تحرکات سیاسی اصلاح طلبان گلستان و سایر گروه های نزدیک به دولت برای انتخابات مجلس پیش رو توجه بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی استان را به خود جلب کرده است.
در همین راستا بنابر اطلاع از منابع موثق برخی اخبار سیاسی-انتخاباتی استان را بشرح ذیل ارائه می نمائیم:

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" تحرکات سیاسی اصلاح طلبان گلستان و سایر گروه های نزدیک به دولت برای انتخابات مجلس پیش رو توجه بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی استان را به خود جلب کرده است.
در همین راستا بنابر اطلاع از منابع موثق برخی اخبار سیاسی-انتخاباتی استان را بشرح ذیل ارائه می نمائیم:


*نبی هزارجریبی و تربتی نژاد وضعیتی نامطلوب در حوزه ی انتخابیه گرگان و آق قلا داشته و عملکرد آنها بگونه ای بوده که بخش قابل توجهی از حامیان و نزدیکان آنها در انتخابات قبل علم نقد نسبت به عملکرد و رفتار سیاسی آنها افراشته و حتی بدنبال طرح جایگزینی برای این دو نماینده بر آمده اند.
این دو نماینده با توجه به وضعیت نامطلوب عملکرد مخالفان صادقلو(شهردار سابق گرگان)در حوزه ی شهری بشدت پایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند و مورد انتقاد قرار می گیرند.
فرمانداری گرگان و ماجرای ائتلاف با سیاسیون گرگانی وابسته به جریان فتنه و تکیه دو نماینده بر گروهی سیاسی با حداقل پایگاه مردمی در گرگان را اشتباه بزرگ دو نماینده ارزیابی می کنند.
از طرفی دیگر سوتی های سیاسی و اجتماعی دو نماینده ی گرگان و آق قلا نیز بشدت پایگاه مردمی این دو نماینده را مخدوش کرده است.فیلم گرفتن ساده اندیشانه نبی از تیرهای برق زیارت،ادعای ارباب زاده بودن،املت خوردن،سلفی گرفتن های مداوم در جلسات دارای اهمیت،افتادن در دام طراحی های سران فتنه گلستان در ماجرای فرمانداری گرگان،عکس انداختن در کنار آتش افروزان فتنه88در استان و...از مهمترین رفتارهایی بوده که عامل انتقاد تند مردم حوزه ی انتخابیه به هزارجریبی گشته است.
تربتی نژاد اما با ائتلاف رسمی و علنی با گرگانیون فتنه گر در استان در ماجرای فرمانداری مرکز استان و دیدار با سید محمد خاتمی عوض ورود قاطع در مشکلات مردم حوزه انتخابیه و ساز تمام موافق با دولتی ها در استان بشدت با ریزش عمومی آرا مواجه بوده تا جائیکه حتی از رد صلاحیت محتمل توسط شورای نگهبان استان باکی ندارد.چراکه می داند تائید صلاحیت بی رای مردم حاصلی برای وی نخواهد داشت.


گفته می شود تربتی وقتی بدلیل عملکرد سیاسی در ماجرای فرمانداری مورد نقد نزدیکان اصلاح طلب قرار می گیرد و از رد صلاحیت احتمالی بیم داده می شود از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان استان کمترین باکی ندارد و پیوسته به حرکات سیاسی خویش ذیل اصلاح طلبان تندروی گرگانی ادامه می دهد.
در مقابل اما هزارجریبی با رویای بزرگی نام پدر همچنان خود را دارای محبوبیت در گرگان دانسته و در خصوص اخذ تائیدیه ی شورای نگهبان بشدت دغدغه دارد تا جائیکه به یک باره پس از حمایت از ائتلاف با اصلاح طلبان تندروی گلستان به یکباره به نقطه ی مقابل این جریان بدل شده و حرکاتی کاملا متفاوت از خود نشان می دهد.


منبعی نزدیک به یک تشکل اصلاح طلب افزود: مدیران اجرایی استان به دو نماینده ی گرگان و آق قلا نگاهی طنز گونه داشته و معتقدند این دو نماینده در همه ی زمینه ها موافق هستند!
این منبع خاطر نشان کرد:جدایی نبی از فتنه گران گرگانی بزودی عامل فشار بر وی خواهد شد و گزینه های وابسته به او(چون رضا ترابی-بخش دار مرکزی گرگانضمیر فرماندار آق قلاو...) در حوزه ی انتخابیه گرگان و آق قلا را با تهدید جایگاه مواجه خواهد کرد. و این در حقیقت اهرم انتقام اصلاح طلبان تندروی گرگانی از نبی خواهد بود.


این منبع افزود:البته نباید تصور کرد هزار جریبی دست بسته خواهد ایستاد.او در حال حاضر بشدت بدنبال جایگزینی رضا ترابی بجای ابوالقاسم صفوی و حفظ ضمیر تلاش می کند.
از طرفی نبی سعی دارد تا با انتصاب ابراهیم هزارجریبی بجای مختار مهاجر بعنوان رئیس سازمان جهاد گلستان راه نفوذ جواد قدس علوی تک گزینه ی  اصلاح طلبان تندروی گرگانی را مسدود نماید.
این منبع همچنین گفت:در ماجرای انتصاب دو معاونت استانداری نبی بی تفاوت عمل نخواهد کرد و اینبار نخواهد گذاشت تا گرگانی های فتنه گر بواسطه ی او به اهداف خویش برسند.
تربتی نژاد در سایه ی مشاوره های غلط در غلط محمد حسین علی اصغری و میر احمدی اما بشدت بر اساس رویه ی سابق جهت تامین منافع فعالان فتنه88در استان در خصوص دو معاونت استانداری حرکت می کند!هرچند اکثر دوستان سابق را در این خصوص از دست دهد.

*در این بین اما موج انتقاد ها به عملکرد تربتی نژاد و هزارجریبی منجر به پیدایش گروهی منسجم در شرق گرگان شده است.هرچند از جزئیات اهداف فعالیت این گروه سیاسی و تشکیلاتی اطلاعات دقیقی وجود ندارد لکن می شود این گروه سیاسی نو ظهور را در حقیقت بعنوان پایانی بر مسیر حرکت نبی و تربتی ارزیابی کرد.گفته می شود ظهور این گروه سیاسی در شرق گرگان تبعات زیادی برای تربتی و هزارجریبی خواهد داشت و اردوگاه اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا را با تشتت و کثرت کاندیداهای قدر و سنگین سیاسی روبرو خواهد کرد.

*در حوزه ی انتخابیه علی آباد کتول اما آنچه می گذرد جالب و قابل تامل است.اسد الله قره خانی نماینده ی این حوزه در صدد است تا با لابی با گروه های سیاسی اصلاح طلب تند و تامین منافع آنها در سراسر استان فضای انتخابات را برای خود هموار کند.قره خانی این روزها البته تلاش می کند تا با نگه داشتن مختار مهاجر در سازمان جهاد استان از مهمترین خطر انتخاباتی پیش روی فرار نماید.گفته می شود:اسد الله بشدت از سوی نزدیکان مهاجر در سازمان جهاد پالس های تهدید آمیزی دریافت کرده و اصطلاحا به حفظ و نگهداری مختار رضایت داده است.
از سویی دیگر محبوبیت رحمت نوروزی به شدت در حال افزایش است و این نیز اسدالله را محافظ کارتر می کند.
بدنه ی وسیعی از آرای مردم علی آباد کتول بدلیل فعالیت های اقتصادی گسترده ی نزدیکان قره خوانی ریزش پیدا کرده و به موازات بر آرای نوروزی افزوده می گردد.برخلاف این ادعا که اسد الله را برای انتخابات مجلس آینده بی میل معرفی می کند اسدالله سعی دارد تا با پیروزی مجدد در حوزه انتخابیه علی آباد قدرت سیاسی خود را به طور خاص به رفیق سیاسی اش یعنی علی لاریجانی نشان داده تا در دولت احتمالی لاریجانی جایگاهی ویژه پیدا کند.


*منبعی نزدیک به مجمع نمایندگان استان از تلاش های وسیع قره خوانی بر تحمیل نظر به برخی اعضای مجمع نمایندگان استان خبر داد. این منبع عنوان کرد آقای قره خوانی خود را راس مجمع نمایندگان می داند این منبع افزود:در ماجرای سازمان جهاد گلستان آقای قره خانی سعی دارد سایر نمایندگان را ملزم به حمایت از مهاجر نماید.در این طرح بناست جواد قدس علوی بخاطر حاشیه ی امن مهاجر از جهاد دور بماند تا در شیلات بنشیند و هر بار قرار باشد هوس ریاست سازمان جهاد را کند به وعده ای مهمتر چون معاونت اقتصادی استاندار سوق داده شود تا اصطلاحا بی خیال جایگاه مهاجر گردد.


این منبع عنوان کرد:آقای هزارجریبی دیگر از بازی های پیرامون سازمان جهاد توسط قره خانی خسته شده و بی اهمیت به نظر آقای قره خانی انتصاب ابراهیم هزارجریبی را دنبال می کند.این منبع گفت:در حال حاضر اسدالله قره خانی بیشترین سهم از دستگاه های اجرایی استان را به خود اختصاص داده است در حالیکه نمایندگان مرکز استان با وجود موقعیت ویژه از آن کم بهره بوده اند.
+++اخبار مرتبط به مرور تکمیل می گردد.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه