پایگاه عدالت خواهان"آبه منظور جلوگیری از خدشه دار شدن مقام معلم در جامعه و با احترام به همه دبیرانی که که بر اساس آمار قابل اعتماد ترین افراد جامعه هستند، پرسشنامه ای تدوین و در اختیار مدیران مدارس قرار داده شود

دسته: اجتماعی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"هیچ چیز مردم را به قدر این خوشحال نمیکند که نظام جمهوری اسلامی در راه احقاق حق عامه مردم با زورگوها و مفسدها و زیاده خواه ها و مفت خورها مقابله کند"

دسته: اجتماعی یادداشت

وقتی که پارتی بازی در سیستم اداری بیداد کرده  و خواه یا ناخواه  بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم عدالت اجتماعی را نشانه گیری میکند ، زمانی که جوان تحصیل کرده و بدون پارتی باید فقط به جرم نداشتن پشتوانه سفارش کننده و یا همان بند " پ "، باید تا روز موت در بیکاری و فقر دست و پا بزند ،وقتی خلاقیت و شایستگیها ی افراد زیر تیغ بیعدالتی ها سلاخی میگردد و شایستگی افراد قربانی بازیهای سیاسی وجناحی و از همه مهمتر پدیده شوم پارتی بازی میگردد در این صورت کشنده ترین ریزگردها ریزگرد بیعدالتی  هست نه ریزگردهای آسمانی

دسته: اجتماعی یادداشت

پایگاه عدالت خواهانشناسه استثنایی سربازان گمنام آقا امام زمان(عج)، برخورداری از دو تفکر ناب ولایی و جهادی است که در آن، نامی ترین بی نام ها، در فرهنگ خود، وظیفه گرایند، نه نتیجه گرا!

دسته: اجتماعی یادداشت

 پیام‌رسان‌های داخلی شنود غیرقانونی شنود قانونی سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی قانون آیین دادرسی کیفری استراق سمع قانون اساسی قانون جرایم رایانه‌ای تعقیب کیفری مصوبه شورای عالی امنیت ملی حمایت حقوقی دادستان کل عبدالصمد خرم‌آبادی مکالمات تلفنی قانون مجازات اسلامی جزای نقدی امواج الکترومغناطیسی ارتباطات مخابراتی شخص حقیقی شبکه‌های اجتماعی داخلی پیام‌رسان‌های اجتماعی سیستم‌های رایانه‌ای رئیس قوه قضائیه معاون امور داده‌های سری حرام شرعی حریم خصوصی رئیس‌کل دادگستری کشف جرایم الزامات قانونی  پیام‌رسان‌های داخلی شنود غیرقانونی شنود قانونی سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی قانون آیین دادرسی کیفری استراق سمع قانون اساسی قانون جرایم رایانه‌ای تعقیب کیفری مصوبه شورای عالی امنیت ملی حمایت حقوقی دادستان کل عبدالصمد خرم‌آبادی مکالمات تلفنی قانون مجازات اسلامی جزای نقدی امواج الکترومغناطیسی ارتباطات مخابراتی شخص حقیقی شبکه‌های اجتماعی داخلی پیام‌رسان‌های اجتماعی سیستم‌های رایانه‌ای رئیس قوه قضائیه معاون امور داده‌های سری حرام شرعی حریم خصوصی رئیس‌کل دادگستری کشف جرایم الزامات قانونی

پایگاه عدالت خواهان"معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور با اشاره به ماده 3 آیین‌نامه حمایت حقوقی از فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی، یادآور شده که «ارتباطات خصوصی مردم در پیام‌رسان‌های داخلی مشمول اصل 25 قانون اساسی است و هرگونه شنود غیرقانونی ارتباطات خصوصی پیام‌رسان‌های داخلی، توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی جرم بوده و قابل تعقیب کیفری است.

دسته: اجتماعی یادداشت

بقلم سید محسن طاهری

پایگاه عدالت خواهان"حجت الاسلام سید محسن طاهری مسئول حوزه علمیه امام صادق گرگان(ع) و دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیرگلستان در بخش اول یاداشت خود تحت عنوان "ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب" نوشنتد:

دسته: اجتماعی یادداشت

 

پایگاه عدالت خواهان"اداره کل دبیرخانه مرکزی و دفاتر استانی دیوان عدالت اداری با تغییرچارت تشکیلاتیاین سازمان ساختار جدیدی به خود پیداکرد و شرح وظایف این اداره کل دچار تغییراتی شد، تشکیل معاونت‌های قضایی الف) امورکار وتأمین اجتماعی ب) اموراقتصادی، اراضی وشهرسازی پ) اموراداری، استخدامی و فرهنگی علاوه بر معاونت قضایی درامورهیأت عمومی ارجاع پرونده‌ها را دچار تحولی خاص گردانید

دسته: اجتماعی یادداشت

یاداشتی بقلم جانباز محمد خادملو:

این حقیر به عنوان یک شهروند برابر اصل هشتم قانون اساسی و بندمیم وصیتنامه حضرت امام ره  که به نوعی درد و نج مردم محروم استان گلستان  را به مسئولین اعلام میکنم

دسته: اجتماعی یادداشت

وقتی هواپیمایی با نقص فنی هنوز هم یکی از هواپیماهای فعال و بی نظیر است! و قرار هم نیست از رده خارج شود و وقتی حادثه ای چون کشته شدن دهها نفر از هموطنانمان در حادثه سقوط هواییما رخ می نماید، باید به آقای مسئول بگوییم که لطفا هواپیماهای قاتل را بکش تا دیگر شاهد چنین لحظات غم انگیز و دلهره آوری نباشیم.

دسته: اجتماعی یادداشت

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بررسی اساسنامه‌ ۳۰ ماده‌ای اطلاعات سپاه در کمیسیون امنیت ملی، بر لزوم شفاف‌سازی درباره حیطه اختیارات این سازمان و وزارت اطلاعات تاکید کرد و گفت: مسئولان وظیفه دارند با آموزش شهروندان مانع شوند که شهروندان ناخواسته به دام جاسوس‌ها بیفتند.

دسته: اجتماعی یادداشت

عدالت و عدالت خواهی، واژه هایی هستند که ریشه در فطرت انسان دارند و تنها طواغیت و ظالمان با این واژه ها سر ستیز دارند.

دسته: اجتماعی یادداشت

یکی از گرایش های اصیل که ریشه در سرشت انسان دارد، گرایش به سوی حقیقت است. آدمی به طور فطری جویای حقایق است و هر چه این جنبه بیشتر پرورش یابد، به همان اندازه برای ادراک حقایق، دفاع از حق و حق گرایی شوق بیشتری می یابد.

دسته: اجتماعی یادداشت

به قلم فرهنگی گلستانی؛

بی هیچ تردید نگاه و دلسوزی تصنعی به مقوله آموزش و پرورش و اختصاص و واریز بودجه قطره چکانی به این سیستم بیمار و ایجاد تغییرات غیر ضروری فاقد ضمانت اجرایی، حال و روز این جایگاه مقدس و محترم را به حضیض ترین موقعیتش رسانده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

دیدار روز گذشته رهبر انقلاب با مردم زلزله زده کرمانشاه نمونه‌ای بارز از اخلاق مدیران انقلابی را به نمایش گذاشت.

دسته: اجتماعی یادداشت

عدالتخواهی، در بیان آسان است؛ اما در عمل  با موانع گوناگون مواجه است. شاید سخت ترین امور نظام اسلامی  تامین عدالت در جامعه  اسلامی است

دسته: اجتماعی یادداشت

سمانه لاجوردی، فریبرز رحیم نیا، سعید مرتضوی، اسدالله کردنائیج

در سال های اخیر فضای کسب و کار و تلاش برای بهبود بهره‏ وری آن، مورد توجه سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان کشور واقع شده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

نورمحمد یعقوبی

هدف از اجرای این پژوهش، بررسی نقش مؤلفه‌های رهبری معنوی مدیران در پیش‌بینی و تبیین مؤلفه‌های رفتار شهروندی سازمانی کارکنان است.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت/ جام‌جم

بزرگ ترین ایراد کسب اطلاعات از اینترنت برای نسل کنونی که باید او را نسل اینترنت نامید، این است که ذهن جوانان را از پویایی و جست‌وجوی عمیق و دقیق بازمی دارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

نباید فراموش کرد که چه بخواهیم وچه نخواهیم این جعبه جادویی مانند هر رسانه دیگری حتی بیشتر برای آموزش و فرهنگ‌سازی برنامه‌ریزی شده و برنامه‌‌های آن به‌خصوص تولیدات روتین نمایشی، آموزنده و تاثیرگذار است؛ خواه این آموزه‌ها مثبت و در راستای بهبود زندگی افراد و جامعه باشد، خواه منفی و مانع پیشرفت.

دسته: اجتماعی یادداشت

در میان بهت و حیرت دلسوزان و در شرایطی که یکی از صادرات مازندران، نیروی انسانی است، مدیر غیربومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران معارفه شد. شرط نخست پرورش نیروی انسانی، به بازی گرفتن افراد بومی توانمند و کارآمد در پست‌های اجرایی و کرسی‌های مدیریتی استان است، درونگرایی در مدیریت، مفهومی بجز تکیه و توجه به ظرفیت نیروی انسانی داخل استان و بومی گرایی ندارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

چاره ای باید کرد؛

درحالی که با آغاز سال تحصیلی شاهد افزایش ۲۰ الی ۳۰ درصدی حجم ترددهای شهری هستیم، عمده دلیل این مسئله کیفیت در خدمات مدارس ذکر می شود که خانواده ها به اجبار دانش آموزان خود را در مدرسه های دور دست ثبت نام می کنند.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادادشت مهمان/

یک فعال محیط زیست شکل‌گیری و رشد انواع کمپین‌ها و هشتک‌های محیط زیستی را بیشتر مربوط به پدیده «مُد» دانست و نوشت: رقابت و چشم و هم ­چشمی­ های غیرحرفه‌­ای که بیشتر تحت تأثیر سلایق شخصی و انگیزه‌­های فردی است در فضای کلی سمن های محیط زیستی ایجاد شده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

از آیاتی که شیعیان همواره برای اثبات امامت امیر المومنین علی (ع) به آن استدلال می کنند آیه ولایت است.

دسته: اجتماعی یادداشت

به قلم عماد یوسفی؛

در سالروز بزرگترین واقعه پس از بعثت نبی اکرم یعنی عید بزرگ ولایت و امامت علی ابن ابی طالب، یکی از طلاب فعال در عرصه فرهنگ و جهاد در یادداشتی به بیان اهمیت این روز پرداخت.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت میهمان/

یک فعال محیط زیست با ارسال یادداشتی از عملکرد مدیر پروژه یوز انتقاد کرده و اظهار داشت:‌مدیر پروژه یوزپلنگ در حالی از کمپینی با عنوان «حفاظت از یوز» حمایت و مردم را تشویق به پرداخت اعانه می‌کند که کوچکترین پاسخی به پرسش‌های مطرح شده درباره مبلغی که ۴ سال پیش برای خرید همین آغل‌ها از سازمان ملل دریافت شده نمی‌دهد؛ مبلغی که اکنون با سود ۴ ساله‌اش به حدود ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

دسته: اجتماعی یادداشت

عنایت‌الله شریفی، محمّدحسین خوانین‌زاده، محمّد فاضل نیا

یکی از مهم‌ترین مباحث اعتقادی، مسئلة باور و شناخت خداست که از عمیق‌ترین نیازهای انسان و همانند چراغ روشنگری است که مسیر زندگی را برای انسان‌ها مشخّص می‌کند و به آن معنا و مفهوم می‌بخشد و زندگی پاک و واقعی را از زندگی معمولی و طبیعی جدا می‌سازد.

دسته: اجتماعی یادداشت

علی تدین راد, امیرمسعود شهرام نیا, سارا نجف پور ‏

در این پژوهش برای فهمِ فهم آرنت از فهم و روش او در فهم مقولات و موضوعات، روش و رویکرد تفسیری او را در متن سنت هرمنوتیکی و تطابق با دقایق فهم در اندیشه های هایدگر و گادامر قرار می دهیم.

دسته: اجتماعی یادداشت

زهرا نظام الدینی

کتاب «سیماى على(رض) از منظر اهل سنت»و «ولاى حسین(ع)» دو اثر از هزاران آثار برجسته برادران اهل سنت مى باشد که در این راستا قدم برداشته و گوشه اى از این ارادت صادقانه را به تصویر کشده اند.

دسته: اجتماعی یادداشت

سید محمد میر کمالی, فاطمه نارنجی ثانی, محمد رضا حمیدی زاده

هدف پژوهش حاضر طراحی الگویی برای شناسایی فرایند دانش‌آفرینی در دانشگاه است.

دسته: اجتماعی یادداشت