نوروزی نیز عصر هشتم فروردین در توس ۱۴۸ مشهد اتفاق افتاد. گزارش خراسان در این باره حاکی است، با پیدا شدن جسد مرد ۴۰ ساله‌ای در انتهای کوچه گلشید، بررسی‌های میدانی زیر نظر قاضی میرزایی آغاز و مشخص شد که مرد تبعه خارجی در پی درگیری با یکی از اهالی محل و با یک ضربه چاقو به قتل رسیده است. ساعتی بعد کارآگاهان که با راهنمایی‌های قاضی میرزایی به تحقیق ادامه می‌دادند، منزلی را شناسایی کردند که درگیری از آن محل آغاز شده بود. یکی از دختران ساکن در منزل به قاضی ویژه قتل گفت: او (مقتول) به خواهرم چیزی گفت و ناگهان خواهرم سر و صدا کرد و برادرم متوجه موضوع شد. در یک لحظه برادرم چاقو را به مرد ۴۰ ساله زد و او هم گریخت.

تحقیقات گسترده کارآگاهان درباره جنایت‌های نوروز کرونایی با سرنخ‌های موجود و با هدایت رئیس اداره جنایی آگاهی ادامه دارد.

 

 

برچسب ها: استان خراسان رضوی مشهد کرونا قتل جنایت قتل عمد قتل عمدی ماجرای چهارمین قتل نوروزی جنایت‌های نوروز کرونایی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
محمود
  • 1399/1/21 - 01:29:18

سلام آقای رایس صحبت های شماراپیگیری میکنم که خواستارازبین رفتن فسادهستیدولی متاسفانه درشهرستان نجف اباددردادگاه فسادقوقامیکندورشوه وپارتی و... وازجنابعالی التماس میکنم پیگیراین قضایاباشید

دیدگاه شما :
گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir آخرین تصاویر دیدنی از آشوب در آمریکا بازدید سرزده رئیس کل دادگستری گلستان از دادگستری گمیشان سهام عدالت ورود به سایت سامانه سهام عدالت www.samanese.ir در حوادث آبان‌ماه ۹۸ ‌تعداد ۲۰۰۰ نفر از حاضرین در صحنه و ۵۰۰۰مامور مجروح شدند و آمار کشته شدگان ۲۳۰ نفر بود حملات موشکی اخیر ایران نشان می‌دهند که این کشور از آمریکا و متحدانش هراسی ندارد /ایران قادر است به سامانه‌های دفاع موشکی آنها نفوذ کند+عکس بانک‌ها گفته‌اند ارزش فروش سهام عدالت فقط 450 هزار تومان است!!/ قیمت واقعی سهام عدالت چقدر است؟ واکنش رئیسی به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی کدام مسئول عراقی خائن است؟ تکلیف اعتبارنامه تاجگردون چه می‌شود؟ نامه جلیلی به قالیباف| قانونگذاری و نظارت باید طوری باشد که مردم شیرینی آن را در عمل بچشند/آنچه برای مردم اهمیت دارد فرجام مطالبات آنهاست/ مجلس مختصات نقاط مطلوب را برای هر سال خود مشخص کند/ مجلس یازدهم ۷ نکته مهم را در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ کند اقدام عجیب رحمانی فضلی / پشت پرده سخنان وزیر کشور چیست؟/هدف وزیر کشور از مطرح کردن چنین سخنانی در این برهه زمانی چیست.+تصاویر بگو و مگو اعتبارنامه‌های نمایندگان+عکس واکنش شهرداری تربت جام به ماجرای پلمب منزل پیرزن و فرزند نابینا فیلم/ اسکورت عجیب و محافظان یک بازیگر زن! رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه بازداشت شدند ورود دستگاه قضایی انقلابی گلستان به موضوع واگذاری اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون توسط مسئولین اداره راه و شهرسازی سازی استان گلستان+فیلم نماینده‌ای که هدیه‌اش را بازگرداند+ عکس رونمایی رسمی سپاه از زیردریایی بدون سرنشین رزمی/ تحقق وعده مهم سرلشکر سلامی ظرف کمتر از ۸ ماه +عکس آمریکا در آتش و خون: اغتشاش و هرج‌ومرج مرگبار، مینیاپولیس را به منطقه جنگی تبدیل کرد +تصاویر امکان فروش تفکیکی سهام عدالت واکنش دفتر رهبر انقلاب به ماجرای تلخ رومینا اشرفی / قانون باید برخورد سخت بکند اگر نبود هوشمندی و ذکاوت یکی از دستگاه های نظارتی انقلابی استان گلستان!! دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی/سامانه فیش حقوقی و احکام افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی نمایندگان گلستان و لزوم تشکیل فوری کمیته تحقیق و تفحص از مفاسد اقتصادی رؤسای ادوار مجلس چقدر رای آوردند؟ +جدول پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم به کشور بازگشت داستان دو برادر؛ حاج باقر در انتظار تماس حاج قاسم آیا مسئولین حراست کل استان گلستان واقعا متوجه سوء استفاده مسئول حراست راه و شهرسازی از موقعیت شغلی اش نشده اند ؟+تصویر آغاز سومین مرحله رزمایش کمک های مومنانه با توزیع بیش از ۱۴۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان‌گلستان در اولین روز کاری مجلس یازدهم سنگدوینی نایب رئیس و نوروزی سخنگوی شعبه یک مجلس شورای اسلامی شدند آقای روحانی! تقلید از سیاست‌های کهنه و فاجعه بار را کنار بگذارد میله‌های زندان در انتظار نماینده تهران+ عکس فیلم/ بازتاب‌های ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله به دست پدرش در فضای مجازی بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درباره سوء استفاده از موقعیت و امکانات دولتی توسط مسئولین سوابق کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم+تصویر فیش حقوقی فرهنگیان fish.medu.ir فیش حقوق آموزش و پرورش/فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و بازنشستگان آموزش و پرورش گزارش تکان دهنده از آخرین جرئیات قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش/ماجرا از ارتباط رومینا و بهمن/ابعاد تازه‌ای از قتل هولناک رومینا
استعلام ارزش و سود سهام عدالت با کد ملی/ اطلاعات سهام عدالت فقط سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir می‌باشد گزارشی از آخرین جزئیات مبارزه با زمین خواری در استان گلستان+عکس آخرین خبر از جزئیات آزادسازی سهام عدالت 99 و خرید و فروش سهام عدالت/ پرداخت سود سهام عدالت، ارزش واقعی قیمت سهام عدالت و نحوه استعلام و ثبت نام سهام عدالت در سامانه samanese.ir قتل ناموسی؛ زن جوان توسط پسر عموها و برادرش کشته شد معترضان به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون تهدید به ترور با اسلحه برنو شدند ماجرای سند ۳ هزار متر زمین به اسم همسر آقای نماینده چه بود؟ زمزمه استیضاح دو وزیر کابینه دولت روحانی و احتمال از نصاب افتادن هیأت وزیران/ اگر بخواهیم می توانیم دولت روحانی را ساقط کنیم تکلیف اشتغال بعد از پایان نمایندگی مجلس /.علت آشنایی این نمایندگان با مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و این بده بستانها چه بوده است؟ گلستان/دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش استان گلستان/فیش حقوقی استان گلستان fish.goledu.ir شرکت‌های بورسی سهام عدالت کدامند؟ / با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آشنا شوید/فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت+جزئیات حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی: یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!/ لاریجانی یک سرمایه مهم برای کشور است/ نظام می‌تواند از او در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کند!/ غیر از ریاست مجلس سابقه درخشانی هم در حوزه اجرا دارد جزییات پنجمین جلسه محاکمه روح الله زم/ پای هنگامه شهیدی و شادی صدر هم به پرونده باز شد/ماجرای زدن پایگاه سپاه فارن پالیسی از مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد