نشست ماهانه شورای قضایی استان با محور شورای اطلاع رسانی و اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات دادگستری استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان اظهارکرد: بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی ثبت اسناد و املاک استان ، از ابتدای امسال تا کنون بیش از 26 میلیارد تومان مطالبات بانکی وصول شد و به بیت المال بازگشت .

وی افزود: با راه اندازی اداره اجرائیات ثبت، فرآیند وصول مطالبات بانکی در استان شتاب گرفته است . جریمه 185 میلیارد تومانی متخلفان و گرانفروشان خبر دیگری بود که در جلسه امروز شورای قضایی استان گفته شد .

هاشمیان گفت: متخلفان پرونده های کالا و خدمات ،  بهداشتی و قاچاق کالا و ارز در مجموع به این مبلغ جریمه شده اند .

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه این جلسه با اشاره به اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای رونق چرخه ی تولید استان گفت: در بازدیدهایی که با تولید کنندگان داشتیم مهم ترین مشکل در بخش تولید قراردادهای بانکیست .

هادی هاشمیان افزود: برای چاره اندیشی در باره این موضوع ، مقرر شد هیئتی متشکل از دادستان مرکز استان ، مدیر کل بازرسی، تعزیرات حکومتی و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، قراردادهای تسهیلات بانکی در استان را بررسی و برای جلوگیری از تخلف های بانکی چاره اندیشی کنند .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود بار دیگر با تاکید بر حمایت دادگستری استان از تولید کنندگان گفت: از سرمایه گذاران و تولید کنندگان دعوت می کنیم هر جایی از فرایند تولید و سرمایه گذاری دچار مشکل شدند و یا شکایتی از کسانی که در مسیر تولید استان سنگ اندازی می کنند دارند به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری کل استان گلستان مراجعه کنند .

هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر  گزارش اقدامات دستگاه قضایی به مردم گفت: دستورالعمل کمیته اطلاع رسانی قوه قضاییه ابلاغ شده است و به زودی کمیته های استانی آن فعال و به صورت جدی بر این امر متمرکز خواهند شد.کاهش 22 درصدی پرونده های مسن از خبر خوش دیگری بود که در این جلسه اعلام شد .

رئیس کل دادگستری استان گفت: با وجود افزایش ورودی پرونده به محاکم استان ، قضات ما با تلاش جهادی علاوه بر رسیدگی به پرونده های ورودی ، 22درصد از امار پرونده های مسن استان نیز کاستند.

در ادامه این جلسه مدیران کل سازمان های تابعه نیز عملکرد خود را گزارش دادند .

نشست های ماهانه شورای قضایی استان با هدف افزایش انسجام دستگاه های تابعه قوه قضاییه در استان و استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها برای ارائه خدمات بهتر به مردم برگزار می شود .

انتهای پیام/

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه