در پی بی توجهی به مطالبات و خواسته های بحق مردمی  و ناکارآمدی نمایندگان گرگان و آق قلا ( تربتی نژاد و هزار جریبی) و نیز در اعتراض به دبیر خودخوانده و مادام العمر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان( محمد حسین علی اصغری) صورت گرفت ؛

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در پی بی توجهی به مطالبات و خواسته های بحق مردمی و ناکارآمدی نمایندگان گرگان و آق قلا ( تربتی نژاد و هزار جریبی) و نیز در اعتراض به دبیر خودخوانده و مادام العمر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستانمحمد حسین علی اصغری) صورت گرفت ؛

تشکیل مجمع توسعه شرق گرگان

بنا بر گزارشات واصله جمع کثیری از پیشکسوتان و بنیانگذاران اتحادیه انجمنهای اسلامی گلستان (یاران شیخ شهید دکتر قندهاری) به همراه تعدادی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران،  نخبگان ، دانشگاهیان، ورزشکاران، جوانان، معلمان ، و اقشار مختلف اولین جلسه رسمی مجمع توسعه شرق گرگان در فاطمیه روستای تقی آباد گرگان برگزار گردید.

و اما برابر اخبار موثق  و بررسی های بعمل آمده  دلایل و انقادات ذیل باعث ایجاد این گروه می باشد :


۱_بی توجهی و کم کاری و عدم توجه نمایندگان گرگان و آق قلا به خواسته های مردمی این منطقه

گروه مجمع توسعه شرق معتقدند نمایندگان فعلی به هیچ عنوان گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات ندارند و بابت عملکرد ضعیف خود از حضور در روستاها هراس دارند .


۲_ عدم ارتباط موثر نمایندگان با مردم منطقه

گروه مجمع توسعه شرق معتقد هستند که ارتباط نمایندگان فعلی و اتحادیه با مردم بسیار کمرنگ و ضعیف می باشد و این باعث لطمه به جایگاه نمایندگان شهید و حیثیت اتحادیه بین مردم  شده است .زیرا اتحادیه و نمایندگان هرآنچه دارند به برکت مجاهدت ها و زحمت ها و کارنامه  نمایندگان شهید یاک 40 دارند .


۳_ عدم حضور نمایندگان جهت پیگیری مشکلات در روستاها

همانطور که در بالا گفته شد نمایندگان گرگان و آق قلا در اوقات حضور در گرگان  از دفتر خود خارج نمیشوند و روستاها را به نوعی رها نموده اند .


۴_ ضعیف بودن شدید دفاتر نمایندگان ( به نحوی که مردم منطقه از محل دفتر نمایندگان بی اطلاعند و اصلا رییس دفتر را نمیشناسند و اساسا رییس دفتر که وظیفه اش رصد مشکلات مردم و جمع بندی و ارائه گزارش به نماینده و حتی حضور در روستاها میباشد متاسفانه فقط به یک دفتر بی روح و به قول مزاح برخی افراد به چایخانه تبدیل شده و اعضای دفتر بجای اینکه در روستاها حضور پیدا کنند و مشکلات را بررسی و به سمع و نظر نماینده برسانند مانند یک کارمند می آیند و پس از انجام امور روزمرگی و نه کارهای اساسی و بنیادی و ریشه ای ، به منزل خود برمیگردند.که علت آن به گواه برخی بی زحوصلگی و عدم داشتن انگیزه و روحیه کاری و بازنشتگی این افزاد می باشد )


۵_عدم حمایت از نیروهای مستعد و نخبه و تحصیلکرده منطقه شرق در مناصب شهرستانی و استانی
مردم منطقه انتظار دارند که نمایندگانی که با رای قاطع ایشان به صندلی تکیه زده اند از نخبگان و مدیران و جوانان شایسته حمایت کنند و فضا را برای جوانان و مدیران پاکدست و انقلابی مهیا سازند نه اینکه متاسفانه فقط برای بستگان خود کوپن خرج کنند .


۶_ عدم مدیریت صحیح در اتحادیه انجمنهای اسلامی
مردم منطقه شرق گرگان بر این باورند که  اتحادیه پس از شهادت دکتر قندهاری از رسالت مقدس خود بسیار منحرف شده و تشکیلاتی که وظیفه اش پیگیری مسائل و مشکلات مردمی و امور فرهنگی و اجتماعی بوده و در همه مشکلات در کنار مردم بوده ؛ امروز به یک بنگاه سیاسی باج خواه برای تعدادی محدود به محوریت شخص علی اصغری تبدیل شده که  هرگونه میل شخصی شان باشد رفتار میکنند و به هیچیک از اعضا پاسخگو نبوده و کل روستاها که نردبان آقایان برای پرش بوده ، فراموش شده است .


۷_ نگاه انتخاباتی به روستاها
متاسفانه نگاه اتحادیه و البته نمایندگان منتسب به اتحادیه آقایان تربتی نژاد و هزار جریبی به روستاها  صرفا انتخاباتی می باشد به نحوی که تا قبل انتخابات پاشنه در منزل بزرگان و متنفذین روستاها را از جا در می اوردند اما بعد انتخابات حتی دریغ از یک تلفن و یک احوالپرسی....


۸_ عدم پاسخگویی و قبول مسوولیت توسط دبیر اتحادیه


مردم همه به خاطر دارند که اتحادیه انجمنهای اسلامی و در راس آن دبیرش به عنوان حامیان اصلی این دو نماینده بوده اند اما حال به هیچ عنوان پاسخگوی عملکرد خود نیستند و حتی اتحادیه حاضر نشده به عنوان یکی از اصلی ترین مسببان رای آوری این دو نماینده ، یک جلسه عمومی نقد و پرسش یا گزارش عملکرد در شهر و روستاها برگزار کند و پاسخگوی مردم باشد یا اگر نمایندگان از ایشان حرف شنوی ندارند لازم است  صادقانه به مردم اعلام نموده و بابت حمایت شان از مردم رسما عذرخواهی نمایند.


۹_ سواستفاده بیش از حد نام شهید دکتر حجت الاسلام والمسلمین قندهاری و مهندس هزار جریبی


متاسفانه رویه غلطی در اتحادیه انجمنهای اسلامی و دو نماینده گرگان و آق قلا ایجاد شده که مدام نام شهیدان قندهاری و هزار جریبی را بین مردم برزبان می آورند و از احساسات و عواطف مردم استفاده میکنند اما به هیچ عنوان راه و منش این شهیدان بزرگوار را ندارند و از شعار بامداد تا بامداد بسیار فاصله دارند .و مردم منطقه و اعضای انجمن نیز به این موضوع پی برده اند .و حتی در برخی برهه ها خلاف وصیت این دو نماینده شهید قدم برداشته اند .


۱۰_ رویکرد فامیل بازی و خویشاوند سالاری نمایندگان


یکی دیگر از انتقادات مردم خصوصا منطقه شرق گرگان رویکرد فامیل بازی و خویشاوند سالاری نمایندگان فعلی است که این عزیزان از هرگونه فرصتی استفاده نموده تا نزدیکان و خویشان خود را بر مسند امور بنشانند و همه بر این امر واقف هستند.


کلیه دلایل و نقدهای فوق و بسیاری از عوامل دیگر که در این خبر نمی گنجد باعث ایجاد مجمع توسعه شرق گرگان گردیده که هدف آن اتحاد و همدلی مردم منطقه جهت جلوگیری از هرگونه استفاده ابزاری و بهره کشی سیاسی و همچنین دور هم نشستن جهت حل و فصل و پیگیری مشکلات مردمی و خدمات عام المنفعه و در آینده حمایت از گزینه های مطلوب جهت شوراها و مجلس می باشد که به عاقبت کار فعلی دچار نشوند.

برخی از چهره های سرشناس و متنفذ مجمع توسعه گرگان عبارتند از : کریم قربانی( رییس دفتر شهید قندهاری ) ، مسلم تاجدار (محافظ و همراه شهید قندهاری )،نقی طبرسا(پاسدار بازنشسته ) ، دکتر سید عبدااله میراکبری (مدیرکل سابق تامین اجتماعی) دکتر سید عباس حسینی(فرماندار سابق گرگان ) ، حبیب الله الازمنی ، دکتر سید علی حسینی (رییس اسبق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان گلستان)،یحیی صمدی نژاد ، محمد نسرکانی ، تقی اورسجی ، رسول زرگرانی ، قاسم مکتبی ، جمشید شیرازی ،دکتر اسماعیلی(استاد دانشگاه ) ، مهدی اسلامی (برادر شیخ اسماعیل اسلامی )می باشند .

گفته میشود با ادامه  روند فعلی و قدرتمند شدن روز به روز این مجمع  در آینده نزدیک کار اتنخاباتی در منطقه شرق برای کلیه احزاب و گروهها  خصوصا اتحادیه و نمایندگان فعلی (تربتی نژاد و هزارجریبی ) دشوار خواهد بود .

بخش های بعدی این خبر ادامه دارد ......

 دیدگاه‌ها   

+8 #10 پشیمان 1397-08-14 22:39
متاسفانه یا خوشبختانه برای ستاد ائتلاف این دو نماینده در منطقه ی شرق فعال بودم و اگر یک درصد فکر میکردم که قراره به همچین جایی برسیم همون سر زمین میموندم و ابتخت میکردم ولی برای تفکرم کار کردم.اما دوستان و اشنایانی که به واسطه ی ما به این اقایان رای دادند که نمیدانند کار برای خط فکری چیست و انها ما را میشناسند.فقط و فقط پشیمانی برای من هست که چرا خودمو اینقدر به خاطر منافع شخصی اقایان کوچک کردم.از دفاتر اقایان هم که دیگه نگم.به امید روزی که دو نماینده از شرق گرگان باشند و به هیچ منطقه ای قومیتی نگاه نکنند.یا حق
نقل قول کردن
+7 #9 محسنی 1397-08-14 21:37
والا این بنده خدا تربتی نژاد اصلا خودش هم هنوز باورش نمیشه نماینده هست .کارش این نبوده .نبی هم جدیدا زده تو کار طنز و مردم فریبی و حس مخالفت با دولت .فکر کرده مردم اینجوری خوششون میاد هی انتقاد کنه از دولت .اون فامیلت گذاشتی مدیر کل مالیات .اون یکی گذاشتی خدمات حمایتی .اون یکی دانشگاه گلستان و موارد دیگر .تو رو خدا ایندفعه کاندیدا نشو تا آبروی شهید حفظ بشه
نقل قول کردن
+7 #8 مهدی 1397-08-14 21:30
داداش دمت گرم
چایخانه رو خوب اومدی
دفتر این نماینده ها چایخانه هست خداییش .کار دیگه ازشون برنمیاد .جالب اینه که مدیران هم اینها رو شوخی میگیرند
نقل قول کردن
+8 #7 مطلع 1397-08-14 21:10
آقای تربتی نژاد رییس دفترت فقط فکر خودشه دختر آقای میراحمدی در تامین اجتماعی چکار میکنه ؟؟ پسر میراحمدی در فرمانداری کی برده سر کار ؟ خجالت بکش آقای میراحمدی .
آقای نبی هزار جریبی هم که فقط فامیلها و پسرعموها و پسرعموزاده ها رو خوب مدیر و مدیر کل و مدیر عامل میزاره .دوره شما هم به پایان میرسه .زمستون تموم میشه روسیاهی واسه ذغال میمونه .بماند که اقوام و آشنایان را در جاهای مختلف استخدام کزدی نبی جان .عدالتخواهان اگر خواست اسامی موجود است .
نقل قول کردن
+9 #6 حسین 1397-08-14 19:44
خود کرده را تدبیر نیست .این آقایان آبرویی برای اصلاح طلبان نزاشتند .خاتمی اگر هزار بار دیگه هم بعدا تکرار کنه بی فایده است
نقل قول کردن
+11 #5 میری 1397-08-14 18:37
برای مجمع توسعه شرق گرگان آرزوی موفقیت میکنم انشاالله از عملکرد اتحادیه درس و عبرتی بگیرند
نقل قول کردن
+10 #4 عضو انجمن 1397-08-14 18:37
برادر عزیز شما از علی اصغری بپرس که هزینه های اتحادیه و درآمدها را بیا گزارش کن .چرا سند را به نام شخصی زدی؟ چرا انتخابات برگزار نمیکنی؟ چرا میری تو ادارات و اینور و اونور باج خواهی پست میکنی ؟ چرا وقتی به مردم میگی رای بدین بعدا جوابگو نیستی ؟ حداقل مرد باش بیا بگو اشتباه کردم .آقای میراحمدی که خدا خیرش بده فقط میگه بیا دفتر چایی بخور .نبی هم که دیگه صحبتش نکن .عمرا اگر یک تلفن جواب بده .شب تا صبح و صبح تا شب در جلسات پیاپی هستند ‌.اصلا اقا نبی دائم الجلسه هستند .واقعا برای شما زود بود نمایندگی .کاش حداقل بخاطر پدرت برای این مردم قدمی برداری .وقتی تهران میری برش نداری .حسابت نمیکنند برادر .اون نماینده یاک ۴۰ بود که با یک تلفن بودجه میاورد و کارخانه میاورد و هزار کار میکرد .نه شما که عوام فریبی میکنی میری املت و عدسی میخوری .عوام فریبی حدی داره نبی جان .به خودت بیا
نقل قول کردن
+11 #3 احمدی 1397-08-14 18:34
آقای علی اصغری فقط نبال منیت هستش یا اشتغال برای فرزند خود و اطرافیان هستند
نقل قول کردن
+9 #2 محمد علی 1397-08-14 18:29
فقط میتونیم بگیم اشتباه کردیم و متاسفیم .خدا از مسببان آن نگذره
نقل قول کردن
+9 #1 سعید 1397-08-14 18:28
سلام به پایگاه عدالت خواهان
واقعا خبر دقیق و درستی است .حکومت علی اصغری تمامی نداره .نماینده ها هم که دیگه هیچ جایی تو منطقه شرق ندارند .مردم خیلی ازشون ناراضی اند .واقعا به نظرم اینها روح شهید قندهاری و هزارجریبی را آزردند .خدا کنه بتوانند جبران کنند .البته با روحیاتی که ازشون سراغ داریم بعید به نظر میاد .فقط فردای انتخابات بعدی میفهمند رد صلاحیت مردم را ....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه