رانت ۱۸ میلیارد دلاری اوایل امسال را هیچ کس گردن نمی‌گیرد! رئیس‌جمهور دیروز برای دومین بار در یک هفته اخیر، درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی عرایضی مطرح نمود

دسته: رانت خواری

به نظر می‌رسد عباس آخوندی وارد مدرک بازی با دیگران شده است و از همین رو، افکار عمومی سؤال می کنند که آخوندی با پول مردم مدرک گرفته یا با پول خودش؟

دسته: رانت خواری

لیستی که در فضای مجازی منتشر شده نشان می‌دهد احتمالا دختر وزیر بهداشت از امتیاز «ژن خوب» در یک آزمون برخوردار شده است!

دسته: رانت خواری

شهروند مسئول می پرسد من برای ایران چکار کرده‌ام و یا در این روزهای سخت جنگ روانی و اقتصادی چه می توانم بکنم. نه اینکه به جمعیت اذهان تحریک شده‌‌ توسط دشمن بپیوندد.

دسته: رانت خواری

کامبیز مهدی‌زاده فرساد طی حکمی به عنوان "دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی" معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شد

دسته: رانت خواری

با توجه به اصرار مدیران «های وب» مبنی بر عدم تغییر صورت‌های مالی و علی رغم مصوبات جامعه حسابداران و سازمان بورس، به نظر می‌رسد لغو پذیرش به همراه بازخرید تمام سهام عرضه شده می‌تواند از گزینه‌های محتمل سازمان بورس باشد.

دسته: رانت خواری

سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ عدم شفافیت در تمام عرصه ها را عامل دیگر فساد و تخلف در کشور دانست و گفت: مسلماً در فضایی که شفافیت وجود نداشته باشد افراد به راحتی سودجویی های کلانی را انجام می دهند. به دستور رئیس جمهور به موضوع تخلفات خودروهای وارداتی باید نظارت ها و بررسی های بیشتری حاصل شود.

دسته: رانت خواری

گمرک پس از شک در مورد شیوه رفتار‌های سازمان توسعه تجارت، پیش از ترخیص خودرو‌های وارداتی برای بررسی مجدد، مشخصات آن‌ها را به سازمان اعلام می‌کند و سازمان هم تایید‌های لازم را برای هر کدام از خودرو‌ها صادر کرده بود. تاخیر‌های صورت گرفته از سوی وزارت صنعت چنان مشکوک به نظر می‌رسید که در نهایت گمرک طبق قانون مبارزه با جرایم سازمان یافته در نهایت مانع از ترخیص ۱۵۵ دستگاه خودروی ثبت سفارش شده به این طریق می‌شود و به سرعت موضوع را با نهاد‌های نظارتی در میان می‌گذارند.

دسته: رانت خواری

باید اعتراف کرد که دولت گوشت را خیلی راحت دست گربه داد! دیدیم در بحث خودرو و واردات و تعیین قیمت خودروهای لوکس خارجی چه اتفاقی افتاد. این شکاف ارزی باعث شد همه متقاضی خرید دلار دولتی شوند. خوب در این شرایط شخصی 10 یا 20 میلیارد یا بیشتر به جیب زده است، دو میلیارد آن را هم جاهای مختلف خرج می‌کند و به اصطلاح آدم می‌بیند باز هم پول کلانی به دست آورده است

دسته: رانت خواری

رئیس فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس گفت: بر اساس گزارش دستگاه‌های امنیتی بیش از یکصد هزار خودرو با تخلف وارد کشور شده است. خبرگزاری تسنیم: ​ امیر خجسته در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دوی سیما افزود: بیش از آنکه ثبت سفارش خودرو ممنوع شود

دسته: رانت خواری

ماجرا از حدود سه ماه پیش شروع شد. جایی که دولت برای کنترل نرخ ارز، رو به ارز تک نرخی آورده و اعلام کرد که ارز 4200 تومانی به تمام واردکنندگان کالا تعلق می‌گیرد.

دسته: رانت خواری

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان یک مثال گفت: داروی بی حسی دندان در ایران تا میزان دو برابر مصرف داخل کشور تولید می شود که به افغانستان و عراق هم صادر می شود اما یک نفر با ارز و رانت دولتی همین دارو را از کشور کلمبیا وارد کشور کرده است.

دسته: رانت خواری

فرزندان محمدعلی وکیلی که سال گذشته بعنوان مدیران عامل 2 شرکت منصوب شده بودند، امسال از سهمیه خبرنگاری طرح ترافیک استفاده کردند و معلوم نیست که فرزندان این عضو هیئت رئیسه مجلس، مدیران عامل 2 شرکت مهم هستند یا خبرنگار؟.

دسته: رانت خواری

بانک مرکزی سرانجام فهرست آن دسته از دریافت کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهایی که توسط وزارت صنعت مشخص شده است، را منتشر کرد.

دسته: رانت خواری

میرحسین موسوی در سال ۷۱منزلی با مساحت نزدیک به ۱۰۰۰متر آن هم با ۹۸.۵ درصد تخفیف! از هاشمی رفسنجانی دریافت کرده است.

 

دسته: رانت خواری