کمتر از دو هفته دیگر استاندار گلستان ( سید مناف هاشمی ) باید دو معاون خود را انتخاب کند : یکی معاونت حساس و مهم سیاسی امنیتی و دیگری هم که اهمیت آننیز زیاد است معاونت اقتصادی و منابع انسانی .

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"در این یک ماه گذشته بعد از استعفای علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی – امنیتی و پاسوار معاون اقتصادی که هر دو مشمول طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شدند ، گزینه های زیادی توسط محافل سیاسی دیپلماتیک استان بر سر زبانها افتاد .


آدمهایی که صرفا جهت خنده و بازارگرمی روانه خیابان"گزینه های احتمالی" شدند و برخی نیز مدیران درجه 3 و بدون رزومه ای بودند که صرفا سر در آخور برخی احزاب سیاسی ورشکسته و یا چند نفره و قبیله ای بودند و سپردن دو پست مهم استانداری به این افراد جفا در حق امام راحل (ره) ، شهدا و زحمتکشان انقلاب و توهین به شعور مردم بود .


ابراهیم قدمنان ، عبدالرضا چراغعلی ، احسان مکتبی ، حسینقلی قوانلو ، کشیری ، علیرضا عبداللهی ، سید جواد قدس علوی از جمله این افراد بودند که نام شان در بزنگاه های مختلف برده شد که در بین این افراد نام احسان مکتبی بیشتر از بقیه تکرار شد .اما احسان مکتبی کیست و چرا برای این سمت گزینه مهمی شده است ؟ آیا می توان معاونت سیاسی امنیتی استانداری گلستان را به او سپرد ؟آیا او برای اینکار بزرگ و تربیت شده یا هنوز در ابتدای راه است ؟آیا او می تواند انتخابات مهم و حساس مجلس در سال 98 را انجام دهد بدون اینکه به زیاده خواهی های طماع اصلاح طلب باج ندهد ؟

او در نمایشگاه مطبوعات در غرفه گلشن مهر از عکس سید محمد خاتمی یکی از فعالان برانداز سال 88 استفاده کرد که با انتقاد برخی از چهره های سیاسی و روحانی مواجه شده بود ؟
اینها سوالاتی است که در ذهن عموم گلستانیها وجود دارد اما چند سوال دیگر نیز در ادامه مطرح است :

چرا وقتی برای انتخاب استاندار و معاونتهای آن بحث می شود فقط از رجل سیاسی گرگان نام برده می شود و سایر شهرهای استان خصوصا شرق و غرب گلستان سهمی در این بین ندارد ؟


احسان مکتبی چه سر و سری با روزنامه نگاران تندرو اصلاح طلب نظیر احمد زیدآبادی ، عمادالدین باقی و شمس الواعظین دارد و نسبت خود را با آنها مشخص کند ؟


مکتبی در خصوص فتنه 88 و جریان برانداز علیه جمهوری اسلامی چه نظری دارد ؟ آیا همچنان که در مراودات روزمره خود گاهی به نعل و گاهی به میخ می زند آیا نظرش در خصوص فتنه 88 نیز صراحت دارد یا مبهم است ؟


احسان مکتبی در دولت روحانی توانسته مزایای زیادی را از وزارت ارشاد و اداره ارشاد استان نظیر تجیهز دفتر و وام میلیاردی جهت اندازی چاپخانه در استان در سایه ارتباطاتی که با حسین انتظامی معاون مطبوعاتی ارشاد و .... داشته ، بگیرد ، اگر امکان دارد ، یک توضیحی درباره این اقدامات نیز بدهد ؟


احسان مکتبی یک چهره سیاسی است که قبلا در انتخابات مجلس رد صلاحیت شده است ، حال چطور می تواند سمت مهمی چون معاونت سیاسی امنیتی استانداری گلستان را به عهده بگیرد ؟


معاونت سیاسی امنیتی مهمترین بعد آن امنیتی بودن آن است که باید شیوه های مدیریت افکار عمومی و تنش زدایی را بلد باشد اما او یک تحصیلکرده علوم سیاسی است و کار امنیتی نکرده ، امری که طهماسبی در آن چیره دست بود .


رویه سیاسی احسان مکتبی نشان داده او شبیه هندوانه دربسته است ، آهسته می آید و آهسته می رود ، اتوکشیده لباس می پوشد و دانشگاهی رفتار می کند ، تریپ رفاقت با اهل سنت را می گیرد و نشان می دهد که دوست واقعی آنهاست ، خودش را درگیر مسائل جناحی نمی کند و سعی دارد بیشتر از منافع اقتصادی بهره مند شود ، هم احترام نورمفیدی را نگه می دارد و هم احترام طاهری را ، به همین دلیل جایی که باید داد بزند و حقی در حال تضییع شدن است سکوت می کند ، با چنین شیوه ای او قطعا معاون سیاسی امنیتی هم بشود چطور می خواهد حق مردم را بگیرد ؟


 گفتنی است در فضایی که مدیر شایسته ای از جریان اصلاح طلب و جدیدا اعتدال در استان وجود ندارد و اکثرا خود را در دام سیاست به لجن کشیده اند فردی مثل مکتبی باز هم جزو بهترین های این گروه محسوب می شود اما چراهای زیادی درباره او وجود دارد که هنوز بی پاسخ مانده است ، او اگر هم انتخاب شود تازه ابتدای راه است چرا که تمام این سوال ها بعد از انتخاب شدن وی نیز با ادبیاتی تندتر به راه خواهد افتاد ، پس چه خوب است همین الان آنها را برای مردم شفافیت سازی کند چرا که دانستن حق مردم است .

               

  انتهای پیام /

 

 

 

 نوشتن دیدگاه