شما برادران و خواهران مخاطب می توانند تذکرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش مسئولین مربوطه رسانده و در مواردی که نیاز به پاسخگویی دارند ، پاسخ دریافت نمایند. برای ارسال از فرم پایین همین صفحه استفاده کنید.

(دریافت پاسخ از مسئول مربوطه از یک الی ده روز کاری زمان نیاز دارد و توجه داشته باشید که عدم درج پاسخ، الزاما به معنای عدم بررسی دیدگاه شما از طرف مسئولین نیست)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                        ارتباط بدون واسطه با مسئولین   اینجا را کلیک کنید

 دیدگاه‌ها   

0 #122 عباس آباد 1397-10-30 10:17
خطبه نماز جمعه بیست و هشتم دیماه 97 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند جمعه شهرستان عباس آباد حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مطالب پرمغز وعالی
مراجع همراه امام انقلاب/قم خاستگاه‌ مادر انقلاب/نقش‌حوزه در ایجاد انقلاب/برنامه حذف‌تفکرانقلابی‌قم/خطرآنتی‌تزانقلاب از شهرقم/خطرتضعیف جایگاه‌مرجعیت/پروژه آیت الله و مرجع سازی/قدرت انقلاب ازحوزه و ولایت/جایگزینی روحانیون‌غیرانقلابی/گروکشی بودجه کم‌واندک حوزه/دشمنی باحوزه‌علمیه انقلاب ساز/شکست تحلیل ومحاسبات آمریکا/نبایدبه محاسبات امریکااعتمادکرد/باید به تحلیلهای رهبری اعتمادکنیم/برجام وfatfازاشتباه محاسباتی بود/نگرانی حوزه علمیه از تصویبFATF
مشروح خطبه دوم
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به زندگی دعوت و خویشتنداری به پرهیزکاری و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
در راه کسب تقوا تلاش کنیم با عبادت،با پای گزاری زندگی بر اساس دین و ایمان و دیانت که زهرای مرضیه که در ایام سالروز شهادتش به سوگ نشسته ایم که تمام زندگیش بر اساس ایمان و برپایه دین و در راه کسب تقوا بود.
در روایت داریم که زهرای مرضیه آنقدر عبادت می کرد در اثر عبادت پاهایش ورم می کرد آنچنان عبادت می کرد که خدا به عبادت زهرا افتخار می کرد.آنچه در زندگی زهرا بیشتر متجلی است جنبه ولایتمداری و دفاع از ولایت است که در این راه جان خود را فدا کرده است ما هم باید در زندگی از آن بانو درس ولایتمداری بگیریم و فریاد رهبری را بشنویم و در اطاعت و اجرای منویات رهبری تلاش کنیم که سعادت دنیا و آخرت ما در این است.
رهبری معظم در دیدار مردم قم مطالب ارزشمند و مهمی را بیان فرمودند که در این خطبه به چند نکته پر اهمیت آن اشارتی کنم.
قم خاستگاه‌ ومادرانقلاب
نکته اول اینکه : رهبری زادگاه و خواستگاه انقلاب را قم معرفی فرمودند که قم شهر انقلاب است،قم مرکز انقلاب است،قم مادر انقلاب است،یعنی سرچشمه این مرکز انقلابی که منجر به تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی شد از قم آغاز گردید مردم قم ،حوزه علمیه قم،علما و مراجع قم در به ثمر رسیدن انقلاب نقش اساسی ایفا کردند که حتی دستگاه پهلوی از قم و از حوزه علمیه و مرجعیت قم احساس خطر می کرد.محمدرضای پهلوی از قدرت حوزه علمیه و مرجعیت قم می ترسید برای همین بعد از رحلت حضرت آیت الله العظمی بروجردی دو استراتژیک را در دستور کار خودش قرار داد.
استراتژیی اول این بود که پایگاه مرجیت قم را به نجف اشرف منتقل کند تا مراجع و روحاینت حوزه علمیه قم را تضعیف کند که مانع برنامه های او نباشند سدی در مقابل کارهای او نباشند لذا بجای تسلیت به حوزه علمیه قم و علمای قم پیام تسلیت وفات آیت الله بروجردی را برای مراجع و روحانیت و حوزه علمیه نجف فرستاد و طی تلگرافی به آیت الله العظمی حکیم ایشان را بعنوان مرجع عام عالم تشیع معرفی کرد که این جنبه سیاسی داشت که هیچ گاه خطری از جانب مرجعیت شیعه قم احساس نکند.
استراتژیی دوم اینکه بین مراجع قم اختلاف ایجاد کند و جایگاه آقا روح الله را تضعیف نماید اما نقشه شاه پهلوی با محوریت امام نقش برآب شد و در قضیه تصویت لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی که در آن قید اسلام و تحلیف قرآن در انتخابات حذف شده بود مراجع و علما با وحدت تمام در مقابل دستگاه پهلوی ایستادند.
آیات عظام آقا روح الله،محمدرضا گلپایگانی،مرعشی نجفی،آقامیرزاهاشم آملی،آقامرتضی حائری و دیگر علمای طراز اول آن روز با نامه و تلگراف مشترک خواستار توقف اجرای این لایحه شدند و دستگاه پهلوی در مقابل مخالف شدید علما عقب نشینی کرد. شاه پهلوی فهمید که دست پروردگان و شاگردان آیت الله حائری و بروجردی در حوزه علمیه قم در طراز مرجعیت سربرآوردند و اجازه دین زدایی و اسلام زدایی را به ایشان نمی دهند.
در قضیه انقلاب سفید که اصلاحات و رفرم امریکایی را به رفراندوم گذاشت امام و مراجع آن روز رفراندوم را تحریم کردند و عید نوروز آن سال را عزای عمومی اعلام کردند که رژیم دست نشانده آمریکا در پی این شکست ها در روز دوم فروردین سال 42 روز شهادت امام صادق به فیضیه قم حمله می کند و علما و روحانیت زیادی را به شهادت می رساند و خونریزی عجیبی به راه می اندازند حتی روحانیت و طلاب فیضیه را از بالای پشت بام به حیاط فیضیه پرتاب می کردند که اوج موضع گیری امام علیه پهلوی در روز عاشورای حسینی مصادف با 14 خرداد 42 شجاعانه علیه شاه و علیه اسرائیل و علیه حکومت پهلوی سخن گفتند که شب 15 خرداد امام را دستگیر کردند.
مردم و علمای حوزه علمیه قم در روز15 خرداد 42 برای دستگیری امام دست به راهپیمایی زدند که قیام خونین 15 خرداد رقم خورد و با فشار علما و مراجع و حوزه علمیه رژیم مجبور شد بعد از چند ماه امام را آزاد کند اما امام در 4 آبان 43 در برابر قانون کاپیتولاسیول سخنرانی کرد که رژیم پهلوی ایشان را در 13 آبان به ترکیه و نجف تبعید می کند که این تبعید 15 سال طول کشید.
در 17 دیماه 56 بود که روزنامه اطلاعات به امام توهین می کند علما و مراجع و حوزه علیمه قم به نشانه عزا درس ها را تعطیل می کنند و در روز 19 دیماه مردم قم به حمایت از امام راهپیمایی می کنند و با قیام خونین 19 دی، هتک حرمت به ساحت مقدس مرجعیت و حضرت روح الله را محکوم نمودند که مراجع همواره با انقلاب بودند.15 سالی که امام در نجف انقلاب را رهبری می کرد علما و مراجع حوزه علمیه قم و مردم قم شعله این انقلاب را روشن نگه داشته بودند که انقلاب اسلامی در 57 به نتیجه رسید پس قم زادگاه و خاستگاه این انقلاب است.
این خاستگاه انقلاب باید انقلابی بماند باید حافظ این انقلاب باشد.
نکته دوم اینکه دشمن می خواهد این خاستگاه انقلاب را تضعیف کند اولا می خواهند روحیه انقلابی این شهر مقدس را ازبین ببرند که رهبری معظم فرمودند انگیزه هایی وجود دارد برای اینکه فضای انقلاب قم را تغییر دهند روحیه انقلابی و روحیه دینی قم را تغییر دهند و کم رنگ کنند.حتی گزارش هایی رسیده است برای تغییر فضای مذهبی و فرهنگی قم خانم های بدحجاب و بی حجابی را اجیر می کنند و هر روز به شهر قم می برند تا در خیابان های قم قدم بزنند و چهره مذهبی قم را تغییر بدهند و بدحجابی را در قم ترویج کنند.
خطرآنتی‌تزانقلاب از شهرقم

رهبری معظم هشدار دادند که بزرگان قم،جوانان قم باید نگذارند تا دست های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب و از کانون انقلاب بیرون بیاورند. رهبری بعد از فتنه 88 که 11 روز در قم رفته بودند آنجا یک جمله آقا می تواند ثمره آن سفر باشد که فرمودند: همانگونه که تز انقلاب از قم و از حوزه علمیه قم آغاز شد قرار است آنتی تز انقلاب را از قم آغاز کنند. یعنی قم علیه انقلاب بشود.چون آنجایی که انقلاب را به وجود آوردند از هماجا می توانند به انقلاب ضربه بزنند.
برنامه حذف‌تفکرانقلابی‌قم
دوم اینکه جایگاه مرجعیت و حوزه را تضعیف کنند چون قدرت حوزه ،قدرت مرجعیت،قدرت ولایت فقیه را الان دشمن فهمیده است.بعد از جریان فتوای تحریم تنباکو شهید مدرس در سامرا با مرحوم میرزای شیرازی ملاقات می کند به میرزا می گوید فتوای شما در ایران غوغا بپا کرد همه مردم حتی زنان قصر ناصرالدین شاه قلیان ها را شکستند. میرزای شیرازی بعد از شنیدن این سخن مدرس شروع به گریه می کند،شهید مدرس از ایشان می پرسد چرا گریه می کنید من واقعیت امر را گزارش کردم ،میرزای شیرازی گفت :من از اهمیت دادن مردم به سخن عالمان دینی ناراحت نشدم بلکه گریه من و ناراحتی من به این دلیل است که دشمنان اسلام تاکنون نمی دانستند قدرت اسلام در کجاست؟ امروز فهمیدند که قدرت اسلام در مرجعیت و ولایت و علمای دین است از این رو برای شکستن قدرت اسلام کار می کنند و من از این ناراحتم که دشمنان اسلام پی به قدرت و عظمت مرجعیت و ولایت بردند و دسیسه ها و توطئه ها علیه مرجعیت شروع خواهد شد ،تمام تلاش خودشان را می کنند تا موقعیت و آبروی مرجعیت را در بین مردم ازبین ببرند و موقعیت مرجعیت را تضغیف کنند.
پروژه آیت الله و مرجع سازی
امروز هم دارند همین کار را می کنند چقدر علیه ولایت برنامه ریزی می کنند،امروز دشمن پروژه فتنه آیت الله سازی و مرجعیت سازی را از بین روحانیون مخالف انقلاب و رهبری را در دستور کار خودش قرار داده است.که مرجع بسازند مگر در خبرگان رهبری گذشته یادتان نمی آید که انگلیس از بین کاندیداهای خبرگان رهبری لیست میدهند که به اینها رای بدهید؟ می خواهند آیت الله هایی را بسازند که در مقابل ولایت فقیه و رهبری و انقلاب اسلامی قرار بدهند.
الان بروید بررسی کنید مرجع انگلیسی از کدام خاندان است.امروز دشمن به دنبال برجسته کردن و جایگزین کردن روحانیونی است که تفکر غیر انقلاب دارند که اساسا به اسلام سیاسی و اسلام انقلابی ارتباطی نداشته باشند.در رفتار و گفتار مخالفتی با توطئه های امریکا و صهیونیست ابراز نکنند.شیعه انگلیسی مرجع آنها یک کلمه علیه اسرائیل نمی گوید اما علیه جمهوری اسلامی ،علیه ولایت فقیه،علیه مرجعیت واقعی شیعه،علیه حزب الله لبنان،علیه انصارالله یمن،علیه دولت سوریه جبهه گیری می کند.
گروکشی بودجه کم‌واندک حوزه
امروز دشمن فهمیده است که قدرت اسلام ولایت فقیه است، امروز دشمن فهمیده است که قدرت اسلام حوزه علیمه است، امروز دشمن فهمیده است که قدرت اسلام جامعه المصطفی است که انقلاب را به کشورهای مختلف صادر می کند که امروز برخی از دولتمردان لیبرال مسلک به بودجه اندک حوزه گیر می دهد تا مردم به اختلاس آنها به فساد مالی آنها به بودجه های بخش های دیگر آنها توجه نکنند.به بودجه اندک حوزه گیر می دهند که این همه بودجه در بخش های مختلف لفت و لیس می کنند را کار نداشته باشند و کاری ندارند.
بودجه بخور نمیر حوزه را گرو کشی می کنند یا موسسه جامعه المصطفی که 52 هزار طلبه دانشجو در 170 واحد حوزوی در 50 کشور دارد که ثمره اش انقلابیون زکزاکی ، فاطمیون و زینبیون و انصارالله یمن است آن هم با بودجه ناچیز و اندک این ثمره اش می باشد. و این همه کار بزرگ انجام شده است اما به این بودجه اندک گیر می دهند تا مردم را علیه حوزه بکنند.اینها دشمنی با انقلاب و با حوزه علیمه انقلاب ساز است که مردم بیدارند و می دانند آنکه مخالف حوزه است دست به این بودجه حوزه می زند.
نکته سوم اینکه رهبری تقابل دو رویکرد محاسباتی را بیان فرمودند صف بندی دو نظام معرفتی ،دو دستگاه محاسباتی و صف بندی دو الگوی تحلیلی در مقابل همدیگر را بررسی نمودند؛
یک)نظام معرفتی لیبرال دمکراسی دروغین غربی
دو)نظام معرفتی توحیدی اسلامی است.
آن دستگاه محاسباتی غرب و آمریکا همیشه در اشتباه بودند حدود یک سال قبل از انقلاب حکومت پهلوی را مقتدر و دارای ثبات اعلام کردند و گفتند ایران جزیره ثبات است اما با انقلاب اسلامی این حکومتی که آمریکا می گفت مقتدر است حکومت پهلوی سرنگون شد.در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تحریم کردند و گفتند تا 5 یا 6 ماه دیگر انقلاب اسلامی ازبین می رود و دیگر خبری از انقلاب نخواهد بود.اما انقلاب اسلامی تثبیت شد و به بعد وسیله صدام جنگ را علیه ایران براه انداختند که یک هفته ای تهران را تصرف کنند اما دیدند جمهوری اسلامی 8 سال تمام در مقابل همه دنیای غرب و استکبار ایستاد در پایان جنگ منافقین را در عملیات مرصاد از کرمانشاه راهی تهران کردند که سه روزه جمهوری اسلامی را سرنگون کنند که خیال خامی بیش نبود بعد از رحلت امام فکر می کردند وقتی امام انقلاب از دنیا رفت دیگر انقلابی نخواهند ماند اما محاسبه انها اشتباه بود که رهبر انقلابی سکاندار نظام اسلامی شد که همان راه امام و اندیشه امام و انقلاب امام را ادامه می دهد و تفکر امام را ادامه می دهد.یا فکر می کردند با حضور اصلاحات در دولت تفکر انقلابی می میرد اما دیدند مردم تفکر انقلابی را حفظ کردند یا فکر می کردند با فتنه 78 یا فتنه 88 کار انقلاب را تمام می کنند اما دیدند در 23 تیرماه78 و 9دی 88 انقلاب جانی دوباره گرفت.این دستگاه محاسباتی تحلیگر امریکا است که 40 سال است که می گوید جمهوری اسلامی در حال سقوط است اما انقلاب همچنان استوار به مسیر خودش ادامه می دهد و مرزهای ایران را درنوردیده است و در کشورهای دیگر و در اذهان ملت های دیگر رسوخ پیدا کرده است امروز تفکر انقلاب اسلامی در کشورهای هند و پاکستان و افغانستان تا عراق و سوریه و لبنان فلسطین و یمن و بحرین و نیجریه و کشورهای دیگر منتشر شده است تا زمینه ساز یک حکومت جهانی مهدوی بشود.(تکبیرحضار)
باید به تحلیلهای رهبری اعتمادکنیم
این استکبار است این امریکا است که هنوز به اشتباه محاسباتی خودش ادامه می دهد که رهبری فرمودند"همین چند روز پیش یکی از دولتمردان امریکایی در جمع یک مشت اوباش و تروریست گفت امیدوار است یا آرزو دارد که جشن کریسمس 2019 را در تهران بگیرد،کریسمس 2019 گذشت اما به کوری چشم دشمنان اسلام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت برتر جهانی 40 سالگی خودش را جشن می گیرد.
اما قدرت محاسباتی جمهوری اسلامی را ببینید که امام بزرگوار فرمودند: صدای خورد شدن استخوان های مارکسیسم را دارم می شنوم"یکی دو سال بعد دنیا صدای خورد شدن این استخوان ها را شنید.
در جنگ 33 روزه حزب الله لبنان و سیدحسن نصرالله در مقابل رژیم صهیونیستی یعنی چهارمین ارتش دنیا قرار گرفت همه فکر می کردند حزب الله شکست می خورد اما رهبری پیغام دادند حزب الله در این جنگ پیروز است.حزب الله لبنان که قدرت محاسباتی رهبری می دانستند و باور داشتند روحیه مضاعف گرفتند و پیروز شدند.
در جنگ سوریه همه می گفتند بشار اسد یک هفته دوام نمی آورد اما رهبری فرمودند " اسد باید بماند و می ماند" و سوریه بر آنهایی که می خواستند یک هفته ای نظام سوریه را عوض کنند بعد از 8 سال شکست را پذیرفتند و از سوریه خارج شدند.
امریکا به دست عربستان می خواست سه روزه یمن را تصرف کند که رهبری معظم فرمودند"عربستان در این جنگ به نتیجه نمی رسد" چهار سال است در مقابل یک گروه انصارالله یمن به زانو در آمدند.
رهبری فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید ما منتظریم به زودی اسرائیل نابود بشود.
رهبری فرمودند" آمریکا و نظام سرمایه داری و لیبرالیسم در حال فروپاشی است ما یقین داریم طولی نمی کشد که این امر تحقق پیدا می کند.
رهبری معظم به آینده نظام بسیار امیدوار هستند و می فرمایند این انقلاب به مقصد می رسد و مردم ما هم به محاسبه توحیدی ولایت فقیه درباره ماندگاری انقلاب امیدوارند و لذا همیشه در صحنه های حساس به میدان می آیند،در انتخابات،در راهپیمایی ها حضور چشمگیر دارند و در مواقع خطر از نظام مقدس جمهوری اسلامی شما مردم دفاع می کنید چون به حرف رهبر،به سخن رهبر به تحلیل رهبر،به محاسبات رهبری ایمان دارید.
مردم تحلیل دشمنان نظام درباره انقلاب که 40 سال است آرزوی فروپاشی نظام را دارند باور نمی کنند.
اما برخی از مسئولین دلخوش به تحریم ها محاسبات امریکا هستند که رهبری در این باره فرمودند"حالا خود غربی ها و امریکایی ها به این قدرت محاسباتی خودشان و قدرت تحلیل خودشان و قدرت آینده خودشان می بالند اینجا هم یک عده غرب زده ،آمریکا زده پز قدرت محاسباتی امریکا را می دهند که فلان دانشمند آمریکایی اینجور گفته یا مرکز پژوهشی امریکایی اینجور گفته این قدرت محاسباتی امریکا است.
نگرانی حوزه علمیه از تصویبFATF
برخی از مسئولین بر اساس همین محاسبات امریکا و اعتماد به قدرت محاسباتی امریکا دچار اشتباه محاسباتی در مقابل غرب شدند و با امریکا کوتاه آمدند و تن به مذاکرات هسته ای و برجام دادند و کشور را به چالش کشیدند.
امروز هم دستگاه دیپلماسی و برخی از دولتمردان ما هنوز به اشتباه محاسباتی خود پی نبردند و می خواهند نظام را درگیر یک قراداد بین المللی دیگری بنام FATF کنند که اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در نامه ای به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله آملی لاریجانی هشدار دادند که تصویب و عضویت در کنوانسیون های پالرمو و CFT منجر به اشراف اطلاعاتی دشمن بر شریان و مویرگ های اقتصادی و مالی و بانکی کشور می شود و آنوقت تحریم ها علیه معیشت مردم بیشتر می شود و راه دور زدن تحریم ها را راحتر می بندند و استکبار جهانی به خواسته های پلید خود می رسد این تعارض آشکار با نص قرآنی و قاعده نفی سلطه است و خیانت است.مراجع عظام این قرارداد را استعماری و در تضاد با قوانین اسلام و مخالف با منافع مسلمین دانستند امیدواریم که مسئولین حرف مراجع و امر رهبری را اطاعت کنند و این قراردادها را تصویب نکنند.
نکات دیگری از سخنان رهبری مانده است که ان شاءالله به شرط حیات در هفته آینده بیان خواهد شد.
نقل قول کردن
0 #121 عباس آباد 1397-10-15 13:46
خطبه 14 دی ماه 97 شهرستان عباس آباد خطیب جمعه شهرستان عباس آباد حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه انواع جهاد در اسلام/مبارزه و جهاد با نفس/جنگ بشر از نظر راسل/جهادبا نفس یا جهاداکبر/تقوا ستون خیمه بصیرت/نهم‌دی برخاسته ازبصیرت/تحلیل قیام نوزدهم دی قم/چهار عامل فروپاشی دولتها/ضایع نمودن اصول و ارزشها/پرداختن به امورفرعی‌وجنبی /بکار گیری افراد نالایق و پست/کنارگذاشتن افرادلایق‌وشایسته/مبارزه پهلوی با حجاب و ارزشها/استفاده‌ابزاری اززنان درانتخابات/پیگیری حضور بانوان در ورزشگاه/شرکت‌نکردن‌مسئولین‌درمراسم٩دی/در انتخابات آینده درست عمل کنیم/مردم از عملکرد رهبری راضی هستند/عدم‌رضایتمندی مردم ازدولت‌ومجلس/انقلاب ماندن است اما شما رو نمیدانیم
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی، به پرهیزگاری، به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم درامورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا ستون خیمه بصیرت
متقین اهل بصیرت هستند روشن ضمیری درپرتو تقوای الهی پدیدار می شود ،می توان گفت تقوا ستون خیمه بصیرت است.چون تقوا عقل را روشن می کند و دریچه حکمت را بر روی انسان می گشاید خداوند در قرآن مجید می فرماید"يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَتَّقُوا اللَّهَ يَجعَل لَكُم فُرقانًا ای کسانی که ایمان آوردید اگر اهل تقوا بشوید خدا به شما بصیرت و شناخت حق و باطل را عنایت می کند" آنکه راه شهادت را انتخاب می کند اول به بصیرت رسیده است که ما در سالروز عملیات کربلای 4 و 5 هستیم. یاد آن شهدای عملیات 4 و 5 را گرامی میداریم که با بصیرت به فرمان امام و ولایت جانفدای انقلاب و اسلام شدند.
بصیرت یعنی گم نکردن راه و دچار بیراهه و گج راهه نشدن است و هدف و آرمان را گم نکردن است که رهبری معظم می فرماید" حماسه نهم دیماه 88 و قیام 19 دیماه مردم قم در سال 56 برخواسته از دشمن شناسی و وقت شناسی و حضور مجاهدانه در عرصه بود،برخواسته از بصیرت بود.
قیام 19 دیماه مردم قم چگونه اتفاق افتاد؟
بعد از رحلت مشکوک حاج آقامصطفای امام که نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم بود و مجالس یادبود زیادی در سراسر کشور برگزار شد تظاهرات و راهپیمایی علیه رژیم برپا شد و تمام توجهات مردم به امام نجف منعکس شد رژیم تصمیم گرفت با توهین به ساحت قدسی حضرت امام چهره ایشان را بعنوان یک رهبر مذهبی مخدوش کند که مقاله ای با امضای مستعار احمدی رشیدی مطلق در روزنامه اطلاعات به چاپ رساندند که در آن به طور صریح بی حجابی را فضیلت و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع معرفی کردند.به ساحت مقدس حضرت امام راحل اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کردند.
اولین واکنش در 18دی ماه ازمدرسین حوزه علیمه قم صورت گرفت که درس های حوزه را تعطیل کردندو در این روز طلاب با تشکیل اجتماعات بزرگ به سوی منازل مراجع حرکت کردند و مراجع در سخنرانی خود به حمایت از امام و محکومیت این اهانت پرداختند.
بازاریان قم با مشاهده حرکت طلاب حوزه علیمه قم در 19 دیماه با تعطیل کردن مغازه ها و بازار به همراه اقشار مردم قم به سوی منازل علما راهپیمایی کردند عده ای زیادی از طلاب و مردم قم در این روز به شهادت رسیدند.
دو خصوصیت مهم قیام 19دیماه56
که آن حرکت از سر بصیرت و آگاهی بود که باید روز 19 دیماه را روز بصیرت و روز حمایت از مرجعیت دینی و حمایت از اسلام ناب محمدی نام گذاری کرد که زمینه ساز ورود انقلاب به دوران جدیدی بود که این قیام ویژگی های خاصی داشت:
اولین خصوصیت قیام 19 دی این است که مردم ایران نشان دادند با مرجعیت دینی شیعه رابطه ایمانی و قلبی دارند و اهانت به مرجعیت دینی را تحمل نخواهند کرد ،و در هر زمانی به مرجعیت دینی، به روحانیت و به ولایت که نماد اسلام می باشند اهانتی صورت بگیرد در مقابلش می ایستند.
دومین خصوصیت قیام 19 دی، بصیرت مردم و درک نیاز لحظه و حضور به موقع و به هنگام مردم است،مردم در آن روز دانستند که دیگر سکوت معنا ندارد باید به میدان بیایند و درک هوشمندانه و بصیرت آمیز مردم در آن روز باعث شد که این انقلاب اسلامی به پیروزی برسد که همین درک عمیق را ما در 9 دیماه 88 از مردم می بینیم که موجب ازبین رفتن فتنه و موجب استحکام بخشی ستون های نظام اسلامی شد که این درک به موقع و بصیرت مردم و حضور همیشگی مردم در صحنه ها در طول 40 سال انقلاب، فتنه ها را در نطفه خفه کرد حتی در سال گذشته در همین ایام اهل نفاق، فتنه جدید را در حال تدارک بودند که مردم با راهپیمایی های مکرر آن آشوب ها و فتنه ها را خنثی کردند این پیروزی های ملت ایران بر فتنه گران و بر آشوب ها، قلب ها را مطمئن تر کرده است که حامی این انقلاب و حامی ولایت فقیه و صاحب این حکومت امام زمان(عج) است و این انقلاب بیدی نیست که با باد این فتنه ها بلرزد.
چهار عامل فروپاشی دولتها
هفته گذشته در یک مراسمی در بیت حضرت امام(ره) روایتی خوانده شد که امیرالمومنین فرمودند" يستَدَلَّ عَلَي ادبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضييعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقديمِ الاَراذِلِ وَ تَاخيرِ الاَفاضِلِ. در این روایت امیرالمومنین می فرمایند"4 چیزی باعث فروپاشی دولت ها می شود،باعث شکست دولت ها می شود:
اول :ضایع کردن مسائل اصولی؛اگر اصول و ارزش ها و مسائل مهم کشور را دولت کنار بگذارد آن دولت شکست می خورد.
دوم :سرگرم شدن به مسائل فرعی؛ اگر مسائل فرعی برای یک دولتی به مسئله اصلی تبدیل شود به مسائل حاشیه ای و جنبی و کم اهمیت بپردازد آن دولت شکست می خورد.
سوم: بکارگیری آدم های پست؛ اگر انسان های فرومایه و نالایق بکارگیری بشوند آن دولت دچار انحطاط می شود.
چهارم: کنارگذاشتن انسان های فاضل؛اگر عناصر لایق و شایسته و اهل فضیلت را بکارگیری نکنند آن دولت شکست می خورد.
بله هرگاه دولتمردان و نخبگان و دست اندرکاران امور که نقشی در سرنوشت ملت و کشور دارند به مسائل فرعی و جناحی و جریانی و به شعارهای فریبنده سرگرم بشوند و مسائل اصلی و سرنوشت سازی که حیات مادی و معنوی جامعه بدان وابسته است را به دست فراموشی بسپارند نظام را دچار انحطاط می کنند.
مسائل اصولی این ملت و حاکمیت و انقلاب چه بوده است؟
فداکاری هایی که انجام شده،خون هایی که ریخته شده برای کدام هدف بوده است؟
شعارهایی که در روند این انقلاب ملتی را به حرکت درآورده است اعم از مسائل اعتقادی و سیاسی و فرهنگی یا اقتصادی چه بوده است؟
چگونه باید در حفظ و حراست آن اصول انقلاب و شعارهای انقلاب کوشید؟
آیا شعار مردم ما استقلال و آزادی نبود؟
آیا شعار ما شعار نه شرقی و نه غربی نبود؟
آیا شعار مردم ما مبارزه با تبعیض نبود؟
آیا شعار مردم عدالت اجتماعی و مبارزه با بی عدالتی نبود؟
آیا شعار مردم و هدف شهدا و آرمان امام راحل(ره)احیای ارزش های دینی و احیای فرهنگ دینی و اسلامی نبود؟
آیا در وصیت نامه شهدا بعد از توصیه به ولایتمداری سفارش به حفظ ارزش ها و حفظ عفاف و حجاب نبود؟
اما حالا پرداختن مسئولین به مسائل دسته چندم و گول زننده و جناحی و جریانی و سرگرم کردن مردم به مسائل حاشیه ای چه معنایی دارد؟
اینکه امروز مسئله کنسرت و حضور زنان و بانوان در ورزشگاه و سربازی خانم ها به مسئله اصلی و جامعه تبدیل می شود چه معنایی دارد؟ که زن جامعه را و جامعه بانوان را ،ابزاری برای انتخابات و رای خود قرار می دهند و حجاب را محکوم می کنند و اصول اسلامی و ارزش ها را رهامی کنند که این را حکومت پهلوی رضاخانی هم انجام می داد.
17دیماه توطئه کشف حجاب
در 17 دیماه که سالروز توطئه کشف حجاب است رضاخان به تبعیت از آتاتورک می خواست دروازه تمدن را به روی مردم ما باز کند دستور دادند که چادر را از سر زنان با عفت جامعه بردارند. زنان و مردان باید یک شکل و متحدالشکل بشوند کشف حجاب انجام بشود اما زنان عفیفه و مردان با غیرت ،آن روز مقاومت کردند به رژیم پهلوی تودهانی زدند آن روز به زورسرنیزه و تفنگ نتوانستند چادر را از سر زنان ما بردارند اما امروز تفنگ و اسلحه نیست اما ناتوی فرهنگی، بی غیرتی مردان جامعه ،بی دینی برخی از مسئولین ،زنان ما را به سوی بدحجابی و بی حجابی و بی چادری می برد که جای تاسف دارد زنان مسلمان کشور لائیک ترکیه برای حجاب راهپیمایی می کنند،زن مسلمان آمریکایی برای حجاب زندانی می شود،مروه شربینی مصری بخاطر حجاب در دادگاه آلمان با 18 ضربه چاقو به شهادت می رسد،زنان مسلمان فرانسه برای حجاب داشتن جریمه پرداخت می کنند، اما در کشور اسلامی ایران علیه حجاب هجمه و حمله می شود که برخی از مسئولین هم در این برنامه نقش دارند.
کدام مسئول به فکر اصول ارزش ها است؟
وقتی برای برخی از مسئولین ارزش ها و شهدا و خون شهدا و حرمت خون شهدا اصل نیست،در مراسم 9 دی که رهبری آن را باطل السحر فتنه و تجلی قدرت خدا و تجلی موقعیت شناسی ملت و روز بصیرت اعلام می کند شرکت نمی کنند و برخی خود را جلبگ های فتنه سبز می دانند و با مراسم 9دی مخالفت می کنند این خود یک خیانت است.
گفتیم 9دی را به نام یادواره شهدا مجلس بگیریم،به نام 185 شهید شهرستان مراسم بگیریم شاید مسئولین از خون شهدا خجالت بکشند و شرکت کنند و حضور پیدا کنند اما بیش از 100 مسئول در ادارت و نهادها در این شهرستان داریم چند نفر شرکت کردند؟
در سه شهر عباس آباد ،سلمانشهر،کلارآباد و حتی برخی از روستاها ی شهرستان مراسم 9دی برگزار گردید چند نفر از مسئولین در مجموعه این مراسم ها شرکت کردند؟ فکر نکنم حدود 5 نفر از مسئولین شرکت کرده باشند و چند در صد کارمندان این ادارات و نهادها شرکت کردند باید بررسی شود.
چرا مسئولین در مراسم 9دی شرکت نمی کنند؟
برخی از مسئولین از بغضی که نسبت به انقلابی گری و انقلابیون دارند ،بغضی که نسبت به تفکر انقلابی دارند در این مراسم ها شرکت نمی کنند که تعدادشان انگشت شمار است.اما اکثر مسئولین از ترس مسئولین مغرض در اینگونه شرکت نمی کنند یا در نمازجمعه شرکت نمی کنند ببینید چند مسئول در نمازجمعه ما و در مراسم نمازجمعه دو شهر دیگر شرکت کردند.
آقای استاندار! وقتی از مسئولین این شهرستان سئوال می شود ،تلفن می کنند که چه خط فکری دارید و چه خط سیاسی دارید آیا کسی جرأت می کند در مراسم شهدا و نمازجمعه شرکت کند؟
آقای استاندار! مردم حرف شان این است که چرا نباید مسئولین در نمازجمعه و یا در مراسم شهدا و مراسمهای ملی و مذهبی شرکت کنند؟
آقای استاندار! این مسئولینی که به مراسم شهدا و نمازجمعه ها بی اعتنایی می کنند در شأن این نظام و در تراز انقلاب اسلامی نیستند.(تکبیرحضار)
در آن روایت آمده است وقتی افراد دنمایه وبی کفایت و بی لیاقت را بکارگیری کنند و افراد باکفایت و لایق و شایسته را از صحنه بیرون کنند این زنگ خطری برای افول حکومت و دولت است.
مشکل جامعه ما این است که بچه های اهل نماز عبادت و دیانت و مسجد و منبر و محراب بسیج و ارزشی در ادارت ما جذب نمی شوند اما در ادارات ما و نهادهای ما پر شده است از افراد کم اعتقادی که با باندبازی و خط بازی و جناح بازی رانت خواری وارد شدند و صاحب شغل شدند. اما آن جوانی که پشت این نظام است،مطیع محض ولایت است،اگر خطری برای انقلاب و اسلام اتفاق بیافتد اینها در وسط میدان هستند اهل و منبر و مسجد و محراب و جمعه و جماعات هستند بکارگیری نمی شوند که این خیانت است.
اما گاهی ما مردم در انتخابات افراد با کفایت و با لیاقت را کنار می زنیم و فرومایگانی را انتخاب می کنیم که به جوان مومن انقلابی ما برای جذب کمک نمی کند و بی اعتنایی می کند. امروز اگر مسئولین به دنبال اشرافیگری هستند به فکر مردم و اشتغال جوانان مومن و انقلابی نیستند به فکر رفع فقر نیستند بی عدالتی می کنند، ثروت های نامشروع جمع می کنند این همان تقديمِ الاَراذِلِ وَ تَاخيرِ الاَفاضِلِ است که به دست خودمان انجام می شود.
امام راحل عظیم الشان فرمودند" چه در میان شما باشم یا نباشم به شما وصیت می کنم که انقلاب و کشور را به دست نااهلان و نامحرمان نسپارید به دست لیبرال ها نسپارید که به مملکت تان آسیبی نرسد."
امروز مردم ما از عملکرد رهبری راضی هستند جانفدای رهبری هستند اما از دستگاه های اجرایی که خود مردم به آن رای دادند از نمایندگان مجلسی که خود مردم انتخاب کردند از کسانی که معیشت مردم ،بودجه مردم و مملکت در دست آنها است راضی نیستند که همین مردم ان شاءالله در آینده نزدیک در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری با رای درست وضعیت را عوض می کنندو تغییر خواهند داد.(تکبیرحضار)
در این روزها در مراسمی در بیت امام(ره) این روایتی که خوانده شد را بیان کردند و به نظام و انقلاب طعنه ای زدند که "هیچ تظمینی وجود ندارد ما بمانیم و دیگران بروند" حرف بجایی است اما مورد سوءاستفاده مغرضین و رسانه های بیگانه قرار گرفت و برخی هم داد فروپاشی نظام را فریاد کردند اما بروید بررسی کنید همین اینهایی که اینگونه برای ما روایت می خوانند در انتخابات از چه کسانی حمایت کردند؟
در انتخابات مجلس از چه لیستی حمایت کردند؟
در انتخابات ریاست جمهوری از کدام کاندیدایی حمایت کردند و حامی کدام شخص بودند؟
شما خودتان مردم را به سوی همین دولت روانه کردید و حالا برای مردم روایت می خوانید!؟
یا حتی بروید بررسی کنید در ایام فتنه همین ها چه موضعی داشتند؟
آیا موضعی علیه فتنه داشتند؟ یا جزء ساکتین فتنه بودند ؟ یا حتی باید گفت که اینها در صف فتنه علیه نظام و انقلاب قرار گرفتند و با سران فتنه بودند؟
یکی از عناصر فتنه که سالیان سال در تمام دوران انقلاب، خاندان و خانواده اش از نظام ارتزاق کردند و حتی فساد و ارتشاء و اختلاس داشتند داد فروپاشی نظام را می زند. که مثلش مثل آن مورچه ای است که چند قطره آب جاری شد و این مورچه با آن آب روان شد داد و فریاد می کرد که مملکت و دنیا را آب برد اما دنیا را آب نبرده توی مورچه ضعیف را آب برده است.
نظام دچار فروپاشی نشده است،احتمالا فروپاشی خودتان را دیدید،نظام را درحال فروپاشی می بینید،نظام سرجایش هست تو دچار فروپاشی شدی.
حال گفتند هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند بله درست است تضمینی وجود ندارد که شما بمانید اما انقلاب و اسلام و حرمت خون شهدا می ماند ،امام می ماند و زنده است، العلماءُ باقونَ ما بقي الدَهْرُ انقلاب امام ،افکار امام،اندیشه امام،راه امام ماندگار است،آن ولایت فقیهی که امام احیا کرده است و زنده کرده است ماندگار است و شما رفتنی هستید و انقلاب ماندگار است.(تکبیرحضار)
اگر انقلاب رفتنی بود دهه 60 می رفت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام جبهه کفر و استکبار در مقابل اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی صف کشیدند امریکا و اروپا و اسرائیل و بسیاری از کشورهای عربی و پیاده نظام و ستون پنجم داخلی همه در میدان کارزار قرار گرفتند جنگی تمام عیار در مقابل جمهوری اسلامی به راه انداختند تا به امروز تهاجم و حمله دشمن ادامه دارد شاید نوع جنگ عوض شده باشد جنگ تمام نشده است،اصل جنگ باقی است گاهی ترور ،گاهی جنگ های قومی و قبیله ای راه انداختند،گاهی جنگ و تهاجم فرهنگی،گاهی تحریم و جنگ اقتصادی داشتند حتی فتنه ها و آشوب های خیابانی، از کوی دانشگاه 78 تا فتنه امریکایی اسرائیلی 88 را ایجاد کردند تا به امروز چالش هسته ای و نفوذ و خیانت برخی از خواص را دیدیم اماانقلاب اسلامی با قدرت بیشتر ادامه حیات می دهد نه تنها امروز انقلاب اسلامی ازبین نرفت، سست نشد،دچار انحطاط و ضعف نشد بلکه استوارتر شده است،بلکه به خیلی از کشورها صادر شده است وقتی برای یک مرجع حوزه علمیه قم در کشور هند مراسم عزا برگزار می شود،وقتی برای دفاع از حرم، از افغانستان و پاکستان بسیج می شوند و در سوریه می جنگند،وقتی بسیج مردمی در عراق و سوریه شکل می گیرد،وقتی مردم در نیجریه برای آرمان امام و انقلاب جان شان را فدا می کنند،وقتی در لبنان و غزه و سوریه و عراق جبهه مقاومت و زنده و سرزنده می بینیم ،وقتی مقاومت را در بحرین و یمن می بینیم،وقتی می خواستند یمن را سه روزه تصرف و فتح کنند اما چهار سال است که انصارالله مقاومت می کند یعنی انقلاب صادر شده است ،این نشان از زنده بودن انقلاب است پس انقلاب ماندگار است پس شهدای انقلاب،امام شهدا و انقلابیون برای همیشه تاریخ زنده و ماندگار خواهند بود.
امام راحل عظیم الشان فرمودند "که این قرن به خواست خدای قادر، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران و حق بر باطل است به شما اطمینان می دهم که اسلام تمامی سنگر های کلیدی جهان را فتح خواهد کرد"
امروز می بینیم کمونیسم ازبین رفت،لیبرالیزم و مکتب سرمایه داری امریکا درحال فروپاشی است اما انقلاب ماندگار است.
آنهایی بدنبال که آشوب در ایران و تابستان داغ در کشور ما و در 40 سالگی انقلاب بودند شعله های آن آشوب را در کشورهای اروپایی مشاهده می کنند وقتی 7 سال پیش تمام کشور های اروپایی و امریکایی ،عربی و ائتلاف عبری عربی با جنگ تمام عیار علیه دولت قانونی سوریه با شعار بشاراسد باید برود دست زدند همه برای رفتن بشاراسد و شکست سوریه اطمینان کامل داشتند همه می گفتند اسد باید برود اما یک مجاهد انقلابی بزرگ گفت اسد باید بماند آن مجاهد نه از دولتمردان ما،نه از پاستور نشینان ما،نه از رئیس وقت مجمع تشخیص مصلحت نظام،نه از وزارت خارجه و دیپلماسی ما ،نه از مجلس نشینان ما و نه از نمایندگان مجلس ما نبودند که همه آنها می گفتند اسد رفتی است اما از ولایت فقیه بعنوان ولی امر مسلمین جهان صدایی بلند شد که فرزندان حزب الله، سید حسن نصرالله ،پاسداران سپاه قدس، سردار سرافراز اسلام سردار سلیمانی اسد باید بماند شاید اسد هم جول و پلاسش و جمع کرده بود که می خواست برود اما رهبری فرمود باید بمانید اسد مهم نبود مقاومت مهم بود،تفکر انقلابی امام مهم بود که با ماندن اسد رقم می خورد،شکست و هیمنه غرب و امریکا و وهابیت مهم بود که با ماندن اسد اتفاق می افتاد اسد و جبهه مقاومت پیروز شد آن وقت می بینیم آمریکا بدون هیچ دستاوردی تمام نیروهایش را از سوریه خارج کرد و کشورهای عربی که سفارتخانه هایشان را تعطیل کردند دست از پا درازتر برگشتند و پیروزی بشاراسد رقم خورد این پیروزی انقلاب و مقاومت بود پس انقلاب ماند .
حتی رئیس جمهور امریکا اعتراف می کند که 7 تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده است اما با هواپیمای چراغ خاموش در تاریکی محض با چند اسکورت جت وارد پایگاه نظامی خود در عراق می شود و می گوید ترس سراسر وجودم را فرا گرفته است.که از نخست وزیر عراق و رئیس جمهور عراق و رئیس مجلس عراق دعوت می کنند که از او دیدار کنند، آنها دعوت و دیدار ترامپ را رد می کنند که چرا بدون هماهنگی وارد کشور ما شدید که این نقض حاکمیت عراق است.و در فضای مجازی جوانان و مردم عراق اعلام می کنند که اینجا عراق است نه سعودی اینجا فرزندان حیدرکرار و اباعبدالله الحسین زندگی می کنند نه فرزندان معاویه و محمدبن عبدالوهاب،آقای ترامپ مواظب باش.
پس انقلاب صادر شده است و ماندگار است به قول معروف که ما می مانیم آنهایی که احساس بن بست می کنند راه اروپا و انگلیس و فرانسه باز است.
انقلاب می ماند، ولایتی ها می مانند،بسیج و سپاه می ماند، اما کسانی که خون به دل این مردم کردند،خون به دل خانواده های شهدا کردند،خون ملت را می مکند و زندگی اشرافی برای خود درست کردند به کجا می روند را نمی دانیم.
آنهایی که اصول و ارزش ها را پایمال کردند کجا می روند نمی دانیم؟
ما بر اصول و اهداف شهدا پای بندیم ،ما به آرمان های امام و انقلاب پای بندیم، اما آنهایی که به شهدا و امام شهدا خیانت کردند به کجا می روند نمی دانیم.
نقل قول کردن
0 #120 عباس آباد 1397-10-08 13:39
خطبه 7 دی ماه 97 شهرستان عباس آباد
خطیب جمعه شهرستان عباس آباد حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه
استقامت دردفاع ازولایت
فتنه در مقابل مردم سالاری/حذف اسلامیت با جمهوریت/فتنه نااهل ونامحرم‌و لیبرالها/سخن"امام"در نابودی اسرائیل/وزیر سخن امام رافراموش کرد/هتک‌حرمت به امام واصل‌ولایت/آخرین‌هتک‌حرمت فتنه به‌عاشورا/فتنه آمریکائی،انگلیسی واسرائیلی/9دی خروش مردم دربرابرفتنه گران/هشداررهبری: فتنه ٩٨فراموش نشود/فتنه امروز عدم‌ صداقت با مردم است/کم کردن بودجه دفاعی و تصویب fatf/کارگزارناکارآمدودلسردکردن‌مردم‌به‌نظام
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم درامورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسانهای متقی کسانی هستند که اهل استقامت در ایمان به خداوند هستند خدا را به خدایی پذیرفتند و پای این پذیرش ایستادگی کردند.
استقامت دردفاع ازولایت
خداوند متعال در قرآن مجید درباره اینها می فرماید: إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا کسانی که گفتند پروردگار ما خدای متعال است و در راه این عقیده استقامت کردند و پای حرف خود ایستادند،تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ و به مقامی می رسند که ملائکه بر آنها نازل می شود یعنی انسانهای متقی اهل استقامت هستند برای دفاع از ولایت و ارزش ها استقامت می کنند،انسانهای متقی اهل سازش نیستند، انسانهای متقی گستاخی علیه ولایت و ارزش ها و دین را نمی پذیرند و در مقابل کجی ها،نفاق ها،انحرافات،فتنه ها می ایستند مانند 9 دی ماه سال 88 که مردم ایران آن روز در مقابل سران فتنه ایستادگی کردند حادثه ای آفریدند و حرکتی از خود نشان دادند که آن روز را روز بصیرت و روز میثاق امت با ولایت نامگذاری کردند .
چرا که مردم ما از خود بصیرت نشان دادند، همانطور که امام راحل فرمودند:تا من هستند نخواهم گذاشت حکومت دست لیبرال ها بیفتد و بعد سفارش فرمودند: من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می کنم که نگذارید انقلاب ما به دست نا اهلان و نامحرمان بیافتد. و فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.
به قول آن شاعر
یادمان باشد که ما خون داده ایم
یک بیابان مردم مجنون داده ایم
یادمان باشد پیام آفتاب
دست نا اهلان نیافتد انقلاب
عده ای نا اهل و نامحرم به نظام و انقلاب در سال 88 وارد عرصه رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری دهم شده بودند. کسانی که خود را پیرو امام و صاحب منصب دوران حضرت امام می دانستند اما به دنبال انقلاب مخملی و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند و از اتاق فکر جنبش سبز از آن سوی مرزها و غرب نشینان دستور می گرفتند تا فاتحه انقلاب را بخوانند شاید باور نکنیم که نخست وزیر دوران امام، نماینده امام در بخش های مختلف ،ریاست مجلس دوران گذشته اینگونه در مقابل نظام و انقلاب بایستد.اما تاریخ به ما می گوید این چیزها اتفاق می افتد چون تاریخ تکرار می شود .
رهبری معظم فرمودند: شمری که سر حسین را برید جانباز صفین بود تا مرز شهادت پیش رفته بود، تاریخ تکرار می شود ما در تاریخ نمونه های بسیاری داریم مگر اینها از طلحه و زبیر بالاتر بودند طلحه و زبیر السابقون السابقون بودند آنهااولئک المقربون بودند، آنها مجاهد فی سبیل الله بودند،آنها شمشیرزنان بدر و احد و خندق و حنین بودند به زبیر می گفتند سیف الاسلام و به طلحه ،طلحه الخیر پیغمبر لقب داده بود آنها با رسول الله بودند در کنار رسول خدا بودند تا آخر عمر پیامبر فداکاری ها کردند جانباز زمان پیامبر بودند وحتی بعد از پیامبر در زمان خلافت ابوبکر و عمر مدافع حق علی بودند.
اما در زمان خلافت علی برای قدرت و مکنت شمشیر بر روی علی کشیدند، به جنگ علی درآمدند. اینها را تاریخ به ما نشان می دهد.کسانی که در زمان پیامبر یار پیامبر بودند در کنار پیامبر بودند در جنگهای زمان پیامبر جزء مجاهدین بزرگ بودند، همسنگر و همرزم علی(علیه السلام) بودند اما بعد از پیامبر درمقابل جانشین پیامبر در مقابل ولایت یعنی علی بن ابی طالب ایستادند.
اینگونه مسائل را در نظام مقدس جمهوری اسلامی دیدیم که اتفاق افتاد کسانی که در زمان امام جزء یاران امام و همسنگران همرزمان رهبری بودند اما بعد از امام زمانی فرا رسید در مقابل جانشین امام یعنی مقام معظم رهبری و در مقابل یادگار امام یعنی انقلاب اسلامی ایستادند همانهایی که قبل از انتخابات دهم ریاست جمهوری دود اتشفشان را دیده بودند و از قبل از انتخابات شروع به سیاه نمایی کردند.
بحث صیانت از ارا را مطرح می کردند که به هر نحوی شده در انتخابات خدشه ای ایجاد کنند تا انتخابات به نفع خودشان به پایان ببرند قبل از شمارش آرا در شب انتخابات هنوز در حال رای گیری بودند خودشان را پیروز انتخابات اعلام کردند که ما رای گرفتیم و به هم تبریک گفتند رای که شمارش شد ،دیدند که نه اینکه رای نگرفتند بلکه با فاصله بسیار زیادی شکست خوردند اما سر از فتنه درآوردند،تقلب را مطرح کردند بعد بر طبل تردید کوبیدند و خواستار بطلان انتخابات و اجرای دوباره انتخابات و باطل کردن رای مردم شدند که رهبری معظم فرمود: این امکان ندارد رای مردم را ما باطل کنیم.مقام معظم رهبری مقاومت فرمودند و قبول نکردند که رای مردم باطل شود و دستور دادند که از آرای مردم باید محافظت شود این یعنی حراست از دمکراسی و جمهوریت و مردم سالاری دینی که آنها در اولین مرحله می خواستند به جمهوریت ضربه بزنند وقتی دیدند حاکمیت و نظام پای رای مردم ایستادند حرکت های غیر قانونی را آغاز کردند،جلوتر که آمدند محتوای نظام را که اسلامیت بود از شکل نظام که جمهوریت باشد گرفتند،گفتند: دیگر جمهوری اسلامی معنایی ندارد شعار جمهوری ایرانی دادند و اسلامیت را حذف کردند و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی را مطرح کردند یعنی تمامیت قانون اساسی، تمام هدف امام و همه آرمان شهدا را زیر پا گذاشتند و این دستور گرفته از غرب بودغربیها با اسلامیت نظام مخالفت دارند بهتر بود شعار می دادند هم شرقی و هم غربی، جمهوری استعماری ،جمهوری استکباری که غیر از این نبود بعد جلوتر که آمدند با اصل حمایت از مستضعفان جهان و صهیونیزم ستیزی مخالفت کردند، و این آرمان بزرگ امام راحل و یکی از اصول اساسی قانون اساسی را زیر پا گذاشتند و شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند .
وزیر سخن امام رافراموش کرد
البته این تفکر امروز هم خودنمایی می کند وقتی مسئول دیپلماسی کشور می گوید "ما کی گفتیم اسرائیل را نابود می کنیم فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان بدهید که این حرف را زده باشد هیچ کس چنین حرف را نزده است" نمی دانم فکر کنم فراموش کردند سخنان امام راحل عظیم الشان که فرموده بودند" ما اگر دستمان برسد اسرائیل را نابود می کنیم.ما تا ریشه کن کردن این شجره خبیثه اسرائیل دست از مبارزه نمی کشیم.اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.اسرائیل یک غده سرطانی است که باید ازبین برود"چگونه این سخنان امام راحل عظیم الشان را فراموش کردند که امام حی و زنده ما عزیز رهبرمان هم فریاد نابودی اسرائیل را سر می دهد و هنوز فریاد نابودی اسرائیل را بلند می کند.
اما مسئول دیپلماسی کشور اینگونه عقب نشینی و اینگونه حرف می زند چه معنا دارد؟
هتک‌حرمت به امام واصل‌ولایت
فتنه گران در مرحله بعد عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی،بزرگ مرجع تقلید شیعیان، امام راحل را پاره کردند آتش زدند. به ساحت مقدس امام راحل عظیم الشان هتک حرمت کردند جلوتر که آمدند با اصل ولایت فقیه به مبارزه پرداختند علیه اصل ولایت فقیه این دستاورد بزرگ انقلاب و این اصل اساسی اسلام شعار دادند و عجب تر اینکه در روزهایی که مردم برای حفظ نظام و حفظ دستاوردهای نظام و انقلاب و حفظ اسلام به میدان می آمدند مثل روز قدس ،مثل روز 13 آبان، روز 16 آذر راهپیمایی می کردند اینها خروج علنی و کامل خود از خط امام و انقلاب اعلام کردند را از نظام و ضدیت خود را با شعائر اسلامی نشان دادند که با این فتنه ها و فتنه گری ها برخلاف مسیر اقیانوس خروشان ملت حرکت کردند و بر علیه نظام و اصول نظام و دستاوردهای نظام و علیه ارزش ها و شهدا و بسیج و ولایت فقیه شعار دادند تا اینکه بعد از این همه فتنه در روز عاشورای حسینی دست به حرمت شکنی زدند مردم مصیبت دیده عاشورای حسینی را مصیبت زده کردند و مصیبت دیگری که در کنار مصیبت اهلبیت بر مردم شیعه وارد کردند یعنی در روز عاشورای آقا امام حسین ،روز مصیبت اهلبیت، روز شهادت 72 تن از بهترین بندگان خدا و روز سر جدا شدن حسین بن علی حرکاتی از خود نشان دادند که ضدیت خود را به اسلام و ارزش ها و وابستگی خود را به دشمنان و مخالفان اسلام به اثبات رساندند. آشوب گرانی که مثل قوم یزید و لشکر ابن سعد در روز عاشورا ،کف و سوت می زدند هلهله می کردند شادمانی می کردند با سنگ و چوب به عزاداران حسینی و به هیاتهای سینه زنی حمله ور شدند و پرچم های سیاه عزاداری را پاره کردند قرآن را و مسجد را آتش زدند و پرچم هایی که نام مقدس حضرت زهرا و امام حسین بر روی آنها نقش بسته بود را آتش زدند و عاشورای دیگری به پا کردند و روح لشکر ابن سعد را سفید کردند چونکه شیعه هرچه دارد از قیام امام حسین دارد اینها به نماد و عَلَم تشیع یعنی عاشورای حسینی حمله کردند.
چون انقلاب اسلامی برگرفته از عاشورای حسینی است و باخود گفتند تا حسین و نام حسین و عاشورای حسینی و مکتب حسین زنده است انقلاب اسلامی زنده است گفتند حسین و عاشورای حسینی را بزنیم تا انقلاب را زده باشیم تا انقلاب را ازبین ببریم فکر نکنیم این حرکت ها از چند انسان لاابالی و اوباش سر خیابان صورت گرفته بود بلکه پشت این حرکت ها برنامه خوابیده بود.
پشت این حرکت ها اندیشه خوابیده بود.
پشت این حرکت ها برنامه ریزانی بودند که این حرکت ها را سازماندهی می کردند ،ساماندهی می کردند.
پشت این حرکت ها شعار سازی می کردند.
پشت این حرکت ارتباط با بیگانگان بود.
پشت این حرکت هدف هایی خوابیده بود که سران فتنه در داخل بازیچه دست استکبار جهانی امریکا و اسرائیل و انگلیس بودند
مگر اسرائیل نگفته بود جنبش سبز و سران فتنه در ایران سرمایه های ما هستند؟
مگر 33 مرتبه رئیس جمهور امریکا و نخست وزیر انگلیس و اسرائیل رسما از اغتشاشگران کف خیابان ها تهران حمایت نکردند؟
8 جاسوس امریکایی اسرائیلی در خیابان های تهران اسیر گرفتیم.این فتنه عظیمی که این پرونده قطور را به خود اختصاص داده است که رهبری معظم این فتنه را عمل نانجیبانه اعلام کردند و فرمودند"من به فتنه حساسم "اما عده ای هنوز حاضر نیستند که کلمه فتنه را برای آن اوباش ها و آن تنش ها و آن اوباشگری ها ببرند. و حتی برخی تا به امروز هم اجازه پخش برخی از فیلم هایی که مربوط به فتنه هست مثل فیلم قلاده های طلا را به صداوسیما نمی دهند.اینها نمی فهمند جریان فتنه برای براندازی نظام شیعی و انقلاب اسلامی بود نظام شیعی یک نظام پویا و دارای جنبش و حرکت است که با آن دشمنی می کنند چرا نظام سنی وهابی که آلت دست استکبار و امریکا است برنامه استکباری امریکا را در منطقه اجرا می کند و با داعشی سلفی تکفیری سوریه و عراق را به چالش می اندازد حرکت شیعی بحرین را خفه می کند یمن را به خاک و خون می کشد چون اینها نمی خواهند حکومت شیعی انقلابی و ظلم ستیز در منطقه باشد.
9دی خروش مردم دربرابرفتنه گران
رهبری معظم در مقابل سران بی بصیر فتنه و خواص و خواص بی بصیرت آن روز مانند علی صبر کرد که فَصَبَرتُ، وفِی العَینِ قَذىً، وفِی الحَلقِ شَجاً که استخوان در گلو و خار در چشم سکوت کرد و گاهی هم فریاد أین عمار سرمی دادند تا مردم بصریت پیدا کنند که مردم در 9دیماه به آن بصیرت رسیدند و حماسه ایی ایجاد کردند که مانند اقیانوس خروشان کشور را از فتنه و فتنه گران پاک کردند که مردم ایران با حضور 4 میلیونی در تهران و 40 میلیونی در سراسر کشور که در طول چهل سال انقلاب بی سابقه و بی نظیر بود که باید این حماسه عظیم 9دیماه را زنده نگه داریم(تکبیرحضار)
ما می بایست هر سال 9دیماه راهپیمایی برپا می کردیم اما مخالفت کردند و به تجمع و نشست ها خلاصه کردند و اگر دست شان بربیایید با این نشست ها و تجمعات 9دی مخالفت می کنند اما 9دی حماسه ایی است که نباید فراموش بشود 9دی یک خاطره نیست بلکه 9دیما نماد حیات و آگاهی و بیداری ملت ایران در عرصه سیاسی است و مردم این شهرستان باید برنامه 9دی را قوی تر از تمام برنامه ها اجرا کنند که ما فردا شب هم به یاد 185 شهید این شهرستان در این مسجد می نشینیم و هم حماسه 9دی را در این مسجد و در آن تجمع بزرگ گرامی می داریم.
هشداررهبری: فتنه ٩٨فراموش نشود
اما فتنه امروز را نباید فراموش کنیم که رهبری تکرار سناریوی آشوب سال 88 برای سال 98 به جوانان و جریان های سیاسی هشدار دادند که جریان های سیاسی مواظب باشند دشمن برای سال 98 برنامه دارد حتی برای امسال هم برنامه داشتند گفتند ما تابستان امسال را تابستان داغ خواهیم کرد که نتوانستند برای 98 برنامه دارند جریان های سیاسی مواظب باشند مجری برنامه آشوب فتنه دشمن نباشند باید فتنه جدید را بشناسیم .
فتنه امروز عدم‌ صداقت با مردم است
فتنه جدید عدم صداقت مسئولین نسبت به مردم است،که تو چشم مردم انقلابی نگاه می کنند و دروغ می گویند.
کارگزارناکارآمدودلسردکردن‌مردم‌به‌نظام
فتنه امروز استفاده از کارگزاران ناکارآمد در بدنه دولت و وزارت خانه ها است.باندبازی ،فامیل بازی،حزب گرایی است این بحث بازنشستگی هم اتفاق افتاد و در بدنه نظام مسئولین فرزندانشان و فامیلهایشان و از حزب خودشان استفاده می کنند هیچ وقت نمی آیند از بچه مستضعف فقیر مسجد نشین ولایی که پشت این نظام هست را استخدام کنند.
فتنه امروز این است که مسئولین را سین جیم می کنند که خط فکری شما چیست؟و این قضیه در همین شهرستان اتفاق افتاد.
در همین شهرستان مسئولی بجای اینکه به درد مردم برسد به فکر اشتغال جوانان باشد از روئسای ادرات و بانک های شهرستان سئوال می کند که خط فکری و تفکر سیاسی شما چیست؟
شما متعلق به کدام جریان فکری و سیاسی هستند؟ حتما اگر بگویند به جنبش سبز و جریان فتنه نزدیک هستیم مورد تایید هستند.
تو چه کاره ای که از خط فکری مسئولین سئوال می کنی؟
از مسئولین ادارات خدمت به مردم را بخواهید،صداقت را بخواهید،ساده زیستی بخواهید،پاک دستی را بخواهید،برنامه کاری را بخواهید،به تو چه مربوط است که مسئولین این ادارات چه خط فکری دارند تو باید بررسی کنی آیا شایستگی دارند یا ندارند؟(تکبیرحضار)
فتنه امروز دل سرد کردن مردم نسبت به انقلاب و نظام و ولایت است.
فتنه امروز کلاه گذاشتن سر مردم است تا دیروز می گفتند برجام باید تصویب شود تا مشکل گرانی حل شود تا مشکل معیشت مردم حل شود تا تحریم ها برداشته شود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود اما امروز اعلام می کنند اصلا در برجام هدف اقتصادی نبود پس چه بود؟
حتما بهره برداری سیاسی بود تا مردم را فریب بدهید تا در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری رای بگیرید پس چرا گفتید با برجام مشکل اقتصادی مردم را ما حل می کنیم.
گفته بودند" برجام را به اقتصاد گره بزنیم و گره زدیم تا مطالبات عمومی برای توافق کردن بالا بگیرد "یعنی به مردم دروغ گفتید از مردم استفاده ابزاری کردید و آنها به میدان بیایند تا حاکمیت برجام را بپذیرد.
این ها برنامه این روزهای فتنه است گفتند ما مردم را گول زدیم وارد میدان کردیم تا به رهبری و حاکمیت فشار بیاورند تا برجام تصویب بشود این توهین به شعور مردم است.
بدتر اینکه می گویند برجام هدف اقتصادی نداشت بلکه هدف امنیتی داشت مگر ایران با داشتن فناوری هسته ای و با داشتن اورانیوم غنی شده مشکل امنیتی داشت که با برجام مشکل امنیتی کشور حل شده این دروغ محض است بلکه باید گفت برجام و متوقف کردن فعالیت هسته ای و ازبین بردن اورانیوم غنی شده برای به چالش کشیدن امنیت ایران بود و برای تامین امنیت اسرائیل بود که برجام تاثیر منفی در امنیت نظام داشت و برگ برنده نظام آن اورانیوم غنی شده و آن فعالیت هسته ای را از دست نظام خارج کردید چالش امنیتی ایجاد کردید.
کم کردن بودجه دفاعی و تصویب fatf
فتنه امروز این است که FATF را به اقتصاد و به جیب مردم و معیشت مردم گره می زنند باز هم دارند مانند برجام با بحث اقتصادی مردم را برای تصویت FATF به میدان بیاورند.
فتنه امروز تصویب FATF و پالرمو و CFT است که امروز خودتحریمی در کشور اجرا می شود بانک کشاورزی و بانک سپه به سپاه پاسداران اعلام کرده است که بخاطر تحریم ما نمی توانیم به شما خدمات بدهیم رفتند امضاء دارند که خودمان را خودمان تحریم کنیم یعنی خودمان پذیرفتیم سپاه قدس تروریست هست.
فتنه امروز کم کردن بودجه نظامی کشور است که در بودجه 98 ،بودجه دفاعی ما به نصف تقلیل یافته است.اما ببینید کشورهای امارات و ترکیه و عراق و اسرائیل از ایران بودجه نظامی شان چند برابر است حتی کویت قطر و اردن به تناسب جمعیتی و وسعت مساحت از ایران بودجه نظامی بیشتری دارند اینها اقتدار سپاه و نیروی مسلح را نمی خواهند که ابهت ناوگان امریکا را در خلیج فارس در این مانور پیامبر اعظم به چالش کشیدند و درهم شکستند و اینها نمی خواهند این قدرت نمایی را نمی خواهند مردم باید در انتخابات بیدار باشید کسانی را به مجلس بفرستید که از اقتدار نظام دفاع کند از قانون اساسی دفاع کند کسانی را برای ریاست جمهوری رای بدهید که به فکر انقلاب ،برای انقلاب، از شما مردم باشد مثل شما زندگی کند کسانی که اشرافی زندگی می کنند ،کسانی که دوتابعیتی و یا چند تابعیتی هستند،کسانی که فرزندانشان در امریکا و انگلیس و کاناداو جاهای دیگر هست اینها چگونه می توانند دلسوز ما باشند پس امیدوارم که بصیرت ما در انتخابات آینده بالاتر برود تا افرادی را انتخاب کنیم که دلسوز نظام و مملکت و مردم باشند ان شاءالله.
نقل قول کردن
0 #119 عباس آباد 1397-09-24 13:04
خطبه نمازجمعه 23 آذرماه 1397 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
مطالب پرمغز وعالی
مقام‌ حضرت‌معصومه/معصومه یا فاطمه‌ثانی/علت‌عظمت‌کریمه‌اهلبیت
علم،پاکی،حیاوولایتمداری/آداب برخورد با رهبرجامعه/اطاعت محض از رهبری‌حق/ولایتمداربودن‌ حزب‌الله لبنان/حکمی مقدم‌برحکم ولی‌ نبودن/مخالفت رهبری ومراجع با fatf/اجازه توهین به رهبر را نمیدهیم/صحابه هم به پیغمبرتوهین کردند/نافرمانی ازرهبری تکرارتاریخ است/نبایدصدا را درمقابل ولی حق بالابرد/بی‌ادبی به ولی‌حق حبط‌اعمال میاورد/چرا فرزندان مسئولین درامریکا هستند/گران‌کردن بنزین برای عاصی‌کردن مردم
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از صفات اهل تقوا ادب است این ویژگی در زندگی مومنین موج می زند در روایت داریم لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ و هيچ ميراث بالاتر از ادب نیست.اوج این ادب نسبت به خدا و پیغمبر و پیشوایان دین و ولایت و رهبری است.
خداوند در ابتدای سوره حجرات برای انسان های مومن و متقی ادابی را در برخورد با رهبر دینی و پیشوای مذهبی مطرح می کند که این اصول و اداب را در محضر خدا و ولی خدا باید رعایت کنند که باید گفت آداب برخورد مردم و مسئولین نسبت به رهبر هر جامعه را اینگونه پروردگار عالم ترسیم می کند یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تُقَدِّمُوا بَیْنَ یَدَیِ اللَّهِ وَرَسُولِهِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ای کسانی که ایمان آوردید چیزی را بر خدا و رسول خدا مقدم نکنید این نشانه تقوا است.
چیزی را ،عملی را ،کسی را و حکمی را بر خدا و پیغمبر خدا مقدم نکنید، نه حکمی را بر حکم خدا و پیغمبر مقدم بدارید، نه حرفی را بر خدا و پیغمبر مقدم بدارید، نه شخصی را بر خدا و شخص پیغمبر مقدم بدارید، نه سنت و مکتبی را بر سنت و مکتب خدا و پیغمبر مقدم بدارید، نه خودتان و نه دیگری را برخدا و پیغمبر مقدم بشمارید.
در تاریخ مردم حرف و سخن و حکم و خواست شان را از حرف و سخن خواست و حکم خدا و پیغمبر مقدم داشتند مگر امیرالمومنین را پیغمبر اسلام از سوی حق تعالی بعنوان امام و پیشوا و خلیفه مسلمین در روز عید غدیر معرفی نفرمودند؟ که در آن صحرای گرم و سوزان پیغمبر اسلام ندا دادند مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ. أَللّهُمَّ والِ مَنْ والاهُ، وَ عادِ مَنْ عاداهُ وَانصُرْ مَن نَصَرَه وَ اخذُلْ مَن خَذَلَهُ هرکه را باشم من مولای او ابن من علی مولای اوست.
اما بعد از رحلت پیغمبر چه کردند در سقیفه جمع شدند حکم خدا و سخن پیغمبرخدا را نادیده گرفتند و کسی دیگری را جای علی بن ابی طالب نصب کردند.
اما خدا می فرماید:انسان باید در مقابل حکم خدا و ولی خدا مطیع محض باشد نه بت، را نه طاغوت را ،نه استکبار را و نه قدرت های جهانی را ،هیچ کدام را بر خدا و پیغمبر و ولایت مقدم نکنیم.
امروز نباید امریکا را مقدم بر ولایت بداریم ، نباید غرب را مقدم بر ولایت بداریم نباید حکم غرب و امریکا را مقدم بر حکم ولایت بدانیم و حتی در این نظام کسی را نباید مقدم بر ولایت و رهبری بدانیم چون ولایت فقیه ادامه ولایت الله و استمرار حرکت انبیاء و نائب امام معصوم است.
ولایتمداربودن‌ حزب‌الله لبنان
امروز حزب الله لبنان و سیدحسن نصرالله می فهمند ولایت چه گوهر گرانبهایی است که می گویند:روح حزب الله لبنان اعتقاد به ولایت فقیه است،ما ولایت تالی تلو معصوم می دانیم ولایت فقیه در نظر ما بحث اداری و قانونی نیست بلکه ولایت فقیه را بالاتر از قانون اساسی می دانیم و اعتقاد ما به ولایت فقیه نسبت به مردم ایران قوی تر است ما معتقدیم اطاعت از ولایت فقیه اطاعت از امام معصوم است ما اعتقاد داریم که اگر ولایت فقیه نظری دارد حتی امر نکرده باشد فقط پیشنهاد کرده باشد باید اطاعت کنیم( اما مسئولین ما وقتی رهبری امر هم می کند می گویند باید دید آیا این امر ارشادی بوده یا مولوی است؟! اما آنها می گویند ما اعتقاد داریم که اگر ولایت فقیه نظری دارد حتی امر نکرده باشد فقط پیشنهاد کرده باشد باید اطاعت کنیم )و اگر کاری را احتمال می دهیم موجب ناراحتی رهبری می شود انجام نمی دهیم و اگر کاری را احتمال می دهیم که موجب خوشنودی رهبری می شود آن را انجام می دهیم و امروز عزت ما در جهان بخاطر پیروی از ولایت فقیه است و ما حاضریم برای نظام ولایی مقدس جمهوری اسلامی فدا بشویم و هرفتنه ای که در ایران می شود ما ناراحت می شویم.
اطاعت محض از رهبری‌حق
اینها اینگونه مطیع ولایت هستند؛مسئولین ما باید اینگونه باشند اگر رهبر معظم انقلاب، ولایت فقیه فرمودند:من نسبت به مذاکرات با امریکا خوشبین نیستم مسئولین ما باید بدبین باشند خوشبینی خود را بر بدبینی رهبری مقدم نکنند که این ولایتمداری است.
اگر ولی حق برای برجام شرایط خاص و خط قرمز تعیین و ترسیم کردند مسئولین ما باید آن شرایط رهبری را بر شرایط غرب و استکبار مقدم بدارند که در هر جا از امر رهبری و حکم رهبری اطاعت نکردند ما ضرر کردیم اگر در مذاکرات هسته ای شکست خوردیم برای همین بود که از رهبری اطاعت نکردند.
اگر امروز رهبری به کنواسیون جهانی حقوق کودک و به 2030 اعتراض می فرماید و آن را عامل تخریب معنویت نسل آینده کشور می داند و اگر اجرای 2030 را عامل انحراف کودکان و نوجوانان امروز و آینده سازان نسل فردا می داند همه باید بگویند سمعا و طاعتا.
اگر امروز رهبری معظم و مراجع عظام FATF و پالرمو و CFT را یک قرداد استعماری دانستند باید رئیس دولت و نمایندگان بپذیرند که این دستور قرآن است که در مقابل حکم رهبر جامعه باید مطیع محض باشند.(تکبیرحضار)
مخالفت رهبری ومراجع با fatf
نه اینکه اسلام شناسان واقعی عصر حاضر آیت الله العظمی نوری همدانی مرجع انقلابی و آیت العظمی مکارم شیرازی آن مرجع بزرگ تشیع و در رأس آنها ولی امرمسلمین جهان حضرت آیت العظمی امام خامنه ای که جهانی متحیر از علم و درایت و فهم و تدبیر و مدیریت ایشان است با این قرارداد بین المللی FATF مخالفت کرده اند و آن را طرح نفوذی غربی عبری عربی دانستند و در تضاد با قوانین اسلامی و مخالف با منافع مسلم نظام اسلامی اعلام کردند.
اجازه توهین به رهبر را نمیدهیم
اما رئیس دولت ما نفهمیده و نسنجیده بگوید" برخی می گویند اگر فلان کنوانسیون امضاء شود اسلام ازدست می رود تو از اسلام چه می فهمی؟"
که بعد از آن یک روزنامه هتاکی آن را نسبت به رهبری بدهند.
اما ما می خواهیم که رئیس دولت شفاف بیان کند که منظورش چه کسی است که اسلام را نمی فهمند که مردم تکلیف خودشان را بدانند که اگر خدای ناکرده، خدای ناکرده منظور از این سخن مراجع و رهبری باشند مردم دیگر سکوت نخواهند کرد و تکلیف شان را یکسره خواهند کرد.(تکبیریحضار)
تو از اسلام واقعی و علوی چه می فهمی که علی نسبت به بیت المال طوری عمل می کرد که در مقابل تقاضای برادرش از بیت المال آهن گداخته نزدیک دست عقیل نابینا می کند، تو و از اسلام چه می فهمی که اینگونه گستاخانه حرف می زنی و ادعای اسلام شناسی داری که گفتی اگر دست به برادرت بزنید اعلام جنگ می کنیم.
مردم 6 سال است که هزینه ناکارآمدی دولت ناکارآمد شما را می دهند.
مردم 6 سال است که هزینه شعارهای بدون پشتوانه و پوچ شما را می دهند.
مردم 6 سال است که هزینه انفعال شما در مقابل غرب را می دهد.
فقط بخاطر رهبری معظم،بخاطر حفظ نظام،بخاطر حرمت خون شهدا و بخاطر حفظ انقلاب سکوت کردند و سکوت می کنند. و اما اگر خدای ناکرده امروز به حرف ولی حق گوش نکنند و یا توهین کنند خیلی عجیب نیست چون دیروز با پیغمبر اسلام همین معامله را کردند.
صحابه هم به پیغمبرتوهین کردند
پیغمبر اسلام بعد از غدیر در بستر رحلت افتاده بودند در آستانه رحلت لشکری را به فرماندهی اسامه بن زیدبن حارثه 18 ساله تشکیل دادند که برای حمله احتمالی مسیحیان تا سر حدات روم پیش بروند در مرز روم دیروز و ایتالیای امروز خیمه بزنند اما آن روز بزرگان و صحابه پیغمبر اسلام به این فرمان پیغمبر اسلام عمل نکردند و حرف پیغمبر اسلام را گوش نکردند و نگذاشتند این لشکر حرکت کند و این لشکر تا مرز مدینه بیشتر پیش نرفت و در کنار مدینه اطراق کرده و خیمه زدند که وقتی پیغمبر اسلام باخبر شدند فرمودند خدا لعنت کند کسانی را که از لشکر اسامه تخلف کردند و مانع حرکت این لشکر شدند و باردیگر دستور حرکت لشکر را دادند اما باز هم گوش نکردند به بهانه بیماری پیغمبر اسلام اجازه حرکت به این لشکر را ندادند که پیغمبر اسلام در یوم الخمیس، در روز پنجشنبه در آخرین لحظات عمر شریفش می بیند همانهایی که باید در لشکر اسامه باشند از لشکر اسامه خارج شدند و دور بسترش نشستند پیغمبر اسلام فرمود یک قلم و جوهر و صفحه سفیدی بیاورید که از آینده برایتان بنویسم تا دچار انحراف نشوید یکی از آن جمع گستاخی کرد گفت پیغمبر بیمار است بیماری بر پیغمبر غلبه کرده است تب دارد العیاذبه الله حرف های نامربوطی می زند عندکم القرآن ، حسبنا کتاب الله قرآن که در نزد من و شما هست کتاب خدا، این کتاب الهی ما را کافی است و نوشتن پیغمبر نیاز نیست .
مانع نوشتن پیغمبر شدند آن روز به حرف و فرمان ولی شان گوش نکردند پیغمبرچقدر مظلومانه سکوت کرد و ننوشت که نه تنها مسلمین و جهان اسلام بلکه کل جهان 1400 سال بخاطر همین نافرمانی امت پیغمبر و ننوشتن پیغمبر در خسران است.
امروز اگر حرف پیغمبر را گوش نمی کنند و بعد هم مشکلات را بر دوش ولایت می اندازند خیلی عجیب نیست این اتفاق در تاریخ و در زمان پیغمبر افتادو اصحاب پیغمبر با پیغمبر در حال مرگ هم چنین معامله ای کردند و چنین رفتاری داشتند و ضرر کردند.
نافرمانی ازرهبری تکرارتاریخ است
امروز هم مواظب باشیم تاریخ تکرار نشود خسران و ضرر در نافرمانی از ولایت و مظلومیت ولی حق است بعد می بینیم که در تاریخ آمده است در آن روز حتی یاران پیغمبر و صحابه پیغمبر در کنار بستر پیغمبر گستاخی کردند هجمه کردند سروصدا کردند که پیغمبر آنها از خانه اش بیرون کرد خدا در قرآن درباره ادب در مقابل پیغمبر می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَرْفَعُوا أَصْوَاتَكُمْ فَوْقَ صَوْتِ النَّبِيِّ وَلَا تَجْهَرُوا لَهُ بِالْقَوْلِ كَجَهْرِ بَعْضِكُمْ لِبَعْضٍ أَنْ تَحْبَطَ أَعْمَالُكُمْ وَأَنْتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ای کسانی که ایمان آوردید صدای خود را فراتر از صدای پیغمبر نکنید در مقابل پیغمبر صدای خود را بلند نکنید داد و فریاد نکنید جارو جنجال نکنید مثل بین خودتان دعوا می افتید در کنار پیغمبر اینگونه نباشید که اعمال شما باطل می شود اعمال شما نابود می شود درآیه به صراحت می گوید که بی ادبی به ساحت ولی حق حبط اعمال می آورد به باید مواظب بود.
بی‌ادبی به ولی‌حق حبط‌اعمال میاورد
حال یک طلبه ای از شاگردان مکتب رهبری نه از روی بی ادبی، بلکه از روی احساس مسئولیت و دلسوزی به محضر رهبری می رود نسبت به مسئله بازنشستگی که برای برخی با حکم رهبری استثناء قائل شدند اعتراض می کند صدایش را بلند می کند که چرا همه چیز باید به نام رهبری تمام بشود چرا باید به نام شما تمام کنند که رهبری می فرماید چرا سر من داد می کشی ؛ رهبری هم یک مقدار تند برخورد می کند اگرچه برخورد آن طلبه از باب امام امت بلکه از باب استاد و شاگردی قابل توجیه نبود اما این رهبر انقلاب، امام رافت و رعفت است شروع درس خارج فقه اش در جمع طلاب نسبت به این طلبه عذرخواهی می کند که دیروز یک مقدار من با شما تند برخورد کردم و تند صحبت کردم این رهبر عزیز تر از جان ما است چقدر مودب به آداب اسلامی متخلق به اخلاق نبوی و برخوردار از سیره و روش اجداد طاهرینش و ائمه معصومین است این رهبر امت است که مانند پیغمبر نسبت به امتش دلسوز و مهربان است، این امام رعفت و رأفت است که نسبت به جامعه اسلامی دل می سوزاند.
اگر می فرماید: FATF و پالرمو و CFT نباید تصویب بشود مصلحت امت را ،مصلحت جامعه را،مصلحت شما مردم را می بیند اگرچه دیروز دولتمردان ما برای برجام می گفتند ما به فکر جیب شما مردم هستیم و با برجام تمام تحریم ها بالفور و بالمره برداشته می شود و اجناس 20درصد ارزان تر می شود اما بعد از برجام دیدیم که 300درصد گرانی افزایش پیدا کرده است طلا و ارز در بلبشوی اقتصادی به نفع دولت طوری بالا و پایین رفت که مردمی را بدبخت کرد و عده ای جیبشان را خالی کرد و ارزش پولی و مالی ما را چقدر پایین آورد که ارزش ریال ما چقدر افت کرد و افت ارزش مالی و ریالی افت سرمایه من و شما است.
امروز هم همان حرف را تکرار می کنند که اگر FATF را بپذیریم و تصویب بشود بیست درصد اجناس ارزان تر می شود باید بترسیم که از این بدبخت تر نشویم.
گران‌کردن بنزین برای عاصی‌کردن مردم
اگر مسئولین به فکر مردم هستند به قیمت بنزین دست نزنند.آقای روحانی هرچه بنزین بالاتر برود اقتصاد بدتر،تورم بیشتر،گرانی افزون تر،بدبختی فراوان تر،فقر گسترده تر،گرسنگی زیادتر و مشکلات وسیع تر می شود.
مسئولین نمایندگان مجلس ،دولتمردان اگر دلسوز مردم هستید بنزین را گران نکنید.(تکبیرحضار)
پول آب و برق و گاز را که بالا بردید،قیمت خودرو را بالا نبرید همه از جیب همین مردم متوسط جامعه می رود رئیس دولت و نماینده مجلس می گوید مردم راضی هستند که بنزین گران تر شود شما از کدام مردم سخن می گویید؟
من نمی دانم کدام مردم موافق گرانی هستند شاید با این کارها می خواهند مردم را عاصی کنند و آتش شورش فرانسه را در اینجا بپا کنند اما کورخواندند که مردم ما بیدارتر و هوشیارتر و همیشه مواظب اوضاع منطقه و جهان و مراقب نقشه های دشمن برای بحرانی کردن کشور و براندازی نظام هستند و جلوی هرگونه تحرکات ایستادگی خواهند کرد.(تکبیرحضار)
رئیس دولت می گوید "در دنیا بنزین قیمت ثابتی ندارد "کجای اقتصاد ما شبیه اقتصاد دنیا است؟
کجای اقتصاد ما شبیه کشورهای دیگر است؟
آیا درآمدما شبیه درآمد مردم کشورهای دیگر است؟
آیا صنعت خودروی ما شبیه کشورهای دیگر است؟
آیا دولتمردان ما از نظر کارآمدی، شبیه دولتمردان کشورهای دیگر هستند؟
آیا در کشورهای دیگر این همه فساد اقتصادی و اختلاس در بین دولتمردان و مسئولین و منتسبان به آنها هست؟
در تاریخ آمده است که رضاخان دست کرده در جیب شهید مدرس که مدرس جیب تان چقدر بزرگه ! مدرس فرمود:بله جیب مان بزرگ است اما ته دارد اما آقای رضاخان جیب شما ته ندارد
جیب بعضی از دولتمردان و مسئولین و نزدیکان شان ته ندارد برخی از آنها هزار و چندصد میلیار سرمایه دارند و برخی زمین های چندصد هکتاری دارند و برخی صدو پنجاه شرکت وکارخانه دارند خانه های چند ده میلیاردی ماشین های آنچنانی دارند فرزندان شان در خارج از کشور تابعیت دارند اما سیری ندارند.
اما تصویت FATF برای مردم است نه که نیست بلکه FATF برای این است که سرمایه فرزندان مسئولین در خارج از کشورتوقیف نشود.
مطلبی چند وقت قبل از سوی رئیس خزانه داری امریکا مطرح شد نمی دانم که درست هست یا خیرو نمی دانم این مطلب صحیح هست یا خیر اما دیدم در داخل کشور هم رئیس سابق بانک مرکزی و چند خبرگزاری هم این را بیان و تایید کردند که حدود 5500 نفر از فرزندان مسئولین ایران فقط در امریکا زندگی می کنند و از این 5500نفر حدود 350 نفر در دانشگاه های تحصیل می کنند و درس می خوانند اما بیش از 5000 نفر فاقد تخصص و بیشتر آنها علاف هستند بعد ادامه می دهد که قریب به 150 میلیارد دلار یعنی بیش از ذخیره ارزی کشور ما در حساب اینها در بانک ها امریکا است حدود 150 میلیارد دلار در حساب اینها فقط در بانک های امریکا است که دولتمردان امریکا بیان کردند اگر FATF تصویب نشود این سرمایه 150 میلیارد دلار فرزندان مسئولین توقیف می شود و این افراد دیپورت می شوند.من نمی دانم این خبر درست هست یاخیر.
اما کسی تا بحال آن را تکذیب نکرده است.
اما در تصویب FATF این مسئله بی تاثیر نیست یعنی مسئولین برای بهتر شدن وضعیت خود و فرزندان شان و برای حفظ سرمایه خودشان در بانک های خارجی این همه جزع و فزع می کنند این جزع و فزع برای من و شما نیست.
چرا فرزندان مسئولین درامریکا هستند
اما سئوال ما این است چرا مقامات مسئولین جمهوری اسلامی فرزندانشان در امریکا زندگی می کنند؟
مگر امریکا دشمن ما نیست؟
مگر امریکا شیطان بزرگ نیست؟
مگر ما نمی گوییم مرگ بر امریکا
مگر 40 سال امریکا با ما دشمنی نکرده است؟
مگر 40 سال امریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هر روز طرح و برنامه ندارد؟
پس چرا فرزندان مسئولین در امریکا باشند؟
رهبری معظم در زمان ریاست جمهوری ایشان دو فرزندش در لشکر 27 در میدان نبرد حضور داشتند حضرت آقا قبل از حمله به فرمانده لشکر 27 پیغام دادند که نگذارید فرزندانم اسیر بشوند اگر جانباز یا شهید شدند عیبی ندارد از حضرت آقا سئوال کردند چرا چنین پیغامی دادید؟ فرمودند" اگر فرزندانم شهید یا مجروح می شدند افتخاری بود ولی اگر اینها اسیر می شدند بچه هایم را شناسایی می کردند که این ها فرزندان رئیس جمهور هستند و به من فشار می آوردند تا از احساس پدری من سوءاستفاده کنند که شاید از من امتیاز بگیرند و من هم که امتیاز بده نبودم اما امروز فرزندان مسئولین در کشور دشمن زندگی می کنند به منزله اسیر آن کشور هستند که امروز پاشنه اشیل تصویب FTAF همین مسئله است که آن همه فساد و عکس های آنچنانی آنها در فضای مجازی منتشر می شود مسئولین از خدا بترسید و تقوا داشته باشید فردای قیامت باید پاسخگوی خون شهدا و جانبازان و آزادگان داغ دل داغدیدگان و پدران و مادران شهدا باشید.
نقل قول کردن
0 #118 عباس آباد... 1397-09-10 12:13
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد ٩ آذرماه ١٣٩٧ و ٢٢ ربیع الاول١۴۴۰
بيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه؛حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى امام جمعه انقلابى وولایی
" شهرستان عباس آباد "
موضوعات خطبه
(خطبه اول)تقوای‌فردی‌واجتماعی/انفاق ازتقوای‌اجتماعی/خمس از وظایف شرعی
(خطبه دوم)از نشانه ایمان، امانتداری/پیغمبرامانتدارمشرکین‌بود/انقلاب‌اسلامی امانت است/ولایت‌فقیه ودیعه‌الهی است/پیشرفتهای‌علمی امانت است/هدف‌وآرمان شهداامانت است/رأی مردم وصندلی امانت است/نمایندگی مردم امانت مردمست/مدرس ساده زیست ومردمی بود/مدرس نماینده‌آزاده‌واستکبارستیز/نماینده هانبایدمرعوب دشمن شوند/نماینده ناظر برعملکردمسئولین باشد/نماینده مسئول انتصاب‌مدیران نیست/نمایندگان مشکلات‌اقتصادی راحل کنند
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
از نشانه ایمان، امانتداری
انسان متقی انسان درستکار و امین و امانت دار است.
انسان متقی متعهد به دین اسلام و نظام اسلامی و شریعت است.
انسان متقی اهل خیانت نیست.
انسان متقی به خدا و دین خدا خیانت نمی کند.
انسان متقی در زندگی اجتماعی هم به مردم جامعه خود خیانت نمی کند.
امیرالمومنین(علیه السلام ) می فرماید: أفضلُ الإيمانِ الأمانةُ ، أقْبَحُ الأخلاقِ الخِيانةُ بالاترین درجه ایمان امانت داری و بدترین اخلاق خیانت در امانت است در بحارالانوار آمده است ان الخیانه خیانه الامه بزرگترین خیانت ،خیانت به مردم جامعه است در روایت دیگر داریم رَأْسُ اَلْكُفْرِ اَلْخِيَانَة اصل در کفر خیانت است در روایت دیگر داریم رأسُ النِّفاقِ الخِيانَةُ اصل در نفاق خیانت است. منافقین اگر منافقند خیانت کردند
پیغمبرامانتدارمشرکین‌بود
در سیره ابن هشام آمده است که وجود نازنین پیغمبر اسلام با مسلمانان برای فتح قلعه خیبر روانه شدند قلعه خیبر را محاصره کردند محاصره قلعه خیبر مدتی طول کشید که لشکر اسلام ازنظر غذایی دچار مضیقه شده بودند حتی به حدی گرسنگی به لشکر اسلام فشار آورده بود که می خواستند از گوشت قاطر و اسب استفاده کنند در این شرایط چوپانی از یهودیان که گوسفند یهودیان را نگهداری می کرد آمد محضر پیامبر اسلام مسلمان شد و سپس گفت یا رسول الله این گوسفندان یهودیان را در اختیار شما قرار می دهم آنرا تصرف کنید اما پیامبر اسلام نپذیرفت فرمود این گوسفندان در نزد تو امانت است در آیین اسلام خیانت به امانت حرام است.
وجود نازنین پیامبر اسلام می فرماید: «لا تنظروا الي كثره صلاتهم و صومهم، و كثره الحج و المعروف و طنطنتهم بالليل؛ انظروا الي صدق الحديث، و اداء الامانه» به زیادی نماز و روزه و اعمال عبادی طرف نگاه نکنید به حج طرف نگاه نکنید ببینید او راستگو هست ،ببینید او امانت دار هست به ناله های شبانه طرف نگاه نکنید که قضاوت کنید ببینید انسان درستکار،امین،راستگو هست،اگر او راستگو نباشد اهل ایمان نیست ولذا در روایت داریم لا إيمان لمن لا أمانة له کسی امانت دار نیست ایمان ندارد.
وجود نازنین اسلام امین مردم بود هم در نوجوانی به عنوان امانت دار معروف بود وهم در دوران جاهلیت و بربریت و در اوج فساد آن روز وجود نازنین اسلام بعنوان یک امانت دار و یک انسان درستکار معروف بود و حضرت ایشان را محمدامین می نامیدند و هم زمانی که مبعوث به رسالت شد امین مردم بود حتی کسانی که پیامبر را به پیغمبری نپذیرفته بودند مشرکینی که پیامبر را و رسالت پیغمبر را قبول نداشتند اما بعنوان یک امانت دار پیغمبر را قبول داشتند اشیاء گران قیمت خود را نزد پیامبر می گذاشتند و پیامبر حافظ امانت همان مشرکین بود.
پیامبر اشیاء گران قیمت مردمی که می خواستند او را بکشند 13 سال سال آزار و اذیت می کردند همان مشریکی که شبانه می خواستند به رختخواب پیامبر حمله کنند و وجود پیامبر را در رختخوابش ترور کنند پیامبر اسلام امانت اینها را حفظ می کرد و وقتی که آن شبی که می خواستند پیامبر را در رختخواب پیامبر ترور کنند و پیامبر قصد هجرت به مدینه را داشت به امیرالمومنین می فرماید شما برای سه کارو سه موضوع در مکه بمانید:
1) اینکه باید در جای من بخوابی که مشرکین متوجه هجرت من نشوند متوجه فرار من نشوند جای من و رختخوابم خالی نباشد که اینها متوجه بشوند من یک مقداری از مکه دور شوم تا من را تعقیب نکنند یا علی تو باید در جای من بخوابی و رختخوابم پر باشد.
2) اینکه باید فاطمه و بچه ها را بعد از من به مدینه برسانی.
3) اینکه امانت های مردم را به آنها برگردانی.همانهایی که می خواستند پیامبر را بکشند اشیاء قیمتی آنها در نزد پیامبر امانت بود و پیامبر به امانت آنها هم خیانت نمی کند.
حال باید بررسی کنیم چه چیزهایی به عنوان امانت در اختیار ماست.امانت هایی که در دست انسان هست چیست؟
اولین امانت ؛همه وجود انسان است که برای انسان امانت است ما نباید نسبت به وجودمان ،نسبت به جسم مان ،نسبت به روح مان خیانت کنیم اگر از جسم خود مراقبت نکنیم بهداشت فردی و اجتماعی خود را رعایت نکنیم به جسم خود خیانت کردیم و اگر مسائل اخلاقی را رعایت نکنیم خدای ناکرده اهل گناه باشیم به روح و روان خود خیانت کردیم و امانت دار خوبی نبودیم.جسم مان امانت ماست،روح مان امانت ماست.
دومین امانت ؛دین اسلام است که بعنوان آخرین دین الهی امانت است تا روز قیامت باید بماند و لذا فرمودند: "حَلَالُ مُحَمَّدٍ حَلَالٌ أَبَداً إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أَبَداً إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ احکام دین که دین اسلامی پیامبر اسلام آن را به ارمغان آورده تا روز قیامت باید بماند این امانت است در دست ما است باید حفظ کنیم باید نگهبان دین اسلام باشیم و به نسل های بعدی بسپاریم.
انقلاب‌اسلامی امانت است
سومین امانت؛ انقلاب اسلامی است که یک امانت است که امام راحل عظیم الشان برای بنیانگذاری انقلاب و ایجاد این انقلاب و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی چه رنج هایی را متحمل شدند 15سال تبعید و دور از وطن را به جان خریدند چقدر از علما ،مردم ،جوانان ما برای برپایی این انقلاب ،برای برپایی نظام اسلامی جان خود را فدا کردند و صدها هزار شهید خون دادند تا انقلاب را حفظ کردند و آن را به 40 سالگی رساندند و به دست ما سپردند این انقلاب اسلامی ریشه روایی دارد.
روایتی از بحارالانوار از امام موسی کاظم در مورد انقلاب آمده است که می فرماید:مردی از قم مردم را به حق دعوت می کند و امتی در کنارش هستند که قلب های شان همچون پاره های آهن استوار است از تند بادهای حوادث نمی لغزند از جنگ خسته نمی شوند و نمی ترسند و بخدا اعتماد دارند و اینها پیروزند.این جنبه روایی انقلاب اسلامی است که امام عظیم الشان می فرماید:حفظ این انقلاب اوجب واجبات است و وصیت می کند:که انقلاب را به دست نامحرمان و نااهلان نسپارید انقلاب را به دست لیبرال ها نسپارید.حتی امام عظیم الشان فرمودند:حفظ جمهوری اسلامی از حفظ جان امام عصر(عج)اهمیتش بیشتر است چون با ایجاد انقلاب اسلامی و تشکیل دولت بر پایه ولایت فقیه پروژه ظهور کلید خورده است که پیامبر اسلام فرموده بودند:که مردی از شرق قیام می کند که زمینه را برای حرکت جهانی مهدی(عج)فراهم می کند.که امام عظیم الشان انقلاب اسلامی را نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت بن الحسن ارواحنا فداه می خواهند و امروز همه دشمنی ها برای همین است که انقلاب اسلامی مقدمه حکومت مهدوی است.که دشمنان انقلاب اسلامی ،اهداف انقلاب اسلامی ،آرمان های شهدا را ازبین ببرند تا ظهور مهدی را عقب بیاندازند تا به ظهور مهدی نرسیم.
امروز اگر با انقلاب مردم یمن مخالفت می شود برای این است که آن را هم استمرار حرکت انقلابی ایران و زمینه حکومت مهدوی می دانند آنها هم بیشتر از من و شما کتاب های ما،روایت های ما را درباره انقلاب اسلامی، درباره مردم یمن ،درباره انقلاب یمن که مقدمه ظهور است و در روایات ما آمده است خوانده اند و اینگونه در مقابل مردم یمن ایستادگی کردند.و لذا امروز وظیفه همه ماست که از مردم یمن، از انقلاب یمن حمایت کنیم که امروز مردم یمن نیاز به کمک دارند باید کمک غذایی ،دارویی،تسلیحاتی به مردم یمن بشود باید کمک معنوی و روحی از سوی مردم ایران برای مردم یمن باشد.باید دولت هم در مجامع بین المللی مظلومیت مردم یمن و جنایات آل سعود را فریاد بزند.(تکبیرحضار)
ولایت‌فقیه ودیعه‌الهی است
چهارمین امانت ولایت فقیه است .ولایت در اسلام جایگاه ویژه ای دارد که امام عظیم الشان ولایت فقیه را استمرار حرکت انبیاء و اولیای الهی دانستند و ازنظر فقه سیاسی شیعه ،ولایت فقیه فراتر از قانون اساسی و رای مردم است چون قانون اساسی زمانی مشروعیت پیدا می کند و زمانی قابل اجرا می شود که امضاء ولایت فقیه و تایید رهبری دینی جامعه باشد وگرنه آن قانون کاغذ پاره ای بیش نیست و رای مردم هم با تایید و تنفیذ ولایت فقیه نافذ است یعنی اعتبار همه مسئولین سه قوه با حکم رهبری مشروعیت پیدا می کند حاکمیت با ولایت است.امروز امنیت ما ،وحدت ما،پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی در کنف ولایت و مدیریت رهبری معظم حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای بدست آمده است که امام عظیم الشان وصیت کردند که پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت مان آسیبی نرسد.
هدف‌وآرمان شهداامانت است
پنجمین امانت؛ حرمت خون شهدا است،آرمان های شهدا ،اهداف شهدا امانت است فرهنگ ایثار و فرهنگ شهادت و فرهنگ بسیجی گری امانت است حجاب و عفاف و اخلاق و تربیت اسلامی که برای این ارزشها ما جوان دادیم، خون دادیم اینها به دست ما امانت هستند.حرمت خانواده های شهدا باید در جامعه اسلامی حفظ شود که امام عظیم الشان فرمودند:خانواده های شهدا چشم و چراغ این ملتند.
اما نمی دانم برخی ها چه جرأتی پیدا کردند برای دفن یک مسئول مرحومی در گلزار شهدا اصفهان که با اعتراض خانواده های شهدا روبرو شدند به خانواده های شهدا هتک حرمت کردند مادر شهیدی را کتک زدند،علمایی را کتک زدند عمامه از سرشان انداختند این در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست اینجای تاسف دارد باید با عاملین این هتک حرمت برخورد مناسب و شدیدی بشود.
پیشرفتهای‌علمی امانت است
ششمین امانت ؛پیشرفت های نظام و پیشرفت های علمی و پیشرفت های صنعتی است.سلول های بنیادین و پیشرفت های هسته ای و پیشرفت های موشکی و دفاعی و فضایی که در جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است اینها امانت است.ما برای هر پیشرفتی خون دادیم،جوان دادیم برای هسته ای شدن چقدر شهید دادیم؟ برای پیشرفت موشکی و دفاعی شهیدمقدم ها را فدا کردیم نباید اجازه بدهیم که این پیشرفت ها و این صنعت هسته ای و موشکی مورد معامله و مذاکره دشمن قرار بگیرد اینها امانت است.
هفتمین امانت؛ صندلی مدیریت است.مسئولیت در جامعه اسلامی امانت است،مسئولین باید جایگاه مسئولیت را امانت الهی بدانند که خدا در قرآن کریم ،حاکم و سرپرست و مسئول جامعه را امین و نگهبان آن جامعه می داند آقاامیرالمومنین در نامه ای به اشعث بن قیس حاکم و استاندار آذربایجان می نویسد: وَ إِنَّ عَمَلَكَ لَيْسَ لَكَ بِطُعْمَةٍ وَ لَكِنَّهُ فِي عُنُقِكَ أَمَانَةٌ مبادا فکر کنی این مسئولیتی که به تو سپرده شد یک طعمه است،یک صید است،یک شکار است به جایگاه مسئولیت مثل به یک طعمه نگاه نکن مبادا حکومت و صندلی مقامت را بعنوان یک شکار نگاه کنی که به چنگت افتاده است بلکه این امانتی است که به گردنت افکنده شده است این ودیعه ای است که به گردنت گذاشته شده است تا به مردم خدمت کنی و مسئولیت را وسیله خدمت قرار بدهی و خدا از تو حفظ حقوق مردم را می خواهد اگر مدیر و مسئولی که جایگاه مسئولیت خود را وسیله ای برای تامین مالی خود در آینده قرار بدهد این بزرگترین خیانت است بلکه این جایگاه را جایگاه خدمت قرار بدهند توفیقی است که خدا به اینها داده است باید قدردان باشند عمر خدمت هم کم است شما ببینید همین مدت دوسالی که من بودم سه فرماندار جابجا شدند در 40 سال انقلاب 23 استاندار تغییر کردند یعنی هر استانداری کمتر از دوسال عمر را خدمتش بوده است و لذا بایستی از این وقتی که در اختیار یک مسئول قرار می گیرد کمال استفاده را بکند.
استاندار جدید هم دقت کند در این جایگاه برای خوش نامی در محضر حق تعالی و رضایت حق را بدست بیاورد و مشکلات مردم خصوصا مشکلات غرب استان را نگاه ویژه ای داشته باشند ما آرزوی توفیق برای استاندار جدید جناب آقای حسین زادگان داریم و آرزو می کنیم درکارشان موفق باشند و همه هم کمک کنیم و کمک کنند که بتوانند به استان و به مردم استان خدمت کنند.
رأی مردم وصندلی امانت است
هشتمین امانت؛ رای مردم است باید ما به کسی که رای می دهیم رئیس جمهور می شود،نماینده مجلس می شود،شورای شهر می شود اینها امین خود قرار دادیم اینها امنای ما هستند،امنای ما منتخبین ما ،نمایندگان ما مواظب باشند به رای مردم خیانت نکنند.
نمایندگی مردم امانت مردمست
نهمین امانت؛ صندلی مجلس و جایگاه نمایندگی در خانه ملت و عصاره این ملت قهرمان بودن است. نماینده این امت انقلابی باید دارای تفکر انقلابی و استکبار ستیز باشد مثل فقیه مجاهد و انقلابی استکبار ستیز آیت الله سیدحسن مدرس که 10 آذرماه سالروز شهادتش توسط ماموران رضاخانی است که شهید مدرس یکی از نام آورترین روحانیون مبارز عصر اخیر،رزمنده آزاده ای که در راه ایمان و عقیده اش به شهادت می رسد. مردی که در تاریخ معاصر از درخشندگی و اعتبار ویژه ای برخوردار است که امام راحل(ره) می فرماید: ملت ما مرهون خدمات و فداکاری های شهید مدرس است.
شهید مدرس، همرزم شیخ فضل الله نوری در جریان مشروطیت و مبارزه با استعمار انگلیس و استبداد رضاخانی بود.
شهید مدرس یک نماینده مجلس بود که پس از چندین دوره نمایندگی مجلس و مبارزات بسیار،تبعید و زندانی و شکنجه و مسموم و مقتول شد روز شهادت شهید مدرس را روز مجلس نامیدند تا بگویند نماینده و وکیل مردم باید مانند مدرس ها باشند.
(شرایط و وظایف یک نماینده مجلس)
نمایندگان باید زندگی ساده ای داشته به دنبال زدوبند اقتصادی نباشند.
به دنبال چنگ زدن به بیت المال نباشند.
به دنبال پرکردن جیب شان نباشند.به دنبال حقوقهای آنچنانی و وامهای کلان نباشند.
به دنبال تصرف زمین های مختلف و ساختن خانه های اشرافی نباشند.
برای پرکردن جیب خودشان ندوند.
به مردم خدمت کنند.
به مردم خیانت نکنند.
اهل رانت بازی نباشند.
وام های کلان نگیرند.
برای خود و خانوادش با استفاده از جایگاه مجلس تجارتخانه نسازند.
زندگی یک نماینده مجلس مانند مردم و برای مردم باشد.
نماینده من باید شبیه من باشد نماینده مردم باید از مردم نمایندگی کند البته نماینده ای که برای کرسی نمایندگی مجلس میلیاردی هزینه کند نمی تواند اینگونه باشد. شهید مدرس که زندگی ساده ای داشت،در قید بند خوراک و پوشاک نبود.می گفت : کسی که افراط در خورد و خوراک عادت نکرده باشد و تنور شکم را دم به دم نتافته باشد در برابر زور تسلیم نمی شود و دربرابر زر و مال دنیا اسیر نمی گردد.در این صورت نماینده می تواند با شجاعت مواضع انقلابی داتشه باشد و ایستادگی کند مانند مدرس که علی رغم اقلیت بودن با شجاعت با صدای رسا حرف حق را می زد و با شجاعت آن را دنبال می کرد و به دنبال حق بود.
نماینده هانبایدمرعوب دشمن شوند
نماینده خوب انقلابی و در تراز انقلاب مرعوب فضای سیاسی و رسانه ای و متاثر از تهدیدها و هجمه ها و فشارها نمی گردد.
دشمن با فضا سازی رسانه ای به دنبال مرعوب کردن نمایندگان مجلس می باشد تا بتوانند قراردادهای بین المللی مانندFATF ها وcft ها و پالروموها در مجلس قانونی کنند نماینده مرعوب دشمن می گوید اگر اینها را تصویب نکنیم دشمن بهانه می کند.
نماینده مرعوب دشمن می گوید:اگر FATF تصویب نشود امریکا بهانه می کند که رهبری درباره مجلس ششم فرمودند: در گرماگرم مذاکرات هسته ای بودیم با طرف مقابل مجادله ،درواقع مبارزه می کردیم نمایندگان مجلس ششم طرح سه فوریتی برای تصویب به صحن مجلس آوردند که نظر دشمن و حرف دشمن می زد.این نمایندگان مرعوب دشمن بودند.
نماینده در تراز انقلاب اسلامی در نطق و رای خود مصالح نظام و مصالح مردم و دین و کشور و اسلام و انقلاب را درنظر می گیرد و آن را فدای منافع شخصی و باندبازی و حزبی و جناح بازی نمی کند.
نماینده مجلس باید مانند مدرس باشد که در مجلس سیلی می خورد اما هدف مقدس خود را دنبال می کند.
تبعید و شکنجه و زندانی می شود اما از آرمان های اسلامی و ارزش های الهی دفاع می کند.
بلکه مدرس جانش را فدا می کند اما دست از مبارزه با استعمار و استکبار و استثمار و استبداد برنمی دارد مرعوب دشمن نمی شود.
به دشمن اعتماد نمی کند که به برجام ها و FATF ها وcft ها و پالروموها رای بدهد.
نماینده مجلس کف روی آب نمی شود که هر روز به لباسی درآید یک روز ولایتمدار و اصولگرا باشد،روز دیگر اصلاح طلب و اعتدالگرا گردد و روز دیگر اعلام کند که مستقل است که با اعلام استقلال از جریان سیاسی از مردم رای بگیرد هر روز به لباسی درآید بلکه با مردم صادق و رو راست باشد در مقابل جریانات سیاسی هم صداقت داشته باشد چراکه نماینده مجلس عصاره ملت در خانه ملت است باید مانند این ملت انقلابی، یک عنصر انقلابی باشد برای اسلام و ارزش های اسلامی و مردم جامعه خودش دل بسوزاند. بفکر عزت ملت ایران در جامعه جهانی باشد.
مقام معظم رهبری می فرماید: نماینده مجلس چون نماینده این ملت عزیز است باید عزت این ملت را حفظ کند و نمایندگان مجلس باید به دردهای مردم برسند نسبت به آنچه برای این ملت مهم است توجه ویژه ای داشته باشند.
نمایندگان ملت باید به فکر معیشت مردم باشند.
به فکر رفع گرانی باشند.این مشکلات اقتصادی که دامن گیر این جامعه شده است زندگی مردم را به چالش برده است و در زندگی امروز مشکلات معیشتی مشاهده می شود نمایندگان مجلس باید رفع کنند به کمک دولت بیایند.
نماینده مسئول انتصاب‌مدیران نیست
آن چیزی که مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تغییر فرماندار،انتصاب بخشدار،انتخاب مدیران ادارات و دخالت در امور شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها ونیست چون آن مسئول خودش را دارد.
انتظار مردم از نمایندگان نظارت بر عملکرد دستگاه ها برای خدمت بیشتر به مردم است.
انتظار مردم از نماینده تصویب قوانین به نفع مردم و محرومین است.
نمایندگان مشکلات‌اقتصادی راحل کنند
مواظب باشیم هر روز قیمت بالا نبرند پول آب و برق و گاز بالا نبرند پول نان را گران نکنند بنزین را گران نکنند که همه این گرانی ها در زندگی مردم جاری می شود.
نمایندگان مردم باید با مردم ارتباط داشته باشند البته من بحث من کلی است و مربوط به این شهرستان و این استان و شخص خاصی نیست این وظایف نمایندگان است که من و شما باید بدانیم که وظیفه وکیل من و شما چیست.
نماینده باید در بین مردم باشد،درد مردم را متوجه شود تا خوب و به موقع بتواند از مردم دفاع کند ،مشکلات مردم را رفع کند،فقر مردم را ازبین ببرد.
نماینده مردم تویسرکان دکتر مفتح سخنگوی کمیسون برنامه و بودجه مجلس که از نمایندگان خوب و موفق هستند می گفت: من اصلا قائل به نشستن در دفتر نیستم من دفترم نمازهای جمعه است.هر روز جمعه ساعت 10 صبح به نمازجمعه می روم در آنجا با مردم ملاقات می کنم و با آنها می نشینم و درد دل های آنها را می شنوم به مشکلات و سئوال های مردم در نمازهای جمعه پاسخ می دهم میعادگاه جمعه محل رفع مشکلات مردم و دفتر ارتباطات مردمی من است نه اینکه نماینده ای که در نمازهای جمعه نمی آید در مراسم های ملی و یادواره های شهدا و هفته بسیج و دفاع مقدس دیده نمی شود.
البته خیلی از مسئولین را در نمازجمعه ها نمی بینیم خیلی از مسئولین راه نمازجمعه را بلد نیستند نه اینکه راه نمازجمعه را بلد نیستند برخی از مسئولین راه مسجد را نمی دانند،برخی از مسئولین حتی سال تا سال یک نمازجماعت در مسجد زندگی خودشان نمی خوانند آن مسئولی که نتواند پرچم نماز را بلند کند به درد مدیریت نمی خورد.مسئولی که فرهنگ نماز را در جامعه احیا نکند علمدار فرهنگ اسلام و نماز نباشد به درد مسئولیت نمی خورد.
باید مسئولین در نمازهای جمعه کرسی پاسخگویی داشته باشند اما کجا هستند این مسئولینی که از این نظام ارتزاق می کنند بر صندلی ای نشستند و پای این صندلی ما شهید دادیم این مردم نه مراسم های مذهبی و دینی و ملی و نه در یادواره های شهدا و نه درهفته بسیج و نه در هفته دفاع مقدس این مسئولین را نمی بینند اینها کجا هستند.
دهمین امانت مسجد،منبر،محراب جمعه و جماعات، بیت المال مسلمین و محیط زیست،جنگل ها و منابع طبیعی اینها امانت های الهی در دست ما هستند که بایستی حفظ شوند.که بحث درباره اینها زیاد است.
نقل قول کردن
0 #117 عباس آباد 1397-09-05 14:27
خطبه نمازجمعه 2 آذرماه 1397 استان مازندران شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوا و مبارزه به نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسان متقی اهل ایمان است، انسان متقی اهل مقاومت است، انسان متقی اهل جهاد است انسان متقی اهل مبارزه است و انسان متقی همیشه آماده است در مقابل دشمنان دین اسلام بایستد و از اسلام به عنوان آخرین دین الهی که تا روز قیامت باید بماند دفاع می کند و به فرمان الهی هرچه می تواند درمقابل دشمنان دین برای حفظ دین اسلام مهیا می کند "وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ " شعار انسانهای اهل تقوا است آنچه که می توانند و آنگونه که می توانند در مقابل دشمن آماده هستند که نمونه اتم این انسانهای متقی بسیجیان جان برکفی هستند که از آنها تعبیر به مجاهد فی سبیل الله می شود که خدا دوستشان دارد اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فى سَبیلِه‌ صَفًّا کَاَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوص همانهایی که دنیا را دادند و آخرت را خریدند فلیقاتل فی سبیل الله الذین یشرون الحیاه الدنیا بالاخره؛که قرآن از بسیجیان به مهاجران مجاهد تعبیر می کند که الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله اولئک هم الفائزون انسان های مومن و با تقوایی که برای حفظ دین و ارزشها هجرت و جهاد می کند که مظهر ایثار و فداکاری هستند که امروز هفته بسیج را به همه مجاهدین فی سبیل الله، بسیجیان قهرمان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان 8سال دفاع مقدس، مردان بی ادعا و مدافعان حرم و بسیجیانی که امام بر بازوان آنان بوسه زده است تبریک و تهنیت عرض می کنیم چند نکته را امروز درمورد تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی به جامعه اسلامی و به بسیجیان عزیز ارزشمند باید عرض می کنم. نکته اول:
اینکه تفکر بسیجی نیاز امروز همه جوامع اسلامی است ،جهان اسلام به فرهنگ بسیجی نیاز دارد،امام راحل عظیم الشان بسیج را برای ایجاد حکومت اسلامی یک ضرورت می دانست که باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت اسلامی باشند و این شدنی است چراکه بسیج منحصر به ایران اسلامی نیست باید هسته های مقاومت در تمام جهان اسلام به وجود بیاید و این تحقق پیدا کرده است که امروز بسیج مخصوص ایران اسلامی نیست این فرهنگ بسیجی امروز تا عمق سوریه و لبنان و فلسطین و غزه و عراق و تونس و بحرین و یمن گسترش پیدا کرده است.امروز جلوه های تحقق جهانی اسلام را می توان در تثبیت قدرت حزب الله که ترس و وحشت به جان صهیونیست ها انداخته است و مقاومت فلسطین با حضور حماس و جهاد اسلامی که بی محابا در مقابل اسرائیل می ایستد و آنها را مجبور به عقب نشینی می کند و همچنین تشکیل بسیج مردمی دفاع ملی و حزب الله سوریه و سپاه بدر و حشدالشبی عراق که داعش را نابود کرده است و انصارالله یمن که نزدیک به چهار سال با 700 هزار رزمنده با پای برهنه با دستان خالی با کمترین امکانات نظامی در مقابل رژیم سعودی تا بن دندان مسلح و ائتلاف نامبارک آنها جانانه ایستاده است را مشاهده کرد.کسی تصور نمی کرد که روزی روحیه مقاومت و ایستادگی بسیجی از مرزهاای سرزمین ایران به زادگاه اویس قرن صادر شود و شرایط را برای مقاومت مردم مظلوم یمن در برابر جنایات شجره خبیثه آل سعود فراهم کند و یا ما شاهد بسیجیانی از کشورهای افغانستان یا پاکستان با لشکری از فاطمیون و زینبیون باشیم که جبهه مقاومت را تشکیل بدهند و در دفاع از حریم حرم و امنیت کشورهای اسلامی و دفاع از مقاومت و انقلاب اسلامی جانفشانی کنند که رسانه های غربی اعتراف کردند 15 گروه جهادی به نیابت از ایران در سوریه و عراق می جنگندآری این تفکر بسیجی است که فتنه خطرناک آغشته به سم صهیونیست و استکبار را نابود می کند و شکست بزرگی به ابرجنایتکار قرن آمریکای جانی تحمیل می کند فتنه داعشی که امریکا آن را ایجاد کرده بود و بعنوان دولت اسلامی عراق و شام با هدف آتش افروزی در عالم اسلام و درگیر نمودن مسلمانان با جنگ نیابتی که قرار بود حداقل بیست سال در منطقه عمر کند این فتنه سیاه که با ارعاب و وحشت و جنایات هولناک مثل سربریدن کودکان،سوزاندن و پوست کندن زنده زنده افراد در مقابل چشم خانواده هایشان و اسارت گرفتن دختران و زنان و تجاوز بر آنها و ذبح دسته جمعی جوانان تا انفجار مساجد و مدارس و تمام این جنایات توسط سازمان های امریکایی طراحی می شد که با رهبری شجاعانه و خردمندانه و هدایت های داهيانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و حمایت مرجعیت عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سیستانی و به فرماندهی سردار سرافراز اسلام قاسم سلیمانی و مجاهدت مجاهدان گمنام و با تفکر بسیجی نابود می شود همه اینها محصول اندیشه امام راحل در تشکیل بسیج جهانی اسلام و دستاوردهای رهبری سکاندار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است.

نکته دوم:
ضرورت حفظ تفکر و فرهنگ بسیجی است فرهنگ ایثار، فرهنگ شهادت، فرهنگ فداکاری نیاز امروز جامعه ما است وقتی امام راحل عظیم الشان می فرمودند که باید بیست میلیون بسیجی داشته باشیم یعنی اندیشه و تفکر بسیجی برای رسیدن به جامعه مهدوی نیاز است
مبانی و مولفه های اندیشه و تفکر بسیجی خدامحوری است، ولایت مداری است،حق گرایی ،عقل گرایی،تکلیف گرایی است، دشمن شناسی و جبهه شناسی است و خدامحوری و تعبد الهی است ، ایثار کامل در راه هدف و مدیریت جهادی است که اینها امروز برای تعالی و پیشرفت انقلاب اسلامی ضرورت دارد که باید این تفکر بسیجی هم حفظ شود و هم حمایت شود.
نکته سوم:
اینکه بسیجی عنصر ارزشمندی است که خود بسیجی باید قدر خود را بداند و همه مردم جامعه باید قدردان بسیجیان واقعی باشند و هم مسئولین باید به بسیجیان توجه ویژه ای داشته باشند و از بسیج و بسیجی غفلت نکنند که آن رهبر مجاهد و انقلابی جهان اسلام امام عظیم الشان درباره بسیجیان فرمودند: من دست یکایک بسیجیان و پیشگامان رهایی را می بوسم و می دانم اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت(تکبیرحضار)
این سخن یک رهبر آزاده و مرجع تقلید و بنیانگذار این نظام اسلامی است که امروز در همین نظام اسلامی برای بکارگیری و جذب جوانان نسبت به جوان انقلابی و بسیجی بی اعتنایی و بی مهری می شود در صورتی که برای جذب جوانان در ادارات، آنکه مومن است، آنکه انقلابی است، آنکه بسیجی هست، آنکه اهل جمعه و جماعات است باید مقدم باشد باید فرزندان رزمندگان و ایثارگران مقدم باشند کارهای کلیدی و مسئولیت های مهم اداری را باید به بسیج و بسیجی و جوان مومن و انقلابی سپرد اما این گونه عمل نمی شود رزمندگان 8سال دفاع مقدس ،ایثارگران مومنین ،مسجدی ها غصه شان و درد و رنج شان بیکاری فرزندانشان است.
اما در ادارات ما پر شده از افرادی که با باند بازی و خط بازی و جناح بازی و با رانت خواری وارد شدند و صاحب شغل شده اند و برخی از افرادی که صاحب منصب و شغل در ادارات هستند اصلا اهل نماز هم نیستند ما سراغ داریم اما آن جوان انقلابی بسیجی که پشت این نظام است مطیع محض ولایت است اهل مسجد و منبر و محراب و جمعه و جماعات است امروز بیکار است که به مسئولینی که در این رابطه غفلت کرده اند یا خیانت کردند که امام راحل و عارف ما فرموند: منتظر آتش غضب الهی باشند. نکته چهارم:
اینکه تفکر بسیجی یعنی حضور در همه صحنه هاست بسیجی یک عنصر سیاسی است یک عنصر مذهبی و دینی است که دیانت او از سیاستش جدا نیست و سیاستش عین دیانت او استاما برخی به دنبال منزوی کردن بسیجیان هستند.می گویند بسیجی و بسیجیان نباید در کارهای سیاسی ورود کنند اما رهبری فرمودند" بسیجی سیاسی است ،اما سیاست زده نیست" ما بیش از 15میلیون بسیجی ثبت نام شده در نیروهای مقاومت داریم آیا این جمعیت عظیم و تأثیرگذار باید از صحنه تأثیرگذاری و سرنوشت ساز کشور حذف شوند.
چرا برخی از فعالیت بسیجیان در امورات سیاسی احساس خطر می کنند؟ چون در خط بسیج و بسیجی نیستند.
چون آنها یک روزی بسیجی را گروه فشار و خشونت طلب و بی قانون نام نهادند و امروز بسیجی را تندرو افراطی می خوانند تا بسیجی را به عزلت بکشانند مگر می شود بسیجی بود و نسبت به سرنوشت سیاسی کشور بی اهمیت ماند. مگر می شود بسیجی بود و نسبت انتخابات بصیرت افزایی نکرد این هدفی است که جریان لیبرال کشور دنبال می کنند که بسیجی در انتخابات سکوت کند و آنها صندلی و جایگاه های مسئولیت را تصرف کنند و به کشور خیانت کنند. بسیجی بدون سیاست یعنی بسیج سکولار ،یعنی بریدن از آرمانها و شعارهای انقلاب یعنی پشت پا به منطق حضرت امام در اداره کشور که این خیال خام و بی راهه ای بیش نیست بسیجی یعنی حضور در همه صحنه ها و تاثیرگذاری در همه عرصه ها خصوصا در انتخابات و حضور در خط مقدم ارزش ها و صف اول نمازجمعه و جماعات و راهپیمایی ها است. نکته پنجم:
اینکه پیروزی در همه عرصه ها و شکوفایی در اقتصاد و صنعت و فرهنگ و تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی تنها و تنها در پرتو تفکر بسیجی اتفاق خواهد افتاد تفکر بسیجی یعنی در سخت ترین شرایط با همه کمبودها و تحریم ها، اگر ایمان به خدا ،شجاعت و اراده و همت بلند و مقاومت و ایستادگی باشد در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح هم می توان پیروز شد در مقابل دنیای کفر هم می توان ایستاد و این تفکر بسیجی است.
تفکر بسیجی یعنی در زمان جنگ با همه تحریم ها با دست خالی جنگیدن و حماسه های بزرگ آفریدن و در کمر شکن ترین تحریمها هسته ای شدن، فضایی شدن است.
تفکر بسیجی یعنی اسرائیل و امریکا و دنیای سلطه با همه اذنابش در مقابل ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند(تکبیرحضار)
تفکر بسیجی یعنی ما می توانیم حتی پرنده جاسوسی آمریکا را به سلامت زمین گیرش کنیم و از طریق مهندسی معکوس پهباد آمریکا را بازسازی کنیم و قدرت استراتژیک و فناوری ایران را به رخ جهان بکشانیم و دنیا را دچار بهت و حیرت و امریکا را دچار سکته کنیم.
تفکر بسیجی یعنی ساخت موشک های بالستیک که می تواند تمام نقاط اسرائیل و پایگاه های امریکا در منطقه را هدف بگیرد و با خاک یکسان کند.
تفکر بسیجی یعنی قوی شدن در مقابل دشمن از نظر قدرت موشکی با همت شهید تهرانی مقدم به جایی برسیم که به قول رهبری "در صورت دیوانگی اسرائیل ما حیفا و تلاویو را با خاک یکسان خواهیم کرد".
امروز امریکا اعتراف می کند آنچه که ما از ایران دیدیم تمام توان و قدرت موشکی ایران نیست ،توان موشک بالستیک ایران قاره پیما است ،پنتاگون اعلام کرد ایران در همین سالها از موشکی رونمایی می کند که به خاک امریکا اصابت می کند چون موشک بالستیک ایران ظرفیت این را دارد که با بالا بردن بردش حتی پنتاگون را هدف قرار بدهد.
تفکر بسیجی یعنی رفتن به سوی اقتصادمقاومتی و استفاده از ظرفیت داخلی که عزیز رهبرمان دستورشان را دادند.ظرفیتی که امروز با دنیا رقابت می کند ،امروز جهان در مقابل پیشرفت علمی و صنعتی ما خیره شده است ما در همه زمینه ها حرف برای گفتن داریم، از نظر علمی رتبه داریم، از نظر هسته ای ما بجایی رسیدیم که بعنوان یک کشور دارای فناوری هسته ای هستیم ،ما در سلول هایبنیادی در جهان ممتازیم ،ما فضایی شدیم، در دولت گذشته ماهواره به فضا پرتاب کردیم ، در دولت گذشته ما موجود زنده به فضا پرتاب کردیم و زنده برگرداندیم ،در صنعت دفاعی موشک بالستیک جزء برترین ها هستیم همه اینها را در ده سال گذشته در سالهای تحریم در پس گفتمان امام و ارزش ها با تفکر بسیجی بدست آوردیم. ما در همه علوم و صنایع در جهان امتیاز داریم چرا می خواهند ایران را با این ظرفیت بالا در مقابل دشمن و غرب کم و حقیر نشان بدهند؟دنبال چه هستند؟
رهبری معظم خودکم بینی را بزرگترین خطر خواندند و فرمودند" خودکم بینی و دست کم گرفتن توانایی و قدرت و ملت باعث می شود در شرایطی که همه به قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه اذعان دارند فردی در داخل بگوید ما کسی نیستیم و منزوی هستیم".
چرا امروز می خواهند وضعیت نظام جمهوری اسلامی را بحرانی جلوه بدهد یا بحرانی کنند چرا باید کوتاه بیاییم و در مقابل امریکا زانو بزنیم.
کجا رفت آن اقتدار و سربلندی و سرافرازی و همت بلندی که در مقابل هیچ قدرتی سر خم نمی کردیم از سر خم کردن در مقابل کدخدا چیزی حاصل نمی شود.
ما مدیون خون شهدایی هستیم که فقط در مقابل خدا سر خم کردند نه کدخدا
امروز نباید دیپلماسی کشور در مقابل اروپایی ها ضعیف عمل کند در مقابل گستاخی وزیر خارجه انگلیس ضعیف عمل کند که در امور ایران دخالت کند در بحث جاسوس های دستگیر شده دخالت کند و ایران را مانند یک کشور مستعمره خود را بداند و حالت طلبکارانه داشته باشد و وزیر خارجه ما ضعیف عمل کند که پیر استعمار نسبت که جمهوری اسلامی ایران گستاخ بشود ما باید طلبکار باشیم که اروپا بعد از 7 ماه از موعد ایران در خصوص سازوکار برای تعاملات براساس مفاد برجام و ازبین بردن تحریم های امریکا هیچ کاری نکرده است حتی نتوانسته است حضور شرکت های اروپایی را در ایران تضمین کند، توتال و ایرباس و پژو و رنو و برخی از شرکت های دیگر بعد از خروج ترامپ از برجام از ایران خارج شدند و ایران را ترک کردند انگلیس و آلمان و فرانسه باید پاسخگو باشند نه اینکه طلبکار باشند این وعده های سرخرمن، وقت کشی و فرصت سوزی به نفع امریکا و به ضرر جمهوری اسلامی ایران است .
اروپا به دنبال خرید زمان برای امریکا است اروپا قصد ندارد بر سر تحریم ایران با امریکا درگیر بشود بلکه کانال مالی خود را با شرایط امریکا منطبق می کند خروج امریکا از برجام و ماندن اروپا در برجام تقسیم کار مشترک امریکایی اروپاییاست.اروپا می خواهد با وعده های نسیه ما را در برجام پایبند نگه دارد و با فشارهای امریکا FATF و CFT را ما بپذیریم و به ایران اسلامی تحمیل کنند مسئولین باید بفهمند که امروز راه حل برون رفت از مشکلات در خارج از کشور نیست راه حل این است که ایران مرحله به مرحله از برجام خارج بشود تا اروپا را وادار به عکس العمل و وادار به پذیرش مفاد برجام کند وگرنه آنها خوشحال هستند که این وضعیت بماند و این به نفع آنها است که ایران در برجام بماند اما امریکا از برجام خارج شود و هم آمریکا و هم اروپا به تعهدشان عمل نکنند و تحریمها هم مانده باشد و ایران هم به تمام تعهداتش عمل کرده و فعالیت هسته ای خودش را متوقف کرده است چه چیزی برای آمریکا و اروپا بهتر از این میشود. ما خواهان پایان دوران خفت و خواری و حقارت در روابط دیپلماسی و بازگشت به دوران عزت و اقتدار انقلابی در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم که کرنش به غرب و امریکا اثری در اقتصاد ما ندارد مردم اقتصاد با ذلت نمی خواهند ما عزت و شرف می خواهیم. (تکبیرحضار)

نکته ششم:
اینکه تفکر بسیجی یعنی میدان داری در عرصه فرهنگی که امروز این میدان داری خیلی ملموس نیست چرا که اگر بسیجی میدان دار باشد نباید کسی جرأت کند که در جامعه اسلامی برنامه استعماری و استکباری 2030 را اجرا کند همین هفته گذشته به بهانه روز جهانی مبارزه با کودک آزاری در شهرهای مختلف راهپیمایی و تجمع و همایش و برنامه اجرا کردند که همان اجرای سند 2030 بود. در عباس آباد هم یک نهاد حمایتی می خواست در یکی از مدارس ابتدایی این راهپیمایی را اجرا کند که به همه خانواده ها اعلام کردند که مادران به همراه دختران ابتدایی در مخالف با کودک آزاری و در مخالفت با سوءاستفاده جنسی از کودکان، بادکنک و روبان آبی و پلاکاردهایی را در دست بگیرند در آن پلاکاردها این شعارها نوشته شود و در دست بگیرند که به بچه های شما گفتند که این شعارها را در پلاکاردها بنویسند
که نه به کودک آزاری
نه به آزار جنسی
نه به سوءاستفاده جنسی از کودکان
نه به تحمیل عقیده به کودکان
به بدن من دست نزنید
با این دست شعارهایی که قرار بود بچه های من و شما در پلاکاردها بنویسند و در سطح شهر بیاورند چه چیزی استنباط می شود انگار اینجا کودک آزاری زیاد است انگار اینجا سوءاستفاده جنسی از کودکان و دختران ما زیاد است که بچه های ما باید راهپیمایی کنند که می خواستند این شعارها را در دست دختران ما قرار بدهند و به خیابان شهر بیاورند و بعد می خواستند جلوی مسجد جامع تجمع کنند بعد حتما عکس و فیلم بگیرند و در فضای گسترده مجازی رسانه ای کنند و آن وقت رسانه های استکباری خارجی چه می گویندحتما آنها اینگونه علیه ما تبلیغ می کنند که همه جهان ببینید در جمهوری اسلامی کودک آزاری و سوءاستفاده جنسی از کودکان آنقدر شیوع دارد و آنقدر زیاد است که دختران ابتدایی به خیابان ها آمدند و در اعتراض به آزار جنسی دست به راهپیمایی زدند آنوقت چه می شود؟
نظام ما متهم می شود آنوقت می گویند که حتما باید 2030 در ایران اجرایی شود این گرا دادن به دشمن است که ما مخالفت کردیم و جلوی آن را گرفتیم.
حرف ما این است چرا در شعارهایی که به دست بچه های ما می دهید
نه به بدحجابی را نمی نویسید؟نه به بی حجابی را نمی نویسید؟
آری به حجاب اسلامی را نمی نویسید؟
چرا در شعارهای تان نه به بی حیایی را نمی نویسید؟
چرا در شعارهایتان نه تربیت ماهواره ای را نمی نویسید؟
که هرچه معضلات فرهنگی هست از بی حیایی و از تربیت ماهواره ای است.
چرا در شعارهای تان آری به تربیت اسلامی نیست؟
چرا می گوید بنویسید نه به تحمیل عقیده به کودکان یعنی مردم شما نباید کودک تان را مسلمان بار بیاورید مسلمان تربیت کنید نباید به کودک تان بگویید نماز بخواند روزه بگیرد و تشویق به نماز کنید این خلاف دستور اسلامی است مگر دستور اهل بیت نیست که فرزندان تان را از 7 سالگی وادار به نمازخواندن کنید
اگر واقعا شما مخالف کودک آزاری هستید به عنوان مبارزه با کودک آزاری در حمایت از کودکان یمن راهپیمایی راه بیاندازید که از گرسنگی در خطر مرگ هستند امروز 3میلیون کودک یمنی بر اثر سوء تغذیه و گرسنگی و کمبود دارو و لوازم بهداشتی وضعیت بغرنجی دارند چرا این را محکوم نمی کنید؟
این کودک آزاری نیست که 85 هزار کودک یمنی الان در آستانه مرگ هستند.چرا نه به کودک آزاری در یمن را تابلو نمی کنید.
آیا گزک دست دشمن می دهید؟
در زمین دشمن بازی نکنید پازل دشمن را پر نکنید برنامه های دشمن را اجرایی نکنید. نکته هفتم:
اینکه تفکر بسیجی تفکر وحدت اسلامی و وحدت ملی است که در هشت سال دفاع مقدس همه ملت ایران از همه اقوام و مذاهب، شیعه و سنی و ارمنی در میدان نبرد حضور داشتند در جبهه جنگ ما می دیدیم همه اقوام و مذاهب در کنار هم میجنگیدند ما می دیدیم از شیعه و سنی و ارمنی در میدان نبرد حضور داشتند و از حریم مرزهای کشور اسلامی ایران دفاع می کردند این تفکر وحدت ملی است وحدت اسلامی است و این تفکر است که در سوریه و عراق گروه های بسیج مردمی شیعه و سنی برای دفاع از شهرهای سنی نشین جان خود را فدا می کردند و نقشه دشمن را به جهت ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی این جنگ را راه انداخته بودند را نقش برآب کردند که مرجعیت شیعه آیت الله سیستانی می فرمودند:شیعیان باید پیش از اهل تسنن به دفاع از حقوق اجتماعی و سیاسی سنی ها بپردازند و گفتمان ما بر وحدت استوار است این مرجع تقلید می گوید بنده بارها گفتم و باز می گویم نگویید سنی ها برادران ما هستند بلکه آنها نفس و جان مان هستند که امروز شیعه انگلیسی به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است با هتک حرمت به مقدسات اهل سنت قصد ایجاد اختلاف و تفرقه را هم دارند که باید مراقب باشیم که هرگونه اختلاف به نفع دشمن و جبهه استکبار است.
نقل قول کردن
0 #116 عباس آباد 1397-08-26 11:52
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد ٢٥ آبان ماه ١٣٩٧و٨ ربیع الاول١۴۴۰
با بيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه ؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى امام جمعه انقلابى وولایی" شهرستان عباس آباد "
مشروح خطبه های دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و شما نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا کسب کنیم که خداوند متعال در ابتدای سوره بقره قرآن، این کتاب آسمانی را ،کتاب هدایت برای متقی معرفی می کند و می فرماید: ذَلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ و در ادامه درباره صفات متقین اینگونه بیان می کند الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ که متقین اهل ایمان هستند و دارای ایمان برتر می باشند یعنی ایمان به غیب دارند که آن رتبه اعلای ایمان است. ایمان به غیب، ایمان واقعی به خدا است، ایمان به غیب ،ایمان به وجود ملائکه است، ایمان به غیب، ایمان به وجود بهشت و جهنم و ایمان به غیب ،ایمان به معاد روز قیامت است، ایمان به غیب ایمان امام زمان(عج) غائب است بعد از ایمان صفات متقین می فرماید: وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ متقین اهل اقامه نماز هستند نه اینکه نماز می خوانند بلکه فرهنگ نماز را در جامعه احیا می کنند.علم و پرچم نماز را بلند می کنند که متقین علمدار نماز هستند که نماز علم دین است و بعد می فرماید: وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ اهل تقوا ،اهل انفاق هستند مال و جان خود را در راه خدا انفاق می کنند.
که یکی از نمونه های بارز انفاق موضوع وقف است.وقف در اسلام فقط یک مسئله فرعی و شرعی نیست بلکه وقف یک موضوع اعتقادی نیز می باشد وقف و موقوفات در اسلام اساسا ریشه اعتقادی دارد به خصوص در جامعه شیعی که غالبا موقوفات برای ترویج مکتب اهلبیت (علیه السلام ) است برای تبلیغ دین و احیای ارزش ها است.
لذا وقف انواعی دارد یک وقف ما ل است ،وقف زمین است، وقف ساختمان است وقتی وقف صورت گرفت آن مال و دارایی برای کار خدایی و دینی حبس می شود دیگر مورد خرید و فروش و بخشش و ارث قرار نمی گیرد بلکه آن زمین و ساختمان برای خدا براساس نیت واقف در مسیر احیای دین خدا و اهلبیت قرار می گیرد.
دوم وقف جان است یعنی وقف مخصوص اموال نیست بلکه برخی همه وجوشان را وقف یار و ولی پروردگار می کنند یعنی انسان هایی هستند همه وجود خودشان را ،دل و جان خودشان را ،جسم و جان خود را ،روح و روان خود را وقف خدا و دین و اهلبیت می کنند روایتی در اینباره است که هم در کتاب شریف کافی و هم در وسائل الشیعه و هم در متون روایی دیگر از سه امام نقل شده است هم از امام پنجم امام محمد باقر(علیه السلام ) هم از امام ششم امام جعفرصادق(علیه السلام )و هم از امام هشتم امام رضا(علیه السلام ) نقل شده است که فرمودند: رحم الله عبداً حبس نفسه علينا، رحم الله عبداً أحيا أمرنا خدا رحمت کند بنده ای که خود را وقف ما می کند وجودش را وقف برای ما می کند خدا رحمت کند بنده ای را که امر ما را زنده می کند همانطور که وقف مال به معنای حبس مال است نباید مال وقف شده فروخته شود یا به کسی دیگری داده شود آن کس که وجودش را وقف خدا و آل پیغمبر کرد آن را برای کسی دیگری هزینه نمی کند در خدمت غیرخدا و غیر دین خدا و غیر ولی خدا قرار نمی دهد در راستای دین، وجود خود را هزینه می کند و خرج می کند در راستای خدمت به خلق خدا و رفع ظلم و زمینه سازی عدل الهی جانش را فدا می کند که مصداق کامل و اتم این نوع وقف شهدای ما هستند که برای دین و ولایت جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و فدای خدا و ولی مطلق حق شدند.
امام معصوم وقف نفس بر اهلبیت را با احیای امرولایت همراه کرده است یعنی آنکه واقف نفس خود بر اهلبیت است در زنده کردن ولایت معصومین و احیای شعائر دینی و زنده کردن نام و یاد و سیره اهلبیت سعی و تلاش دارد از امام رضا(علیه السلام )سئوال کردند که چگونه امرولایت احیا می شود؟فرمودند:تعالیم ما را فرا بگیرید و آنرا به مردم بیاموزید و اگر مردم زیبایی های سخنان ما را بدانند بی گمان از ما پیروی می کنند این بدان معنا است که احیای امر ولایت فقط احیای عاشورا نیست بلکه احیای سنت و سیره و سخن و یاد و نام همه ائمه طاهرین است و امروز آنچه که تلاش برای عاشورا و محرم و اربعین داشتیم باید برای مهدویت داشته باشیم چراکه عاشورا با ظهور پیوند خورده است و اجتماع اربعین تجلی لشکر مهدوی است ما چقدر نسبت به مهدویت و شناخت حضرت بقیه الله الاعظم و معرفت نسبت به آخرین منجی عالم بشریت برای جامعه مان تلاش می کنیم؟
بزرگی و زیبایی آن وجود مقدس باید برای همگان بیان گردد که آن چه خوبان همه دارند در آن وجود مطهر جمع است.
امروز یهود صهیونیسم بالاترین ترس را از عقیده مهدویت دارد آنها می دانند آنچه را که در کتب آسمانی راجع به ظهور حضرت مهدی (عج)آمده است و بشارت داده شده است اتفاق خواهد افتاد او خواهد آمد. دشمن می داند که در آخرالزمان با یک موسی و با یک عیسی مواجه نیست بلکه با امامی مواجه است که هم برتر از موسی است و هم افضل از عیسی و وارث محمد و علی است.و به اذن خدا قدرتمند تر از آنان به کار مخالفین پایان می دهد.
چرا یهود و عمالش از شیعه می ترسند؟
چرا مهدویت را تضعیف می کنند؟
چرا بین مسلمین تفرقه ایجاد می کنند؟
چرا به تخریب عقاید حقه شیعه می پردازند؟
چون انها با مجموعه قدرت انبیاء و اعجازشان روبرو خواهند شد یعنی امام زمان با قدرت الهی، حکومت با اقتدار تشکیل می دهد که به دفع اشرار و نجات ابرار می پردازد که احیای امر ولایت یعنی احیای حکومت الهی و ائمه طاهرین است که در این زمان یعنی زمینه سازی آخرین منجی عالم بشریت است که در این مورد به چند مطلب اشاره داشته باشم.
اولین چیزی که امروز می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: وجود انقلاب اسلامی است.پیروزی انقلاب اسلامی است.پیشرفت و موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.شما با این انقلابی که کرده اید شهدایی که به پای این انقلاب فدا کرده اید و پای این نظام و انقلاب با تمام سختی ها و مشکلات ایستاده اید و با درک همه مشکلاتی که امروز وجود دارد ایستادگی می کنید شما زمینه ساز قیام مهدویت و زمینه ساز ظهور مهدوی و زمینه ساز تشکیل حکومت عدل الهی و مهدوی هستید.
رهبری معظم فرمودند"این انقلاب کشتی نجات است"پس اگر انقلاب کشتی نجات است کشتی انقلاب حفظ نمی گردد مگر به حفظ ناخدای کشتی انقلاب که ولایت فقیه است.امروز حفظ ولایت ،امروز حمایت از ولایت وظیفه تک تک ما است امروز جلوگیری از هجمه و شایعات علیه رهبری و ولایت فقیه وظیفه همه ما است چون ولایت فقیه علمدار انقلاب است(تکبیر حضار)
رهبری علمدار انقلاب است که از مرحوم آیت الله حق شناس اعلی الله مقامه الشریف درباره اعلمیت حضرت آقا سئوال کردند،فرمودند برخی می پرسند اعلم کیست؟ بنده می گویم ببینید علم در دست کیست اگر خدای ناکرده علم بیفتد آنوقت نه اعلمی می ماند و نه علم .بعد در ادامه فرمودند امروز علم در دست حضرت ایشان است که باید همه تبعیت کنند که اگر علمدار افتاد دیگر به حساب همه خواهند رسید.
این علمدار انقلاب است که می تواند این انقلاب را و علم این انقلاب را به صاحب علم واقعی حضرت بقیه الله الاعظم برساند.باید به علمدار انقلاب وفادار باشیم که امام انقلاب فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما اسیبی نرسد اگر امروز مواظبت و مراقبت و تبعیت از علمدار انقلاب نداشته باشیم نمی توانیم علم را به دست صاحب علم واقعی برسانیم که امام راحل عظیم الشان می فرمایند"هیچ سستی نشود تا وقتی که ان شاءالله علم به دست صاحب علم برسد"و لازمه اش این است که انقلابی باشیم، انقلابی فکر کنیم، انقلابی عمل کنیم، انقلابی حرف بزنیم، انقلابی سخن بگوییم و انقلابی بمانیم و انقلاب را حفظ کنیم که حفظ انقلاب ،حفظ تشیع و زمینه ساز حکومت مهدوی است .
آیت الله العظمی سیستانی این مرجع عالیقدر جهان تشیع فرمودند"که من دو تا دعا را هیچگاه در نمازشب ترک نمی کند:یک)دعا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دوم)دعا برای شخص آیت الله خامنه ای که اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی آسیب ببیند دیگر اثری از تشیع باقی نخواهند ماند و اگر مویی از سر رهبر انقلاب کم بشود عمامه ای برسر نخواهند ماند.این سخن یک مرجع تقلید است پس کشتی نجات بخش ،انقلاب است و حفظ ناخدایی کشتی انقلاب بسیار مهم است.
دومین چیزی که می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: صدور انقلاب اسلامی و صدور اندیشه ناب امام انقلاب و اهداف انقلاب اسلامی ا ست که باید جهانی بشود.فجایعی که با برنامه ریزی استکبار با محوریت عربستان سعودی وهابی در منطقه رخ می دهد و رخ داده است آنچه که در سوریه و عراق و بحرین ویمن اتفاق افتاده است برای جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی است و جلوگیری از ایجاد موج بیداری اسلامی است.آنچه که نظام سلطه و استکبار و صهیونیست و جریان تکفیری و وهابی یهود را به مخاطره انداخته است که دست به جنایت ددمنشانه در منطقه بزنند جهانی شدن اندیشه های نجات بخش امام راحل و منطق قوی و استوار رهبری معظم و الهام بخشی انقلاب عظیم اسلامی است که با هدایت شاگردان و پرورش یافتگان مکتب امام عظیم الشان از شهید شیخ باقرالنمر گرفته تا علامه ابراهیم شیخ زکزاکی و شیخ عیسی قاسم و شیخ علی سلمان و سیدحسن نصرالله و بدرالدین الحوثی که اینها نوادگان واقعی و راستین روح الله هستند که امروز جان خود را در کف دست گرفتند و به دنبال ملک عبدالله و بن سلمان ها و اردوغان ها نرفتند به دنبال دلارهای سعودی نرفتند و در جای جای دنیا ،ملت های مظلوم را در برابر ظلم و ستم صاحبان قدرت و ثروت جهان بسیج کردند تا اندیشه ناب امام و اندیشه اسلام محمدی را زنده کنند و دشمن از این می ترسد که اندیشه انقلاب اسلامی که حمایت از مستضعفین جهان و استکبار ستیزی و ظلم ستیزی جهانی بشود.
سومین چیزی که می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: زنده کردن اندیشه مقاومت و حمایت از جبهه مقاومت است. تربیت داعش تکفیری و مسلط کردن آن بر عراق و سوریه و شامات و سرکوب کردن محور مقاومت بحرین و حمله به یمن برای سرکوبی جبهه مقاومت است که رهبری معظم در این روزهای اخیر فرمودند"سفارش من به جوانان این است که نظریه مقاومت در مقابل دشمن قوی پنچه را تبلیغ و ترویج کنید که بعضی ها فکر نکنند که دشمن بمب دارد موشک دارد دستگاه تبلیغاتی دارد ما باید عقب نشینی کنیم نه خیر "نظریه مقاومت یک نظریه اصیل و درست است هم در مقام نظر و هم در مقام عمل" اینکه در مقابل امریکا در قضیه برجام عقب نشینی کردیم گستاخ تر شده اند هرچه نیروی مقاومت فرزندان حزب اللهی فرزندان انقلابی به دولتمردان گفته اند به امریکا اعتماد نکنید برجام را نپذیرید به نفع ما نیست به نفع نظام نیست به مصلحت جامعه اسلامی و انقلاب اسلامی نیست اما توهین شنیدند ،تهمت شنیدند ،متهم شدند حتی گفتند شما نمی خواهید تحریم ها برداشته شود شما کاسبان تحریم هستید به کاسب تحریم متهم شدند اما دیدید که برجام را باهم امضاء کردند اما بعد از برجام تحریم ها برداشته نشد بلکه بر تحریم ها افزوده شد اما هنوز درس نگرفتند و اینبار می خواهند برای جلب اعتماد امریکا FATF را تصویب کننند وزیر خارجه ایران که قبل از انقلاب در بحبوحه به ثمر رسیدن انقلاب در سال 55 ،56 در سن 15 تا 17 سالگی وارد امریکا می شود آنجا درس می خواند و تحصیل می کند تا پایان جنگ در امریکا هست بیست سال در امریکا بود کسی که در امریکا درس خوانده و بزرگ شده و انقلاب و جنگ را درک نکرده است چگونه می تواند طعم مقاومت را بچشد برای همین است که ایشان می گوید" امریکا می تواند با یک بمب سیستم دفاعی ما را ازکار بیاندازد فکر می کنید امریکا از سیستم دفاعی ما می ترسد آیا واقعا امریکا بخاطر قدرت نظامی ما جلو نمی آید؟" این سخن وزیر خارجه ما است.
این چنین شخصیتی است که امروز نظام را متهم به پول شویی می کند و حرف های ضد امنیتی می زند و منتقدین FATF متهم به پولشویی متهم می کند تا مثل زمان تصویب برجام منتقدان برجام را با اتهام به کاسبان تحریم عقب راندند اینبار منتقدان FATF را با اتهام به پولشویی واداربه عقب نشینی و سکوت کنند.
اما باید به دولتمردان گفت اگر واقعا پولشویی در نظام جمهوری اسلامی ایران است چرا عوامل پولشویی معرفی نمی کنید و تحویل دستگاه قضایی نمی دهید ؟ چرا نظام را متهم می کنید؟ چرا بهانه دست دشمن می دهید؟
ما از نهادهای امنیتی می خواهیم که این موضوع را پیگیری و برخورد قاطعانه کنند.(تکبیرحضار)
چهارم چیزی که می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: حمایت از مستضعفان عالم خصوصا فلسطین و یمن است این حمایت شما از فلسطین است که وقتی در روزهای گذشته رژیم صهیونیستی موج جدیدی از حملات نظامی برعلیه مردم غزه شروع کرده است با پاسخ کوبنده حماس مواجه شد که با شلیک 460 موشک به سرزمین اشغالی و انفجار اتوبوس حاملان نظامیان صهیونیستی سران این رژیم حقیر صهیونیستی وادار به آتش بست و تسلیم کرد که این پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت فلسطین بود. همچنین یمن که در روایت بزرگترین قدرت امام زمان(عج) و بزرگترین جا برای هدایت پرچم ظهور امام زمان(عج) است که دشمنان قصد دارند به هر طریقی شده یمن را نابود کنند تا ظهور امام زمان(عج) عقب بیفتد و بر حیات خودشان بیفزایند اما مقاومت یمن امروز کاری کرد که غرب و امریکا به شکست سعودی اعتراف کردند که رهبری همین یکی و دوماه قبل فرمودند" سعودی ها قطعا در یمن نتیجه نخواهند گرفت و نخواهند توانست مردم مقاوم یمن را به زانو درآورند و امروز رژیم سعودی به دنبال راهی است که با حفظ آبرو از این باتلاق مهلک خارج شود.
پنجمین چیزی که می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: اینکه مواظب باشیم مملکت را به دست نااهلان و نامحرمان نسپاریم که این سخن و سفارش و وصیت امام راحل بود.
در انتخابات مجلس در انتخابات ریاست جمهوری مواظب باشیم تکنوکرات ها ،لیبرال ها بر کشور مسلط نکنیم امام راحل عظیم الشان فرموده بودند" تا من زنده هستم نخواهم گذاشت حکومت به دست لیبرال ها بیفتد" بروید بررسی کنید آیا ما مملکت را به لیبرال ها ندادیم؟
بروید ببینید چقدر نمیاندگان ما تفکر لیبرالی دارند؟
چقدر از دولتمردان ما دارای تفکر لیبرالی و اشرافی هستند؟
مگر خدا نفرمود" اِن‌َّ اللّه‌َ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوم‌ٍ حَتّی‌َ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم‌ خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه هر قومی سرنوشت خود را با دست خودش تغییر می دهد.
وقتی دولتی انتخاب می کنیم که تفکر اشرافی دارند،وزیری انتخاب می کند که بعد از 5 یا 6 سال می گوید " افتخار دولت این است که حتی یک واحد مسکونی نساخته است و از ابتدا قرار نبود دولت مسکنی بسازد. واقعا جای تاسف است که وزیر جمهوری اسلامی افتخار می کند که یک واحد مسکونی برای فقرای جامعه نساخته است و دل فقرای جامعه را به درد آورده است و افراد زیادی برای مسکن مهر پول ریخته بودند را به خاک سیاه نشانده است و آن 160 نماینده ای که به این تفکر را می پذیرند و از او تشکر می کنند.
اما باید تشکر کنیم از وزیر جدید راه و شهرسازی جناب آقای دکتر اسلامی که با عذرخواهی از مردم، به خاطر کم کاری دولت در بحث مسکن ،قول تکمیل مسکن مهر را داده است از این نگاه ایشان به مسکن مهر باید تقدیر و تشکر کرد که جناب آقای نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران را به سرپرستی سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی منصوب کردند و برای هردو آنها آرزوی توفیق داریم. و دستور بعدی همین وزیر جدید راه و شهرسازی به رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نظارت ویژه به بازسازی مناطق زلزله زده است که باید از ایشان تقدیر و تشکر کرد.
ششمین چیزی که می تواند زمینه ساز حکومت مهدوی باشد: وحدت است که ان شاءالله در هفته وحدت در هفته بعد در اینباره سخن خواهیم گفت.
نقل قول کردن
0 #115 عباس اباد 1397-08-12 11:42
خطبه 11 آبان ماه 1397 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند جمعه شهرستان عباس آباد حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه
علت بعثت مکارم‌اخلاق/عبادت برای تعالی اخلاق/محبت پیغمبر وآل پیغمبر/وقف سنت حسنه اسلامی/حماسه بزرگ اربعین‌حسین/اربعین قدرت تمام‌عیارشیعه/13 آبان روز مبارزه با استکبار/تمام دین اسلام"سیاست"است/حوزه بصیرت سیاسی‌میخواهد/بامرجعیت ننگ فتنه پاک‌نمیشود/حوزه ومرجعیت درآزمون بصیرت/مجلس را از رأس امور خارج نکنید/نمایندگان شأن مجلس را حفظ کنند/آیا وزراءجدید مشکلات راحل میکنند
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به دوری از گناه و مبارزه با نفس اماره و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا کسب کنیم و اهل تقوا باشیم یکی از راه های رسیدن به تقوا محبت پیغمبر و آل پیغمبر است مرگ انسان های محب اهلبیت فرق می کند،بلکه مرگ ممتاز نامیده می شود مَن ماتَ عَلى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ ماتَ شَهيدًا هرکسی در دلش محبت پیغمبر و آل پیغمبر باشد و بمیرد شهید است.کسی که با محبت پیغمبر و آل پیغمبر به سوی سرای ابدی بشتابد شهید است.
در ایام رحلت شهادت گونه پیغمبر اسلام و شهادت امام مجتبی و امام رضا قرار داریم و این محبت پیغمبر و آل پیغمبر است که ما برای عزای پیغمبر و آل پیغمبر مراسم سوگواری برگزار می کنیم،هزینه می کنیم مال و جان خود را در این راه می گذاریم.این محبت به پیغمبر و آل پیغمبر است که مسلمانان در طول تاریخ برای عزاداری ها ،مراسمات مذهبی و احیای ارزش ها مال و اموال خود را وقف می کردند.
وقف سنت حسنه اسلامی
این روزها دهه احیای وقف است یکی از سنت های حسنه اسلامی است که در میان ائمه طاهرین آقا امیرالمومنین بیشترین وقف را داشته است در مدت30 سال امامت خود، به کارهای کشاورزی و باغداری مشغول بودند و از این طریق املاک و مزارع فراوانی را وقف نمودند.حضرت زهرا هم باغ هایی در مدینه وقف کردند.سایر ائمه هم وقفیاتی داشتند در ایران هم سنت وقف سابقه طولانی دارد باید فرهنگ وقف در سراسر کشور گسترش پیدا کند و تقویت شود که همگان از اجرا و برکات این سنت حسنه بهره مند باشند.قدیمها سنت وقف سنت زنده ای بود هرکسی برای خودش یکسری وقفیاتی داشت اما امروز این سنت خیلی زنده نیست بعضی ها می گویند پدرمان وقف می کردند حالا شما چه می کنید و چه کردید گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل امروز باید بگوئید در باب احیای فرهنگ وقف و فرهنگ اسلام و فرهنگ دین چه می کنید؟
پياده روي اربعين از محبت آل الله
این محبت اهلبیت است که آن راهپیمایی عظیم اربعین اتفاق افتاد راهپیمایی عظیم اربعین امسال باشکوهتر از سالهای گذشته برگزار شد این نوع زیارت که در سبک و سیاق پیاده روی انجام می شود بیشتر به حرکتی جهادی و حماسی می ماند که باشور توام با شعور عاشورایی است که به همراه بازماندگان سربلند نهضت کربلا ،به همراه زینب کبری و به همراه سیدالساجدین زین العابدین این رسالت پیام رسانی کربلا را و این گسترش پیام واقعه عاشورا را در دنیا اعلام می کنیم تا دامنه نهضت کربلا و آرمان های مکتب حسین را در تراز جهان بگسترانیم.پرچم یا لثارات الحسین را بر قله سبز مهدوی به اهتراز دربیاوریم و این اراده خداوند است که اربعین نقطه عطف تاریخ جهان بگردد که این را ما مدیون شهدای مدافعین حرم هستیم.
اربعین قدرت تمام‌عیارشیعه
راهپیمایی عظیم اربعین قدرت نرم شیعه است و در اوضاع کنونی جهان در هیچ جای دنیا ،هیچ مکتب و هیچ مذهب و هیچ تفکر و هيچ نحله ای نمی تواند چنین جمعیتی را گرد بیاورد و چنین حماسه ای ایجاد کند که آن دانشمند و نویسنده و نظریه پرداز روس که در پیاده روی اربعین کربلا بود می گوید"پیاده روی اربعین شبیه یک حادثه آخرالزمانی و مقدمه تحول جهانی است دنیا مدرن با ایدئولوژی لیبرال و سرمایه سالارانه اش به پایان رسیده است جهان امروز محتاج یک رستاخیز معنویی و الهی است که مایه آن قویا در انقلاب اسلامی وجود دارد و مقدمه حرکت ظهور مسیح و مهدی است که با نقشه راهی که آیت الله خامنه ای ترسیم می کند احساس قرابت می کنیم" این حرکت اربعینی یک قدرت نمایی تمام عیار مسلمانان به ویژ شیعیان در برابر یزیدیان است. وقتی که از شصت کشور جهان حتی از ادیان و اقوام دیگر بشری در این راهپیمایی حضور پیدا می کند این پدیده دینی را به پدیده فرادینی تبدیل کردند که این نزدیکی به مبانی تمدنی جنبش مهدوی است و آنهایی که حتی توفیق حضور هم نداشتند و توفیق حضور در این سفر را پیدا نکردند اشک حسرت خود را بدرقه راه مسافرین کربلا کردند که رهبری فرمودند خوشا بحال آن کسانی که در حال پیاده روی هستند و به زیارت اربعین خواهند رسید که یکی این از حوادث برجسته ای است که خداوند در اختیار ما گذاشت و باید خدا را شاکر باشیم.
چرا باید خدا را شاکر باشیم ؟ چون این حرکت های حماسی و جهادی درس مقاومت ،درس ایستادگی ، درس استکبارستزی می دهد و چهل سال استکبارستیزی راه ماندگاری انقلاب اسلامی است .
چهل سال استکبار ستیزی راز ماندگاری انقلاب اسلامی است. چهل سال است که استکبار جهانی می خواهد ما را به زمین بزند اما نتوانسته است و این بار 13 آبان را شروع تحریم های جدید اعلام کرد که ما به مانند چهل سال گذشته با شرکت در راهپیمایی 13 آبان استقامت خود را در برابر استکبار نشان خواهیم داد.(تکبیرحضار)
١٣ آبان روز مبارزه با استکبار
13 آبان روز عزت اسلام بود و روز عزت خط امام و ذلت امریکاست ،روز تبعید بزرگ شخصیت عالم اسلام ،زعیم عالی قدر جهان ،رهبر آزاد مردان ،رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام فقید و عظیم الشان مان به کشور ترکیه در سال 43 است،پس از سخنرانی که بر علیه قانون کاپیتولاسیون در روز 4 آبان داشتند قانونی که با آن عزت ایران ،عظمت ایران،استقلال ایران و قدرت ارتش ایران همه حیثیت دینی ،مذهبی و ملی ما به تاراج می رفت که طبق این قانون مستشاران نظامی امریکا ،اتباع امریکایی مقیم ایران آزاد بودند هرکاری در ایران انجام بدهند و کسی حق اعتراض نداشت و کسی حق مخالفت نداشت .این قانون را امریکا برما تحمیل کرده بود و مجلس سنا و ملی آن روز ایران تصویب کردند که امام علیه این قانون سخنرانی کرد و فرمودند :"قانونی آمده است که ما را از سگ امریکایی پست تر کرده است اگر شاه ایران سگ امریکایی را بکشد باید بازخواست شود ،اما اگر یک آشپز امریکایی شاه ایران یا مرجع تقلیدی را بکشد هیچکس حق تعرض ندارد ،اگر یک خادم امریکایی بزرگترین مقام ایرانی را در وسط شهر سیلی بزند یا بکشد پلیس ایران حق ندارد جلوی او را بگیرد "،این یک نوع بردگی بود ما را می خواستند برده امریکا کنند ،امام در مقابل این بردگی ایستادگی کرد و او را تبعید کردند به ترکیه و بعد از آنجا به نجف که در حدود 15 سال تبعید بودند که بعد از این همه مدت در آبان ماه 1357 دانشجویان ودانش آموزران انقلابی در دانشگاه تهران علیه رژیم منحوس پهلوی نسبت به تبعید 15ساله امام اعتراض و تظاهرات کردند که مورد حمله نیروهای مسلح رژیم پهلوی قرار گرفتند که دهها تن از دانش آموزان آن روز شهید و مجروح شدند که به یاد ایثارگری ها و جانفشانی های آن دانش آموزان، روز 13آبان را روز دانش آموز نامگذاری کردندتا اعلام کنند دانشجویان و دانش آموزان و جوانان و نوجوانان فرزندان این مرز و بوم در هر زمانی استقلال و آزادی و دین اسلام و نظام و ولایت را در خطر ببینند در مقابل عربده عناصر داخلی وابسته به امریکا و دشمنی استکبار جهانی و امریکا تا پای جان ایستادگی می کنند و از همین نسل و از همین دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 1358 در مقابل سفارتخانه امریکا بعنوان اعتراض به حمایت شاه مخلوع توسط امریکا تجمع کردند به سفارت امریکا هجوم بردند و آنرا تصرف کردند جاسوسان را گروگان گرفتند که این حرکت به تسخیر لانه جاسوسی و انقلاب دوم معروف کردند که امام راحل و مجلس خبرگان و مردم این حرکت دانشجویان را تایید کردند اما دولت مهندس بازرگان و عناصر داخلی وابسته به غرب و امریکا از این اقدام ناخشنود شدند پس باید گفت که روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است که همه مردم همه جوانان با سردادند شعار مرگ بر امریکا انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام می کنند.
عده ای آمدند و می گویند چرا باید مرگ بر امریکا بگوییم باید با امریکا رابطه داشته باشیم اما امریکا یعنی استکبار،رابطه با امریکا به قول مقام معظم رهبری رابطه گرگ و میش است،و به قول امام راحل عظیم الشان که خیال نکنید رابطه با امریکا چیزی است که به صلاح ما باشد این مثل رابطه بره و گرگ است که می خواهند از ما بدوشند نه چیزی به ما بدهند.(مرگ بر امریکا حضار)
اینها به دنبال براندازی نظام و فتنه گری در ایران هستند که عده ای با اشارت امریکا در سال 88 فتنه ای در کشور ما به راه انداختند و ماهها کشور را درگیر جنگ داخلی کردند که ما فتنه 88 را فراموش نمی کنیم.کسانی که آن فتنه را به راه انداختند جزء سران و سردمداران فتنه بودند هنوز توبه نکردند و ما همواره آنها را یاغی و باغی برنظام می دانیم که با نشست با عالمی نمی توانند ننگی که از فتنه بر چهره دارند را پاک کنند،نمی توانند با قرار گرفتن زیر عبای مرجعیت خود را تبرئه کنند.(تکبیرحضار)
بامرجعیت ننگ فتنه پاک‌نمیشود
حالا برنامه ریزی می کنند یک مرجع تقلیدی را به یک منزلی می کشانند با او عکس می گیرند و در فضای مجازی پخش می کنند فکر کردند با این کارها خود را تبرئه کنند و بعد از آن جنگ زرگری علیه علما در حوزه راه بیاندازند و آنوقت بگویند حوزه جای اخلاق است نه سیاست و می خواهند حوزه سکولار ایجاد کنند و بعد بتوانند هر غلطی دلشان خواهند انجام بدهند.
تمام دین اسلام"سیاست"است
آن شخصی که نفهمیده می گوید حوزه جای اخلاق است نه سیاست ایشان نه حوزه را فهمیده و نه اخلاق را درک و نه از سیاست خبری دارد که امام عظیم الشان فرمودند: والله اسلام تمامش سیاست است هرکسی که بگوید دین از سیاست جدا است نه دین را فهمیده است و نه سیاست را فهمیده است.ائمه ما سیاسی بودند در زیارت جامعه کبیره درباره اهلبیت آمده است که وَ سَاسَةَ الْعِبَادِ وَ أَرْكَانَ الْبِلادِ اهلبیت سیاسی بودند پیغمبر اسلام سیاسی بود، پیغمبر اسلام حکومت سیاسی تشکیل داده بود، پیغمبر اسلام نامه های سیاسی به سران کشورها فرستاده بود به سران روم و ایران و حبشه و کشورهای دیگر نامه نوشت.نامه پیغمبر اسلام به سران کشورهای دنیا در تاریخ ثبت است این یک کار سیاسی است.
مگر امیرالمومنین تشکیل حکومت نداد؟ برای شهرها والی و استاندار تعیین کردند در نامه ای به مالک اشتر مدیریت سیاسی را به مالک تبیین فرمودند نامه 53 امیرالمومنین تبیین مدیریت جامعه است امیرالمومنین سیاسی بود مگر حسین بن علی سیاسی نبود؟ حرکت عاشورایی حرکت سیاسی بود سیاست جزء دین است حرکت امام راحل که از حوزه آغاز شد نتیجه اش انقلاب اسلامی بود مگر سیاسی نبود؟ انقلاب ما انقلاب سیاسی است اما سیاست بصیرت می خواهد یعنی در این خط و خط بازی ها و جناح بازی و باندبازی ها و سیاسی کاری ها وقتی غبار فتنه جامعه را فرا گرفته است که علیه امام و انقلاب و ولایت فقیه صف بندی می شود آن خط اصلی ولایت گم نشود.
بصیرت یعنی وقتی زبیرها و طلحه ها و مجاهدان دوران پیامبر و عبدالله مسعود قاری و صحابی پیامبر و حتی بیت و همسر پیغمبر در یک صف در مقابل علی قرار گرفتند آن خط اصلی حکومت علوی گم نشود و گم نکنیم.
بصیرت یعنی در فتنه 88 برخی از بزرگان و روحانیت مسئولین رئیس جمهور و نخست وزیر و انقلابی های دوران امام حتی برخی از بیت امام در یک صف بودند که علیه نظام و انقلاب و ولایت و حاکمیت هجوم آوردند خط اصلی بر مبنای حکومت ولایت فراموش نشود و گم نشود.
رهبری معظم می فرماید:کسانی که در صدر اسلام مورد مدح قرار گرفتند ممدوح شدند براساس نمازشان نبوده براساس عبادت شان نبوده بلکه بخاطر موضع گیری های سیاسی و اجتماعی و مجاهدت هایشان بوده است اینها بخاطر موضع گیریهای درست مورد مدح قرار گرفتند اگر از ابوذر می گوییم از عمار می گوییم از مقداد و مالک اشتر می گوییم کمتر از عباداتشان می گوییم بلکه از موضع گیری شان می گوییم از مواضع تعیین کننده آنها می گوییم که حرکت کلان جامعه را توانسته هدایت کند و شکل بدهد و کسانی که مورد مذمت در تاریخ قرار گرفتند بخاطر شرب خمر و عدم دیانت شان نبوده است بلکه بخاطر عدم موضع گیری به موقع بوده است بخاطر عدم موضع گیری صحیح شان بوده است.در سیاست بصیرت مهمترین موضوع است.
امام راحل عظیم الشان از بی بصیرتی برخی از مراجع مانند منتظری و شریعتمداری رنج می برد و با آنها برخورد می کرد امروزی هم شاید یک مرجع تقلیدی در این آزمون بصیرت کم بیاورد باید با حفظ شئون به مرجعیت تذکر داد و راهنمایی کرد نه اینکه یک عده ای که اصلا اعتقادی به روحانیت و مرجعیت ندارند زیر عبای مرجعیت قرار بگیرند و بیایند این را بهانه برای جنگ زرگری در حوزه قرار بدهند و به یک عالم دینی و انقلابی دیگری توهین کنند تا پایه و اساس حوزه را تضعیف کنند که کورخواندند کسی اجازه نمی دهد هرکسی در مسائل حوزه اینگونه دخالت کند.(تکبیرحضار)
اگر اینها به فکر جایگاه مرجعیت هستند به حرف مرجعیت گوش کنند بیش از 100 موضع گیری علیه بانکداری ربوی از سوی مرجعیت شنیده شده است اما وقعی ننهادند به موضع گیری مراجع به 30 20و FATF که همه شنیدند یا توهین کردند یا با بی تفاوتی از کنارش گذشتند حالا مرجیعت برایشان مهم شده است.صداقت شما در اهمیت جایگاه مرجعیت در صورتی است که عمل به خواست و فتوا و مواضع مراجع داشته باشید که مطمئنا این سنگ مرجعیت را به سینه زدن از سوی برخی از افراد برای فتنه دیگری است که می خواهند با ابزار قرار دادن مرجعیت این فتنه را در کشور راه بیاندازند و اهداف سیاسی خودشان را پیش ببرند.(شعار مرگ بر منافق نفوذی حضار)
حوزه ومرجعیت درآزمون بصیرت
حوزه علمیه و مرجعیت عظیم الشان و جامعه مدرسین باید بیدارانه و هوشیارانه عمل کنند که فتنه گران و براندازان نظام برنامه ریزی کردند که در مجالسی که علما شرکت می کنند یا در محفلی عالمی حضور دارد در کنارش قرار بگیرند یا مرجعی را به منزلی دعوت کنند و در آنجا حضور پیدا کنند و عکس بگیرند تا با وجاهت علما و مرجعیت خود را تبرئه کنند اما اینها بدانند تا زمانی که از فتنه خود توبه نکنند و عمل خبیثانه فتنه 88 را محکوم نکنند تا زمانی که از مردم و رهبری عذرخواهی نکنند مردم آن عمل نانجیبانه فتنه را فراموش نمی کنند و فتنه گران را نمی بخشند.(تکبیرحضار)
ما برای اینکه در مقابل فتنه گران این عروسکهای خیمه شب بازی استکبار که یک روزی برای براندازی نظام به ساز امریکا و انگلیس و صهیونیست در کشور رقصیدند بایستیم و ما برای اینکه به امریکا بگوییم هنوز با تو دشمنی داریم در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنیم. به اصل نظام کار داریم ما به این کاستی ها نگاه نمی کنیم مردم ما به این کاستی ها و ناکارآمدی ها نگاه نمی کنند در عین اینکه مردم ما نگرانند به وضعیت امروز کشور معترض هستند اما به حرمت خون شهدا ،برای نظامی که برایش خون دادند، برای نظامی که برایش جوان دادند به احترام خون شهدا و برای سرور قلب رهبری در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنند.
مردم ما نگرانند از دروغ هایی که گفته می شود:
در سال 96 گفته شد امسال دو میلیون شغل ایجاد کردیم.
بعد گفتند فقط در فضای مجازی بیش از دو میلیون شغل ایجاد شده است.
در هفته دولت در شهریور امسال گفتند ما در این 5سال دو میلیون هفتصد هزار شغل ایجاد کردیم.
بعد در همین هفته گذشته در آبان ماه گفتند ما در این 5 سال دویست و هفتاد و پنج هزار شغل ایجاد کردیم.
آیا وزراءجدید مشکلات راحل میکنند
کدام حرف شما درست است؟از این دولت ناکارآمد با تغییر برخی از وزرا هم امید به اصلاح وضعیت اقتصادی نداریم چون همین وزرا هم براساس تخصص و معیار درست تعیین نشده اند.
انتخاب آنها براساس کارآمدی و شایسته سالاری نبوده است وقتی رئیس دولت می گوید در انتخاب وزرا استخاره می کردم و گاهی استخااره هم با ما همراه نبود وقتی متولی 4 وزارتخانه مهم کشور می خواهد با استخاره تعیین بشود می خواهد چه بلایی بر سر کشور بخواهد بیاید خدا می داند !
اینهایی که انتخاب شدند خیلی کارنامه درخشانی ندارند که دو وزیر معاون وزیر قبلی بودند که جای وزیر را گرفتند اگر اینها می توانستند کاری بکنند یا تحولی ایجاد کنند در سمت معاونت هم می توانستند کاری انجام دهند.دیگری که وزیر صنعت بود قرار بود همین روزها از سوی مجلس شورای اسلامی استیضاح بشود کسی که در وزارت صنعت و معدن تجارت نتوانسته بود کاری بکند و ناکارآمد بود چطور می تواند در وزارت تعاون و کاروامور اجتماعی با آن اهمیتی که دارد با آن شرکتی بزرگ شستا که خود یک وزارتخانه است در آنجا وجود دارد کار کند!
چطور نمایندگان از او بخاطر ناکارآمدی در وزارت صنعت می خواستند استیضاح کنند اما او را با رای بالا ایشان را در وزارت کار انتخاب کنند و این جای تعجب است وزیر بعدی استاندار سابق مازندران بود که ایشان ازنظر شخصیت اجتماعی انسان خوب و مثبتی است اما در استان مازندران شاهکاری از ایشان ندیدیم در قامت استاندار خیلی کار بزرگی نکردند که برخی ایشان را یک پدیده معرفی کردند و معرفی می کنند اما امیدوارم که بتوانند ناکارآمدی های وزیر قبلی که در بخش مسکن و راه و شهرسازی داشتند ایشان با تلاش خودشان آن ناکارآمدی ها را جبران کنند.
مجلس قرار بود که همین روزها وزیر راه و مسکن شهرسازی را بخاطر عملکرد و مدیریت ضعیف و غلطش در بخش مسکن استضاح کند ولی در کمال تعجب 160 نماینده دیروز نامه تقدیر و تشکر می فرستند من از نمایندگان سئوال می کنم برای کدام کار مثبت از وزیر تشکر می کنید؟
در باب مسکن چه کردند؟ آیا هواپیماهای خریداری شده را وارد خط هوایی کشور کردند؟
خدا را شاکریم که خود وزیر استعفا کرد چون اگر استعفا برای چندمین بار باز رای می آورد جون این مجلس برایشان شایسته سالاری ملاک نیست،خدمت به مردم ملاک نیست.تفکر حزبی ملاک است براساس همین تفکر حزبی است که شورای شهر تهران را به دیدار همین وزیر مستعفی کشانده است تا پیشنهاد شهرداری تهران را به ایشان بدهند اصلا می خواهند کشور تو دست خودشان بگرده و قدرت در دست خودشان باشد و کسی دیگری نرود.
نمایندگان شأن مجلس را حفظ کنند
مشکل بیشتر ما از مجلس ناکارآمد است از نمایندگان ضعیف و سیاست زده است وقتی نمایندگان مجلس جایگاه خودشان نمی دانند و جایگاه خودش و جایگاه نمایندگی مردم و جایگاه عصاره فضائل ملت بودن را نمی داند و می رود بوسه بر دست رئیس دولت می زند و دست رئیس جمهور را می بوسد این نماینده چگونه می تواند مطالبه گر حقوق مردم باشد بخاطر همین است که تمام برنامه های خود را رها کردند تا بتوانند قانون منع بکارگیری بازنشستگان را در مورد شهردار تهران مستثنی اعلام کنند و آنرا در مجلس تصویب کنند مگر قحط الرجال است باید تاسف خورد از این نمایندگان مجلسی که جایگاه خود و شان خود مجلس را پایین آوردند و مجلس از راس امور بودن خارج کردند .
از وزارت کشور می خواهیم استاندار کارآمد، استانداری مومن و متدین، استانداری قوی که منتسب به جریان فتنه نباشد را برای استان مازندران انتخاب کنند ان شاءالله.
نقل قول کردن
0 #114 عباس اباد 1397-07-25 10:39
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند جمعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه
یادمرگ ومعادباشیم
اهمیت محاسبه نفس
موقعیت حساس‌کشور
اقتداروشکست ناپذیری
عظمت جمهوری اسلامی
جوانهاپیشتازهمه میدانها
راه پیروزی جنگ اقتصادی
اربعین حماسه‌ای فوق‌العاده
حضوردشمن رااحساس کنیم
نسخه تسلیم از عوامل آمریکا
مجلس بدون راهکار دربحرانها
بابرجام تضمینی تحریم ها ماند
باFATFبدون تضمین چه میشود
آمریکا بهانه کند چه غلطی میکند
خسارت سیل زودتراختصاص یابد
بیمارستان بدون تخصص و جراحی
ضرورت تجهیزات کامل دربیمارستان
حصارامنیتی برای‌حضوروزیربهداشت
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا کسب کنیم وانها مفتاح الفلاح وطریق النجاه زیرا کلید رستگاری و طریق جلب عنایت ویژه الهی و راه نجات تقوا است.
رهبری معظم در همایش بسیجیان در ورزشگاه 100هزار نفری آزادی سخنان مبسوط و مهمی بیان فرمودند که به برخی از نکات آن در این خطبه در حد فرصت اشارتی داشته باشم.
راه پیروزی جنگ اقتصادی
نکته اول اینکه ،رهبری موقعیت کشور و منطقه و جهان را برای ملت ایران بسیار حساس دانستند و از یک طرف عربده کشی سران استکبار و آمریکای جهانخوار و جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران را داریم و از سوی دیگر پیروزی جوانان مومن را در میدان های مختلف شاهدیم و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم کشور را می بینیم و انکه در این شرایط نخبگانی در کشور به تلاش و تکاپو افتادند که این تلاش و این تکاپو بسیار خوب است.
نکته دوم اینکه، جمهوری اسلامی هم عظمت دارد و هم اقتدار دارد و هم شکست ناپذیر است این واقعیت است رهبری معظم می فرماید:اینها رجزخوانی نیست اینها شعار محض و سخن توخالی نیست اینها واقعیتی است که دشمنان ملت ایران آرزو می کنند ما اینها را باور نکنیم و مایوس و ناامید باشیم اما اینها حقایق واضح است.
اولا عظمت ایران یک امر تاریخی و امر واضحی است که در همه عرصه های علم و دانش و سیاست و فلسفه و هنر و علوم اسلامی ما پرچمداری درمیان ملت های مسلمان و حتی در برخی از مواقع به قول رهبری در میان ملت های جهان را داشتیم و داریم که البته در دوران قاجار وپهلوی یک مقدار این عظمت پایمال شد که الان به آن عظمت تاریخی برگشتیم.
ثانیا در اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که کشور ایران را از استعمار و استثمار بیگانگان و از زیر سلطه انگلیس و آمریکا بیرون کشید و از زیر سلطه ظالمانه استبدادی سلطنتی و از شر پادشاهی موروثی که غلام حلقه بگوش غرب و شرق بودند خارج کرد و یک تنه در مقابل جبهه وسیع استکباری ایستاد و در جنگ تحمیلی با عزت و عظمت از تمامیت ارضی از دین مبین اسلام دفاع کرد و در مقابل جنگ ها و بحران ها و فتنه های قومی و قبیله ای که از سوی استعمارگران و دشمنان ما شعله ور می شد ایستاد و از تجزیه کشور جلوگیری کرد این اقتدار جمهوری اسلامی است که موجب اعتبار و احترام و اقتدار ایران در منطقه و جهان شد.
ثالثا شکست ناپذیری ملت ایران که به برکت اسلام و به برکت تفکر عاشورایی و عاشورایی بودن و حسینی بودن مردم ایران است که این شکست ناپذیری ملت ایران را در ایجاد انقلاب اسلامی در دفاع مقدس و پیروزی دفاع مقدس و ایستادگی در مقابل توطئه های 40 ساله دشمنان مشاهده می کنیم تا امروز هر گونه تعرضی را محکم و دندانشکن پاسخ دادیم و هیچگونه ضعف و شکست را از خود نشان ندادیم ولی در عین حال رهبری فرمودند مغرور این پیروزی ها نشویم امروز در جنگ سیاسی و اقتصادی هستیم.رهبری می فرماید:مغرور شدن و پیروزی نداشتن نقشه راه ،نداشتن ابتکار برای تداوم پیروزی ،قطعا موجب عقب ماندن در مقابل دشمن و موجب پیشروی دشمن خواهد شد باید با تلاش، با مجاهدت ،با شجاعت و تدبیر و ابتکار عمل و استفاده از امکانات به سوی قله مورد نظر انقلاب اسلامی حرکت کنیم و برسیم به آنجا که هدف بلند امام راحل و شهدا و هدف بلند آرمان های انقلاب است خصوصا باید از جوان ها استفاده کرد.
جوانهاپیشتازهمه میدانها
جوان ها بودند که در دوران انقلاب و در دوران جنگ تلاش کردند و انقلاب کردند.پس جوان ها بودند که انقلاب کردند، جوان ها بودند که جنگ را به پیروزی رساندند،در همه عرصه ها ما می بینیم جوان ها جلودار هستند،در همه عرصه های جهادی جوان ها راه گشا بودند،جوان ها نوک پیکان بودند،در فرو نشاندن فتنه ها و مقابله با اهل نفاق و شقاق در کشور میدان دار جوان ها بودند در جهاد سازندگی جوان ها جلودار بودند در بازسازی ها و حرکت های جهادی جوان ها پیشتازی کردند،در جهاد علمی در عرصه های ورزشی و پیروزی و قهرمانی جوان ها را می بینیم،در عرصه جهاد با تروریسم تکفیری داعشی جانفشانی جوان ها را می بینیم. جوان ها امروز می توانند به سوی تعالی و پیشرفت بروند و حرکت کنند و کشور را به سوی تعالی و پیشرفت حرکت بدهند.البته رهبری فرمودند از تجربه بزرگان هم باید استفاده کرد،در همه عرصه ها می توانند جوان ها پیشتازی کنند.
امروز برای گشودن گره های اقتصادی باز هم جوان ها باید میدان داری کنند چون جوان ها دارای انگیزه هستند، جوان ها احساس تکلیف می کنند که رهبری معظم می فرماید:در برابر مشکلات اقتصادی جوان های امروز پیشنهادهایی می دهند که پخته و کاملا کارگشا و راهگشا است. جوان ها صاحب کشورند البته ما جوان های لاابالی و خلافکار هم داریم.رهبری می فرماید:من از آنها هم مطلعم اما آنها ریزش های ما هستند رویش های ما این جوان های متعهد و انقلابی هستند که رجحان و غلبه دارند به سمت فکر و عمل در راه اهداف بزرگ حرکت می کنند برخی قدر این جوان ها را نمی دانند آنها را مشکل کشور و انقلاب می دانند.
رهبری معظم می فرماید:بنده برعکس معتقدم جوان ها راه حل مشکل کشورند نه مشکل که برخی می خواهند جوان ها را تبدیل به مشکل کشور کنند. جوان های ما حماسه ساز هستند،همین جوان ها هستند که آن حماسه بزرگ اربعینی را در این سالها رقم می زنند گرچه دشمنان برنامه ریزی می کنند با شایعات در عراق علیه مردم فارس ایران و در ایران علیه ملت عراق عرب بین این دو کشور اختلاف ایجاد کنند که اربعین را کم رونق کنند اما این جوانان و مردم خوب ایران به حول قوه الهی با حضور در پیاده روی اربعین تو دهان استکبار و سعودی وهابی می زنند.(تکبیرحضار)
اربعین حماسه‌ای فوق‌العاده
رهبری معظم فرمودند:"حماسه اربعین یک پدیده فوق العاده ای است که امروز دنیای اسلام نیاز به چنین حماسه ای دارد "آنهایی که می توانند شرکت کنند و آنهایی که نمی توانند کمک کنند که این حماسه بزرگ بهتر انجام شود.
نکته سوم اینکه انقلاب کشور را به سوی تعالی و پیشرفت حرکت می دهد و نظام و کشور و انقلاب ما به سوی تعالی و پیشرفت در حرکت است راه پر پیچ و خمی است دارای فراز و نشیبی است موانع بر سر راه بسیار زیاد است باید مقابله کنیم در این مسیر اولا باید حضور دشمن را حس کنیم.رهبری می فرماید:آن روشنفکر نمای راحت طلب ریاکار منافق که اساسا دشمنی امریکا را انکار می کند و این دشمنی را نمی فهمند و نسخه تسلیم در مقابل امریکا را برای ملت و دولت می نویسد اگر عامل دشمن نباشد حداقل مرد میدان نیستند.(تکبیرحضار)
ما باید دشمنی دشمنان مان را احساس کنیم و همیشه در مقابل دشمن آماده باشیم.ثانیا اعتماد به نفس و عزم بر ایستادگی داشته باشیم. رهبری معظم می فرماید:آدم های بی روحیه ،مردد،ترسو،فرصت طلب و خودکم بین در این میدان هیچ هنری از خود نشان نمی دهند بلکه مانع حرکت جهادی می شوند و دیگران را مایوس می کنند اینها در این جبهه امروز یک عده ای هستند خودشان توان حرکت ندارند جرأت ندارند،شجاعت ندارند در مقابل دشمنان عرضه اندام کنند دیگران را هم مأیوس می کنند.
مجلس بدون راهکار دربحرانها
امروز اگر نمایندگان مجلس ما در میدان مبارزه با تحریم اقتصادی کارگشا نیستند و برنامه ندارند،راهکار ندارند،مدیریت بحران ندارند خود بحران ساز هستند،بحران درست می کنند.یک برجامی برای ملت درست کردند که ملت را بدبخت کردند و امروز دارند لوایح چهارگانه FATF را تصویب می کنند پالرومو و CFT و لایحه پولشویی را تصویب کردند که دشمن نظام ما را بیشتر تحت فشار قرار بدهند.
وقتی وزیر خارجه ما در تصویب برجام می گفت ما تضمین می دهیم تمام تحریم ها برداشته می شود
وقتی او می گفت حرف اوباما حرف است و امضای جان کری تضمین است
و آن روز رئیس دولت ما هم اعلام کرد تمام تحریم ها از روز اجرای برجام برداشته می شود تمام تحریم های هسته ای ،اقتصادی ،سیاسی و موشکی دفاعی همه برداشته می شود اما با آن همه تضمین برداشته نشد بلکه تحریم ها افزایش پیدا کرد،بلکه تحریم ها بروز رسانی شد حالا که وزیر خارجه ما آقای ظریف در مجلس شورای اسلامی اعلام می کند نه من و نه رئیس جمهور هیچ تضمینی نمی دهیم که با پذیرش FATF مشکل اقتصادی ما حل شود یا جهان بیشتر با ما تعامل کنند یا تحریم ها برداشته شود یا بانک ها جهان با ما بیشتر مبادله داشته باشند ما تضمین نمی کنیم اما از مجلس می خواهیم که رای بدهند و مجلس ما هم رای دادند و تصویب کردند تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.
این چه معنای دارد؟
که وزیر خارجه یک کشور انقلابی و مستقل بگوید اگر CFT را بپذیریم هیچ اتفاقی نمی افتد ولی اگر نپذیریم امریکا برای ما مشکل درست می کند.
امریکا چه غلطی می تواند بکند؟
کجاست آن تفکر انقلابی امام انقلاب و رهبری انقلاب که می گفت امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند؟ فأین تذهبون به کجا چنین شتابان؟
امروز دارید گزک دست امریکا می دهید که امریکا بهانه می کنند مگر رهبری نفرمود که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند مگر ما به این باور نرسیدیم که در این 40 سال امریکا هیچ غلطی نکرده است و غلطی نمی تواند بکند(تکبیرحضار)
CFT چیست؟
یعنی شفافیت مالی در جلوگیری از کمک به تروریست ها است.که همه کشورها شفافیت مالی داشته باشند که به تروریست ها کمک نکنیم. خوب این خیلی خوب است اما ناظر این CFT اسرائیل است، ناظر این CFT سعودی است،امریکا و سعودی و اسرائیل،القاعده و طالبان و گروه های تکفیری درست می کنند داعش و تقویت می کنند به آنها بودجه می دهند و با آنها مبادلات نفتی دارند به آنها سلاح می فروشند به انها اسلحه رایگان می دهند اشکالی دارد نه اشکالی ندارد چرا چون تروریست از نظر آنها گروه هایی هستند که در اروپا و امریکا دست به عملیات تروریستی زده باشند،یا به منافع آنها یا به گروه های تحت حمایت آنها حمله کنند اما گروه الاحوازی از نظر آنها تروریست نیست،منافقینی که 17 هزار از جوانان و نخبگان کشور ما را به شهادت رساندند تروریست نیستند،گروه خلق کرد و پژاک که جوانان ما را می کشند از نظر آنها تروریست نیستند تحت حمایت آنها هستتند اما برای ایران اشکال دارد که به فلسطین و لبنان و سوریه و عراق کمک کند.ما نباید به کشورهایی که با اسرائیل در جنگ هستند کمک کنیم چون اسرائیل آنها را تروریست می دانند ما نباید به حزب الله لبنان و غزه ای که در جنگ با اسرائیل هستتند کمک کنیم چون اسرائیل انها را تروریست می دانند و ما نباید به یمن کمک کنیم چون سعودی با آن در جنگ است یادمان نرفته است که کشتی حامل کمک های مردم ایران ،حامل مواد غذایی و دارویی می خواست در ساحل یمن پهلو بگیرد وزیر خارجه وقت آمریکا به ظریف زنگ زد که باید کشتی شما برگردانده شود وزیر خارجه ما پذیرفت این یعنی CFT که امریکا را ارباب و صاحب اختیار ما می کند. این معنای FATF است که اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل کشتن چند سپاهی در سوریه توسط اسرائیل به اسرائیل موشک می زند این سپاهی که به اسرائیل موشک زده است تروریست است.سپاه قدسی که در جنگ با داعش در سوریه و عراق بودند یا به گروه های تروریستی خلق کرد در عراق موشک زدند این سپاه تروریست هست نباید بودجه کشور برای سپاه هزینه شود کشور ایران باید شفاف سازی کند که بودجه و اعتبارات و پول نفت و صادرات خودش را کجا هزینه کند نباید به حزب الله لبنان و غزه و یمن و سپاه قدس بدهد چونن آنها را تروریست می دانند.
ما با پذیرفتن CFT هم پذیرفتیم اینها تروریست هستند و هم پذیرفتیم که نباید به آنها کمک کنیم اگر افرادی مثل سردار سلیمانی و سردار جعفری و رحیم صفوی و دیگر سردارانی در لیست تروریستی امریکا و اروپا قرار داده شدند بانک های ما نباید به آنها خدمات بدهند و اگر در یک دادگاهی در امریکا و اروپا بعنوان تروریست محکوم شوند که باید به آنها تحویل بدهیم جمهوری اسلامی موظف است که اینها را تحویل بدهد که مجلس و نمایندگان شما مردم این قانون را امضا کردند که امریکا علیه ما مشکل ایجاد نکند،مشکل از این بزرگتر.
با همین وضعیت پیش برویم اگر فردا امریکا و غرب به ما بگویند برای مبادلات بانکی و رفع تحریم ها باید همجنس بازی را در کشور قانونی کنیم حتما مجلس ما آنرا به بحث خواهند گذاشت برای اینکه امریکا برای ما مشکل ایجاد نکند برای اینکه بهانه را از دست امریکا بگیرند آنرا تصویب می کنند.مرعوب دشمن بودن حماقت است(تکبیرحضار)
مرعوب دشمن بودن حماقت است اینکه فکر کنند با دادن امتیاز به دشمن،دشمنان ما را دوست خواهند داشت سخت در اشتباهند حال وزیر خارجه ما می گوید اگر برجام برای امریکا خوب بود،اگر برجام برای ما دستاوردی نداشت،اگر برجام به نفع ما نبود آمریکا چرا از برجام خارج می شد امریکا از برجام خارج نمی شد؟
این مسئول سیاست خارجی ما است که اگر انسان یک مقدار فهم داشته باشد می فهمد که امریکا زمانی از برجام خارج شد که آنچه که از برجام می خواست بدست آورد زمانی از برجام خارج شد که دیگر بیش از این برجام برای امریکا کارساز نبود،زمانی از برجام خارج شد که هسته ای ایران را نابود کرد و تحریم ها را برنداشت،اگر در برجام می ماند می بایست تحریم ها را بردارد برجام دیگر برای امریکا اثر مثبتی نداشت که امریکا از برجام خارج شد،حالا از برجام خارج شد تا حالا دوباره فشار بیاورد تا قدرت موشکی و دفاعی ما را نابود کند و بعد از آن استقلال و انقلاب ما را ازبین ببرد و برخی هم در کشور جاده صاف کن اهداف امریکا می شوند تا کی باید فهم کنند نمی دانم.
خسارت سیل زودتراختصاص یابد
اما در بحث سیل اخیر در غرب استان مسئولین و مردم تلاش کردند و همه مسئولین پای کار بودند از فرماندار محترم،شورای های شهر و روستا،شهرداری و دهیاری ها،بخشداری و هلال احمر و فرزندان انتظامی و دادستانی و دستگاه قضایی و سپاه پاسداران و بسیجیان قهرمان و گردان امام حسین و ادارات خدماتی آب و برق و گاز و اداره راه و دیگر ادارات از همه باید تشکر کرد.البته برخی از کارها را شهرداری قبل از سیل ،مثل لایروبی کانال ها را انجام دادند که باعث کاهش تخریب شد و این مهم است که قبل از حادثه کارهای پیشگیرانه انجام شود مسئولین استانی وضعیت را پیش بینی کرده بودند و به مردم اطلاع رسانی کرده بودند حضور به موقع داشتند حتی بهتر این بود که مسئولین استانی شب حادثه در منطقه حضور می داشتند.الان هم قرار است دوباره باران بیااید و احتمال جاری شدن آب و ایجاد سیلاب هست آماده باشید.اما در مدیریت بحران در شهرستان عباس آباد ازنظر تجهیزات بسیار ضعیف هستیم که اگر بگویم صفر هستیم گزاف هم نگفتیم تجهیزات نداریم،امکانات نداریم،ماشین آلات نداریم استان باید فکری برای این شهرستان بحران خیز برای ماشین آلات و تجهیزات و امکانات بکند.
اما صدماتی در غرب استان افراد و خانواده ها و روستاها متحمل شدند که همه باید کمک کنن مسئولین کشوری حضور پیدا کردند باید تشکر کرد مسئولین استانی ازجمله استاندار و معاونین بعد از سیل حضور مستمر داشتند که باید تقدیر کرد که براورد خسارت کردند که بیش از 700 میلیارد خسارت بر روستاها و جاده ها و پل ها و خانه ها وارد شد امیدواریم که نماینده مردم در غرب استان تلاش کند که 700 میلیارد را دریافت کند و به منطقه بیاورید تا مشکلات منطقه حل شود پل ها و جاده هایی که تخریب شده به سامان برسد.اما مشکلات هنوز تمام نشده شاید ما در عباس آباد خیلی مشکل نداشته باشیم اما در تنکابن و رامسر مشکلات حل نشده مسئولین پای کار باشند تا پایان رفع مشکلات منطقه را ترک نکنند که اگر مسئولین پای کار نباشند این مشکلات می ماند آنهایی که می توانند کمک کنند ادارت هم در بحث راه و برق و گاز و اینها سریعتر رفع مشکل کنند.
مطلب آخر
بیمارستان افتتاح شد و از دست اندرکاران و زحمت کشان از این دولت از وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهداشت و درمان شهرستان تقدیر و تشکر می کنم که بیمارستانی که از دولت قبل شروع شده بود در این دولت تکمیل و تجهیز و افتتاح شد اما چند نکته را باید عرض کنم.
ضرورت تجهیزات کامل دربیمارستان
اول اینکه تا به امروز با همه کاستی های مجموعه اداره بهداشت و درمان با همه کمبودها و نبود امکانات با توجه به اینکه خود مجموعه بهداشت و درمان و پرسنل اداره بهداشت و درمان شهرستان جا و مکان مناسبی ندارند اما مردم این شهرستان عباس آباد قدرشناس سرکار خانم دکتر علوی و مجموعه تحت امر ایشان هستند و تشکر دارند اما با توجه به افتتاح بیمارستان از امروز دیگر توقع مردم عباس آباد بالا رفته است دیگر توقعات مردم مثل به قبل نیست انتظارات بیشتر شده است ما انتظار بیشتری ار مجموعه بهداشت و درمان داریم اینکه فکر کنند یک ساختمانی را افتتاح کردند و خدمات درمانی مثل قبل باشد این برای مردم شهرستان عباس آباد قابل قبول نیست بلکه باید بیمارستان حداقل 4 تخصص رایج اطفال و داخلی و زنان و زایمان و جراحی و بیهوشی را داشته باشد و درمانگاه بیمارستان تخصص های دیگر را در طول هفته بیاورد ما منتظر ورود دستگاه های دیالیز هستیم اینکه بیماران کلیوی دوباره برای درمان به تنکابن و چالوس مراجعه کنند قابل قبول نیست وقتی بیمارستانی که دیالیز نداشته باشد یا جراحی نداشته باشد و جوابگوی مردم نباشد فایده ندارد ما نسبت به تکمیل و تجهیز کامل و حضور پزشکان متتخصص عجله داریم و این چیزی نیست که وزارت نداشته باشد این امکانات و تجهیزات را و خدمات را دارد و برای شهر توریستی عباس آباد ضرورت دارد و باید بیاورد.
دوم اینکه در هرجایی انسان باید انصاف به خرج بدهد و صداقت در گفتار داشته باشد اینکه از کسی اسم ببرند و تشکر کنند و یا بنر بزنند که نقشی نداشته باشد این بی صداقتی است این بی انصافی است و از کسانی که زحمت کشیدند و اسم نبرند هم این بی صداقتی و بی انصافی استت.
آیا دولت قبل در ساخت بیمارستان هیچ کاری نکردند؟ در روز افتتاح در سخنرانی ها هیچ سخنی از دولت قبل نشد.
مگر وزیر اقتصاد دولت قبل که افتخار غرب مازندران است آقای دکتر حسینی برای بیمارستان تامین بودجه نکرد؟چرا نامی از ایشان برده نمی شود و آیا این بی انصافی و بی صداقی نیست؟
آیا این بیمارستان در دولت قبل ،در دوران وزارت بهداشت دولت قبل در کلنگ زنی شده تامین اعتبار شده و تا حدی پیشرفت کرده بود اگر اقدام دولت قبل نبود اگر تلاش وزیر اقتصاد در دولت قبل نبود همین آقای علیشیری که مشاور وزیر دولت قبل بود الان هم در دولت هست اگر اهدای زمین توسط شورای شهر دوره اول و شهرداری دوران آقای موسی پسندی نبود هیچ وقت این بیمارستان ساخته نمی شد.حتی در همین روزهای اخیر من تکاپوی مرحوم حاج نورالله نورمحمدی را می دیدم که با یکی از دست اندرکاران همین دولت تماس می گرفتند و تلاش می کردند برای افتتاح و تجهیز کامل از اینها باید قدردانی و تشکر می شد.
حصارامنیتی برای‌حضوروزیربهداشت
سوم اینکه برای افتتاح بیمارستان حصار امنیتی درست کردند که مردم با وزیر ارتباط نداشته باشند این نشان از مردمی نبودن وزیر دولت مردان است من احساس کردم به مردم منطقه بی احترامی شد به زور در را فشار بدهندو وارد بشوند این چه وضعیتی بود ؟ راهشان نمی دادند .حتی برنامه را تو دست خودشان گرفته بودند مجری و سخنران را خودشان تعیین کردند اجازه ندادند غیر از سه یا چهار نفری که مدنظر خودشان بود که چاپلوسی کنند و حرف خودشان را بزنند همانهایی بیایند و صحبت کنند این وضعیت ،وضعیت مناسبی نیست.حتی به استاندار در مورد این وضعیت اعتراض کردم و گفتم این چه وضعیتی است؟ استاندار گفت که من نمی دانم دست من هم نیست این خیلی عجیب است و این ضعف مدیران شهرستان است و این بی احترامی به مدیران شهرستان است که دیگران در افتتاحیه همه کارها را به دست بگیرند.
مسئولین شهرستان یک مقدار قوی عمل کنند،یک مقدار خودشان را بشناسند،خودتان را دست کم نگیرند از قدیم گفتند مهمان اجیر صاحب خانه است بایستی همه کارها دست مسئولین شهرستانی باشد اگر مجری هست اگر برننامه ای هست اگر سخنرانی هست باید مسئولین شهرستان بنشینند و تصمیم بگیرند که متاسفانه اینگونه نبود و جای گله دارد که ان شاءالله در دفعات بعدی ما اینگونه مسائل را شاهد نباشیم.
نقل قول کردن
0 #113 عباس آباد 1397-07-07 11:56
خطبه نمازجمعه 6 مهرماه 13977 شهرستان عباس آباد
خطیب جمعه شهرستان عباس آباد
حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمددی
موضوعات خطبه
بردن زنان درکربلا/نقش زینب درکربلا/تأثیر خطبه‌های‌‌زینب/زینب کربلارا زنده کرد/متقی اهل‌مبارزه هستند/تأکیدقرآن‌بردفاع ازاسلام/8 درس از دفاع هشت‌ساله/دشمن همیشه دشمنی‌میکند/ماهواره دشمن درون خانواده/پاسخ محکم به حمله‌ترویستی/طعنه وزیراشرافی به فقر مردم/مخالفت صریح مجلس با رهبری/تصویب بدون مطالعه قرادادfatf/تحریم سپاه ومقاومت بادست‌خود/تحریم سرداران سپاه وصنایع‌ دفاع/کاهش توان دفاعی خیانت و حقارت/کاهش اقتدار نظامی کشور با FATF
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تاکید قرآن بر دفاع از اسلام
متقی اهل جهاد و مجاهده است که خدا در قرآن مجید در سوره مبارکه صف می فرماید: إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيَانٌ مَّرْصُوصٌ خدا انسانهای قوی که در راه او جهاد می کنند دوست دارد.
در سوره عنکبوت می فرماید: وَ الَّذِينَ جاهَدُوا فِينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا خدا راه درست را به مجاهدین فی سبیل الله نشان می دهد.
در سوره نساء می فرماید: فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ کسانی که دنیا را دادند و آخرت را خریدند اهل مجاهده هستند.
در سوره توبه می فرماید: الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَأُولِئكَ هُمُ الْفَائِزُونَ کسانی که ایمان آوردند ،هجرت کردند،جهاد نمودند بالاترین درجه را نزد خدا دارند و رستگارند.
یاد و خاطره سرداران شهید فلاحی،فکوری،نامجو،کلاهدوز،جهان آرا و شهید عزیز هاشمی نژاد گرامی باد.
یاد و خاطره همه شهدای جنگ تحمیلی را در این هفته دفاع مقدس گرامی می داریم که برای حفظ اسلام و انقلاب جانفشانی کردند.
دین اسلام کاملترین و آخرین دین الهی است این دین باید تا روز قیامت بماند و جمهوری اسلامی برپایه اسلام استوار است که امام راحل عظیم الشان فرمودند:اسلام در دست ما امانت است ما موظف هستیم این امانت را حفظ کنیم پس دفاع از اسلام واجب است،دفاع از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی که بر پایه اسلام ناب محمدی استوار است واجب است.
دفاع مقدس تنها برای خاک نبود،برجسته کردن دفاع از خاک خیانت به شهدا است شهدا برای دفاع از دین ،دفاع از اسلام و قرآن جانشان را فدا کردند.
در پایان دهه چهارم انقلاب اسلامی و در اربعین آزادگی مردم ایران باید از گنجینه ارزشمند دفاع مقدس سخن گفته شود باید از ناگفته های 8 سال دفاع مقدس و از مظلومیت مردان بی ادعا و سالها بغض گلوگیر غربت رزمندگان که در صفحه های تاریخ جایی پیدا نکرد گفته شود بشکند قلم هایی که ننویسند و بریده باد زبان هایی که نگویند بر یاران روح الله چه گذشت.
به نام نامی 8 سال دفاع مقدس به 8 درس فراموش نشدنی آن روزگار اشارتی کنم.
8 درس از دفاع هشت‌ساله
درس اول اینکه در هر شرایطی دشمن وجود دارد و گریزی از آن نیست.دشمنی که با تمام توان خود قصد نابودی جریان حق را داشته و برای تحقق اهداف خود سناریوها و ترفندهای متعددی را طرح ریزی کرده است روزگاری کودتای نظامی و تجاوز به کشورمان را در برنامه خود داشته است.
روزگاری با براه انداختن غائله های قومی و قبیله ای و زمانی تحریم اقتصادی و این اواخر ایجاد تنش برای براندازی و کودتای مخملی را درپیش گرفته است.
ماهواره دشمن درون خانواده
امروز دشمن با تهاجم فرهنگی به جنگ ما آمده است جوانان ما را می خواهند منحرف کنند افکار باطل و انحرافی را ترویج کنند فساد و فحشا و ابتذال را در جامعه انتشار بدهند یکی از راه های تهاجم فرهنگی همین برنامه های ماهواره ای است. ما خون دادیم تا دشمن را از مرزمان بیرون انداختیم اما امروز همین دشمن را روی پشت بام خانه هایمان، یا روز بالکن خانه هایمان و یا روی پنجره هایمان قرار دادیم با ماهواره دشمن در دل خانه هایمان آمدند و خانه هایمان را فتح کردند.دیروز برای حفظ دین و احیای ارزش های اسلامی و حجاب و عفاف جوانان ما جان دادند و ما جان فدا کردیم اما امروز دشمن در خانه های ما با برنامه های ماهواره ای بی حجابی،بی عفتی،بی حیایی،بی دینی و لامذهبی را به خورد جوانان ما و به خورد ما می دهد.سگ گردانی را تبلیغ می کنند تا جلوی فرزنددار شدن بچه های شیعه را بگیرند و نسل شیعه را ازبین ببرند مواظب باشیم.الان آموزش می دهند به مردم که کالاهای اساسی و حتی طلا و ارز را پنهان کنید انبار کنید تا به نظام ضربه بزنید.
دشمن برنامه دارد اعتبار و بودجه می دهد شبکه های ماهواره ای ضد شیعی و ضد سنی تشکیل می دهد تا این دو مذهب را به جان هم بیاندازد و از آن سو گروه های مختلف تروریستی از ریگی تا جیش العدل گرفته ،تا القاعده و طالبان و النصره و گروه های تکفیری و سلفی و وهابی و گروه های انتحاری شام و عراق یعنی داعش را تشکیل می دهند تا نظام شیعی ، علوی و حسینی جمهوری اسلامی را نابود کنند.
دشمنان ما در راس آنها امریکا با تشکیل گسترده ترین جبهه علیه ایران برنامه دارند تا گفتمان انقلاب اسلامی را در 40 سالگی که در قله استقلال و عزت قرار دارد و دارای قدرت داخلی و نفوذ منطقه ای است و دارای صلابت بالا است و تعیین کننده مناسبات جهانی هست در عرصه دفاعی،هسته ای،موشکی دارای قدرت و اقتدار است می خواهند جمهوری اسلامی را مهار کنند و اگر دستشان برسد می خواهند این نظام مقدس جمهوری را ازبین ببرند.
مثلث شوم شرارت غربی،عبری و عربی وهابی به دنبال این بودند که در این تابستان تا قبل از محرم به عنوان تابستان داغ، کار نظام را یکسره کنند.وعده فروپاشی انقلاب اسلامی را دادند و دیدند که ملت بصیر ایران با همه مشکلاتی که دارند در تله دشمنان نیفتادند لذا به فکر اقدام کور تروریستی افتادند تا از مردم انتقام بگیرند آن هم به مردم و نیروی نظامی که در رژه قانونا سلاح بدون فشنگ در دست دارند حمله کردند تعداد25 نفر از فرزندان مظلوم این مرز و بوم حتی یک بچه 4 ساله را به شهادت رساندند و حدود 60 نفر را مجروح کردند که رسانه های غربی و عربی این حرکت را غیرتروریستی دانستند از آن حمایت کردند و برخی از روزنامه های داخلی،سلیبرتی ها و سایت های داخلی ازجمله سایت منتسب به بیت امام و برخی از نمایندگان لیست امید این حرکت تروریستی را نتیجه برخورد و رفتار حکومت ایران با اقوام دانستند که باید گفت ننگ برشما باد و شرم تان باد که حتی درباره حسین بن علی همین حرف را زده بودید که حسین را هم کشته خشونت جدش در جنگ بدر دانستید.
پاسخ محکم به حمله‌ترویستی
بعد از اینکه رهبری فرمودند ما انتقام می گیریم و گوشمالی سختی در انتظار تروریست ها است همه عقب نشینی کردند و گفتند ما نبودیم.گروه تروریستی الاحوازی که قوپی آمده بودند،مصاحبه کردند و اعلام نمودند که کار ما بود از ترس عقب نشینی کردند و گفتند کار ما نبود.امریکا از ترس حملات سپاه ،تمام پایگاه های خود را در خاورمیانه به حالت آماده باش درآورده و از طریق سفارت سوئیس در تهران پیغام فرستاد که هیچ نقشی در حمله تروریستی نداشته است.ارتش اسرائیل به حالت آماده باش درآمده است و از طریق سفیر روسیه به ایران پیام فرستاد که در حمله اهواز نقشی نداشته است.وحشت سر تا پای مقامات عربستان را فرا گرفته و از طریق عمان و عراق پیام فرستادند که هیچ نقشی در حمله تروریستی اهواز نداشته اند لذا داعش که هیچ پایگاه و جایگاه مشخصی ندارد را جلو انداختند که مسئولیت این حمله را برعهده بگیرد البته ایران خودش می داند چه کسانی در این حرکت بزدلانه دست داشتند و از آنها انتقام سختی خواهد گرفت.(تکبیرحضار)
درس دوم اینکه از حوادث روزهای دفاع مقدس آموختیم که در سخت ترین شرایط با بیشترین کمبودهای مادی اگر ایمان به خدا ،با شجاعت و اراده و همت و مقاومت و ایستادگی ، می توان در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کرد.ما در دوران جنگ در تحریم بودیم حتی سیم خاردار هم به ما نمی دادند اما در مقابل تمام دنیا ایستادیم.آن روز شعار ما این بود ما فرزند محرم و رمضانیم ،ما در جنگ فرزند محرم هستیم و در تحریم فرزند رمضانیم.
طعنه وزیراشرافی به فقر مردم
در این شرایط اقتصادی امروز هم ما این شعار را می دهیم اما آن روز مسئولین ما ،مثل مردم زندگی می کردند اما امروز مسئولین ما انگار احساس نمی کنند که در کشور گرانی هست.اصلا برنامه ای برای رفع معضلات اقتصادی ندارند اگر ما ببینیم دولتمردان ما وزرای ما ،مسئولین ما ،مثل ما زندگی می کنند سختی می کشند برای ما قابل تحمل است اما آن مسئولی که در ولنجک کاخ دارد و درد مستاجر را نمی فهمند که دیگر نمی تواند در تهران خانه اجاره کند باید در شهریار خانه اجاره کند و هر روز تا تهران بیاید و برگردد و وقتی یک بیمار به وزیر می گوید فلان دارو در بازار نیست وزیر جوک و لطیفه و متلک می گوید و یا وقتی معاون وزیری می گوید اگر مردم مشکل اقتصادی دارند مشکل معیشتی دارند اگر مردم ندارند بخورند چرا چاق هستند چرا وزن شان زیاد است چرا اضافه وزن دارند یا آن پیرمرد ناتوانی که دستش می لرزد به وزیر بهداشت می گوید من 60 هزار تومان ندارم همسرم را به فیزیوتراپی ببرم با خنده و تمسخر می گوید فیزیوتراپی لازم نیست خودت پارچه گرم بزار و بمال ، این نمک پاشیدن به زخم مردم است.
چرا می خواهید مردم را عصبانی کنید شما باید به مردم آرامش بدهید انگار حالی شان نیست در این کشور چه می گذرد؟
انگار حالی شان نیست مردم ندارند که بخورند.
انگار حایشان نیست رهبری تمام توان خود را گذاشت که مردم را در مقابل این هجوم اقتصادی آرام کند و صبر پیشه کنند این مردم بخاطر شهدا،بخاطر انقلاب،بخاطر نظامی که امام و شهدا آن را آوردند و بخاطر ولایت و رهبری صبر می کنند وگرنه این مردم مسببین و عاملین این بحران اقتصادی را بخاک سیاه می نشانند.(تکبیرحضار)
این نرخ ارز قرار است تا کجا برود تا دولت به فکر راه حل باشد بالا رفتن نرخ ارز موجب بالا رفتن قیمت تمام کالای اساسی و خدمات عمومی و لوازم خانگی و مسکن واجاره و مواد خوراکی شده است قیمت ها در این کشور افسار پاره کرده است بفکر باشید.اگر قبلا درباره ارز ،درباره طلا و سکه روزانه قیمت می گرفتند یا صبح و بعدازظهر قیمت می گرفتند امروز برای گوجه هم باید ساعت به ساعت قیمت بگیرند و بفروشند،این چه کشوری است،این چه مملکتی است؟
فتنه گران داخلی زمینه ساز تجاوز بیگانگان هستند
درس سوم اینکه دفاع مقدس به ما اموخت که فتنه گران داخلی زمینه ساز تجاوز بیگانگان و دشمنان خارجی هستند،تجاوز عراق به ایران بدون اقدام منافقانه لیبرال ها و جریان نفاق و عملکرد خائنانه عناصری مثل بنی صدر و رجوی کلید نمی خورد امروز هم دشمن بدون مقدمه سازی ایادی داخلی نمی تواند خللی در مسیر انقلاب ایجاد کند که شناخت این ایادی و فتنه گران داخلی برای حفظ انقلاب بسیار مهم است که فتنه هنوز هست.
اگر امروز اقتصاد ما مشکل دارد فتنه ،فتنه داخلی است.دیروز نوشته بودند که حاصل جمع جبری دو سخنرانی ترامپ و روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل یک جمله است که امریکا هیچ غلطی بتواند بکند اگر از داخل کسی غلطی نکند.اگر امریکا غلطی می تواند بکند بواسطه همین داخلی هاست.(شعارمرگ بر فتنه گر نفوذی)
درس چهارم درس بزرگ نسل اول انقلاب در دفاع مقدس اینکه با تدبیر و هوشیاری بزرگترین تهدیدات را می توان تبدیل به فرصت کرد و از آن علیه دشمن استفاده کرد.همین تجاوز به کشور ما ،در بستر تدبیر ملت و مسئولین نظام به فرصتی چون شکوفایی استعدادها و توانایی ها تبدیل شد که امام راحل فرمودند:ما انقلاب ما را در جنگ صادر کردیم.ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان بایستیم.ما در جنگ ابهت دوابرقدرت شرق و غرب را شکستیم.ما در جنگ دوست و دشمنان خود را شناختیم.
درس پنجم از همین دوران 8 ساله آموختیم در مسیر تحقق حق و گسترش عدالت تنها باید به خدا توکل کرد و به اراده و ایستادگی و تدبیر و ایمان مومنین اتکا کرد آنوقت ما می توانیم را در کالبد جوانان دمید و چشم امید به بیگانگان را قطع کرد آنوقت در همه مسائل حتی در نانوتکنولوژی ،فضایی،هسته ای،سلول های بنیادی پیشرفت کرد هروقت به بیگانگان دل بستیم شکست خوردیم نمونه اش برجام نافرجام که سم مهلک و خسارت محض برای جمهوری اسلامی شد هم هسته ای را نابود کردیم و هم تحریم ها را برما افزایش دادند. اما هنوز امریکا را به پای میز مذاکره خواندند چه معنا دارد؟
تصویب مخفیانه قراردادFATF
نگرانی امروز ما این است که دولت به طور محرمانه عضو کارگروه FATF شده است و به دنبال مصوبه مجلس برای اجرای آن است.رهبری معظم به رئیس مجلس و نمایندگان درباره FATF فرمودند: قراردادهای بین المللی شاید برخی از مفادش خوب باشد اما در کل به ضرر ما است چون معلوم نیست آنها با چه نیتی این قراردادها را بستند لذا مواظب باشید اینها را تصویب نکنید و یا قانون هایی را تصویب کنید که بومی سازی کرده باشید که مطابق دین ما و منفعت ما باشد.اما بعد از مخالفت رسمی رهبری معظم با FATF رئیس دولت نامه به رئیس مجلس و شورای نگهبان می نویسد که شما FATF را و لوایح چهارگانه ازجمله پالرمو را تصویب کنید و می گویند هفته قبل رئیس مجلس ، بدون هماهنگی قبلی این قرارداد را در صحن علنی مجلس مطرح می کند بدون برنامه قبلی در دستور کار مجلس قرار می دهد که آنرا تصویب کند که عده ای از نمایندگان به عنوان اعتراض حتی در رای گیری شرکت نکردند.حدود 140 نماینده به آن رای دادند اما 85 نماینده اصلا رای گیری را قبول نداشتند چون می دانند.
کاهش اقتدار نظامی کشور با FATF
این کارگروه FATF به سرکردگی امریکا برای جلوگیری از تامین مالی تروریست بظاهر، اما درر اصل برای توقف یا کاهش اقتدار نظامی و توان دفاعی و رفتار مقاومتی ایران است.برای تضعیف سپاه انقلاب اسلامی است.برای این است که ما به حزب الله لبنان و مقاومت نتوانیم کمک کنیم.بانک های ما نتوانند به دویست نهاد و افراد و موسسات و شخصیت های مهم کشور ،ازجمله به سپاه ،صنایع دفاعی و وزارت دفاع و صداوسیما و سپاه قدس و ،صنایع پارچین و حتی به برخی از سرداران مثل سپاه سردار سلیمانی سرویس دهی کنند باید حساب های آنها مسدود بشود.
تحریم سپاه ومقاومت بادست‌خود
اگر FATF اجرا بشود حتی اینها نمی توانند از بانک ها پول برداشت کنند این حقارت است که دست به خودتحریمی بزنیم چون کلیه اطلاعات بانکی و مالی ما در اختیار غرب و امریکا قرار می گیرد حتی حساب های شخصی ما را هم می توانند سرک بکشند هرکدام را آنها تروریست دانستند ما نمی توانیم کمک کنیم.حتی دولت نباید به سپاه پاسدارن بودجه بدهد این قرارداد از برجام خطرناک تر از کاپیتولاسیون ننگین تر و خودکشی سیاسی است .
تصویب بدون مطالعه ومخالفت صریح مجلس با رهبری
نمایندگان شما بدون مطالعه آن را تصویب کردند به نمایندگان تان بگوید اقلا مطالعه کنند بعد تصویب کنند ببینید شفاف بررسی کنید که کدام نماینده در مقابل فرمایش صریح رهبری به FATF رای داده است.
اعتماد به جوانان کشور
درس ششم در دفاع مقدس آموختیم که به جوانان باید اعتماد کرد و کارهای بزرگ را به آنها باید سپرد در بستر همین اعتماد، جوان های 15 تا 30 ساله بود که اینها میداندار عرصه نبرد بودند فرماندهی،طراحی جنگ ها و عملیات ها را برعهده داشتند و در جاهایی که مستشاران کارکشته نظامی آیه یاس می خواندند همین جوانان حماسه های بزرگ در عملیات های مختلف خلق کردند قدردان جوان های انقلابی باشیم همان هایی که فتنه 88 را خاموش کردند درحالی که بزرگان و خواص فاتحه انقلاب را خوانده بودند اما جوانان ما پای رهبری ایستادند و فتنه را ازبین بردند. امروز هم وزرای پیر جای خود را به جوان ها بدهند.
اتکا به اقتصاد مقاومتی
درس هفتم در دفاع مقدس در دور جدید که ما را از تحریم ها ترساندند این تحریم ها در واقع یک جنگ اقتصادی است شباهت هایی با دوران 8 ساله دفاع مقدس دارد مقابله با این تحریم تجربه ارزنده آن دوران را می طلبد همانطور که جمهوری اسلامی توانست در مقابل جنگ همه جانبه ایستادگی کند و همراه با تحریم مقاومت کند امروز هم قادر است مانند دفاع مقدس مقاومت کند و با اقتصاد مقاومتی در مقابل دشمن ایستادگی کند و تحریم ها را بشکند.
درس هشتم در دفاع مقدس از راه و رسم شهدا آموختیم که ایمان به خداوند متعال منجی ایران و انقلاب اسلامی بود همین ایمان است که می تواند منجی فردای ما نیز باشد.ان شاءالله
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه