وی تاکید کرد: موشک های ما که در سپاه و وزارت دفاع تولید می شود،باعث دلواپسی دشمنان شده است. دشمن از قدرت نظامی، مردم و نقش آفرینی هایی انقلاب اسلامی در خاورمیانه می هراسد لذا جمهوری اسلامی ایران باید هزینه بپردازد و دشمن دارد .

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"سید مناف هاشمی امروز در مراسم نمادین سالروز ورود  تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در 12 بهمن، در مصلی گرگان با بیان اینکه  این انقلاب متعلق به شهدا و خانواده شهدا است اظهار کرد:با ورود امام راحل  در سال 1357  بعد از 14 سال تبعید پیروزی ها یکی بعد از دیگری انجام شد و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ما تفاوت اصلی باسایر انقلاب ها داشت چرا که انقلاب ما برای انتقال قدرت نبود و نیست انقلاب خون بر شمشیر و مستضعفین بر مستکبرین است .

استاندار گلستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را با تحمل سختی ها و دشمنی های زیاد مستکبران جشن می گیرد، تصریح کرد: دشمنان به دلیل  اینکه کشور ما توانمندی های زیادی در حوزه  های نظامی و تسلیهاتی دارد، نگران هستند و باید قدر دان آن باشیم .

وی بیان کرد: با مقایسه خود با قبل سال 57 و  با سایر کشورهای خاورمیانه می بینیم انها با داشتن سرمایه های زیادی از نظر منابع، جایگاهی در حوزه تسلیهاتی، تکنولوژی، وحدت و ولایت مداری ندارند و ما همه اینها را دارا هستیم.

هاشمی با بیان اینکه بسیاری از کشورها آرزوی این وحدت را دارند، ادامه داد: ما به سادگی آن را به دست نیاوردیم و باید از طریق خودمان به نسل های بعدی منتقل کنیم. دفاع مقدس ما که در آن رزمندگان بهترین دوره جوانی خود را برای تنومندی انقلاب فدا کردند، نباید به فراموشی سپرده شود .

وی اذعان کرد: مشکلات و سختی ها هست، چون دشمن بیکار نیست همانطور که ما مسیر توسعه را طی می کنیم آنها هم از طریق نظامی، تحریم و فشارهای اقتصادی  با همکاری کشورهای غربی و عربی فشار می آورد.

توانمندی های انقلاب اسلامی با سال 57 قابل مقایسه نیست

استاندار گلستان با بیان اینکه توانمندی های انقلاب اسلامی با سال 57 قابل مقایسه نیست، گفت: فقط در ایام دهه فجر امسال 2 هزار و800 پروژه با اعتبار 2 هزار و 100 میلیارد تومان در استان گلستان افتتاح و کلنگ‌ زنی می‌شود که نشانه توانمندی انقلاب ماست .

وی تاکید کرد: موشک های ما که در سپاه و وزارت دفاع تولید می شود،باعث دلواپسی دشمنان شده است. دشمن از قدرت نظامی، مردم و نقش آفرینی هایی انقلاب اسلامی در خاورمیانه می هراسد لذا جمهوری اسلامی ایران باید هزینه بپردازد و دشمن دارد .

در استان ما هم برخی دشمنان داخلی می خواهند ضربه بزنند

هاشمی عناصر معاند داخلی در استان و کشور اشاره کرد و گفت: در استان ما هم برخی دشمنان داخلی می خواهند ضربه بزنند و تاب همدلی ها و همسویی با ولایت را ندارند . چنین کشوری هزینه می پردازد.

وی یادآورشد: اگر استان ما در وحدت اقوام نمونه است بخاطر این است که همه مسئولان و مردم با هم هماهنگ و یکصدا هستند و این از دستاوردهای نظام است.

وی ابراز کرد:  جمهوری اسلامی ایران  روز به روز توانمند تر می شود و در حوزه های اقتصادی ، تولیدات داخلی و خود کفایی  قدم های خوبی برداشته است. هر چند دفاع مقدس به ما ضربه زد اما ما را درحوزه نظامی و اقتصادی خودکفا کرد .

هاشمی با بیان اینکه امروز جوانان ما در عرصه های علمی و دانشگاهی  و حوزه های پزشکی کشورهای اطراف را  آموزش  و خدمات می دهند، افزود:  فقط در حوزه سلامت در ایران اسلامی و در طول چهل سال گذشته عمر امید به زندگی بالای 20 سال رشد کرد.

گلستان حدود 3هزار تخت بیمارستانی دارد

وی ادامه داد:  به برکت انقلاب اسلامی از 30 هزار تخت در سال 57  امروز از مرز 150 هزار تخت عبور کردیم  و فقط در استان گلستان حدود 600 تخت وجود داشت که امروز نزدیک به 3 هزار تخت رسیده است.

استاندارگلستان به سفیر اخیر هیئت دولت به استان، اشاره کرد: فقط در یک سفر 1000 تخت  در قالب 5 بیمارستان در دستور کار دوسال آینده  استان قرار گرفته است.

هاشمی اضافه کرد: بالغ بر 3هزار میلیارد تومان تعهدات سفررئیس جمهور به استان گلستان است و بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان تفاهمنامه  امضاء شده است .

وی سفرهای ترامپ به برخی کشورها را پنهانی و شبانه  بیان کرد و گفت: امنیتی که در کشور ما وجود دارد و در سفر رئیس جمهور به گلستان شاهد بودیم در بسیاری از کشورها وجود ندارد که ترامپ را مجبور می کند بدون پوشش رسانه آنلاین به سفر بپردازد.

مشکلات ما نباید دامنگیر مردمان ضعیف شود

هاشمی با بیان اینکه مشکلات ما نباید دامنگیر مردمان ضعیف شود، متذکرشد: انقلاب ما انقلاب مستضعفان است و اصلی ترین  دغدغه مقام معظم رهبری و دولت رفع نیازهای روزمره مردم  و پاسخگویی به مردم است.

و به موضوع ایجاد اشتغال در دو سال اخیر در گلستان پرداخت و گفت: در دوسال گذشته نزدیک به 40 هزار شغل  در استان ایجاد کردیم اما در حوزه تسهیلات بانکی مشکل داریم.

هاشمی فاصله طبقاتی بین مردم را زیاد خواند و بیان کرد: این در شان جمهوری اسلامی نیست و نباید مردم ما در سختی باشند، مسئولین بیدار باشند.  باید تلاش کنیم قدر این مردم را بدانیم و مردمی که در کنار دولت بودند.

ترامپ سعی می کند بگوید برجام برایشان بی فایده بود و این موفقیت ایران نشان می دهد

وی در بخشی از سخنان خود به تلاش رئیس جمهور امریکا در بی نتیجه خواندن برجام برای کشورش اشاره کرد و گفت:  ترامپ دوسال است که تلاش می کند بگوید که این توافق برای انها  خوب نبودو این نشان از هوش جوانان و بزرگی ایران و برد آن است و زمانی که دشمن از آن ابراز ناراحتی می کند  باید گفت ایران موفق بوده است هرچند شاید در مذاکرات هزینه هایی هم  پرداخت کردیم.

هاشمی اذعان کرد: آزادی که گروه های سیاسی در کشور از آن برخوردار است به برکت انقلاب و خون شهدا است،شهدا رفتند تا هرکس آزادانه مطالبات خود را  از دولت بیان کند اما باید با اگاهی انتقاد کرد و هیچ گاه اجازه نداد افتراق بین اقوام بوجود آید و در زمین دشمن بازی کرد.

استاندار گلستان ادامه داد: در حوزه کشاورزی 15 محصول ما در استان بعنوان تامین کننده کشور است. در قبل از انقلاب تولید این محصولات کمتر از یک میلیون تن بود امروز 5 میلیون تن از محصولات کشاورزی کشور در گلستان تولید می شود. در تولید گندم جو و کلزا رتبه های برتر را در کشور داریم .

وی با بیان اینکه در سفر قبل رئیس جمهور به گلستان، قول کیفی سازی 22 هکتار از زمین های کشاورزی استان داده شد که  بیش از 35 هزار هکتار محقق شد و در سفر اخیر رئیس جهور کیفی سازی 50 هزار هکتار  به تصویب رسید اما ما 70 هزار هکتار را در دستور کار قرار داریم .

گلستان 350 میلیون دلار صادرات ارزی دارد

هاشمی اضافه کرد: در حوزه شیلات اقدامات ما در چهل سال گذشته 5 برابر شده  است  و 20 هزارتن تولید داریم .در حوزه صادرات با رشد 55 درصدی به350 میلیون دلار صادرات ارزی  رسیده ایم که نزدیک به 10 برابر شده است . 340 میلیارد تومان در حوزه اعتبارات زودبارده در دوسال گذشته  هزینه شده است.

وی ادامه داد: در حوزه بوم گردی در قبل از انقلاب یک مورد نداشتیم امروز به برکت انقلاب اسلامی به 200 مورد رسید ه است.

هاشمی گفت: در حوزه زیر ساخت های برق و راه های روستایی در سال 57 خیلی از روستا بی بهره بودند اما امروز فقط 200 روستا آب شرب سالم ندارند، گازرسانی بالغ بر 94 درصد در استان انجام شده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه در سال 57 فقط 5 دانشگاه و دانشکده با 350 دانشجو در گلستان وجود داشت، افزود: امروز بالغ بر7 90 هزار دانشجو در 70  موسسه دانشگاهی تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه