صرف نظر از واژه ی سردار یا سرباز برای توسعه ی اقتصادی استان بودن لازم است حداقل اسباب توسعه ی اقتصادی استان را بعنوان مقدمات این هدف(توسعه اقتصادی)خطاب به دکتر مناف هاشمی متذکر شویم:

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" چندی پیش جناب آقای دکتر مناف هاشمی استاندار مازندرانی-غیر بومی- گلستان خود را سرباز توسعه ی اقتصادی گلستان معرفی نمودند.

در همین رابطه برای ایشان آرزو داریم شکست نفسی را کنار گذاشته و بواسطه عملکرد مثبت خود را سردار توسعه ی اقتصادی استان بدانند نه سرباز!!!

اما صرف نظر از واژه ی سردار یا سرباز برای توسعه ی اقتصادی استان بودن لازم است حداقل اسباب توسعه ی اقتصادی استان را بعنوان مقدمات این هدف(توسعه اقتصادی)خطاب به دکتر مناف هاشمی متذکر شویم:

مدیریت منابع انسانی و نیروهای سیاسی-اجرایی را باید پیش نیاز توسعه ی اقتصادی دانست و توجه کرد استفاده از نیروهای سیاسی و اجرایی و سامان مدیریت دستگاه ها و ارگان های داخلی استان اولین و ساده ترین زمینه ی فراهم کردن بستر توسعه ی اقتصادی استان می باشد.

در همین رابطه با نگاهی به فرمانداری مرکز استان بعنوان مهمترین فرمانداری استان و انتصاب گزینه ای چون صفوی بعنوان سرپرست فرمانداری و مبهم بودن وضعیت حکم فرمانداری وی با وجود اتمام قانونی زمان سرپرستی و وضعیت انتصاب قدسیه آبشناس بعنوان فردی فاقد سابقه ی وزارت کشور(یک گزینه در استخدام آموزش و پرورش)آنهم بعنوان سرپرست و ضمنا دو معاونت دیگر فرمانداری که آنها هم بعنوان سرپرست به ایفای نقش سیاسی می پردازند و البته تماما احکام آنها نیز در وضعیت مبهمی قرار دارد،باید گفت نمی توان خروجی مثبتی را از نحوه ی مدیریت مرکز استان برای هاشمی متصور بود.

با عبور از وضعیت فرمانداری مرکز استان ( گرگان ) و مطالعه ی وضعیت جایگاه های سیاسی و اجرایی استانداری گلستان نیز می شود وضعیتی مشابه و البته حادتر را دریافت.

بعد از برکناری ربیعی از معاونت اقتصادی بعنوان یک جایگاه حساس در استان استاندار در میان موجی از گزینه های موجود پاسوار بازنشسته را بعنوان سرپرست معاونت اقتصادی نصب می کند.و باز در خصوص جایگاه طهماسبی بی توجه به حقیقت روشن قانونی در مورد بازنشستگی وی اعلام می کند:طهماسبی شرایطش را دارد! و بعد از روشن شدن بازنشسته بودن طهماسبی تعیین تکلیف جایگاه وی را به وقت اضافه می کشاند تا باز بصورت طبیعی جایگاه معاونت سیاسی و امنیتی را به یک سرپرست(احتمالا با وضعیت تائید حکم نامعلوم)بسپارد.

از طرفی وضعیت تائید حکم سرپرست منصوب مناف یعنی احسان مکتبی در اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری نیز در حاله ای از ابهام قرار دارد.و با این همه باید گفت در رابطه با مدیریت منابع انسانی بعنوان اولین زمینه ی توسعه اقتصادی استان هاشمی نتوانسته موفق عمل کند.

در بعد دیگر مناف در عرصه ی فامیلی و منطقه ای نیز عملکردی قابل نقد و پر حرف و حدیث داشته که ادعای سرباز توسعه گلستان بودن را در اذهان عمومی با خدشه مواجه می کند.

انتصاب یک زن مازندرانی بعنوان رئیس جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان با مدرک تحصیلی غیر مرتبط فيزيولوژي گياهي!در بین انبوهی از نخبگان فرهنگی بانوان گلستانی و انتصاب کم نظیر پسر خاله بعنوان فرماندار آزادشهر از جمله مواردیست که ادعای سرباز توسعه ی گلستان بودن استاندار را با دنیای علامت سوال و تعجب در اذهان عمومی مواجه می کند.

مسئله ی دیگری که استاندار باید یاد بگیرد اینکه توسعه ی اقتصادی هر استان و یا مجموعه ای نیاز به شناخت آماری حقایق جاری در آن استان یا منطقه دارد.مسئله ای که در اعلام آمار اشتغال استان گلستان توسط مناف هاشمی کاملا دور و گمشده مشاهده می گردد.

هاشمی برخلاف ارائه ی آمار اشتغال استان توسط اعضای مجمع نمایندگان استان که آمار بیکاری را 30 درصد اعلام نمودند،8.6درصد اعلام نموده است و این در صورتیست که قطعا از حجم گسترده ی تعدیل نیروهای کارگری غافل بوده و یا صرفا استخدام های فامیلی و سیاسی استان تحت مدیریت خود را بعنوان جامعه ی آماری مورد اشاره قرار داده است!

در اینجا باید خطاب به استاندار بی تعارف متذکر شویم آقای دکتر هاشمی با تغییر رفتار اجرایی سردار توسعه ی گلستان باش!

آقای هاشمی عنایت داشته باشید که عملکرد شماست که سکوی پرش شما از گلستان خواهد شد نه لابی با پدر خوانده های سیاسی گرگانی و امثالهم که حیثیت سیاسی و اجرایی شما را به بد شکلی مخدوش خواهد کرد.

آقای هاشمی عملکرد همتای شما در استانداری مازندران او را بر کرسی وزارت نشاند نه لابی های سطحی سیاسی و رفتارهای نسنجیده ی اداری و اجرایی!

آقای هاشمی اگر قدرت اصلاح امور استان و تغییر رویه ی سیاسی و اجرایی خود را ندارید راه تهران و یا هرجای دیگری برای شما بیش از پیش باز است و احدی از مردم استان گلستان مانع سعادت شما در این مسیر نخواهند شد.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه