برخی منابع مطلع از تلاش هایی برای کسب مجدد قدرت سیاسی تیم اصلاح طلبان و گروه های نزدیک به دولت در استان گلستان خبر می دهند.


به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در همین رابطه برخی چهره ها و شخصیت های اصلاح طلب گلستان که در حال حاضر بازنشسته بوده و قادر به ایفای نقش در ارگان های اجرایی نیستند نگاه خود را به انتخابات مجلس پیش رو معطوف کرده اند.


در حال حاضر از چهره هایی اصلاح طلب چون حسن صادقلو استاندار سابق گلستان و علی اصغر طهماسبی معاون سابق سیاسی-امنیتی استانداری گلستان بعنوان نمونه ای از این افراد نام برده می شود.


حسن صادقلو قبلا نیز نماینده ی ادوار مجلس بوده و پس از آن نیز برای انتخابات ثبت نام نمود که توسط شورای محترم نگهبان رد صلاحیت شد.صادقلو از جمله فعالان ستاد میرحسین موسوی(یکی از سران فتنه88)بوده که در ستاد مرکزی موسوی مسئولیت مهمی را برعهده داشته است.در رابطه با ارتباط های او در ماجرای ازدواج موسوی و زهرا رهنورد نیز قبلا اخباری منتشر گردید که بر ارتباط قدیمی وی با موسوی و رهنورد دلالت داشت.


برخی معتقدند وی بعد از نشستن در کرسی استانداری گلستان از برخی اعضای انقلابی وقت شورای نگهبان استان در رابطه با رد صلاحیت خویش انتقام گرفت!و اینگونه کارنامه ی سیاهی از خود نزد دستگاههای انقلابی در آینده بجا گذاشت.


او همچنین در زمان استانداری گلستان با انتصاب های فامیلی و منطقه ای متعدد رکوردار اینگونه انتصابات بشمار می رفت.اوج جنجال های درون جریانی برای این اصلاح طلب به انتصاب کم سابقه ی خواهرزاده و برادرزاده و اعطای مسئولیت های مهم و غیر منتظره به آنان باز می گشت.


در عین حال برخی معتقدند صادقلو در زمان استانداری عملکردی به مراتب اعتدالی تر از مناف هاشمی داشته و با دستگاه های انقلابی استان تعاملی در خور توجه داشته است.او استانداری بود که عملا باج زیادی به تیم سیاسی مهیمنی ها و سایر چپ های رادیکال استان نداد تا جائیکه عملا با کودتای منسجم اصلاح طلبان رادیکال مواجه شد و سپس عزل گردید.
گفته می شود سید مجتبی نورمفیدی در مناقشات بین صادقلو و تیم سیاسی رادیکال اصلاح طلب گلستان چراغ سبز عزل صادقلو را نشان داد و حتی به آخرین مذاکرات صادقلو برای ماندن در سمت استاندار گلستان عملا اعتنایی نکرد.


در سوی دیگر علی اصغر طهماسبی معاون سابق سیاسی-امنیتی استانداری گلستان که در قالب نامه ای به وزیر اطلاعات با پاراف آیت الله نورمفیدی سعی بر فرار از بازنشستگی و ماندن در قدرت داشت و سرانجام بعد از حواشی گسترده نتوانست به سر منزل مقصود برسد سعی بر کسب قدرت سیاسی در قالبی دیگر داشته تا جائیکه در ضیافت شام اخیر خود نوعی محک و ارزیابی را رقم می زند.


او که در ماجرای کوی ویلا خدمت بزرگی به سید مجتبی نورمفیدی داشته حتی امکان دارد در دفتر آیت الله نورمفیدی بجای رضا جعفری به ایفای نقش بپردازد.
به هر حال تلاش ها و تحرکات گزینه هایی چون صادقلو و طهماسبی نمی تواند بی ارتباط با بازگشت رسمی به قدرت سیاسی از طریق انتخابات مجلس پیش رو باشد.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه