استاندار گلستان از تداوم مشکلات گلستان و ترکمنستان در موضوع راه‌آهن خبر داد و گفت: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان و اتاق بازرگانی باید فعال‌تر شود تا مشکلاتی را که در حوزه راه‌آهن داریم با تشکیل تیم مشترک حل کنیم چون هنوز این مشکلات حل نشده و آقای رئیس جمهور کامل در جریان این مشکلات هستند.

سیدمناف هاشمی عصر امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان با تقدیر از مردم و مدیران در سفر رئیس جمهور به استان، اظهار کرد: اشتغال و معیشت دغدغه اصل دولتمردان کشور است و دستگاه‌های اجرایی هرچه در توان دارند باید در این عرصه تلاش کنند.

وی ادامه داد: متولیان بازار نباید اجازه دهند قیمت‌ها افزایش پیدا کند و هر کدام در حوزه کاری نقش را به گونه‌ای ایفا کنید که به مردم با توجه به نزدیک شدن به ایام عید فشار وارد نشود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی خطاب مستقیم مردم هستند و بانک‌ها نیز باید کمک کنند همین منابع اندک تبدیل به کار و اشتغال شود که در معیشت مردم موثر خواهد بود.

هاشمی بیان کرد: از نظر عملکرد اشتغال با ایجاد 22 هزار و 700 شغل عملکرد خوبی داریم و از سوی دیگر باید نگاه ما به این هم باشد شغل‌های گذشته از بین نرود و کارخانه‌ها تعطیل نشود.

وی اضافه کرد: این قابل قبول نیست که دانشگاه‌ها در حوزه اشتغال سهمیه صفر داشته باشند و هلال احمر، بانک‌ها و برخی مراکز نتوانند هیچ اشتغالی ایجاد کنند و اینکه کاملا بی‌تفاوت باشیم قابل قبول نیست و اداره‌کل تعاون حوزه‌هایی که زیر 50 درصد شغل ایجاد کرده و یا هیچ اشتغالی ایجاد نکرده‌اند پیگیری کرده و گزارش لازم را ارائه کنند تا ما در ارزیابی‌ها این موارد را در نظر بگیریم و موضوع به وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های کشوری آنها اعلام شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: درست است که راستی‌ آزمایی از طریق یک دانشگاه انجام می‌شود اما بهترین راستی‌آزمایی از طریق خودمان می‌تواند ایجاد شود و فرمانداران و دستگاه‌های متولی امر بهترین ناظرانی هستند که می‌توانند این نظارت را انجام داده و گزارشات ثبت شود و گزارش‌ها به تهران هم منعکس شود.

هاشمی با اشاره به جلسه با رئیس جمهور، بیان کرد: یکی از موضوعات طرح برای پیگیری، موضوع تفویض اختیار به استانداران بود که آقای رئیس جمهور دستورات ویژه را صادر کردند که موضوعات در خصوص بافت فرسوده، اشتغال و موضوعات مختلف مطرح و در دستور کار پیگیری دولت قرار گرفت.

وی در خصوص مشکلات استان با کشور ترکمنستان تصریح کرد: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان و اتاق بازرگانی باید فعال‌تر شود تا مشکلاتی را که در حوزه راه‌آهن داریم با تشکیل تیم مشترک حل کنیم چون هنوز این مشکلات حل نشده و آقای رئیس جمهور کامل در جریان این مشکلات هستند.

انتهای پیام

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه