آن‌ها که انگلیسی می‌دانند به انگلیسی مقاله بنویسند و توییت کنند و به اینستاگرام ایمیل بزنند و این تخطی آشکار را گزارش کنند و علی‌نژاد را رسوا کنند.

پایگاه عدالت خواهان ایران"مسیح علی‌نژاد عکس‌های تجاوز به کودکان شوشتر را در فضای عمومی منتشر کرده. حتی از منظر لیبرالی چنین کاری هم غیرقانونی و هم مغایر اخلاق اجتماعی است. کودکان حقوق مطلقه‌ای دارند که در اختیار خانواده و والدین آن‌ها هم نیست؛ بنابراین حتی رضایت خانواده برای نشر این تصاویر کفایت نمی‌کرد.

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"متن بالا بخشی از یادداشت علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر خارج نشین است که حرکت زشت و غیرانسانی مسیح علی‌نژاد را نقد کرده است. ادامه این یادداشت به شرح زیر است:

حتی بر اساس نگاه لیبرال، این کودکان در زمان رسیدن به سن انتخاب قانونی یعنی ۱۸ سالگی، دیگر انتخاب و قدرتی در تصویری که جامعه از آن‌ها می‌سازد ندارند و با انتشار این تصاویر و اخبار، تصویر عمومی از آن‌ها برای ابد تغییریافته. آن‌هم نه در ابعاد محلی شوشتر. بلکه در ابعاد ۸۰ میلیونی کشوری.
علی‌نژاد اگر چنین عکس‌هایی را از کودکان بریتانیایی/آمریکایی منتشر می‌کرد تمام اکانتهای مجازی‌اش بلافاصله بسته، توسط پلیس بازداشت و تا دادگاه از روزنامه‌نگاری منع می‌شد و رسانه‌ها به‌صورت خودکار و بر اساس عرف از تریبون دادن به او خودداری می‌کردند؛ اما انگار کودکان و جامعه ایرانی یتیم‌اند.
علی‌نژاد با شرکت اینستاگرام روابط نزدیکی دارد و ۲ سال پیش از ملاقاتش با معاون اینستاگرام نوشت. اینستاگرام هم تنها به حذف این پست خاص اقدام کرد نه بستن اکانتش. من وتو به‌جای نقد، تریبون علی‌نژاد برای نشر بیشتر این خبر شده و بی‌بی‌سی هم سکوت مطلق. ده‌ها هزار کاربر فیک سعودی هم مشغول.
امثال شیرین عبادی و شادی صدر و مهرانگیز کار و کلیت صنعت حقوق بشر ایران که برای حقوق کودکان تحریم هوشمند را هم مجاز می‌دانند، نفعشان نیست یک کلمه علی‌نژاد را نقد کنند.
دفتر حافظ منافع ایران در امریکا و دفتر حقوقی وزارت خارجه هم که خواب خوش است و احتمالاً اصلاً وکیلی ندارد و سازوکار شکایت در آمریکا را هم نمی‌شناسد که حالا بخواهد علی‌نژاد را به پلیس گزارش دهد و به دادگاه بکشاند وقتی کار به استیفای نرم حقوق ملت ایران می‌رسد انگار ملت ایران یتیم است.
چه باید کرد؟
الف- آن‌ها که انگلیسی می‌دانند به انگلیسی مقاله بنویسند و توییت کنند و به اینستاگرام ایمیل بزنند و این تخطی آشکار را گزارش کنند و علی‌نژاد را که در انگلیسی خود را قهرمان ملی ایرانیان معرفی می‌کند رسوا کنند.
ب- آیا از میان ۶ میلیون ایرانی خارج کشور یک وکیل نیست از ۸۰ میلیون هم‌وطن سابقش دفاع کند؟ بله دولت و نهادهای حکومتی وقتی به قدرت نرم در غرب می‌رسد، رسماً یا نابلد یا ناکارآمدند؛ اما آیا ده ایرانی نیستند مستقل و با پول خودشان برای دفاع از ایران یک وکیل استخدام کنند؟

مدافعان ایران هیچ تریبون و پلتفرمی جز همین شبکه‌های اجتماعی ندارند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه