27 شهریور 1398 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

ادامه واکنش نمایندگان مجلس به ادعای کذب خبرآنلاین و برخی نمایندگان در ماجرای دروغ دختر آبی

واکنش‌ها به ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام "سحر خدایاری" با ادعاهایی کذب ازجمله تقلب در اعلام هویت جان‌باخته تا علت خودسوزی‌اش که موجب التهاب جامعه و بهره‌برداری کشورهای حامی براندازی در ایران شد، همچنان ادامه دارد. ادامه واکنش نمایندگان مجلس به ادعای کذب خبرآنلاین و برخی نمایندگان در ماجرای دروغ دختر آبی

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" راه دانا؛ واکنش‌ها به ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام "سحر خدایاری" با ادعاهایی کذب ازجمله تقلب در اعلام هویت جان‌باخته تا علت خودسوزی‌اش که موجب التهاب جامعه و بهره‌برداری کشورهای حامی براندازی در ایران شد، همچنان ادامه دارد.

آنچه که می‌خوانید ادامه واکنش‌های نمایندگان مجلس در این رابطه است.

 

سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده اصفهان:

سخنان برخی سیاسیون و هنرپیشه‌ها همراهی با دشمنان است

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: مشخص است بحث‌هایی که در مورد دختر آبی و شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد، اتاق فکر آن در خارج از کشور است و شبکه‌های تلویزیون و خبرگزاری‌های خارجی در خارج از کشور روی این موضوع خیلی مانور دادند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: این روزها اقدامات ریاست قوه قضائیه و همکارانش باعث ایجاد امید در دل‌ها شده است و دشمنان به‌نوعی هدفشان از انتشار این بحث در فضای مجازی زیر سؤال بردن قوه قضائیه و ریاست آن بود و همچنین می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

وی افزود: بعضی از مسئولان وقتی قادر نیستند پاسخ گوی نیازهای مردم باشند و توان اینکه به وعده‌های که به مردم داده عمل کنند را ندارند یک سری بحث‌های حاشیه‌ای و چالشی را مطرح می‌کنند.

موسوی لارگانی عنوان کرد: بارها از زبان مسئولان بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و یا بحث موتورسواری بانوان مطرح بوده و به‌نوعی با این بحث‌ها ذهن‌ها را از کم‌کاری‌ها منحرف می‌کنند.
ناصر موسوی لارگانی در ادامه گفت: وقتی پدر این دختر عنوان می‌کند که هیچ حکمی از قوه قضائیه صادر نشده علیه دختر ما و رسماً عنوان می‌کند که دخترش دارای بیماری روحی روانی بوده است این مباحث جای تعجب دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: بعضی سیاسیون و بعضی هنرپیشه‌ها آتش بیار معرکه می‌شوند و مباحثی که از سوی دشمنان انقلاب و نظام مطرح می‌شود را آن‌ها هم بیان، سخنرانی و توئیت می‌کنند.

وی افزود: برای کشور ما درد است که نماینده مجلسی که طبق فرمایش مقام رهبری و طبق فرمایش امام عصاره ملت است و باید مدافع حقوق ملت و نظام اسلامی باشد، تازه در مقابل نظام صف‌آرایی می‌کنند.

موسوی لارگانی اذعان کرد: صحبت‌هایی که بعضی افراد سیاسی زدند، شاید رادیو رژیم اشغال گر و کودک کش اسراییل و دشمنان قسم‌خورده دیگر هم نزدند و یک سری مباحث که این سیاسیون مطرح کردند را مطرح نکردند، این واقعاً برای کشور درد است.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد به هنرپیشه‌هایی که چنین مباحث و شایعاتی را مطرح می‌کنند تذکر دهد، عنوان کرد: هدف تشکیل هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان چه بوده است؟ چرا یک نماینده مجلس چنین برخوردی داشته است؟ باید این اخطارها در پرونده آن‌ها درج شود.

موسوی لارگانی گفت: دور از مروت است که 240 هزار شهید داده‌ایم که احکام دین مبین اسلام در کشور حکم‌فرما شود و بعضی افراد با پا گذاشتن روی خون شهدا، این‌طور بیایند و اهداف نظام را زیر سؤال ببرند.

 

نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی:

امیدی به رسیدگی هیئت رئیسه مجلس به جرم سلحشوری و مطهری نیست/ لزوم برخورد جدی قوه قضائیه/ دروغ‌پراکنی و دعوت به آشوب خیابانی با مصونیت منافات دارد

به گزارش گروه استانی تیتریک، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه یک نماینده در چارچوب قانون از آزادی هایی بهره مند است اما در جهت حفظ منافع مردم و وظایف نمایندگی باید باشد، به خبرنگار تیتریک، گفت: در حالیکه واکنش برخی از نمایندگان برای نخستین بار نیست که شاهد آن هستیم اما به دلیل عدم برخورد قانونی با آنها به عنوان یک متخلف با یک عذرخواهی این موضوع جمع می شود.   حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: انتظار داریم قوه قضائیه به جرم علی مطهری و پروانه سلحشوری ورود کند و این رفتار مجرمانه مستلزم برخورد قضایی است زیرا تعمدی در این مسئله وجود دارد و برخورد قهری می تواند این زمینه را در جامعه فراهم کند که هر کسی در جامعه ولو دارای جایگاه حقوقی از آن سو استفاده نکرده و از چارچوب های اخلاقی، نظام و امنیتی عبور نکند.    وی اظهار داشت: دو نماینده مذکور درصدد ایجاد یک بحران امنیتی بودند و دادگاه باید آن را مورد بررسی قرار دهد و اگر دادگاه به این نتیجه برسد که پشت پرده طرح یک اتفاق بزرگ در تونس به واسطه خودسوزی توسط نماینده مجلس، ایجاد آشوب خیابانی است، هیچ مصونیتی به عنوان یک نماینده نمی تواند باعث شود با این رفتار مجرمانه برخورد نشود.    حجت الاسلام پژمانفر تصریح کرد: با توجه به شفاف بودن موضوع دختر آبی و در عین حال اصرار برخی افراد،  تنها نکته ای که می تواند در برابر این جرم بایستد برخورد قاطع دستگاه های قضایی است، البته نمایندگان مجلس پس از تعطیلات، این تخلف علی مطهری و پروانه سلحشوری را در هیات رسیدگی به تخلف نمایندگان پیگیری خواهند کرد.    وی گفت: متاسفانه هیات رئیسه مجلس انگیزه ای جدی برای رسیدگی به تخلفات نماینده ها ندارد و امیدی به اینکه در درون مجلس با توجه این فضا با مصائب این چنینی برخوردی جدی و مورد انتظار را ندارم در نتیجه از دستگاه قضا خواستاریم با این مسئله به جدیت برخورد کند.    حجت الاسلام پژمانفر افزود: جرم از ناحیه هر شخصی غلط است و باید با آن برخورد شود اما یک نماینده حقوقی دارد که نباید منجر به این شود که نماینده نتواند اظهار نظر نکند، البته این آزادی به معنای دروغ پراکنی، فتنه انگیزی و التهاب های اجتماعی نیست.    وی اظهار داشت: آزادی نماینده مردم در چارچوب نظام است اما دروغ پراکنی جریانی که درصدد تحریک مردم و آشوب های خیابانی است به معنای آن چیزی نیست که قانون اساسی در قالب مصونیت برای یک نماینده قرار داده است.    عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خاتمه خاطر نشان داشت: عدم برخورد با تخلفات یک نماینده مجلس به بهانه مصونیت خلاف قانون اساسی است زیرا آزادی بیان یک نماینده صرفا برای انجام وظایف نمایندگی خواهد بود. 

دستگاه قضایی قاطعانه با شایعه‌پراکنان برخورد کند

پژمانفر همچنین در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به دروغ پراکنی رسانه نزدیک به دولت، گفت: دستگاه‌های نظارتی نسبت به افرادی که اخبار کذب در جامعه منتشر می‌کنند و یا در بازنشر آن موضوع تلاش می‌کنند بی‌تفاوت هستند، این در حالی است که آن‌ها باید نسبت به این موضوعات حساسیت داشته باشند و با آن برخورد کنند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با کسانی که شایعه‌پراکنی می‌کنند، قوانین شفاف وجود دارد، اظهار داشت: مسئولین مربوطه و به ویژه دستگاه قضایی باید نسبت به هر کسی که اخبار کذب را مطرح کرده و یا به آن ضریب داده برخورد جدی کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در حالی که امروز اولویت اصلی کشور اقتصاد و معیشت مردم است اما کسانی به دنبال این هستند تا با جنجال‌آفرینی و دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای این مهم را تحت‌الشعاع قرار دهند و بدین‌شکل بر ناکارآمدی‌های خود سرپوش بگذارند.

پژمانفر تأکید کرد: اگر قرار باشد هر کسی بیاید دروغی بگوید و در جامعه فضای ناامن روحی و روانی ایجاد کند و بعد هم هیچ مسئولیتی در قبال آن نداشته باشد، شاهد ایجاد هرج و مرج در جامعه خواهیم بود.

 

سیدهادی بهادری، نماینده ارومیه:

اقدام خبرآنلاین خطرناک و دارای تبعات اجتماعی است

سیدهادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید برخطرناک بودن اقدام خبرگزاری خبرآنلاین در انتشار اخبار نادرست و اینکه نشر اخبار کذب از جمله اقدامات بسیار خطرناک بوده و تبعات بسیاری در جامعه دارد، اظهار داشت: رسانه ها باید پیش از انتشار هر خبری از صحت و سقم آن مطلع باشند.

وی، افزود: با توجه به اینکه مردم آذربایجان غربی عکس العمل خوبی نسبت به این مسئله نداشتند بازتاب خوبی نیز نداشته و اخبار بومی منطقه را بیش از این دنبال می کنند.

نماینده اصلاح طلب مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ورود قوه قضائیه به مسئله برخورد با رسانه ای که اقدام به انتشار اخبار کذب می کند و این کار مسبوق به سابقه بوده، گفت: وقتی یک خبرگزاری رسمی از بیت المال و بودجه عمومی کشور بودجه می گیرد باید در برابر مردم و افکار عمومی پاسخگو باشد و اخبار دروغ و کذب منتشر نکند و در برابر این اخبار کذب که انتشار داده باید به مراجع قانونی پاسخگو باشد.

وی، با اشاره به برخورد مجلس با نمایندگانی همچون سلحشوری و مطهری که در جامعه التهاب آفرینی کردند، تاکید کرد: اگر خبر کذبی از سوی نماینده منتشر شده آن نماینده باید پاسخگو باشد و روال مجلس به این طریق است که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اگر شکایتی تصویب شود بررسی می شود و ۵ نفر عضو این هیئت در خصوص رفتار نمایندگان حکم صادر می کنند.

بهادری، با بیان اینکه هیئت نظارت بر نمایندگان به رفتار نمایندگانی که در ماجرای دروغ دختر آبی التهاب آفرینی کردند رسیدگی می کند، خاطرنشان کرد: رفتار این نمایندگان مجلس در این هیئت مورد بررسی قرار می گیرد و حکم صادر می شود.

 

احمد سالک، نماینده مردم اصفهان:

رسانه‌های بیگانه در جریان خودسوزی خانم ۲۹ ساله، پروژه کشته‌سازی را دنبال می‌کنند

حجت الاسلام احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: حرکتی که در مورد خودسوزی  خانم 29 ساله شکل گرفت همانند کشته سازی فتنه 88 است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آن چیزی که رسانه های بیگانه دنبال می کنند، کشته سازی علیه جمهوری  است که اهداف مختلفی را از آن دنبال می کنند.

وی افزود: یکی از اهداف این کشته سازی شکستن اقتداری است که جمهوری اسلامی به محوریت مقام معظم رهبری پیدا کرده و در مقابل امریکا به التماس افتاده است.

سالک در ادامه گفت: ورود بانوان به ورزشگاه بهانه ای شد که قداست شکنی شود و در بخش آزادی بانوان که در  فضای مجازی کار می شود، این مسئله را دامن بزنند که ایران به اینکار اجازه نمی دهد؛ یعنی اینکه می خواهند این موضوع را قبح زدایی کنند و ضربه بزنند.

احمد سالک با بیان اینکه  توطئه های متعدد خلاف واقع را شاهد آن بوده ایم که بعد از آن ابرو رفته افزود: آقایانی از نمایندگان و غیر نمایندگان و سیاسیون که در زمین دشمن بازی می کنند باید توبه و از ملت عذر خواهی کند و مردم این انسان ها را بشناسند.

 

سید محمدباقر عبادی، نماینده بیرجند:

حمایت از جنگ روانی بیگانگان خیانت به کشور است/ خبرآنلاین صلاحیت ادامه کار ندارد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دروغ دختر آبی و اظهاراتی که خبر آنلاین و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته ‌اند، اظهار کرد: امروز در کشور شاهد جنگ اقتصادی و رسانه ای هستیم.

وی افزود: صهیونیست، کشورهای تحت سیطره آمریکا و غرب مشغول جنگ با ما هستند و دنبال ایجاد عملیات‌های روانی، بزرگ جلوه دادن مسائل کوچک و بلعکس کوچک نشان دادن دستاوردهای بزرگ هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این گونه اقدامات راه و روش دشمن است، بیان کرد: در حالی‌که عملکرد کشورهای غربی هزاران نقص را در تاریخ داشته اگر مسئله کوچکی را در کشورهای مخالف خود ببینند بزرگ کرده و همه جا مطرح می‌کنند.

عبادی با اشاره به دروغ دختر آبی، عنوان کرد: کشورهای غربی بالاترین جنایات را در خصوص مردم هیروشیما و ناکازاکی انجام داده و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در این کشورها با اقدامات آن‌ها سوزانده شدند حال این‌ها برای یک مسئله در کشور ما اظهار نظر می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین تفکر غربی و دنیاطلبی آن‌ها باعث ایجاد جنگ جهانی دوم شد و ۵۵ میلیون نفر آدم در دنیا کشته شده و از گرسنگی مردند. حال اینهایی که اصلا صلاحیت ندارند، در مورد دختری که از دنیا رفته اظهار نظر کرده و شعار حقوق بشر سر می‌دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر عده‌ای از داخل در این جنگ روانی از بیگانگان حمایت کرده یا در زمین دشمن بازی کردند اگر جاهل باشند خودش ایراد بزرگی است و اگر از سر تعمد باشد خیانت به کشور کرده‌اند.

خبرآنلاین صلاحیت ادامه کار ندارد

عبادی در خصوص اظهار نظر خبر آنلاین در خصوص دروغ دختر آبی، تصریح کرد: اگر این رسانه از روی جهالت اظهار نظر کرده صلاحیت ادامه کار ندارد و اگر عمدا خیانت کرده باشد باید خائن را به سزای عملش رساند.

وی تاکید کرد: درخواست داریم قوه قضائیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداکثر اقدامات لازم را نسبت به افرادی که در داخل کشور در زمین دشمن بازی می‌کنند را انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهار نظر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص دروغ دختر آبی، بیان کرد: در این میان با کمال تعجب شاهد هستیم برخی از نمایندگان با دشمن هم‌سویی کرده و بحث‌هایی کردند که باعث شد آب به آسیاب دشمن ریخته شود.

هیئت نظارت بر نمایندگان از نمایندگان توضیح بخواهد

عبادی تصریح کرد: حتما باید هیئت نظارت بر نمایندگان نسبت به اظهار نظر نمایندگان در این خصوص ورود کند و از آن‌ها توضیح بخواهد.

وی بیان کرد: در خصوص اظهارنظرهای خانم پروانه سلحشوری جای تأسف دارد که خودسوزی دختری که خانواده‌اش گفته‌اند بیماری عصبی داشته را با کسی که در تونس خودسوزی کرده و منشاء انقلاب در این کشور شد مقایسه کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام خانم سلحشوری اقدامی عجیبی بود که از وی دیده شد.

عبادی اظهار کرد: واقعا جای تامل دارد اگر خانم سلحشوری خودش اینگونه فکر کرده و نظر داده بر چه مبنایی بوده؟ و اگر فردی هم این حرف‌ها را به وی آموخته که مطرح کند باید در خصوص افرادی که به وی اطلاعات می‌دهند تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات دشمن برای ما تصمیم‌سازی می‌کند، گفت: افرادی که در جایگاه‌های خاص سیاسی هستند باید این مسائل و تصمیم‌سازی‌ها را در نظر داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید زمینه حضور زنان را در ورزشگاه‌ها در قالب مسائل شرعی که وجود دارد فراهم کند که کرامت زنان حفظ شود.

عبادی گفت: حضور زنان در ورزشگاه‌ها در مواردی که شرع و علما اجازه می‌دهند باید با فراهم‌کردن زیرساخت‌ها به گونه‌ای که کرامت زنان حفظ شود فراهم شود.

ممانعتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها جهت دیدن بازی‌های بانوان وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: آن‌چه در حال حاضر مشخص است این بوده که در کشور هیچ ممانعتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها جهت دیدن بازی‌های بانوان وجود ندارد و حتی از آن‌ها استقبال کامل صورت نمی‌گیرد و خیلی اوقات ورزشگاه ها پر نمی‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این فضاسازی رسانه‌های غربی که تأکید دارند در مورد ورزش‌های دیگر، زنان حضور داشته باشند با توجه به این‌که زیرساخت‌های فیزیکی فراهم نیست ممکن است کرامت زنان حفظ نشود و باعث وقوع مشکلات دیگری و حتی سوءاستفاده از شرایط باشد.

عبادی تأکید کرد: باید در این موارد و در شرایط جنگ اقتصادی و روانی که کشور با آن مواجه است به گونه‌ای عمل شود که دولت، صاحب نظران و رسانه‌ها کمترین بهانه را دست دشمن بدهند.

وی تصریح کرد: دشمن، دشمن است و از او انتظاری نیست اما از دوستان انتظارات بالاتر از این است.

 

سیدحسن حسینی شاهرودی، نماینده شاهرود:  

برخورد قاطع با نمایندگان حاشیه‌ساز عبرتی برای سایر نمایندگان می‌شود/ اجرای قائله‌های دشمن توسط برخی افراد نادان و کج‌فهم داخلی

سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در واکنش به موج سازی های برخی رسانه ها در پرداختن به دروغ دختر آبی در ایام عاشورای حسینی گفت: هر زمانی که ملت ما درحوزه های اعتقادی و ارزشی در اوج اقتدار قرار می گیرند دشمن قائله ای برای ما درست می کند.

وی با بیان اینکه ملات این غائله را خود دشمنان به دست برخی افراد نادان، کج سلیقه و کج فهم یا افرادی که عامل دشمن هستند، ایجاد می کنند، افزود: دشمنان با ایجاد غائله می خواهند عزت و عظمت اسلامی و مردم ایران را تا تحت شعاع قراردهند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تاکید کرد: این روزها اوج عزت و عظمت در برپایی عزاداری اباعبدالله الحسین را شاهد بودیم و در کنارش اوج عزت و عظمت مردم و نیروهای مسلح در مقابله با ترفندها و توطئه های آمریکا و دشمنان را دیدیم که در چنین شرایطی به خاطر کمرنگ کردن این پیروزی ها و عزت ها، قائله دختر آبی را ایجاد کردند.

حسینی بیان کرد: کسانی که در حوزه رسانه به مباحث جزئی دامن می زنند را شریک جرم دشمنانی دانست که این نوع سوژه ها را برای ایجاد تشنج و انحراف افکارعمومی به وجود می آورند و امنیت جامعه را به خطر اندازند.

وی با اشاره به اینکه این تخلفات رسانه ای باید در دادگاه مطبوعات رسیدگی شود؛ اظهار کرد: اگر تعمدا این اتفاق افتاده باشد که خدشه در امنیت کشورمان به وجود آورده، باید وزارت اطلاعات که متولی حفظ امنیت کشور است به این قضیه ورود پیدا کند و به تخلف رسیدگی نماید و سپس تحویل دستگاه قضایی دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به اقدامات سیاسیون و برخی نمایندگانی که با این رسانه ها همصدا می شوند و تشویش اذهان عمومی می کنند، گفت: هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس وظیفه دارد رفتار نمایندگان چه درون مجلس و چه خارج از مجلس را رصد و هر حرکتی که شان مجلس را زیر سوال برد یا اهداف عالی مجلس را منحرف کند با آنها برخورد نماید.

حسینی با تاکید بر اینکه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اجازه ندهد این موضوع گسترش پیدا کند، افزود: ازهیئت مربوطه می خواهیم به این مباحث رسیدگی کند و برخورد با نمایندگان را جهت تنویر افکار عمومی انتشار دهد.

وی ادامه داد: برخورد با نمایندگانی که تشویش افکار عمومی می کنند باید به اطلاع دیگر نمایندگان نیز رسیده شود تا نمایندگان حاشیه سازی که خودآگاه یا ناخودآگاه وارد اینگونه جریاناتی می شوند و آسیب های اجتماعی یا سیاسی  یا اقتصادی و بعضا آسیب های امنیتی را متوجه نظام می کند، حواسشان باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حاشیه سازی های این مسائل، اظهار کرد: نباید این مسائل پوششی شود که ما از اصل غافل شویم و مشکلات اساسی را فراموش و به فروعات توجه کنیم.

 

حبیب‌الله دهمرده، نماینده سیستان:

هیئت نظارت، رفتار و کردار نمایندگان را زیر نظر داشته باشد/شایعات خبرآنلاین کنترل شود

به گزارش عصرهامون؛ حبیب الله دهمرده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مانور بیش از اندازه بر روی شایعات نشانه تایید آن است ، ماجرای خودسوزی یک دختر نیز به نحوی وارونه توسط برخی از رسانه ها همانند خبر آنلاین عنوان شد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: دنبال کردن شایعه به صلاح نیست و در این خصوص باید با این خبرگزاری ها مطابق قانون برخورد شود.

دهمرده همچنین در خصوص رفتارهای برخی از نمایندگان در مجلس گفت: در تمام قسمت های مجلس شورای اسلامی هیات نظارتی وجود دارد که بر اعمال و رفتار نمایندگان نظارت می کند.

وی ادامه داد: هر مطلبی که از سوی برخی از نمایندگان ارائه می شود هیات نظارت وظیفه رسیدگی به آن را دارد ، هیات نظارت همچنین باید رفتار و کردار نمایندگان زیر نظر داشته باشد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مطالبی که از سوی برخی از نمایندگان در خصوص شایعات پیرامون خودسوزی اخیر یک دختر ارائه شده است توسط هیات نظارت زیر ذربین قرار دارد و این امر باعث خواهد شد تا آنها پاسخگو باشند.  
عبدالغفور ایرانژاد، نماینده چابهار:

هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، دروغ علی مطهری را پیگیری کند/"خبرآنلاین" آرامش و امنیت کشور را به مخاطره انداخت

به گزارش عصرهامون، عبدالغفور ایرانژاد در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه یکی از رسالت های هر خبرگزاری و رسانه ای، رساندن اخبار صحیح و منصفانه و به دور از غرض ورزی های جناحی به مردم است بیان کرد: خبرگزاری و رسانه ای که قصد فریب و تشویش اذهان عمومی را داشته باشد و این اصل مهم را رعایت نکند این وظیفه قوه قضاییه است تا به این قضیه ورود کند.
 
وی ادامه داد: خبرگزاری خبرآنلاین که با اعتراض کاربران فضای مجازی، بدون هیچگونه توضیحی، در اقدامی غیرحرفه ای خبر را ویرایش و متن را به شیوه ای دیگر تغییر داده است و این عامل باعث برهم زدن آرامش و امنیت کشور می شود.
 
نماینده مجلس با اشاره به اینکه این رسانه قبلتر ها هم با خبری جنجال آفرینی کرده بود تصریح کرد: نقشه این جنجال‌آفرینی ها و هیاهو در اتاق فکر دشمن طراحی و برای اجرا به داخل کشور ارسال می شود.
 
وی گفت: عده ای از قبیل چهره های سیاسی، بازیگران و ورزشکاران که چهره های معروف کشور هم هستند بدون هیچ تحقیقی در بزرگ شدن خبر دروغ نقش پررنگی داشتند.
 
ایرانژاد با اشاره به اینکه در چنین اتفاقاتی هر مطلبی دیده و بزرگ می شود اذعان کرد: علیرغم تکذیب رسمی بازهم علی مطهری دروغ ٦ ماه حبس را تکرار کرد که به این اتفاق بیشتر دامن زده شد، انتظار میرود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ورود کند.
 
تماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در همه موارد منافع ملی در نظر گرفته شود افزود: با رسانه‌هایی که این چنین آشوب ذهنی در جامعه ایجاد کردند و مطالب خلاف واقعیت گفتند و منافع ملی و امنیت کشور را مورد هدف قرار دادند و سلبریتی هایی که به واسطه اخبار دروغ با احساسات مردم بازی می کنند نیز برخورد لازم صورت گیرد.     سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان:

"دختر آبی" بهانه مفسدان اقتصادی برای حمله به قوه قضائیه/ نمایندگان مجلس در رابطه با اتهام به نظام مصونیت ندارند

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به حاشیه های فوت سحر خدایاری در گفتگو با خبرنگار قم فردا، اظهار کرد: عده ای می خواستند از حادثه مرگ دل‌خراش یک دختر جوان کلاهی برای خود تهیه کنند به همین خاطر بدون اطلاع به این قضیه ورود کردند برخی ها با سخنرانی و برخی ها در فضای مجازی اظهارات خلاف واقع انجام دادند.

این نماینده مجلس افزود: متأسفانه این افراد با این حرکات نسنجیده نظام و قوه قضائیه را زیر سؤال بردند زیرا این روزها به دلیل عملکرد مثبتی که قوه قضائیه در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری انجام می دهد منافع برخی ها به خطر می افتد اما از طرفی یک بارقه امید در دل مردم ایجاد شده است.

خودکشی یک دختر بهانه مفسدان اقتصادی

وی گفت: عده ای که منافعشان در خطر است به دنبال زیر سؤال بردن عملکرد قوه قضاییه بودند که مرگ این دختر دست آویز حمله به قوه قضائیه شد پدر این دختر اعلام می کند هیچ حکم قضایی برای دخترش صادر نشده اما جای تعجب است که برخی از نمایندگان مجلس و برخی از بازیگران بدون تحقیق و بررسی دقیقاً صدایی که از حلقوم صهیونیست ها و استعمار پیر انگلستان و بی بی سی زده شد این ها همان را تکرار کردند و حتی برخی از بازیگران و نمایندگان به نوعی از بیگانگان نیز تندتر برخورد کردند.

موسوی لارگانی تأکید کرد: این ها با این حرکت اشتباه و دروغ پراکنی و حرکت وقیحانه نظامی را که مبتنی بر سال‌ها مبارزه با استکبار جهانی و طاغوت وابسته به استکبار جهانی بوده و بیش از 240 هزار شهید برای این نظام داده شده را زیر سؤال بردند.

نان خوران نظام به نظام تهمت می زنند

وی تصریح کرد: این حرکت وقیحانه از سوی کسانی رخ داد که نان این نظام را می خورند و پایه های صندلی های آن ها روی خون شهدا قرار گرفته است  این ها تهمت های ناروا به نظام زدند و باعث تشنج در فضای مجازی شدند.

این نماینده مجلس ادامه داد: این اتفاق باعث شد تا اهمیت ساماندهی و کنترل و مدیریت شبکه های مجازی مجدداً تأکید شود متأسفانه هر مطلبی غیرواقعی را از طریق فضای مجازی منتشر می کنند که باید به صورت جدی با افرادی که چنین حرکاتی را انجام می دهند برخورد شود.

موسوی لارگانی اظهار کرد: ممکن است انتشار مطلب در فضای مجازی یک شخص را مورد اتهام قرار دهند اما در جریان خودکشی خانم سحر  عده ای  نظام زیر سؤال بردند و متهم کردند در حالی که خانواده این دختر به طور کامل مشکل و بیماری دخترشان را توضیح دادند و اعلام کردند آنچه در فضای مجازی عنوان می شود حقیقت ندارد.

وی افزود: حادثه خودکشی و خودسوزی روزانه در کشورهای مختلف از جمله در کشورهای اروپایی رخ می دهد اما صدایی از کسی در نمی آید اما اینجا عده ای از مسئله خودسوزی یک دختر برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند.

نماینده مجلس گفت: این عده برای رسیدن به اهداف خود به دنبال کشته سازی و جریان سازی هستند که به نظام ما ضربه بزنند که البته چنین حوادثی در سال های 78 و88 نیز رخ داد اما بالاخره دست دشمنان رو شد و مردم متوجه حقیقت شدند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از این رفتارها به صحبت های برخی از مسئولان برمی گردد که ناکارآمدی خودشان را با جوسازی های این چنینی لاپوشانی می کنند اگر برخی از نمایندگان مجلس به دنبال حقوق زنان هستند چرا حضور زنان در ورزشگاه مردان را دنبال می کنند چرا زمانی که ورزشکاران زن مسابقات مختلف ورزشی از جمله فوتبال و فوتسال را دارند سکوهای ورزشگاه ها خالی است.

نمایندگان کم‌کاری خودشان را مرگ یک دختر لاپوشانی می‌کنند

موسوی لارگانی گفت: در کل کشور یک نظرسنجی انجام شود که چند درصد از زنان کشور دغدغه رفتن به ورزشگاه آقایان را دارند مطرح کردن حضور زنان در ورزشگاه مردان به این دلیل است که عده ای میخواهند ذهن ها و افکار عمومی مردم جایی دیگری سوق داده شود و کم کاری های خودشان را جبران کنند.

نماینده مجلس گفت: از این جوسازی هایی که انجام می شود عده ای سوء استفاده می کنند و آب به آسیاب دشمن می ریزند در مسئله پیش آمده وزارت ارشاد باید ورود کند و با بازیگرانی که بدون هیچ سند و مدرکی اظهار نظرهای دروغ انجام دادند برخورد کند و قوه قضائیه با وزرایی که بدون اطلاع اظهارنظرهای اشتباه کردند برخورد و بازخواست کند.

موسوی لارگانی بیان کرد: تعجب می کنم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان چرا در این زمینه ورود نمی کند این هیئت برای چنین روزهایی تشکیل شده است درست است نمایندگان مصونیت دارند اما این مصونیت در بیان مطالب در داخل مجلس شورای اسلامی است و خارج از مجلس این مصونیت وجود ندارد از طرفی این مصونیت در راستای وظایف نمایندگی است نه اینکه یک نماینده مصونیت داشته باشد هر اتهامی را به نظام وارد کند.

هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به کاسه های داغتر از آش شده تذکر دهد/ ضرورت برخورد قاطع وزارت ارشاد با سلبریتی های هم سو با دشمنان نظام

وی همچنین در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان و در واکنش به موج #دروغ_دختر_آبی در شبکه های معاند، گفت: برخی از نمایندگان، مسئولان و هنرپیشگان کاسه داغتر از می شوند و اظهار نظرهایی درخصوص بانویی که خود را آتش زده می کنند که در شأن این افراد نیست.

وی اظهار کرد: نباید یک نماینده مجلس که تعریفی از مجلس و حوزه وظایفش در قانون مشخص است و او را به عنوان عصاره ملت می شناسند، بیاید و این گونه در ارتباط با مطلبی که هنوز صحت و سقم آن معلوم نیست اظهار نظر کند.

پدر دختر آبی می گوید حکم قضایی صادر نشده، برخی نمایندگان می گویند شده!

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: ماجرای دامن زدن به موضوعی که ابعاد آن مشخص نیست برنامه ای است که توسط دشمنان خارجی انقلاب و دشمنان قسم خورده ملت طرح ریزی و برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام موسوی لاریگانی افزود: زمانی که پدر آن دختری که خودسوزی کرده به طور رسمی می آید و اعلام می کند که هیچ حکمی قضایی برای فرزندمان صادر نشده و دخترش دچار بیماری روحی و روانی بوده و داروهایی مصرف می کرده و یا حتی پزشک معالج دخترش را معرفی می کند،

جای تعجب دارد که یک نماینده مجلس بدون اینکه تحقیق کرده باشد دست به سخنرانی های آنچنانی می زند که در شأن و جایگاه او نیست.

هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به کاسه‌های داغ‌تر از آش شده تذکر دهد

وی با تأکید بر اینکه باید از همان ابتدا ریاست مجلس به این دست نمایندگان تذکر می دادند و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان وارد می شد، تصریح کرد: هم اینک هم دیر نشده و این نمایندگان باید پاسخگو باشند و گزارش رفتار آنان توسط هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شفاف ارائه شود و به آنان تذکر بدهند.

برخی مسئولان کم کاری خود را پشت چالش ورزشگاه رفتن بانوان پنهان می کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: به نظر برخی از این اظهارها، رفتار ها و حرکت های حتی هنرپیشگان به نظرها و صحبت های برخی از مسئولان دیگر بازمی گردد که می خواهند کم کاری و کوتاهی های خودشان در حیطه وظایفی را که داشتند پشت مسائل از قبیل صدور گواهینامه برای موتوری بانوان و ورود آنان به ورزشگاه پنهان کنند و اینگونه آگاهانه یا ناآگاهانه زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می سازند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس همچنین عنوان کرد: از سویی دیگر هم مشخص نیست تعدادی از هنرپیشه ها بر چه اساسی در حوزه ای ورود پیدا می کنند و اظهار نظر می دهند که ابعاد آن هنوز مسخص نیست و موضع گیرهای قابل تأملی دارند.

ضرورت برخورد قاطع وزارت ارشاد با سلبریتی های هم سو با دشمنان نظام

وی تأکید کرد: باید وزارت ارشاد طبق وظیفه خود دربرخورد با این هنرپیشگان خاطی که همسو با رادیوی رژیم اشغالگر قدس، بی.بی.سی، شبکه من و تو دیگر دشمنان قسم خورده نظام موج آفرینی غلطی انجام می دهند، به جد وارد شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: اگر از همین اینک با این گونه اظهار نظرها برخورد نشود معلوم نیست که این دست افراد هم صدا با دشمنان قسم خورده نظام، فردا روزی دوباره بیایند و خلاف واقع از خود رفتارهایی نشان بدهند که نباید.

حجت الاسلام موسوی لارگانی تأکید کرد: برای پیشگیری از اینکه چنین حرکت ها و اظهارنظرهای بی پایه و اساسی از سوی برخی سلبریتی ها دیگر تکرار نشود، باید وزارت ارشاد از هم اینک برخوردی جدی داشته باشد.

 

سید احسن علوی، نماینده سنندج:

خبرهای کذب فضای جامعه را ملتهب و امنیت ملی را مخدوش می‌کند

سید احسن علوی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به انتشار خبرهای کذب از سوی رسانه خبر آنلاین در رابطه با دروغ دختر آبی اظهار داشت: رسانه ها و چهره های مطرح کشور باید در فضای مجازی اخلاق و قوانین را رعایت کنند.

وی افزود: انتشار خبرهایی که حقیقت ندارد نه تنها موجب ایجاد التهاب در جامعه می شود بلکه امنیت ملی را نیز مخدوش می کند و موجب تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: اینگونه خبرها که صحت آن توسط مراجع ذیصلاح تایید نشده است موجب بی اعتمادی مردم به خبرگزاری ها و نیز دوری از فضای سیاسی جامعه خواهد بود و نگرانی عمومی را ایجاد خواهد کرد.

علوی با اشاره به رفتار برخی سلبریتی ها در این خصوص نیز گفت: کسانی که دارای محبوبیت فرهنگی و سیاسی در جامعه هستند در واقع به عنوان الگوهای رفتاری شناخته می شوند و باید حدود شخصیتی خود را حفظ کنند.

وی افزود: این افراد باید سعی کنند تا در جامعه محبوبیت خود را با الگوی رفتاری صحیح افزایش دهند نه اینکه با زیر پا گذاشتن اخلاق، مردم را نسبت به خود بی اعتماد سازند.

 

حمدالله کریمی، نماینده بیجار:

لزوم برخورد جدی قوه قضاییه با شایعه‌سازان ماجرای دختر آبی

حمدالله کریمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور موفق زنان در عرصه های سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی بوده ایم، اظهار داشت: این حضور هیچگونه مغایرتی با فرهنگ دینی ما نداشته و آحاد جامعه حضور زنان را در عرصه های مختلف پذیرفته اند.

وی با اشاره به انتشار خبر کذب دختر آبی از سوی خبرگزاری خبر آنلاین، افزود: متاسفانه برخی خبرگزاری های بدون اطلاع از جریان خبر و در راستای حفظ منافع برخی افراد دست به چنین اقدامی می زنند که خواستار برخورد جدی قوه قضاییه با این افراد خاطی هستیم.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: در این میان برخی افراد مانند نمایندگان مجلس شورای اسلامی بدون در نظر گرفتن مصلحت جامعه با اظهار نظرهای غیر کارشناسانه به این دروغ ها دامن می زنند که این اظهار نظرها بعنوان خوراک برای ضد انقلاب در داخل و خارج کشور می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سزاوار نیست رسانه ای که طی سالهای گذشته با یارانه قابل توجه از بیت المال اداره می شود با یک خبر دروغ علیه امنیت ملی قلم بزند و با افکار عمومی جامعه بازی کند و در این راستا دستگاه های متولی باید پاسخگوی مردم باشند.

به گفته کریمی، اظهار نظر غیر کارشناسی که بدون دقت در یک خبرگزاری منتشر می شود به نوعی بازی در زمین دشمن است.

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان بیان داشت: در حال حاضر مشکلات اقتصادی فراوانی دامن جامعه و مردم را گرفته است و در طی این مدت قوه قضاییه به خوبی با مفسدان اقتصادی برخورد کرده و آنطور که مشخص است طرح اینچنین مسائلی در فضای مجازی و دامن زدن برخی افراد به آن برای هراس از مبارزه با فساد است.

 

یحیی کمالی‌پور، نماینده جیرفت و عنبرآباد: 

کسی حق ندارد به واسطه شهرت خود اصل نظام را زیر پا بگذارد/ وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات باید فضای مجازی لجام‌گسیخته را مدیریت کنند

یحیی کمالی‌پور در گفت و گو با خبرنگار "راه آرمان" اظهار کرد: مشکل اساسی که در کشور ما وجود دارد این است که افراد بحث هایی را در فضای مجازی مطرح می کنند که جز ایجاد خوراک برای تبلیغات دشمن و نهادینه کردن ناامیدی در کشور نفعی ندارد.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما لجام گسیخته شده است و افراد از شهرتی که به دست آوردند هر نوع سوء استفاده ای را انجام می دهند که ضرورت دارد وزارت ارشاد و ارتباطات در چنین فضایی ورود و آن را مدیریت کنند.

کمالی پور با بیان اینکه کسی حق ندارد به واسطه شهرت خود در فضای مجازی کارهایی را انجام دهد که اصل نظام را زیرپا بگذارد، عنوان کرد: تا زمانی که واقعیت روشن نشده است و دستگاه قضائی به عنوان متولی این موضوع حواشی این ماجرا را بررسی و اطلاع رسانی رسمی نکرده است افراد حق ندارند اظهار نظر کنند چرا که هر گونه اظهار نظر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای کشور شود.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: امروز کشور بیشتر از گذشته نیاز به آرامش و امنیت روانی دارد و از طرفی هنوز زوایای پنهان و پیدای این ماجرا مشخص نشده است لذا در چنین شرایطی نباید برخی از نماینده ها و سلبریتی ها به صراحت موضوعی را مطرح کنند که از آن اطلاعی ندارند و بعد هم عذرخواهی نکنند که حداقل مردم بدانند این التهاب ایجاد شده به نفع کسی نیست.

کمالی پور با تاکید بر اینکه این نظام به بهای سنگینی به دست آمده است، گفت: قرار نیست عده ای که گرایش خاصی دارند در فضای کشور التهاب ایجاد و از دشمن تبعیت کنند لذا باید برای فضای مجازی تدبیر ویژه ای اندیشیده شود چرا که این شرایط اصلا به نفع کشور نیست.

وی در پایان اظهار کرد: مراجع قضایی حتما باید به این موضوع رسیدگی کنند و هیات نظارت بر نمایندگان نیز جهت رسیدگی به اقدامات دو نماینده ورود پیدا می کند و اگر رفتار خلاف مقررات از هر کدام از نمایندگان سر زده باشد باید با آن ها برخورد شود.

  علیرضا ابراهیمی، نماینده آزادشهر و رامیان:

اشتباه برخی رسانه‌ها و سیاسیون داخلی، خوراک دشمنان را تامین می‌کند/نباید کم‌کاری‌ها را پای قوه قضاییه نوشت

به گزارش گلستان ما، علیرضا ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: موضوع خودسوزی و مرگ یک دختر به خودی خود دلخراش و نارحت کننده است و اینکه با شیطنت برخی رسانه ها همچون خبر آنلاین و اشتباه برخی سیاسیون و هنرمندان این اتفاق به موضوعات سیاسی ربط داده شد؛ این امر برای خانواده متدین این دختر سنگین تمام می شود چرا که غم از دست دادن دختر یک طرف ماجرا است و انگ های سیاسی هدف دار نیز یک سوی دیگر ماجرا خواهد بود.

وی افزود: در این ماجرا اشتباه راهبردی برخی از رسانه های داخلی و در کنار آن برخی سیاسیون و هنرمندان سوژه برخی از رسانه های معاند و دشمنان نظام شد تا بواسطه آن و جا زدن دختر آبی(دختری که 4 سال پیش در بازی استقلال و العین با لباس مردانه به استادیوم رفت) به جای خدایاری، این موضوع برای ایران و نظام چالشی بین المللی ایجاد کند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان تاکید کرد: موضوع ورود زنان به ورزشگاه ها موضوعی نیست که در آن و به بهانه های واهی پای قوه قضاییه را به میان کشید، متولی ورود یا عدم ورود زنان به ورزشگاه ها وزارت ورزش و جوانان است و اگر هم در این خصوص تاکنون تصمیمی جدی گرفته نشده ، ضعف این وزارت را می رساند.

وی ادامه داد: اینکه محکومیت 6 ماهه خدایاری از سوی پدر وی رد می شود و برخی سیاسیون مجددا به این موضوع دامن می زنند؛ این خود یک اشتباه بزرگ راهبردی محسوب می شود و باید قبل از هر اقدامی، تمام تبعات آن بررسی شود.

ابراهیمی در پایان گفت: قوه قضاییه با توجه به جایگاه خود و برای جلوگیری از چالش های مجدد برای نظام و انقلاب، می تواند به این موضوع ورود کند.

 

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده رشت:

رسانه‌ای که با خبر دروغ جامعه را متشنج می‌کند باید مجازات شود

جبار کوچکی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در واکنش به خودسوزی یک دختر و خبر غیرواقعی یک رسانه از علت این حادثه، اظهار کرد: “خبرآنلاین” خبرگزاری که نزدیک به افراد با قدرت کشور است در این شرایط خبر دروغی را اشاعه داد که کار بسیار غلطی بود.

وی تصریح کرد: اقدام این رسانه باید بررسی شود و اگر عامدانه جامعه را وارد یک تنش و بحران کرده قانون جرمش را مشخص کرده است و باید مجازات شود و اگر اشتباهی رخ داده باید عذر خواهی کند و خبرش را اصلاح کند.

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی مجلس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور که جنگ تمام عیار اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با دشمنان داریم باید رسانه ها مراقبت کنند، تصریح کرد: در هر جامعه ای ممکن است حادثه ای پیش آید و باید همه ابعاد آن بررسی شود اینکه حکم  قضایی چه بوده و چگونه احضار شده و همه این ابعاد باید بررسی شود.

 

محمد دامادی، نماینده ساری و میاندورود:

رسانه‌های بیگانه و معاند دلسوز ملت ایران نیستند/ موضع‌گیری‌ برخی افرادِ بدونِ اطلاعات، درست نیست

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص انتشار خبر کذب محکوم شدن "سحر خدایاری" و گسترش دامنه آن توسط برخی سیاسیون، اظهار کرد: درباره ابعاد مختلف این موضوع، صدا و سیما پاسخ کاملی ارائه کرده است.

وی با اشاره به موج سواری رسانه های بیگانه با این موضوع، بیان کرد: رسانه‌های بیگانه عناد و دشمنی خود را با مردم و ملت ایران نشان دادند و این رسانه‌ها هیچ زمان در مشکلات اقتصادی، سیل و زلزله ما را همراهی نکردند و اینها برای ما محلی از اعراب ندارند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در داخل کشور افراد در اظهار نظرها دقت داشته باشند و ابتدا نسبت به اتفاقات تامل و اطلاعات کافی کسب کنند چون زمان برای موضع گیری وجود دارد.

دامادی تصریح کرد: موضع گیری‌ها باید عاقلانه باشد نه اینکه زود موضع بگیریم و محکوم کنیم که این رفتار مورد پسند نیست و مردود است.

وی تاکید کرد: فضای مجازی وارد کشور شد اما فرهنگ استفاده از آن جا نیفتاده است و امیدواریم در آینده از این ظرفیت بتوانیم بهترین استفاده را ببریم.

 

ولی‌الله نانواکناری، نماینده بابلسر:

لزوم برخورد جدی با رسانه‌های دروغ‌پردازِ ماجرای دختر آبی/ تذکرات کمیسیون امنیت ملی به‌زودی اعلام می‌شود

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به لزوم حضور زنان در فعالیت‌های اجتماعی، اظهار کرد: درحالی که فعالیت اجتماعی برای بانوان کار بسیار ارزشمندی است اما در بعضی از موضوعات شان و منزلت آنان باید رعایت شود تا مشکلاتی به وجود نیاید.
  وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، نقش آنها همانند دوران انقلاب و دفاع مقدس در جامعه می‌تواند موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار کذب منتشر شده از سوی برخی از خبرگزاری‌ها و صفحات اجتماعی درخصوص فوت خانم سحر خدایاری، گفت: رسالت مطبوعات و رسانه رسالت بسیار بزرگی است که باید حقیقت‌ها را برای مردم روشن کنند و اگر رسانه‌ای به دنبال دروغ‌پردازی باشد باید برخورد جدی با آن صورت گیرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام رسانه‌های دروغ‌پرداز در این اتفاق، تصریح کرد: هر اقدام سوء که از سوی رسانه‌ها، مطبوعات و فضای مجازی در اینگونه اتفاقات رخ دهد از سوی ما محکوم است چراکه آن‌ها باید رسالت بزرگ خودشان را دنبال کرده و با آگاهی‌بخشی، چشم ملت باشند.

نانواکناری با اشاره به اظهارات برخی از نمایندگان در این ماجرا که موجب التهاب‌آفرینی شد، عنوان کرد: هرکسی مسئولیت کار خودش را دارد و همه مسئول هستیم تا حقیقت‌ها را دنبال کنیم، هر فردی بخواهد از یک موضوع سوءاستفاده کند در هر پست و مقامی محکوم است و انتظار می‌رود تمام مسئولان و شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی مسائل امنیتی و اجتماعی را با نگاه ترقی و توسعه و ارزش دادن به آرمان‌ها دنبال کنند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: امیدواریم افرادی که در این ماجرا دچار اشتباه و لغزش شدند به اشتباه خود پی ببرند و با انتشار تکذیبیه مسیر صحیح را طی کنند.

وی گفت: مواضع این کمیسیون در ماجرای اخیر از سوی سخنگو اعلام و مطمئنا تذکرات لازم داده می‌شود.  

عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده آمل:

نمایندگان مجلس حرف‌هایشان را مورد بررسی قرار دهند/محکومیتی در کار نبود

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به شایعه پراکنی درخصوص خبر دروغ دختر آبی  و انتشار آن توسط برخی رسانه‌ها و نمایندگان مجلس اظهار کرد: باید نمایندگان مجلس و یا رسانه‌ها حرفی که می‌زنند مورد بررسی قرار دهند، محکومیتی در کار نبود؛ البته نماینده مجلس بعدا عذرخواهی کرد.

وی با بیان اینکه بهتر است این موضوعات مورد بحث قرار نگیرند و دامن زده نشود، بیان کرد: ورزشگاه ها باید طوری حفاظت شوند که زنان و مردان بتوانند حضور پیدا کنند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ کسی نمی‌خواهد خانواده‌اش در مکانی حضور داشته باشد که مناسب نیست.

وی در پایان گفت: حق بانوان است که در ورزشگاه حضور داشته باشند و دولت باید شرایط آن را فراهم کند؛ اما شرایط موجود مناسب حضور بانوان نیست.

 

محمد ابراهیم رضایی، نماینده خمین:

قوه قضاییه با منتشرکننده خبر دروغ دختر آبی برخورد جدی داشته باشد/ برخی نمایندگان، نماینده جریانات معاند هستند نه مردم

 

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اظهارات غیر مسئولانه و خلاف واقع برخی نمایندگان مجلس در خصوص ماجرای دخترآبی، گفت: متأسفانه در مجلس شورای اسلامی نمایندگانی را داریم که از بعد فکری اعتقاد و تعلقی به نظام اسلامی ندارند.

برخی نمایندگان، نماینده جریانات معاند هستند نه مردم

وی افزود: این نمایندگان یا به صورت مدیریت شده وارد مجلس شورای اسلامی شده اند تا به ایفای نقش در این قسمت حساس بپردازند یا اینکه ابزار دست عناصر خارجی هستند که آن ها را به سمت مجلس سوق داده اند تا بجای نماینده مردم، نماینده جریانات معاند باشند.

کوتاهی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باعث اظهارنظرهای خارج از چارچوب می شود

رضایی با بیان اینکه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید با هرگونه رفتار مجرمانه ای بدون ملاحظه برخورد کند، تصریح کرد: باید در جلساتی که در این هیئت گرفته می شود در صورت مجرم شناخته شدن هر نماینده ای، او را بی ملاحظه به دستگاه قضایی معرفی کنند تا مردم بدانند که با هر مجرمی در هر مکان و لباسی که باشد برخورد قاطعانه می شود ولی متاسفانه در این مدت شاهد کوتاهی این هیئت بودیم و همین باعث شد تا برخی نمایندگان با فراهم دیدن شرایط، از این ضعف سوء استفاده کنند و اظهار نظر های خارج از چارچوب داشته باشند.

نماینده باید در چارچوب وظایف نمایندگی اش آزاد باشد نه در اقدامات مجرمانه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور ما تفاوتی میان مجرم، چه نماینده باشد چه یک فرد عادی وجود ندارد. نمایندگان باید در چارچوب وظایف نمایندگی شان آزاد باشند و زمانی که با انجام کار مجرمانه و همراهی با دشمنان علیه امنیت ملی اقدام می کنند قطعا باید مثل بقیه معاندین با آن ها برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با روی کار آمدن ریاست جدید قوه قضائیه شاهد تصمیماتی هستیم که کاملا منطبق بر حکمت و منافع ملی است و در جایی که نیاز است، برخورد قاطعانه صورت می گیرد. امیدواریم در خصوص این قضیه نیز با افرادی که به کشور خیانت کرده و آشکارا منافع ملی را خدشه دار می کنند برخورد جدی صورت گیرد و البته مجلس نیز در گام بعدی این نقیصه را برطرف کند.

 

علی اکبر کریمی، نماینده اراک:

لزوم برخورد قانونی با دروغ‌پردازی خبرآنلاین و نمایندگان حاشیه‌ساز/ رسانه‌ها باید از انتشار اخبار کذب خودداری کنند

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص لزوم حضور زنان در جامعه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره نقش پر رنگ و برجسته ای را برای زنان قائل بوده است، گفت: سابقه فعالیت زنان در طول ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی نشان دهنده حضور آنان در همه فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بوده است.

اتفاق نظر مسئولان کشور در تقویت و توسعه فعالیت زنان

وی با اشاره به اینکه همواره بستر برای فعالیت زنان در عرصه های گوناگون فراهم بوده است، افزود: البته این حضور هیچ گاه مغایرتی با فرهنگ دینی مردم ما نداشته است و آحاد مردم به حضور زنان در فعالیت های مختلف با رعایت ارزش ها و هنجار های دینی، اجتماعی و ملی تاکید و باور دارند. همچنین تمامی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در تقویت و توسعه فعالیت زنان در جامعه اتفاق نظر دارند و در این راستا حرکت می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه های بیگانه همواره به دنبال سوء استفاده از مطالبات زنان و ایجاد تنش های فرهنگی و اجتماعی هستند، افزود: در چند روز گذشته انتشار خبر کذبی که از سوی خبرآنلاین منتشر شد، باعث شد تا برخی مسئولان و نمایندگان با مبنا قرار دادن آن شروع به تحریک افکار عمومی و دامن زدن به این اتفاق کنند.

رسانه ها باید از انتشار اخبار کذب خودداری کنند

وی این حرکت اشتباه برخی سیاستمداران را خوراکی برای رسانه های بیگانه دانست و تصریح کرد: آنچه که اهمیت دارد این است که رسانه ها باید از انتشار اخبار کذب به ویژه اخباری که می تواند باعث تحریک و جریحه دار کردن افکار عمومی شود، خودداری کنند.

لزوم برخورد قانونی با نمایندگانی که به این موضوع دامن زدند

کریمی با تاکید بر لزوم رصد ابعاد این موضوع توسط مراجع مرتبط و ذی صلاح، گفت: قطعا باید با افراد و رسانه هایی که عامل انتشار این اخبار کذب بودند و مسئولانی که با اظهار نظرهای غیرمسئولانه و خارج از چارچوب خود باعث دامن زدن به این موضوع و تهیه خوراک برای رسانه های بیگانه شدند، برخورد قانونی لازم شود.

 

حسین هاشمی تختی، نماینده هرمزگان:

نمایندگان مجلس تحت تاثیر دیگران، حرف‌های نادرست نزنند/ با منتشران اخبار کذب برخورد قاطع شود

حسین هاشمی تختی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به شایعاتی که در روزهای اخیر تحت عنوان دختر آبی گسترش یافته است، اظهارکرد: در این رابطه پدر سحر خدایاری به صورت روشن گفته است که علت خودسوزی آن بر اثر سابقه بیماری بوده و ربطی با دادگاه نداشته است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر شخصیتی چه نمایندگان مجلس و چه دولتیان بر اساس شنیده ها و شایعات نباید مسائل را بازتاب کنند، عنوان کرد: نمایندگان مجلس مسائل نادرستی را که بازتاب بین المللی دارد را نباید بازنشر کنند، زیرا حرف آنها به واسطه دارا بودن جایگاه قانونی بازتاب گسترده در سطح بین اللملی دارد و می تواند فرصت سودجویی مغرضان را فراهم کند.

هاشمی تختی با بیان اینکه رسانه ها نباید مسائل تنش زا را  بدون آگاهی انتشار دهند، تصریح کرد: خبر آنلاین که دروغ دختر آبی را انتشار داد کار خطبی را انجام داده و باید با آن برخورد شود.

وی با بیان اینکه با رسانه ها و افرادی که باعث تشویش افکار عمومی می شوند باید به طور قاطع برخورد شود، خاطر نشان کرد: باید طبق قانون با افرادی که با مسائل واهی جو نامطبوعی را در داخل کشور ایجاد کرده اند برخورد شود.

 

اکبر رنجبرزاده، نماینده اسدآباد:

مجلس بعد از تعطیلات موضوع دروغ دختر آبی را پیگیری می‌کند

اکبر رنجبرزاده، دبیر هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، در واکنش به موج خبر دروغ دختر آبی و جریان معاند در تداوم موج این شایعه و همچنین اظهارنظر برخی از نمایندگان از جمله مطهری، اظهار کرد: ممکن است اتفاقاتی در سطح کشور رخ دهد که حواشی داشته باشد و اگر این حواشی سمت و سوی سیاسی و عمدی به خود بگیرد و با نگاه تخریب و تضعیف و ایجاد ذهنیت برای جامعه باشد، طبیعتا باید از مجاری قانونی پیگیری ومشخص شود که با چه نیاتی صحبت می‌کنند و حرف های پراکنی می‌کنند که ممکن است واقعیت نداشته باشد.

وی گفت: خانواد سحر خدایاری اذعان دارند که دخترشان مشکلات قبلی داشته و چندبار اقدام به خودکشی کرده است و از نظر روانشناسی و علمی این فرد به مراتب بیشتر در معرض تکرار بعدی است و حتما باید تحت نظر روانپزشک قرار بگیرد و به نظر بنده باید همه مسایل باید مورد ارزیایی قرار بگیرد و بعد قضاوت شود.

دبیر هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: اینکه ما نسبت به این مسائل سریع واکنش نشان دهیم به صلاح نیست و ضمن اینکه جامعه زنان هم جایگاه ویژه خود را دارند و قابل تکریم هستند، حتما کسی منکر این نیست که زنان هم در چارچوب مقررات و قانون شرع مقدس اسلام و نظام جمهوری اسلامی حقوق آنها باید رعایت شود.

وی تاکید کرد: زنان جایگاه ویژه دارند و بر کسی پوشیده نیست و حتما مجلس هم مدافع این هست؛ قطعا هیچ کسی هم مخالفتی بااین جریان ندارد، اما اینکه بخواهیم ذهنیتی ایجاد کنیم و مسئله پیش آمده را اینقدر رنگ و بو و لعاب سیاسی بزنیم که عده ای را تخریب کنیم مورد قابل دفاعی نیست و باید مورد ارزیابی قرار گیرد .

رنجبرزاده تصریح کرد: ضمن اینکه ما به جایگاه زنان احترام می‌گذاریم و باید حق و حقوقشان در اجتماع رعایت شود، بابد مراقبت کنیم که با کلام و رفتار و اقداماتمان کسی آسیب نبیند و فرق نمی‌کند چه خانم باشد، چه اقا ،

وی تاکید کرد: حق و حقوق همه مردم باید مدنظر همه مسیولان چه دستگاه قضا، چه مجلس قرار بگیرد و هر کسی هم بخواهد حقوق دیگری را نادیده بگیرد باید با او برخورد شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس تصریح کرد: اینکه برخی بخواهند بااین مسایل جایگاه نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند و تسویه حسابهای سیاسی داشته باشند، قابل دفاع نیست.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر تعطیلات مجلس را داریم، افزود: ما درحوزه انتخابیه هستیم و جلسه ای دراین زمینه هنوز شکل نگرفته و قطعا بعدازشروع بکار مجلس حتما در کمیسیون تخصصی خود مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

غلامرضا شرفی، نماینده آبادان:

عده‌ای با اظهارات غیرواقعی و غیرمسئولانه فضا را برای موج‌سواری دشمن فراهم می‌کنند

غلامرضا شرفی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: فضای مجازی و رسانه‌ای در کشور ما هنوز صددرصد تخصصی و قانونمند نشده است، لذا برخی مواقع اخبار با شدت و حدت زیادی و یا با محدودیت‌هایی منتشر می‌شود.

وی افزود: هر کسی که نسبت به حادثه‌ای اظهار نظر می‌کند، این فرد یا خودش را مسئول و یا صاحب یک پایگاه اجتماعی می‌داند و تصور می‌کند مخاطب دارد که در این وضعیت پس فرد مسئولیت دارد و چنانچه هر نوع گفتار و یا رفتاری از چنین فردی سر بزند اولین کسی که مسئولیت مستقیم در قبال تبعات و عواقب چنین موضع‌گیری و یا صحبتی را دارد خود او است.

انتشار اخبار غیرواقعی جامعه را دچار آزردگی روحی می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در هر صورت جامعه باز سیاسی جامعه باز با ادب سیاسی و جامعه باز متخصص سیاسی و جامعه باز هدف‌دار سیاسی است نه جامعه ولنگار سیاسی و نه اینکه هر کسی در مورد هر موضوعی غیرمسئولانه وارد فضای مجازی شود و بدون توجه به صحت و سقم موضوع اظهارنظر و جامعه را مشوش کند.

شرفی خاطرنشان کرد: جامعه تا حدی می‌تواند اخبار و حوادث را هضم کند، اما وقتی کسانی بخواهند با انتشار اخبار غیرواقعی و بزرگ جلوه دادن رخدادها، جامعه را ملتهب کنند، این جامعه دچار آزردگی روحی می‌شود و به برخی افراد که این اخبار را می‌شوند افسردگی اجتماعی دست می‌دهد و کسی باید پاسخگوی تبعات چنین رفتارهایی باشد.

وی تأکید کرد: وقتی در داخل کشور مسئولی با بی‌مسئولیتی و شاید با سهل‌انگاری و ساده‌انگاری نسبت به موضوعی اعلام نظر می‌کند، دشمن که می‌داند چگونه از فرصت‌ها استفاده کند و ماهی خودش را بگیرد، دنبال صید بزرگ می‌گردد و صید بزرگ را همین افراد برای دشمن آماده می‌کنند. افرادی در داخل اخبار را بزرگ و در جامعه منتشر می‌کنند، دشمن هم از موج ایجاد شده بهره می‌برد.

قوه قضائیه با این شایعه‌فراکنی‌ها برخورد کند

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان عنوان کرد: در حالی که در جامعه از یک راننده انتظار داریم که قوانین را رعایت کند که مخل نظم و انظباط در اجتماع نشود، چطور ممکن است فردی که خود را صاحب پایگاه اجتماعی می‌داند، مسئولیت رفتار خودش را نمی‌پذیرد و هر طور که دوست دارد اظهار نظر می‌کند.

شرفی تصریح کرد: قوه قضائیه باید ورود کند و از افراد سئوال کند که بر چه اساسی چنین اخباری را در جامعه نشر می‌دهید و این اخبار بر اساس چه اطلاعاتی منتشر شده است؟ آیا اخبار موثق به شما رسیده که منتشر می‌کنید و تبعات اخبار اینچنینی برای جامعه چیست؟

وی اضافه کرد: بسیاری از مسائل در کشور است که هر کسی ممکن است که پیرامون آن‌ها نظر شخصی داشته باشد، اما نظر شخصی فقط تا زمانی که در سینه فرد است نظر شخصی است و وقتی که در فضای مجازی منتشر شد دیگر نظر شخصی نیست.

این نماینده مجلس یادآور شد: اینکه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، در برخورد با موضع‌گیری‌های غیرمسئولانه چه تصمیمی می‌گیرد این را باید در آینده منتظر باشیم؛ اما می‌دانم که مجلس هیچ‌گاه از مهمات زندگی مردم غافل نمی‌شود و موضع خوبی می‌گیرد و حتما به کسانی که در تشویش اذهان عمومی مقصر بودند تذکرات لازم را خواهند داد.

 

حمیدرضا فولادگر، نماینده اصفهان:

در مسئله دختر آبی شاهد قضاوت و موضع‌گیری عجولانه از سوی مسئولین بودیم

به گزارش خبرگزای تهران پرس؛ حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، در خصوص دختر آبی و حواشی مرتبط با آن عنوان داشت: باید همه افراد مسئول و دغدغه مند به فرهنگ سازی و ایجاد فضای سالم و اخلاقی در حوزه رسانه، خبر و فضای مجازی کمک کنند. این سالم سازی باید ابتدا از مسئولین شروع شود. به طور مثال وقتی نماینده مجلس یا مدیری از خبری مطلع می شود، عجولانه و بدون اطلاع کامل از خبر و حواشی آن اظهار نظر نکند و قضاوت زود هنگام نداشته باشد زیرا وقتی خبر اولیه با نظر و قضاوت مسئولی همراه می شود، بزرگ نمایی شده و تاثیر مثبت یا منفی آن چند برابر می گردد.

وی ضمن اشاره به تخلف صورت گرفته و برخورد قضایی با آن تصریح داشت: فضای رسانه و مجازی باید تبدیل به بستری برای بهبود و پیشرفت جامعه شود و از این ابزار استفاده صحیح به عمل آید در غیر این صورت آثار تخریبی بسیاری خواهد داشت و اگر با تخلفات در این فضا برخورد قانونی و قضایی نشود، تکرار خواهند شد. البته در این اتفاق باید مشخصا با آن خبرگزاری که با داشتن مجوز رسمی به اشاعه ی کذب پرداخت و مسبب موجی از شایعه در داخل و خارج از کشور شد، پیگیری قانونی صورت گیرد.

فولادگر در پایان ضمن تاکید برعدم همراهی افراد تاثیر گذار بر افکار عمومی با موج های خبری اثبات نشده، که غالبا از طرف دشمن حمایت می شود، خاطر نشان کرد: مجموعه های خبری و رسانه ای و افراد حقیقی صاحب نظر در این حوزه باید دلسوزانه به سالم سازی این فضا، که به سرعت تحت تاثیر شایعات و غرض ورزی های سیاسی قرار میگیرد کمک کنند و اگر از درون مجموعه، افرادی عکس این سیاست عمل نمودند، با آنان برخورد نمایند. افراد یاد شده، باید در قضاوت خود، نهایت انصاف را به خرج دهند زیرا موضع گیری این افراد و رسانه ها می تواند بر سرنوشت شخص و حتی ملتی تاثیر گذارد.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
دکتر دادبود شهردار گرگان، رضایتنامه قبلی خود را پس گرفت /.جلب سیار ابراهیم کریمی شهردار وقت گرگان صادرشد + سند امروز اگر کسی صلاحیت نمایندگی را ندارد و کاندیدا شود این کارش نوعی خیانت در حق ملت است/ فروش رای بدترین نوع رشوه و مخالفت با قوانین اسلامی و خیانت به کشور است مجلس فعلی جزو انقلابی‌ترین مجلس‌ها است/ به مجلس که حمله شد، صحن را قطع نکردیم و حتی در آنجا نماز جماعت خواندیم وظیفه فرماندار گالیکش در قبال جذب بی‌ضابطه و رابطه‌ای در شهرداری چیست !؟ چرا چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب همگی «تاجر» هستند؟ + اسناد هشدار رئيس هيأت نظارت گلستان به افراد سودجو و فرصت طلبان/شورای نگهبان هرگز تحت تاثير فشار افراد و جريانات سياسي و درخواست هاي غير قانوني آنان قرار نخواهد گرفت کدام منفعت یا انگیزه برای مختار مهاجر رئیس جهاد کشاورزی گلستان باعث شده تا از کمال غریبی دست نکشد و عوامل عزل او را اینگونه دور بزند؟! کدامیک از اعضاء حزب مشارکت «اسرار نظامی» کشور را به بیگانگان فروخت؟ +تصاویر و اسناد حزب منحله مشارکت نقش حزب بعث را بازی می کند؟! همه می‌خواهند بدانند رهبر انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده‌اند/ به خاطر ساخت این مستند فحش خوردم! واکنش‌توییتری‌ها به سورپرایز جهرمی +تصاویر آمار جالب شمخانی از جان‌باختگان اغتشاشات اخیر عمارولایت به استان گلستان خوش آمدی گنجی که کُنج روستا پیدا شده و شانسی که به نام شماست / دو مجسمه و 1812 سکه را بفروش و پول آن نصف نصف تعلیم آشوبگری در کلاس «دویچه‌وله» +عکس روحانی: دروغ نگوییم که همه چیز گل و بلبل است/ با اصلاح قیمت بنزین کمک جدیدی به اقشار کم‌درآمد کردیم/ زندگی مردم به خاطر فشارهای دشمن با دشواری مواجه است/ خبر خوش برای مردم کاهش مصرف بنزین و خودکفایی است تقاص ظلم به دولت احمدی نژاد را پس می‌دهیم درگیری فیزیکی یک مسئول شهرستان مینودشت با یک آزاده جانباز قیمت روز خودرو در ۲۰ آذر فیلم/توصیه مجری ضدانقلاب به مهناز افشار اقدام عجیب همراهان ماشین عروس در چهارراه! پای آقازاده جدید به وزارت بهداشت باز شد/حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + تصویر توضیح موسوی درباره مصاحبه پخش شده از ظریف در شبکه اینترنشنال+عکس وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد طرح حمایتی معیشت خانوار به ایستگاه آخر رسید شکایت برادر شهید امینی از روحانی +اصل نامه آتوی جدیدی که ایران دست BBC داد! +عکس فرمانده کل سپاه: تجربه ما نشان داده که در این عالم باید قوی بود/ باید اضلاع هندسه قدرت را در جهان تغییر داد/ ما اراده کرده‌ایم که قدرتمند و با عزت باشیم/ مسلمانان بدون داشتن حاکمیت و قدرت به نتیجه نمی‌رسند اسامی اقتصاددانانی که برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند تحرکات مشکوک در عراق/ ۵۰۰ خودروی زرهی امریکا از مرز اردن وارد الانبار شد/ برنامه امریکا برای حمله بعثی-داعشی به عراق +جزئیات از اخراج چند کارمند متخلف دستگاه قضایی استان تا دستگیری کارشناس پرونده جنجالی انتقال آب گلستان انتخاب مجلس 98 استان گلستان/لیست گزینه های نهایی کاندیداتوری مرحله یازدهمین دوره انتخابات مجلس 98 به تفکیک شهرستان ها داعش ۳ نفر را در سوریه کشت و سوزاند دلیل چنین ثبت نام هایی گسترده در این مقطع از سوی افرادی که خود نیز امیدی به تأئید صلاحیتشان ندارند چیست؟ تاجزاده: اغتشاشات آبان، خشن‌تر تکرار می‌شود طی حکمی: احمد تجری بعنوان سرپرست اداره‌کل میراث‌‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان منصوب شد بدترین سقوط قدرت خرید کارمندان در دولت روحانی رقم خورد دستگیری عوامل ضد انقلاب در مریوان «خانم سلحشوری!! ‏نمیای به خاطر نظارت استصوابی؟/ سلحشوری زودهنگام و قهرمانانه خود را کنار کشید تا از تلخی شکست فرار کند جمعه شب در پایتخت عراق چه گذشت؟/ دفاع سنگین جریان آشوب برای حفظ میدان «التحریر»/ اجرای سناریوی غذا و آتش برای جلوگیری از حرکت مردم کربلا و نجف به سمت بغداد + عکس و نقشه میدانی فیلم/ جزئیات بازداشت رئیس هلال احمر واکنش دکتر زاکانی به فیلم منتشرشده درباره بی‌خبری از محلات فرسوده قم/ بنده سه نوبت در قم سکونت داشتم/ از این همه تخریب تعجب می‌کنم/ اینها نتیجه ترس و استیصال است/ بیایید مردانه رقابت کنیم/ ناراحت هستند که قرار است شفافیت بیاید و با فساد مبارزه شود/ روایت کامل ماجرا از زبان زاکانی +فیلم حرکت مشکوک و تخریبی کانال خبری مرموز با عنوان حامیان جوان دکتر رحمت الله نوروزی در علی آباد کتول با قصد هجمه "پدران اغتشاشات آبان" در فکر آینده/ ربیعی: نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد! حمله به پایگاه رای جریان انقلابی با گرانی بنزین/ «قمار بزرگ» روحانی در ماجرای بنزین چه بود؟ هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد مرگ مشکوک ۲۰ گلستانی در اثر آنفلوآنزا / روزانه ۳۰ تا ۵۰ بیمار بستری می‌شوند این کاندیدا چرا از دقیقه اول تخریب شد؟ /پشت پرده عدم شناخت زاکانی از شهر قم روحانی در صحن مجلس: نمایندگان مجلس میراث‌دار بزرگانی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند/ در اقتصاد کلان قدم های بزرگی برداشته ایم/ آمریکا از تحریم‌ ناامید شده است/ ما می‌دانیم مردم در سختی هستند
کدام منفعت یا انگیزه برای مختار مهاجر رئیس جهاد کشاورزی گلستان باعث شده تا از کمال غریبی دست نکشد و عوامل عزل او را اینگونه دور بزند؟! کدامیک از اعضاء حزب مشارکت «اسرار نظامی» کشور را به بیگانگان فروخت؟ +تصاویر و اسناد دکتر دادبود شهردار گرگان، رضایتنامه قبلی خود را پس گرفت /.جلب سیار ابراهیم کریمی شهردار وقت گرگان صادرشد + سند هشدار رئيس هيأت نظارت گلستان به افراد سودجو و فرصت طلبان/شورای نگهبان هرگز تحت تاثير فشار افراد و جريانات سياسي و درخواست هاي غير قانوني آنان قرار نخواهد گرفت چرا چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب همگی «تاجر» هستند؟ + اسناد واکنش‌توییتری‌ها به سورپرایز جهرمی +تصاویر همه می‌خواهند بدانند رهبر انقلاب چگونه به این جایگاه رسیده‌اند/ به خاطر ساخت این مستند فحش خوردم! حزب منحله مشارکت نقش حزب بعث را بازی می کند؟! امروز اگر کسی صلاحیت نمایندگی را ندارد و کاندیدا شود این کارش نوعی خیانت در حق ملت است/ فروش رای بدترین نوع رشوه و مخالفت با قوانین اسلامی و خیانت به کشور است وظیفه فرماندار گالیکش در قبال جذب بی‌ضابطه و رابطه‌ای در شهرداری چیست !؟ مجلس فعلی جزو انقلابی‌ترین مجلس‌ها است/ به مجلس که حمله شد، صحن را قطع نکردیم و حتی در آنجا نماز جماعت خواندیم