نقدی بر رفتار نماینده گرگان و آق قلا : حمایت معنادار نماینده گرگان از فواکه / تربتی نژاد چرا از کیسه نماینده ولی فقیه خرج می کند؟ + سند

این شرکت ابتدا برای جاانداختن خود در استان برای اقناع نماینده ولی فقیه در استان بیان کردند که می خواهند بیش از 4 هزار نفر را اشتغالزایی کنند اما چرا در نامه به شما گفتند که 300 نفر مشغول بکار می شوند !!

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"نورمحمد تربتی نژاد نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای رسمی به امیری معاون حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری از وی خواست تا وزارت راه و شهرسازی را متقاعد کند تا با درخواست شرکت فواکه موافقت کند .

----------------------------------

بیشتر بخوانید

اصرار رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان در گرفتن زمین برای شرکت فواکه + سند

-------------------------------

متن نامه به شرح زیر است :

جناب آقای دکتر امیری

معاون محترم حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری

با سلام و احترام

عطف به مذاکرات حضوری در سفر حضرتعالی به استان گلستان بدینوسیله به پیوست نامه شماره 16/ر/97  مورخ 5/6/1397 "شرکت تولید و توزیع محصولات کشاورزی فواکه" مبنی بر صدور مجوز امتداد خطوط فرعی عریض و نرمال از ایستگاه اینچه برون به مجتمع شرکت مذکور توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تقدیم می گردد .

با عنایت به سوابق اقدامات انجام شده توسط شرکت مذکور از جمله : در اختیار داشتن زمین مورد نیاز توسط ارگانهای منابع طبیعی ، امور اراضی ، موافقت سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، "اعلام نظر مساعد نماینده محترم ولی فقیه" و استاندار محترم گلستان ، خواهشمند است رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران نسبت به صدور دستور موافقت به وزارت راه و شهرسازی اقدام مساعد مبذول فرمایند .

با تشکر فراوان

نورمحمد تربتی نژاد – نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا

** حال این سوال مطرح است که آیا آقای تربتی نژاد حاضر است برای سایر شرکت ها و شخصیتهایی که برای خدمت به توسعه استان آستین بالا زده اند اما حمایت نمی شوند ، چنین نامه ای بزند ؟

** وانگهی نماینده ولی فقیه در استان گلستان بارها گفته در مسائل اقتصادی و حمایت از افراد و شرکتهای خاص دخالتی ندارد و برایش توسعه استان مهم است و اینکه شما از نظر مساعد آیت الله نورمفیدی سخن گفته اید ، معنی دیگری می دهد ؛ بهتر نبود از کیسه آیت الله خرج نمی کردید و دلایل فنی و توجیهی خود برای حمایت از این شرکت را بیان می کردید ؟

** از طرفی اداره بازاریابی راه آهن کشور پس از تحقیقت میدانی و بررسی طرح شرکت فواکه ، مقدار زمین مورد نیاز برای این شرکت در این منطقه جهت احداث پایانه غلات 3/3 هکتار اعلام کرده پس چرا شما از این شرکت حمایت می کنید که 75 هکتار بگیرد !!

** همچنین این شرکت ابتدا برای جاانداختن خود در استان برای اقناع نماینده ولی فقیه در استان بیان کردند که می خواهند بیش از 4 هزار نفر را اشتغالزایی کنند اما چرا در نامه به شما گفتند که 300 نفر مشغول بکار می شوند !!

** چرا باید یک شرکت خصوصی به خود اجازه دهد که در یک محیط 75 هکتاری با استانداردهای اقتصادی و سودآوری خودش ایجاد زیرساخت نماید ، آیا نباید راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از حاکمیت در این نقطه حساس مرزی با رعایت مولفه های امنیت ملی و تشخیص اهلیت سرمایه گذار نسبت به ایجاد زیرساخت و واگذاری آن اقدام نماید ؟

** شما به عنوان نماینده مجلس آیا اصلا توجهی به مباحث امنیتی و سپردن امورات اینچنین مهم به بخش خصوصی و رعایت حقوق حاکمیت دارید ؟

** ضمن اینکه شرکت فواکه تابستان امسال تعدادی از نمایندگان استان از جمله جنابعالی را به مهمانی در یک هتل مجلل به مشهد برده بود ، خوشحال می شویم اگر در خصوص آن اردو و نتایج آن و توجیهات و دلایل تان در دفاع از این شرکت اگر مطالبی دارید بفرمایید .

65412365

انتهای پیام /

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه