عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: در شیوه فعلی انتخابات مجلس، پیگیری و قدرت نظارت نمایندگان تحت شعاع قرار گرفته ولی استانی شدن انتخابات مجلس برای حل این معضل مفید است.

دسته: انتخابات

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نسبت به اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه گفته حتی اراده تغییر منشی خود را هم ندارم، واکنش نشان داد و گفت: قطعا افرادی چون جهانگیری به انتخابات‌های پیش‌رو چون انتخابات سال ۹۸ مجلس و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فکر می‌کنند و برای پیروزی در آن، جنگ‌ زرگری راه می‌اندازند.

دسته: انتخابات

واقعیت این است که آقای لاریجانی در برخی از مواقع آن پایبندی لازم را به آیین‌نامه ندارند و در همین دوره دهم هم موارد متعددی از نقض آیین‌نامه وجود دارد. به نوعی فراکسیون‌ها قدرت کامل و تعداد کاملی برای وادار کردن رییس مجلس به اجرای آیین‌نامه و قوانین ندارند.

دسته: انتخابات

برداشت کلی من از انتخابات سال ۱۴۰۰ این است که کسی رییس‌جمهور خواهد شد که امروز نامش مطرح نمی‌شود.

دسته: انتخابات

در سندی از «جمال امامی» از رجال وابسته به سیاست انگلستان در سال 1342 آمده است «تا به حال کی و چه وقت انتخابات آزاد بوده [؟] نهایت بایستی کسی که به داخل مجلس می‌برند وکیل خوبی باشد»

دسته: انتخابات

اصلاح‌طلبانی چون عطریانفر و کرباسچی خوب می‌دانند که جز «علی لاریجانی» کسی توانایی تصویب برجام و FATF در مجلس را نداشته و ندارد. این‌ها تنها از شخصیتی بر می‌آید که در قافله اصولگرایی صاحب جاه و مقام باشد و در میان مخالفان نیز به دنبال کاسبی؛

دسته: انتخابات

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تعیین شرایط سنی جدید برای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبر داد.

دسته: انتخابات

رحمانی فضلی، شرایط کشور را به گونه ای ندانست که نیاز به رفراندوم داشته باشد.

دسته: انتخابات

امیر مقصودلو که با نام هنری «تتلو» مشهور است، در ویدئویی سید ابراهیم رئیسی را تهدید به افشاگری کرده است

دسته: انتخابات

محمود احمدی نژاد رییس دولت‌های نهم و دهم نسبت به دلایل رد صلاحیت خود در انتخابات ریاست جمهوری 96 واکنش نشان داد.

دسته: انتخابات

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از مصوبه روز گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره امکان کاندیداتوری اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها، از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست استفساریه قانون انتخابات مجلس درباره منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس توسط شورای نگهبان را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهد.

دسته: انتخابات

منبع : ايسنا

حواشی انتخاب معنادار لاریجانی برای سال سوم

پایگاه عدالت خواهاناداره مجلس بدون استفاده از همه ظرفیت ها غیرممکن است. اشکالی که اتفاقا ما به آقای عارف گرفتیم، همین بود. خودمحوری و تمامیت خواهی در لیست آقای عارف وجود داشت، می خواستند بقیه گروه ها را حذف کنند و خودشان 12 کرسی هیأت رئیسه را داشته باشند. پایداری ها هم همین رویه را داشتند.

دسته: انتخابات