آقاي احمدي نژاد طي سخناني در هفتكل مي گويد «به من گفته اند كه اگر زياد حرف بزني پدر تو را درمي آوريم»! و پاسخ مي دهد «اگر گوشه اي از پرونده شما را بالا ببريم ديگر جايي در بين ملت نخواهيد داشت»! كه صرفنظر از ادبيات ناپسند ايشان باز هم بايد پرسيد؛ چه كساني چنين ادعايي كرده اند؟ اگر ادعاي شما واقعي است- و با عرض پوزش- مانند ادعاي شما درباره ليست كذايي ۳۰۰ نفره مفسدان اقتصادي كه هيچ وقت نشانه اي از آن نداديد، پوچ و بي پايه نيست، چرا نام و نشان آنها را اعلام نمي كنيد؟!

دسته: سیاسی یادداشت

به قلم حسین پایین محلی

دهه شصت دهه خاصی برای جامعه ایرانی بوده وهست.دهه ای که نوعی از خودآگاهی تاریخی محقق شد وازغربزدگی فاصله گرفتیم و به ریشه هاتوجه کردیم.برای مامتولدین دهه 60 که دران برهه زمانی درتحریم به سرمیبردیم

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت؛

گاهي كليد واژه ها و عبارات بسيار كوچكي از ذهن و ضميرمان مي گذرد كه اگر دغدغه اي نسبت به آن نداشته باشيم قطعاً فاقد تاثيرگذاري خواهد بود. شكر خدا كه سايه رهبري بر بالاي سرمان است كه از تهديدات كوچك و بزرگ، بسادگي نمي گذرد چرا كه دغدغۀ يك ملتي را دارد و تشخيص مصلحت و راه صواب تصميم گيري ها براي كسب ثواب اخروي، نمي گذارد كه نسبت به تحولات و تهديداتي كه متوجه كشورمان است بي تفاوت باشد.

دسته: سیاسی یادداشت

هادی ابراهیمی

ما از محّرم و عاشورا آموختیم؛که نباید بگذاریم معجزه جنگ، دفاع مقدّس، شهدای مدافع حرم و جریان مقاومت تضعیف شود؛ ما هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم؛ اگر کشور دچار شاه سلطان حسین ها شود کار جمهوری اسلامی تمام است.

دسته: سیاسی یادداشت

منبع : فارس

در روزهایی که مردم با بهت و حیرت شاهد بالا رفتن لحظه‌ای مایحتاج روزانه خود و آب شدن سرمایه‌هایشان هستند، دغدغه علی مطهری «چند ملیتی بودن بازیکنان تیم‌های ملی در جام جهانی» و تلاش برای توجیه «آغوش مادرانه رئیس جمهور کرواسی» بوده است.

دسته: سیاسی یادداشت

چرتکه‌ای که آمریکا برای محاسبه هزینه فایده تهاجم نظامی به ایران انداخته است، آن‌ها را با ارقام سنگین و سرسام‌آور مواجه کرداست.

دسته: سیاسی یادداشت

‌‏وقتی در نهاد ریاست جمهوری بودم با شهید چمران‌‏ ارتباط داشتم. به ‌‎ ‌‏بخش ضد جاسوسی اسرائیل‌‏ رفتم و متوجه شدم که فعالیت ‌‏جاسوس های ‌‎ ‌‏اسرائیلی در ایران‌‏ چقدر زیاد بوده است

دسته: سیاسی یادداشت

پاسخ حسن بیارجمندی به نامه علی مطهری؛

علی مطهری در نامه‌ای خطاب به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اظهارات اخیر وی در پاسخ به پیشنهاد مذاکره ترامپ نکاتی را مطرح نموده است که دکتر حسن بیارجمندی بدان پاسخ داده است

دسته: سیاسی یادداشت

ما با مردم کم حرف می‌زنیم. مدیران دولتی ما روزه سکوت گرفته‌اند. نمی‌دانم از چه می‌ترسند. هر کس درپست مدیریتی خود باید بداند طبق قانون اساسی و وظیفه شرعی، دارای توانمندی بالایی است و باید به وظیفه خود عمل کند و اگر می‌ترسد و از اخم این و آن هراس دارد، باید کنار برود.

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"امروز که جریان رادیکال اصلاحات - که تحرکات میدانی و انتصابات خود را برای حکومت بعدی ایران ! کوک و بطور علنی و صراحتا به پیش می برد و مورد انتقاد جریان عملگرای اصلاحات قرار گرفته است ، تعجب از بعض نهادهای اطلاعاتی است که در برابر این تحرکات آشکار و هدفمند به خواب عمیق فرو رفتنه اند تا جایی که پیاده نظام جامعه اطلاعاتی آمریکا و سرمایه های اجتماعی رژیم صهیونیستی در حال نفوذ در عمق و تهاجم به افکار عمومی و ویرانگری بی سابقه ای در جهت راهبری نسخه " تغییر از درون نظام " هستند !

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"محمدباقر قالیباف هرچند در ماه‌های اخیر و پس از پایان دوران ۱۲ ساله حضورش در شهرداری تهران، در سکوت خبری به سر می‌برد، اما رویکرد انتقادی خود به جریان اصولگرایی و نیز مدیریت اجرایی و به ویژه اقتصادی کشور را حفظ کرده است. از همین رو وقتی در گفت و گوی مشروح حرف از نقد‌های جریان اصولگرایی می‌شود، او با صراحت تمام از «دیکته کردن و مونولوگ» در این جریان می‌گوید که به گفته او «ضعف جدی اردوگاه اصولگرایی است».

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهانکارشناسان بی‌بی‌سی در برنامه زنده این شبکه وابسته به رژیم سلطنتی انگلیس اذعان کردند که سخن آقای خامنه‌ای که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد دقیق بود و ما دیر به این حرف رسیدیم.

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهاندر این شرایط باید از آقای رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه پرسید که اکنون که بیانات رهبر کبیر انقلاب به اثبات رسیده است، چه جوابی بر پافشارهای‌های بی اساس خود دارید و آیا می‌توانید ضرر و زیان‌هایی را که بابت سیاست ذلیلانه و منفعلانه در عرصه سیاست خارجی را به عهده گرفتید را پاسخ دهید.

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"دبیر ششمین کنفرانس بین المللی افق نو گفت: اغلب مهمانان حاضر در ششمین کنفرانس برای دیدار با رهبر معظم انقلاب درخواست‌های متعددی داشته اند.

دسته: سیاسی یادداشت

 

پایگاه عدالت خواهانحمیدشهرابی: معرفي، اول خودمان را معرفي كنيم و بعد دردمان را بگوييم. ما جمعيت كثيري هستيم كه براي تأمين معاشمان سرمايه اي نداريم و مجبوريم با عرضه نيروي كارمان ارتزاق كنيم.

دسته: سیاسی یادداشت

 وزارت اطلاعات تراز نظام انقلابی امامت و امت ؛ کارآمدی وزارت اطلاعات در دهه پنجم انقلاب از منظر امام خامنه ای - قسمت (۱)

پایگاه عدالت خواهانمادامی که خط مشی کلی و اهداف مصوب وزارت اطلاعات از سوی هیأت وزیران و رییس جمهور با سیاست ها و مصوبات کلان کشور در عمل مغایرت نداشته باشد و این وزارتخانه حاکمیتی به اعتبار سیاست ها و برنامه های دولت های حاکم از وظایف اصیل اسلامی و انقلابی خود عدول ننماید ؛ این وزارتخانه در تراز نظام انقلابی امامت و امت خواهد بود و در غیر این صورت با خروج از مدار یاد شده به ورطه تشکیلات دیوان‌سالاری تنزل و سقوط خواهد کرد و جهت اصلی و بنیادین تشکیلاتی خود به استناد ماده ۱ و فلسفه وجودی خود را از دست خواهد داد.

دسته: سیاسی یادداشت

لَعنَتِ خدا بَر قاجار و پَهلوی

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"*وقتی انگلیسی ها هدایایی از ظروف گرانبهای چینی برای فروش به اعیان و تجار ایران می آورند، کریمخان زند آنها را میشکند و دستور میدهد ظروف مسی ایرانی بیاورند، به زمین میزند و نمیشکند! و میگوید: سلاح مردم ایران این است! ما با ساخته دست خودمان خرسندیم که فقیر و وابسته نشویم!

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان" یک نکته عجیب در روزهای نخست اغتشاش‌های دی‌ماه، مخالفت برخی دولتمردان با انعکاس حوادث در رسانه ملی بود. عدم انعکاس اغتشاش‌ها در رسانه ملی یعنی مردم را بی خبر نگه داشتن. یعنی مردم را بی‌عمل نگه داشتن. در حالی که طبعا اغتشاشگر‌ها امکانات اطلاع‌رسانی و ارتباط و سازماندهی خود را داشتند. وقتی رسانه ملی اطلاع رسانی کرد، مردم به خیابان آمدند و غائله جمع شد. چرا برخی مانع اطلاع‌رسانی رسانه ملی بودند؟ آیا قرار بود پروژه #فروپاشی و #سقوط شواهد 'علمی' و 'میدانی' پیدا کند؟

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"در روزهای پایانی سال 1396 ، جای دارد که در یک جمع بندی از آنچه که پیرامون ما می گذرد، به حرکات دشمن چه بیرونی و چه داخلی و نیز فعالیت های انقلابی نمایانی که کاملا در یک چهره نفاق گونه تلاش دارند تا دشمن بیرونی در اجرای تصمیمات خود موفق شود و نیز دوستان نادانی که متوجه تحرکات دشمن نیستند و عملا جاده صاف کن او شده اند، توجه عمیق کنیم و برای آینده برنامه روشنی داشته باشیم.

دسته: سیاسی یادداشت

اینکه محرومیت استان گلستان زیر سرسبزی‌اش پنهان شده سخن بسیار دقیق اما حقیقت تلخ و انکارناپذیری است که برای رفع محرومیت از چهره استان، نیازمند همدلی همه مدیران و مسوولان و همکاری همه احزاب و گروه‌ها و حتی مردم کوچه، بازار استان است

دسته: سیاسی یادداشت

حتی اگر داعش پایگاه گسترده‌ای در ایران داشت بدون شک مورد حمایت اینان قرار می‌گرفت کما اینکه عبدالمالک ریگی جنایتکار هم از سوی همین روشنفکران وطنی مورد حمایت قرار گرفت و رسانه‌های مرجع اینان در خارج از کشور بارها با رویکردی همدلانه با او و اعضای اصلی دار و دسته آدمکشش مصاحبه و به نحوی از انحا از اقدامات‌شان دفاع کردند.

دسته: سیاسی یادداشت

سرپرستی سپاه توسط آیت الله خامنه‌ای ۴ ماه به طول انجامید و ایشان در اسفندماه ۱۳۵۸ برای شرکت در انتخابات مجلس اول از این سمت استعفا دادند.

دسته: سیاسی یادداشت

اگر دلسوز قطار انقلاب هستید، به جای آن که مدام از مسافران قطار بگویید یا بر آنان که پیاده شده اند لعن و نفرین بفرستید، اشکالاتی که در خود قطار ایجاد شده است را بپذیرید، مسؤولیت خود در قبال این اشکالات را به عهده بگیرید و آنگاه به رفع خطاها و بهسازی قطار بپردازید... قطار انقلاب، باید قطار همه مردم ایران باشد، درست مانند سال 57 که همه مردم ایران در راه انداختن این قطار سهیم بودند.

دسته: سیاسی یادداشت

این روزها در فضای مجازی "نام رئیس جمهور" دولت های نهم و دهم بسیار بگوش می رسد شخصی که 8 سال تمام لباس صدرات عظمایی دولت جمهوری اسلامی را بر تن کرده و در پاستور اقامت گزیده بود ظاهرا چرب و شیرین قدرت و ریاست چنان به مزاقش خوش آمده است که نتوانسته بر میل جاه طلبی و قدرت طلبی خود فائق آید.

دسته: سیاسی یادداشت

با فرا رسیدن ایام شهادت و سوگواری حضرت زهرا سلام‌الله‌علی‌ها خط حزب‌الله به شماره 121 خود رسید.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشتی اندر احوالات انتصابات؛

همانگونه که در قانون آمده است، انتصابات مدیران دولتی و اجرایی بر عهده دولت و نمایندگان دولت در استانها می باشد. اما متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس از قدرت نظارتی خود بر عملکرد دولت سوء استفاده می کنند و نیروهای پیشنهادی خود را به دولت ها تحمیل می کنند.

دسته: سیاسی یادداشت

حضور چهره ی مطرح رسانه ای جبهه غربگرا در رسانه ملی، نشان می دهد آنان برای تبیین مبنای تساهلی ِ«توسعه»، نگاهی انتقالی از چارچوب رسانه های اختصاصی خود به صحنه های عمومی همچون رسانه ملی دارند.

دسته: سیاسی یادداشت

از دولت کریمه تدبیر و امید عاجزانه تقاضا داریم به عبرت از آن حکایت تاریخی که سلطانی مامورانی بر در« دولت منزلِ » رعایا گماشته بود تا زباب اقتدار، هرکه از خانه برون آید بر او فعل قبیحه اعمال همی فرمایند ؛ وزارتی چنان بر مردمان این زمان در بدنه ی دولت تعبیه فرمایند اولاً مردم را زیاد در صف نوبت قرار ندهند و هم اینکه از قبل زحمت آن قباحت آمرانه ، سرانه چندرغاز هم بعد العمل بستانند و خرج مزد و پاداش چه می دونم حمام و تقویت بنیه ی ماموران کنند ...

دسته: سیاسی یادداشت